|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 14:10:29   
Taddy78
http://www.youtube.com/watch?v=3otb7XhtBHA&feature=related

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 14:52:53   
HHH
Ok, niso vsi taki. Od cca osmih cigančkov, ki bodo šli s tvojim otrokom v prvi razred, jih bo recimo pol neproblematičnih. To je sicer preveč velikodušna ocena, ampak se trudim biti ne rasistka. Pa recimo, da bosta vsaj še dva od neciganov tudi malo bolj problematična (da ne boste rekli, da so naši sončki vsi po vrsti pa angelčki) To je 6 otrok, ki delajo težave ali pa potrebujejo dodatno pomoč. Verjemi mi, ostali otroci so tako ne le mltretirani, ampak tudi prikrajšani.

In še en konkreten primer: Deklica tretješolka pride domov in pove, da je stala z drugimi sošolci v vrsti in po nesreči pohodila sošolca cigana, tri leta starejšega, ker že tretjič ponavlja. Boksnil jo je v trebuh in ji zabrusil, da jo bo jutri še pre*f*** in po*f***. In mama naj bo strpna in reče hčerki. odpusti mu, saj ne ve kaj dela.?!?!?!user posted image  

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 15:15:11   
kaboname
jaz bi prepisala v drugo šolo
pa rasist gor ali doluser posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 15:27:06   
Belen
IZVIRNO SPOROČILO: kaboname

jaz bi prepisala v drugo šolo
pa rasist gor ali doluser posted image



se strinjam!!! če imaš možnost vpisa v drugo šolo ... sicer zame to ne pomeni rasist,ampak..... user posted image

mi na Obali sicer nimamo romov (saj kot js vem v takem številu),ampak imamo zadnja leta polno šiptarjev in podobnih.....
če sm iskrena bi me kr  motilo,da bi imela 1/3 šiptarjev v razredu.... mogoče zdej ko so w vrtcu niti ne,ker tako majhni otroci so še "nedolžni".... kasneje pa....
lahko jih "integriraš" kolikor hočeš....ampak se sami umikajo in družijo med sabo. Če imaš npr. v OŠ z enim majhen spor, takoj naslednji dan jih imaš najmanj 10 pred vrati????!!!!

ne vem no..... mi ko smo bili mladi smo se z npr.bosanci, srbi, hrvati lepo razumeli..... jih imamo tudi v vrtcu in smo z straši in otroci čisto kul.....
zakaj pa v sosednji učilnici,ki imajo dve deklici albanki se starši nikoli ne vključujejo v "dogajanje v vrtcu in kasneje šoli" ????????? se sami izločajo in nimajo nekih namenov integracije.....
moje mnenje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 15:37:34   
andea
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka

kera šola pa je to? a je na dolenjskem

Leskovec pri Krškem


To osnovno šolo sem pa jaz obiskovala, pred 23-imi leti je bilo tako, da so jih pred vstopom v razred umili in preoblekli ter pregledali, če bi slučajno imeli uši. Kot sem že včeraj napisala sta bila v oddelku po 2 roma, večina je naredila 4 razrede.

So pa romi živeli v bližini mojega doma (Loka) in osebno nisem nikoli imela problema z njimi in niso bili problematični. Takrat, kako je zdej ne vem, ker 15 let ne živim več tam.



(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 15:43:38   
andea
Za šolo Leskovec pri Krškem se pa sedaj slišala, da je v razredu maksimalno 5 slovencev, ostalo so romi in šiptarji.


(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 16:17:31   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: andea

Za šolo Leskovec pri Krškem se pa sedaj slišala, da je v razredu maksimalno 5 slovencev, ostalo so romi in šiptarji.




Po moje si narobe slišala, če gre v to šolo bo imela za sošolce rome, če jo prestavim pa šiptarjeuser posted image
Ne resno, lahko potrdim, da si narobe slišala, v razredu ni nobenega šiptarja.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: osnovna šola in romski otroci
6.7.2011 16:27:37   
andea
To je povedal oče, katerega hčerka gre sedaj v 2. razred.

Bi pa na tvojem mestu odprla novo temo in pozvala starše, ki imajo otroke na tej šoli, da ti povejo svoja mnenja.




(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   [Brisano sporočilo]
7.7.2011 10:17:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: osnovna šola in romski otroci
7.7.2011 10:41:24   
mika
Pri romih je velika razlika, če delajo ali če so na sociali. S tistimi ki delajo in sami kupijo hiše ali stanovanja je v soseščini popolnoma normalno živeti. V vasi kjer živijo moji starši so pred leti kar nekaj hiš kupile romske družine. Sosedje so se pošteno prestrašili, ampak težav z njimi ni bilo. Tudi Okolico hiš imajo lepo urejeno in na zunaj se sploh ne opazi, da tam živijo romi.

Tisti, ki pa so na sociali in dobijo stanovanja od stanovanjskega sklada, pa so obup. Kot pišete, vse je njihovo, delajo rastur in blizu takšnih ne bi hotla živet.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: osnovna šola in romski otroci
7.7.2011 13:05:08   
Taddy78
Sicer sem o tem že pisala na eni temi, pa vseeno. V MB na Studencih so se zgradila neprofitna stanovanja. Na začetku je ta stanovanja dobilo 89% slovenskih družin, 11% je bilo Romskih.  Sedaj, po nekaj letih, je v teh stanovanjih že 80% romskih družin in skozi v Večeru pišejo o problemih ki jih "naši" imajo z njimi, o svinjariji, uničevanju...pa ne mi rečt, da se je toliko slo. družin izselilo, ker so romi tako dobri sosedi...čez kaki 2 leti, bo to pomoje nova romska četrt in teh imamo v MB že ohoho...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: osnovna šola in romski otroci
7.7.2011 21:16:39   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sicer sem o tem že pisala na eni temi, pa vseeno. V MB na Studencih so se zgradila neprofitna stanovanja. Na začetku je ta stanovanja dobilo 89% slovenskih družin, 11% je bilo Romskih.  Sedaj, po nekaj letih, je v teh stanovanjih že 80% romskih družin in skozi v Večeru pišejo o problemih ki jih "naši" imajo z njimi, o svinjariji, uničevanju...pa ne mi rečt, da se je toliko slo. družin izselilo, ker so romi tako dobri sosedi...čez kaki 2 leti, bo to pomoje nova romska četrt in teh imamo v MB že ohoho...


Situacijo na Studencih poznam. Ta stanovanja oni niso kupili, ampak so jih dobili od sklada, zato pa je tako. Tisti, ki delajo, se tako ne obnašajo. niti pomisliti ne upam, da bi v takšnem bloku kupila stanovanje, ki bi ga odplačevala npr. 20 letuser posted image ...prodat ga tud ne bi mogla, ker ga nihče ne bi želel kupit.

Sem se spomnila....ko sva bili s hčerko na pediatriji, je zraven bila tudi romska deklica in sem se pogovovarjala z njenim očetom. Tako ponosno je razlagal, da sta z ženo kupila stanovanje, da nista več od nikogar odvisna, da sta na svojem....Pol je pa en kolega rekel, da ga pozna in da ima svoje podjetje. In tisti, ki morajo zaslužit za svoje stanovanje sigurno ne bodo delali pkode in nereda. Ostali so pa žal obup.

Ko sva midva pred 10imi leti iskala parcelo, je mož rekel, da niti slučajno ne bova kupila na studencih. On je tja hodil v šolo, čeprav ni bil tam doma in je rekel, da nikol ne bi bil, ker je tam sama 'ciganija'....tud neromska. No, jaz sem pa bila proti teznu...men je pa Tezno fuj.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: osnovna šola in romski otroci
9.7.2011 19:11:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sicer sem o tem že pisala na eni temi, pa vseeno. V MB na Studencih so se zgradila neprofitna stanovanja. Na začetku je ta stanovanja dobilo 89% slovenskih družin, 11% je bilo Romskih.  Sedaj, po nekaj letih, je v teh stanovanjih že 80% romskih družin in skozi v Večeru pišejo o problemih ki jih "naši" imajo z njimi, o svinjariji, uničevanju...pa ne mi rečt, da se je toliko slo. družin izselilo, ker so romi tako dobri sosedi...čez kaki 2 leti, bo to pomoje nova romska četrt in teh imamo v MB že ohoho...


tudi usoda celovških "dvorov". pa ne zaradi romov. user posted image

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: osnovna šola in romski otroci
9.7.2011 19:42:15   
mišk
Jst sem tudi hodila na leskovško OŠ!user posted image  Takrat sta bla po dva, največ trije cigoti na razred. Zdej pa tolk???user posted image  Ne vem, kaj naj ti rečem... Men je bla ta OŠ sicer fajna. A druga varianta pa je Krško?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: osnovna šola in romski otroci
10.7.2011 11:25:02   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Jst sem tudi hodila na leskovško OŠ!user posted image  Takrat sta bla po dva, največ trije cigoti na razred. Zdej pa tolk???user posted image  Ne vem, kaj naj ti rečem... Men je bla ta OŠ sicer fajna. A druga varianta pa je Krško?

Resno, vidiš možu pa ne, zato je tudi proti...ja, druga varianta ja kk.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: osnovna šola in romski otroci
10.7.2011 14:54:14   
Udb
Ufff, mi bomo imeli v razredu 3 cigančke, pa se mi že to zdi veliko. Računam na to, da bo 1 zgleden, 1 ne bo hodil, 1 bomo pa menda že ukrotili. Saj se vse lepo in fajn sliši, dokler je to nekje drugje - ko pa imaš ti tako situacijo, je pa malo drugače. Žal je tako, da so s cigančki ponavadi resni problemi - predvsem z nasiljem do sošolcev. Jaz bi svojega otroka raje dala v drugo šolo.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: osnovna šola in romski otroci
26.7.2011 16:20:20   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

. Računam na to, da bo 1 zgleden, 1 ne bo hodil, 1 bomo pa menda že ukrotili. .


Samo se ti nadajuser posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: osnovna šola in romski otroci
26.7.2011 16:54:13   
pelin
Samo toliko, da se oglasimuser posted image ....zadnjič sem imela možnost govoriti z eno od učiteljic, ki učijo na OŠ Leskovec pri Krškem ( skupaj sva bili na poroki na Sevniškem graduuser posted image )....mimogrede je debata nanesla,tudi na Rome...Pravi, da jih je na njihovi šoli res kar precej, vendar nikakor ne v takšnem obsegu, kot je tu navedeno, ter da o številu Romov niso nikoli obveščali javnosti oz. staršev, iz preprostega razloga, ker  gre tu za varovanje osebnih podatkov oz. ker je to kaznivouser posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 7:23:25   
Tutan
Predenj smo letos šli na morje, bi rekla, naj otrok gre na to osnovno šolo, pa saj so to samo otroci. Letos smo imeli na morju to srečo, da so v zaliv, kjer smo se kopali skupaj z nekaj preostalimi družinami iz Slovaške in Češke, hodila tudi romska družina (in sicer tista, ki je nekak prišla skupaj v sklopu lunaparka - nikoli jih nisem videla tam delat, so imeli pa eno prikolico v sklopu njih). In sicer, bila sta dva para, vsak je imel po 4 otroke. Kadar so se zraven kopali očetje ni bilo nobenega problema - otroci so se držali svojih brisač, tu pa tam je ker vztrajal, da bi recimo kateremu otroku kaj vzel, vendar so delovali neškodljivo, ker so jih očetje brzdali. No, in nekaj ostalih dni so prišli samo z mamo - polomljene naše igrače, polomljene igrače sosedov čehov, nam je izginilo polovica gormitov (ker smo puščali v času kosila na plaži samo tavelike igrače, od lopatk do potičk, so gormite ukradli tako, da se ti niti sanjalo ni). Kar sem jih pri tistem romskem fantku kasneje videla (cca 3 od 10) sem zahtevala nazaj, mama se mi je pa smejala v glavo. Ko nas ni bilo, so uporabljali naše senčnike, naše stole in to v roku cca 10min, ko smo mi šli iz plaže na kosilo (gazdarica nam je rekla, da lahko brez problema puščamo stvari na plaži, ker si to plažo delijo samo 3 apartmaji). V glavnem ni ti najbolj prijetno, ko vidiš, kaj počnejo brez vsakega vprašanja. Ko smo mi začeli stole + vse igrače nosit nazaj v apartma, so naš senčnik pustili na miru in se spravili na sosednje čehe. v glavnem brezobzirno, utrujajoče in nekulturno. Smeti za njimi pa smo pobirali vsi ostali.... Ti ostane tak grenak priokus, od tega, da so bili otroci prestrašeni za svoje igračke, do tega, da nisi vedel, kdaj ti bo nekaj zmanjkalo iz nahbtnika. In po tej izkušnji bi precej premislila, ali bi moj otrok (sploh ker je zelo korekten do njegovih stvari, čeprav rad kaj podari) hodil v razred s tako količino romov. Po drugi strani pa se mi smili tudi učitelj(ica), ker je bilo pri teh otrocih očitno, da jim je edina avtoriteta oče. Kakorkoli se prej nisem ozirala na to, ti ostane slaba izkušnja podzavestno in se ti mnenje spremeni.
Imamo pa precej dobro izkušnjo z Albanci (sinek hodi z našim v vrtec), so pa vsi po vrsti (trije otroci) vljudni, prijazni, govorijo lepo slovenščino in tudi mama in oče govorita slovensko, sicer z naglasom, ampak le ..... za njih pa same pluse in tudi sinek se je super vključil v vrtec (šele letos je začel hoditi).

< Sporočilo je popravil Tutan -- 29.7.2011 7:24:38 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
29.7.2011 7:49:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   [Brisano sporočilo]
29.7.2011 8:39:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 8:58:25   
**Tinkara78**
Na našem področju je praksa, da romske otroke razdelijo med vse šole (tri). V našem razredu je ena romska deklica. Nisem pa sigurna, da je izdelala 1. razred, ker je večino časa manjkala. Tako, da se lahko zgodi, da drugo leto ne bomo imeli nobenega.

Sem pa sama obiskovala OŠ z Romi. Mislim, da so bili trije ali štirje. Večinoma jih prav tako ni bilo v šolo. Nimam nobenih slabih izkušenj z njimi. Se spomnim, ko mi je pred leti padlo drevo na avto med neurjem so sosedje-Romi prvi priskočili na pomoč. Je pa res, da na našem področju ni takih problemov z njimi kot drugod po Sloveniji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 12:19:22   
liliana
Ja ampak to je bila neka zmeda, ko so nas v šoli še tudi učili, da prebivalci Bosne in Hercegovine NISO Bosanci ampak "muslimani"


Že takrat so nas učili, da prebivalci BIH niso Bosanci, ampak Srbi, Hrvati in muslimani........

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 12:24:05   
Kerensa*
Nam v šoli tega ni nikoli nihče rekel. Na srečo - kajti če bi, bi jaz takoj ugovarjala, saj razlike med državljanstvo in veroizpovedmi poznam. In biti musliman ne pomeni biti državljan neke države (Muslimanija pač ne obstaja), temveč pripadnik neke veroizpovedi - živiš pa lahko kjerkoli. Saj imamo muslimane tudi v Sloveniji - menda džamije v LJ ne zidamo kristjanom? Državljani BiH so Bosanci in/ali Hercegovci - in ne glede na to, kaj od tega dvojega so, so lahko kristjani, muslimani ali pravoslavci - in vsi od naštetih živijo tam. Kakor tudi pri nas.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 29.7.2011 12:25:01 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 12:30:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Na našem področju je praksa, da romske otroke razdelijo med vse šole (tri). V našem razredu je ena romska deklica. Nisem pa sigurna, da je izdelala 1. razred, ker je večino časa manjkala. Tako, da se lahko zgodi, da drugo leto ne bomo imeli nobenega.

Sem pa sama obiskovala OŠ z Romi. Mislim, da so bili trije ali štirje. Večinoma jih prav tako ni bilo v šolo. Nimam nobenih slabih izkušenj z njimi. Se spomnim, ko mi je pred leti padlo drevo na avto med neurjem so sosedje-Romi prvi priskočili na pomoč. Je pa res, da na našem področju ni takih problemov z njimi kot drugod po Sloveniji.


Pri nas so hodili po otroke v šolo, če niso prišli......in to vsak dan......dokler niso začeli sami prihajati v šolo......

Z izganjanjem v "geto" pa je dosežek samo kljubovalnost....in od nečesa tudi morajo živet.......

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?