|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:48:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Nisem dobila tvojega odgovora

Z malo truda boš sama našla kaj je pomen krsta. Že prepričanje, da ti mora biti vse servirano je napačno. Vera je namreč iskanje. Iskanje odgovora, iskanje resnice. Vera je pot na kateri iščeš. Če že vse veš, ne iščeš. Če ne iščeš, ti noben odgovor ne more razložiti. Ker odgovori imajo podlago v duhovnem svetu, ne v materialnem.

In vera je dar. Nihče te ne more prepričati. To ni v moči nobenega človeka. Če bi dalo prepričati, bi se kdo spreobrnil zaradi prepričevanja. Vendar tega ni. Je pa veliko spreobrnitev zaradi osebnega izkustva.

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Jezus vas uči drugače,je bil bolj toleranten...

Stavek, ki vedno pride na vrsto, ko zmanjka besed.


(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:53:18   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Zmajaz,že zdaj moram odgovarjati na določena vprašanja,odgovarjam kot piše v knjigah ali pa to prepustim partnerju,se ne vmešavam in ji ne govorim svojega mnenja,to bo sama spoznala,ko bočas zato.Lahko da boo postala verna,njenaodločitev,nimam nič proti.

Potem pa v redu - veš, kaj želiš, in to je edino, kar šteje. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:53:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
....malo še morda razmisli o tem, če res želiš pošiljati otroka na pranje možganov, in o tem, kaj mu bo župnik tam razlagal in kaj mu boš rekla ti doma....

Toliko o tem, da naj odraste pa se potem samo odloči. user posted image  

Samo prej je otroku potrebno preprečiti kakšnikoli drugačen pogled, kot ga imaš, potem pa je svoboden da se odloči. To niti ni glih neka svoboda. Tako nekako si razlagajo svobodo na kitajskem, izolirat potem pa naj se odločijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:59:38   
kajalin*
Tehnofil,nisem padla iz prve hruške in sama poznam pomen,želela pa sem da vidim s kom imam opravka in si mi jasno pokazal,ne potrebujem več...
Nikoli mi ne zmanjka besed,je pa občutljivi stavek je bil verjetno za tebe,ker te vera drugače uči kot ti seješ to naprej,pa nima veze,vsak ve za sebe...Nihče se tu ne bo spreobrniluser posted image lp

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:00:41   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
....malo še morda razmisli o tem, če res želiš pošiljati otroka na pranje možganov, in o tem, kaj mu bo župnik tam razlagal in kaj mu boš rekla ti doma....

Toliko o tem, da naj odraste pa se potem samo odloči. user posted image  

Samo prej je otroku potrebno preprečiti kakšnikoli drugačen pogled, kot ga imaš, potem pa je svoboden da se odloči. To niti ni glih neka svoboda. Tako nekako si razlagajo svobodo na kitajskem, izolirat potem pa naj se odločijo.

Če hodi k verouku, ima bolj malo možnosti, da se o čemer koli sam odloči, ker še tako bister otrok je samo otrok, ki bo tem zadevam nasedel in iz tega okvira, ki mu ga tu postavijo, je potem precej težko izstopiti. Če ti nekdo od malega nekaj vceplja v glavo, greš potem precej težko preko tega. Taka je pač moja osebna izkušnja, ker sem celo OŠ hodila k verouku in maši.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:02:20   
kajalin*
zmajazuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:02:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
....sama poznam pomen,.....

Mogoče ga poznaš, ga pa ne razumeš. Ker za razumevanje je potrebna vera, brez nje je vse samo ceremonija.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:04:07   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vera je namreč iskanje. Iskanje odgovora, iskanje resnice. Vera je pot na kateri iščeš. Če že vse veš, ne iščeš. Če ne iščeš, ti noben odgovor ne more razložiti. Ker odgovori imajo podlago v duhovnem svetu, ne v materialnem.

In vera je dar. Nihče te ne more prepričati. To ni v moči nobenega človeka. Če bi dalo prepričati, bi se kdo spreobrnil zaradi prepričevanja. Vendar tega ni. Je pa veliko spreobrnitev zaradi osebnega izkustva.


Lepo povedano. Pa na tej poti iskanja dejansko kdaj zares prideš do resnice? Ne provociram - čisto resno sprašujem.
Ena redkih resnic, do katere sem na tej poti do zdaj prišla je kvečjemu ta, da je v krščanski veri bolj malo resnice, kakšna je pa resnica zares - ne vem. Samo ugibam lahko in krščanstvo mi pri tem iskanju ni dosti pomagalo.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:10:35   
kajalin*
Tud prav,ga pač ne poznam...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:12:42   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Če hodi k verouku, ima bolj malo možnosti, da se o čemer koli sam odloči, ....

Po tvoje omejevanje izbire omogoča svobodno izbiro. Izloranje pomeni razgledanost.

Mnogo otrok se po verouku odloči drugače. To je dejstvo njihove svobodne izbire.

Resnica je ta, da si se ti že odločila za otroka, namesto otroka. Razgledanost in svobodna izbira pa sta za tebe pomembna le toliko časa, dokler ustreza tvojim željam, ker te je strah, da bi se otrok morda odločil drugače.

To je realnost tvoje vrednote svobode do izbire. Samo na jeziku.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 15:17:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:19:03   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
....krščanstvo mi pri tem iskanju ni dosti pomagalo.

Kaj pa iščeš?

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Pa na tej poti iskanja dejansko kdaj zares prideš do resnice?

Vsak ima svojo resnico. Do prave resnice pa po moje prideš ko se vsi odgovori na vsa vprašanja "pokrijejo". Ko se odgovori med sabo več ne izključujejo ampak se med seboj potrjujejo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:21:49   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
...., ker še tako bister otrok je samo otrok, ki bo tem zadevam nasedel in iz tega okvira, ki mu ga tu postavijo, je potem precej težko izstopiti. ....i.

Torej po tem merilu sem (kljub temu, da sem morda bil bister otrok) tem zadevam nasedel in mi je precej težko izstopiti?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 15:21:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:26:50   
kajalin*
metulj333 hvala tudi tebiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:37:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Zanimivo pa je,da se vedno kak vernik najde k začne ...

Zanimivo je, da se vedno najde nekdo, ki noče nič imeti z vero in sprašuje.

...., ko se mora s tem ukvarjati - hcerka bi pac rada sla k verouku.

Potem naj se ne razburja če dobi odgovor.


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
...., ampak ce tamalo poslje na verouk, kako je lahko "moznost izbire samo na jeziku"? ....

Odgovor je veljal zmajaz.

Zakaj ne prebereš, predno komentiraš.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 16.5.2011 15:47:22 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:40:10   
tehnofil
.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 16.5.2011 15:47:30 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:48:36   
kajalin*
Tehnofil ne obračaj besed,razburila sem se(če ti temu tako praviš),ko si začel soliti pamet in predavati o vrednotah!Mogoče neb blo švoh,če malo bereš poste nazaj in ugotovil boš,da sem odgovor na moje vprašanje dobila že preden si se ti oglasil,potem se je pa tema začela samo obračati in razvijati v vrednote krščanske cerkve in tako dalje...Zato bodi dober,pojdi na sonček zluftat možgančke in pusti  vsakemu,da misli in veruje po svoje,pa magari v kamen ob cesti.Amen.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 15:53:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
tamali bo omogocila versko vzgojo in ce mene vprasas,

Pa saj je normalno, da če otrok želi (se veseli) k verouku, se mu pač omogoči. Je tudi v skladu z nekom nazorom omogočiti otroku niti ne toliko razgledanost, kot spoznati da obstaja še nekaj in m u stem dati možnost, se sploh odločiti.

V nasprotju z zmajaz ki osvobodno možnost zagovarja, istočasno pa bi omejevala možnosti odločitve.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:01:08   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Tehnofil ne obračaj besed,razburila sem se(če ti temu tako praviš),ko si začel soliti pamet in predavati o vrednotah!

Ker sem ti pokazal, da verni nimajo drugačnih vrednot kot jih itak imaš, se ni potrebno razburjati. Otroka boš vzgajala z enakimi vrednotami, kot jih jo bodo učili pri verouku.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 16:04:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:07:23   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Zakaj ne prebereš, predno komentiraš.

sori, prav imas.

Mah, saj smo vsi nekaj hitri danes. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:16:29   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vsak ima svojo resnico. Do prave resnice pa po moje prideš ko se vsi odgovori na vsa vprašanja "pokrijejo". Ko se odgovori med sabo več ne izključujejo ampak se med seboj potrjujejo.


In tebi se v krščanstvu vsi odgovori na vsa vprašanja pokrijejo? Meni se v krščanstvo vse križem med sabo izključuje. Na žalost.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:18:40   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Po tvoje omejevanje izbire omogoča svobodno izbiro. Izloranje pomeni razgledanost.

Mnogo otrok se po verouku odloči drugače. To je dejstvo njihove svobodne izbire.

Resnica je ta, da si se ti že odločila za otroka, namesto otroka. Razgledanost in svobodna izbira pa sta za tebe pomembna le toliko časa, dokler ustreza tvojim željam, ker te je strah, da bi se otrok morda odločil drugače.

To je realnost tvoje vrednote svobode do izbire. Samo na jeziku.

Uuuuuuuu - tu si pa fejst mimo udaril. Kje je svobodna izbira, če otroku predstaviš samo krščanstvo in mu z njimi od malega opereš možgane. In nepošiljanje k verouku še zdaleč ni izoliranje, prej obratno - pošiljanje k verouku je izoliranje od drugih možnosti. Če bi že čisto zares hotel dati otroku svobodo izbire, bi mu moral predstaviti vse vere (ali ajd - vsaj tiste ta večje) in naj potem izbira, kaj mu je všeč.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:22:33   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Uuuuuuuu - tu si pa fejst mimo udaril. Kje je svobodna izbira, če otroku predstaviš samo krščanstvo in mu z njimi od malega opereš možgane. In nepošiljanje k verouku še zdaleč ni izoliranje, prej obratno - pošiljanje k verouku je izoliranje od drugih možnosti. Če bi že čisto zares hotel dati otroku svobodo izbire, bi mu moral predstaviti vse vere (ali ajd - vsaj tiste ta večje) in naj potem izbira, kaj mu je všeč.


Seveda enako dosledno izbiro daješ svojemu otroku od dne 0 naprej v zvezi z jezikom, hrano..in podobno, da si sam izbere.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?