|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: črna pika
8.9.2011 20:30:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....


IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....

Da otrok naredi domačo nalogo je njegova dolžnost in tu ne vidim pointa nagrajevanja ... to je pač treba naredit ... smiselno bi se mi zdelo, da bi bil nagrajen naprimer otrok, ki bi se z domačo nalogo še posebej potrudil, naprimer pri matematiki naredil veliko več računov, kot bi bilo potrebno itd.
Ne vem no ... sem očitno res iz kamene dobe sem padla ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: črna pika
8.9.2011 20:30:46   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....


Se strinjam.

Res je, da je vrtec vrtec, šola pa šola, vendar nek vsaj minimalen prehod bi pa le lahko bil.

Ko je šel moj sin v prvi razred mi je po enem tednu s čisto mirnim, zelo žalostnim glasom rekel: sej vem, zdej pa je konec! Konec igračkanja, konec igranja, zdej je pa šola!

Me je kar stisnilo pri srcu. Ne zagovarjam permesivne vzgoje, red mora bit, vendar pa ni treba pretiravat.

Po drugi strani pa tudi sama ne bi pisala takih zadev na forum. Njihova učiteljica je pač taka in to morata sprejet tako starša kot otrok. Za črno piko, se ne bi ravno zgražala, čeprav se pa strinjam, da obstajajo po prvem tednu od vstopa v šolo, kake druge, boljše rešitve, da se otroka spodbudi, da se navadi na red, da se spomne na domačo nalogo. Po mojem si je ta deklica kr dosti k srcu vzela tole črno piko, pa čeprav je za nas le črna pika. Res bi lahko raje dala vsem sončka, pozabljivci ga pa pač ne bi dobili.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: črna pika
8.9.2011 20:31:18   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....

Da otrok naredi domačo nalogo je njegova dolžnost in tu ne vidim pointa nagrajevanja ... to je pač treba naredit ... smiselno bi se mi zdelo, da bi bil nagrajen naprimer otrok, ki bi se z domačo nalogo še posebej potrudil, naprimer pri matematiki naredil veliko več računov, kot bi bilo potrebno itd.
Ne vem no ... sem očitno res iz kamene dobe sem padla ...


Ne se sekirat, Otika, sva že dve z gorjačo v rokiuser posted image user posted image user posted image , ki sva prišli direkt iz kamene dobe

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: črna pika
8.9.2011 20:32:14   
jennya
sem mislila da govorimo o otroku v prvem razredu. Koliko racunov pa bi blo ok za soncka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: črna pika
8.9.2011 20:33:36   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Seveda, ker naše pikice, krofke, buhteljčke, .... zavijamo v vato, jih permisivno vzgajamo, ploskamo za vsak prdec in kakec... in jih torej ne pripravimo na svet in realnost, potem je seveda lahko tudi neka črna pika čista travma.

Otroku je potrebno povedati, kaj so njegove dolžnosti in pričakovanja in kaj so posledice, če teh dolžnosti ne izpolni. Črna pika je pač ena od oblik; se strinjam, da mogoče v tem konkretnem primeru malce nagla in malce neposrečeno izbrana, ampak pač - tako je. Če bi jo moja dobila, bi se pač o tem pogovorili in zadevo rešili. No big deal.



Podpis pod tole, Nika super si napisala.user posted image user posted image Drugače pa je to šele začetek, koliko jih še bo preden začne delat. Pa da za vsako delaš paniko, brezzveze, škoda časa.user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: črna pika
8.9.2011 20:35:31   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

sem mislila da govorimo o otroku v prvem razredu. Koliko racunov pa bi blo ok za soncka?


Jao, dala sem primer ... če ne znaš med vrsticami brat ni moj problem ... no pa bom vseeno povedala, da boš razumela: če dobi za nalogo, da nariše 5 jesenskih plodov, pa se otrok potrudi in jih sam (ne s pomočjo staršev) nariše več, si zasluži pohvalo, pa naj bo v obliki plusa, sončka ali česarkoli že ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 8.9.2011 20:36:59 >

(odgovor članu jennya)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: črna pika
8.9.2011 22:52:38   
Nika v službi
Kot rečeno, ploskamo za vsak kakec, lužico, za vsako narejeno domačo nalogo. Bravo, naši krofki, res ste super, ker ste naredili domačo nalogo!

Pa dobro, kdaj bo vam, sončkom in srčkom jasno, kaj so obveznosti in dolžnosti, ki so same po sebi umevne in ki ne potrebujejo nagrajevanja in kaj so dejanja, ki zaslužijo grajo, opomin, opozorilo?

Ko prideš v službo točno - a te šef pohvali? Pridna punca, res si zlata vredna, ker prihajaš točno, dobiš bonus pri plači. Itak seveda.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: črna pika
8.9.2011 23:00:52   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Kot rečeno, ploskamo za vsak kakec, lužico, za vsako narejeno domačo nalogo. Bravo, naši krofki, res ste super, ker ste naredili domačo nalogo!

Pa dobro, kdaj bo vam, sončkom in srčkom jasno, kaj so obveznosti in dolžnosti, ki so same po sebi umevne in ki ne potrebujejo nagrajevanja in kaj so dejanja, ki zaslužijo grajo, opomin, opozorilo?

Ko prideš v službo točno - a te šef pohvali? Pridna punca, res si zlata vredna, ker prihajaš točno, dobiš bonus pri plači. Itak seveda.

ikzektli maj point

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: črna pika
8.9.2011 23:27:03   
lenika
Krofka oziroma sončka bo potrebno peljat k psihologu, da skupaj prebrodita to hudo travmo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: črna pika
9.9.2011 0:10:12   
*miska.mcc*
sploh nisem brala odgovorov. ...... ampak....kterga smo sploh danes? tam okol 10. septembra. ane?
in en otrok, ko je bil 14 dni nazaj še v vrtcu, je kr fasal črno piko.
vem, ko sem mojega najstarejsega peljala direkt iz vrtca v solo. omg! kter prehod. in ravno takrat je njegov oči (moj user posted image z bagerjem ravnal šolsko igrišče. ko so dokončevali updejtano šolo) in je en mali medtem ko je uciteljica razlagala učni nacrt  čist ven padu...... : UUUUUU leeeeej bageeeeeeer!!!!! in ko je stara po.p.izd.ila!¨ 
"zdaj si v šoli in ne več v vrtcu! ne glej skozi okno, ampak poslusaj mene!!! ..."
ful dobra iztočnica za nadaljne šolanje.
(ti, Lenika pa svojega kar prijavi k psihiatru. so dolge čakalne vrste )
no, v glavnem....tale punčika je bila včeraj še mali otroček, ki se je veselo igral v vrtčkevsem peskovniku.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 9.9.2011 0:21:03 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: črna pika
9.9.2011 7:56:50   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Jao, dala sem primer ... če ne znaš med vrsticami brat ni moj problem ... no pa bom vseeno povedala, da boš razumela: če dobi za nalogo, da nariše 5 jesenskih plodov, pa se otrok potrudi in jih sam (ne s pomočjo staršev) nariše več, si zasluži pohvalo, pa naj bo v obliki plusa, sončka ali česarkoli že ...


Jaz sem sicer osebno proti temu, ker znaš sprožit plaz pretiravanja in tekmovanja med otroci, ampak v vsakem primeru pa nagrada za presežek nima nič skupnega s sankcijo, če otrok sploh ne naredi naloge. A ti bi pa to kar prezrla?

Pa pustimo za moment ob strani dejstvo, da gre za deklico, ki je bila včeraj že v vrtcu in očitno še v življenju ni naredila napake, oz. vsaj še nikoli ni za nič odgovarjala. Moj sin je tu na boljšem. Je ravno včeraj od svoje nečloveške in s sodobnimi vzgojnimi principi neseznanjene mame pokasiral kazen, vsaj ne bo preveč pretresn, če ga bo kdaj kakšna črna pika doletela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: črna pika
9.9.2011 8:06:25   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Seveda, ker naše pikice, krofke, buhteljčke, .... zavijamo v vato, jih permisivno vzgajamo, ploskamo za vsak prdec in kakec... in jih torej ne pripravimo na svet in realnost, potem je seveda lahko tudi neka črna pika čista travma.

Otroku je potrebno povedati, kaj so njegove dolžnosti in pričakovanja in kaj so posledice, če teh dolžnosti ne izpolni. Črna pika je pač ena od oblik; se strinjam, da mogoče v tem konkretnem primeru malce nagla in malce neposrečeno izbrana, ampak pač - tako je. Če bi jo moja dobila, bi se pač o tem pogovorili in zadevo rešili. No big deal.



Se podpišem pod tole in ja tudi pri nas bi sledil pogovor,. zakaj je dobila, kaj pomeni šola in odgovornost in da se zarad ene črne pike svet ne bo podrl. Otroku pa definitivno ne bi dala vedet, da je učiteljica naredila narobe in grozno, ker je mojemu prekrasnemu sončku dala črno piko in da je tako uboga uboga, ker je dobila to piko. Ker to je pa neki najslabšega kar lahko starš pokaže pred otrokom. Že itak so dandanes otroc čist preveč zaviti v vato, kar je samo medvedja usluga otrokom.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: črna pika
9.9.2011 8:36:23   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

sploh nisem brala odgovorov. ...... ampak....kterga smo sploh danes? tam okol 10. septembra. ane?
in en otrok, ko je bil 14 dni nazaj še v vrtcu, je kr fasal črno piko.
vem, ko sem mojega najstarejsega peljala direkt iz vrtca v solo. omg! kter prehod. in ravno takrat je njegov oči (moj user posted image z bagerjem ravnal šolsko igrišče. ko so dokončevali updejtano šolo) in je en mali medtem ko je uciteljica razlagala učni nacrt  čist ven padu...... : UUUUUU leeeeej bageeeeeeer!!!!! in ko je stara po.p.izd.ila!¨ 
"zdaj si v šoli in ne več v vrtcu! ne glej skozi okno, ampak poslusaj mene!!! ..."
ful dobra iztočnica za nadaljne šolanje.
(ti, Lenika pa svojega kar prijavi k psihiatru. so dolge čakalne vrste )
no, v glavnem....tale punčika je bila včeraj še mali otroček, ki se je veselo igral v vrtčkevsem peskovniku.



Verjetno bi bilo fajn, da bi odgovore vendarle prebrala, ti bi dalo širino razumevanja....

Napaka je že v štartu, torej da očitni ti sončki in krofki do zdaj, ko so bili v vrtcu, niso poznali reda, odgovornosti, zadolžitev. Pri nas je tudi v vrtcu bil nek določen red, dolžnosti, jasno, primerne letom. So bili dežurni, tako kot so zdaj v šoli, so morali do določenega datuma narediti določeno stvar (ustvariti kak izdelek, prinesti to in ono v vrtec, sicer so bili pač brez, prebrati cici bralno značko in jo povedati, pa še in še), nenazadnje imajo pri nas otroci tudi doma zadolžitve, poudarjam, primerne njihovim letom in zmožnostim.

Otroci so seveda otroci in s tistim vzklikom o bagerju ni nič narobe. Dokler se to ne ponavlja v nedogled. Ker otrok preprosto mora uvideti, da ni na igrišču ampak v šoli. Da je potrebno svoje vedenje vkorporirati v skupino otrok. Tudi doma ne dovolim, da mi skače v besedo, torej? So pravila vedenja, ki jih otrok mora poznati in obvladati. Prej ko začneš, prej bo to otrok ponotranjil.

Sedaj se obešamo na to, da je bil 30.08. še v vrtcu, 01.09. pa v že v šoli. Ja in? Saj verjetno ste se doma vsaj že pol leta prej pogovarjali o šoli, nenazadnje so se pri nas v vrtcu skoraj celo leto pripravljali na šolski sistem: imeli določen sedežni red pri obrokih, dvigali roke, ko so hoteli kaj povedati, samostojno hodili na WC, ipd. Vse to je bila priprava na vstop v "veliki" svet. Podobno smo delali doma.

Povsem mimo je, da zdaj jamrajo o tem prehodu - če otroka nisi ustrezno pripravil, imaš zdaj to, kar imaš. Prvi razred je podaljšek vrtca oz. nekdanja mala šola. Jasno, z določeno nadgradnjo in pravili. Ampak tako pač je v življenju. In vedno bo.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: črna pika
9.9.2011 8:42:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Jao, dala sem primer ... če ne znaš med vrsticami brat ni moj problem ... no pa bom vseeno povedala, da boš razumela: če dobi za nalogo, da nariše 5 jesenskih plodov, pa se otrok potrudi in jih sam (ne s pomočjo staršev) nariše več, si zasluži pohvalo, pa naj bo v obliki plusa, sončka ali česarkoli že ...


Jaz sem sicer osebno proti temu, ker znaš sprožit plaz pretiravanja in tekmovanja med otroci, ampak v vsakem primeru pa nagrada za presežek nima nič skupnega s sankcijo, če otrok sploh ne naredi naloge. A ti bi pa to kar prezrla?

Pa pustimo za moment ob strani dejstvo, da gre za deklico, ki je bila včeraj že v vrtcu in očitno še v življenju ni naredila napake, oz. vsaj še nikoli ni za nič odgovarjala. Moj sin je tu na boljšem. Je ravno včeraj od svoje nečloveške in s sodobnimi vzgojnimi principi neseznanjene mame pokasiral kazen, vsaj ne bo preveč pretresn, če ga bo kdaj kakšna črna pika doletela.

Ajsek, si malo povrsno brala ;-)
S citiranim sem samo hotla povedat v kakem primeru se mi zdi ok, da otrok za svoje delo prejme pohvalo... in sicer ko samoiniciativno naredi veliko vec, kot se od njega zahteva. Torej kar se mene tice, je edino pravilno, da se pozabljanje naloge kaznuje, ne more se pa nagrajevat to da otrok sploh naredi nalogo, ker to je le njegova dolznost in ne dobra volja.

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: črna pika
9.9.2011 8:43:27   
Anonimen
podvojeno... joj mi nagaja tale RR

< Sporočilo je popravil Otika -- 9.9.2011 8:46:09 >

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: črna pika
9.9.2011 8:47:08   
jakipaki83
Tudi jaz sem očitno en fosil zgodovine, ker menim, da je nazaželeno vedenje treba sankcionirati. Se mi zdi, da tale permisivna, v vato  zavijajoča vzgoja ne koristi nikomur. Otroci že pri 3 letih terorizirajo starše, ki se jih bojijo in jim izpolnijo vsako željico. V osnovni šoli  se pa začne bitka starši+ otroci proti zlobni učiteljici. Imam dobro prijateljico, ki uči OŠ, in  se veliko časa (no, večino časa) ubada s starši, ki  niso zadovoljni, ker je njihov ubogi sedmošolec dobil samo 2. Pa hodijo na pogovore, iščejo rešitve v raznih motnjah tega in onega, samo nasveta, naj se pač njihov revček malo uči, da bo kaj znal... Tega pa ne upoštevajo.  Starši tako otrokom postavijo lep zgled, da je avtoriteta samo stvar debate in groženj. Da ni treba spoštovati nikogar in ničesar, ker so pač "posebni krofki", za katere pravila ne veljajo. Da se dobre ocene, zaželjene stvari in tudi prijatelje (jap, starši se kličejo med sabo, če otroci niso prijatelji) dobi brez posebnega truda in tako, da uporabiš razne trike in v boj pošlješ mamico.   Zakaj bi se sploh trudil, če vse kar pade z neba?
Skratka, delno se strinjam, da je prehod iz vrtca v šolo težak, ampak kaj hočemo. Predvidevam, da meni tudi ni bilo ravno lahko, ko sem prišla v prvi razred. Pazila me je stara mama, poznala nisem nikogar, brigalo me je za črke in številke.... Prva ocena v moji šolski karieri je bil cvek, ker nisem dojela, da moram rešiti test. Zaznamovalo me je toliko, da se  še danes spomnim. Sem si pa zapomnila, da je čas, ko je treba biti malo bolj odgovoren in resen. In od takrat naprej sem vedela, da je nalogo treba delati in da se po testih ne riše, ker se nam pač ne da pisati. Pa sem preživela, ker nekatere stvari v žilvljenju so pač take, da jih je treba narediti in preživeti. In moja mati ni krivca za slabe ocene nikoli iskala v "sistemu, učiteljih", ampak vedno v meni. Velikokrat tudi s povzdignjenim glasom user posted image

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
9.9.2011 8:51:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: črna pika
9.9.2011 9:25:57   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

ne pripravimo na svet in realnost, potem je seveda lahko tudi neka črna pika čista travma.


za šest letnika črna pika je travma (kaj misli njegova mama je skoraj vseeno). Jaz sem se črnih pik bala kot hudič križa, moja svakinja se še zdaj pri 37  spomni svojih dveh črnih pik. Ja svoj učinek očitno imajo ampak a je treba res otroka po 3 dneh novega okolja, ljudi, reda spravljati v dodaten stres za brez veze? Ja in kaj če ni naredil svoje 1.domače naloge, niso vsi otroci pri 6. letih odgovorni tudi če jih starši še ne vem koliko pripravljajo na to. Pač pri prvih napakah, pri učenju odgovornosti kako je hodit v šolo je najbrž opozorilo dovolj, mogoče tudi opozorilo strašem. Iz napak se učimo, in takoj pri prvi napaki kazen? (za moje pojme prehuda), ob vsem novem. Ma ne vem no.
Kar se tiče pohval morajo biti realne. Sama pohvala je zelo lepa nagrada in utrjuje pričakovano vedenje. S pohvalo, ker se je 2 letnik pokakal v kahlo damo vedeti, da otrok dela to kar se od njega pričakuje in je zato pohvaljen. Enako pohvalimo šest letnika za nekaj kar je naredil in je zanj pričakovano. S tem utrjujemo to vedenje in on ve kaj od njega pričakujemo. Seveda da ga ne hvališ za vse kar je naredil. ne pohvališ ga, ker si je umil roke ko je šel iz Wc ja, ker je to že samoumevno, ampak ga recimo pohvališ ker je takoj naredil svojo nalogo ko je prišel iz šole.
Moj tamal se je čist zasekiral, ker je zadnji nekaj narisal v celi skupini. V vrtcu sicer je risal ampak glede tega ni bilo čisto nobenih pričakovanj, je risal počasi (ne mara risat, smo ga doma spodbujali ampak ni šlo). Zdaj pa je risanje očitno pomembno in je to kar velik preskok zanjga.

Se drugače z vsem strinjam kar ste napisale, ampak mislim da je bila ta pika (in druge) nepotrebna.

< Sporočilo je popravil Leela -- 9.9.2011 9:27:32 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: črna pika
9.9.2011 9:45:07   
mika
.kterga smo sploh danes? tam okol 10. septembra. ane?


o, pa res....to pa je učiteljica hitro začela. Pri nas so otroci se šele začeli uvajat na novi red in spoznavat šolska pravila....pike se prišle kak mesec pozneje.

Prehod iz vrtca sploh ni bil tako strog. Vsako jutro jih učiteljice pocartajo, ko pridejo v šolo, imajo jutranji krog, ob petkih prinesejo igračo(1. in 2. razred).

Res pa je, da smo na vasi, na podružnični šoli in je vzdušje zelo fajn. Otrok je malo in se imajo super. Iz tega razloga je tudi nisem vpisala v centralno šolo, ampak bo šla v 5. razredu.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: črna pika
9.9.2011 10:34:12   
Anonimen
starši so tisti, ki naredijo celo tragedijo iz črne pike (kaj bo šele v prvem letniku, ko deklica NE bo dobila rdeče pike user posted image ) in jo že na začetku označijo kot ustrahovanje.user posted image ni čudno, da so potem cele travme že zaradi ocene 4 ipd. namesto, da bi rekli, glej, dobila si črno piko, to je opomin, naslednjič bo učiteljica strožja ali kaj podobnega.

naša učiteljica je že lani, v prvem razredu, dobivala (raznobarvne) pike, ko je slišala stavek: "mami mi ni pripravila..."

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: črna pika
9.9.2011 10:34:23   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Kot rečeno, ploskamo za vsak kakec, lužico, za vsako narejeno domačo nalogo. Bravo, naši krofki, res ste super, ker ste naredili domačo nalogo!

Pa dobro, kdaj bo vam, sončkom in srčkom jasno, kaj so obveznosti in dolžnosti, ki so same po sebi umevne in ki ne potrebujejo nagrajevanja in kaj so dejanja, ki zaslužijo grajo, opomin, opozorilo?

Ko prideš v službo točno - a te šef pohvali? Pridna punca, res si zlata vredna, ker prihajaš točno, dobiš bonus pri plači. Itak seveda.


No, moj šef mi tudi ne reče, da naj dam kapo na glavo, kadar je hladno in se na sploh ne vtika v moje osebno življenje, kar se učitelji morajo.

Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da bi moral bit prehod bolj zvezen. ne vem, zakaj bi bilo treba otroka bolj matrat za isti rezultat. Če lahko vse dosežeš z lepim, zakaj bi posegal po kaznih? Ko lepo ne dela več, ok, valjda probaš druge pristope, ker otroci se morajo navadit na red. Ampak po 6ih dneh šole pa... je še preceeeeeeeeeej drugih prijemov prej in verjetno bi vsi delovali.

Nika, otroke učimo - tako da jih najprej pohvalimo za vsakič, ko nekaj naredijo dobro/prav. Potem jim to pride v kri in jih ni treba več vsakič hvalit. ne reči, da ti nisi svoje male navdušeno pohvalila, ko se je prvič prevalila na trebuh! Pa je zdaj ne več in ti je samoumevno, da to naredi, ne? Tako da ni treba vsega tako črnobelo gledat. Zveznost je ena fajn stvar, ker olajša veliko stvari v življenju.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: črna pika
9.9.2011 10:38:57   
sanasan
No, moj šef mi tudi ne reče, da naj dam kapo na glavo, kadar je hladno in se na sploh ne vtika v moje osebno življenje, kar se učitelji morajo.

Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da bi moral bit prehod bolj zvezen. ne vem, zakaj bi bilo treba otroka bolj matrat za isti rezultat. Če lahko vse dosežeš z lepim, zakaj bi posegal po kaznih? Ko lepo ne dela več, ok, valjda probaš druge pristope, ker otroci se morajo navadit na red. Ampak po 6ih dneh šole pa... je še preceeeeeeeeeej drugih prijemov prej in verjetno bi vsi delovali.

Nika, otroke učimo - tako da jih najprej pohvalimo za vsakič, ko nekaj naredijo dobro/prav. Potem jim to pride v kri in jih ni treba več vsakič hvalit. ne reči, da ti nisi svoje male navdušeno pohvalila, ko se je prvič prevalila na trebuh! Pa je zdaj ne več in ti je samoumevno, da to naredi, ne? Tako da ni treba vsega tako črnobelo gledat. Zveznost je ena fajn stvar, ker olajša veliko stvari v življenju.


podpis!pa sem 'prfoksa'user posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: črna pika
9.9.2011 10:51:47   
Anonimen
Zveznost je ena fajn stvar, ker olajša veliko stvari v življenju.


najbrž zveznost kazni niso jemali. pa vse je treba enkrat žačet, da pride do zveznosti. če že v vrtcu niso bili kaznovani za pozabljeno nalogo, bodo pač v šoli začeli. najprej s črno piko, kasneje pa s cvekom. moj sine zveznost kazni pozna od doma. npr. če ne pospravi kotička, ne gleda risank. ipd.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: črna pika
9.9.2011 11:12:43   
Rubin.
Joj kolk ste jo napadle, mislim da bo maoo krepko premislila, preden bo še kaj vprašala user posted image .

Jaz iz posta nisem zasledila, da bi avtorica začetnega posta (ki btw sploh ni mama otroka z črno piko), imela kaj proti sankcijam, ker deklica ni naredila naloge, ampak jo moti črna pika. Verjetno je to posledica iz njenega otroštva. Mi je v šoli nismo imeli, zato mi ne daje nekega travmatiziranega predznaka, ampak samo negativnega, enako kot minus. Razpredanje o tem kaj bi bilo bolj primeno se mi ne zdi smiselno, ker nima nobenega vpliva na to, kar bo dotična učiteljica počela v nadalje.

Meni je padlo v oči predvsem to, da deklica ni imela domače naloge in da je sedaj, odkar je prvošolka za to zadolžena oz. odgovorna čisto sama. Torej, če jim bo dala učiteljica nalogo, da se naučijo pesmico, se je naj nauči čisto sama, kljub temu da ne zna brat (brati se učijo v drugem)? Ne vem sicer za kakšno nalogo je šlo. Ali jim je samo rekla, kar morajo naredit, potem je možno, da je deklica pozabila, starši pa seveda niso mogli vedeti za kaj gre, v tem primeru se mi zdi neodgovorno od učiteljice (ker tudi jaz si marikaj zapišem, da ne pozabim), če pa je imela v zvezku napisano kaj mora narest, potem pa se mi zdi neodgovorno od staršev, da niso skupaj z otrokom pregledali torbe ali zvezka. Jaz mislim, da otrok pri 6 letih nikakor ne more biti sam sebi prepuščen kaj se tiče šole. Vsekakor se pa strinjam, da mora otrok nalogo narediti sam, ampak nek nadzor nad vsem pa vseeno mora imeti.

Mogoče bi bilo tudi dobro, da lastnih strahov na prenašamo na naše otroke, da mu povemo, da črna pika ni nič drugega kot opomin, da se drugič ne pozabi oz. obnaša drugače.

Sicer pa je meni tudi, to sankcioniranje dokaj hitro. Ker, če primerjam z odraslimi, ko nastopimo prvo službo, itak da se od nas pričakuje določene odgovornosti in znanja - tako kot se pričakuje od 6-letnika, pač letom primerno - ampak ne dobiš kar odbitek pri plači, ker si nekaj pozabil narest, pomoje te opomnijo in to je to, vsaj prvič in prvi teden službe. Tako tudi mislim, da bi pri deklici bilo čisto dovolj, da bi jo za prvič opomnila.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: črna pika
9.9.2011 11:20:15   
Raho
Čim bolj se poglabljam v aše odgovore, tem bolj se sprašujem, ali vi kdaj sploh kaznujete svoje  otroke ali se o vsem skušate z njimi le lepo pogovoriti, ker če jih za nobeno stvar ne kaznujete, potem sem jaz resnično zmajuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?