|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 17:19:12   
Kerensa*
Hja... med sabo jih potem tudi "civili", I guess.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: osnovna šola in romski otroci
29.7.2011 19:28:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: HHH
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Da bi bil Cigan, ki živi od davkoplačevalskega denarja in povrhu vsega še krade tuje premoženje, enakopraven s poštenim državljanom? user posted image

Ne. On je v priviligiranem položaju. Probaj ti občasno kaj sunit iz štacune, otroke ne pošiljaj v šolo ipd. pa da vidimo, če bo država tebi kaj spregledala.

Ja, imaš prav. Toliko o enakopravnosti. user posted image


Marsikaj država spregleda.......user posted image

nekateri ne plačujejo drugega davka kot samo DDV, pa vseeno dobivajo od nekod denar, da lahko sorazmerno dobro živijo....imajo na ta račun večje otroške dodatke, plačajo manj vrtca, koristijo pa enake javne storitve kot tisti bolj pošteni državljani katerim država vzame pol plače, da lahko vzdržuje 6000 romov in vsaj dvakrat več ne romov, ki so pa iznajdljivi skoraj tako kot jelinčičevi cigani.......

Toliko o enakopravnosti.......user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: osnovna šola in romski otroci
2.8.2011 16:46:32   
alda

Marsikaj država spregleda.......user posted image

nekateri ne plačujejo drugega davka kot samo DDV, pa vseeno dobivajo od nekod denar, da lahko sorazmerno dobro živijo....imajo na ta račun večje otroške dodatke, plačajo manj vrtca, koristijo pa enake javne storitve kot tisti bolj pošteni državljani katerim država vzame pol plače, da lahko vzdržuje 6000 romov in vsaj dvakrat več ne romov, ki so pa iznajdljivi skoraj tako kot jelinčičevi cigani.......

Toliko o enakopravnosti.......user posted image

[/quote]

zelo dobro napisano !!! Beli cigani znajo biti tudi hujši zajedalci in izkoriščevalci kot ogrci majskega hrošča, ki mi pošteno žre pridelek na vrtu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 8:15:41   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu- O kom ti to  Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.-Saj tudi živim
Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Meni pa ne bi bilo všeč  da bi ljudje zraven mene  in mojih otrok širili rasizem



Poslušej ti pamet silna. Mene je zmotlo to, da so sploh spraševali in dajali podatke o romskih otrocih, ker so to samo otroci kot vsaki drugi. Sam ko stvar premisliš širše je pa to velik problem in ne moreš človeka, ki ima konkretne izkušnje z Romi obtoževat in zmerjat z rasistom, ravno tako, kot ne moreš Romskemu prvošolčku prepovedat obveznega šolanja.
Ravno zaradi takšnih cvetk kot si ti je situacija takšna kot je. Za naše Rome (sami sebi pravijo ćigani, nam pravijo civili) lahko rečem, da jih več kot polovica potrebuje represijo in to bogato. Sam, veš, tega za njih ni. Pelje se 150 skozi naselje brez luči, policaj se obrne stran, ker noče met pokvarjene noči in celotne romske populacija kraja na postaji. Če bi to storila ti in jaz, bi fasala lepo lisice na roke. Če midva ne pošljeva otrok v šolo sledi kazen in pogovori na socialni, njim se ne zgodi nič, ker ravno tako kot uspešno ignorirajo svoje dolžnosti, pa zelo dobro poznajo svoje pravice. Ko jim kdo slučajno stopi na prste ga takoj obtožijo rasizma, takšni pravičniki kot si ti pa seveda tulijo v isti rog z njimi. Me zanima, kako bi reagirala, če bi tvoj otrok prišel domov z buškami, punčka v 3. razredu vsa prešlatana, ja prav si prebrala, učiteljica si pa nebi upala ukrepat, ker ji je oče tega nedolžnega Romčka grozil s pištolo. Skrb, ki je opisana zgoraj ni rasizem, ampak skrb za svoje otroke.

Podobno je blo s Strojani. Terorizirali so kraj leta, vse dokler ljudem ni počil film. Potem so bli takoj označeni za drhal, Strojani so bli pa uboge nedolžne ovčice. Zdaj je drugače, dvakrat so letele celotne Roje v luft in je mir pred  njimi, ker je zapela palica.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.8.2011 8:23:10 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 8:39:51   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.


Nikjer nisem trdila, da so romi povprečno gledano asimilirani......podala sem le primer Prekmurja kjer so romi asimilirani  (in ki se ga pa ponavadi pri tovrstnih tematikah lepo spregleda ali pa zamahne z roko v smislu "prekmurski romi so drugačni kot dolenjski cigani in se ne morejo primerjati)..........in ne, taka asimilacija kot je v Prekmurju se ne zgodi čez noč.....in že prej sem povedala, da se je to pri nas začelo pred 50 ali 60 leti.......in se mora zamenjati vsaj ena generacija, tako na eni kot na drugi strani......in taka asimilacija se začne z vrtci in šolo........in zahteva sodelovanje tudi in predvsem neromske populacije.......



Ja, začelo se je pred 60 leti. Sam začel se je z močno represijo, po domače, pela je palica oziroma pendrek. Problem je v tem, ker imajo Romi pri nas na Dolenjskem samo pravice, dolžnosti pa nobenih. Svojega otroka brez pomislekov dam v poln razred vaših Romov, imel bi pa pomisleke z našimi Romi. A pol sem za vas samo lokal rasist al kako?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 9:25:04   
pelin
Lepo te prosim, sporočati število očencev NI kaznivo dejanje in tudi za varovanje osebnih podatkov ne gre, v bistvu je to javni podatek, saj gre za javno ustanovo. V bistvu vsaj 1x na leto taiste in lepo specificirane podatke sporočijo na SURS (tam so pa ti podatki javni). Pa res ne vem od kje jih jemljete. Šole pa zelo rade te podatke mal prikrivajo -> za javnost jih takrat, ko je njim v interesu prikrivajo; ko pa sestavljajo skupine v razredih jih pa zelo radi čim več "nafilajo", ker se potem normativ precej zmanjša. V razredu moje prijateljice je bilo letos pri sinu v razredu 13 otrok, od tega 5 ali 6 cigančkov - v šolo je pa konstantno hodila le ena. Ostali kdaj pa kdaj. Je pa to na Dolenjskem.
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

IZVIRNO SPOROČILO: pelin



Samo toliko, da se oglasimuser posted image ....zadnjič sem imela možnost govoriti z eno od učiteljic, ki učijo na OŠ Leskovec pri Krškem ( skupaj sva bili na poroki na Sevniškem graduuser posted image )....mimogrede je debata nanesla,tudi na Rome...Pravi, da jih je na njihovi šoli res kar precej, vendar nikakor ne v takšnem obsegu, kot je tu navedeno, ter da o številu Romov niso nikoli obveščali javnosti oz. staršev, iz preprostega razloga, ker  gre tu za varovanje osebnih podatkov oz. ker je to kaznivouser posted image


Lepo te prosim, sporočati število očencev NI kaznivo dejanje in tudi za varovanje osebnih podatkov ne gre, v bistvu je to javni podatek, saj gre za javno ustanovo. V bistvu vsaj 1x na leto taiste in lepo specificirane podatke sporočijo na SURS (tam so pa ti podatki javni). Pa res ne vem od kje jih jemljete. Šole pa zelo rade te podatke mal prikrivajo -> za javnost jih takrat, ko je njim v interesu prikrivajo; ko pa sestavljajo skupine v razredih jih pa zelo radi čim več "nafilajo", ker se potem normativ precej zmanjša. V razredu moje prijateljice je bilo letos pri sinu v razredu 13 otrok, od tega 5 ali 6 cigančkov - v šolo je pa konstantno hodila le ena. Ostali kdaj pa kdaj. Je pa to na Dolenjskem.

Sama sem bila v razredu, ko smo tudi imeli v razredu tudi do 5 ciganov, samo ena je prišla do 8. razreda, ostali so bili morda v šoli nekaj krat, pa še to samo nekje do 5. ali 6. razreda. Za njo smo sami sošolci zbrali denar za 5-dnevni šolski izlet. Zadeva se nam je zelo obrestovala, zraven nam je šola dodala še 1 dan. Tako, da smo se v osmem razredu odpravili na 6-dnevni izlet po poteh AVNOJa user posted image .  Njen oče je bil pa tako vesel, da nam je plačal kao neko meso za piknik za valeto. Ampak to je bilo res verjetno najbolj svetla točka. Kasneje se spomnim še enega fanta, ki je lepo prišel do 8. razreda in tudi zaključil srednjo šolo in se seveda potem preselil v Leskkovec pri Krškem user posted image .



V problematiko z romi se ne bi rinila, ker imam z niimi malo izkušenj, pa še te so pozitivne...me je pa zbodlo v nos nekaj drugega, kar se meni  osebno zdi nečloveško, po drugi strani pa resnično nezakonito( zakona o varovanju osebnih podatkov nisem napisala jaz, vendar poslušam o njem na skoraj  vsakem učiteljskem in vzgojiteljskem zboru, ko se katera izmed kolegic spozabi), čeprav nekateri niso tega mnenja...
Milleena, nihče ni rekel (napisal), da je sporočanje števila učencev v razredu kaznivo. Ne vem zakaj obračaš moje besede. user posted image Pravim, da je kaznivo (in tudi definitivni gre za zlorabo osebnih podatkov) javno razglašati koliko romov je v dolčenem razredu, prav tako koliko kristjanov, muslimanov in podobno in ni šole ali vrtca, kjer bi bilo to zakonsko podprto in dovoljeno. Verjamem pa, da znajo  neuradno na plan pricurljati tudi takšne informacije, ki bi po zakonu resnično morale ostati za zaprtimi vrati šole in potem je celo poletje štala in pritožbe, šola pa tako naredi po svoje.. Imenski seznam otrok po razredih naj bi se javno obesil na plan zadnje dni avgusta (če se zato šola sploh odloči....pri nas izveš šele na prvi dan šole, v kateri razred in h kateri učiteljici gre tvoj otrok......če imaš srečo, lahko kaj izveš tudi med počitnicami, vendar ti povedo samo za tojega otroka, nikakor pa še za pet sosedovih romov, muslimanov in podobno).Res me zanima na kateri uradni strani SURS-a se da videti specificirane podatke o tem kakšne strukture otrok in število le teh (muslimani, romi...) so v določenem razredu. Prav rada bi prišla do teh podatkov....mogoče v njih najdem še otroke iz svoje skupine in tako izvem kakšne vere in prepričanj so določeni....user posted image
Kot sem že omenila, sama gledam na vso zadevo iz druge perspektive (službene), ker me resnično moti, da se v javnosti razpolaga s takšnimi podatki (ki so resnično osebni), ker kakšna učiteljica ali pa zgovorna šolska tajnica ni znala ob kavici govoriti česa drugega. Takšne govorice resnično sejejo nemir in jezo med ljudmi, velikokrat pa so daleč od resnice.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 9:48:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Pravim, da je kaznivo (in tudi definitivni gre za zlorabo osebnih podatkov) javno razglašati koliko romov je v dolčenem razredu

Ker si ravno omenila ZVOP...
Kjerkoli javno objaviti ime in priimek ni kršitev ZVOP-a, zato tudi šole (in vrtci) malo pred začetkom šolskega leta na oglasno desko obesijo seznam (poimenski) učencev v določenih razredih.
Je pa kršenje ZVOP-a, če poleg imena in priimka (neupravičeno) dodaš še katerikoli drugi podatek, preko katerega bi se dalo osebo (točneje ali točno) identificirati in/ali podatek, s katerim bi kršil samo Ustavo. Narodna pripadnost in/ali veroizpoved spada v to kategorijo, torej se, zakonsko gledano, nikjer poleg npr. "Jože Horvat" (kar nekaj je Romov in Ciganov s tem imenom) ne sme pripisati, da je ta oseba Rom ("Cigan" pa pač sploh ne, če nočeš tožbe zaradi raz-žalitve.
Kljub temu pa sploh ni težko, sploh ne v manjših krajih, že vnaprej videti in vedeti, kdo bo obiskoval isto šolo, kakor tvoj otrok. Večinoma se namreč otroci poznajo že iz vrtca (torej tudi starši poznajo otroke, Rome in Cigane si pa še posebej zapomnijo, hočeš-nočeš) in potem tudi obiskujejo isto šolo.
In tako, če ne prej, pa ob vstopu v šolo sploh ne potrebuješ imena in/ali priimka nekega otroka, še manj pa kakšne klasifikacije njegove narodne pripadnosti in/ali veroizpovedi - Romu/Ciganu pač po fiziognomiji na obrazu vidiš, da je Rom/Cigan.

O kakšni hudi kršitvi katerekoli zakonodaje je torej težko govoriti (v teh primerih).

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 9:53:34   
kalbo
Mene je to sporočanje, oziroma že vprašanje tud zmotlo, ker na ta način si narediš probleme z njimi še preden jih sploh imaš. Ni kaj ločevat Romi, ne Romi. Sam to neločevanje naj bo na vseh področjih, pa bo čez generacijo ali dve problem rešen.

Ko grozi, ko se čaka v vrsti pri zdravniku da ma pštola, sam telefonski klic na policijo. Seveda, ker je zdravnica tega navajena sploh ne reagira in jih iz ljubega miru vzame mimo vrste...zakaj že?

Ko ne pripelje otroka v šolo....adijo socialna pomoč za tist mesec.....

Ko se pelje s podrtim neregistriranim kombijem poln gas skozi naselje, zaplent avto, če se kaj upira in grozi, pok na havbo in v zapor. Potem ko pridejo za njim grozit na postajo....pok specialce s kapucami čez obraz in udri. Ne bo treba dosti in bodo lahko naši in njihovi otroci čez nekaj desetletij živeli složno in ne bo nobenega rasizma.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 10:16:07   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mene je to sporočanje, oziroma že vprašanje tud zmotlo, ker na ta način si narediš probleme z njimi še preden jih sploh imaš. Ni kaj ločevat Romi, ne Romi. Sam to neločevanje naj bo na vseh področjih, pa bo čez generacijo ali dve problem rešen.

Ko grozi, ko se čaka v vrsti pri zdravniku da ma pštola, sam telefonski klic na policijo. Seveda, ker je zdravnica tega navajena sploh ne reagira in jih iz ljubega miru vzame mimo vrste...zakaj že?

Ko ne pripelje otroka v šolo....adijo socialna pomoč za tist mesec.....

Ko se pelje s podrtim neregistriranim kombijem poln gas skozi naselje, zaplent avto, če se kaj upira in grozi, pok na havbo in v zapor. Potem ko pridejo za njim grozit na postajo....pok specialce s kapucami čez obraz in udri. Ne bo treba dosti in bodo lahko naši in njihovi otroci čez nekaj desetletij živeli složno in ne bo nobenega rasizma.


Kalbo točno tako: pravice in DOLŽNOSTI za vse enake! in končno sprejmimo dejstvo, da tudi VSI Romi niso Strojani, Brajdiči in ne vem še kaj in jih zaradi "izmečkov" ne obsojajmo kot narod ampak dajmo konkretno posameznika , !

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 12:57:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, začelo se je pred 60 leti. Sam začel se je z močno represijo, po domače, pela je palica oziroma pendrek. Problem je v tem, ker imajo Romi pri nas na Dolenjskem samo pravice, dolžnosti pa nobenih. Svojega otroka brez pomislekov dam v poln razred vaših Romov, imel bi pa pomisleke z našimi Romi. A pol sem za vas samo lokal rasist al kako?


Pred 50 leti je bilo Prekmurje in Dolenjska v isti državi........tako kot se je v Prekmurju takrat začela reševati romska problematika, bi se lahko tudi drugje......pa bi bilo povsod danes tako idilično.....bi imeli povsod civilizirane cigane......

Je pa res, da je danes bistveno težje to doseči......ker, če so delali težave v Jugoslaviji je pel pendrek in so si zapomnili (pač ni bilo kršenja človekovih pravic in podobnih omejitev), ne pomeni pa zdaj to, da je nonstop pel pendrek.......samo takrat pred 60 leti se starši tudi niso toliko ubadali s tem ali bo njihovo dete hodilo v razred skupaj z romi ali ne......in kar je najpomembnejše, takrat ni bilo demokratičnih volitev in strank, ki bi si nabirale glasove z romsko problematiko......ker za uspešno "civilizacijo" in asimilacijo romov je bistven in potreben pogoj sodelovanje lokalnega prebivalstva......da to ni negativno nastrojeno proti njim.....

Vendar kot pravim, živeli smo takrat v isti državi, v isti republiki......samo nekje se je našel nekdo, ki je začel s tem, nekje se je pa čakalo in se ni delalo nič v tej smeri.....

Zanimivo, da so kakih 20 let kasneje isto kot v Prekmurju začeli na Hrvaškem, z romi v Murskem Središču v Medžimurju......in je stanje podobno dobro kot v Prekmurju.......

In za mene ste vsi rasisti, ki izrekate podobne stavke..........."Svojega otroka brez pomislekov dam v poln razred vaših Romov, imel bi pa pomisleke z našimi Romi" .....ker sami v nekaj desetletjih niste storili čisto nič, da bi se stanje izboljšalo.......danes pa bi radi izboljšanje od danes na jutri.....radi bi, da se romi asimilirajo......pa začnite in začne se pri osnovni šoli......dajte otroke skupaj v razrede in čez kaki dve generaciji se stanje lahko "popravi".....na eni in drugi strani.....prej pa ne....samo kot pravim, danes je ta asimilacija malo otežena, ker si politične stranke na romih gradijo svoje glasove.......in danes imamo tudi Amnesty International......tako, da pendreki odpadejo......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 13:39:59   
kalbo
Me zanima, če bi takole govoričila, ko bi tvoj otrok prišel domov pretepen, prešlatan in podobno. No men se to še ni zgodilo, ko se bo jim tud pštola ne bo pomagala.
Me zanima kaj bi naredila, ko bi bla v polni čakalnici otrok tvoj z vročino in bi začel en Rom zjat....mam pštola jest grem naprej....ma zarin si ti nekam to pštolo. Takih zgodb je še in še in nimamo samo "civili" težav z njimi, ampak tud socializirani Romi. Kaj so pa pol oni? Tud rasisti?

Če sem zate rasist, prav. Sam ti si nerazgledana žal, ker nočeš slišat celotne slike. Me zanima, kaj bi naredila, če bi se ena taka lušna familija, pa recmo, da ni Romska, da ne bo spet rasizem na tapeti, naselila na tvoji njivi za tvojo hišo in ti zagrozila s puško. Najprej bi privlekli prikolico, pol bi začel zbijat skup deske, čez leto bi bla pa tam koča s kupom navlake okoli. Pol bi prišel pa POP in snemal uboge otroke, ki niti tekoče vode nimajo in zahteval od občine, da jim uredi vodovod. Me prav zanima, če bi če stresala takšne. Ker to se dogaja, sam ti za tvojo pečjo ne veš za to.

Mene Romski otroci v šoli z mojimi otroci ne motijo. Motilo me bo pa, in to zelo, če moj otrok in njegovi prestopki ne bodo tretiran enakovredno Romskim, ravnotako kot me moti, da so prekrški in dejanja ki imajo zame posledice, za Rome brez posledic. Če mene ujamejo, da peljem 50 tam, kjer je omejitev 30, ker spregledam mini znak mi gre več kot pol plače in nobenga ne bo zanimalo, a bodo moji otroc mel kej za v usta al ne. Pričakujem, da se enako tretira tudi Rome. Dokler tega ne bo, bo tako kot je in to nima nič z mojim sprejemanjem.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.8.2011 13:56:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 14:41:44   
pety78
Mene Romski otroci v šoli z mojimi otroci ne motijo. Motilo me bo pa, in to zelo, če moj otrok in njegovi prestopki ne bodo tretiran enakovredno Romskim, ravnotako kot me moti, da so prekrški in dejanja ki imajo zame posledice, za Rome brez posledic. Če mene ujamejo, da peljem 50 tam, kjer je omejitev 30, ker spregledam mini znak mi gre več kot pol plače in nobenga ne bo zanimalo, a bodo moji otroc mel kej za v usta al ne. Pričakujem, da se enako tretira tudi Rome. Dokler tega ne bo, bo tako kot je in to nima nič z mojim sprejemanjem.


Se strinjam!

Ne razumem pa nekaterih na tej temi, da gledajo samo na eno stran. In sicer na koncu smo civili krivi, ker jim kao ne damo možnosti, dejansko jo pa že leta in leta imajo. Saj so otroci že kar dosti let skupaj v šoli, pa se še vseeno ni premaknilo na bolje. Ampak le z njihove strani. Mi smo jim dali, jim dajemo možnost, ONI so pa tisti, ki se niso pripravljeni prilagoditi.

Bodite face, pa pejte v romsko naselje in jim povejte, da jih je lahko v razredu 50%, ampak da bodo v vseh, ampak res v čisto vseh pogledih od sedaj naprej obravnavani tako kot mi.
Saj je tako jasno, da so čisto sami krivi, da se ne prilagodijo našemu okolju. Zakaj so se pa ostali lahko?
In nehajte se sprenevedati, da jim ne damo možnosti...Ja, itak!


_____________________________



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 14:53:04   
kalbo
Pa še to. Pa vi veste, zakaj so se Strojani tako zelo upirali it v Roje, pa čeprav so Roje proti taboru v Ambrusu kot Hilton proti čip Motelu ob avtocesti. Zato, ker je skozi tiste gozdove švercat milina. Sam Strojani niso mel pameti in so teroriziral okolico v kateri so delovali.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 15:10:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Me zanima, če bi takole govoričila, ko bi tvoj otrok prišel domov pretepen, prešlatan in podobno. No men se to še ni zgodilo, ko se bo jim tud pštola ne bo pomagala.
Me zanima kaj bi naredila, ko bi bla v polni čakalnici otrok tvoj z vročino in bi začel en Rom zjat....mam pštola jest grem naprej....ma zarin si ti nekam to pštolo. Takih zgodb je še in še in nimamo samo "civili" težav z njimi, ampak tud socializirani Romi. Kaj so pa pol oni? Tud rasisti?



Če kako kaznivo dejanje stori Štajerec ne govorimo o tem, da so vsi Štajerci kriminalci......če pa stori rom, pa stigmatiziramo vse rome.......

Če sem zate rasist, prav. Sam ti si nerazgledana žal, ker nočeš slišat celotne slike. Me zanima, kaj bi naredila, če bi se ena taka lušna familija, pa recmo, da ni Romska, da ne bo spet rasizem na tapeti, naselila na tvoji njivi za tvojo hišo in ti zagrozila s puško. Najprej bi privlekli prikolico, pol bi začel zbijat skup deske, čez leto bi bla pa tam koča s kupom navlake okoli. Pol bi prišel pa POP in snemal uboge otroke, ki niti tekoče vode nimajo in zahteval od občine, da jim uredi vodovod. Me prav zanima, če bi če stresala takšne. Ker to se dogaja, sam ti za tvojo pečjo ne veš za to.


Torej si tudi ti nerazgledan, ker prav tako preslišiš tisto, kar nočeš slišati......user posted image

Kaj bi naredila ne vem......prav tako kot ne vem, kaj bi naredila, če bi Štajerec stopil s pištolo k meni in zahteval denar.......

Vem pa kaj je naredil moj stric, ko so mu Romi kradli pred desetletji iz kmetije vse živo......drva v gošči, kure, prašiče, jajca......najprej je p.izdil tako kot ti.... nato pa je odšel k njim in jim ponudil, da jim da vse kar potrebujejo + še nekaj denarja zraven, če mu pridejo v goščo pomagat drva spravljat in pomagat na kmetijo.......in tako se je začelo......še danes mu pomagajo, zdaj že mlajše generacije.......pač tako se začne sobivanje.....nekdo pač mora prvi ponuditi roko.....

Mene Romski otroci v šoli z mojimi otroci ne motijo. Motilo me bo pa, in to zelo, če moj otrok in njegovi prestopki ne bodo tretiran enakovredno Romskim, ravnotako kot me moti, da so prekrški in dejanja ki imajo zame posledice, za Rome brez posledic. Če mene ujamejo, da peljem 50 tam, kjer je omejitev 30, ker spregledam mini znak mi gre več kot pol plače in nobenga ne bo zanimalo, a bodo moji otroc mel kej za v usta al ne. Pričakujem, da se enako tretira tudi Rome. Dokler tega ne bo, bo tako kot je in to nima nič z mojim sprejemanjem.


Moti te v bistvu nekaj kar sploh ne veš, če se bo zgodilo.....problem delaš že prej preden nastane.....

Čisto enakopravni pa nikoli ne bomo.....jaz lahko samo enkrat peljem v naselju 70 in me ravno takrat ustavi policaj......nekdo pa konstantno vozi 70 tam kjer je omejitev 50 pa ga nikoli ne ustavijo.....ali pa ga ustavijo in spustijo, ker je policaj poročen s sestro njegove sosede........



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 15:12:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pa še to. Pa vi veste, zakaj so se Strojani tako zelo upirali it v Roje, pa čeprav so Roje proti taboru v Ambrusu kot Hilton proti čip Motelu ob avtocesti. Zato, ker je skozi tiste gozdove švercat milina. Sam Strojani niso mel pameti in so teroriziral okolico v kateri so delovali.


Evo vidiš.....to je tisto....ko se govori o Romih vedno pomislim samo na Strojane......ker je bil ta "primer" medijsko in politično napumpan in nam je zgolj ta ostal v spominu........

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 15:14:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Se strinjam!

Ne razumem pa nekaterih na tej temi, da gledajo samo na eno stran. In sicer na koncu smo civili krivi, ker jim kao ne damo možnosti, dejansko jo pa že leta in leta imajo. Saj so otroci že kar dosti let skupaj v šoli, pa se še vseeno ni premaknilo na bolje. Ampak le z njihove strani. Mi smo jim dali, jim dajemo možnost, ONI so pa tisti, ki se niso pripravljeni prilagoditi.

Bodite face, pa pejte v romsko naselje in jim povejte, da jih je lahko v razredu 50%, ampak da bodo v vseh, ampak res v čisto vseh pogledih od sedaj naprej obravnavani tako kot mi.
Saj je tako jasno, da so čisto sami krivi, da se ne prilagodijo našemu okolju. Zakaj so se pa ostali lahko?
In nehajte se sprenevedati, da jim ne damo možnosti...Ja, itak!



A te lahko vprašam kakšno možnost jim ti daješ.....?

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 15:23:37   
altaja
Cigani ti ukradejo kosilnico.. soseda to vidi, si zapiše registrsko tablico, greš na policijo... in NIČ.
Greš še enkrat na policijo, poveš da greš sam v naselje in da naj gre vsaj en policaj s tabo... in NIČ.

Čez 14 dni dobiš pošto iz PU, da žal kosilnice niso našli in je po vsej verjetnosti tudi ne bodo, lahko pa ti nudijo strokovno pomoč pri prebolevanju izgube!!!! Absurd!!!

Cigan je cigan in vedno bo... in oni nimajo želje po asimilaciji. Ker tista družina, ki se bo civilizirala, je iz njihove strani izobčena in osovražena..

Bila je priložnost, pa smo jo zamudili. Cigani se bolj kot vsega bojijo vojne.. Leta 1991 je bil Žabjak prazen.. takrat bi moral sam bagre in vse zravnat pa bi bil mir za vedno.

_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:23:56   
alda
Altaja: le to bom napisala: tako polna zaničevanja in sovraštva si, da ti še Bog ne more žal pomagati, kaj šele kak psihiater!

pa še to: a imaš kaj žlahte mogoče na S?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:27:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
tako polna zaničevanja in sovraštva si

To sem tudi jaz. Ampak samo do Ciganov. Nikakor ne do Romov. Kakšna je zame razlika, sem že napisala.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:34:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Špacka

Na sestanku, ki smo ga imeli, je bilo povedano, da bodo v vsakem razredu po 3 romski otroci in to se mi ni zdelo tako hudo, zdaj pa dobimo obvestilo o razporeditvi otrok v razrede je bil pa šok, tretjina otrok je romskih in seveda je mož p.o.p.i.z.d.i.l. da to pa ne....


Šok in p.op.izdist je najbrž dobil zaradi prepričanj, ki vladajo o Romih in Ciganih in njihovem bližnjem sorodstvu.

Naj vsa ne skrbi - po teh prepričanjih tudi redko hodijo v šolo - ne bodo vas motili.

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:44:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: altaja

Cigan je cigan in vedno bo... in oni nimajo želje po asimilaciji.


Kot civil imaš samo dve možnosti, ali pljuvaš po njih ali se jim prilagodiš toliko, da je tebi v redu živeti. Daj jim tisto kar jim lahko daš - kar pri naši prepotrošniški družbi ni težko - in pustili te bodo pri miru.

(odgovor članu altaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:47:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kot civil imaš samo dve možnosti, ali pljuvaš po njih ali se jim prilagodiš toliko, da je tebi v redu živeti. Daj jim tisto kar jim lahko daš - kar pri naši prepotrošniški družbi ni težko - in pustili te bodo pri miru.

Da jim ona daje svoje materialne dobrine v zameno za to, da dobi tisto, kar ji po vsej zakonodaji pripada tudi brez tega? user posted image Nekaj na način a la "Sama od sebe mi daj gume za avto, da mi ne treba, da ti jih ukradem, pa boš imela mir pred mano"? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:50:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kot civil imaš samo dve možnosti, ali pljuvaš po njih ali se jim prilagodiš toliko, da je tebi v redu živeti. Daj jim tisto kar jim lahko daš - kar pri naši prepotrošniški družbi ni težko - in pustili te bodo pri miru.

Da jim ona daje svoje materialne dobrine v zameno za to, da dobi tisto, kar ji po vsej zakonodaji pripada tudi brez tega? user posted image


Ne vem - tako ti razmišljaš.

Jaz sem s Cigoti pač funkcionirala drugače, dokler sem še živela v njhovi bližini - in mi niso vzeli nič. Če izhajam iz predpostavke, da sem civil in da je Cigo samo Cigo, ki ima samo en cilj - da te ocigani user posted image , je matematika lahka.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:52:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Če izhajam iz predpostavke, da sem civil in da je Cigo samo Cigo, ki ima samo en cilj - da te ocigani user posted image , je matematika lahka.

Res je.
Odseliš se. Je ziher ceneje, kakor pa, da se celo življenje je*eš z njimi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: osnovna šola in romski otroci
3.8.2011 19:54:31   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Altaja: le to bom napisala: tako polna zaničevanja in sovraštva si, da ti še Bog ne more žal pomagati, kaj šele kak psihiater!

pa še to: a imaš kaj žlahte mogoče na S?



Najprej naj povem, da sploh nisem hotela pisati na tej temi, pa vendar me je tvoj post spodbudil k temu.

Ne zagovarjam nobenega stališča, vendar ne moreš nekoga obsoditi da je sovražen, sploh če je ne poznaš. Tudi jaz ne poznam Altaje, vem pa kaj se dogaja na dolenjskem. In verjemi, da tudi ti ne bi bila strpna.

Samo za primer; vas oddaljena kak km od glavnega "centra" bivališča romov je precej na udaru le teh. Prijatelju je skozi okno, mimo sinove glave, pred leti, priletel metek. Pa ne eden, več le teh, tudi na fasadi so. Od takrat naprej imajo sicer blindirana okna, vendar zunaj pa niso varni. Pa je to precej daleč stran. In to samo zato, ker so se "igrali" z orožjem, streljali so v zrak. In to počnejo zelo pogosto. Njive so izropane, prideš in jih zasačiš pa ti grozijo in te naženejo iz TVOJEGA ozemlja!!! Pa to ne samo njim, po prejšnjem delu dolenjske so vse pobrali po njivah. So pa imeli policaji celo sliko od avta s katerim so kradli, pa ni nihče odreagiral.

Hočem reči, da ne sodi prehitro. Verjamem, da je v Prekmurju drugače, tukaj pa ni tako. In ne bo kmalu. Dokler jim država tako riti odnaša in jim daje tako visoke podpore, predvsem za nedelo.

P.S:V našem razredu bo letos tudi en romček, ponavljalček.

MOJE MNENJE!!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?