|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je nevarno, a ni?
7.3.2004 11:12:41   
Ulla
Hvala Irena in Polona za tako motivirana članka, sem kar malo boljše volje, ko sem tole brala.
Do M mi manjka še 3 dni, vendar sem danes zjutrej kr naredila test, pa ni nič pokazalo, samo pravijo, da pokaže šele po prvem dnevu izostanka.

Sporočim kaj bo čez 3 dni.

LP

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   A je nevarno, a ni?
8.3.2004 12:20:37   
Medvedka
Ulla, jaz nikoli nisem razmišljala, da je toliko otrok prizadetih ravno zaradi sorodstvenih razmerij. Če pa dobro premislim, so pa res določene vasi prav znane po tem, da živi v njih ogromno število prizadetih otrok (tudi mongoloidnih itd.) glede na število prebivalcev. In spomnim se, da smo se kdaj že pogovarjele z vzgojiteljicami v Varstveno delovnem centru (kjer varujejo take otroke, mladostnike ter odrasle), da je to prav zato, ker se poročajo v sorodu.
Je že res, da se lahko otrok rodi prizadet tako ali drugače tudi zaradi drugih stvari (bolezni, dejavniki okolja), vendar sorodstvo staršev zagotovo močno poveča verjetnost, da gre kaj narobe.

Po mojem se res ne splača igrati z otrokovim in tudi vajinim življenjem. Zamisli si, kašna žalost je gledati otroka, za katerega veš, da ne bo nikoli samostojen, da ne bo mogel živeti sam in skrbeti zase. Da bo potem, ko ti ne boš mogla več skrbeti zanj (na stara leta), moral v zavod itd.

Še tako gredo stvari prevečkrat narobe - preprečita vsaj to, kar se preprečiti da.

Če se imata s fantom zares, zares rada in bi rada živela skupaj - za kaj pa ne. Vendar se v tem primeru raje odločita za ne-imeti-otrok ali pa se odločita za posvojitev.

Vsekakor, premislita oba!
Pa veliko sreče pri odločitvah!

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   A je nevarno, a ni?
8.3.2004 12:21:52   
Medvedka
Ulla, jaz nikoli nisem razmišljala, da je toliko otrok prizadetih ravno zaradi sorodstvenih razmerij. Če pa dobro premislim, so pa res določene vasi prav znane po tem, da živi v njih ogromno število prizadetih otrok (tudi mongoloidnih itd.) glede na število prebivalcev. In spomnim se, da smo se kdaj že pogovarjele z vzgojiteljicami v Varstveno delovnem centru (kjer varujejo take otroke, mladostnike ter odrasle), da je to prav zato, ker se poročajo v sorodu.
Je že res, da se lahko otrok rodi prizadet tako ali drugače tudi zaradi drugih stvari (bolezni, dejavniki okolja), vendar sorodstvo staršev zagotovo močno poveča verjetnost, da gre kaj narobe.

Po mojem se res ne splača igrati z otrokovim in tudi vajinim življenjem. Zamisli si, kašna žalost je gledati otroka, za katerega veš, da ne bo nikoli samostojen, da ne bo mogel živeti sam in skrbeti zase. Da bo potem, ko ti ne boš mogla več skrbeti zanj (na stara leta), moral v zavod itd.

Še tako gredo stvari prevečkrat narobe - preprečita vsaj to, kar se preprečiti da.

Če se imata s fantom zares, zares rada in bi rada živela skupaj - za kaj pa ne. Vendar se v tem primeru raje odločita za ne-imeti-otrok ali pa se odločita za posvojitev.

Vsekakor, premislita oba!
Pa veliko sreče pri odločitvah!

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   A je nevarno, a ni?
8.3.2004 17:52:23   
Ulla
Katarina,

kakšen cukerček je tvoj otrok, pravi sonček.Ob branju tvojega članka so mi lile solze, še sedaj imam cmok v grlu, in ne morem vrjeti, da lahko ena sestra al karkoli je že bla tako reče "smola", jest bi jo, bolje da ne napišem.

Hvala za vse, 100% bom naredila tako, da bo dobro za otroka.

Objem srčkani Lei.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   A je nevarno, a ni?
10.3.2004 13:13:24   
Ulla
Hvala Jana_P. Res sem vsem hvaležna, ki so se oglasile in mi je veliko lažje ter bolj pogumno bom šla naprej čeprav težko, ker bom razdrla najino zvezo.

Že od samega začetka od prvega dne ko sva začela hodit, sem imela vedno v mislih, da sva si malo v sorodu, vendar nisem niti toliko mislila,sedaj, ko si pa srčno želim otročka me je pa vedno bolj strah in si ne upam tako deleč in tudi ne bom šla, ker ni prav, da naredim to otročku.

Hvala vsem.

LP U

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   A je nevarno, a ni?
14.3.2004 21:26:26   
Ulla
OJ Sonja,

kamen se mi je odvalil od srca, ko sem dobila M, hvala za nasvete, res mi je lažje, a obenem težko, vendar res je za nobeno ceno ne bom naredila tega otroku!!!

Še vedno sva skupaj s fantom, ker ne more razumet, a sedaj pa kr grem, pa ne bova več skupej.Skupaj sva živela tri leta, no še vedno, ampak jaz bom morala vse skupej dati v kovček in iti domov.Včasih imam čudne misli in si kar mogoče ne bom upala dobiti fanta, ker bom imela občutek, da se mi bo pa zdej tukej kaj naredilo, ker sem zapustila mojega dobrega fanta

Še vedno raztresena Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   A je nevarno, a ni?
15.3.2004 8:37:13   
PetraTeja
Ulla,

tudi jast mislim, da si prav naredila.

Petra

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   A je nevarno, a ni?
15.3.2004 17:49:24   
Ulla
Hvala, težko mi je, ampak bom prehodila to goro.

Se še beremo

LP Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   A je nevarno, a ni?
19.3.2004 17:23:44   
Ulla
Lidi, hudo mi je, zate in res sploh ne morem vrjeti, kako sem lahko 4 leta bila s fantom, vendar sem kljub temu vsak dan ali teden razmišljala, da sva si v sorodu,a sedaj, ko sva pa hotela imeti otročke, sem se pa zavedala, da to ni dobro. Žalostna sem minila so 4 leta, jaz grem pa že proti 30 letom, vendar nič ni prepozno.

Žalostna Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   A je nevarno, a ni?
20.3.2004 7:25:32   
Mira-2
Ulla,

seveda ni prepozno, nič ni izgubljeno. Vesela si lahko, da si dovolj zgodaj spoznala napako in jo tudi pravočasno rešila.
Sedaj ne bodi žalostna zaradi 4 let ampak vesela zaradi vseh, ki še pridejo.
Preteklosti ne moreš spremeniti, prihodnost lahko, zato ne razmišljaj o tem kaj je bilo ampak delaj na tem kar bo.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   A je nevarno, a ni?
22.3.2004 15:33:04   
Ulla
Še vedno mi je grozno, kar nemorem se pomiriti, mogoče od same navade, ko sva živela tolk časa skupej in sedaj zopet nazaj domov v svojo sobo, ampak to ni primerjljivo z otročkom.

Hvala Hana.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   A je nevarno, a ni?
25.3.2004 7:30:39   
Mira-2
Zivjo Mojca,

saj se nekako strinjam s teboj ampak lahko ti povem, da tisti katerim se je zgodilo to, da imamo bolne otroke je razdreti zvezo najmanjsa zrtev, ce bi le imeli se eno moznost.
Midva sva se veliko pogovarjala o tem in oba sva mnenja, da bi se takrat morala raziti... zato vsa moja podpora Ulli. Ostala sva skupaj, ker sva imela otroka in ker morava zanj skrbeti skoraj 24ur na dan.
Ni tako enostavno posvojiti, kaj sele odlociti se za darovalca, psihicno so to tako zelo tezke stvari.
Na koncu pa se vedno ostane dejstvi, da zveza s sorodnikom ni naravna in to je bila moja najvecja napaka, ki jo ne bom mogla nikoli popraviti.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   A je nevarno, a ni?
25.3.2004 18:52:15   
Ulla
Hvala vsem, ki mi pomagate pri odločitvi, vendar v sebi sem se odločila,da bom razmerje prekinila.
Pisala sem zdravnici za genske preiskave in ji napisala, kako sva si v sorodu in mi napisala naslednje; da sva si v drugem kolenu bratranec in sestrična. Sej sploh nevem kateri kolen je pa tisti, ki res ni več nobene povezave??

Hudo mi je , ampak življenje mora iti dalje.

Hvala vsem, Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   A je nevarno, a ni?
6.4.2004 12:25:00   
Ulla
Pozdravljene vse,

meni je ravno včeraj ena gospa rekla, ko me je vprašala kako kaj fant, pa sem ji povedala, da sva se razšla, ker sva si v sorodu, pa ne upava tvegati. Polj je pa rekla, da pozna vse to našo žlahto in da si sploh nisva tolk v sorodu fullll nek deleč, skorej ni.

Nevem kako mi je zdravnica napisala da sva si v drugem kolenu??Kateri kolen je pa tisti, ki ni več prisotnega sorodstva?

Zbegana sem , ker en govori tako en pa zopet tako.

Hudo mi je, Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   A je nevarno, a ni?
6.4.2004 13:16:26   
Mira-2
Draga Ulla,

verjamem, da ti je hudo in tudi meni je - zaradi tebe, se bolj pa ko pogledam mojega sina in vsakic mi je tako tako zelo zal za moja dejanja, da ne znam napisati. Nihce ti ne more nicesar vsiliti, odlocitev je cisto tvoja, tisti, ki imamo izkusnje ti lahko povemo samo svoje mnenje.

Se enkrat sem pogledala v razpredelnico in vidva sta "second cousin" kar je bratranec in sestricna v drugem kolenu.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   A je nevarno, a ni?
6.4.2004 17:04:33   
Ulla
Oj Mira, kakšno razpredelnico, a mi jo lahko pošlješ ali kje bi se jo dalo videti?

hvala za vse,Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   A je nevarno, a ni?
7.4.2004 9:26:40   
Mira-2
Zivjo Ulla,

sem ti poslala osebno sporocilo.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Sanje o nosečnosti so pozitivne
Se je tudi vam kdaj sanjalo, da ste noseči? Pomenijo te sanje, da si želite otroka oziroma še enega otroka? Preverite, k...
Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?