|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 15:29:28   
ronja
Glede na to, da je njuna veza še v fazi spoznavanja, kjer se vse vrti zgolj in okrog seksa običajno, res ne razumem, zakaj mu je sploh šla pokazat vsa ponosna motor, če pa se samostojno odloča kaj lahko in kaj ne in njegovo mnenje ni važno...

Če sem prav razumela punce, on sme bit vesel in jo mora podpirat v njenih hobijih, ki pa jih ona seveda lahko drži zase. Vendar, ko se jih odloči pokazat, mora bit dovolj skuliran, da svoje morebitno neodobravanje lepo izrazi.
Se pa strinjam s tabo, da ne moreš tega pričakovat, pa hkrati ne dat, ker je pač dajdam v partnertsvu (kdor se spet spotakne ob to, da on še ni partner, Elvira pravi, da imata partnerstvo, ker ona pričakuje od njega, da se bo obnašal tako, kot naj bi se v partnerstvu).

In jaz se o zelo pomembnih zadevah, ne pogovarjam z vsakim.

Ja, saj se ti ni treba. Samo moraš potem pač sprejet možno reakcijo, da bojo ljudje paf in nenavdušeni in ti mogoče vrgli naprej kaj, kar ni najlepše. Saj veš: boljše preventiva kto kurativa. Če ti je pa važno, kako nekdo reagira na tvojo veliko željo, potem je pa fajn povedat, da imaš to veliko željo. Recimo banalen primer: sem šivala lubiju trenirko. Ker mi je bilo njegovo mnenje tu zelo važno, sem ga prej vprašala, če mu je blago ok, če bi to nosil (je bilo namreč oranžno melirano:D) - mu je bilo všeč in je dobil oranžno trenirko. NIsem pa spraševala njegove mame, ki je komentirala, da je "pederska" (ni vedela, da sem jo jaz delalauser posted image ) - ravno zaradi barve. Mene nič ne jezi to, da njej ni všeč, ker njeno mnenje pri tem ne igra vloge - ustrešt sem želela njemu, ki si ne želi nosit samo bež in sivo, ne njej, ki bi ga oblačila samo v bež in sivo;). Zato me to nič ne matra (v bistvu mi je ful smešno, če sem čisto iskrena:), niti pod razno se ne bi zato kregala z njo ali ji ne dvigovala telefona ali karkoli. Ni se ti treba pogovarjat z vsakim, ampak od kogar pa hočeš razumevanje, ga pa moraš tudi ti dajat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   [Brisano sporočilo]
9.7.2012 15:31:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 15:31:28   
ronja
Sem pa vedela, da če so najini interesi različni, nisva za skupaj.

Bingo - ti si vedela, on pa NI vedel. In točno zato nekatere zagovarjamo, da je fajn povedat svoje velike želje svojemu fantu, pa tudi če še nista leta skup.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 15:37:02   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
In če sem zato čudna, sem pač čudna. Bohmenimarad!



ma, ne, prav fajn si in fajn te je brat (tisti s povišanim cukrom ta zapis preskočite user posted image ).

Besede pogosto ne izražajo naših misli, ampak strahove, čustva, jezo, skrbi... njegova reakcija je bila grda, lahko pa se skupaj z njo nauči, kako odreagirat naslednjič, tako da bo povedal svoje misli, njeno dostojanstvo pa ne bo okrnjeno in prizadeto. Samo mu mora ona povedat, kaj čuti, si želi, on ne more brati njenih misli. In obratno. Pač če eden drugega vidita kot potencialnega življenjskega partnerja. Sicer pa en dober seks al pa tudi če ga preskočita in si najdeta ustreznejša partnerja.




Enako! Ja, za sovražnike cukra, tole definitivno ni! user posted image
In se strinjam! Izkušnje nas oblikujejo. Na vseh področjih. In sem prepričana, da če se nekako vidita v skupni prihodnosti, da bosta stvari okrog motorja razpucala!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 15:40:09   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sem pa vedela, da če so najini interesi različni, nisva za skupaj.

Bingo - ti si vedela, on pa NI vedel. In točno zato nekatere zagovarjamo, da je fajn povedat svoje velike želje svojemu fantu, pa tudi če še nista leta skup.

Ja ne vem, kako ni vedel, da nisva za skup, če je naredil ravno kontra kot je bila moja želja? Pa sva bila leta skup, pa mi je povedal za svoje želje, pa jaz sem tudi izrazila svoje mnenje. On je slepo verjel, da me bo prepričal v vse njegove ideje. Da ko bo imel motor, bo itak prepozno, da bi se bunila in se bom sprijaznila in bo vse kul in oh in sploh. user posted image user posted image Pa sej nisem blond user posted image No, sem mu pustila prosto pot, da je izpolnjeval vse svoje želje. user posted image Jaz sedaj mirno živim, on se pa še vedno žali (očitno je ostal v preteklosti user posted image )

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 15:46:08   
ronja
Ja ne vem, kako ni vedel, da nisva za skup, če je naredil ravno kontra kot je bila moja želja?

Ne, ne, mislila sem on - Elvirin fant.

pa mi je povedal za svoje želje

Samo to smo predlagale Elviri - da bi on vedel, da je to njena želja. Ne da si je ne izpolni. Ampak da ima fant možnost vedet prej, da se to lahko zgodi.

On je slepo verjel, da me bo prepričal v vse njegove ideje. Da ko bo imel motor, bo itak prepozno, da bi se bunila in se bom sprijaznila in bo vse kul in oh in sploh.

Enako kot ona. Samo da ja ona carica, ker si upa, tvoj bivši pa baraba, ker te ni upošteval - kot je rekla lilijana.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 16:03:10   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja ne vem, kako ni vedel, da nisva za skup, če je naredil ravno kontra kot je bila moja želja?

Ne, ne, mislila sem on - Elvirin fant. Aja, se mi je zdelo malo čudno ... sedaj razumem. user posted image

pa mi je povedal za svoje želje

Samo to smo predlagale Elviri - da bi on vedel, da je to njena želja. Ne da si je ne izpolni. Ampak da ima fant možnost vedet prej, da se to lahko zgodi.

On je slepo verjel, da me bo prepričal v vse njegove ideje. Da ko bo imel motor, bo itak prepozno, da bi se bunila in se bom sprijaznila in bo vse kul in oh in sploh.

Enako kot ona. Samo da ja ona carica, ker si upa, tvoj bivši pa baraba, ker te ni upošteval - kot je rekla lilijana.

Tega pa jaz nisem rekla. user posted image Imeti motor ne pomeni, da si upaš in da si car (vsaj zame ne). Pa moj bivši tudi ni bil baraba, pač je izbiral in izbral user posted image
Ah, sej govorimo o istih stvareh, samo ne pridemo skupaj. Lahko bi mu omenila željo po motorju (zato pa so randiji, da se pogovarjaš in spoznavaš), ni ga pa dolžna prositi za dovoljenje. On pa tudi ni prav odreagiral. Mislim, da sta se želela iti "partnerstvo" preden sta se res spoznala, zato je tudi nastal konflikt. Želita nekaj skupaj načrtovati, pa eden za drugega ne vesta, kaj si kdo želi. Vsekakor se bosta morala pogovoriti.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 16:16:51   
ronja
Tega pa jaz nisem rekla. user posted image Imeti motor ne pomeni, da si upaš in da si car (vsaj zame ne).

Ti ne, druge pauser posted image .

Ah, sej govorimo o istih stvareh, samo ne pridemo skupaj. Lahko bi mu omenila željo po motorju (zato pa so randiji, da se pogovarjaš in spoznavaš), ni ga pa dolžna prositi za dovoljenje.

Točno to ves čas govorimo! Da k spoznavanju spada to, da poveš svoje velike želje:). Sicer si samo ff. Če bi on vedel, da je to njena želja bi lahko a.) se sprijaznil in bi lepo reagiral ali b.) jo pustil, ker se pač s tem ne more sprijazni oz. c.) upal, da jo bo minilo in ko bi videl, da je ne bo, bi vseeno lepše reagiral, ker bi to pač vsaj deloma pričakoval

Mislim, da sta se želela iti "partnerstvo" preden sta se res spoznala, zato je tudi nastal konflikt. Želita nekaj skupaj načrtovati, pa eden za drugega ne vesta, kaj si kdo želi. Vsekakor se bosta morala pogovoriti.

Ravno zato je pa fajn povedat svoje želje svojemu fantu. Tudi če nisi zeloooo dolgo skup. To je del spoznavanja:). In pač da če pričakuješ nekaj, kar spada v partnerstvo, se moraš tudi ti obnašat tako, kot bi se v partnerstvu (da pač poveš svoje želje).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 16:29:13   
mateyka
koje doktorate ste spisale, eej.. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 16:34:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

koje doktorate ste spisale, eej.. user posted image

Ravno to sem razmišljala, ko sem zdaj brala par strani napisanih, odkar sem nazadnje pogledala gor user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 16:58:07   
MissElvira

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Potem pa, za boga milega, naj dvigne njemu telefon in naj se pošteno poseksata.....saj sta pravzaprav zgolj zaradi tega skupaj.....glede na to, da nobeden nobenemu ni dolžan polagati računov......



Ravno zato sem šla v petek do njega, v usnjeni opravi in z rdečo šminko. Nisem pričakovala sedaj ravno odobravanja mojega nakupa, ampak da se bo bolj osredotočil name kot na motor in zakaj zaboga sem ga sploh kupila, ko je pa on vendarle 2x zgrnil.

Res ste nekatere lepo povedale, da tak odziv ni nekaj zlobnega, nerazumevajočega, a roko na srce, v tej fazi mi pri fantu res ni najbolj pomembno, kako bo znal "poskrbeti" zame. Saj že, ko sva gledala avtomobile, je prodajalce spraševal razne podrobnosti, ki mu tudi niso šle najbolje od rok. Jaz sem ga vseeno pustila, naj baranta, saj je v tem očitno užival. Sem ga nato prosila, če mi lahko razloži zakaj so bile določene stvari tako pomembne, pa je bil precej slabe volje in odgovoril, da je pač kupil že 5 avtov in da to ve.

IZVIRNO SPOROČILO: Ronja

Je pa to čudno, da tako razmišljaš o bivšem, brez kakršnegakoli ampak zraven



Lahko razumem, da tako znanstveno dušico hitro zmoti to, da ni tako pozitivnih kot negativnih dejstev na mizi. V nasprotju s pogovorom v živo, ima ta forumska komunikacija le pisno izražanje in tukaj ljudje na splošno bolj razmislimo in uredimo misli, porabimo več časa, da neko misel strnemo v izjavo. A če se prav spomniš, sem o tem bivšem fantu tukaj že dosti napisala, verjamem pa ti, da ne boš šla luščit njegovih slabih lastnosti iz mojih nekdanjih postov o njem, da bi prišla do realne slike in da bi videla, kako o njem res razmišljam.

Nisem tudi napisala, zakaj sem se odločila, da tisto vezo prekinem. Tukaj sem pred časom lovila informacije o tem, kako sploh odrasli, starejši ljudje gledajo na dopust, kako se morajo nekateri potruditi, da v tistem kratkem času napolnijo baterije. Navkljub vsemu pa ne morem ne nekdanjega, kot tudi ne sedanjega fanta postaviti tako na pladenj, da bi ju trgale hijene. Tega tudi ne pišem, da bi dobivala odobravanja za svoje početje in kritike fantovih muh, temveč zato, ker me zanimajo različna mnenja. Ta so tukaj dostikrat res lepo predstavljena. Vseeno je pa lepo, kako mi nekateri zaželite srečno vožnjo, tega pa verjemi, da ne slišim dosti.

Da se pa ne boste obregali preveč ob nekdanjega, se mi zdi vseeno prav, da nekaj napišem tudi o njem. Saj je najbrž očitno, da mi je veliko pomenil in da sem z njim skoraj od začetka lahko videla lepo prihodnost, a ta veza se vseeno ni mogla obnesti. Ker študiram ob obali, nisva mogla biti skupaj več kot par dni na teden. To na začetku še ni tak problem, a zato, da se naredi korak naprej iz "skupaj nama je res lepo", je kot ste večinoma same dobro povedale, potrebna komunikacija, pogovor.

Ta moj nekdanji je bil pa samotar, zelo privaten človek. Pred desetimi leti mu je zaradi smrti razpadla ožja družina, širša se je na smrt skregala o zapuščini. Zato si je sam ustvaril svoje življenje, imel že pred 30im lastno stanovanje, avto, motor, čudovit izgled in pristno, človeško toplino. A tudi zelo zelo težak karakter. Da se je kakšne težje, osebne stvari pogovarjal z menoj, sva morala biti sama. Napravila večerjo, šla na sprehod, šele takrat se je odprl. A v njegovem življenju je bil takrat le čas za spremembe, ki so se dolgo nabirale in da bi res vedela, kaj se mu dogaja iz dneva v dan, bi morala biti ob njem, mu stati ob strani še kako drugače, kot le da sem mu na voljo za pogovor. Da bi ga nahranila, ko se je utrujen in lačen vrnil iz službe, ne pa da je nato letal po ljubljani in ob devetih zvečer iskal toplo večerjo, nato še zalival vrt, nato pripravljal na sestanek, itd. Ko si je nato natočil kozarec viskija in si oddahnil, sem jaz na obali že spala.

Njegova odločitev, da pusti službo je zato prišla kot strela z jasnega, vsaj zame, kot tudi odločitev, da gre takoj jadrat. Najprej le za par dni, nato so podaljšali kar na 4 tedne, in se namenili čez atlantik. Jaz pa sem prišla do zaključka, da bo za vezo med nama potrebno to, da se preselim k njemu - on se k meni namreč ne more. Tega tudi jaz nisem bila zmožna, saj res moram dokončati ta študij in si ustvariti kariero, bila sem pa tudi utrujena, ker sem ga nonstop pogrešala.¸Končala sva preko telefona, predno so zapluli čez gibraltar.

No, to je, kar se tiče bivšega, vse. Sem imela par ljubimcev vmes, pa nič konkretnega. Sedanjega sem spoznala na smučanju pozimi, še živi pri starših in ima veliko več prostega časa. Ta človek se mi, vsaj pogovorno, veliko več odpira. Star je 26 in nima posebnih načrtov v življenju, pač je bolj mladosten, tako kot jaz. Zna biti nežna dušica, zato me je tudi njegova izjava tako zadela, saj res nisem mislila njemu storiti nič slabega. A če bi bil vsaj tiho in me objel, namesto da me je šel k*rcat, jaz nebi toliko razmišljala o tem, da bi odprla to temo. In sedaj še toliko bolj vem, da takšnih izpadov ne mislim tolerirati, ne pri njem, ne pri kom drugem. Tudi zase vem, da se bom za nadaljevanje te veze morala bolj pogovarjati z njim, a to žal lahko naredim šele, ko vem da me nikoli ne bo šel zabit nazaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 19:27:00   
ronja
Tudi zase vem, da se bom za nadaljevanje te veze morala bolj pogovarjati z njim, a to žal lahko naredim šele, ko vem da me nikoli ne bo šel zabit nazaj.

Potem se zabubi v svoji hišico - ker takega, ki te NIKOLI ne bo zabil nazaj, po moje ni. Ker delamo napake, ker smo utrujeni, včasih nervozni... in včasih narobe reagiramo. To je reala.

A če se prav spomniš, sem o tem bivšem fantu tukaj že dosti napisala, verjamem pa ti, da ne boš šla luščit njegovih slabih lastnosti iz mojih nekdanjih postov o njem, da bi prišla do realne slike in da bi videla, kako o njem res razmišljam.

Nekaj se spomnim, ampak to ne pomeni, da danes razmišljaš enako;). POleg tega je bil moj point v tem, da ti ob težavi s sedanjim pride na pamet dobra lastnost bivšega, brez slabih.

Navkljub vsemu pa ne morem ne nekdanjega, kot tudi ne sedanjega fanta postaviti tako na pladenj, da bi ju trgale hijene.

Hehe, jaz sem tega (in če se prav spomnim tudi nekdanjega) fanta tu ves čas zagovarjala;).

Ti iščeš princa na belem konju - do neke mere razumljivo, saj imaš komaj 22 let - po drugi strani pa si imela že nekaj zvez in bi lahko mogoče bolj realno gledala na odnose;). Želiš nekoga, ki te ne bo nikoli užalil, preveč prizadel, ki te ne bo nikoil zabil, bo pošteno povedal, kar misli, ampak vedno v pravem tonu in s pravimi besedami, te bo nežno objel, ko bo besen nate, itd... fora zvez, ki obstanejo ni to, da se nikoli ne zgodi nič hudega in da drug drugemu nikoli nič ne zabrusimo - ampak da se znamo potem zmenit in da ne delamo za drugega popolnoma nesprejemljivih stvari. Ti imaš en kup popolnoma nesprejemljivih stvari - toliko, da v bistvu ne poznam človeka, ki bi jih lahko izpolnil (kateregakoli spola) - enostavo ne poznam nikogar, ki bi bil v reali tako obvladan, da ne bi nikoli zabil dragega, nikoli ne izbral besed itd... Še na faksu vas mora prfoks mirit, pa še njemu se zgodi, da vas pošlje v tri krasne... V partnerstvu so pa še precej večje stvari, bolj konkretni primeri, pa bolj blizu smo si... Poosebljena diplomacija tu (ankica) je napisala, da sta si morala z dragim enkrat zmetat v obraz vse, kar se je nabralo, ko sta mela težko obdobje... To se v partnerstvu dogaja. Partner ni princ, ki bo vedno skrbel, da se ne bo princeska užalila ali prehladila ali ujezila in jo bo vedno najprej objel, ne glede na svoja čustva. Parner je človek. Ki je jezen in ko je jezen, se ne objema nežno in ljubeče, ampak robanti (tako ali drugače, vsak ima svoj način, noben pa te ne bo šel stiskat, če je besen nate;). Se objameš, ko rešuješ problem, seveda. Ne pa ko si paf in jezen. Takrat pa najprej zbruhaš vso jezo;).

Mislim, da enostavno še nisi pripravljena na resno zvezo. Moraš odsanjat svoje pravljice in se potem nekoč zbudit:). Saj si še mlada:). Do takrat pa divjaj, kolikor ti srce želi, izživi vse svoje drame, ki jih mladi ljudje včasih tako nujno rabijo (da so na smrt užaljeni zaradi nepravilno izrečenih besed, za katere vejo, da niso bile tako mišljene, recimo;)... Nič ni narobe, če to rabiš:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 20:40:22   
MissElvira
Ti vem da nisi šla nobenega trgat, hotela sem reči, da nebi nikoli na forumu namenoma vrgla kosti... se razumeve?

Partnerstvo in resna veza pa je posledica dolge komunikacije med vpletenima, vez, ki se med človekoma tako ustvari skozi čas in skupna doživetja. Če oba vpletena med to potjo ne naletita na ovire. Ker se tudi tukaj najde kopica zelo različnih karakterjev sem lahko opazila, da imajo ljudje glede partnerstev različna pričakovanja in stališča. Medtem, ko se kakšni ženski nebo odveč ugnezditi v prizidku staršev, bo drugi to nesprejemljivo. Eni fantje bodo želeli žensko, ki v gospodinjstvu podpira tri vogala, drugi želijo tudi sami izbirati barvo zaves in jedilni list.

No, tako je pa tudi meni pri fantih pomembno obvladovanje. Še enkrat naj poudarim, da je razlika med jezo in zlobo velika. Ko se na faksu spremo, smo velikokrat jezni, a nikoli žaljivi. Po tvojih besedah sodeč, smo lahko na fanta ali punco jezni zato, ker se nas njihove odločitve osebno tičejo. Takšnih izpadov zato tudi ne smemo zameriti, ker se ljudje ob jezi ne morejo nadzirati, vzdignejo glas, izrečejo besede brez pomiselka. OK, kaj se pa zgodi nato? Kri je vroča, konflikt je očiten, argumentov pa ni. Tukaj nastopi zloba.

zlôba -e ž (ó) želja, da se komu namerno
povzroča veliko trpljenje, velike težave

Moje presenečenje z motorjem ni prišlo brez napovedi. Fant je vedel, da so mi všeč, vedel, da sem šla spomladi opravljat izpit in vedel, da sem "nekaj" kupila in da ga obiščem. Zloba je nastopila po prvem presenečenju, ko si je temeljito ogledal motor in mi mirno rekel najprej da je navadno sranje. OK, neargumentirana izjava, a čez njo še grem. Ga vprašam zakaj je sranje? Yamaha YBR250 je na motosvetu odlično ocenjena. Njegov odgovor: Ima le 20 konjev, nesreči se ne boš izognila. Oh, sem rekla, moč pa res ne pomaga manevrirat v izogibu. Nato je zavil z očmi in mi rekel, prav želim si da bi čimprej obležala v krvi. Na mojo željo je stvar še enkrat ponovil, le da brez "želim si". Nato je odšel v bife, pred katerim sva se dobila, jaz pa dalje v sosednjo vas, kjer sem se morala skulirati, da sem se vrnila domov.

Vidiš, in to je zloba. Mene je globoko prizadela. Najbrž katere tukaj nebi, mene pa žal je. In VEM, da se nekateri znajo zadržati takšne zlobe, četudi lahko v jezi skačejo, tulijo ali udarjajo po mizi. Kdaj bom imela tudi jaz partnerja, ne vem. Ko bom dolgo časa z nekom skupaj morda, in se bova navadila drug na drugega. A zlobo bo gotovo znal kontrolirati, znal jo je moj bivši, zato mi je tem dogodku prišel na misel. Najbrž zato, ker je bil le starejši in se je bil kontrole primoran naučil prej.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 20:54:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Moraš odsanjat svoje pravljice in se potem nekoč zbudit:). Saj si še mlada:). Do takrat pa divjaj, kolikor ti srce želi, izživi vse svoje drame, ki jih mladi ljudje včasih tako nujno rabijo (da so na smrt užaljeni zaradi nepravilno izrečenih besed, za katere vejo, da niso bile tako mišljene, recimo;)... Nič ni narobe, če to rabiš:)

Veš ronja, tudi na "stara" leta lahko zaželiš pravljic in se ni potrebe zbujat. Lahko divjaš,... tudi kasneje marsikdo to rabi user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:01:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: MissElvira

En tak človek je že celo življenje v moji bližini, ko na tak beden, tragičen in črnogled način kaže, da skrbi za mene. Tvojega ne poznam, za tega mojega človeka pa lahko rečem, da ni zloben, ampak enostavno drugače ne zna. Tudi meni bi podobno rekel, kot tvoj... včasih bi me to ganlo, danes ne več. To je pač njegov pogled in mnenje na zadevo, da se seveda drugače to povedat in pokazat, da zna biti motor nevaren.
Vedno pa je motorist kupil/dobil svoj prvi motor, noben ni imel tisoče km prvič. Vaja te tudi tu naredi mojstra. Vsako izzivanje in vožnja čez rob, pa je res lahko tragična. Ampak pri motoristih so že dokazali, da ni sam motor in motorist nevaren, ampak vozniki v avtih, ki ne poznajo motorjev in ne znajo precenit njegove vožnje. Zato je tudi toliko nesreč. 

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:11:35   
manna
Nisem vsega brala, ampak tale izjava tvojega fanta zame ni zloba. Zloba je (kot si tudi sama pisala) če nekomu namerno nekaj zelo slabega narediš oz. želiš. On je besede izrekel v trenutku, afektu, brez neke predhodne namere. Za moje pojme gre samo zato, da se ne zna prav izražati/obnašati. Zloben pa ni. Mogoče ti zavida lahkotnost, spontanost, ki je on (sklepam) nima.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:13:51   
astrid1
Meni je pa tole res tooo much. Obešanje na vsako besedo, seciranje do zadnjega vlakna. Se mi je vse skupaj totalno uprlo. Zdaj vsaj vem, da če bom imela kakšen resen problem, ga ne bom razkrivala na tem forumu. Ker mi je kar slabo od vsega obsojanja, povzdigovanja nad drugimi, kazanja na napake avtorice....

Dekle je staro 22 let. Tipček pa 26. Nemogoče je govoriti o nekem partnerstvu, saj še sploh ne živita skupaj. Oba rasteta, odraščata. Takrat pride do konfliktov in bolečine. Z vsako bolečino se posameznik spremeni. Lahko na boljše. On je šel pač s svojo izjavo čez mejo, ki jo je sama sedaj jasno začrtala. Naslednjič pa bo to mejo začrtal on.

Želim obema vse najlepše... Življenje ni neka stalnica, se spreminja od trenutka do trenutka. Vmes pa trpimo, se veselimo. Pa po možnosti se ne oziramo na negativizem drugih. Ker potem ne letimo ampak smo vkopani z nogami v beton negativnosti zafrustriranih.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:20:16   
MissElvira
Joj, reeees ti hvala za takšno izjavo, astrid! user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:20:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Želim obema vse najlepše... Življenje ni neka stalnica, se spreminja od trenutka do trenutka. Vmes pa trpimo, se veselimo. Pa po možnosti se ne oziramo na negativizem drugih. Ker potem ne letimo ampak smo vkopani z nogami v beton negativnosti zafrustriranih.



Se strinjam... da malo seciram... sori user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:24:34   
panineve

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

A res ne vidite, da ni primerjave z nekom, ki je v resni vezi že leta in leta, desetletja, ki ima družino, otroke, in z nekom, ki je v vezi pol leta, brez obveznosti, kjer se dva šele ovohavata.



Samo do tega posta sem brala. Jaz sem imela nekaj resnih zvez, ki so trajale po več kot pet let in nikoli nisem štartala z zvezo na način, da bo itak zelo prehodnega značaja, če pa že, pa potem ni trajala nekaj mesecev. Res je, da se dva šele ovohavata user posted image v tem času, ampak iskrenost, pogovor, pričakovanja, želje po mojem mnenju pač spadajo v to ovohavanje user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:43:42   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: panineve


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

A res ne vidite, da ni primerjave z nekom, ki je v resni vezi že leta in leta, desetletja, ki ima družino, otroke, in z nekom, ki je v vezi pol leta, brez obveznosti, kjer se dva šele ovohavata.



Samo do tega posta sem brala. Jaz sem imela nekaj resnih zvez, ki so trajale po več kot pet let in nikoli nisem štartala z zvezo na način, da bo itak zelo prehodnega značaja, če pa že, pa potem ni trajala nekaj mesecev. Res je, da se dva šele ovohavata user posted image v tem času, ampak iskrenost, pogovor, pričakovanja, želje po mojem mnenju pač spadajo v to ovohavanje user posted image


Škoda, ker nisi brala naprej, kjer sem v enem odgovoru tudi napisala, da vsako vezo štartaš kot da je edina in za vedno. In sem paše seveda tudi ovohavanje user posted image

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:44:05   
ronja
Partnerstvo in resna veza pa je posledica dolge komunikacije med vpletenima, vez, ki se med človekoma tako ustvari skozi čas in skupna doživetja. Če oba vpletena med to potjo ne naletita na ovire.

Samo v tem se ne strinjava - menim namreč, da čisto vsako partnerstvo naleti na ovire. Fora je samo, da gremo čez, kadar imamo partnerja dovolj radi in ovira ni prevelika za oba v tistem času.

Seveda imamo različna pričakovanja in želje in različne "dealbrakerje", kot pravi mateyka. S tem ni nič narobe, ne rabiš argumentov, da ti je nekaj dealbraker. Če so ti všeč samo kodrolasci, si pač najdeš enega s kodrčki, noben ne bo rekel, kaj se greš, zakaj pa nočeš bit z enim z ravnimi lasmi. Pač taki so ti všeč, to imaš vso pravico. Narobe je samo rečt: veš, z njim nisem mogla bit, ker je bil tako smotan, da je mel ravne lase;).

Veš ronja, tudi na "stara" leta lahko zaželiš pravljic in se ni potrebe zbujat. Lahko divjaš,... tudi kasneje marsikdo to rabi

Lulu, problem pravljic je samo to, da jih sanjaš sam... V reali so pa zelo fajn fantje, s katerimi se da tudi zdivjat;).

Nemogoče je govoriti o nekem partnerstvu, saj še sploh ne živita skupaj.

To je sama omenjala - da tega ne sme bit v partnerstvu.

Dekle je staro 22 let. Tipček pa 26. Nemogoče je govoriti o nekem partnerstvu, saj še sploh ne živita skupaj. Oba rasteta, odraščata. Takrat pride do konfliktov in bolečine. Z vsako bolečino se posameznik spremeni. Lahko na boljše. On je šel pač s svojo izjavo čez mejo, ki jo je sama sedaj jasno začrtala. Naslednjič pa bo to mejo začrtal on.

Se strinjam. Pravim samo, da to ne pomeni, da je on zloben. To je bilo namreč njeno vprašanje - če lahko s tem človekom živi, če je pa taka zloba. Ona itak ne namerava več bit z njim in tu je nihče ne misli prepričevat, da naj mu da šanso. Sama sem ji že v 1. ali 2. postu napisala, da mu je ni treba dat, pa da ne rabi nobene razlage za to. Samo ni fer rečt, da je zloben, če je 1x grdo reagiral. Ni reagiral prav, vseeno pa to ni taka reč, ki se ne bi dala zmenit - na splošno. Lahko pa zanjo je, ni problema. Spraševala je za naše mnenje in sama dopuščam, da se zgodi, da kdaj kdo ven pade in izjavi kaj totalno neprimernega, važno je kaj dela.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:47:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Meni je pa tole res tooo much. Obešanje na vsako besedo, seciranje do zadnjega vlakna. Se mi je vse skupaj totalno uprlo. Zdaj vsaj vem, da če bom imela kakšen resen problem, ga ne bom razkrivala na tem forumu. Ker mi je kar slabo od vsega obsojanja, povzdigovanja nad drugimi, kazanja na napake avtorice....

Dekle je staro 22 let. Tipček pa 26. Nemogoče je govoriti o nekem partnerstvu, saj še sploh ne živita skupaj. Oba rasteta, odraščata. Takrat pride do konfliktov in bolečine. Z vsako bolečino se posameznik spremeni. Lahko na boljše. On je šel pač s svojo izjavo čez mejo, ki jo je sama sedaj jasno začrtala. Naslednjič pa bo to mejo začrtal on.

Želim obema vse najlepše... Življenje ni neka stalnica, se spreminja od trenutka do trenutka. Vmes pa trpimo, se veselimo. Pa po možnosti se ne oziramo na negativizem drugih. Ker potem ne letimo ampak smo vkopani z nogami v beton negativnosti zafrustriranih.




V bistvu je že avtorica teme začela s tem....z obsojanjem partnerja, povzdigovanja sebe nad njim in nad ostalim "tradicionalno orientiranim" občestvom in s kazanjem na napake svojega partnerja....pardon fanta, ful.kača, ali karkoli že je.......

K odraščanju oz. rasti in razvijanju nekega partnerstva pa sodi tudi to, da smo sposobni sami priznati svoje napake.....v bistvu se meni to zdi zelo bistven del enega partnerskega razmerja....da si sposoben videti, da nima zgolj partner napak, ampak da tudi ti nisi princesa na zrnu graha, brezmadežna, brez napak.....in ko pride človek do te stopnje, da sprejme samega sebe tudi z vsemi svojimi napakami, takrat tudi neha sanjati o princu na belem konju....

In če človek tega še sam ne vidi, da pač ni zgolj on center sveta, okrog katerega se zemlja vrti, je zelo dobrodošlo, da mu to kdo pove....na začetku bo zgražanje, ker ni deležen podpore svojega dejanja, ker vsi ljudje ne jočejo z njim ob njegovem trpljenju, čez čas, ko se pa strasti poležejo, pa človek začne počasi premišljevati in tudi secirati določene pomene besed.....

Ker pomoč ni vedno zgolj jokanje in stokanje nad usodo prosilca pomoči nad katerega so se zgrnile vse tegobe sveta, katerega svet ne razume, ker je takooo drugačen (v bistvu pa niti ni drugačen, le tako zelo si sam želi biti drugačen in izstopati)...včasih kdo potrebuje tudi konkretno brco v rit, da neha tarnati nad svojimi problemi, ki v bistvu niso niti problemi, ampak so zgolj plod njegove domišljije, ker je preveč seciral partnerjevo besedo in ji v svoji glavi še dodal besedo "zloba", da je efekt žrtve še popolnejši.......

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:48:07   
ronja
Po tvojih besedah sodeč, smo lahko na fanta ali punco jezni zato, ker se nas njihove odločitve osebno tičejo. Takšnih izpadov zato tudi ne smemo zameriti, ker se ljudje ob jezi ne morejo nadzirati, vzdignejo glas, izrečejo besede brez pomiselka. OK, kaj se pa zgodi nato? Kri je vroča, konflikt je očiten, argumentov pa ni. Tukaj nastopi zloba.

Mislim, da je argument to, da ga skrbi zate. Zelo enostavno.
Ne pravim, da nimamo pravice bit jezni, če nam kdo kaj grdega zabrusi - samo da se da zmenit. Ker če bi vsak/a odkorakala vsakič, ko je nekdo rekel nekaj neprimernega, potem bi nas bilo bolj malo skupaj;). Saj sem ti napisala: lubi je rekel, da bo tamalo fental - pa je najboljši oči, kar jih poznam in ji ni še nikoli nalašč nič žalega storil.

Imaš vso pravico, da imaš svojo lestvico, spraševala si pa za naše mnenje o njej. Meni se zdi nekoliko nerealna, ker težko najdeš poštenega popolnoma obvladanega človeka, ki te ne bo nikoli prizadel.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 21:48:46   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Meni je pa tole res tooo much. Obešanje na vsako besedo, seciranje do zadnjega vlakna. Se mi je vse skupaj totalno uprlo. Zdaj vsaj vem, da če bom imela kakšen resen problem, ga ne bom razkrivala na tem forumu. Ker mi je kar slabo od vsega obsojanja, povzdigovanja nad drugimi, kazanja na napake avtorice....

Dekle je staro 22 let. Tipček pa 26. Nemogoče je govoriti o nekem partnerstvu, saj še sploh ne živita skupaj. Oba rasteta, odraščata. Takrat pride do konfliktov in bolečine. Z vsako bolečino se posameznik spremeni. Lahko na boljše. On je šel pač s svojo izjavo čez mejo, ki jo je sama sedaj jasno začrtala. Naslednjič pa bo to mejo začrtal on.

Želim obema vse najlepše... Življenje ni neka stalnica, se spreminja od trenutka do trenutka. Vmes pa trpimo, se veselimo. Pa po možnosti se ne oziramo na negativizem drugih. Ker potem ne letimo ampak smo vkopani z nogami v beton negativnosti zafrustriranih.




Obešanja na vsako besedo tudi jaz ne maram in se temu kolikor se le da izogibam. Seveda pa, je treba pogledati tudi z druge strani. Da se tukaj razvijejo debate, kjer vsak pristavi svoj piskerček (beri izkušnjo ali videnje, mnenje). In to se mi pa ne zdi slabo, saj se nekteri tudi iz tega veliko naučijo. Zakaj pa ne! Nekateri pa pač samo radi podebatirajo. Se pa strinjam, da je še kako potreben nivo, brez obsojanja.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?