|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 7:12:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

20 eur je itak preveč - toliko računamo pri nas na firmi režijsko uro za enega delavca,


Zakaj pa računate preveč?


To je cena z računom. 


Aha, ampak zakaj praviš, da je preveč?
Torej je moja kalkulacija čisto ok? Ali kako? Ne razumem več. Če dva delavca računata 20€ je to čisto preveč (glej, jaz predpostavljam, da računata in izstavita račun), če tvoja firma računa toliko, je pa v redu. Ali kako?

Ne razumem razmišljanja. Ali predpostavljate, da vsi delajo na črno, ali vsako delo primerjate s študentskim delom. Kam ste prišli?

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 7:14:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mika

s.p.-ji ponujajo KV delavce  8-9€. Ni šanse da bi mu plačala 20€....tale dva sta si pa res fajn preračunalauser posted image .

Več kot 6€ ne bi plačala. Koliko se spomnim iz reklam študenstkega servisa, so bila fizična dela (selitve pohištva ipd)  5 - 6€/uro.


Ni čudno, da ti je panoga v krizi. Če je osnova za primerjavo študentsko delo. Najbolje da vsako storitev primerjamo s študentskim delom, super, bo vse poceni. Samo naj se vam potem ne smilijo delavci z mizernimi plačami.


Ne gre za vsako storitev, gre za NK delavca, ki dela na črno.

Da je ta panoga v krizi so razlogi drugje, ne pa v moji primerjavi. Hja, pri nas je vse poceni....v naši panogi mislim. Miljoni so se kotalili samo direktorjem postavljenim s strani države.


Še enkrat - zakaj že v osnovi predpostavka, da gre za delo črno? Sploh od nekoga, ki je sam del tega trga? Zakaj sama ustvarjaš pogoje, da se tako dela? Zakaj pri sebi ne poskrbiš za higieno?

Še stotič user posted image , ne se primerjat z veliki ribami, ker vedno se najde večji morski pes..če ne pes, pa cunami user posted image .
Kultivirajte svoj vrt.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 7:42:09   
mika
Še enkrat - zakaj že v osnovi predpostavka, da gre za delo črno?Avtorica je napisala, da gre za delo na črno. Sploh od nekoga, ki je sam del tega trga? Zakaj sama ustvarjaš pogoje, da se tako dela? Zakaj pri sebi ne poskrbiš za higieno?
 
Kako pa, če so cene na trgu takšne? Kako lahko plačaš delavca več, če pa delo, ki ga opravlja ne moreš nudit po višji  ceni, ker potem dela sploh ne dobiš.

Kultivirajte svoj vrt.


S čim pa? Z zrakom?


< Sporočilo je popravil mika -- 25.3.2011 7:43:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 8:06:23   
madona77
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 8:46:39   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: Ex Animo

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Iz kod pa ste da imate take cene?Moj možek to dela in pravi da je cena maksimalno 10e na uro in kake delavce sploh imaš da rabiš štiri on to naredi sam samo enga od hiše ponavadi ponuca za kako malenkost priprimit.


Smo iz Prekmurja.
Dvomim pa, da bi to tvoj mož pri nas polagal sam. Položiti je potrebno cca. 200 kvadratov - 500 plošč, kjer ena tehta 50 kg in 700 plošč, kjer ena tehta 12,5 kg. Samo ena linija je ravna, vse ostalo je zavito in je potrebno ogromno prirezovanja.

Ne v Prekmurje pa ne hodi delat,žal.user posted image Dela pa sam ja še več je naredil pa še težji robniki so za polagat ampak še nikoli ni imel kakega delavca zraven pa dela to že 10 let in pravi da to večinoma delajo sami oziroma največ dva da bi pa štirje to polagali mu je pa grozno smešno in menda jih sploh ne more tolk na enem mestu delat ker so si napoti pa še linije prave ne dobiš če delaš to iz treh koncev.Nasvet mojega mojstra možeka je da se ti dobro pozanimaj okrog delavcev ker tist ki rabi zraven sebe več kot enga pomagača je zanič da o ceni sploh ne govori ker če mu daš 20e na uro pravi se pripelje on 150 km daleč pa naredi user posted image

(odgovor članu Ex Animo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 13:05:23   
mamica 2008
kot prvo ti jaz predlagam da se raje zmeni na m3 ne pa na uro.mi bomo zdaj polagali kamen in tlakovce in bomo imeli zmenjeno na m3.ker ti neves kolko bojo oni naredili na uro tak pa majo na m3 in naj delajo kak dugo hocejo.pa 20e je totalno prevec.

(odgovor članu Ex Animo)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 14:22:50   
HuAnita
Odvisno, kdo je ta, ki ti bo delal. Ali le nek postopač ali pa res vrhunski za polaganje. Ne vem, no, ampak mi smo enemu sosedu, ki je kao ful vredu, dali keramiko delat, ja, je bil poceni, pa na švarc, ampak videt ga ne smem od takrat, Ker je veliko stvari za en k... naredil, in po dveh letih se še to bolj vidi in me moti. Sva pa že imela naročenega enega drugea znanca, za cca 60 % več, kot je bil ta sosed, pa so nama vsi solili pamet: predrag, predgra, češ kaj pa lahko naredi narobe, evo, pa imamo tak'le....user posted image

(odgovor članu mamica 2008)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A ni to malce predrago?
25.3.2011 16:11:30   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

20 eur je itak preveč - toliko računamo pri nas na firmi režijsko uro za enega delavca,


Zakaj pa računate preveč?


To je cena z računom. 


Aha, ampak zakaj praviš, da je preveč?
Torej je moja kalkulacija čisto ok? Ali kako? Ne razumem več. Če dva delavca računata 20€ je to čisto preveč (glej, jaz predpostavljam, da računata in izstavita račun), če tvoja firma računa toliko, je pa v redu. Ali kako?

Ne razumem razmišljanja. Ali predpostavljate, da vsi delajo na črno, ali vsako delo primerjate s študentskim delom. Kam ste prišli?


Ne vem ampak kot sem jaz razumela - bosta delala na črno in vsak zase želi 20 eur na uro. Če pa je za oba dva 20 eur in bosta z računom potem pa seveda ni drago

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A ni to malce predrago?
26.3.2011 9:55:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Še enkrat - zakaj že v osnovi predpostavka, da gre za delo črno?Avtorica je napisala, da gre za delo na črno. Sploh od nekoga, ki je sam del tega trga? Zakaj sama ustvarjaš pogoje, da se tako dela? Zakaj pri sebi ne poskrbiš za higieno? 
 
Kultivirajte svoj vrt.


S čim pa? Z zrakom?



Ja.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A ni to malce predrago?
26.3.2011 9:57:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

20 eur je itak preveč - toliko računamo pri nas na firmi režijsko uro za enega delavca,


Zakaj pa računate preveč?


To je cena z računom. 


Aha, ampak zakaj praviš, da je preveč?
Torej je moja kalkulacija čisto ok? Ali kako? Ne razumem več. Če dva delavca računata 20€ je to čisto preveč (glej, jaz predpostavljam, da računata in izstavita račun), če tvoja firma računa toliko, je pa v redu. Ali kako?

Ne razumem razmišljanja. Ali predpostavljate, da vsi delajo na črno, ali vsako delo primerjate s študentskim delom. Kam ste prišli?


Ne vem ampak kot sem jaz razumela - bosta delala na črno in vsak zase želi 20 eur na uro. Če pa je za oba dva 20 eur in bosta z računom potem pa seveda ni drago


Vse se začne v glavi in pri razumevanju.
Pri osnovni predpostavki, "itak se razume", da bosta delala na črno. In to je narobe, zelo narobe. Samo tega žal ne razumete. Saj ne rabite zaradi mene user posted image , mika, zaradi sebe bi pa lahko.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A ni to malce predrago?
26.3.2011 9:58:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Odvisno, kdo je ta, ki ti bo delal. Ali le nek postopač ali pa res vrhunski za polaganje. Ne vem, no, ampak mi smo enemu sosedu, ki je kao ful vredu, dali keramiko delat, ja, je bil poceni, pa na švarc, ampak videt ga ne smem od takrat, Ker je veliko stvari za en k... naredil, in po dveh letih se še to bolj vidi in me moti. Sva pa že imela naročenega enega drugea znanca, za cca 60 % več, kot je bil ta sosed, pa so nama vsi solili pamet: predrag, predgra, češ kaj pa lahko naredi narobe, evo, pa imamo tak'le....user posted image


Nemogoče user posted image .
A si z mojega planeta ušla?

Sicer pa, vsi želimo, da smo dobro plačani za tisto, kar delamo, in to velja v obe smeri.

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A ni to malce predrago?
1.4.2011 18:03:38   
gita10
ja ampak če bi ti prebrala od začetka bi videla, da vsak delavec zase kasira 20 eur na uro in to na črno- kar je preveč v vsakem primeru

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A ni to malce predrago?
1.4.2011 18:09:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

ja ampak če bi ti prebrala od začetka bi videla, da vsak delavec zase kasira 20 eur na uro in to na črno


Osnovni post nikjer ne govori o tem, govori samo o urni postavki, ki jo želita - in, če sta edina dva, ki sta se javila - je postavka čisto v redu. Saj, verjetno se je našel kdo oziroma dva, ki bosta delala za manj.

To, da gre za delo na črno, je samo predpostavka, ki jo ima vgrajeno večina sodelujočih.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?