|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  168 169 [170] 171 172   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki 2012
27.4.2013 16:40:40   
trnuljčica
Jaz dam otroka kar kopat kot po navadi. Začnem vedno z 39. In kopam toliko časa ,da se temperatura zniža sama. To je ca 15 do 20 minut. Nato otroka dam na brisačo in ga ne obrišem. Počakam da voda sama ohlapi.
Nato gledam da je minimalno oblečen. Bodi plus nogavičke ali podobno.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4226
   RE: Januarčki 2012
3.5.2013 16:56:14   
Matkurja
Končno mi je odprlo. No, vročina je šla. 5 dni ga je kuhalo revčka. Nazadnje sem mu dala pol svečke Voltarena,kar je pomagalo, da smo zbili iz 41 na 37 za nekaj ur. Kašlja še zmeraj (in jaz z njim), kot da bi 40cigaret na dan skadila. Smo pa imeli potem še problem z zaprtjem. Ni hotel namreč nič jesti, razen banano. In zgleda, da ga je zaštopalo. Tako da sem potem masirala trebušček, s toplomerom po anusu brbala, v topli vodi masirala. Nič.. Nazadnje smo šli v dežurno lekarno po Lactecon in je spil eno žličko zvečer. Naslednji dan popoldne mu je ratalo, najprej trdi del ven dat, potem pa še ostalo. Zdaj je pa ful razigran. Sva namreč na počitnicah pri dediju in babici.

Kako vaše malčke kaj oblečete? Jaz mu poleg bodija z dolgimi rokavi, dam še tenko majčko gor. Čeprav sem jaz v kratkih. Samo na trenutke ful pihne in se mi zdi, da še kar mora bit oblečen.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 3.5.2013 16:59:08 >

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4227
   RE: Januarčki 2012
4.5.2013 21:10:23   
kokosh
Matkurja, jaz ga oblačim podobno kot ti. Bodi + majčka in dolge hlačke. Namesto tanke kapice ima zdaj klobuček, v tem tednu je nehal nositi žabe.

Rubrika "Čestitke" - jaz tudi, jaz tudi user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil kokosh -- 4.5.2013 21:13:07 >

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4228
   RE: Januarčki 2012
5.5.2013 12:26:38   
Matkurja
Mi smo tudi ta teden žabe spravili. Kje ste pa kupile kake luštne poletne kapice? Jaz moram jutri nujno v nabavo. Sem mu včeraj dala moj klobuček na glavo in eno manjšo kapo s šildom, pap mi je vse dol metal.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 4229
   RE: Januarčki 2012
5.5.2013 19:57:09   
trnuljčica
Matkurja kasneje sem ti hotela napisati, da jaz mali dam, če je hudo Brufen sirup (ob bolečini), a sem si mislila, da si že rešila.
Kapo sem nazadnje kupovala starejšemu v HM, ker je želel slamnat klobuk. Imeli so kar pestro izbiro tudi šilt kap. Sedaj pa moram vajo ponoviti, ker njegov klobuk nosi tudi mala. Imajo tudi za male. Sicer ima mala menda 15 klap, klobučkov itd, a sedaj mora imeti še slamnatega.user posted image user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4230
   RE: Januarčki 2012
5.5.2013 20:02:58   
trnuljčica
Brez žab je dva tedna. Prej je imela dva tedna tanke žabe, kot naše hulahopke. Takrat je imela bodi plus majčko, a jim je bilo že v vrtcu vroče in sem opazila da so jih slačili. Torej ni imelo smisla forsirat. Pa še pikice po vratu in v področju križa so se že pojavile itd. Tako da ima že vsaj en teden samo bodi ali bodi brez rokavčkov plus majčko, ali celo samo majčko- odvisno od dolžine. V vrtec zraven dobi brezrokavnik, za primer, da piha.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4231
   RE: Januarčki 2012
18.5.2013 12:50:53   
beti 1
Heej!

Kje ste vse? polno zaposlene?

Žabe: kaj so že to? ima jih samo kadar ima oblekico in je hladno. Sicer smo ji pa za ven kar dvoje hlače gor dajal, pa je blo.

Naša princeska je sedaj vsak dan v vrtcu dobrih 6 ur. Nikakor ni navdušena nad tem, da mora tja, kar glasno izrazi. Čeprav se ima po besedah vzgojiteljice potem tam kar fino. Jo pa nekaj matra, ker se tudi ponoči z jokom zbuja, pa niso zobki, ker Calpol nič ne pomga. Drugače pa zna dobro uveljaviti svojo voljo, sploh kadar je malo utrujena lahko zelo intenzivno in dolgo trmari. Če jo kaj razjezi najraje tolče po tleh. Govori še zelo malo, ampak ji niti ni treba, ker zna z gestami pokazat oziroma doseč kar hoče.

Čez dober teden grem za 2 tedna na mučenje v zdravilišče. Je bil cel logistični podvig, da sem zorganizirala, da bodo lahko tudi otroci malo zraven, upam, da bo vse ostalo približno tako kot je zdaj.

Izkoristite sonce, pri nas ga bo zgleda bolj malo.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4232
   RE: Januarčki 2012
4.6.2013 10:36:03   
Matkurja
Po 15 minutnem klikanju, mi je le odprlo okence za odgovor. Me je pa prav zanimalo, koliko časa potrebujem za to. Grrrr.

Že dolgo se ni nobena javila. Vse na polno zaposlene z malčki in službami? No, saj jaz tudi nimam kaj preveč časa. Dopoldne pospravim, kolikor se da ob Lojzku. Potem služba, po službi pa ven na svež zrak do večera. Zvečer padem v posteljo. Še tri tedne službe na trdo, potem še 14 dni pisarije in ostale šare, potem pa dva meseca fraj, če ne kar do konec nosečnosti.

No pa javite se kaj. Vas kar pogrešam.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4233
   RE: Januarčki 2012
4.6.2013 10:43:32   
kokosh
Oooo, še je življenje na tej temi :)

Pri nas je čmrlj zbolel in sem danes doma, da mu brišem nos. Mi pa kar paše, sploh po pestri noči. Upam, da čimprej zaspi in se mu pridružim :)

Matkurja, kdaj imaš rok? Mi imamo tudi naročenega še enega user posted image , z dostavo okoli novega leta user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4234
   RE: Januarčki 2012
5.6.2013 9:34:35   
Matkurja
O, kokoška. Čestitke tudi tebi!!! Mi pa pričakujemo konec novembra, začetek januarja. Uradno 1.12. po UZ. Sicer pa lahko pogledaš moj ticker.

Naš je tudi včeraj zbolel. No, smrka. Je zato vseeno v varstvu. Meni tudi včasih paše zaspat. Ko greva dopoldne malo se caratat na posteljo, po moje taprvo jaz zaspim, potem pa še on. Hehe.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 4235
   RE: Januarčki 2012
5.6.2013 9:47:55   
kokosh
Fletno :) Ne vidim tickerjev, ker skušam imeti čimbolj varčen prikaz strani user posted image

Mi čez nekaj dni odhajamo za 10 dni na sever, zato sem še toliko bolj panična, kaj bo s tem našim smrkavčkom. K sreči gre danes že na bolje in bo šel jutri v varstvo, jaz pa v službo.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4236
   RE: Januarčki 2012
7.6.2013 10:10:00   
Matkurja
A zdaj greste v SKandinavijo, kot si rekla? Super. Upam, da boste zdravi. Mi bi mogli it na Nizozemsko med prvomajskimi, pa je tamali zakuhal na 41.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 4237
   RE: Januarčki 2012
7.6.2013 22:07:11   
trnuljčica
Kokoš iskrene čestitke! Želim ti lepo nosečnost in zdravega dojenčka.
Mi smo izredno lepo preživeli 14 dnevno potepanje po Provansi in Azurni obali. Največji problem je bil priti iz sonca nazaj v mrzlo in depresivno vreme pri nas. Hb se je sedaj vreme popravilo. Upam da bo šlo sedaj le še na boljše.
Upam, da vam bo zdravje služilo in se boste imeli lepo.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4238
   RE: Januarčki 2012
8.6.2013 13:59:20   
beti 1
Pozdravljene!

Kokosh: čestitke tudi tebi oz. vam. user posted image user posted image user posted image  Boste tud pri vas imeli bolj zimske otroke. Pomlad in zgodnje poletje sta res pravi čas za delat user posted image . user posted image user posted image user posted image
Moji so od 19.12 do 5.3.

Obema šmrkavčkoma pa hitro okrevanje.

Mi smo zdaj vsi skupaj v Strunjanu, kjer jaz v pon. zaključujem 14 dnevno "mučenje". No če sem odkrita je sem po norem muskl fibru prvih par dni začela prav uživat v sakodnevni telovadbi. Mi je kar ratalo not prnest zamudo zarad izliva na začetku.
Mi smo bli tud bolni, pa možno je, da ima mala alergijo na jagode. Noben ni imel težav z alergijo na hrano, tko da moram zdaj našo P vprašat, ali jih dam še 1x, da potrdimo, ali jih kar ukinem. Je bila namreč istočasno tudi prehlajena in bi lahko imela izpuščaj tudi zaradi viroze.

Trnuljčica: v lepih krajih ste bli, ni čudno, da ste uživali.

Ronja pa verjetno finišira svoj dr ker se nič ne oglasi.

Upam, da se bomo še kaj "tipkale".

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4239
   RE: Januarčki 2012
8.6.2013 14:28:53   
ronja
Ronja ma obsedeno stanje domauser posted image .

Beti, Svit je enkrat dobil lise po jagodah, nekaj časa nismo dali, potem spet probali, dobil še 1x liso po 1 jagodi (čisto malo liso, a se je poznalo). Spet počakali, zadnjič je probal pa ene jagode iz primorske tržnice (dedi prinesel:), pa mu ni nič. Lahko je fora tudi v škropivih, čeprav majo jagode same že toliko histamina, da lahko povzročijo ala alergijsko reakcijo - tak je meni razložila p. že pri R. Probaj s kakimi domačimi jagodami, če se pa ponovi, pa rajši za en čas ukini.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4240
   RE: Januarčki 2012
8.6.2013 21:28:25   
trnuljčica
No, zdaj pa je že stara druščina prišla skupaj...user posted image

Naša nima alergije na jagode. Smo ji dali že dvakrat v Franciji. Neplanirano. A tam tako dišijo, da jaz nisem mogla mimo mimo. Najedla se je konkretno (se je ni dalo ustavit). Prvič tako ni za skrbeti. Drugič pa sem bila v pričakovanju in pripravljena, pa ni bilo nič. Je pa zato bratec vedno bolj žalosten, ker ima še vedno alergijo (plus dobil še na višnjeuser posted image ). Me je dolgo prosil, če spet probava (po 2 letih), in je bil ves v urtikah. Samo jaz se pripravim - preverim, če imam zdravila takrat. Pa pri njemu sem test naredila doma. Se ni za hecati pri njemu v tujini...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4241
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 11:00:58   
Matkurja
Naš tudi je jagode in zaenkrat ni blo videt kakih alergij. Smo pa počakali na domače. Jih je zdaj prvič jedel. Pa češnje ima ful rad. Jih da cele v usta. Včasih da koščico ven, včasih pa pride v pleničko čez par urc hehe

Sem pa včeraj opazila, ko sem mu po dolgem času hotla lulčka povlečt, da ima znotraj neko bulico, nepravilnih oblik. Po moje boma šla jutri do pediatrinje. A je katera že videla tako stvar?

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4242
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 16:21:45   
beti 1
Matkurja: rumenkasto belo ali rožnato?

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4243
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 16:47:19   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Matkurja: rumenkasto belo ali rožnato?


Rumenkasto belo.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4244
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 17:26:05   
beti 1
Zelo verjetno ni nič drugega, kos skupek odmrlih celic (smegma). Včasih malo "zatakne" in ne gre samo ven. Lahko mu poskusaš sama še malo kožico dol povleči, pa bo verjetno prišlo ven, kot kak mozoljček. Če ne danes, pa čez kak dan ali dva, malo večkrat mu kožico poskušaj dol potenit, pa bo. Problem postane samo, če se slučajno vname, kar pa je ob ustrezni higieni zelo redko.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4245
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 17:59:43   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Zelo verjetno ni nič drugega, kos skupek odmrlih celic (smegma). Včasih malo "zatakne" in ne gre samo ven. Lahko mu poskusaš sama še malo kožico dol povleči, pa bo verjetno prišlo ven, kot kak mozoljček. Če ne danes, pa čez kak dan ali dva, malo večkrat mu kožico poskušaj dol potenit, pa bo. Problem postane samo, če se slučajno vname, kar pa je ob ustrezni higieni zelo redko.


Hvala za odgovor. A pol je krivo to, da sem zadnje čase zanemarila ta poteg kožice dol? Saj prej je pustil, zdaj pa že nekaj časa ni pustil oz. se je jokal, ko sva se kopala.
A če se vname, je hudo? Pol zdaj še ni za it težit pediatrinji?

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4246
   RE: Januarčki 2012
9.6.2013 21:51:40   
trnuljčica
A pol je krivo to, da sem zadnje čase zanemarila ta poteg kožice dol?

Ja.
Od 6 mes, ko je šla pri sinu prvič kožica čez, smo oz to sedaj on počne vsak dan. Ko pa je bil prvič na morju s starimi starši, se je po vrnitvi zakompliciralo. Dobili so natančna navodila, a so jih nekje zataknili... Potem so podaljšali dopust še za 1 teden. No, potem je bilo kar lepo zraščeno. Ko smo končno 3 dan ob malo joka rešili, pa konkretno smegma spodaj. Nadaljevali smo po starem in ni bilo problema.
Pri možu pa je bila v otroštvu potrebna akcija pri urologih, ki je še danes ni pozabil. Stari starši pa očitno so...user posted image Ker lani se je zgodba ponovila.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4247
   RE: Januarčki 2012
19.6.2013 7:48:49   
Matkurja
Živjo pupce. Mene pa zanima, kdaj se začnejo napadi trme? Ker naš se že ful strmi, ko kaj hoče. Se usede na tla in začne jokat. A je to že to?

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4248
   RE: Januarčki 2012
19.6.2013 8:47:17   
beti 1
Matkurja: ja, to je to. V tej fazi se jim večinoma še da preusmerit pozornost, pozabijo da so jezni, žalostni,... če jim kaj zelo zanimivega pokažeš. Naša ima že vsaj 3 mesece to trma, k sreči jo redko prime, ker zna kar trajat, da se pomiri. Ko je jezna, je kar hudo.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 4249
   RE: Januarčki 2012
19.6.2013 9:12:19   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Matkurja: ja, to je to. V tej fazi se jim večinoma še da preusmerit pozornost, pozabijo da so jezni, žalostni,... če jim kaj zelo zanimivega pokažeš. Naša ima že vsaj 3 mesece to trma, k sreči jo redko prime, ker zna kar trajat, da se pomiri. Ko je jezna, je kar hudo.

Ojej. Bo treba v knjižnico po kako literaturo. :)

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  168 169 [170] 171 172   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  168 169 [170] 171 172   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?