|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
12.3.2011 14:57:07   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

nisem vsega brala, prvo stran in pol, pa zadnje tri poste, ampak ko ravno vrtec, vege hrano in vse to omenjate, se moram oglasit... jaz sem vege že ene 15 let, tudi mala doma dobiva vegetarijansko hrano in je čist "normalna", vzgojiteljice edino pravijo, da ima energije za izvoz user posted image

v vrtec je šla z 21-imi meseci, jaz sem se odločila, da bo šla v običajni vrtec in nisem zahtevala al karkol podobnega, da ji mesa ne dajejo. ona dobi na krožnik vse in se sama odloči, kaj bo jedla in kaj ne. odločila se je, da mesa ne bo jedla in baje ven zbrska tudi najmanjše koščke. vzgojiteljice je pa nič ne silijo, so jo spodbujale, da bi probala (so one rekle, spodbujajo tudi druge, da npr. brokoli vsaj probajo), pa se je ne da premaknit.

drugače sem jaz na splošno z jedilnikom zadovoljna. zame imajo sicer prevečkrat meso, ene 3-4 tedensko (pa običajno samo za kosilo), enkrat od tega so ribe. pri kosilu je vedno zelenjava, tudi mineštre, ampak proti njm nimam nič, jih mala tudi doma rada in pogosto je. tedensko imajo na meniju lečo, čičeriko, ajdo, proso, ješprenj, piro, riž... pri zajtrku imajo skoraj vedno svežo zelenjavo (papriko, kumare, korenje, kolerabo, rukolo...) in običajno je na vozičku, ko pripeljejo, tudi sadje (čeprav ga na jedilniku ni). za dopoldansko malico imajo večinoma sadje (grozdje, mandarine, nektarine, kivi, ringlo, slive, suhe slive, suhe marelice, dinjo, melono, jabolka...), včasih samo prepečenec in čaj, drugič sadno kupo. za popoldansko pa banane, kakšen sok v tetrapaku, čokoladno mleko, kruh, grisine...

treba je nekaj vedet. da mora bit jedilnik na splošno prilagojen vsem. da ne morejo strogo "zdrave" prehrane imet, ker večina že tako ni navajena ajdove kaše, čičerikinega namaza itd. in se naredi en "kompromis", da je za vsakega nekaj. in tudi, če je en dan jedilnik tak, da se zdi, da otrok ne bo jedel nič, ga ne bo pobralo od lakote.

glede krofov in pusta... po resnici povedano bi se meni zdel kriminal, da ga ne bi dobili user posted image  če so bili vsi našemljeni in če so imeli pustno rajanje v vrtcu, jim pa krof že pripada. sej druge dneve imajo pa pri nas ajdove rulade, narastke iz prosene kaše, večinoma pa sploh nobene sladice po kosilu. vedno pa kakšno solato, radič, solato z mocarelo, koruzo, fižolom, sirom, rdečo peso...

in jaz sem tudi opazila, da če otrok od doma ni navajen blazno sladkih stvari, jih tudi v vrtcu ne bo jedel s takim veseljem. moja rada je albuminsko skuto, samo skuto in včasih kakšno sveže sadje not umešano. ko dobi za malico skuto s podloženim sadje od ljubljanskih mlekarn, poje par žlic, obvezno pa pusti sadje, ker ji je presladko. tudi ne je raznih žitnih ploščic, ki jih včasih dobijo za domov. proba že, poje pa ne.

sej starši doma dajo otroku neko usmeritev, potem se pa meni zdi prav, da se da otroku tudi pravico, da se sam odloči, kaj in kako bo jedel naprej.


Se popolnoma strinjam!
In namen mojega posta ni bil v tem, da bi kogarkoli prepričevala, ampak sem vas vprašala za mnenje kaj mislite o jedilnikih,ki pretežno vsebujejo meso. Ampak vidim, da večini pa odgovarja. Vem , da so na izbiro vegetarijanski vrtci, ampak saj pravim , zanimalo me je, kakšno imate mnenje.
Vsak se sam odloča, tudi moj otrok se bo sam odločil, kaj bo jedel.
Ste pa nekatere res nesramne in se kar nekaj posmehujete, ste smešne same sebi. Za vsako rit se šiba najde, nč bat.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   [Brisano sporočilo]
12.3.2011 15:04:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
12.3.2011 15:12:03   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Se popolnoma strinjam!
In namen mojega posta ni bil v tem, da bi kogarkoli prepričevala, ampak sem vas vprašala za mnenje kaj mislite o jedilnikih,ki pretežno vsebujejo meso. Ampak vidim, da večini pa odgovarja. Vem , da so na izbiro vegetarijanski vrtci, ampak saj pravim , zanimalo me je, kakšno imate mnenje.
Vsak se sam odloča, tudi moj otrok se bo sam odločil, kaj bo jedel.
Ste pa nekatere res nesramne in se kar nekaj posmehujete, ste smešne same sebi. Za vsako rit se šiba najde, nč bat.



mah, moje mnenje je, da je mesa preveč, itak user posted image samo mi je pa fajn, ker imajo tok raznolike jedilnike in občasno kak teden, ko je meso 2-3x na meniju (govorim za naš vrtec). in kot jaz vidim, je tudi njim ful težko jedilnike sestavljat, ker je par otrok iz vege družin tam in so že bile debate o tem, da je mesa preveč, ampak ko ga zmanjšajo, pa druga skupina staršev v luft skoči, da plačujejo tok in tok, otrok pa niti dostojnega obroka ne dobi (enim je pa obrok dostojen le, če vsebuje tudi meso). in če sestavljajo take obroke, ki so dokaj polnovredni za mulčke, ki mesa nočejo in če imajo fajn vege obrok 2-3x tedensko, sem kar zadovoljna. tko da jedilniki na nek način niso samo stvar osebja, ampak tudi staršev. in če je koga treba "prepričat", da vsak dan meso jesti ni najbolj zdrava zadeva, sploh ne, če je in za zajtrk in za kosilo, so to v prvi vrsti starši. zaposleni bi se že prilagodili, če bi bilo povpraševanje "ta pravo".

< Sporočilo je popravil khurde -- 12.3.2011 15:26:01 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
12.3.2011 15:55:08   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

In namen mojega posta ni bil v tem, da bi kogarkoli prepričevala, ampak sem vas vprašala za mnenje kaj mislite o jedilnikih,ki pretežno vsebujejo meso. Ampak vidim, da večini pa odgovarja. Vem , da so na izbiro vegetarijanski vrtci, ampak saj pravim , zanimalo me je, kakšno imate mnenje.
Vsak se sam odloča, tudi moj otrok se bo sam odločil, kaj bo jedel.
Ste pa nekatere res nesramne in se kar nekaj posmehujete, ste smešne same sebi. Za vsako rit se šiba najde, nč bat.



Kamilija, če bi ti samo nedolžno spraševala za mnenja, povedala svoje mnenje in želje, ne bi dobila takih odgovorov. Ampk je bil že samo stavek, ki predstavlaj tvoje zgražanje v prvem postu čisto preveč - zato si si tudi "prislužila" take odgovore.
Če se znaš vsaj približno postaviti v nevtralen položaj, preberi svoj 1. post, pa boš mogoče lahko začutila negativne elemente tvoje komunikacije.

Drugače je pa v tvojih argumentih marsikaj pametnega, ampak predstavlajš na čisto napačen, posiljevalski in do drugih zaničevalski način - tak pristop ne omogoča normalne debate in širjenja obzorij.

Kar se pa teme same tiče - meni se jedilniki zdijo v redu. Je pa res narobe to, kako smo v sodobni družbi navajeni jesti. Bi bil verjetno bolj zdrav kak drugačen način, ampak zahteva res veliko predanost, več časa in več organizacije.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
12.3.2011 22:05:42   
deveta
Naj se vrnem k uvodnemu vprašanju: ja meni se zdi meso 4x na teden preveč. (pa nisem vegetarjanka in imam meso rada, le jem ga bolj malo, na nulo pa ga je težko spravit, saj je mož popoln mesojedec in če ga en dan ne je ima že abstinenčno krizouser posted image )
Ojla Gromskauser posted image , širi svoje mišljenje, če ga bomo vsaj eno čretrtino upoštevali bomo že dosti naredili. Skrajnosti pa tudi meni ne dišijouser posted image , sem preveč tradicionalna in prevelik gurman.
Naša punčka bi pa z veseljem k vam na kosilo prišla. Njej je ljubše če ji dam v roko list solate kot pa piškotuser posted image . To navado ohranjava in ko greva vozičkat jaz grizem korenje ali jabolko ona pa list solate (tisti hrustljavi del). Malo nas čudno gledajo (tisti vaščani, ki nas vidijo (češ daj otroku kaj bobrega za pojest)). 
Najboljše pa mi je, ko ji pol v roko urinejo piškot in ona ga lepo na tla spusti in naprej svoje solatno steblo ližeuser posted image user posted image .

Hrane v vrtcih pa ne bom komentirala preveč. V splošnem je dosti boljša kot katera koli hrana v večini slovenskih družin. Seveda pa so prehranjevalne navade (kot smo že ugotovili) različne. V splošnem mi je všeč, ker je nekako prilagojena večini (naša kultura se v glavnem tako prehranjuje), res pa pogrešam kak dan več brez mesa oz, dan ko bi bilo malo manj živalskih beljakovin.





(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
13.3.2011 15:13:32   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija
Ste pa nekatere res nesramne in se kar nekaj posmehujete, ste smešne same sebi. Za vsako rit se šiba najde, nč bat.


cemu je pa potreben tak komentar user posted image



Čemu je bil pa potreben komentar o pandah?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
13.3.2011 15:17:47   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

In namen mojega posta ni bil v tem, da bi kogarkoli prepričevala, ampak sem vas vprašala za mnenje kaj mislite o jedilnikih,ki pretežno vsebujejo meso. Ampak vidim, da večini pa odgovarja. Vem , da so na izbiro vegetarijanski vrtci, ampak saj pravim , zanimalo me je, kakšno imate mnenje.
Vsak se sam odloča, tudi moj otrok se bo sam odločil, kaj bo jedel.
Ste pa nekatere res nesramne in se kar nekaj posmehujete, ste smešne same sebi. Za vsako rit se šiba najde, nč bat.



Kamilija, če bi ti samo nedolžno spraševala za mnenja, povedala svoje mnenje in želje, ne bi dobila takih odgovorov. Ampk je bil že samo stavek, ki predstavlaj tvoje zgražanje v prvem postu čisto preveč - zato si si tudi "prislužila" take odgovore.
Če se znaš vsaj približno postaviti v nevtralen položaj, preberi svoj 1. post, pa boš mogoče lahko začutila negativne elemente tvoje komunikacije.

Drugače je pa v tvojih argumentih marsikaj pametnega, ampak predstavlajš na čisto napačen, posiljevalski in do drugih zaničevalski način - tak pristop ne omogoča normalne debate in širjenja obzorij.

Kar se pa teme same tiče - meni se jedilniki zdijo v redu. Je pa res narobe to, kako smo v sodobni družbi navajeni jesti. Bi bil verjetno bolj zdrav kak drugačen način, ampak zahteva res veliko predanost, več časa in več organizacije.


Oj, sem prebrala svoj prvi post in se mi ne zdi nič napačnega, saj sem vprašala , če nam je vseeno in ne, če vam je vseeno. Mislila sem kot celotno družbo.
Tudi nočem kogarkoli posiljevati s svojimi idejami, temveč opozoriti na to, da ni dobro uživati preveč živalskih beljakovin. Verjamem pa, da smo vsi zaslepljeni na svoj način, tudi reklamna sporočila nas neprestano prepričujejo, kako je mleko super za naše otročke in druga hrana za katero bi bilo boljše, če bi se ji ognili.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
13.3.2011 16:14:37   
majčica1508
tudi sama želim vse najboljše svoji pikici in ji pustim,da je vse po vrsti...
od surove čebule,česna,je vso zelenjavo,sadje,meso,ribe,krofe,čokolade,bonbone
kar ji srce poželi............pa smo zdravi in zelo zadovoljni z hrano v vrtcu......
Jaz pa nisem ljubiteljica mesa,ampak na jedilniku je pa......zdaj,če men kaj ni všeč še ne pomeni,da bom pa mojim dvema
to vsiljevala

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   [Brisano sporočilo]
13.3.2011 22:04:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu majčica1508)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 0:49:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 8:18:10   
benika
Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...


Gromska, tole je citat tvojega pisanja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 9:07:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 9:14:43   
rubica
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Kaj menite o tem, da imajo otroci 4x na teden na šolskem jedilniku meso, vsak dan pa več vrst živalskih beljakovin?
Opazila sem tudi, da imajo večkrat pire in drugo balast..zdaj me pa resnično zanima ali nam je vsem vseeno kaj naši otroci jejo??
Ne bi bila bolj primerna kakšna ajdova kaša, žganci, špinača, polenta?
Ne vem no, ampak če malo pogledamo po raziskavah o škodljivosti živalskih beljakovin me kar stisne pri srcu, da bo moral moj otrok tako nezdravo jesti.


nisem vsega brala, vendar če je tvoje mnenje tako, je najbolje, da otroka ne daš v vrtec, da ga imaš doma oz. pri varuški, s katero skupaj sestavita polnovreden jedilnik, no  jaz bi tako naredila na tvojem mestu, vrtec ni obvezen!

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 11:09:39   
Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Kaj menite o tem, da imajo otroci 4x na teden na šolskem jedilniku meso, vsak dan pa več vrst živalskih beljakovin?
Opazila sem tudi, da imajo večkrat pire in drugo balast..zdaj me pa resnično zanima ali nam je vsem vseeno kaj naši otroci jejo??
Ne bi bila bolj primerna kakšna ajdova kaša, žganci, špinača, polenta?
Ne vem no, ampak če malo pogledamo po raziskavah o škodljivosti živalskih beljakovin me kar stisne pri srcu, da bo moral moj otrok tako nezdravo jesti.

Mene osebno ne moti toliko dejstvo, da v vrtcih in šolah pogosto jedo meso, čeprav bi tudi sama raje videla, da je tega manj. Pa nismo v družini vegetarijanci, sploh ne! Vsi imamo radi meso, vendar v omejenih količinah.
Bolj od tega me motijo razni čokolešniki, čokolini in drugi -lini ter dejstvo, da uporabljajo samo bel riž, belo moko, bel sladkor,.. in vse premalo različnih vrst žitaric. Npr.: ajdova kaša, proso, ješprenj, pira,...Toliko zanimivih, okusnih in hkrati zdravih jedi se da skuhati iz žitaric. Z dodatkom mesa ali brez user posted image  Meni namreč ni vseeno, kaj moj otrok je, zato me je zelo šokirala izjava ene od mamic, da je bolj pomembno, da je otrok sit kot pa, kaj je user posted image
Način prehranjevanja otrok je zelo pomemben, ker se ravno v najbolj rosnih letih ustvarijo dobre/slabe prehranjevalne navade.
Tudi če je otrok neješč, lahko zdravo je. Doma imam oba primerka, pa nismo zaradi prvega, ki je bil od malega neješč, nikoli kuhali nezdrave hrane samo zato "da bo otrok sit". Čeprav je to verjetno najenostavnejši način...

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 11:17:36   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Mene je ravno prej skoraj kap, ko sem gledala (ko bomo enkrat z našim otrokom šli v vrtec), kakšna je kaj prehrana. Sem pogledala le jedilnik za otroke od 1. do 2. leta (http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm), pa vem, da ga v ta vrtec sigurno ne spustim.

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...

Mi je čisto jasno, da imamo zelo različne prehranjevalne navade, a bi pričakovala, da bodo vsaj jedilniki v izobraževalnih ustanovah bolj spodbudni oziroma v pravo smer. Da bodo morda komu pokazali, kaj se da morda bolje, drugače, ne pa da ti zapacajo in razsujejo tam, kjer je trud in (vsaj naj bi bila) kakovost.user posted image

Jah, bomo že nekaj zimprovizirali, kakor se bo dalo ...user posted image




Tukaj govoriš o brozgah...

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 11:20:12   
koala
Pardon si napisala da je golaž end co brozga... Se mi upam da se ob svojem otroku vzdržiš takšnih komentarjev.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 12:01:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 12:13:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 12:24:03   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

kot so že napisale, vrtec ni obvezen in če se ti njihova prehrana ne dopade ga pač ne vpišeš..veliko sreče pri iskanju varuške ki bo tvojemu otroku kuhala, kar si boš ti želela..



Varuške so drage in tudi pri njih si ne moreš zmišljevati. Pa a ni fajn pljuvat nooo? Nekje se je treba spihat in vrtec je res enkratna tema, ker za nekatere je tam vse narobe in nikoli ne bo prav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 17:54:10   
kamilija
Oj, Gromska to si pa dobro citirala. Zanimivo.
Brezveze pa, da se nekaj pljuvamo pa gremo katera je boljša, ker nima smisla.
Sigurno je težko v vrtcu uskladit toliko različnih želja, to mi je čisto jasno. Nisem dobro začela teme. Lahko bi jo pričela nekako takole:
Drage uporabnice/uporabniki ringaraja foruma, po internetu sem izvedala za Kitajsko študijo in jo naročila. Prebrala sem jo v parih dneh, ker je bila tako zanimiva. Moram vam povedati, da me je vsebina zelo zelo šokirala, saj opisuje raziskavo, ki je trajala 30 let in govori o vplivu prehrane na zdravje ljudi. Nikoli si nisem mislila, da je uživanje mleka in mlečnih stvari lahko tako tvegano za zdravje. Za meso sem vedela, da ustvarja zakisanost telesa, to pa privede do raznih bolezni. Ampak mleko? Si morate mislit? Pa take hude reklame delajo, kako je zdravo za otroke. Postalo me je pošteno strah. Gledam jedilnike v vrtcah in šolah in je potemtakem čisto neprimeren. Saj si lahko poiščem varuško, ampak v šolo bo pa mogel it. Še dobro,da želodčki otročkov veliko prenesejo. Ampak mi odrasli smo pa verjetno že kar precej ogroženi. Kaj mislite? Je kaj na teh raziskavah?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 20:06:14   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Bolj od tega me motijo razni čokolešniki, čokolini in drugi -lini ter dejstvo, da uporabljajo samo bel riž, belo moko, bel sladkor,.. in vse premalo različnih vrst žitaric. Npr.: ajdova kaša, proso, ješprenj, pira,...Toliko zanimivih, okusnih in hkrati zdravih jedi se da skuhati iz žitaric. Z dodatkom mesa ali brez user posted image  


S tem se tudi jaz strinjam, pa ne mislim, da bo mojega otroka konec, ker bo na vsake toliko to pojedel, čeprav v 5-ih letih se bo nabralo kar nekaj te hrane, ampak bi bilo pa lepo...user posted image

Kar me je razočaralo je pa to, da dajejo otrokom sladkan čaj, po možnosti še kak instant. To pa res ne vem zakaj je treba? Mi smo dobivali grenek čaj, seveda bi takrat z veseljem pili cukr, samo hb se je takrat še bolj šparalo in so nam verjetno prišparali tudi kaken gnil zob in druge zdravstvene težave.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
14.3.2011 21:21:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija
Drage uporabnice/uporabniki ringaraja foruma, po internetu sem izvedala za Kitajsko študijo in jo naročila. Prebrala sem jo v parih dneh, ker je bila tako zanimiva. Moram vam povedati, da me je vsebina zelo zelo šokirala, saj opisuje raziskavo, ki je trajala 30 let in govori o vplivu prehrane na zdravje ljudi. Nikoli si nisem mislila, da je uživanje mleka in mlečnih stvari lahko tako tvegano za zdravje. Za meso sem vedela, da ustvarja zakisanost telesa, to pa privede do raznih bolezni. Ampak mleko? Si morate mislit? Pa take hude reklame delajo, kako je zdravo za otroke. Postalo me je pošteno strah. ...


tole si še preberi, je ful fajn čtivo:

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-china-study-fact-or-fallac/

http://www.cholesterol-and-health.com/China-Study.html


(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
14.3.2011 23:45:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 7:11:44   
lenika83
Dobro jutro!

Takoj povem, da sem temo začela brati in sem prebrala največ 5 odgovorov, tako da je možno, da bom napisala stvari, ki ste jih že tudi druge. Ampak me preveč srbijo prsti in moram takoj napisati odgovor user posted image

A da bi otrokom naj škodile živalske beljakovine? Nisem še v življenju slišala, da otrokom škodi meso. Splošno znano je, da je meso zelo dobro za železo v krvi. Ko je naša pediatrinja mislila, da ima moja mala premalo železa je najprej rekla, da mora jesti meso. Pa kolikor mi je znano naj bi se železo iz mesa absorbiralo mnogo boljše kot iz zelenjave ali sadja. Edino kar bi mene v vrtcu motilo glede mesa bi bila prevelika količina svinjskega mesa na jedilniku. Ampak v našem vrtcu ni težav s tem, ker jedo svinjino le občasno.

Ne razumem kaj je narobe s prilepljenim jedilnikom iz vrtca Andersen. Meni osebno se zdi super in bi z veseljem po tem jedilniku tudi sama kuhala doma. Ko sem bila brez idej kaj naj otroku pripravim za jest, sem pogledala po jedilnikih vrtcev in dobila super ideje.

Meni se zdi, da imajo v vrtcih res zelo pester jedilnik, poskrbijo za uravnoteženost med mlečnimi ter sadno-zelenjavnimi in mesnimi jedmi, vsak dan imajo zelenjavno juho. Res bi rada videla katera se doma tako trudi s sestavo jedilnika, ker prej ali slej vsi pademo v neko ponavljanje jedilnikov, ki jih doma kuhamo.

V vrtcu je ogromno otrok (v našem, ki je manjši, jih je okrog 100) in logično je, da ne morejo vsakemu otroku skuhati kar ima rad ali kar njegova mamica misli, da je zanj dobro. Sem pa trdno prepričana, da jim ne dajejo hrane, ki bi jim škodila in tudi en krof ali kaj podobnega, ne bo nobenega ubil. Če pa nekoga hrana v vrtcu tako zelo moti, naj si pa najame varuško, ki bo hodila domov in ji vsak dan sam pripravi jedilnik, ki naj ga ponudi otroku, pa je težava rešena.

Sicer pa jaz raje vidim, da otrok poje kakšen "nezdrav" krof in ga vsaj poje, kot pa da jim dajejo neke zadeve, ki se jih nobeden ne bo pritaknil in so lačni.

Zdaj grem pa prebrat kam se je sploh razvila debata, da vidim, če sem totalno mimo pihnila z dogovorom user posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 7:26:30   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?



še nekaj v razmislek. včasih so ljudje jedli meso enkrat na teden ali ob praznikih, sladkorja in bele moke ni bilo v takih količinah, pa ljudje zbolevajo okrog 60ega leta. Kaj bo z našimi otroci čez 20 let, če bodo jedli meso 4x na teden? se kdaj vprašaš?


Navedeni jedilnik - v prvem tednu je meso dvakrat, v drugem trikrat. Mislim, koliko naj bi bilo, da bo prav? A enkrat na teden? Ali enkrat in pol, da bo ravno prav?

Bela moka - je vedno bila, nosila se je mlet v mlin, v vrečah (in ne vrečkah po 1 kg).

Tudi sladkor se je kupoval v vrečkah. Čaj se je tako sladkal, da se je skoraj jedel na žlico user posted image . In bil je dober, odličen.

Danes jemo zdarvo, bio, natur, BREZ sladkorja, light, z 0% maščobe in podobnimi oslarijami iz reklam. Jemo pusto, brez okusa, in kobajagi zdravo. Ma dajte no. Normalno kuhajte, vse po vrsti, vse tisto, kar vam diši, in boste zdravi in zadovoljni. Saj človek toliko občutka za lastno telo tudi ima, da ve, kaj mu paše.



Strinjam se..ampak mi odrasli imamo izbiro, otroci pa ne ane.


Ok, tole me je pa res zmotilo. A tvoj otrok ima tudi izbiro? Če pa trdiš, da je meso škodljivo, pa pire slab in podobno. Kaj pa če si tvoj otrok res želi en  zrezek in kup pireja, pa še krof za povrh? Jaz mojemu otroku ponudim vse tisto, kar mi jemo in si lahko čisto sama s krožnika izbere kaj bo pojedla. Običajno poskusi vse, potem pa je kar ji je všeč in običajno meso ostane na krožniku, poje pa zelenjavo in morda kakšen krompirček. Nikoli, ampak res nikoli pa je ne silim, da mora pojesti vse s krožnika, ji že očitno ne paše. A ti lahko rečeš, da svojemu otroku ponudiš meso in se sam odloči, da ge ne bo jedel?

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?