|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: močni krči pri dojenčku
23.6.2011 11:27:37   
Doll
Moje mnenje je to da stopiš  do P in zahtevaš napotnico za testiranje!

(odgovor članu svetla1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: močni krči pri dojenčku
26.6.2011 10:01:32   
zaspana zvezdica
Pozdravljene!
Men pa je pediater rekel, ko sem pojamrala zarad ad3 in krčev, da to nima čist nobene veze in da so krči posledica dozorevanja možganov...

a uporablja katera kapljice biogaja? mi smo jih ravno včeraj kupli, pa me zanima kakšna izkušnja.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: močni krči pri dojenčku
26.6.2011 10:46:18   
Doll
In kar P reče je zlato vedno vredno user posted image

Žal pač nima prav in ni res

Biogaja- dobra izkušnja

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: močni krči pri dojenčku
26.6.2011 15:15:34   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: zaspana zvezdica

Pozdravljene!
Men pa je pediater rekel, ko sem pojamrala zarad ad3 in krčev, da to nima čist nobene veze in da so krči posledica dozorevanja možganov...

a uporablja katera kapljice biogaja? mi smo jih ravno včeraj kupli, pa me zanima kakšna izkušnja.



misliš črevesjauser posted image . Če bi mi P rekel možganov, bi se vprašala po njegovihuser posted image . Lahko so posledica dozorevanje črevesja, ni pa mus.
Bio kapljice smo rabili skupaj z antiflatom, delujejo malo kasnej, ne primejo takoj kor npr ostale kapljice za črevesje. Naše izkušnje pri dojenčku so pozitivne

AD3 pa pri našemu niso nič nagajale, ravno kontra- ko jih je začel jest, so krči pojenjali. Enkrat je že bila debata tu na RR in je kar nekaj mamic povedalo podobno izkušnjo, žal pa tudi nekaj kontra


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.6.2011 15:17:17 >

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: močni krči pri dojenčku
27.6.2011 10:06:39   
roladica
Tudi teorija o razvoju možganov obstaja.

http://www.ringaraja.net/forum/m_1211351/mpage_1/key_/tm.htm#

Tukaj je že bilo nekaj napisanega na to temo. Po lastnih izkušnjah se mi niti ne zdi popolnoma zgrešena.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: močni krči pri dojenčku
28.6.2011 22:04:08   
tamina
Probaj mleko Allernova od Novalaca!!!!!!! Moja punčka pije to, ker ima sum na alergijo na KM!! Bili sva v bolnici tri dni zaradi izgube teže in močnih krčev, ko je bila 2,5 meseca in so jo testirali, če je alergična na KM pa so testi pokazali negativno, ampak so mi zdravniki tam rekli, da pri tako majhnem otroku tega ne morejo zagotovo testirat in za vsak slučaj so ji dali Allernovo od Novalaca in od takrat se samo še smehlja!! To mleko ABSOLUTNO lahko probaš tudi če ne veš ali ima alergijo ali ne. Jaz še vedno ne vem in dva meseca samo to pije in je vse super!! Je pa to mleko ZELO drago. Najprej ga probaj in če bo ok zahtevaj ga na recept pri svojem P. Jaz sem ga dobila. Vso srečo!!!

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: močni krči pri dojenčku
28.6.2011 22:12:37   
tamina
NE ČAKAJ, da jo stestirajo, ker taki krči so nočna mora- vem iz lastnih izkušenj in bi takrat, ko je bilo najhuje dala celo plačo za karkoli samo, da pomaga in to ne čez nekaj časa, ampak TAKOJ!! Jaz na teste ne bi čakala niti minute, če bi takrat vedla, da se to tako preprosto reši. Če boš lahko to rešla z drugim mlekom, boste spet normalno zaživeli in vidli kako je to lepo, ko se ti dojenček več ne joče cele dneve... Upam, da bo pri vas čim prej boljš. Allernova se pa kupi samo v lekarni. Še eno mleko za alergike je od Aptamila, ampak se ne spomnim kako se reče (dobiš tudi v lekarni).

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: močni krči pri dojenčku
29.6.2011 10:33:46   
svetla1
Od srede prejšnjega tedna smo na Allernovi. Mogoče da je 20% bolje. Takoj ko smo zamenjali mleko se ji je tudi blato
zamenjalo, sedaj je zeleno sive in veliko bolj tekoče kot pri navadnem Novalacu. Včeraj smo imeli pregled pri P in sem ji
povedala vso zadevo in je rekla da je tako blato lahko ker smo zamenjali mleko ker naj bi bile še sledi od prejšnjega mleka.
Kupila sem že tretjo dozo Allernove in kot P pravi da naj bi se po tej zadnji dozi videlo ali obstaja kakšna alergija ali ne.

Zanima me tiste ki ste bile na Allernovi, po kolikšni dozi so se vam spremembe pokazale oz. se je dojenčku stanje bistveno izboljšalo, ker danes
ke točno teden dni odkar je to mleko in zadnja dva dni se mi zdi bistveno bolje.
Pediatrinja je pa rekla še, da ko naj po Allernovi kupimo navaden Novalac in v kolikor bi se stanje poslabšalo, da naj nato gremo v pediatrično.
Kaj ve mislite? Koliko časa naj bi še vztrajala pri Allernovi?


(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: močni krči pri dojenčku
29.6.2011 10:46:12   
tamina
Super, da ste bolje!!!! Moja punčka je ratala bolje po enem tednu... Po dveh tednih je bila pa že čisto drug otrok!! Ko sem bila v bolnici sta se dva zdravnika kregala pred mano glede kok časa rabi otrok, da mu grejo iz sistema kravje beljakovine, ki so povzročale močne krče- eden je rekel 2-3 dni, ta drug pa 2-3 tedne... Nikakor se nista mogla med sabo zmenit, jaz sem pa samo debelo gledala... No, po moji punčki sodeč je bilo 2-3 tedne. Prvi teden je bil pa še kar jok, samo vseeno je bilo ful boljše kot prej. Še malo bo treba počakat, ampak, če je to res vzrok za krče pri tvoji pikici, bo že zelo kmalu VELIKO bolje!! Držim pesti in poročaj, če bo bolje. Točno vem kakšno nočno moro doživljate, ker smo bili na istem! VELIKO SREČE!!

(odgovor članu svetla1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: močni krči pri dojenčku
29.6.2011 11:08:28   
tamina
Aha, pa še to- jaz sem še vedno na Allernovi- že tri mesece. Vmes sem probala tamali dati navadni Novalac pa je dobila izpuščaje po celem telesu, krčev pa niti ni več imela.. Samo jaz sem imela že od začetka recept za Allernovo in mi zavarovanje krije 50%, ta recept sem dobila v bolnici od komisije, ker sva bili s tamalo hospitalizirani 3 dni. Vem pa, da je do recepta kar težko priti, glede tega so totalni prasci. Pediater ti ga sploh ne sme kar tako za Allernovo dati, moraš najprej v bolnico in pred komisijo... To je res grozen strošek, če nimaš recepta, ampak jaz bi takrat dala vse, samo da se to kričanje že enkrat neha. Noben ti ne more svetovati do kdaj moraš vztrajat pri Allernovi, vsak dojenček je drugačen in lahko da že čez kakšen mesec ne bo več alergije, lahko pa traja ful dolgo. Moja je zdaj 5 mesecev pa še kar mora piti Allernovo. Smo pa začeli malo prej z gosto hrano zaradi tega in je še veliko lažje zdaj. Veliko sreče še enkrat!

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
29.6.2011 12:15:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu svetla1)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: močni krči pri dojenčku
1.7.2011 13:59:10   
majčica1508
Svetla........Jaz ti priporočam Bownovo terapijo za dojenčke....traja 3x5minut.....obisk stane 10€
                 nam je pomagala.............Po googlaj in si malo več preberi

(odgovor članu svetla1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: močni krči pri dojenčku
1.7.2011 14:21:24   
Doll
2 tedna je prav in ne 2-3 dni

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: močni krči pri dojenčku
11.7.2011 11:33:20   
sonjababic55
Mi smo imeli hude krče do 6.ega meseca - katastrofa
Nam je pomagalo

- skenslali smo d3 in ad3 kapljice
- prešli smo na kozje adaptirano mleko

Pogosto je pomagalo:
- hoja v hrib (tresenje gor in dol) - dojenček na trebuščku na moji roki
- viseča mreža z vzmetjo (tresenje gor in dol) - bolj za uspavanje, pri ta hudih krčih ne - takele - www.visece-mreze.si
- hoja po stopnicah
- fen ali sesalec
- vibro ležalnik (pri ta hudih krčih ne)
- masiranje ritnega dela s palčko po nasvetu pediatra iz otroške kirurgije
- ene od kapljic iz ljubljanskih lekarn (prav njihove, medvedek je bil gor narisan)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: močni krči pri dojenčku
11.7.2011 17:06:34   
srečna123
Pozdravljene,
najin sinček je imel hude krče že od 2 tedna dalje...provala sva vse, a nič ni  pomagalo. Potem sva še provala Colikind granule (homeopatske), in čudežno so krči izginili že isti dan. Dobi se jih v italiji..je vredno provat, res so dobre. Vse prijateljce so jih sprovale in so zelo zadovoljne :D


(odgovor članu svetla1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: močni krči pri dojenčku
6.2.2016 20:00:42   
dvs1
Nam niso pomagale kapljice, masaže, zibanja in ostalo. Edini način, kako umitiri otroka je nekaj minutni beli šum: https://www.youtube.com/watch?v=iA0KQes65qA

(odgovor članu srečna123)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: močni krči pri dojenčku
30.12.2016 11:39:54   
anitad
Živjo!

Prosim za pomoč :)

Starši, ki imate otroka starega do 1 leta in je imel/ima kolike (trebušne krče), prosiim če lahko izpolnite anketo: https://www.1ka.si/a/112636 , ki je del moje diplomske naloge. :D

Vzame vam 5-10 minut časa in je anonimna!!

Hvala!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?