|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.6.2011 10:59:47   
Anonimen
Wis, naši imajo zajtrk, dopoldansko malico, kosilo in popoldansko malico (okoli pol treh), ves čas je na voljo voda za pit in kakšen albert keks za tisti bolj lačne se najde. Še posebej smo se v vrtcu pogovarjali o 5-ih obrokih na dan, tako da mi ni lih jasno, zakaj vam malico ukinjajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.6.2011 11:10:53   
uškinamama
Moja uš je predšolski : Zjutraj je doma, zajtrk v vrtcu, sadna malica, (če ima kdo rojstni dan ali pa kar tako - bobi palčke, suho sadje, kakšen bonbon) kosilo , - popoldansko malice nima, ker je v skrajšanem programu. Dobi pa jo na poti domov user posted image  . Se pravi od 8- 14 ima - 5 obrokov . Mi je čudno da ukinjajo, čeprav potem v šoli ni več teh vmesnih prigrizkov (razen če med odmorom kaj naskrito pohrustajo)

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
15.6.2011 11:27:20   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: wis

Pozdravljene!
Mene pa zanima nekaj drugega. Ali imajo vaši otroci v vrtcih v drugi starostni skupini (najbrž 4, 5 let) malico? Mene je šokiralo obvestilo, da v drugi starostni skupini pa malice ni več. Imajo samo zajtrk in kosilo, namesto malice pa dobijo kak sok. To je potrdilo tudi nekaj mamic, ki imajo letos otroke zadnje leto v vrtcu, ker grejo potem v šolo. Kaj pa vsa navodila/priporočila o tem kako naj se jejo mali obroki večkrat na dan, pa vse diete (ne shujševalne) za zdravo in uravnoteženo prehrano? PA moja mala kar naprej nekaj žveči (saj ne vedno, ampak...) Če bo imela za zajtrk čokolino, ki ga ne mara (še sreča, da ni pogosto), pa za kosilo riž, ki ga tudi ne mara, potem bo do 16h lačna. Sedaj dobi vsaj vmes kak jogurt, kruh, sadje... Ne vem, se mi zdi malo skregano z zdravim življenjem, ali pa samo jaz kompliciram?
Sicer pa so jedilniki v vrtcu (vsaj našem) kar ok.



Pri nas imajo za malico sadje, vsak dan in seveda pijačo. Malo je dolga od zajtrka do kosila za otroke. Tavečje skupine imajo zajtrk ob 8h, kosilo pa ob 12h ali še malo kasneje, če do dolgo vzunaj. Popoldanska malica je pa kak kruh, sadje ipd.

(odgovor članu wis)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
29.7.2011 21:12:00   
Tutan
Uf.... katera debata user posted image Naš vrtec imao 3x do 4x na teden meso, od tega 1x ribe. Jejo pa vse sorte, od mineštric, zrezkov, riža, krompirja, zloglasnega pirejčka user posted image , zelenjave take i onake, sadja, mlečnih izdelkov, štrukljev, celo klobaso + zelje. Jedilnik je raznolik, ustreza pa prehranjevalnim navadam pri nas (Slovenija). Junk food-a ni, za malico dobijo sveže sadje, za rojstne dneve se nosi sveže sadje ali pa suho, ter bio sadni sokovi. 1x tedensko imajo dan brez sokov in čaja, pijejo samo vodo. Na voljo imajo vedno vodo + čaj, sokove občasno. Dobijo vse vrste kruha (včasih belega, drugič polnozrnatega, črnega). V glavnem raznoliko, najbolj so pa srečni (no, vsaj naš je, pa večinoma njegovih ožjih prijateljčkov), ko je za zajtrk bela kava (proja user posted image ).
Dvomim, da bi mi doma uspelo pripravljat tako raznolik jedilnik s toliko idejami. user posted image
V bistvu je zame tole vegi en sam lari fari, dokler dotične osebe nosijo Nike superge, ki jih izdelujejo mali kitajčki, usnjeni čevlji so tudi narejeni iz usnja pravih živali, pa niti slučajno se ne pozanimajo, katera kozmetika 1. je testirana na živalih in 2. vsebuje dodatke živalskega izvora. Dokler ne živiš tega celostno, in furaš to dosledno, vključno z izbiro pralnih praškov, mehčalcev, čistil, omejevanjem vožnje z avtomobili itn itn., je zame to vse skupaj en velik lari fari. In če bo moj otrok želel kdaj jesti izključno vegi hrano, ga bom podprla, absolutno, ampak samo v primeru, da bo njegov odnos do okolja, ljudi in živali izražal to stališče.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 29.7.2011 21:13:11 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
29.7.2011 22:00:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
za rojstne dneve se nosi sveže sadje ali pa suho, ter bio sadni sokovi.


a res? pri nas pa ne smeš prinest nič kar nima deklaracije gor (sveže sadje ga sigurno nima).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
1.8.2011 0:41:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
za rojstne dneve se nosi sveže sadje ali pa suho, ter bio sadni sokovi.


a res? pri nas pa ne smeš prinest nič kar nima deklaracije gor (sveže sadje ga sigurno nima).


Kaj pa potem nosite za rojstne dneve.....? Kekse in bombone, ker imajo deklaracijo....?

V našem vrtcu je bilo povedano, da za rojstne dneve naj prinašamo sadje in ne sladkarije......in se večinoma tega držimo......



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
1.8.2011 9:49:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
za rojstne dneve se nosi sveže sadje ali pa suho, ter bio sadni sokovi.


a res? pri nas pa ne smeš prinest nič kar nima deklaracije gor (sveže sadje ga sigurno nima).


Kaj pa potem nosite za rojstne dneve.....? Kekse in bombone, ker imajo deklaracijo....?


ja. ker "domače" zadeve niso pregledane in lahko kak otrok faše kako drisko. tako mi je bilo rečeno. tako da npr. kake kekse ali kinder čokoladke (une male), pa dobijo po kosilu. in eno tako glineno "fake" tortico majo in gor dajo svečke in jih potem slavljenec pihne - sem vidla to neuniičljivo mini tortico, prav smešna je user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 157
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?