|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poklic pilot
9.10.2011 15:01:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Oz z drugimi besedami ima cilj trdno zastavljen in začrtan v smeri aviacije. V večini gre pri vseh ostalih bolj za ''jaz bi pa bil...''. In tako tudi ostane. Torej....svetujem poklic zobozdravnika.


To je osnovna lastnost, ki jo ali imaš ali nimaš, in ki jo v takem poklicu moraš imeti - se znaš odločiti v sekundi, ali se ne znaš. In pri sedemnajstih se taka osebnostna lastnost že več kot pokaže.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poklic pilot
9.10.2011 15:04:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: masreja

Tako bo res najbolje kot je rekel Colt rekel... naj dela faks ki mu bo poklic odgovarjal, letenje pa če bo šansa v življenju...

Tako da kot kaže bo vzel eksta biologijo... pa na stomatologijo. :)


Veliko bolje.
Dober znanec ima podobno kombinacijo, sicer doktorat iz medicine plus izpit za avion (ne vprašaj kater. :).

(odgovor članu masreja)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poklic pilot
9.10.2011 15:39:30   
Colt
Ogromno je doktrorjev (medicine, znanosti itd..) ki letijo v športnem letalstvu. 

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poklic pilot
9.10.2011 15:46:24   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

To je osnovna lastnost, ki jo ali imaš ali nimaš, in ki jo v takem poklicu moraš imeti - se znaš odločiti v sekundi, ali se ne znaš. In pri sedemnajstih se taka osebnostna lastnost že več kot pokaže.


To vsekakor drži, ampak jaz sem imel v mislih malce drugačen vidik. Namreč, večina ljudi ki so v poklicni/športni/itd aviaciji je že od malega stremela v tej smeri. To pomeni ne samo glasno razmišljanje da bi ''bil pa mogoče pilot'', ampak gre tu predvem za ''indice'' ki se kažejo praktično od ranega otroštva naprej. Najprej kot zvedavo oprezanje po nebu, nato prebiranje literature, knjig, publikacij, revij, člankov itd itd....nato ponavadi npr modelarjenje, obiski letališč itd...potem pa morda že spogledovanje s športnim letenjem itd, vse te pojave seveda spremlja iskreno navdušenje ki včasih meji že na fanatičnost user posted image user posted image user posted image ...in če npr pri 17ih nič od tega ni zelo zelo izstopajoče, ponavadi ostane samo pri romantičnih željah.

Moje mnenje in moje izkušnje.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poklic pilot
9.10.2011 15:57:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

To je osnovna lastnost, ki jo ali imaš ali nimaš, in ki jo v takem poklicu moraš imeti - se znaš odločiti v sekundi, ali se ne znaš. In pri sedemnajstih se taka osebnostna lastnost že več kot pokaže.


To vsekakor drži, ampak jaz sem imel v mislih malce drugačen vidik.


Ja vem, zato sem pa dodala še svojega.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poklic pilot
10.10.2011 10:44:53   
ronja
da tudi biti pilot ni potem kr neki ampak resno in odgovorno delo...

predvsem je precej nezdružljivo z enim družinskim življenjem... Vsaj če ne letaš na eni krajši lokaciji ves čas in si potem seveda zvečer doma - so tudi taki, seveda, samo večinoma se malo menjajo, saj ne more en non stop letat samih dolgih letov, ker ima obvezna počivanja vmes. In ta počitek je potem v tuji državi, v enem (lahko sicer zelo fensi) hotelu, ampak še vedno to ni doma, v rokah tistih, ki jih imaš najrašji... Se mi zdi, da zna bit to malo osamljen poklic. Idealen za nekoga, ki si družine ne želi ali pa tudi za tiste, ki jim tak način odgovarja - da rabijo več miru in manj stikov s svojci.
Ampak se mi zdi, da je to v glavah precej idealiziran poklic, ki v resnici ni tako zelo lušten... Ima kar precej "downside". In da moraš, če si to res želiš, kar precej žrtvovati. Tako da je primeren za tiste, ki so res s srcem in dušo pri tem - za vse ostale pa je boljše, da grejo na kako jadralno padalstvo, pa potem naprej na športna letala itd... Če si tega ne želi dovolj, da bi si za ure letenja zaslužil poleg študija, potem ga pa itak verjetno ne zanima dovolj...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu masreja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 9:03:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Mislim, da je govora o Coltu...tut fejst fant user posted image


Fak, spet sem z.ajebala.user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 9:06:43   
uškinamama
"po poklicu..ne, nisem pilot, sem pa ene 30 let zelo blizu tem vodam, pa nekaj sto ur samostijnega letenja na športnih letalih (največ jadralno itd...) "

ne pa se nisem user posted image .





_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 11:32:57   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In da moraš, če si to res želiš, kar precej žrtvovati. Tako da je primeren za tiste, ki so res s srcem in dušo pri tem - za vse ostale pa je boljše, da grejo na kako jadralno padalstvo, pa potem naprej na športna letala itd... Če si tega ne želi dovolj, da bi si za ure letenja zaslužil poleg študija, potem ga pa itak verjetno ne zanima dovolj...



tudi jaz tako mislim. Če bi res želel postati pilot ga študij na strojni fakulteti ne bi motil, ker bi mu bil važen cilj in ne pot. Poznam pilota, ki v tem neizmerno uživa in mu je poklic hkrati tudi hobi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 18:03:11   
Teyla
Če se ne motim, si rekla, da bi sin obiskoval strojno fakulteto v Egiptu. To potem nima nobene veze, ker (verjetno) tam nimajo ravno smeri letalstvo, tako kot je to na Ljubljanski fakulteti? Sicer pa kot že rečeno- diplome s strojne fakultete v bistvu ne rabiš (če ne ciljaš na policijo, adrio ali pa vojsko), za vojsko in policijo je celo katerakoli 7.stopnja izobrazba, mislim, da samo adria zahteva diplomo s storjne fakultete. Letalstvo zveni sicer fajn in oh in sploh, ampak ko si enkrat v tem fohu notri, pa se naenkrat vprašaš "kako nisem prej tega videl". Poznam ljudi, ki so šli v letalstvo "do konca"- plačali so si sami (starši seveda) vse, vključno z ratingom(!), šli v službo kot kopiloti in jim je po enem mesecu bilo grozno dolgčas. Meni je bilo jasno, da mi bo dolgčas po eni sami uri športnega letenja, 15min sem držala krmilo v rokah, pa mi je bilo dolgčas kot še nikoli. Verjamem, da bi me na kakšnem heliju stvar prevzela, ampak tako daleč pa še nisem.
Kakorkoli, kot je že Colt rekel, naj gre fant probat kakšno uro odletet ali pa se vsaj peljat zraven na lokalnem letališču, preden se odloči za to pot. Če že zdaj cinca, potem skoraj ziher ni to to. Pa srečno. user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 21:16:57   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla
Meni je bilo jasno, da mi bo dolgčas po eni sami uri športnega letenja, 15min sem držala krmilo v rokah, pa mi je bilo dolgčas kot še nikoli. Verjamem, da bi me na kakšnem heliju stvar prevzela, ampak tako daleč pa še nisem. . user posted image

Gledam kje je kak smajli ki izbuli oči....namreč ob citiranem sem jih res. To samo dokazuje, kako smo si ljudje različni. Teyla, če ti ni težko bi rad zvedel mal več podatkov o tej uri letenja. Da ti rata dolgčas, s komandami v rokah in nogah....long term je to idealen recept za incident/nesrečo v letalstvu. Ko ti postane dolgčas, ti začno it traparije po glavi. Preverjeno. (izraz ''brisanac'', ostri zavoji itd...so ti morda znani).


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 21:36:53   
ronja
Colt, ljudje smo različniuser posted image . Enim je dolgčas šivat - si moreš mislit? Da si sam zmisliš, kako bo nekaj zgledalo, to odrezat in sešit - pa jim je dolgčas - ni za verjet, a ne?user posted image
kerensa bi ubijala za pravo (ok, to se mal hecno sliši skup;), meni bi bilo pa izredno dolgčas, to me sploh ne potegne. Različni smo. To je čisto ok. Pač ne delaš tistega, kar ti je dolgočasno (če ni nujno - pucanje verjetno veliki večini ni adrenalinsko in luštno opravilo, pa ga vseeno počnemo, ker je pač nujno, če čemo met kolikortoliko spucano...)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poklic pilot
11.10.2011 21:48:34   
Colt
Normalno Ronja. Le kako bi bilo če ne bi bili različni. Je pa sicer dejstvo, da npr pri linijskem letenju (v kolkor gre vse po planu) je prehod iz točke A so točke B res malo dolgočasno ko se nič ne dogaja. Tega v bistvu niti nisem nikol sprobal, ajd, morda pri kakem preskoku ko se podiš izpod enega kumulusa proti drugemu...maš par minut ''malo manj obremenitev''. Namreč pri meni so potniki ponavadi od silnega ''dogajanja'' bruhali, klicali mamico, me rotili naj čimprej pristanem, ali pa zahtevali šeeee user posted image user posted image user posted image o kakšnem dolgčasu vsaj v jadralnem letenju ni duha in sluha, ravno nasprotno. Se stvari tako hitro dogajajo, da vsega niti nimaš čas dojet user posted image user posted image
Ronja, z različnostjo nimam težav, me pa vseeno fascinira user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Poklic pilot
12.10.2011 9:44:25   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla
Meni je bilo jasno, da mi bo dolgčas po eni sami uri športnega letenja, 15min sem držala krmilo v rokah, pa mi je bilo dolgčas kot še nikoli. Verjamem, da bi me na kakšnem heliju stvar prevzela, ampak tako daleč pa še nisem. . user posted image

Gledam kje je kak smajli ki izbuli oči....namreč ob citiranem sem jih res. To samo dokazuje, kako smo si ljudje različni. Teyla, če ti ni težko bi rad zvedel mal več podatkov o tej uri letenja. Da ti rata dolgčas, s komandami v rokah in nogah....long term je to idealen recept za incident/nesrečo v letalstvu. Ko ti postane dolgčas, ti začno it traparije po glavi. Preverjeno. (izraz ''brisanac'', ostri zavoji itd...so ti morda znani).



brisanac je neki najlepšega, sem ga doživela v heliju SV, fantastično je bilo. user posted image
Drugače pa ja, sem tudi jaz izbuljila oči in si mislila "a to je to". Seveda tistih par minut na cessni ne gre primerjati s čim bolj atraktivnim ali pa takim, kjer je potrebno biti skoz na preži-jadralno, ampak ja dolgčas mi je bilo. Pa nisem še nikoli sedela za krmilom aviončka, peljala pa že neštetokrat... NO kakorkoli, peljal me je en izkušen pilot, ki res uživa v letenju. Zdaj verjetno ne leti več, rpedvidevam da je izgubil tudi drugo licenco (zdr.težave). Iz tega sem potegnila, da jaz nisem za motorno letenje (v smislu civilnega), ampak bolj za policijo in SV. To se mi zdi pa res fajn. Jadralnega pa tudi še nisem probala, bi mi verjetno želdoec obrnilo. user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poklic pilot
12.10.2011 16:34:39   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla
Meni je bilo jasno, da mi bo dolgčas po eni sami uri športnega letenja, 15min sem držala krmilo v rokah, pa mi je bilo dolgčas kot še nikoli. Verjamem, da bi me na kakšnem heliju stvar prevzela, ampak tako daleč pa še nisem. . user posted image
brisanac je neki najlepšega, sem ga doživela v heliju SV, fantastično je bilo. user posted image
Drugače pa ja, sem tudi jaz izbuljila oči in si mislila "a to je to". Seveda tistih par minut na cessni ne gre primerjati s čim bolj atraktivnim ali pa takim, kjer je potrebno biti skoz na preži-jadralno, ampak ja dolgčas mi je bilo. Pa nisem še nikoli sedela za krmilom aviončka, peljala pa že neštetokrat... NO kakorkoli, peljal me je en izkušen pilot, ki res uživa v letenju. Zdaj verjetno ne leti več, rpedvidevam da je izgubil tudi drugo licenco (zdr.težave). Iz tega sem potegnila, da jaz nisem za motorno letenje (v smislu civilnega), ampak bolj za policijo in SV. To se mi zdi pa res fajn. Jadralnega pa tudi še nisem probala, bi mi verjetno želdoec obrnilo. user posted image



A ste brisali v 412ki? (predvidevam) Zanimivo bi bilo vedet priimke posadke....user posted image user posted image Ja, Češna (Cessna) in gliderji se ne morejo primerjat. Loopinga tudi verjetno še nisi doživela. Tudi kovita (vrija) verjetno ne. Pa malce plus/minus G sile (o tem bi Ronja vedela več povedati, iz fizikalnega stališča, vpliv na občutke in počutje človeškega telesa) Am...tudi LPE (Ta plavi) in SV se dokaj natančno držijo nekih ustaljenih pravil s heliji. Ta prav špas pa se začne pri jadralnem letenju user posted image user posted image Tu si popolnoma svoboden, odvisen od vremena in od dobrega stanja želočka  potnika ki ga furaš. Ko pa si seveda sam....pa se odpre simfonija, katera je omogočena samo izbrancem. Do priti tja pa je seveda garanje. Če vprašaš mene, najlepši trenutki mojega življenja. Takoj za ''postati eno'' z ljubljeno osebo.

Upam da napišeš še kaj, Colt user posted image user posted image

ps. Sem doživel tudi brisanac v Češni...nad ALCjem, ga je fajn potegnil gor...

ps.ps. Doživel svoj prvi loop (ne spomnim se a je bil pilatus B-4 al DG-101...nekje nad Košuto,seveda sem ga izvedel na šverc)

ps.ps.ps. Izvedel ene par deset ''brisancev'', nad Stolom, Dobrčo, Košuto, Storžičem, Roblekom, Golico, Kredarco, Triglavom.....in tudi nosil posledice (ko so me pač dobili user posted image user posted image user posted image )


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poklic pilot
13.10.2011 9:46:36   
Teyla
Ja res je bla 412ka, posadke se pa žal ne spomnim. En mlad pilot je bil, s temnimi lasmi (ful sem pomagala user posted image ). Nie, ta pravega špasa še nisem doživela (ne kovita, ne nobene druge figure), to bi ravno mogla dobit tisti dan, pa so kar naenkrat uvedli pravilo, da moramo vsi imeti zdr.spričevalo in ker ga jaz in še ne kolega nisva imela, so nas skupaj s parimi profesorji zapeljal s helijem. Druga fura je bila tista "ta prava" brisanci nad tlemi, pa še odprta vrata, tako da je veter dejansko bil v laseh. Men je bilo fantastično. Čeprav sem se tisti moment počutila tako, kot da bi mi kdo vzel torto (Zlin-a), pa potem ponudil sadno kupo (vožnja s helijem). user posted image Men bi se lahk zrihtala tud kakšna vožnja s pilatusom, sam se je pač lih malo pred tem zgodil tisti fail mladega pilota, ki se je izstrelil, in so preveč poostril pravila.

To je zame letenje, in za tem bom hrepenela skoz in vedno. Jadralnega me je rahlo strah probat, ker bi bila na začetku bruhica, sam se potem baje navadiš. More bit pa fantastično. No to sem v bistvu hotela povedat s tem, ko sem rekla, da mi je bilo doglcajt-pač motorno letenje in to. In da ne štekam ljudi, ki se odločijo it za "busarja" v adrio, ko je tolk drugih lepših služb v tej smeri. Me je recimo Travolta presenetil, on še vedno leti za Quantas, pa mu ne manjka denarja, zgleda da leeti za svoj špas.

A brisance si izvajal v SV? Če prav razumem, nisi pilot po poklicu, si pa včasih letel. user posted image
Moja želja je priti v Policijo, ampak se z vsakim dnem bolj oddaljuje. Kakšen € bi mi lahk z neba padel, da grem PPL spacat, pa se pol prijavim. Se mi zdi, da so same napačne študente vzeli na razpisu.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Poklic pilot
13.10.2011 17:10:26   
Colt
Teyla, vidim da kr obvladaš zadeve. No, jaz se s policijo vozim ene 30 let, natančneje 30 in pol user posted image , tu gre predvsem za 212ko, potem sem bil precej poleg v Mi-8..zadnja leta pa precej z vojsko v 412ki. Seveda vse to neuradno user posted image Ammm...v poklicnih vodah letalstva nikoli nisem bil, tu gre morda razlog v prvi vrsti rahla okvara vida na levem očesu, še večji razlog pa je verjetno, da se nikoli ne bi prebil čez tisto morje izpitov na strojni. Pomanjkanje discipline user posted image Sem bil pa od 95ega pa do cca 2002 zelo aktiven v športnem letenju, predvsem jadralno. No, tudi od tod mnogo mojih poznanstev pri SV in LPE, zato ni problem dobit prostega sedeža v kakšni mašini. To si štejem kot privilegij. Po drugi strani pa...par ljudi sem ''šolal'' med jadralno kariero in sedaj so mnogo izmed njih, vidni kapetani pri LPE/SV. Torej veze, sšpmini, prijateljstva.. ostanejo.

Sicer je bilo v helijih vedno super, nora doživetja in izkušnje....vendar je čisto drugače, če sam držiš komande v rokah (in nogah). Bi pa čisto kamot napisal kako knjigo glede mojih lastnih izkušenj v letih intenzivnega jadranja.  Seveda z vsemi možnimi elementi letenja ''na robu'', brisanci, loopingi, koviti, ostri zavoji, ''striženje ovac'' na Hujah, aeroshowi nad Triglavom, Kredarci itd itd.....lahko rečem samo mladost je norost. Hkrati pa sem bil pri rosnih 17ih (takrat sem laširal Blanika) dovolj odgovoren, da sem bil zmeraj zelo ''ziheraški''. Torej, bilo je marsikaj, ampak zmeraj dovolj ''rezerve''. Če je ne bi bilo...morda ne bi pisal telih vrstic user posted image

LPE ti diši? No, saj punci Breda in Tanja se tam odlično znajdeta in praktično letita vse tipe. Sem prepričan da bi bili veseli še več ženske družbe.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Poklic pilot
13.10.2011 20:16:32   
Teyla
Zmotila sem se, letela sem z jet rangerjem v SV, pilotiral je pa S. user posted image Je že dolgo nazaj, pa takrat me heliji niso tak privlačli, tu tiči problem.
LPE bi bilo fantastično, če bi mi uspelo notri priti. Tanjo sem enkrat spoznala na hitro, res super punca, kolikor sem videla v 5 min. Saj se mi itak zdi tam super kolektiv, z izjemo ene dveh, ki še nista pilota.

Zgleda, da se ti je res splačalo tole letenje. TI je vsaj za dušo ostalo, če ne drugega. Sicer pa takrat je bil to dokaj poceni šport. Jadralno je bilo marsikje zastonj-na vitel in ni bilo težko zraven priti. Danes je že PPL luksuz se mi zdi.
Drugače pa tile izpiti na storjni niso težki, se jih da zmazat, letalski so pa itak zanimivi-več al manj. user posted image

No, mogoče se pa kdaj kje srečamo. Če se nismo že, sam vedli nismo. user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Poklic pilot
14.10.2011 19:05:03   
Colt
Verjetno sva se res že srečala ja user posted image Ampak to bi bilo bolj za DIPO user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?