|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 13:57:31   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Shana86

Tudi jaz jem Femibion 1 brez joda, vzamem med kosilom in mi ni nikoli slabo.

Folna kislina je vitamin, ki se ob preveliki vsebnosti sam izloči iz telesa. Torej če poješ eno tableto na dan (kot piše v navodilih) ne more biti absolutno nič škodljivih stranskih učinkov. Pomoje plusi (manjša pojavnost spine bifide) prevladajo nad možnostjo napihnjenosti... Poskusi vzeti tableto med glavnim obrokom, kot piše, in ti mogoče ne bo slabo.


Hvala za odgovor. Ma saj jo vzamem med obrokom. Sicer ne med glavnim, ampak med malico. Po novem se mi je pojavila še zgaga. Res mam samo zgago s temi tableti user posted image Razmišljam, da bi kar nehala jemati, in izberem katere druge, ali pa enostavno ne jemljem nobenih, ker menim, da mam itak dovolj folitov v prehrani. Prehranjujem se namreč vegetarijansko, tko da je recimo brokoli skor glavna sestavina mojega jedilnika user posted image Mogoče sem pa noseča...slabosti, zgaga...sicer prekmalu za prave nosečniške preglavice, ampak nikol ne veš user posted image

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 16:24:17   
Shana86
Glej takole je. Pomanjkanje folne kisline je itak več ali manj problem samo pri ženskah, ki jim primanjkuje nekega encima, ki spremeni folno kislino iz hrane v tako, ki jo telo lahko izkoristi. Torej če tega encima nimaš, moraš prehrani dodajati aktivno obliko folne kisline, ki pa je pomoje samo v Femibionu. Če encim imaš in se normalno prehranjuješ, verjetno dobiš dovolj folne (je zelo občutljiva in se uniči s kuhanjem! zato so pomaranče fajn user posted image ). Problem nastane, ker ne vemo, kateri od nas primanjkuje tega encima. Zato pridno papcamo tabletke. Seveda pa če je zato počutje v podnu, je pomoje brez veze. Ali pa začni jemati folno ob pozitivnem testu (nevralna cev se zapre v starosti zarodka 4 tedne, to je 6 tednov nosečnosti, torej 2 tedna izostanka M - to menda opaziš user posted image ).
Vseeno se splača poskusiti še, kako je, če vzameš tableto med kosilom ;)
Ja, res je, mogoče si pa user posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 16:48:40   
Anonimen
Tippi: Mogoče bi pa šla preverit nivo folne kisline? V Adrialabu (Parmova, Ljubljana) stane 10€+1,80€ odvzem krvi.

< Sporočilo je popravil katka_ -- 31.5.2012 16:49:09 >

(odgovor članu Shana86)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 18:28:38   
Tippi
Shana mogoče res poskusim še z jemanjem tablet med večjimi obroki. Jap, bom! Predno začnem resno razmišljat kaj narest. Če se je pa vgnezdil pikec, potem je pa itak jasno, da ena ali dve neprijetnosti pretehtajo zdravje otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 18:30:21   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: katka_

Tippi: Mogoče bi pa šla preverit nivo folne kisline? V Adrialabu (Parmova, Ljubljana) stane 10€+1,80€ odvzem krvi.


Hm. In kaj naj bi s tem testom pridobila? Mogoče namiguješ na to, da jo imam dovolj in da potem itak ni potrebe po folni kislini, ali pač če jo je premalo, da je potem itak smiselno "prebolet" par preglavic na račun zdravja otroka. Kakorkoli hvala za info user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 18:31:04   
Anonimen
Ja, točno to user posted image .

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
31.5.2012 18:32:44   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: katka_

Ja, točno to user posted image .


user posted image
Zdej poskusim še med večjimi obroki, potem si bom pa naprej možgančke kravžljala. Test bo kar dobra odskočna deska. Super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
25.6.2012 18:59:36   
Karmy29
Živjo punce!

Eno vprašanje bi imela za vas. Kako je s to folno kislino? a ste pred tem šle k ginekologinji, da vam je povedala kaj bi bilo bolj primerno za vas , ali ste namesto k ginekologinji zavile kar v lekarno in tam po nasvetu kupile?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
26.6.2012 8:52:06   
Anonimen
Jaz sem šla v spletno lekarno pogledat, katere folne kisline obstajajo, potem pa še po forumih malo, da sem prebrala izkušnje punc.
Folne kisline so v osnovi itak vse enake. Edina razlika je ta, da imajo eni pripravki zraven še vitamine in minerale, pa pri Femibionu je ta razlika, da je polovica doze v obliki metafolina. Tako da se mi zdi, da ti tu GIN nima kaj veliko svetovat, ampak se moraš kar sama odločit ...

(odgovor članu Karmy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katero folno kisilno uporabljate?
26.6.2012 17:38:41   
Karmy29
hvala Katka_ user posted image
Evo s koncem avgusta grem v "napad" za folno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?