|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: moj "oče"
4.12.2011 18:55:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Uciti otroka pri 30, 35, 40, 50 ??
Z otroci je tako, koliko si ga naucil dokler ne odraste, toliko si ga naucil - v glavnem. Ocitno se v pricujejocem primeru niso naucili kje je komu mesto. Sposotovanje med starsi in odraslimi otroci terja razumevanje in dovoljevanje, da stars zivi na nacin, ki si ga izbere, kot tudi dovoljevanje, da stars ne ravna in se ne obnasa kot bi otroku bilo vsec.

Skratka - za sebe si predvsem odgovoren sam. Oce je kazalec drugih tezav in kanal skozi katerega se kanalizirajo druga negativna obcutja (dezurni krivec za vse slabo).  Ce si pa odvisen od postopkov starsa imas pa hud osebnosten problem. 


Dve odgovornosti sta, prva je do sebe in druga je do bližnjih (starši, otroci, tete, strici,.). Če ni odgovornosti do drugih bližnjih, se lahko od 18. leta naprej pogovarjamo samo še o vremenu.


Morda odgovornost za otroka dokler otrok ni sposoben prevzeti odgovornost za sebe, svoja dejanja, pocutja... potem pa lahko govorimo o razumevanju, ljubezni, podpori.. tezko pa IMO govorimo, da je stars celo zivljenje odgovoren za otroka...


Majhna razlika v besedi, velika v pomenu.
Jaz pravim, da je oče odgovoren do sebe in bližnjih, ti praviš, da je za otroka.
Dodajam samo še to, da je poleg že naštetega odgovoren za sebe (vejamem, da se to razume samo po sebi, a vseeno).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: moj "oče"
4.12.2011 19:18:09   
sakuL
UNA-me ne gane, ker zame takone obstaja več. Naj živita skupaj!

Frodo: jaz srčno upam,da ti imaš vse poklapano v življenju. K če  ti bo kdaj zagustilo preberi svoje kometarje.
Še vedno vztrajaš pri temu, da poteptaš mene, ker sem napisala mail (da dam ven iz sebe) o dejstvu, da "OČE" ni oče, ne zna bit več oče, ne obstaja ta >"oče", pa še vedno na dolgo in široko razetguješ moje besede.

Itk mi ne pridejo do živga, te pa rada preberem. Itak ima vsak stoineno misel o tem...
Moje življenje kot sem rekla, poteka naprej nemoteno, ne obračam se nazaj....ti pa ob "družinskih" dogodkih, da malo mislit, zakaj hudiča smo smo trije...če smo bili vedno štirje... (če me razumeš)...

Znam ljudi spoštovat, je pa res da jim tut povem ta svoje... In res je RESNICA BOLI, zato se pa izogiba. Jest v take ljudi ne silim. ne bom prosila njegove pozornosti, ker je ne rabim.
Rabila sem očeta, moško figuro, tistega k mije stal ob strani, ampak te potem take življnjske izkušnje , še bolj izklesajo, in te naredijo še bolj samostojnega.....

ti frodo verjetno bi čakal/a, da te pokličejo odrasli otroci, da vzpostavljajo s tabo stike, čeprav si bil ti tisti k si se oddaljil in za seboj zaprl vrata?


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: moj "oče"
4.12.2011 22:15:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Majhna razlika v besedi, velika v pomenu.
Jaz pravim, da je oče odgovoren do sebe in bližnjih, ti praviš, da je za otroka.
Dodajam samo še to, da je poleg že naštetega odgovoren za sebe (vejamem, da se to razume samo po sebi, a vseeno).


Vsak clovek je odgovorne za sebe in svoje bliznje. Kja je tisto kar locuje oceta ( kot "podvrsto" cloveka) od vseh ostalih ? IMO je logicno razumeti, da otrok in odgovornost do otroka.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: moj "oče"
4.12.2011 22:38:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Frodo: jaz srčno upam,da ti imaš vse poklapano v življenju. K če  ti bo kdaj zagustilo preberi svoje kometarje.
Še vedno vztrajaš pri temu, da poteptaš mene, ker sem napisala mail (da dam ven iz sebe) o dejstvu, da "OČE" ni oče, ne zna bit več oče, ne obstaja ta >"oče", pa še vedno na dolgo in široko razetguješ moje besede.


Nihce te noce poteptati. Ze dejstvo, da se se vedno delas neprizadeto, da se vedno si v tem krogu in da te se vedno boli vse skupaj govori v prid temu, da zadevo nisi resila. Nocem te poteptati, temvec premakniti. Da morda zadevo pogledas drugace in morda prenehas biti trmasta v svojo skodo. Ker ti trpis zaradi tvoje trme. Sama sebi prizadejas najvec bolecine. Posledicno samo sama lahko to razresis, da bos ti osebno mirna.

Itk mi ne pridejo do živga, te pa rada preberem. Itak ima vsak stoineno misel o tem...
Moje življenje kot sem rekla, poteka naprej nemoteno, ne obračam se nazaj....ti pa ob "družinskih" dogodkih, da malo mislit, zakaj hudiča smo smo trije...če smo bili vedno štirje... (če me razumeš)...


Veliko ti da misliti. Veliko prevec - tudi to zakaj ste trije.... in to je tisto kar je IMO najtezje. Da nisi razresila pri sebi in s seboj.  Ljudje se razhajajo, umirajo,  znova najdejo.... cela paleta ... Ne mores prisiliti oceta, da si zeli ziveti s tvojo mamo. Zelis, da ljudje zivijo v lazi zgolj zato ker je tebi tako lazje? Spostuj njihove odlocitve in nacin zivljenja. Pregrizi. Ni tako strasno.

Znam ljudi spoštovat, je pa res da jim tut povem ta svoje... In res je RESNICA BOLI, zato se pa izogiba. Jest v take ljudi ne silim. ne bom prosila njegove pozornosti, ker je ne rabim.


Cigava resnica Sakul? Resnica, kot jo ti vidis. Verjemi, rasomonijada vlada tudi  pri resnicah. Ni je absolutne.
(BTW: v nobenem od tvojih postov ni niti sledu spostovanja do oceta.)

Rabila sem očeta, moško figuro, tistega k mije stal ob strani, ampak te potem take življnjske izkušnje , še bolj izklesajo, in te naredijo še bolj samostojnega.....


Ali zagrenjenega.....

ti frodo verjetno bi čakal/a, da te pokličejo odrasli otroci, da vzpostavljajo s tabo stike, čeprav si bil ti tisti k si se oddaljil in za seboj zaprl vrata?


Poglej Sakul - Jaz si nikoli ne bi vzela pravico, da starsu sodim in presojam, posebej ko je govora i njihovem intimnem zivljenju.  Osebno ne bi dovolila svojemu otroku, da se do mene obnasa tako, kot se ti do svojega starsa. In verjetno da ja - ce bi moj otrok mislil, da mi lahko diktira nacin zivljenja in me skusa podrediti svojim zeljam, normam in hotenjem - bi me kar mogli poklicati, ce bi me hoteli slisati ali videti, enako kot starsi. Nisem lastnina ne enih ne drugih in nihce nima pravice, da se me lasti, da mi predpisuje kaj smem in kaj ne smem.

Ves kaj tvoj oce ne caka - on zivi naprej. Morda je ugotovil, da se ne zeli podrediti tvojim zahtevam oz. tistemu, kar ti menis, da bi on moral narediti.
Skratka, najvec zgubljas prav ti in to je tisto kar je narobe.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: moj "oče"
5.12.2011 11:49:31   
posh
Frodo, od včeraj razmišljam, kaj si napisala...
ti dam prav, pa še kako in to zato, ker si opisala MOJ problem (ni ravno isto, je pa podobno) in tudi si podala rešitev, ki je prava, vsaj v mojem primeru je bila.
Tudi jaz imam mačeho in moji hvalospevi mojemu očetu veljajo za sedanjost, čeprav je on vedno bil ok, ampak to zdaj vem, jaz nisem bila...
Verjamem, če bi meni tole napisala pred celim desetletjem, te ne bi upoštevala, ker sem bila prepričana v svoj prav. Tako sem pa rabila celo desetletje, da sem sama prišla do te rešitve. Ampak sem prišla, zbudila sem se, ko sem uvidela, da me situacija dela zagrenjeno. Če bi stvar trmasto peljala do konca, danes ne bi imela odličnega odnosa z očetom. O mačehi ne bi zgubljala besed, sem pa očetu lepe zagodla, ko sem ga postavljala med dva ognja. Ko sem pogasila svoj ogenj, so se stvari- predvsem za mene- začele postavljati na pravo mesto.

sakuL, ne jemlji frodino pisanje kot napad nate, verjemi iz moje perspektive ne izgleda tako, ima prav. Pa če se še tako sliši.. Probaj rešit z očetom, kar se še da. Pri sebi se sprijazni s situacijo in potem seznani s tem tudi svojega očeta. Verjemi, da mu šele tedaj lažje s tabo vspostaviti boljši odnos.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: moj "oče"
5.12.2011 19:10:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nihce te noce poteptati. Ze dejstvo, da se se vedno delas neprizadeto, da se vedno si v tem krogu in da te se vedno boli vse skupaj govori v prid temu, da zadevo nisi resila. Nocem te poteptati, temvec premakniti. Da morda zadevo pogledas drugace in morda prenehas biti trmasta v svojo skodo. Ker ti trpis zaradi tvoje trme. Sama sebi prizadejas najvec bolecine. Posledicno samo sama lahko to razresis, da bos ti osebno mirna.


SakuL, na pladnju si dobila celo obe plati resnice-tvojo odgovornost, da živiš svoje življenje, in očetovo odgovornost, da se do tebe še vedno obnaša kot oče. Nova partnerka ima z vama zelo malo veze, ker med vama je odnos oče - hči, oziroma obratno.
Dve možnosti imaš.
Ali nehaš igrati čustveno žrtev in začneš razmišljati z glavo in se temu primerno obnašati. Očetov odmik iz moje perspektive ni sprejemljiv, prav tako pa ni sprejemljivo tvoje trmasto obnašanje. Koliko si stara? Sedemnajst? Ali kakšno leto več? Si? Dobro. Potem zberi misli, pojdi do očeta in mu povej, kar ti leži na duši in kaj od njega pričakuješ kot odrasla oseba. To gre skupaj z odraslostjo, če verjameš ali ne. Življenje ni vedno pravično in včasih moramo veslati tudi ko nismo mi na vrsti.
Druga možnost je, da čakaš, da se oče začne obnašati kot oče, odraslo, neužaljeno in zrelo.
Kaj boš izbrala, je na tebi, ampak veš kako pravijo? Kupiti je treba loto listek, če želiš zadeti. Ni pravično, vem, ker nekateri dobijo paket od bogatega strica iz Amerike. Ampak tako je življenje, včasih bolj, drugič manj pravično.


Znam ljudi spoštovat, je pa res da jim tut povem ta svoje... In res je RESNICA BOLI, zato se pa izogiba. Jest v take ljudi ne silim. ne bom prosila njegove pozornosti, ker je ne rabim.


Ne rabiš je iskati, lahko mu pa poveš svoje user posted image . Resnica ne boli, ampak osvobaja.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: moj "oče"
6.12.2011 12:57:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Ko sem pogasila svoj ogenj, so se stvari- predvsem za mene- začele postavljati na pravo mesto.


Srcno upam, da Sakul ne bo potrebovala celo desetletje, da pride do dolocenih ugotovitev in tudi, da ji bodo tvoje besede (nekoga, ki je dal to skozi) dale moc in modrost, da preraste trenutno situacijo.
Tebi pa vse cestitke za uspesno izdelano "zivljenjsko solo". user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: moj "oče"
6.12.2011 16:39:43   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL


ko sem tole prebrala me je zelo spominjalo na mojo situacijo.
Tudi pri meni je tako da je ati obdržal stike samo si dvem sinovoma mene pa pokliče takrat ko kaj rabi da bi me enkrat poklical kar tako bi biv čudeš.
Imam pa to srečo da se z brati in mami zelo dobro razumemo.
Mene je to zelo dolgo žrlo kakih 10 let zakaj sem mu pač peto kolo potem pa sem sama pri sebi raščistila da je to mogoče pa za kaj dobro.
Od tistega dne ko se je moj ati odselil se mjegova mama še ni pogovarjala z menoj, z brati je v normalnih stikih.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: moj "oče"
7.12.2011 13:13:33   
picola1
Jst sem tut imela določene stvari razrešit s svojim očetom, za razliko od tebe več ali manj celo življenje...
Dejstvo je, da se počutiš neljubljeno in nespoštovano z njegove strani (kar pa še ne pomeni, da te v resnici nima rad ali da te ne spoštuje). Svoje občutke lahko spremeniš, njega in njegovo obnašanje ne moreš. To lahko naredi samo on. Jst osebno sem se dolga leta spraševala, kaj za vraga je z mano narobe, da me nima rad, da se z mano ne pogovarja...(zaradi jeze, žalosti in razočaranja, ki so bila usmerjena na njega najprej sploh nisem ugotovila, da se sprašujem, kaj je narobe z mano) No, dejstvo je bilo, da sem morala ugotovit, da z mano ni nič narobe, on je bil tisti, ki ni bil zmožen dajati ljubezni (ker je pač tut sam ni bil deležen kot otrok). Po tem spoznanju je bilo vse lažje. Lažje sem sprejela dejstvo, da se pač ne pogovarja z mano in da bo tako po vsej verjetnosti celo življenje. In da tega pač ne morem spremenit.
Se mi zdi, da se ti sprašuješ isto, kot sem se jaz...(ni identičen primer, sam občutke pa se mi zdi, da imaš zelo podobne). Pod vso to jezo in žalostjo se sprašuješ v resnici, kaj si ti narobe naredila, da se tako obnaša...kaj je s tabo narobe...(sploh glede na to, da ima s sestro še vedno stike...po vsej verjetnosti zaradi otroka, po moje) Po moje moraš samo dojet, da s tabo ni nič narobe (mogoče je res, kot pravijo punce, da z jezo in z vsem tem samo še poslabšuješ situacijo, ne verjamem pa, da se je oče tako do tebe začel obnašat zato, ker bi bila ti povod za to). Prej se boš sprijaznila s tem, prej boš tudi ugotovila, da ga spremenit ne moreš in da je najbolje, da se čimprej pomiriš sama s sabo.
Jst osebno bi ga vseeno še enkrat poklicala (ali pa bi mu napisala pismo, če bi mi bilo tako lažje), mu razložila, kako se počutim, kaj si želim od njega, itd. Povedala bi mu tudi to, da je to zadnji korak, ki ga naredim v upanju, da izboljšava odnose, potem je na vrsti on, da pokliče, da se potrudi. Če tega ne bo naredil, ga pač ne bom več klicala, oz. bo to znak, da si želi prekinit odnose z mano in je fer, da to vem za ziher. Ker potem bi šla lažje naprej, ne da upam, da bom še kdaj imela očeta. V takem primeru bi se pač sprijaznila, da je to to in da se je oče tako odločil, da z mano ni nič narobe in da mora pač on razčistit stvari v svoji glavi, če hoče še kdaj imet stike z mano. Zame osebno bi bilo tako lažje, kot pa vzdrževat nek status quo, kot ga vzdržuješ zdaj ti. Če se nočeš pogovorit z njim (s tem mislim, da ti narediš prvi korak), je potem najbolje, da ga za vedno odpišeš, vendar pod pogojem, da boš res pomirjena s to odločitvijo. Drugače te bo žrlo celo življenje ali pa zelo dolgo časa...kar pa zate ni ravno najbolje...(to ti poskuša povedat tut Frodica) V tem trenutku je najbolj pomemben tvoj notranji mir, sama pa moraš ugotovit, katere odločitve v zvezi z očetom boš sprejela, da boš do tega prišla.

To je moje mnenje in če sem brcnila v temo s svojo 'analizo', se ti opravičujem, izhajala sem iz sebe. user posted image

Drži se! user posted image



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 84
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?