|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: črna pika
9.9.2011 11:24:05   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Zveznost je ena fajn stvar, ker olajša veliko stvari v življenju.


najbrž zveznost kazni niso jemali. pa vse je treba enkrat žačet, da pride do zveznosti. če že v vrtcu niso bili kaznovani za pozabljeno nalogo, bodo pač v šoli začeli. najprej s črno piko, kasneje pa s cvekom. moj sine zveznost kazni pozna od doma. npr. če ne pospravi kotička, ne gleda risank. ipd.



Očitno takoj ko se neha igrati pospravi za sabo, drugače je takoj kaznovan. Najbrž ga kdaj za kaj tudi opozoriš in ne takoj kaznuješ? Moraš upoštevati, da so otroci (čeprav morajo biti samostojni in odgovorni in so spremembe stvar življenja jadijadijadi) izpostavljeni v začetku 1.razreda šolanja stresu in novim situacijam. Mislim tega starš ne more preprečiti. In takoj kaznovat otroka za nekaj s čimer se srečuje prvič (3.dan pouka) je grdo. ne vem ali ste tako strogi do svojih otrok.

ja noben ni proti kazni ampak ta mora biti "človeška" pričakovat perfektno delo takoj  in napačno obnašanje in napako takoj kaznovati ni normalno vsaj zame ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: črna pika
9.9.2011 11:27:32   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Čim bolj se poglabljam v aše odgovore, tem bolj se sprašujem, ali vi kdaj sploh kaznujete svoje  otroke ali se o vsem skušate z njimi le lepo pogovoriti, ker če jih za nobeno stvar ne kaznujete, potem sem jaz resnično zmajuser posted image


ma ja ne gledaj tako črno belo. Kot, da bi rekla da ti za vsako napako in grdo obnašanje otroka takoj kaznuješ in ne poznaš drugega načina. ne opozorila in lepega pogovora.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: črna pika
9.9.2011 11:31:09   
pety78
Pri vseh temah vidim, da se dela drama. Iz muhe slon...user posted image
Gre se za kazen že 3. dan, nihče pa ne govori o kaznovanju na splošnem. In ja, kljub temu, da mi je mimo v TEM primeru, doma svoja otroka kaznujem. In pazi to, VEDNO se držim kazni in ne popuščam. Če rečem, da ni risanke, je ni, pika!
Je pa res, da je pred vsako kaznijo najprej opozorilo.

Leela, podpis!



_____________________________



(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: črna pika
9.9.2011 11:35:48   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Čim bolj se poglabljam v aše odgovore, tem bolj se sprašujem, ali vi kdaj sploh kaznujete svoje  otroke ali se o vsem skušate z njimi le lepo pogovoriti, ker če jih za nobeno stvar ne kaznujete, potem sem jaz resnično zmajuser posted image


Sicer ne vem kakšne "zločine" delajo tvoji otroci, da jih moraš "kaznovati", ampak pri nas velja načelo: lepa beseda lepo mesto najde in ja v 90% sodeluje in naredi kar se od nje pričakuje/zahteva na besedo. V kolikor pa se zadeve ne drži pa sledi kazen sama po sebi. Recimo: igrače vedno pospravlja sama za sabo, kadar se ji ne ljubi, rečem: jih bom jaz, ampak jih bom na podstrešje. Verjemi, jih še nikoli nisem user posted image . Ali, če si ne želi umiti zob, bo imela pač imela luknje v njih. Vedno je dovolj, da jo opomnim, kakšne bodo posledice njenega ne/dejanja in je dovolj.
Sem ti odgovorila, čeprav vem, da tvoje sarkastično zastavljeno vprašanje, ni pričakovalo odgovora.
In če želiš izvedeti, če si zmaj - vprašaj svoje otroke user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 9.9.2011 11:38:25 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: črna pika
9.9.2011 11:39:28   
FLOWR12
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Kot rečeno, ploskamo za vsak kakec, lužico, za vsako narejeno domačo nalogo. Bravo, naši krofki, res ste super, ker ste naredili domačo nalogo!

Pa dobro, kdaj bo vam, sončkom in srčkom jasno, kaj so obveznosti in dolžnosti, ki so same po sebi umevne in ki ne potrebujejo nagrajevanja in kaj so dejanja, ki zaslužijo grajo, opomin, opozorilo?

Ko prideš v službo točno - a te šef pohvali? Pridna punca, res si zlata vredna, ker prihajaš točno, dobiš bonus pri plači. Itak seveda.


Se podpišem user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: črna pika
9.9.2011 11:44:40   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Pri vseh temah vidim, da se dela drama. Iz muhe slon...user posted image
Gre se za kazen že 3. dan, nihče pa ne govori o kaznovanju na splošnem. In ja, kljub temu, da mi je mimo v TEM primeru, doma svoja otroka kaznujem. In pazi to, VEDNO se držim kazni in ne popuščam. Če rečem, da ni risanke, je ni, pika!
Je pa res, da je pred vsako kaznijo najprej opozorilo.

Leela, podpis!




Bom kar tebe citirala in pristavila še mojo dramo user posted image . Doma opozarjamo, ker imamo enega, dva, tri. In vemo, da  če danes opozorimo,  bomo jutri (pojutrjšnem ukrepali). V šoli jih ima učiteljica 27 in bi morala imeti evidenco  , prvo opozorilo, drugo opozorilo. pogovor, obvestilo staršem, črna pika...Po mojem je zato učiteljica sprejela takojšnji ukrep po načelu boljše preprečiti kot zdraviti. Če je tu na forumu cela drama ni vrag, da si prvošolček ne bo zapomnil, da ima nalogo. Sicer nisem pravi naslov z črne pike, softić pa to user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: črna pika
9.9.2011 11:44:54   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Čim bolj se poglabljam v aše odgovore, tem bolj se sprašujem, ali vi kdaj sploh kaznujete svoje  otroke ali se o vsem skušate z njimi le lepo pogovoriti, ker če jih za nobeno stvar ne kaznujete, potem sem jaz resnično zmajuser posted image


Sicer ne vem kakšne "zločine" delajo tvoji otroci, da jih moraš "kaznovati", ampak pri nas velja načelo: lepa beseda lepo mesto najde in ja v 90% sodeluje in naredi kar se od nje pričakuje/zahteva na besedo. V kolikor pa se zadeve ne drži pa sledi kazen sama po sebi. Recimo: igrače vedno pospravlja sama za sabo, kadar se ji ne ljubi, rečem: jih bom jaz, ampak jih bom na podstrešje. Verjemi, jih še nikoli nisem user posted image . Ali, če si ne želi umiti zob, bo imela pač imela luknje v njih. Vedno je dovolj, da jo opomnim, kakšne bodo posledice njenega ne/dejanja in je dovolj.
Sem ti odgovorila, čeprav vem, da tvoje sarkastično zastavljeno vprašanje, ni pričakovalo odgovora.
In če želiš izvedeti, če si zmaj - vprašaj svoje otroke user posted image .


Moje vprašanje ni bilo sarkastično.
In ja, bom vprašala svoje otroke, če sem zmaj, ker se držim načela, da ravnanje, ki ne ustreza nekim dogovorom, mora biti sankcionirano.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: črna pika
9.9.2011 11:53:04   
Balerina
Se strinjam da bi bilo v prehodnem obdobju bolje otroke nagrajevati ker so si zapomnili in naredili novo dolžnost, ki jo imajo. Seveda so imeli do 1. septembra že kar nekaj zadolžitev vendar narediti domačo nalogo ni bila ena izmed njih, vsaj pri nas v vrtcu niso dobivali domačih nalog. Otroka je potrebno na začetku navaditi na rutino in to ga navadiš z opominjanjem in pravočasno pohvalo, ni potrebno podkupovanje pač pa pohvala za opravljeno delo. Ko pa se nečesa navadi mu pride v rutino, da ko pride domov iz šole naredi domačo nalogo, ponovi kar so delali v šoli,... in se to od nega pričakuje in potem so lahko sankcije za neopravljeno delo.
Saj tudi ko smo jih navajali da ko jih lulat se gre lulat in se ne polulajo v hlače pa juh za to nismo kaznovali ko jih je kdaj pa kdaj ušlo v hlače pač pa smo jih pohvalial ko jih je uspelo pravočasno priti do kahlice ali stranišča. Če pa se polulajo v hlače psi 6 letih, ko so že več let suhi pa seveda ne ploskamo ampak se drugače pogovrjamo. Moja je tudi že sama hlačke uprala ker se ji pač ni dalo na stranišče. Ne govorim o boleznih pač pa o tistem ko se otroku pač ne da.
Enako je pa v šoli najprej navajanje na rutino, rutina glede domačih nalog in učejna je pa naloga staršev in ne učitelja, potem pa lahko to šele od otroka pričakujemo da bo naredil, mu pride v kri. TO da se pa reče ma ja saj je samo črna pika pa kaj potem se mi pa tudi ne zdi dobro saj potem otrok tudi ko bo večji ne bo spoštoval če bo dobil podpis ali enko alikakšno drugo kazen.

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: črna pika
9.9.2011 11:55:32   
ronja
Čim bolj se poglabljam v aše odgovore, tem bolj se sprašujem, ali vi kdaj sploh kaznujete svoje otroke ali se o vsem skušate z njimi le lepo pogovoriti, ker če jih za nobeno stvar ne kaznujete, potem sem jaz resnično zmaj

Raho, po pravici povedano, res vedno najprej probam z lepim, ne vem, zakaj bi takoj, ob prvi napaki začela z nekimi hudimi ukrepi, saj po moje večinoma niti niso potrebni.
Pri Ronji to vedno deluje, zato je ne kaznujem - ker ni treba - ne vem, zakaj bi jo morala? Je vodljiva in navadno vse naredi, že če ji samo razložiš. Če to ne dela, potem ji seveda kaj "zagrozim", to pa pri njej vedno dela.
Lejla je bolj samosvoja in manj vodljiva. Pri njej s "korenčkom" ne dosežeš toliko kot s "palico" (preden se kdo obesei - ne, nobene še nisem udarila). Tako Ronji rečem: če boš pospravila, gremo ven. Lejli pa: "če ne boš pospravila, ne gremo ven". Če hočem pač isti rezultat - pospravljeno. Je pa res, da je oboje rečeno v enakem tonu, tako da tehnofil temu ne bi rekel kazen;).
kak bo tretji, ne vem... trend gre nekam dol: Ronja pali na nagrado, lejla na kazen, trejtji pa???... ne bo ubogal na nič, pa ga bomo morali tepstuser posted image ?

Meni sicer črne pike ne predstavljajo nobene traume in čisto možno, da tudi mojim otrokm ne bo. Vendar meni tudi kobilice ne predstavljaj traume, Ronja se jih pa boji... Tako da - ni nujno, da je otroku hudo zato, ker je staršem - lahko je res povezava v to smer, lahko ap v drugo...

Sicer pa je meni tudi, to sankcioniranje dokaj hitro. Ker, če primerjam z odraslimi, ko nastopimo prvo službo, itak da se od nas pričakuje določene odgovornosti in znanja - tako kot se pričakuje od 6-letnika, pač letom primerno - ampak ne dobiš kar odbitek pri plači, ker si nekaj pozabil narest, pomoje te opomnijo in to je to, vsaj prvič in prvi teden službe. Tako tudi mislim, da bi pri deklici bilo čisto dovolj, da bi jo za prvič opomnila.
podpis. Meni niso še nikoli odtegovali pri plači, če sem zamudila ali se kaj zmotila. Ti povejo in to je navadno čisto dovolj - saj človek noče nalašč narobe delat, ne?

ja noben ni proti kazni ampak ta mora biti "človeška" pričakovat perfektno delo takoj  in napačno obnašanje in napako takoj kaznovati ni normalno vsaj zame ne.
Podpis.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: črna pika
9.9.2011 12:36:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Zveznost je ena fajn stvar, ker olajša veliko stvari v življenju.


najbrž zveznost kazni niso jemali. pa vse je treba enkrat žačet, da pride do zveznosti. če že v vrtcu niso bili kaznovani za pozabljeno nalogo, bodo pač v šoli začeli. najprej s črno piko, kasneje pa s cvekom. moj sine zveznost kazni pozna od doma. npr. če ne pospravi kotička, ne gleda risank. ipd.



Očitno takoj ko se neha igrati pospravi za sabo, drugače je takoj kaznovan. Najbrž ga kdaj za kaj tudi opozoriš in ne takoj kaznuješ? Moraš upoštevati, da so otroci (čeprav morajo biti samostojni in odgovorni in so spremembe stvar življenja jadijadijadi) izpostavljeni v začetku 1.razreda šolanja stresu in novim situacijam. Mislim tega starš ne more preprečiti. In takoj kaznovat otroka za nekaj s čimer se srečuje prvič (3.dan pouka) je grdo. ne vem ali ste tako strogi do svojih otrok.

ja noben ni proti kazni ampak ta mora biti "človeška" pričakovat perfektno delo takoj  in napačno obnašanje in napako takoj kaznovati ni normalno vsaj zame ne.


ko se neha igrat, ne gre vedno gledat risank. torej ni vedno takoj kaznovan. :P ve pa, da ni risank, če ni pospravljeno.
še vedno ne vem, zakaj take travme zaradi ene pike. a bo to vplivalo na učni uspeh? a s(m)o samo navajeni, da naši hroščki dobivajo samo pohvale? potem pa pride v četrti razred in dobi 2. takrat pa štala...
aja, tudi v službi lahko že tretji dan dobiš piko, ker npr. nisi izpolnil poročila o delu. mogoče ne vidno, ampak šef si jo vseeno nekam zapiše. pa ti tudi zaradi tega ne zniža plače. takoj.user posted image

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: črna pika
9.9.2011 12:49:05   
Anonimen
Pri Ronji to vedno deluje, zato je ne kaznujem - ker ni treba - ne vem, zakaj bi jo morala? Je vodljiva in navadno vse naredi, že če ji samo razložiš. Če to ne dela, potem ji seveda kaj "zagrozim", to pa pri njej vedno dela.
Lejla je bolj samosvoja in manj vodljiva. Pri njej s "korenčkom" ne dosežeš toliko kot s "palico" (preden se kdo obesei - ne, nobene še nisem udarila). Tako Ronji rečem: če boš pospravila, gremo ven. Lejli pa: "če ne boš pospravila, ne gremo ven". Če hočem pač isti rezultat - pospravljeno. Je pa res, da je oboje rečeno v enakem tonu, tako da tehnofil temu ne bi rekel kazen;).


pri enih pali to, pri drugih drugo. ravno zaradi tega bi morali tej nesrečni piki dat manjšo težo, če je punčka bolj občutljiva oz. večjo, če ni.

kak bo tretji, ne vem... trend gre nekam dol: Ronja pali na nagrado, lejla na kazen, trejtji pa???... ne bo ubogal na nič, pa ga bomo morali tepst?

user posted image ta bo pa hvatal krivine. je le najmlajši, pa še sin povrhu.user posted image user posted image user posted image user posted image

p.s. ta tema bi pasala pod rahino modrüvanje o luni.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: črna pika
9.9.2011 14:11:36   
Leela
ja travma je res huda beseda. Pač prišlo je do slabe volje zaradi tega, ker je učiteljica (pre)stroga . Še ena lekcija v življenju, ki se jo je potrebno naučiti pa če je kazen pravična ali pa ne, nimaš kej.
Jaz bi raje, da ima moj otrok bolj prijazno učiteljico user posted image .
Mislim, da si težo pike otrok postavi sam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: črna pika
9.9.2011 23:29:21   
maoo
waw ok :) nisem pričakovala taksnega odziva na vse to...vendar bom tokrat malo bol podrobna:

1. Glede domače naloge, Lana jo je pozabila naredit in to ni prav. To je njena dolžnost in Lanina mama, ne bo delala nalog na mesto Lane. Lanina mama je svojo OS že naredila. Je pa prav, da jo sprašuje in opozarja na domačo nalogo. In jo tudi je vprašala, če ima kaj za nalogo, vendar se Lana ni spomnila. Ni bilo pa niti kaksnega obvestila ali sklopa za starse kaj otroci sploh počnejo prve dni v šoli in kakšne so njihove naloge, do včerajšnega rod. sestanka.

Po svoih izkušnjah vem, da če šestletniku, no, večini šestletnikov, naročiš eno stvar ob 9:00 zjutraj, da jo do 15:00 že pozabijo.

2. Kar se tiče kazni, seveda tudi jaz kaznujem svojo hči, ko ni druge izbire, vendar prej poiščem vzrok za nastalo stanje, probam to diplomatsko rešit. Sem tega mnenja, da ima tudi otrok pravico povedat, zakaj se tako obnaša...jaz ne hvalim in ne nagrajujem za vsako figo, in tudi kaznujem jo, ko presodim, da potrebuje kazen. Sem pa še vedno tega mnenja, da je otroke potrebno motivirat in da je učitelj tisti, ki mora najdet pravi pristop k otroku, ker so si razlicni, pri enemu zaleze eno, pri drugemu drugo. Mislim, da dajanje info in pradavanj, en otrok je vizueli en slušni tip ipd...

3. Se vedno bom stala za tem, da so črne pike negativne in da so staromodne, ze nekaj časa uporabljamo soncke in oblačke ali preprosto nič.
Če je ta učiteljica dala že po treh dneh prvega razreda črno piko, kaj bodo šele dobivali na koncu šolskega leta... ja in to bo pustilo posledice pri otroku, tja do doktorata!

4. Ne morem trdit, da sva z Lanino mamo hud strokovnjakinji, vedar obe, kar dobro poznava šolski sistem, ena ima že 15 let delovnih izkušenj kot vzgojiteljica, ena pa 5 let kot pedagog. Očitno je z nami, ki smo mlajsa generacija pedagogov nekaj narobe, ker tako razmišljamo in tudi z našimi profesorji s faksa, ker so nam tako predaval?!! Drugič bom vzela s seboj v vrtec šibo, me zanima kateri mami bo to všeč? Ja obe veva, kako se vzgaja v vrtcu in kaj mora znat 6. letnik, vedar je še vedno samo 6. letnik. Tudi, da šola ni več vrtec, tudi to, vendar bi moral bit nek prehod, sej so samo otroci.

Sicer bi o tem lahko še marsikaj pisal, tudi o tem, da ima četrtošolec več kot za 1,5 uro domače naloge na dan, kje je pa še učenje?
Pa naj vam samo za primerjavo povem, da otrok zdrzi pisat nalogo max 40 min z 15 min premorom, se pravi 20 min učenja, 15 min premora in 20 min učenja. Ampak nima veze gremo jih obremenit maximalno, do konca,saj so samo otroci! Povprasajte kaksnega razvojnega psihologa o tem, ker marsikomu tu gor nebi škodlo.




(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: črna pika
10.9.2011 8:27:39   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: maoo
... ja in to bo pustilo posledice pri otroku, tja do doktorata!


Ne ga biksat. Prvič, če Lana ne bo začela delat nalog, niti slučajno ne bo prilezla do doktorata user posted image . In drugič, meni se zdi, da sta tukaj vidve z njeno mami tisti, ki vama je ta črna pika pustila grozne posledice in še vedno dramatizirata, ne Lana. A je to ranjen ponos, ker je bodoča doktorica znanosti že tretji šolski dan prišla domov s črno piko, a užaljenost, ker si nekdo drzne ne sledit sodobni pedagoški teoriji, ki po vajinem mnenju edina nekaj velja?


Zaradi mene če imaš ti 5 reinkarniranih življenj izkušenj v prosveti, tvoja ideja, da bi otrok namesto črne pike za pozabljeno domačo nalogo dobil sončka, je milo rečeno nenavadna. Pozabljena domača naloga je nekaj negativnega, sonček pa s pozitivnim sporočilom kaže na nagrado/pohvalo.

Če že kaj, bi Lana morala dobit oblaček. Kakšna je razlika med oblakom in črno piko (razen tega, da naša generacija ni dobivala oblačkov, zato nimamo čustvenega odnosa do te sankcije), mi pa ni čisto jasno.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: črna pika
10.9.2011 11:13:11   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: maoo
... ja in to bo pustilo posledice pri otroku, tja do doktorata!


Ne ga biksat. Prvič, če Lana ne bo začela delat nalog, niti slučajno ne bo prilezla do doktorata user posted image . In drugič, meni se zdi, da sta tukaj vidve z njeno mami tisti, ki vama je ta črna pika pustila grozne posledice in še vedno dramatizirata, ne Lana. A je to ranjen ponos, ker je bodoča doktorica znanosti že tretji šolski dan prišla domov s črno piko, a užaljenost, ker si nekdo drzne ne sledit sodobni pedagoški teoriji, ki po vajinem mnenju edina nekaj velja?


Zaradi mene če imaš ti 5 reinkarniranih življenj izkušenj v prosveti, tvoja ideja, da bi otrok namesto črne pike za pozabljeno domačo nalogo dobil sončka, je milo rečeno nenavadna. Pozabljena domača naloga je nekaj negativnega, sonček pa s pozitivnim sporočilom kaže na nagrado/pohvalo.

Če že kaj, bi Lana morala dobit oblaček. Kakšna je razlika med oblakom in črno piko (razen tega, da naša generacija ni dobivala oblačkov, zato nimamo čustvenega odnosa do te sankcije), mi pa ni čisto jasno.



Podpis.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: črna pika
10.9.2011 11:45:02   
Anonimen
Joj, Maoo, kakšno tragedjo delaš iz ene črne pike. Ja, res bi učiteljica lahko postopno in neradikalno uvajala nov šolski red, s pozitivno spodbudo, opozorili,..., se strinjam, pa vendar, delat zaradi ene pike tak halo?

Zakaj ne greš do učiteljice in njej pojasniš svoje neodobravanje?

(odgovor članu maoo)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: črna pika
10.9.2011 12:55:49   
Adelina
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Če že kaj, bi Lana morala dobit oblaček. Kakšna je razlika med oblakom in črno piko (razen tega, da naša generacija ni dobivala oblačkov, zato nimamo čustvenega odnosa do te sankcije), mi pa ni čisto jasno.



Točno to se tudi jaz sprašujem. Zakaj bi bil oblaček boljši kot črna pika? V obeh primerih otrok ve, da je to slabo in mi res ni jasno zakaj je tako pomembno ali je to pika, oblaček, žalostni "smeško" ali pa z rdečo napis "Brez domače naloge", kot je to napisala učiteljica lani pri sinu. Sicer se strinjam, da je bilo to izredno hitro, saj pri nas prva 2 ali 3 tedne druge naloge kot urejanje peresnice (šiljenje barvic) ni bilo; da pa je tako travmatično, ker je dobila črno piko namesto oblačka pa res ne razumem.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: črna pika
10.9.2011 15:14:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: maoo
... ja in to bo pustilo posledice pri otroku, tja do doktorata!


Ne ga biksat. Prvič, če Lana ne bo začela delat nalog, niti slučajno ne bo prilezla do doktorata user posted image . In drugič, meni se zdi, da sta tukaj vidve z njeno mami tisti, ki vama je ta črna pika pustila grozne posledice in še vedno dramatizirata, ne Lana. A je to ranjen ponos, ker je bodoča doktorica znanosti že tretji šolski dan prišla domov s črno piko, a užaljenost, ker si nekdo drzne ne sledit sodobni pedagoški teoriji, ki po vajinem mnenju edina nekaj velja?


Zaradi mene če imaš ti 5 reinkarniranih življenj izkušenj v prosveti, tvoja ideja, da bi otrok namesto črne pike za pozabljeno domačo nalogo dobil sončka, je milo rečeno nenavadna. Pozabljena domača naloga je nekaj negativnega, sonček pa s pozitivnim sporočilom kaže na nagrado/pohvalo.

Če že kaj, bi Lana morala dobit oblaček. Kakšna je razlika med oblakom in črno piko (razen tega, da naša generacija ni dobivala oblačkov, zato nimamo čustvenega odnosa do te sankcije), mi pa ni čisto jasno.



user posted image

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
10.9.2011 15:22:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: črna pika
10.9.2011 20:21:56   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska
Srednji vek je že mimo, tako pa bi tudi črne pike šle lahko rakom žvižgat.

Madonca potem sem pa jaz res iz kamene dobe sem padla, ker pri nas smo imeli pa samo cveke ... no štejem pa rosnih 28 pomladi tako da tako prahistorične pa te pike spet niso ... user posted image
Se mi pa zdi blazno smešno, ko se zdaj starši razburjajo, ker se bodo uvedle ocene "že" v 3. razredu OŠ ... ja halo user posted image ... kot sem rekla, še v ne tako daljni zgodovini smo jih imeli od 1. razreda naprej, pa kolikor jaz svojo generacijo poznam, ter tiste pred in za nami, nima nihče nekih hudih psihičnih posledic ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: črna pika
10.9.2011 22:12:13   
digi
Ma prebrala sem prvi post in še par.... Jaz sem mnenja, da gre za popolno pretiravanje... ma otroka več ne smejo v kot poslat, ne cveka dat, ne zakričat, kako črno piko dat... jebela! Ja pa kaj vam je ljudje božji! That's life! Treba je tudi to izkusit! Če ga ne mantratirajo in fizično kaznujejo, ne vem v čem je problem. Če pa en otrok ne prenese ene črne pike al pa graje ali pač neke kazni (o normalnih govorim - ne o nekem mlatenju), pol pa res ne vem kako bo v tem svetu preživel! Pa saj ne moreš samo na lepo, s tem otroku ravno ne pomagamo! Moj pozna kazen in vedno, ko kaj rečem vztrajam. Seveda ga prej opozorim in zagotovo je to storila tudi učiteljica! Ma res ne vem kaj bi še radi? Res, otroci gredo vedno bolj neumni iz OŠ, ker je itak vse že tak prirejeno po liniji najmanjšega upora.... kaj me briga, če mi bo cvek dal, saj se bodo moji starši pritožli! Ma res, groza kam starši "vzgajamo" naše otroke! Pa ko sem jaz hodila v šolo, sem v prvem razredu dobivala ocene, pa učiteljica nas je v kot poslala, če smo se pretepali ali pa kaj podobnega, če nismo imeli naloge, nam je to v beležko zapisala in smo morali dat staršem podpisat.... ma enkrat sem se pretepala s sošolkama pa nikoli več. Enkrat nalogo poazbila pa nikoli več itd. Pa travme? Ja, odgovorna sem postala! Mater kakšna travma! Ma ko bi vsi učitelji takrat tako delali..... ne pa da so nas nekateri še mlatli in bili krivični.... to pa je namreč druga pesem.... isto rečem za doma, ko sem bila bita ne vem kolikokrat.... velikokrat brezveze (pač ok to je druga tema), ampak ko sem si zaslužla pa sem dobro vedela zakaj.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   [Brisano sporočilo]
10.9.2011 23:17:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: črna pika
10.9.2011 23:38:34   
rozilu
Nimam sicer otroka v šoli, samo nekaj izkušenj od bližnjih sorodnikov, pa iz svoje mladosti user posted image .. Pa vprašanje:

1. Ali je črna pika samo opozorilo? Ali lahko zaradi npr. 3 črnih pik faše zaresno kazen (kakšna bi to sploh lahko bila v 1. razredu?)?

2. Ne glede na kazen - prvih par dni v šoli, pa naj otrok že vse ve kaj mora počet? Eni še 6 let niso stari!!! Nečaku je učiteljica lani na začetku vse označila kaj morajo narediti za nalogo. Da bi se on sam spomnil in to po treh dneh takega reda? No way! Se strinjam, da jih je treba na kak drugačen način spodbudit (vsaj na začetku), ne pa takoj s kaznijo!

PS: Po kakem tednu v šoli sem ga vprašala: ali že imate pouk, ali se samo igrate? Odgovor: kaj je to pouk? user posted image user posted image user posted image   Pa letos je že drugače: ko sem ga drugi dan šole vprašala, če so že zares začeli: JA! Imamo že domačo nalogo!

Moje mnenje je, da si otroci pred šolo sploh ne prestavljajo kaj to pomeni učenje, delanje nalog do določenega roka... Sej doma jim daš naloge: pospravi za sabo, umij si zobe... Ampak domača naloga je vseeno drugačna zadolžitev - ki jo morajo (počasi) osvojit.

3. Travme do doktorata... em, jaz ga (še) nimam, se pa spomnim ene 25 let nazaj v 2 razredu, ko sem dobila prvi cvek (in v OŠ zagotovo tudi edini, v srednji mogoče še kak padel - se ne spomnim, zagotovo ni bil tako "travmatičen"). In to popolnoma nepravično, neupravičeno user posted image absolutno ne zaradi neznanja, ampak kot "disciplinski ukrep". Verjetno samo ni znala nardit reda, neki smo se igrali... Samo res... una tršica je bla grozna in me očitno ni marala... vem da sem od vseh, ki smo isto počele, samo jaz bila kaznovana. Evo, pozabla nisem - ker je bilo nepravično, tega pa ne pozabim nikoli user posted image . Ne vem pa če sem mela ravno travme zaradi tega user posted image

< Sporočilo je popravil rozilu -- 10.9.2011 23:43:26 >

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: črna pika
10.9.2011 23:43:04   
ronja
maoo, sem za postopno uvajanje in sem vsekakor naklonjena najprej drugim pristopom, kazen pa sledi, če opozorilo ne zaleže. Ampak vseeno pretiravaš. Otrok zaradi črne pike ne bo imel traum do doktorata - sploh če mu mama doma reče, da to ni nič takega, da je to zato, da se naslednjič spomni naredit domačo nalogo in to je to. Pa da je ona tudi kdaj pozabila dn, pa se zato svet ni podrl.
Se pa strinjam, da bo 6 letnik pozabil in da tudi še ne more napisat, da bi lahko vedeli starši. Smotana situacija, ampak v tem primeru bi sama kot starš pač tej črni piki vzela veljavo, ne pa da bi ji jo še dodatno dajala.

Ronja je recimo neverjetno panična, da ne bi kje česa pozabila. Nihče od naju ni tak, lubi celo non stop nekje nekaj pozablja - doma telefon, v službi polnilec, v avtu ključe, pri svojih članek,... itd... pa se noben od naju za to nič ne sekira, nikoli ne delava panike okoli teh stvari (tudi če mali kaj kje pozabita ne). Ona pa se zelo sekira za to - strašno jo skrbi, da ne bi česa pozabila v vrtcu/pri babici, ko je bila v šoli v naravi, je bilo strašansko pomembno, da ne bo pozabila kakih spodnjih hlačk (pa ve, da jih ima doma dovolj, saj jih sama jemlje iz zabojčka), itd... Tako da se strinjam, da so eni otroci pač bolj picajzlasti (imam takega kolega - njegova starša sta čisto skulirana in mama mi je sama rekla, da nima pojma, kako je on tak ratal, da je bil pa že od malega tak - on ne more gledat krivo nalepljene nalepke, jo bo šel odlepit in ponovno prav prilepituser posted image ).
Ampak v tem primeru, da pač imaš bolj občutljivega otroka, ki take stvari pretirano resno jemlje, mu pač moraš pomagat, da začne svet gledat malo bolj na izi - in pač poveš, da črna pika ni taka huda reč. Saj je isto kot oblaček, pač opozorilo z neg. konotacijo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: črna pika
11.9.2011 13:35:47   
jakipaki83
Prebrala sem intervju Sanje Rozman in se spomnila na tole debato, ko gospa pove:

"Ena najpogostejših napak pri nas je odsotnost očeta in pretirani materinski koncept. Materinski koncept je stališče, da je otrok bitje, ki mu je treba nuditi vse možnosti, ga je treba ubraniti pred vsemi izzivi in skušnjavami in ga do odraslosti pripeljati brez travm. Kaj pa potem? Potem ga pa vržeš v vodo in ne zna plavati. Ta koncept bi moral biti uravnotežen s tem, kaj mora človek resnično znati, da je odrasel, da lahko gre ven, da zna poskrbeti zase. Rezultat tega je, da so mladi izgubljeni, ne hodijo v službo, podaljšujejo otroštvo na kavčih pri mamah in so neodporni na kritike – ta neznani svet pa je včasih zelo kritičen. Dejstvo, da mama pri vzgoji ni uravnotežena z očetom, ima velike posledice."Vir: siol.net

Bo kar držalo. Preveč zavijanja v vato sporoducira premehke in neodporne posameznike.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?