|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 11:26:15   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2

Janchek Kako kaže? se že stiskate? Upam, da.user posted image


Moram poklicati čez 5 min ker ob 11h ko sem klicala so imeli vizito in zvem kako in kaj ... močno upam, da gre danes naša Maša domov in da se bova doma naprej rihtale tako kot je treba ...

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 11:31:37   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2

Janchek Kako kaže? se že stiskate? Upam, da.user posted image


Moram poklicati čez 5 min ker ob 11h ko sem klicala so imeli vizito in zvem kako in kaj ... močno upam, da gre danes naša Maša domov in da se bova doma naprej rihtale tako kot je treba ...


Držim pesti!

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 12:04:31   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2

Janchek Kako kaže? se že stiskate? Upam, da.user posted image


Moram poklicati čez 5 min ker ob 11h ko sem klicala so imeli vizito in zvem kako in kaj ... močno upam, da gre danes naša Maša domov in da se bova doma naprej rihtale tako kot je treba ...


Držim pesti!


Evo, da javim ... Mašini izvidi so OK ... rekla je zdravnica, da ima iz popka še en izcedek in da nej pridem v pediatrično ob 13.45 da vidim kako negujejo popek in če ga bom znala sama potem greva lahko domov, drugače pa da ostane še kakšen dan notri, da ga oni oskrbijo ... sej če je zunanja nega je OK, če je notranja mi je pa mal tko tko user posted image  jo bom rajš notr mela še kkšn dan, da res zrihtajo popekl tako kot treba, da se ji kej ne zašuštra in se popek zagnoji user posted image

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 12:17:47   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2

Janchek Kako kaže? se že stiskate? Upam, da.user posted image


Moram poklicati čez 5 min ker ob 11h ko sem klicala so imeli vizito in zvem kako in kaj ... močno upam, da gre danes naša Maša domov in da se bova doma naprej rihtale tako kot je treba ...


Držim pesti!


Evo, da javim ... Mašini izvidi so OK ... rekla je zdravnica, da ima iz popka še en izcedek in da nej pridem v pediatrično ob 13.45 da vidim kako negujejo popek in če ga bom znala sama potem greva lahko domov, drugače pa da ostane še kakšen dan notri, da ga oni oskrbijo ... sej če je zunanja nega je OK, če je notranja mi je pa mal tko tko user posted image  jo bom rajš notr mela še kkšn dan, da res zrihtajo popekl tako kot treba, da se ji kej ne zašuštra in se popek zagnoji user posted image


No to so dobre novice. Ja jaz se strinjam s teboj. Jaz bi isto naredila, če bi bilo potrebno kakšno notranje čiščenje bi jo pustila notri, da bo res potem dober popek. Se boste pa toliko bolj jutri cartale.

KOpanje
a ve svoje malčke s čim namažete po kopanju???krema olje?

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 13:39:15   
Kasija
janchek držim pesti, da bo maša kmalu doma! sploh ne morem verjet, da je pri nas možno, da nisi z dojenčkom zraven. je bilo še kar meni hudo, ko sem brala tvoja sporočila.  user posted image

telovadba se lahko začne po 6 tednih. seveda je zaželjeno, da same delate keglove vaje ali se sprehajate ali kaj bolj na easy že takoj po porodu. telovadba po 6 tednu je mišljena vodena vadba, tek, kolesarjenje...

po kopanju jo občasno namažem z oljem.

uspavanje v bistvu ne vem, koliko mi vzame. tamala sta v posteljah ob 20h. potem se midve še malo dojiva, preoblečem jo in se gunca na stolu z mano pred televizijo (na potiho in stropne luči ugasnjene). zaspi nekje okrog 21h. ponavadi.

prehrana ko je prvi imel težave, sem jedla z zvezkom v bližini. torej vodila sem dnevnik. začela sem z jedmi, ki so varne - polenta, riž recimo. potem sem dodajala. recimo zjutraj polenta, za kosilo polenta in kuhane bučke. če ni imel krčev, so šle bučke na spisek varnih jedi. zdaj jem samo kuhano sadje in zelenjavo, izogibam se vsemu, kar napenja. jogurt jo napenja, banana pa zapira, tako da tega tudi ne jem. pa čokolade še nisem upala poskusit. sicer ni dokazano, da prehrana sploh vpliva na krčke. ampak je nekoliko pomagalo, tako da sem se pazila. 

kile brez komentarja user posted image  user posted image  sem veliko zgubila in je še kar nekaj ostalo od vsakega od otrok za dol spravit.



(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 13:39:25   
miami10
NEPRESPANA NOČ-me veseli ali bolje rečeno tolaži, da ni bila samo moja noč neprespana...zaspala je ob 23.30 in spala do 4.15, potem pa smo imeli žur do 7.30...jst sm čist fertik...sicer sem spala potem do 10.45, ampak to ni to...

KRČI-včeri so jo noro matrali krči...ne vem kje je bil vzrok...PREHRANA-sem pa jedla dan prej brokoli...pa piše v eni knjigi da je to full napaka, da full krče dela. sicer pa jem nemastno in nezačinjeno hrano. glede sadja...patronaža je rekla nej probam počasi...1/2 kivija...ša cez 3dni potem celega...pa e1/4  jabolka...pa potem pol itd.  Ne pa agrumov.
Zakaj ne cokolade? no jst jem samo 70% ali vec. A to tudi dela krče?

KOPANJE-tudi mi smo se že kopali...in je mala full uzivala...

KG-iz porodnisnice sem prišla z -11kg od tega je tudi -3kg manj kot pred zanositvijo, zdej mam pa še dodatno -1kg...trebuha nimam-praktično mi ni ostal...mogoče minimalno...še vedno se mažem z oljem, s katerim sem se ko sem mela user posted image se v trebuščku in se bom mazala, dokler mi olj ne zmanjka. Ker sem jih nekaj dobila še za darilo.

PLENIČKE-mi imamo sicer še 1., ampak bomo tudi menjali ko jih zmanjka-še 1 paket...kupujem pa pampers premium care v mullerju...pleničke od znamke muller in tudi pleničke znamke DM sicer niso delale nobenih težav-sprobala sem namreč se...sem imela manjše pakete, ampak so mi pleničke od mullerja full debele in od DM kr trde...sicer bom kupila od DM za čez dan, čez noč pa bomo imeli pampers sensitiv care...
ji pa čez dan ritko mažem z hladilnim mazilom, zvečer pa kar s sudocrem, ker jo ponoči ne previjem, razen če je res full pokakana kot danes...

Mislim da je TRNJULČICA-objavila masažo za krče...in mi jo izvajajo in dejansko malo takrat full prdi in tudi pokaka se...tako da hvala, hvala, hvala...

NOČNI RITEM-sicer pa smo se včeraj odločili za nočni ritem...zvečer jo previjem in začnem dojit...ati pa prizge cd z glasbo, ki je posneta nevihta ali pa padanje dežja...in potem podremo kupček, ter jo zazibam v spanec z glasbo...se nič ne pogovarjam z njo...tako da ve da je ponoči tišina...čez dan pa nismo prav nič tiho...moj vrta in ropoče, ker seveda nisva še čisto končala z urejanjem...pa je ne moti.

JANCHEK me veseli da je user posted image boljše user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 14:09:49   
Matkurja
Janchek, držim pesti, da z Mašo prideta obe domov.
Mi smo danes vseeno kopali našo stručko. Zgleda, da bo užival v kopanju in glede na zaspanost bomo verjetno to počeli zvečer user posted image
Po kopanju ga nismo z ničemer mazali, je pa rekla da lahko malo oljčka kanemo v vodo.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 15:14:10   
Janchek81
No mi smo z Maško doma ... so mi pokazal kako je treba pucat popek, čeprav ga je treba tudi od znotraj ampak so mi vse stvari dali za domov ( alkohol, vatirance, gaze, vatke, palčke za ušeska ... ), tko da mislm, da bomo že zmogli user posted image  Sva pa na začasnem izpustu in če bi karkol bilo narobe ( da bi se pocedil vecji gnojni izcedek, če dobi Maša vročino, če ima popek okoli rdeč... ) prideva takoj nazaj, drugače pa imava v ponedeljek ob 12h pregled, da vidijo kako in kaj .... če bo vse OK dobi odpustnico ... tko, da upam, da se bomo pravilno rihtali in da bo šlo samo na najboljše user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 16:07:12   
beti 1
Janchek: user posted image user posted image user posted image  super, da sta doma. Samo ne se bat pri čiščenju popka, pa bo vse OK. Tudi če se bo malo pritoževala ga fino sčistita, pa bo.

Spanje: naša tudi še vedno nekaj trokira, zadnje dni najlepše oziroma zares lepo spi, le če je pri meni v postelji. Se je včeraj ob 11-ih tolko najedla, da je nisem upala dat na ravno v posteljico, sem jo imela rajši v polsede na svojih prsih. Pa je mene prej zmanjkalo, preden je zaspala. Me je zbudila okoli enih, ko se je res orng pokakala, tako da sem jo morla previt. HB se ni do konca zbudila in jo je duda z mojo roko na ličku uspavala še do pol petih zjutraj.

Hrana: brokoli zna bit hudo problematičen, grah in ostale stročnice tudi (sem sprobala v porodnišnici, ko sem mela vege prehrano in so mi 2 dneva zapored poleg priloge prinesli za kosilo grah s korenčkom namesto mesa). Jaz brez nekih hudih posledic pojem 1 jabolko na dan. Banana ji ne paše najbolj. Včeraj sem si privoščila 1 krhelj mandarine, pa melono, kivi in grozdje sem tudi že, pa ni bilo hudega. Ampak res vsakega po par koščkov. Mleka in mlečnih izdelkov, pa čokolade in čokoladnih piškotov pa jaz veliko pojem. Trenutno jemzase zelo nezdravo hrano, ker se ne predstavljam, da bi morala toliko kalorij kot jih rabim pojest v obliki zelenjave in polnozrnatih izdelkov. Bi mi želodec razneslo. Sem se morala prav prisilit, da sem začela več jest, ker sem bila sicer preveč švoh, pa še želodec me je ful matral. Tako da mam vsaj 6 obrokov na dan, če kakšnega zamudim za pol ure to takoj občutim.
Glede krčkov, kakanja,... Naša jih je imela že v porodnišnici, ker sem prebrala, da probiotične kapljice pomagajo sem ji jih začela dajat drugi dan, ko sva bili doma. Po 2 dneh je imela zopet lep oranžen kakec (ne sluzastega zeleno rumenega), sprva je veliko prdkala, potem pa še to ne več. Ker jih ne mara popiti, ji jih sedaj par dni nisem dajala, pa jo prebava bolj muči, pa tudi kakec je spet zeleno rumen, tako da sva danes začeli nazaj. V glavnem meni se zdi, da so ji precej pomagale, tako da priporočam.

Kilogrami: jaz sem na nuli, glede na stanje pred nosečnostjo. Me pa žalost prime, ko se pogledam v ogledalo. Nekdo mi je ukradel tazadnjo (kar je ostalo je pa pod vplivom gravitacije), pa vse mišice s stegen (sem jih mela pred user posted image  ravno v top formi zaradi poškodovane vezi v kolenu). Trebuh: glede na to, da je bil že tretjič raztegnjen, pa tudi sicer nikoli ni bil ravno raven, se nimam kaj dosti za pritoževati. Miami se mi pa zdi tvoja ideja o porabi olja do konca dobra. Masaža kože vedno pomaga pri povrnitvi elastičnosti.

Telovadba: zadnji dan v P je v našo sobo prišla fizioterapevtka in nam razložila načela vadbe za medenično dno in trebušne mišice po porodu. Začneš lahko takoj, najprej medenično dno, nato medenično dno skupaj z globoko trebušno mišico na boku (potegneš not del pod popkom), postopno dodajaš obremenitev še za ostale trebušne mišice (na hrbtu: najprej tiščanje križa k tlem, nato dvig glave, nato dvig glave in ramen, nato stegnjene roke do kolen in nazadnje k temu dodaš še obrat v vsako stran (roke ob kolenih)). Menda po principih pilatesa. Začneš 3-5x vsak položaj zadržiš za 5s, cilj je 10_x_ 10s. Upam, da je vsaj približno razumljivo napisano. Je tud povedala bolj na hitro. Menda so v Lj. P delili tudi zloženke z navodili, a jim jih je ravno zmanjkalo.

Kopanje: mi še čakamo, da nam popek neha rositiuser posted image . Sicer lahko daš malo olja kar v vodo, ali pa user posted image  nežno zmasiraš z oljem po končanem kopanju. Pozimi malo večkrat recimo 1x tedensko, sicer pa, ko vidiš, da sili biti koža suha.

Pleničke: mi imamo že od začetka 2, najprej sem imela Fixies, sedaj mam Pampres premium, ki ji glede na izgled kože bolj pašejo. Tudi nam v zadnjih dneh večkrat spuščajo kot prej. Je pa res, dauser posted image tud več poje.

Na FB sem na Pathra-inem profilu videla da je, verjetno včeraj, rodila. ČESTITKE!!!user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil beti 1 -- 3.2.2012 16:08:37 >

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 16:26:28   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Janchek: user posted image user posted image user posted image  super, da sta doma. Samo ne se bat pri čiščenju popka, pa bo vse OK. Tudi če se bo malo pritoževala ga fino sčistita, pa bo.


Ja sej se ne bom bala čistiti .. sigurno da se bo Maša mal upirala, ampak vseen bova mogle ornk dezinficirat, da bo vse ok, da se ne bo kakorkoli vnel ali celo zagnojil ... dobila pa sem vse za seboj ... od vatiranih palčk do gazic in alkohola ... tko, da upam, da bo vse ok in da bo v ponedeljek dobila odpustnico user posted image

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 17:19:26   
ursah
Joj, jaz imam tudi že res dosti tega mraza, ker ne moremo nič ven. Tu pri nas je konstantno -6 ali še manj, in žal vrememska napoved kaže tako še ves teden do četrtka. Sem danes poskusno odnesla smeti in videla, da je tako mrzlo, da se mi zdi da res ni za ven z Evo. Tako da komaj čakam četrtek, če bo kaj manj mrzlo, gremo ven takrat, sicer pa bo baje teden za tem topleje...
Kopanje: mi se še ne kopamo, popek še ni OK. Bo pa naslednji teden, v torek se bomo po mojem že kopali. Potem pa naprej vsak dan...Sedaj jo pa samo umijem z vodo in krpico. Je pa nič ne mažem po umivanju oz. kopanju, uporabljam samo kremo za ritko in morda malo oljčka ali bepantena/ribodermina, če je kje kaj bolj suhe kože.

Uspavanje: zaenkrat uspavanje ni problem, ker že cca 1+ teden zaspi vsak večer konstantno med 20.30 in 21h in potem spimo do cca 7h zjutraj ali še kakšno minutko čez. Zvečer jo umijem (kasneje bomo kopali), previjem, in nato v poltemi in tišini podojim, dokler ne zaspi...zaspi pa trenutno zelo hitro. Ponoči (pri nas to "otroško" noč štejem od 21h-6h zjutraj) se pa zbudi od cca 2-3x (če je dobra noč) do 4x ali 5x (če je bolj slaba noč). Tudi podnevi že nekaj dni zaspi okoli 11h in okoli 16h za cca 2-3 urce, ostalo pa kaj podrema vmes - zaspi pa ali v naročju na joški ali v slingu, ful hitro. Ves ostali čas pa ni šans za kakšno uspavanje, samo malo podremava. Sicer čez dan tudi mi kar ropotamo, mi2 se pogovarjava, pa starejša sestrica kriči, se naglas igra, se smeje ali joka (trenutno ji rastejo 4 zobki hkrati in je malo razdražljiva...).
 
Prehrana: zaenkrat kar pazim in ne jem sveže zelenjave in sadja, samo prekuhano, razen banane. Jem pa tudi čokolado, ampak samo tisto temno, ki mi je itak najboljša. Je dragi včeraj naredil tako dobre muffine za čokoholike, da sem jih morala par zmazat zvečer pri House-u :)

Telovadba: imam slabo vest zaradi keglovih vaj, bi jih morala delat, pa vedno pzabim ali pa se mi ravno v tistem trenutku ne da... Kasneje pa sledi spet pilates 2x tednesko , meni se je po prvi nosečnosti ful obnesel.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 18:34:28   
miami10
BETI 1-katere kapljice daješ? Biogaja?

< Sporočilo je popravil miami10 -- 3.2.2012 18:36:04 >

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 19:09:55   
tanika1
Janchek super, da sta prišli obe domov. Si kar ne morem predstavljat kako ti je blo hudo, še men je blo ko sem to brala.
Mi smo mel pa včeraj sistematski pregled, pa je že kar zrastel in se poredil ma že 4kg (ob rojstvu pa 3375), je blo vse ok, samo napotnico za Uz mi je dala, ker v lj porodnišnici več ne delajo, tu v Nm, pa na radiologiji ne delajo tako malim, tko da sem potem kar v nm porodnišnico klicala, pa mu bodo kar tam nardili naslednji teden.
Jst tud kar pazim pri prehrani, od svežega sadja jem samo jabolka, drugače si pa kuham kompot. Sem pa zadnjič malo kislega zelja probala, pa ga je potem tako zvijalo, da bom raje še malo počakala.

Glede kil nimam pojma kok sem jih zgubila, ampak vsi pravjo da se mi nič ne pozna, da bi pred 1 mesecem rodila-no ja malo trebuha še je, ampak ni panike.

Drugače pa tudi jaz komaj čakam, da bo kaj topleje, da bomo začel hodit ven, ker se mi že kar meša, mi je včeraj prov pasalo it v zd, da sem šla vsaj malo med ljudi.

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 19:23:16   
tanika1
trnjulčica poslala sem ti zs

(odgovor članu tanika1)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 19:29:29   
ursah
Eva pa malo krvavi iz popka...je bil skoraj že suh, danes pa sem že drugič našla malo krvi. Sedaj drugič je je malo več, tako po površini popka (ni zdej pa spet ful krvavo). Ali ve katera, ali je to kaj narobe? Vem sicer, da malo krvi v začetku, ko se popek celi, ni nič takega, ampak sedaj je bil pa že skoraj zdrav.  Ker je ravno vikend...sicer bom kar jutri poklicala patronažno, če bo še kri. Janchek, kako je pa pri vas Maša krvavela iz popka?

(odgovor članu tanika1)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Januarčki 2012
3.2.2012 20:43:00   
beti 1
Miami: Bio Gaia ja.

Ursah: če je samo kapljica krvi, je to do 20 dni normalno, preden se zaceli lahko nekaj časa nič ni, potem se pa malo nabere pa spet. Vsaj tako sta meni rekli patronažna in pediatrinja včeraj. Počakaj do ju3 zjutraj, če bo bolje, lahko upaš, da se popek res zaceli.

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 0:22:22   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: tanika1

trnjulčica poslala sem ti zs

Žal, nisem dobila.

(odgovor članu tanika1)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 8:23:32   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: miami10

BETI 1-katere kapljice daješ? Biogaja?


Punce .. enim novorojenčkom te kapljice ( Biogaja ) povzočajo močne krče ... tko, da bodite pazljive ... poznam 3 novorojenčke, ki jim niso odgovarjale te kapljice

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 8:25:11   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: tanika1

Janchek super, da sta prišli obe domov. Si kar ne morem predstavljat kako ti je blo hudo, še men je blo ko sem to brala.



Ja obe sva doma ... samo lahko priznam, da vsakič ko odvijem popek me je kr mal strah da ne bom zagledala da je krvavo ali da je čuden izcedek .. včeraj zvečer je bil OK ... hvala bogu ... sem ga očistila, Mašo previla in jo pocrklala in potem sva zaspali ob 21h user posted image

(odgovor članu tanika1)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 12:26:18   
kimica86
Lep pozdravček iz mrzle in razpihane obale.. Brrrrrr, zebeee user posted image

No, jutri bo naša rožica stara 14 dni user posted image Kako gre hitro ta čas.. To naše dete pa raste kot gobe po dežju.. hehehe user posted image Je že velika punca in tudi popapa že precej..

USPAVANJE: Naša ponavadi že med hranjenjem zapira učke in na pol spi.. Po hranjenju, ko je čas za podret kupčka pa že praktično spi.. Jo položimo v posteljico in ponavadi 5min je mir, potem pa začne sitnarit.. Ja, gospodična bi se kar po rokah nosila, ma pri naju to ne pali!!! Ji dava dudico v usta in ona se malo potolaži, a kaj ko ji vedno duda pade iz ust in potem je jojjj.. Ma potem jo kar pustiva malo jokat.. Se 5-10min zjoče in od utrujenosti itak zaspi.. Ne bova je razvajala, ne.. Punci se spi, zapira učke in potem vseeno sitnari.. Ko zaspi pa potem spi po 3-4 urce, ponoči tudi kašenkrat 5urc..

KRČI: zaenkrat nimava pojma kako to zgleda, ko jo mantrajo krči.. Mogoče pa kašenkrat sitnari prav zaradi tega, buuu.. Ma dvomim, saj verjetno krči ne trajajo samo 10min..

KILOGRAMI: Blage veze nimam koliko sem zgubila.. Nisem še imela priložnosti se zvagat, ma user posted image pravi, da sem že precej zgubila in da imam samo še malček trebuščka in mogoče v noge nisem vse zgubila.. Tako, da predvidevam, da mi je mogoče še kašnih 5kg ostalo.. Bom pa v roku 2 dni preverila, ker me že zelooo zanima.. hehehe user posted image

PLENIČKE: Mi imamo Pampers premium care 1 in zaenkrat so še v redu, čeprav nam je 2x tudi popustila, ampak z razlogom.. Previta je bila ob 23h, zbudila se je prvič ob 3h, sem jo samo nahranila, ker ni bilo videt, da bi bila pokakana.. Mogoče se je samo 1x polulala.. Potem je pa naprej spala do skoraj 9h in je bila polna plenička.. Drugače so pa te pleničke kar u redu..

PREHRANA: Jaz bolj pazim kaj jem.. Ne jem hrane, ki napenja (npr. cvetačo, ohrovt, brokoli, koruza, fižol, paradižnik, čebula, česen, čokolada...) in zgleda tudi tamali tako paše.. Pijem pa dosti kompota (jabolka, suhe slive), čaj za dojenje in vodo.. Na dan spijem tudi 1dcl mleka..

KOPANJE: Se še ne kopamo, ker popek ni odpadel.. Bo pa verjetno 1x te dni.. Se pa vsako večer prebrišemo, umijemo lička..

TELOVADBA: Nisem še začela telovadit, razen vsaj 3x dnevno po 5-10x naredim keglovih vaj, ker ne bi rada lulala v gate user posted image user posted image Bom pa začela s trebušnjaki ipd. čez kašen teden ali dva, da pridem v formo pred poletjem user posted image

KAPLJICE: Mi ji dajemo že od 1 tedna starosti tiste kapljice Plivit kot so nam rekli v porodnišnici..


Drugače pa še vedno imam mleko- nisem ga zgubila user posted image jaz.. Črpam si vsake 4 urce, da bo imela moja rožica kaj za papat tako, da dobi samo 1x obrok AM dnevno.. Ko pridobim še več mleka pa tudi tega 1x ne bo več user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 12:42:06   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86


USPAVANJE: Naša ponavadi že med hranjenjem zapira učke in na pol spi.. Po hranjenju, ko je čas za podret kupčka pa že praktično spi.. Jo položimo v posteljico in ponavadi 5min je mir, potem pa začne sitnarit.. Ja, gospodična bi se kar po rokah nosila, ma pri naju to ne pali!!! Ji dava dudico v usta in ona se malo potolaži, a kaj ko ji vedno duda pade iz ust in potem je jojjj.. Ma potem jo kar pustiva malo jokat.. Se 5-10min zjoče in od utrujenosti itak zaspi.. Ne bova je razvajala, ne.. Punci se spi, zapira učke in potem vseeno sitnari.. Ko zaspi pa potem spi po 3-4 urce, ponoči tudi kašenkrat 5urc..




Men se pa zdi, da novorojenček rabi, da se mal več pocrklja in da je mal več po naročju in s tem ga popolnoma nič ne razvajaš ... pač govorim tudi po pripovedi mojih kolegic ... jaz našo kr uspavam z nošenjem in zibanjem ... drugače pa velikrat tudi naša zaspi ko pije mleko ampak potem ko je čas za podiranje kupčka se zbudi in takrat jo mejhn ponosim in je to to ... zjutraj, ko ima mal krčkov zarad kapljic pa dobi malo čajčka in nato kar sama zaspi user posted image  potem jo pa položim v postelco in pančka in pančka ...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 12:55:59   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Men se pa zdi, da novorojenček rabi, da se mal več pocrklja in da je mal več po naročju in s tem ga popolnoma nič ne razvajaš ... pač govorim tudi po pripovedi mojih kolegic ... jaz našo kr uspavam z nošenjem in zibanjem ... drugače pa velikrat tudi naša zaspi ko pije mleko ampak potem ko je čas za podiranje kupčka se zbudi in takrat jo mejhn ponosim in je to to ... zjutraj, ko ima mal krčkov zarad kapljic pa dobi malo čajčka in nato kar sama zaspi user posted image  potem jo pa položim v postelco in pančka in pančka ...


Crkljamo jo čisto zadosti.. Ona si itak vzame čas za podiranje kupčka (15-20min) in jo takrat malo razvajamo pa še ziher enih 10min po tem, ko podre kupčka.. Tako, da ji crkljanja prav nič ne manjka.. Ampak dojenčki radi tudi izsiljujejo- zato pa ne maram toliko teh obiskov, ker bi jo radi vsi nosili po rokah!! Zadnjič je spala in so prišli obiski in da bi oni njo radi prijeli- NO WAY!! Ko spi, pač spi.. Pridite 1x drugič.. Zaradi tega je pa res po 1uri spanja ne bom zbujala.. Rada bi se pač nosila skozi po rokah, ampak to ni prav..

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 13:20:31   
cukrček11
Pozdravljene.
Ne vem, če sem lih na pravi temi, pa vendar, naš fantek se je rodil 21.1. težek 3100 in dolg 52. Sam porod je bil zelo hud, tako da ga ne bom niti opisovala. Se bom pa naslednjič, če bo naslednjič še varianta raje odločila za carskega.
Drugače smo pa fajn. lepo se doji in lepo spančka ponoči, sicer spimo vsi 4 skupaj po novemuser posted image , ampak dobro, tako vsaj spimo.
Me pa zanima, če ima katera težave z šivi, meni so namreč popustili, tako mi je rekla patronažna, ko me je pregledala, ampak baje da se pač mora zdaj tako zacelit in bo malo dlje trajalouser posted image . Upam, da bo čimprejuser posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 13:25:42   
soncnica28
Živjo punce!

Da se še jaz malo javim iz zasnežene Sodražice, kjer očitno ne misli nič nehati snežiti. Prov na živce mi gre to vreme, ko ne moremo nič ven :(
Dvakrat sva bila z vozičkom, ko je bil sonček in je obema pasalo, meni in malemu. Zdaj pa en mesec ne bo pobralo tega snega.

Drugače smo vredu, mali je zelo priden.
Pije Novalac 1 mleko, samo to in zelo lepo pije. Sicer je malo premalo pridobil na teži, tako da mu moram zdaj dajati 120 ml, ali pa na dve uri. Samo se mi kar smili, da bi ga mogla skoz zbujat, ko tako lepo pančka.

Krčki se pojavijo proti večeru, samo ni kritično, 2x na dan mu dan po 8 kapljic iz koroških lekarn in zaenkrat se kar dobro drži. Drugače pa mu dan zjutraj 1 kapljico Oliovit D3 namesto Plivita. Kaka redno, ene 2-3 x na dan. Večkrat na dan malo polijo, samo to niso velke količine.

Ponoči mi pa lepo spi po 4-6 ur skupaj, čist odvisno od dneva.

Mi pa zelo telovadi na previjalni mizi, tko da je rekla pediatrinja, ko je tudi pri njej tako telovadil, da je zelo energičen. Ga bom kmalu dala za par minut v igralno postajo, da bom videla kaj bo tam počel.

Lepo se imejte in se pridno crkljajte!

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 13:26:51   
cukrček11

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Men se pa zdi, da novorojenček rabi, da se mal več pocrklja in da je mal več po naročju in s tem ga popolnoma nič ne razvajaš ... pač govorim tudi po pripovedi mojih kolegic ... jaz našo kr uspavam z nošenjem in zibanjem ... drugače pa velikrat tudi naša zaspi ko pije mleko ampak potem ko je čas za podiranje kupčka se zbudi in takrat jo mejhn ponosim in je to to ... zjutraj, ko ima mal krčkov zarad kapljic pa dobi malo čajčka in nato kar sama zaspi user posted image  potem jo pa položim v postelco in pančka in pančka ...


Crkljamo jo čisto zadosti.. Ona si itak vzame čas za podiranje kupčka (15-20min) in jo takrat malo razvajamo pa še ziher enih 10min po tem, ko podre kupčka.. Tako, da ji crkljanja prav nič ne manjka.. Ampak dojenčki radi tudi izsiljujejo- zato pa ne maram toliko teh obiskov, ker bi jo radi vsi nosili po rokah!! Zadnjič je spala in so prišli obiski in da bi oni njo radi prijeli- NO WAY!! Ko spi, pač spi.. Pridite 1x drugič.. Zaradi tega je pa res po 1uri spanja ne bom zbujala.. Rada bi se pač nosila skozi po rokah, ampak to ni prav..




Jaz bi ti svetovala, da raje poskusiš, da ostane budna med dojenjem in jo nato položiš v posteljico ko je še budna. Ker otrok namreč naenkrat zaspi pri mamici na toplem in v naslednjem trenutku se zbudi sam v posteljici in se upravičeno razburja. To je samo moje mnenje, pa tudi ae mi zdi da takšnih dojenčkov še ne ,oreš razvaditi, lahko pa jih poskusiš navaditi na neke rutine.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?