|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 10:03:59   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Strinjam se..ampak mi odrasli imamo izbiro, otroci pa ne ane.


Ok, tole me je pa res zmotilo. A tvoj otrok ima tudi izbiro? Če pa trdiš, da je meso škodljivo, pa pire slab in podobno. Kaj pa če si tvoj otrok res želi en  zrezek in kup pireja, pa še krof za povrh? Jaz mojemu otroku ponudim vse tisto, kar mi jemo in si lahko čisto sama s krožnika izbere kaj bo pojedla. Običajno poskusi vse, potem pa je kar ji je všeč in običajno meso ostane na krožniku, poje pa zelenjavo in morda kakšen krompirček. Nikoli, ampak res nikoli pa je ne silim, da mora pojesti vse s krožnika, ji že očitno ne paše. A ti lahko rečeš, da svojemu otroku ponudiš meso in se sam odloči, da ge ne bo jedel?


lej, ona verjetno svojemu otroku tudi ponudi vse tisto, kar oni jejo. in če ne jejo mesa, ga ne ponudi. in če ne jejo pireja, tudi ne. in če ne kupuje belega kruha, mu bo ponudila rženega ali katerega koli imajo doma. in verjetno mamice, ki ne kuhajo in doma ne jejo ajdove kaše, pirinega zdroba, polnozrnatih palačink, rižote s kvinojo, lečino juho itd., tudi svojim otrokom tega ne ponudijo, pa nihče ne skoči v zrak, da se otrok ne more sam odločit a bi čičeriko zobal a ne...

dejte že enkrat dojet, da je prehranjevanje precej kulturno pogojena zadeva in stvar navad družine. to je tko kot da bi meni en domačin s papue rekel, da je moj otrok prikrajšan, ker mu ne ponudim unega meni neznanega glodalca, k ga je ravnokar ujel in ki ga imajo njegovi mulčki najraje.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 10:50:15   
mateyka
sej khurde, in zato rečt da majo vrtci slab jedilnik, ker doma jejo netoplotno obdelano hrano, je meni malo mimo.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 11:18:09   
liliana
dejte že enkrat dojet, da je prehranjevanje precej kulturno pogojena zadeva in stvar navad družine.


In zaradi tega ne moremo pričakovati, da bodo vrtci jedilnike prilagajali navadam vsake posamezne družine........

In če je otrok v vrtcu 4 x na teden meso in kaka mamica misli, da je to preveč, mu za vikend doma pač ne bo kuhala mesa.....ampak rezance z makom in surovo korenje......

In če se mamici zdi, da je v vrtcu preveč mlečne hrane za zajtrk, mu bo pač doma za vikend ponudila suh polnozrnat kruh in vodo ali pa nesladkan čaj.......

Mislim, kake probleme si ene delate s to vrtčevsko hrano.....človek dobi včasih vtis, da nam zastrupljajo deco tam, ker ne sledijo smernicam zdrave in uravnotežene prehrane vsake posamezne družine.........


(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 11:31:37   
nusi
tolk časa ste pisale od tega prilepljenega jedilnika, da sem ga šla preštuderat, pa še za naprej user posted image . Meni se res ne zdi slab, sej tu pa tam se najde kaj, kar mi doma ne jemo, ker se nama ne zdi zdravo, samo res ne bodo mogli ustreči vsem. Za sladkan čaj sem našla rešitev, bom mu svojo vodo v flaškah dajala za v vrtec in je problem rešen user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 11:38:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

dejte že enkrat dojet, da je prehranjevanje precej kulturno pogojena zadeva in stvar navad družine.


In zaradi tega ne moremo pričakovati, da bodo vrtci jedilnike prilagajali navadam vsake posamezne družine........

In če je otrok v vrtcu 4 x na teden meso in kaka mamica misli, da je to preveč, mu za vikend doma pač ne bo kuhala mesa.....ampak rezance z makom in surovo korenje......

In če se mamici zdi, da je v vrtcu preveč mlečne hrane za zajtrk, mu bo pač doma za vikend ponudila suh polnozrnat kruh in vodo ali pa nesladkan čaj.......

Mislim, kake probleme si ene delate s to vrtčevsko hrano.....človek dobi včasih vtis, da nam zastrupljajo deco tam, ker ne sledijo smernicam zdrave in uravnotežene prehrane vsake posamezne družine.........

Končno, da mi ni treba pisat. user posted image Malo več zaupanja ne bi škodilo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 11:39:04   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

kot so že napisale, vrtec ni obvezen in če se ti njihova prehrana ne dopade ga pač ne vpišeš..veliko sreče pri iskanju varuške ki bo tvojemu otroku kuhala, kar si boš ti želela..



Varuške so drage in tudi pri njih si ne moreš zmišljevati. Pa a ni fajn pljuvat nooo? Nekje se je treba spihat in vrtec je res enkratna tema, ker za nekatere je tam vse narobe in nikoli ne bo prav.



kolker jst plačujem vrtca bi jo mogli z zlato žlico futrat user posted image


Dober razlog za pljuvanje, ja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   [Brisano sporočilo]
15.3.2011 12:05:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 12:15:28   
nusi
v nekaterih vrtcih imajo starši možnost izbire vege prehrane za otroke - ane zihrl npr. samo ne vem če je to možno v andersenu

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 13:16:11   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

tolk časa ste pisale od tega prilepljenega jedilnika, da sem ga šla preštuderat, pa še za naprej user posted image . Meni se res ne zdi slab, sej tu pa tam se najde kaj, kar mi doma ne jemo, ker se nama ne zdi zdravo, samo res ne bodo mogli ustreči vsem. Za sladkan čaj sem našla rešitev, bom mu svojo vodo v flaškah dajala za v vrtec in je problem rešen user posted image


V našem vrtcu dobijo otroci nesladkan čaj in vodo za piti. Pa sigurno se lahko v vsakem vrtcu dogovoriš, da dajo tvojemu otroku samo vodo za piti, če jim drugače dajejo sladkan čaj.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 20:45:42   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Strinjam se..ampak mi odrasli imamo izbiro, otroci pa ne ane.


Ok, tole me je pa res zmotilo. A tvoj otrok ima tudi izbiro? Če pa trdiš, da je meso škodljivo, pa pire slab in podobno. Kaj pa če si tvoj otrok res želi en  zrezek in kup pireja, pa še krof za povrh? Jaz mojemu otroku ponudim vse tisto, kar mi jemo in si lahko čisto sama s krožnika izbere kaj bo pojedla. Običajno poskusi vse, potem pa je kar ji je všeč in običajno meso ostane na krožniku, poje pa zelenjavo in morda kakšen krompirček. Nikoli, ampak res nikoli pa je ne silim, da mora pojesti vse s krožnika, ji že očitno ne paše. A ti lahko rečeš, da svojemu otroku ponudiš meso in se sam odloči, da ge ne bo jedel?


lej, ona verjetno svojemu otroku tudi ponudi vse tisto, kar oni jejo. in če ne jejo mesa, ga ne ponudi. in če ne jejo pireja, tudi ne. in če ne kupuje belega kruha, mu bo ponudila rženega ali katerega koli imajo doma. in verjetno mamice, ki ne kuhajo in doma ne jejo ajdove kaše, pirinega zdroba, polnozrnatih palačink, rižote s kvinojo, lečino juho itd., tudi svojim otrokom tega ne ponudijo, pa nihče ne skoči v zrak, da se otrok ne more sam odločit a bi čičeriko zobal a ne...

dejte že enkrat dojet, da je prehranjevanje precej kulturno pogojena zadeva in stvar navad družine. to je tko kot da bi meni en domačin s papue rekel, da je moj otrok prikrajšan, ker mu ne ponudim unega meni neznanega glodalca, k ga je ravnokar ujel in ki ga imajo njegovi mulčki najraje.


Kolk sem se nasmejalauser posted image . Čista terna je bila tole, hehe.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 20:53:12   
kamilija
Ena uporabnica (Miapia) mi je posodila tale link:
http://www.avita-katalog.com/index.php?nid=63
tukaj so vsa opredeljena živila, ki ustvarjajo bazično ali kislo okolje organizma.
Že po teli tabelici je jasno, da meso zakisa organizem, kislo okolje pa je idelno za razvoj bolezni.
Sam za info..

Še ena reč, ki me moti v vrtcih je naročanje hrane na podlagi javnih naročil.
Merilo je najnižja cena in ne kakovost.

Pa še ena opazka na temo pand! Mike Tyson je vegan!!user posted image user posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 20:54:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Še ena reč, ki me moti v vrtcih je naročanje hrane na podlagi javnih naročil.
Merilo je najnižja cena in ne kakovost.


Merilo naj bi bila najnižja cena za pričakovano kakovost.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 20:57:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

dejte že enkrat dojet, da je prehranjevanje precej kulturno pogojena zadeva in stvar navad družine.


In zaradi tega ne moremo pričakovati, da bodo vrtci jedilnike prilagajali navadam vsake posamezne družine........

In če je otrok v vrtcu 4 x na teden meso in kaka mamica misli, da je to preveč, mu za vikend doma pač ne bo kuhala mesa.....ampak rezance z makom in surovo korenje......

In če se mamici zdi, da je v vrtcu preveč mlečne hrane za zajtrk, mu bo pač doma za vikend ponudila suh polnozrnat kruh in vodo ali pa nesladkan čaj.......

Mislim, kake probleme si ene delate s to vrtčevsko hrano.....človek dobi včasih vtis, da nam zastrupljajo deco tam, ker ne sledijo smernicam zdrave in uravnotežene prehrane vsake posamezne družine.........

Končno, da mi ni treba pisat. user posted image Malo več zaupanja ne bi škodilo.


Je.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 21:07:54   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Mike Tyson je vegan!!user posted image user posted image



Od lepih žensk so veganke npr. Demi Moore, Natalie Portman, Pamela Anderson, Alicia Silverstone....pa recimo še Leonardo Da Vinci....

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 21:22:54   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Mike Tyson je vegan!!user posted image user posted image



Od lepih žensk so veganke npr. Demi Moore, Natalie Portman, Pamela Anderson, Alicia Silverstone....pa recimo še Leonardo Da Vinci....


aja, aja. Lepo.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 21:24:05   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Še ena reč, ki me moti v vrtcih je naročanje hrane na podlagi javnih naročil.
Merilo je najnižja cena in ne kakovost.


Merilo naj bi bila najnižja cena za pričakovano kakovost.


Ja ampak, če greš gledat na javna naročila, je merilo najnižja cena. Nikjer ne vidiš,
da bi pisalo kakovost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 21:41:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Še ena reč, ki me moti v vrtcih je naročanje hrane na podlagi javnih naročil.
Merilo je najnižja cena in ne kakovost.


Merilo naj bi bila najnižja cena za pričakovano kakovost.


Ja ampak, če greš gledat na javna naročila, je merilo najnižja cena. Nikjer ne vidiš,
da bi pisalo kakovost.


Javnih naročil že dolgo nisem gledala..
Ko sem jih, sicer ne za naročila hrane, pa je bil izdelek definiran. Recimo wc papir, 3 slojni, čista celuloza, 150 lističev v zavitku (si zmišljujem) - in za to definicijo je potem kriterij izbire najnižja cena, če proizvod ustreza ostalim razpisnim pogojem. Kako je definirana hrana za potrebe vrtca, ne vem.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.3.2011 21:51:13   
Anonimen
Našla portal javnih naročil. Prvo, ki sem ga našla, je ravno za mojo firmo user posted image .
Žal mi ne odpre razpisne dokumentacije, kjer je verjetno definirana vsebina naročila (ma se ne spomnim več, če je to tukaj, staram se user posted image ), bi me pa zanimalo, kako je definirana hrana v vrtcih, ker ne more samo pisati jogurt, npr..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
16.3.2011 6:56:46   
mateyka
Mike Tyson je vegan. ko je pa boksal (na svojme vrhuncu) pa ni bil, a ne? user posted image  

aja, pa prešel je v islam, pa ne vem kok on to prakticira..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.3.2011 6:59:29 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
16.3.2011 6:58:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Našla portal javnih naročil. Prvo, ki sem ga našla, je ravno za mojo firmo user posted image .
Žal mi ne odpre razpisne dokumentacije, kjer je verjetno definirana vsebina naročila (ma se ne spomnim več, če je to tukaj, staram se user posted image ), bi me pa zanimalo, kako je definirana hrana v vrtcih, ker ne more samo pisati jogurt, npr..


vem da majo v andresenu en bio jugurt pa mleko pa kefir. jaz ga v trgovinah tle okol nisem še videla, samo men je ful dober (ga kdaj z možem žluknema, če ga tamala ne mara user posted image  ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
16.3.2011 10:58:22   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Našla portal javnih naročil. Prvo, ki sem ga našla, je ravno za mojo firmo user posted image .
Žal mi ne odpre razpisne dokumentacije, kjer je verjetno definirana vsebina naročila (ma se ne spomnim več, če je to tukaj, staram se user posted image ), bi me pa zanimalo, kako je definirana hrana v vrtcih, ker ne more samo pisati jogurt, npr..


vem da majo v andresenu en bio jugurt pa mleko pa kefir. jaz ga v trgovinah tle okol nisem še videla, samo men je ful dober (ga kdaj z možem žluknema, če ga tamala ne mara user posted image  ).


Sej to imajo že skoraj povsod na jedilniku. En dan v tednu BIO malica in ja, ful dobri jogurti so.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
16.3.2011 11:08:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

kislo okolje pa je idelno za razvoj bolezni.


A potem ne smem jesti navadnega jogurta in kislega zelja? Oboje imam rada. Resno sprašujem.
Kaj pa pomaranče (pri teh me bolj motijo ogromne količine pesticidov), so tudi kisle, kako to vpliva?

Aja, pa jem meso, ampak imam rada tudi zelenjavo in sadje. Da ne govorim o izjemni sacher torti, ki mi jo speče moj dragi med vikendi. Njam.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
16.3.2011 11:25:14   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

kislo okolje pa je idelno za razvoj bolezni.


A potem ne smem jesti navadnega jogurta in kislega zelja? Oboje imam rada. Resno sprašujem.
Kaj pa pomaranče (pri teh me bolj motijo ogromne količine pesticidov), so tudi kisle, kako to vpliva?

Aja, pa jem meso, ampak imam rada tudi zelenjavo in sadje. Da ne govorim o izjemni sacher torti, ki mi jo speče moj dragi med vikendi. Njam.



hrana, ki povzroča zakisanost telesa ni kisla - nisem sicer šla gledt linka, ampak sklepam, da so živila napteta v linku, ki ga je ena pripopala zraven

Telo ni nujno zakisano tudi, če jemo meso - pač ješ uravnoteženo in uravnavaš kislost z vnašanjem dodatne bolj bazične hrane. No, tako si jaz razlagam vse skupaj.
Nisem pristaš nobenih skrajnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 12:17:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 12:21:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?