|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2012
2.2.2012 9:00:17   
tinkatonka
Evo še ena mamica bodočega prvošolčka. Sem prejšnji teden že dobila vabilo na vpis, ki ga imamo 14. in 15.2. user posted image

Sobico s pisalno mizo že ima, ker ko sva mu pri njegovih dveh letih naročala pohištvo v sobo sva že takoj vedela, da bo vsaj za kako deset_letje, tako da je dobil mladinsko sobo. Bolj sem se posvetila kakšen stol. Po "raziskavi", ki sem jo naredila, stol ne bo na koleščkih, noge morajo biti naslonjene na trdo podlago in v pravem kotu in glede na to da raste, bo njegov šolski stol kar nekaj časa še trip trap, kjer je tudi drža hrbtenice lepa in se lepo prilagaja rasti otroka.

Me pa šola malo skrbi, ker ima težave z govorom in hodiva tudi k logopedinji, poleg govora ga pa včasih heca tudi gramatika in sploh ne vem kako mu pomagat pri tem.

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 2.2.2012 9:05:14 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolčki 2012
2.2.2012 13:46:56   
Najaa
Ja, "rošada" otroške sobe je predvidena tudi pri nas. user posted image Obe postelji ven (3-letnica ima še kinderpet) in pograd notri, pisalna miza in stol.
Sem danes malo gledala šolske torbe na netu in imate prav, res so kar znižane zdej.
Naša bodoča prvošolka je danes zbolela tak d ažal ne bo mogla na delavnico v šolo, bo pa zato šel sam eden od naju na sestanek. Škoda, pa tak se je veselila.

tinkatonka, kakšne težave ima z govorom in kako ga heca gramatika?
Naša je zelo slabo slišala in odkar je dala žrelnico ven, sicer dobro sliši, se pa čisto malo pozna na govoru. Stavke namreč ne povezuje čisto dobro in navadila se je, da ne sliši dobro, zato tudi ne posluša. Tudi zdaj, ko dobro sliši, ne posluša.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolčki 2012
2.2.2012 15:12:43   
RIJA*
vidim, da pridno opremljate sobice user posted image

mi je ne bomo nič spreminjali, ker je v bistvu niti ne uporablja kaj dosti. domače obveznosti bova delala kar v jedilnici in še vedno uporabljamo trip trapa, ki ima fino oporo za nogice. in še nekaj časa bo tako, dokler ne bo dovolj velik, da bo naloge delal samostojno v svoji sobi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolčki 2012
2.2.2012 19:14:49   
domci
Danes sem pa zelo vesela končno smo dobili otroško sobico, samo še sestavimo jo. Bil je že skrajni čas. Drugače pa kakšnega vabila še nismo dobili, na spletni strani šole ni nobenega obvestila prav tako ga ni niti na vratih šole. Tako, da bom jutri kar poklicala kaj se dogaja in kdaj bodo vpisi.
Ja tole z torbami imate pa prav potem pred septembrom bodo vse cene navili do onemoglosti.


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 8:05:31   
Tutan
Tudi jaz sem danes zjutraj poslala mail na šolo, kako in kaj. Namreč nekatere okoliške šole so povabilo k vpisu že dobile, pri nas ga pa še ni. V veliki večini naj bi bil vpis okoli 15.februarja.

Kar se tiče domačih nalog - v  prvem razredu imamo tudi mi namen, da bi mini naredil domačo nalogo kar pri kuhinjski mizi, ampak vseeno nas pa čaka renovacija sobice. Če kaj drugega ne, je ta resnično otroško dojenčkasta user posted image in mislim, da sploh ni debate, da določene dele menjamo. Sicer pa tudi pri nas ni soba nek vele bum, kjer bi se naš otrok igral in počel vse tiste stvari, ki naj bi jih otroci v sobi počeli user posted image ... ampak sklepam, da se bo to tekom OŠ spremenilo.

Kar se tiče govora - tudi naš je bil malo prej tretjega leta na operaciji žrelnice, sluh se je odlično popravil, sliši perfektno user posted image (tudi vzgojiteljica v vrtcu ga je pohvalila, da ima izredno dobro slušno sposobnost in da tudi odlično sledi navodilom). Imamo pa problem pri izgovorjavi določenih črk in sicer k, g v določenih primerih (v angleščini jih reče brez problema) in pa delno z rjem (ki mu pa že kar dobro gre). Hodimo pa logopedinji in nekako računam, da bo do poletja vse osvojil, čez poletje pa še drilamo to in gre v prvi razred z dobro izgovorjavo.

Torb pa še vedno nismo uspeli it pogledat, tile dnevi čez teden vse prehitro minejo, pa bo zato čez vikend malo več časa.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 3.2.2012 8:06:18 >

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 8:56:51   
3x mami
nasa sola ima vpis 16.2., kako tocno bo potekalo pa ne vem, bom se videla. ne vem pa za nobeno druzenje bodocih prvosolckov - mogoce to se pride user posted image

torba. sploh nisem pomislila. nekako se mi je zdelo, da pocakamo na spisek potrebscin in potem gremo v akcijo za vse skupaj. bom ze zdaj malo pogledala. definitivno pa ne bomo kupovali z motivi iz risank, ampak eno tako nevtralno, ki naj jo ima potem za dolgo casa. te mode hitro minejo...

izgovorjava. mi imamo tezave samo z "r", tako da je zdaj ze drugo leto pri logopedinji. ima tako izgovorjavo, ko se najtezje popravi. ampak je priden in se trudi, tako da je crko ze lepo osvojil, ce se potrudi, tudi rabi, ni mu pa se prisla v podzavest, da bi jo rabil stalno. tako da vaje, vaje, vaje...

otroska soba je pri nas mini, tako da so noter samo postelje (pograd + posteljica) in omara za otroske obleke. tja hodijo samo spat (no, poleti se tam tudi malo igrajo), tako da bo za solo delal kar v dnevni-jedilnici. potrebscine pa bo imel na eni od polic tam blizu. stol: trip trap, da bo lahko lepo sedel. bomo vidli sproti.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 9:34:36   
minabo
Še ena mamica bodočega prvošolčka:) Naš ni kaj pretirano navdušen. Všeč mu je pa ideja,da bo šel v ''ta veliko'' šolo, k velikim otrokom.
Mi se bomo poleti še selili, tako da bo novo kar vse. Včeraj sem se pozanimala kako gre ta vpis, prepis iz ene na drugo šolo. Vpis imamo pa od 13.2. dalje, v četrtek 9.2. pa roditeljski sestanek.
Sobo mu bomo opremili kar po mladinsko, za torbo bova pa tudi pogledala že sedaj. Pri nas risani junaki odpadejo, njemu bo kakšno prevozno sredstvo super :)

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 10:11:16   
Tutan
Vidim, da se vsem na polno dogaja... user posted image
Ja, ogromno fantkov ima probleme s črko r, sem pa opazila, da če redno delaš vaje + obiski pri logopedu, si hitro na istem nivoju, kot pa ostali otroci, ki teh problemov niso imeli.
Sem pa sama hitro pograbila možnost logopeda - je le neka stvar, tele črke, ki je pač fina, da se jo naučijo pred šolo.

Kako pa vam gre kaj vezanje čevljev? To je še ena stvar na katero se mi zdi, da morajo biti pripravljeni. V vrtcu brez problema še zavežejo, v šoli pa tega več ni user posted image user posted image

(odgovor članu minabo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 10:34:34   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
tinkatonka, kakšne težave ima z govorom in kako ga heca gramatika?
Naša je zelo slabo slišala in odkar je dala žrelnico ven, sicer dobro sliši, se pa čisto malo pozna na govoru. Stavke namreč ne povezuje čisto dobro in navadila se je, da ne sliši dobro, zato tudi ne posluša. Tudi zdaj, ko dobro sliši, ne posluša.


Tudi naš je imel težavo z žrelnico in je bil točno leto dni nazaj na operaciji, prerazali so mu tudi bobniče. Malo boljše je, sploh s šumniki. Tudi naš stavke ne povezuje dobro, pa res delamo na tem, da veliko beremo, se pogovarjamo, ampak pač ni nadarjen govorec. Nekateri otroci pa brez kakršnekoli animacije s strani staršev govorijo kot naviti že pri treh, ali prej. Tudi moj zelo slabo sliši oz. kot ti pišeš, ne posluša :)

u točno. ...zavezovanje čevljev. Dobra ideja. Bom tudi v vrtcu predlagala, da bi bil to en tak super projekt, da se naučijo čevlje zavezovat kar skupinsko user posted image

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 3.2.2012 10:37:30 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 11:06:18   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
tinkatonka, kakšne težave ima z govorom in kako ga heca gramatika?
Naša je zelo slabo slišala in odkar je dala žrelnico ven, sicer dobro sliši, se pa čisto malo pozna na govoru. Stavke namreč ne povezuje čisto dobro in navadila se je, da ne sliši dobro, zato tudi ne posluša. Tudi zdaj, ko dobro sliši, ne posluša.


Tudi naš je imel težavo z žrelnico in je bil točno leto dni nazaj na operaciji, prerazali so mu tudi bobniče. Malo boljše je, sploh s šumniki. Tudi naš stavke ne povezuje dobro, pa res delamo na tem, da veliko beremo, se pogovarjamo, ampak pač ni nadarjen govorec. Nekateri otroci pa brez kakršnekoli animacije s strani staršev govorijo kot naviti že pri treh, ali prej. Tudi moj zelo slabo sliši oz. kot ti pišeš, ne posluša :)

u točno. ...zavezovanje čevljev. Dobra ideja. Bom tudi v vrtcu predlagala, da bi bil to en tak super projekt, da se naučijo čevlje zavezovat kar skupinsko user posted image


Tale žrelnica je en user posted image , no.... pa glede na to, da smo mi bili prilično hitro oprerirani, smo bili kregani iz strani logopeda, da nismo prišli dovolj hitro in bi lahko nekje pri starosti 4 let vse to lažje popravili.
Naš ima sicer bogat besedni zaklad, govori kot navit, vendar res upam, da se te črke čimprej popravijo.
Je pa res, da smo starši teh otrok že prav sitni - dobim večkrat od kakšne kolegice, zakaj skoz pravilno za njim ponavljaš, ampak morajo se naučit, da čeprav se oni slišijo pravilno, da se glasovno pravilno izražajo.
Drugače pa kar se poslušanja otroka tiče vam pa predlagam knjigo Varuh otrokovih dolžnosti - odlična knjiga in nekaj odličnih drilov slušnosti (marsikdaj ni problem, da nas otrok ne sliši, ampak da nas noče slišat user posted image ).

Tinkatonka, poglej tudi iz pozitivne strani - s temi otroci se ogromno dela na slušnem področju, ogromno se jim bere, razlaga, in to otroci dolgoročno nesejo s seboj. Je res, da imajo nekateri pri treh ogromno za povedat, ampak dolgoročno otrokom pravljice in domišljija ogromno da. Mogoče vaš res ni rojen govorec, ampak tole delo z njim in branje, pogovarjanje bo ogromno dalo kasneje (pa če kaj drugega ne, pri kakšnih domišljijskih esejih user posted image )....

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 11:25:24   
Lara28
Tudi mi imamo prvošolčka letosuser posted image , pa sploh še ne dojemam prav, da je že takooo velik.
Mi smo imeli prvo srečanje z delavnicami že v decembru, pa tudi v januarju smo bili povabljeni na eno predstavo in delavnice. Vpis bo v drugi polovici februarja. Naš se zelo veseli šole, gre pa iz vrtca kar velika skupina skupaj, tak da bodo ostali enaki otroci v razredu, pa še nekaj novih najbrž.
Kupujemo pa še nič...
Sobico smo mu tudi mi preuredli lani, ko je dobil sestrico, zaenkrat še ni not pisalne mize, jo bomo pa dokupili, ko bomo dali previjalno ven. Za začetek bo miza v jedilnici čisto ok. Itak vse počne v dnevni sobi, da je zraven nas, v sobo hodi samo spat...user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 13:36:42   
Bojana 29
Še ena mamica bodočega prvošolčka:) Naš ni kaj pretirano navdušen. Všeč mu je pa ideja,da bo šel v ''ta veliko'' šolo, k velikim otrokom.
Mi se bomo poleti še selili, tako da bo novo kar vse. Včeraj sem se pozanimala kako gre ta vpis, prepis iz ene na drugo šolo. Vpis imamo pa od 13.2. dalje, v četrtek 9.2. pa roditeljski sestanek.
Sobo mu bomo opremili kar po mladinsko, za torbo bova pa tudi pogledala že sedaj. Pri nas risani junaki odpadejo, njemu bo kakšno prevozno sredstvo super :)


Minabo - tudi mi se selimo (predvidoma enkrat do začetka šole). Jaz sem se dogovorila s socialno delavko, da otroka vpišem kar v šolo kamor se bomo selili (ne bom je prepisovala). Pa še zaenkrat nimamo stalnega naslova v kraju šolanja. Sem pa tudi obvestila šolo kjer sedaj stanujemo kako in kaj. Rekli so mi, da ko otroka vpišem v šolo naj jim sporočim, da preverijo vpis. Kako pa si oz. boš ti to uredila?



(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 14:07:41   
3x mami
izgovorjava. pri nas je problem, ker je crko ze osvojil, ampak na svoj (napacen) nacin. to je veliko tezje odpravit, ker ti mora priti pravilni nacin v podzavest, kjer pa nekaj ze ima... trdo delo je za njim in malo mu se manjka, da naredi tisti klik v glavi. ampak vprasanje, kako bo. bomo videli.
zakaj je prislo do tega? ker se je nekdo med sorodniki spomnil, da otrok pri neki starosti pa ze mora normalno govoriti R, pa ceprav sem govorila, naj ga pustijo, da bo ze, ko bo cas. so forsirali, otrok se je trudil po svoje, in to je rezultat. in prav nic mi ne pomaga, ce so ti sorodniki priznali napako. otrok se ze dve leti matra s tem, in mi doma z njim. tako da - dajte pustit otroku cas, ki ga rabi. bo ze.

zrelnica. tudi nas je imel povecano, ampak je bil sluh ok - imel je pa nocne apneje. na sreco se je samo uredilo.

vezanje cevljev. nismo se se lotili tega projekta. bo pa treba, se strinjam.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 18:08:43   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Tinkatonka, poglej tudi iz pozitivne strani - s temi otroci se ogromno dela na slušnem področju, ogromno se jim bere, razlaga, in to otroci dolgoročno nesejo s seboj. Je res, da imajo nekateri pri treh ogromno za povedat, ampak dolgoročno otrokom pravljice in domišljija ogromno da. Mogoče vaš res ni rojen govorec, ampak tole delo z njim in branje, pogovarjanje bo ogromno dalo kasneje (pa če kaj drugega ne, pri kakšnih domišljijskih esejih user posted image )....



Sej ravno branje knjig našo rešuje, ker ima vseeno bogat besedni zaklad in zelo bujno domišljijo. user posted image Sem danes omenila zdravnici (ker sva bili tam zarad angine user posted image pa je rekla, da bova na sistematskem dobili napotnico za logopeda. Mogoče bo pa kej pomagalo.

Čevlji - nismo se še lotili tega "projekta", ker ima vse čevlje na ježka.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolčki 2012
3.2.2012 18:23:57   
minabo

IZVIRNO SPOROČILO: Bojana 29

Še ena mamica bodočega prvošolčka:) Naš ni kaj pretirano navdušen. Všeč mu je pa ideja,da bo šel v ''ta veliko'' šolo, k velikim otrokom.
Mi se bomo poleti še selili, tako da bo novo kar vse. Včeraj sem se pozanimala kako gre ta vpis, prepis iz ene na drugo šolo. Vpis imamo pa od 13.2. dalje, v četrtek 9.2. pa roditeljski sestanek.
Sobo mu bomo opremili kar po mladinsko, za torbo bova pa tudi pogledala že sedaj. Pri nas risani junaki odpadejo, njemu bo kakšno prevozno sredstvo super :)


Minabo - tudi mi se selimo (predvidoma enkrat do začetka šole). Jaz sem se dogovorila s socialno delavko, da otroka vpišem kar v šolo kamor se bomo selili (ne bom je prepisovala). Pa še zaenkrat nimamo stalnega naslova v kraju šolanja. Sem pa tudi obvestila šolo kjer sedaj stanujemo kako in kaj. Rekli so mi, da ko otroka vpišem v šolo naj jim sporočim, da preverijo vpis. Kako pa si oz. boš ti to uredila?




Bojana, meni so rekli,da ga moram vpisati v solo v kraju bivanja in naj se potem oglasim v soli kamor bo hodil in bo svetovalna delavka vse uredila z maticno solo.
Miha ima tudi probleme s crkami. R mu ne gre in csz(sumniki). Imel je zelo kratko podjezicno vez, ki so mu jo prestrigli sele lani in se mu zelo pozna slabo gibljiv jezik. Z logopedom pa zacneva sele konec februarja. Je pa tudi zelo zgovoren. Govori od trenutka, ko odpre oci in redko utihne. Se v spanju debatira user posted image

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolčki 2012
6.2.2012 10:23:16   
lonja
Rija, ku ku, matr mam dolgo lajtungo, a ne? Šele včeraj sem te čisto po naključju ujela tuki user posted image .

Skratka, malo prej sem poklicala v šolo in že prestavila vpis, ki bi ga sicer imeli drug teden. Ker pa gremo v soboto smučat, smo sedaj naročene v četrtek ob sedmih zjutraj user posted image , morava pa skupaj z našo prvošolko pridet.

Upam, da bomo tule gor fino čvekale in si izmenjale kako koristno informacijo. A je katera tule gor iz Vrhnike (šola Ivan Cankar)?

(odgovor članu minabo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolčki 2012
6.2.2012 11:23:20   
nina166
Mi imamo pa vpis v četrtek. Ali mogoče katera ve, ali morata na vpis oba starša ali lahko samo eden? Otrok gre verjetno zraven?

Poleg šole bomo mi imeli poleti še eno spremembo...julija dobimo novega družinskega člana, tako da bo pri nas kar pestro.

Otroško sobo mi že imamo. Sicer imamo nadstropno posteljo, vendar naš prvošolček tako grdo leži, da kljub ograjici pade iz postelje in si ga zato ne upamo dat na vrh. Tako je zgornje ležišče super za odlaganje igrač, naši punci pa smo kupili še eno posteljo...tako da je zdaj malo tesno v sobi, pa bo že. Pisalno mizo tudi že ima, kupit mu moremo samo še stol. Naloge bo delal in učil se bo kar v otroški sobi, hčerka in dojenček pa se bosta ta čas igrala v dnevni...tako se že zdaj večino časa igrata v dnevni, v sobi skoraj nikoli. Se bomo pa v roku dveh let selili v novo hišo (vsaj upam), kjer bo imel vsak svojo sobo in ne bo več problemov.

Midva sva lani hodla k logopedu. Naš pri petih letih ni rekel niti L niti R...L je potem zelo hitro osvojil, za R pa sva delala vaje in po enih 4 mesecih ga je tudi začel uporabljat in nama ni bilo treba več hodit.

Ali bodo imeli vaši prvošolčki kaj počitnic pred šolo? Jaz razmišljam, da bi ga z začetkom julija izpisala iz vrtca in bi bil potem dva meseca doma.

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 9:03:40   
RIJA*
Mi smo imeli včeaj info dan...šola super, otroci so se zabavali, jaz imam pa od včeraj neverjeten cmok v grluuser posted image  in me ful stiska...kriza

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 9:09:16   
minabo
Mi imamo v matični šoli roditeljski sestanek v četrtek. Otroke naj bi pripeljali sabo, ampak glede na to, da itak ne bo hodil v to šolo, ne vem, če bi ga mešala. Kaj menite?
RIJA*, mene tudi stiska ob misli na september. user posted image Zaključuje se neko obdobje...Ampak življenje gre dalje in verjamem,da nam bo lepo tudi, ko bodo v šoli...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 10:28:21   
3x mami
septembra bo definitivo polno sprememb, z nas in za otroke. in verjamem, da jih oni lazje sprejemajo kot pa mi. ce pomislim nase, sem bila ob takih stvareh cisto navdusena, ker sem bila vecja, vec znala itd. klasika: ko odrases, si pa zelis nazaj user posted image

kaj so vam v soli dali kaka priporocila glede torbe - kako naj bi zgledala, na kaj pazit? al se pocaka na seznam potrebscin, kjer vse pise?

(odgovor članu minabo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 10:35:24   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami


kaj so vam v soli dali kaka priporocila glede torbe - kako naj bi zgledala, na kaj pazit? al se pocaka na seznam potrebscin, kjer vse pise?




jaz priporočam torbo na koleščkih, čeprav samo med vikendi nosijo domov. je precej težka za na ramena, tako da kolesca dost pomagajo. Je pa faj malo večjo vzet, da grejo mapice noter. Mi smo vzelo manjšo in bo treba počasi drugo nabavituser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 13:32:38   
RIJA*
zakaj potem torbo na koleščkih? hodite v petek peš domov?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolčki 2012
7.2.2012 14:37:38   
Tutan
No, meni pa tele torbe na koleščkih res ne potegnejo:
1. so težje od ostalih
2. ok, super, da se sicer dajo vlečti za seboj vendar je to samo za pločnik in tam kjer je asfalt, že po tlakovcih jo verjetno kar orng premetuje, kaj šele tam kjer je kaj popeskano, kolesa pa so mala.
3. vleče jo lahko za sabo samo v lepih poletnih dneh (večina dni poleti so doma) in pa spomladanskih, nekaj jesenskih. V deževnih in snežnih dneh pa tega enostavno ne more počet, ker je torba potem tako umazana, da je le kaj... in posledično jo mora dat takrat na rame in tukaj smo spet pri točki 1 user posted image
No, saj imamo vsak svoje mnenje, pa glede na to, kot sem že omenila, da ga bomo prva tri leta 100% vozili v šolo in iz nje (iz razloga odhoda/prihoda iz službe), nam tako ali tako ne pride v upoštev.
Ogromno torb se mi zdi pretežkih, mislim torba ima že prazna svojo težo. Tako pridejo pri nas v upoštev ergonomsko oblikovani športni nahrbtniki ali pa torbe iz Mullerja, ki so mi najbolj všeč - kompaktne, lahke, že na otip je dejansko kvalitetna, brez problema gre not mapica a4 in no, meni so nasploh luštne in primerne za prvo triado. Vendarle me moti cena user posted image - iz 160€ so sedaj znižane na 120€. Imajo pa vse sorte motivov, od Lego, športnih, dinozavrov, traktorjev itn.... we will see, ker jo gremo kupit po vpisu, kot nekakšno ''nagrado'' user posted image ....
Aja, pa pri nas menda torbice nosijo domov vsak dan.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 7.2.2012 14:39:17 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolčki 2012
14.2.2012 13:46:18   
andea
Danes smo imeli vpis v šolo. Za torbe so rekli, da jih v 1. razredu ne potrebujejo.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolčki 2012
14.2.2012 14:01:28   
end1
Moja gre tudi v prvi razred, vpis smo že imeli, z vrtecm so en dan že bili v šoli, šolarji so pa za ta čas šli nazaj v vrtec. Zanimivo. Ko bodo formirane skupine oz. razredi se pa še v juniju enkrat zamenjajo. 

Moja je januarska tako, da je navdušena nad šolo in pomoje štufa vrtca. Jaz sem pa tudi vesela, da gre v šolo. Meni je bilo lepo, spomini na prva leta šole so fantastični, no saj pol tudi, sam kaj ko sem za moje starše bila bolj problematičnauser posted image user posted image user posted image .



(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?