|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:11:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.


prekmurski romi se niti približno ne morejo vzporejat z dolenjskimi cigani.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:14:57   
pelin
Izkušenj z Romi imam bolj malo, ker jih je v naših krajih skoraj  ni ...Sem pa imela eno leto v skupini dva , ki v bistvu nista nič izstopala...pravzaprav sta mi pustila lepe spomine, ker sta bila zelo lepo vzgojena, očka je bil sila strog in je vsak dan vprašal , če sta bila pridna...še vedno vidim tiste njegove črne stroge oči, ko me je to vprašal...Spomnim se, da je šla mamica rodit tretjega otročka in je fanta zjutraj pripeljal očka v vrtec....Že na vratih se je opravičil, češ da sta fanta bolj na cigu migu oblečena, ker se on čisto nič na to ne spozna in je ves zmešan, ker je moral ženo sredi noči peljat rodit ..Sicer ne bi zgubljala besed o barvnih kombinacijah, ki sta jih imela otroka na sebiuser posted image , vendar sta bila čista od glave do pet...
Verjamem , da so lahko izkušnje glede Romov čisto drugačne če živiš z njimi in je zato težko realno gledati na situacijo...
Mene pa bolj pri vsem tem zanima druga zadeva...kako so lahko prišle do staršev informacije koliko Romskih otrok bo v posameznem razredu...Tu gre za varovanje osebnih podatkov in sem res presenečena, da se o tem javno razpravlja...Če so na šoli tako za luno, da so o tem obvestili starše bodočih prvošolcev, potem res ne vem, kdo je tu potreben posebne obravnave...S tem so si, če so podatke javno raztrobili, naredili dosti problemov, saj je verjetno zaradi slabih izkušenj z Romi marsikateri starš v podobni dilemi kot avtorica teme. Če pa gre tu le za govorice, je pa vprašanje, kako je v resnici s tem.
Verjamem, da je z Romskimi otroki ( starši) zaradi njihove kulture  težje delati, vendar je to v končni fazi domena učiteljice in šole same.Nikakor ni to stvar staršev. Tudi pri našem ta malem so imeli  zadnje tri leta v razredu pisano paleto...dva Albanca, ki nista znala skoraj nič Slovensko, v vsakem letu so dobili enega ponavljalca, enega avtista z lažjo motnjo, enega otročka z DSP zaradi ADHD, deklico z inzulinsko črpalko....učiteljici se je po moje pomalem fecljalo...pa so se vseeno čisto dovolj naučili...To je pa tudi vse kar me kot starša zadeva...

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:17:27   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

samo maršte mi s cigani user posted image  domov si jih peljte, pa se ubadajte z njimi. širim rasizem in nestrpnost....banda zaščitena hujš kot kočevski medvedje. Kozla se mi od njih user posted image

špacka, kera šola pa je to? a je na dolenjskem?
user posted image user posted image

In ti jih imaš skoraj na pragu, ane?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:17:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.


prekmurski romi se niti približno ne morejo vzporejat z dolenjskimi cigani.


tako nekako user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:25:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

samo maršte mi s cigani user posted image  domov si jih peljte, pa se ubadajte z njimi. širim rasizem in nestrpnost....banda zaščitena hujš kot kočevski medvedje. Kozla se mi od njih user posted image

špacka, kera šola pa je to? a je na dolenjskem?
user posted image user posted image

In ti jih imaš skoraj na pragu, ane?


jap. zato pa ne čutim niti grama tolerance do njih. niti miligrama.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:36:44   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

samo maršte mi s cigani user posted image  domov si jih peljte, pa se ubadajte z njimi. širim rasizem in nestrpnost....banda zaščitena hujš kot kočevski medvedje. Kozla se mi od njih user posted image

špacka, kera šola pa je to? a je na dolenjskem?

Leskovec pri Krškem

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:38:28   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

samo maršte mi s cigani user posted image  domov si jih peljte, pa se ubadajte z njimi. širim rasizem in nestrpnost....banda zaščitena hujš kot kočevski medvedje. Kozla se mi od njih user posted image

špacka, kera šola pa je to? a je na dolenjskem?
user posted image user posted image

In ti jih imaš skoraj na pragu, ane?

nič se smejat, to je resna temauser posted image
Zdaj pa še odgovori na vprašanje....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:42:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.


Nikjer nisem trdila, da so romi povprečno gledano asimilirani......podala sem le primer Prekmurja kjer so romi asimilirani  (in ki se ga pa ponavadi pri tovrstnih tematikah lepo spregleda ali pa zamahne z roko v smislu "prekmurski romi so drugačni kot dolenjski cigani in se ne morejo primerjati)..........in ne, taka asimilacija kot je v Prekmurju se ne zgodi čez noč.....in že prej sem povedala, da se je to pri nas začelo pred 50 ali 60 leti.......in se mora zamenjati vsaj ena generacija, tako na eni kot na drugi strani......in taka asimilacija se začne z vrtci in šolo........in zahteva sodelovanje tudi in predvsem neromske populacije.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:45:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.


prekmurski romi se niti približno ne morejo vzporejat z dolenjskimi cigani.


tako nekako user posted image user posted image



Ne, vzporednice res ne moremo delati......ker stanje na tem področju je bilo v Prekmurju pred 50 in 60 leti podobno kot je danes na Dolenjskem.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:47:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka


Nikjer nisem napisala, da moj truper duper sončni hrošček oz. nekaj v tem smislu si napisala, ne sme, ne dovolim obiskovati šole z romskimi otroci, ker bi potem že v štartu svojega sončka prepisala.....me je pa presenetila številčnost....tretjina romskih otrok, normativi pa enaki kot v drugih šolah, učiteljica in vzgojiteljica, ampak po tvojem mnenju bo vse potekalo normalno brez težav...


Nikjer nisem mislila tebe osebno......user posted image

No, ko si pa že ravno omenila.....kako ste pa sploh prišli do podatka, da bo tretjina romskih otrok v razredu romskih.........?

In kakšni so normativi po drugih šolah....? Koliko romov je lahko v enem razredu?


< Sporočilo je popravil liliana -- 5.7.2011 20:50:04 >

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:00:37   
pelin
No, ko si pa že ravno omenila.....kako ste pa sploh prišli do podatka, da bo tretjina romskih otrok v razredu romskih.........?
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


No, Liliana, na ta odgovor tudi jaz čakam...user posted image


< Sporočilo je popravil pelin -- 5.7.2011 21:01:11 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:03:15   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Špacka


Nikjer nisem napisala, da moj truper duper sončni hrošček oz. nekaj v tem smislu si napisala, ne sme, ne dovolim obiskovati šole z romskimi otroci, ker bi potem že v štartu svojega sončka prepisala.....me je pa presenetila številčnost....tretjina romskih otrok, normativi pa enaki kot v drugih šolah, učiteljica in vzgojiteljica, ampak po tvojem mnenju bo vse potekalo normalno brez težav...



Nikjer nisem mislila tebe osebno......user posted image

No, ko si pa že ravno omenila.....kako ste pa sploh prišli do podatka, da bo tretjina romskih otrok v razredu romskih.........?

In kakšni so normativi po drugih šolah....? Koliko romov je lahko v enem razredu?


Aja, se opravičujem...user posted image

Razporeditev je že znana in javna...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:07:11   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

No, ko si pa že ravno omenila.....kako ste pa sploh prišli do podatka, da bo tretjina romskih otrok v razredu romskih.........?
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


No, Liliana, na ta odgovor tudi jaz čakam...user posted image


Ja in kaj boš s tem odgovorom....šla sem ditektno k ravnatelju in mu zagrozila....in mi je ves posran izdal podatkeuser posted image
Da ne bo pomote, to ni res, čeprav se boste obesile na to kar sem napisala.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:13:03   
betty.ford
jaz razmišljam takole: lažje se je spoprijeti s situacijo, v kateri poznaš igralce.

mora pa biti strokovna oseba res strokovna pri svojem delu, sposobna napraviti red.
mene niti ne bi toliko skrbela nacionalna obarvanost razreda temveč bi se vprašala o učiteljici. o njeni usposobljenosti oz ali je sposobna voditi bolj zahteven razred.

sicer pa - otroci postajajo podivjani v vseh okoljih, Civili ali pa Romi.


(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:14:02   
Masha_M
Zame je poglavitna naloga šole, da mojega otroka dobro opremi z znanjem. Šele na drugem mestu je socializacija, učenje strpnosti, etičnosti, sobivanja z drugačnimi. To morajo otroci predvsem in tudi dobiti doma, medtem ko tako široko znanje doma težko dobijo.

Iz tega razloga sama otroka ne bi vpisala na šolo, ki je omenjena v izhodiščnem zapisu, saj menim, da bi bil moj otrok prikrajšan pri podajanju učne snovi. Tako mnenje imam zato, ker vem, da sta pozornost in čas učiteljice žal zelo omejena, naš sistem pa narejen tako, da to dvoje dobijo najprej tisti, ki delajo težave. Za ostale "pridne tihe miške" kaj hitro zmanjka časa, poleg tega pa se še hitro naučijo, da s povzročanjem težav dobiš več pozornosti, časa in pomoči kot če slediš družbenim normam in (nenapisanim) pravilom.


< Sporočilo je popravil Masha_M -- 5.7.2011 21:19:37 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:25:26   
Kerensa*
Kar se te tematike tiče, sem kakor g. Jelinčič... Če govorimo o civiliziranih Romih, potem jih je lahko, kar se mene tiče, poln razred. Če govorimo pa o neciviliziranih Ciganih, potem se pa podpišem pod Volgo.

In ja - če bi bilo govora o slednjih, jaz svojega otroka v takšno šolo ne bi vpisala oz. bi ga prepisala (če bi bil že vpisan).

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:30:05   
pelin
Ja in kaj boš s tem odgovorom....šla sem ditektno k ravnatelju in mu zagrozila....in mi je ves posran izdal podatkeuser posted image
Da ne bo pomote, to ni res, čeprav se boste obesile na to kar sem napisala.....
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

No, ko si pa že ravno omenila.....kako ste pa sploh prišli do podatka, da bo tretjina romskih otrok v razredu romskih.........?
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


No, Liliana, na ta odgovor tudi jaz čakam...user posted image


Ja in kaj boš s tem odgovorom....šla sem ditektno k ravnatelju in mu zagrozila....in mi je ves posran izdal podatkeuser posted image
Da ne bo pomote, to ni res, čeprav se boste obesile na to kar sem napisala.....



user posted image user posted image Veš Špacka v bistvu to ni moj problem in tudi ne rabim odgovora...Problem imaš ti in si kot se mi zdi želela mnenje o tem...Zdelo se mi je pač, da si nekako mogoče  žrtev nekih nakladanj in nepreverjenih informacij in se mogoče brez veze sekiraš. Ne morem namreč verjeti, da je zadeva objavljena javno in to že sedaj na začetku poletja...Pa še takole, da se nekako obvešča starše v smislu...v razredu bo ena tretjina Romov...mi je pa res čisto mimo zakona in človečnosti...


(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:36:57   
pelin
Iz tega razloga sama otroka ne bi vpisala na šolo, ki je omenjena v izhodiščnem zapisu, saj menim, da bi bil moj otrok prikrajšan pri podajanju učne snovi. Tako mnenje imam zato, ker vem, da sta pozornost in čas učiteljice žal zelo omejena, naš sistem pa narejen tako, da to dvoje dobijo najprej tisti, ki delajo težave. Za ostale "pridne tihe miške" kaj hitro zmanjka časa, poleg tega pa se še hitro naučijo, da s povzročanjem težav dobiš več pozornosti, časa in pomoči kot če slediš družbenim normam in (nenapisanim) pravilom.
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Zame je poglavitna naloga šole, da mojega otroka dobro opremi z znanjem. Šele na drugem mestu je socializacija, učenje strpnosti, etičnosti, sobivanja z drugačnimi. To morajo otroci predvsem in tudi dobiti doma, medtem ko tako široko znanje doma težko dobijo.

Iz tega razloga sama otroka ne bi vpisala na šolo, ki je omenjena v izhodiščnem zapisu, saj menim, da bi bil moj otrok prikrajšan pri podajanju učne snovi. Tako mnenje imam zato, ker vem, da sta pozornost in čas učiteljice žal zelo omejena, naš sistem pa narejen tako, da to dvoje dobijo najprej tisti, ki delajo težave. Za ostale "pridne tihe miške" kaj hitro zmanjka časa, poleg tega pa se še hitro naučijo, da s povzročanjem težav dobiš več pozornosti, časa in pomoči kot če slediš družbenim normam in (nenapisanim) pravilom.


Masha, saj vendar ni razreda, kjer ne bi bilo vključeno zraven vsaj kakšnih pet otrok, ki rabijo dodatno strokovno pomoč...V ta namen ni potrebno imeti v razredu Rome...prav tako namreč zahteva posebno pozornost otrok, ki ima drugačne učne, vedenske ali zdravstvene težave...Tako da tiste tihe miške izvisijo povsod, če so skoz tiho...Čistih neproblematičnih in perfektnih razredov ni...to ti lahko pove katera od učiteljic...je pa pri tem največ odvisno od strokovnosti učiteljice in ostalih zaposlenih, kako se znajo k tej zadevi spravit...
Podpis pod Betty...

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 21:48:49   
Anonimen
spet ena neverending tema user posted image

drugač pa, špacka, jaz, glede na govorice, dolenjskih ciganov tudi ne bi rada imela v razredu. pa če sem za to rasistka, pa sem. shoot me.

sicer pri nas na Gorenjskem ni ne Romov ne Ciganov (zgleda smo preškrti za njih). user posted image imamo pa zato en cel kup šiptarjev, ki so za moje pojme isti pes (ja, ja, spet sem rasistka).

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 22:33:03   
altaja
Špacka: Sama sem hodila na OŠ Bršljin. S tem, da jih je bilo takrat trikrat manj kot danes pa moje izkušnje z njimi, žal, niso prijetne. Tako da na podlagi tega svojega otroka definitivno ne bi vpisala na to šolo.



_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 22:59:30   
HHH
Draga liliana, po tvojih postih sodeč nimaš prav nobenih izkušenj s cigani. Ko ti otrok vsak dan prijoka domav, da ga cigani tepejo v šoli, mu mečejo malico po tleh, lomijo barvice, spotikajo na stopnicah..., verjemi mi, da ni niti trohice strpnosti več v tebi. Pa če je to rasizem - pa naj bo. Prekmurskih Romov in dolenjskih ciganov Brajdičev pa ne moreš metati v en koš.

In če katera res misli , da bo učiteljica zato mogoče kakšno stvar dvakrat ponovila in bo to vsem v veliko korist, se moti. Prej se bo zgodilo, da kakšne stvari ne bo sploh povedala, ker bo porabila več časa za umirjanje ciganov, kot podajanje snovi.

Ne čutim ptrav nobene simpatije do njih. Pravzaprav se kar podpišem pod Volgo.

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 6:37:14   
CUKRČEK
Lahko je s sosedovim **** e m   po koprivah tolči.........vsi ljubijo cigane in medvede, vse dokler so le ti pri sosedu.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 6:54:36   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Lahko je s sosedovim **** e m   po koprivah tolči.........vsi ljubijo cigane in medvede, vse dokler so le ti pri sosedu.


S sosedovim k*u*r*c*e*m*


NO, to pa niso cenzururaluser posted image


< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 6.7.2011 6:55:07 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 7:34:02   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: altaja

Špacka: Sama sem hodila na OŠ Bršljin. S tem, da jih je bilo takrat trikrat manj kot danes pa moje izkušnje z njimi, žal, niso prijetne. Tako da na podlagi tega svojega otroka definitivno ne bi vpisala na to šolo.




jaz tudi. zato dobro vem, o čem govorim.  

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 14:05:19   
Taddy78
Rasist....hmmm...že dvomim vase, ker očitno sploh ne vem, kaj ta beseda pomeni.
Torej sem rasist tudi ker: - sovražim enega šiptarja zaradi katerega sem padla na vozniškem izpitu, sem rasist ker mi grejo  na živce alkoholiki in narkomani, sem rasist, ker se mi obrača želodec, ko nekdo omeni izbrisane?
Pomoje ne...nisem jaz kriva, da so mi na pot prišli v večini sami nekulturni in umazani romi.


Volga. Ob omembi Jelinčiča, sem se samo nasmejala, ker sem istega mnenja kot je on...ne samo ko gre za Rome.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?