|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
20.10.2011 13:57:27   
ronja
Ma, jaz bi tolikooo počela popoldan pa moram sedet zraven nje

Najdi si še ti kaj za risat, čečkat, pleti zraven...user posted image Boš lep zgleduser posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
20.10.2011 14:06:31   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Ostale z odločbo ima do 4x na teden, se mi zdi.


Mi še čakamo na to (že od marca). Glede na mnenje psihologinje in psihiatrinje naj bi mu pripadalo 5 ur, koliko je tudi maksimum.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
20.10.2011 14:21:43   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, jaz bi tolikooo počela popoldan pa moram sedet zraven nje

Najdi si še ti kaj za risat, čečkat, pleti zraven...user posted image Boš lep zgleduser posted image



Potem pa vpraša zakaj pa one ne sme tega počet user posted image ? Ma, saj bo... Je tale šola en tak šok za nas vse, prej smo bili navajeni bit free popoldan, sedaj je pač tega manj...




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
20.10.2011 15:43:59   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ima en kup enega nepotrebnega dela in drugače ni moteča za okolico, ampak zaradi prebujne domišljije živi v popolnoma svojem svetu.


Pa ima zato dejansko težave v šoli? Ker če jih nima, jo pusti, jaz sem tudi z mislimi na 100 koncih, pa me to v šoli ni nikoli oviralo, je bilo dovolj, da sem en del pozornosti tja namenila, vso pa zelo redko - je moralo bit res kaj izjemnega. Mene so pustili čečkat ali spat med poukom, ker nisem nikogar s tem motila, ali pa so mi dali zraven kakega sošolca, ki je rabil pomoč, da sem imela kaj počet. Če delam samo eno stvar naenkrat, mi je hitro dolgčas.

Ne, nima nekih hudih težav. Kar obvladuje situacijo in zaenkrat "dosega cilje". Kar koli že to pomeni.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
20.10.2011 17:54:47   
astrid1
Meggi, te čisto razumem. Naša je bila v 1. razredu strašno počasna. Prve ocene so bile katastrofa (osemletka). Doma je lahko pravilno rešila par strani računov, v šoli pa ji seveda ni uspelo dokončati testa. In bila temu primerno ocenjena.

Nekatere omenjajo motnjo pozornosti. Tudi naša je dobila takšno diagnozo. Uprla sem se na točki, ko so rekli, da bo morala jemati ritalin. Sama sem imela priložnost videti nekaj otrok, ki so leta jemali to zadevo. Šla sem se pogovorit z razredničarko. Tudi ona je bila mnenja, da ni tako hudo, da bi morala jemati nekaj tako močnega. Z razredničarko sva skupaj naredili načrt, uskladili sva se glede šolskega dela.
Seveda je moralo biti tudi z moje strani vloženega veliko truda. Kar nekaj let sem bila vsako sekundo zraven pri šolskem delu. Zato, da sem jo spodbujala, ne da bi namesto nje pisala nalogo. Ves čas sem njeno pozornost usmerjala na zvezek.
Prvi razred je končala z odličnim uspehom. V četrtem razredu je začela postajati samostojna. Potrebovala me je samo takrat, ko česa ni razumela. Danes je gimnazijka drugega letnika. Ima veliko talentov, česar pa ne bi nikoli prepoznali, če bi popustila in ji dajala ritalin.

Splača se vztrajati in vložiti urico ali dve časa. Učiteljica v PB ima še druge učence in se ne more povsem posvetiti samo enemu otroku. Tukaj boste največ naredili sami. Z odločnostjo, mirnostjo in predanostjo.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
21.10.2011 9:02:14   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

In me skrbi ko bo potrebno v 45 minutah kaj rešit ona pa ne bo, pa ne zato ker ne zna ampak zaradi ene narobe postavljene vejice user posted image user posted image



V takem primeru je rešitev odločba, ki dovoljuje podaljšan čas pisanja. Ko bo tako daleč, v višjih razredih ali SŠ recimo - če seveda ne bo do takrat drugače.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
23.10.2011 18:55:49   
ZARA
Kdaj pa veš da je otrok zrel za odločbo?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
23.10.2011 19:36:16   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Kdaj pa veš da je otrok zrel za odločbo?


jaz žal ne bom znala odgovoriti, ker se s tem ne ukvarjam.

V SŠ se najprej vključi šolska svetovalna služba, zbere se zdravstvena dokumentacija in se da vlogo.
Predvsem pride podaljšan čas prav na maturi.


V prejšnjem postu, ko sem odgovarjala skuštrani, nisem želela reči, da bi to prišlo v poštev že v nižjih razredih. V zadnji triadi pa, v kolikor bi se resnično izkazalo, da so slabe ocene zaradi prekratkega časa pisanja. V tem primeru bi se tudi po moje najprej preko šolske svetovalne službe reševalo oz. najprej v razrednem učiteljskem zboru. Saj učitelji vidijo, v čem je problem pri takem otroku.  



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
23.10.2011 20:10:00   
Paštetka
Nam so v sr. zdravstveni šoli nekateri zdravniki-učitelji dovolili, da napišemo na test, da nam je zmajkalo časa. Nisi zato nič slabše pisal.

Evo, zdaj mi je potegila ta povezava

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.10.2011 20:13:43 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
23.10.2011 22:09:57   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Kdaj pa veš da je otrok zrel za odločbo?


meni so na svetovalnem centru predlagali naj dam vlogo. itak rabiš za pridobitev odločbe en kup enih mnenj od psihologov in psihiatrov (govorim za adhd), torej moraš prej opravit diagnostiko in vse skupaj. in menim, da bi ti potem znali tam povedat kako naprej.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
24.10.2011 8:31:30   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Sicer nisem Meggi, ampak naši ne zmanjka energije, ampak jo preusmeri drugam user posted image Če bi jo peljala na atletiko bi naredila pet krogov na stadionu brez problema. Učenje pa...

Zara je ista. Ista. Cel teden imajo dopoldan tečaj plavanja, a misliš da je kaj utrujena? Malo morgen. Ko pa odpre zvezek z na(d)logo je pa samo še za v nezavest past.


A nejsta tvoja Zara in naš partizan kaj v žlahti??
Čim je čas za naloge, pri nas nastopi taka utrujenost, žeja, lakota/tud če je pred5min jedel,pil,../ .
Da o tem ,da po vsakem izračunanem računu ali napisani besedi gre štet, kolk jih je "ŽE opravil" in koliko jih še mora sploh ne govorim user posted image , in še tako mimogrede zgubi 5-10min.

Ja in lih zaradi tega, da ga vse zmoti, smo njegovo priljubljeno peresnico zamenjali z eno čist enostavno brez predalov, ker samo vzet svinčnik iz stare peresnice je predstavljal zanj tak podvig, kot da bi moral kanal okol hiše skopat user posted image

Po končanih obveznosti, pa naš poba čudežno dobi vso energijo in voljo nazaj in mu ni težko niti 2uri se podit s Strejlo mekvin user posted image user posted image

bdw. a so vaši tudi ko "vojaki" in delajo križce na koledarju kdaj se bodo zaćele končno počitnice!!?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
24.10.2011 16:53:55   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

In me skrbi ko bo potrebno v 45 minutah kaj rešit ona pa ne bo, pa ne zato ker ne zna ampak zaradi ene narobe postavljene vejice user posted image user posted image



V takem primeru je rešitev odločba, ki dovoljuje podaljšan čas pisanja. Ko bo tako daleč, v višjih razredih ali SŠ recimo - če seveda ne bo do takrat drugače.


Verjamem da je v Slo tako, mi pa smo malo južneje na Balkanu kjer je takšen otrok samo lenoba in počasnež. Ampak mi imamo srečo, ker imamo super učiteljico in smo do 4. razreda rešeni, za naprej bomo pa sproti videli.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
25.10.2011 13:23:14   
ZARA
Hvala, *bubi*, urška in ostale.

Alda, hehe, ne vem. Pomoje tudi vleče na kak ADD sindrom.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
26.10.2011 16:03:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Čim je čas za naloge, pri nas nastopi taka utrujenost, žeja, lakota/tud če je pred5min jedel,pil,../ .

Isto se je dogajalo meni, ko sem moral študirat za izpit. user posted image Le zakaj od otrok pričakujemo ultra delavnost, same nas je pa tako lenoba napadala.... da smo študirali zadnje nekaj dni. Tudi v srednji šoli, včasih sem se po 1 uro pripravljan na učenje. Predvsem spomladi. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
26.10.2011 17:42:32   
alda
Mi smo prestavili uno peščeno uro ,ki jo je mel v kopalnici zdaj na pisalno mizo. Če ne napiše vsaj 2besedi ali izračuna 2računa v dokler isteče pesk, dobi " za kazen " 1dodatni račun al besedo in verjamite mi, da se rezultati že kažejo po 2.dneh user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
2.12.2011 18:52:24   
Meggi
Punce hvala za namige in pomoč.. smo se najdli v debatah.... prav hudo je, ko vidiš, da tvoji otroci imajo težave v šoli, jih ovira in nervira.

Bomo probali korak po korak da pridemo bližje.

Verjemite, da ni fajn slišati od učiteljice... vaša je takoooo počasna! Ne zmore v času opravit, kar drugi že zdavnaj naredijo....



_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
5.12.2011 13:38:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Meggi
Verjemite, da ni fajn slišati od učiteljice... vaša je takoooo počasna! Ne zmore v času opravit, kar drugi že zdavnaj naredijo....

Učiteljica je tvoja pomočnica. Ti jo plačuješ. Ona je usposobljena - vsaj naj bi bila. Pogovori se znjo, kako bi ve skupaj pomagali in vspodbudili (ne prisilili) otroka k normalni hitrosti.


Lahko je več vzrokov, ampak tako nekako sem dobil občutek, da se otrok morda na ta način upira nečemu, da je to njen način protesta proti .... ali proti stanju odnosov ali pa proti vplivu okolice, ki ga sprejema kot pritisk.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
16.12.2011 15:58:57   
Brbs
Ko to berem, se mi vse bolj zdi, da bo tudi naš tak. Se že kar psihično pripravljam na to, čeprav bo šele spomladi 5 let. Tak se mu j... za vse. Morda bo kdo rekel, da pretiravam ali prehitro sklepam, ampak ga vidim, kakšen je. Njegova mlajša sestrica je iz čisto drugega testa, z njo bomo po mojem imeli več težav v puberteti user posted image

Malo ga zdaj poskušam navdušit nad črke in številke, pa nobenega uspeha. Četudi kaže interes, si ne zapomni čisto nič. Zanima me, ali bo res v dveh letih toliko napredoval, da bo lahko bral? Ker kolikor vidim, se v prvem razredu že normalno bere.

Sploh mi ni jasno, kak je to možno, da bom kmalu rekla "Naš pa gre naslednjo jesen v šolo", ker se mi zdi res še 100 let daleč od tega, da bi bil sposoben it v šolo. Vem, da je pri tako malih otrocih 1 leto lahko velika razlika, ampak se vseeno sprašujem.

Kak so pa bili vaši pri 5ih letih, ti ki so malo bolj "počasni"? user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
4.1.2012 12:41:44   
Ninči O.
lep pozdrav punce!

opažam da poznate sindrom adhn add. zato bi vas prosla za pomoč!
sin je star 7 let in ima sledeče ispade:
v šoli je moteč, spos sam govori moti sošolce
se preriva
če mu kej ne paše ,kr porine
ne sledi navodilom
mi je reku zadnjič če pa ne zastopim ka mi govori, ko so kaka težja navodila.
doma ko je treba pisat nalogo (groza)
sej tk nič ne znam, sm butast... naj še povem da je nadpouprečno inteligenten.
ko sm zraun njega nekot gre, kr ga sproti motiviram... ko pa grem stran pa spet ,prime autek in se začne igrat ,risat...
naj še povem da ima 1x do  2x v mesecu nočne more. se je že tudi dosti krat zgodilo da je šel ponoči na wc pa sploh ni vedu za to.ko pa gre nazaj v postelju, se v parih minutah začne histerično jokat in ga komi zbudimo... pravi da ne ve kaj mu je blo in zakaj je jokal. potem zaspi kot da ni blo nič.
z možem ne vema kaj naj narediva ,sumiva da bi mogoče bil add sindrom... ve katera kaj več o tem?

hvala za pomoč pa lp! :)



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
6.1.2012 9:30:25   
urška
glavni simptomi adhd motnje so:
- hiperaktivnost (v fizičnem smislu)
- impulzivnost in
- motnje pozornosti

podrobneje si tukaj preberi:http://www.janssen-cilag.si/bgdisplay.jhtml?itemname=adhd_symptoms

(odgovor članu Ninči O.)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
6.1.2012 19:11:58   
ZARA
http://www.ringaraja.net/forum/Hiperaktivnost/m_5811350/tm.htm

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
6.1.2012 21:49:59   
Ninči O.
hvala!

lp

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
17.1.2012 17:58:55   
Meggi
Medem ko lahko tavečji rečem x dokončaj nalogo, mi mala 6 letnica tiši zvezek z vajami pred nos- naj ji napišem račune, napiše stavke... ma tako vidiš kakšna razlika. Ne bi verjela, če ne bi vidla.

Kot ste rekle punce o znakih smo se najdle noter. Naši koraki bodo do osebnega zdravnika potem pa dalje...



_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu Ninči O.)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
3.2.2012 15:21:10   
volvisimo
Lepo pozdravljeni smo novi na forumu imamo pa isto težavo z sinom ki hodi v tretji razred o.š. Otroka so v šoli ocenili v šoli da je
hiperaktiven ,da se počasneje uči od ostalih hodili smo do raznoraznih psihologov dodelili so mu pomoč pri učenju in dobili smo tudi izjavo
da je otrok s posebnimi potrebami.Ampak v šoli se mi zdi da se mu učiteljice veliko premalo posvetijo saj je samoumevno da to more otrok znati.

Do njega hodi enkrat tedensko psihologinja ampak vidnega napredka pa ni.user posted image .
V celi šoli je 16 otrok ampak učitelji imajo premalo časa zanj.Z otrokom vadimo vsak dan doma poleg šole ampak otroka silit v knjige 3h je pa mal toomuch.Danes sva bila na sestanku in so izjavili da ne vejo kako bo naprej da premalo zna matematiko in slovenščino ampak doma ko vadimo zna vse lepo in tekoče.Res da bere malo počasneje ampak mislim da bo z vajo bolje.

Prosil bi vas če imate kako tako izkušnjo če mi lahko kako pomagate ali svetujete kako naj še pomagamo sinu pri učenju ker ne vem več kako naj mu še pomagamo. HVALA

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kako motivirati počasnega šolarja
6.2.2012 19:48:46   
urška
Imate odlocbo zavoda za solstvo? Mislim glede prilagoditev?

(odgovor članu volvisimo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?