|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
10.8.2012 19:26:23   
tix
matkurja, prvič po obeh porodih user posted image  je bilo tudi temu primerno, nič grem spet

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
13.8.2012 21:50:50   
TomTaylor
O, tole je pa d'best ideja! Samo, jz imam pa en problem - ful rada tečem, kadar tečem in dokler tečem. Pol me pa koleno sfrka in me boli po 3-4 tedne skupaj. Pa spet tečem 2 tedna in spet 3 tedne bolečin. Posledično tudi tečem potem na to koleno kot bi na jajca stopala user posted image ...Ne vem sicer na kaj čakam, ampak k zdravniku se še nisem spravila, ker otekline nimam nobene. Vezi, meniskus?...No, ajde, jz vas spremljam, podpiram, mogoče celo pridružim.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
14.8.2012 9:12:55   
Matkurja
Jaz se še zmeraj prepričujem. Moram it teren ogledat. Sem našla eno lokacijo, ampak moram preverit. Mogoče bom šal en dan ko ohladi vozičkat po tej progi.
Pa steznik za koleno moram nabavit.
TomTaylor, meniskus?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
14.8.2012 9:41:25   
skuštrana
Punce, jaz sem vam pridružim septembra. Trenutno sem še tako leteča (poletje pa to) in sama s tamalimi pa mi še ne znese, jeseni pa na polno. user posted image Moram začet migat, drugače bom stara in zarjavela.

Maham vam do sep, pa se vidimo (tečemo user posted image )

TT, jaz imam tudi probleme s kolenom. In pravzaprav ne vedo kaj točno mi je, ker na preiskavah ne pokaže nič. Mene pa na trenutke tako boli, da ne morem hodit, spat, nič... Lani sem potem hodila k enem fizioterapevtu v Ce, ki zdravi tudi športnike in on mi je edini pomagal in vedel kaj mi je ( neke male vezi, ki so pritrjene na koleno se mi vnamejo, ma, ne vem še sama čisto točno, nisem ravno doma v anatomiji). Sedaj me ne boli že eno leto, razen če čudno stopim, se naslonim...Prej pa stalno, za umret je bilo.
In me je tudi strah kako bo šlo to skupaj z laufanjem user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
15.8.2012 22:10:38   
mausikaa
če lahko se bi vam pridružila...
torej: sem dobre tri mesece po porodu, začenjam bolj z hitro hojo oziroma z tekom z vozičkom - recimo temu tek polžje hitrosti, ampak važno da sem začela nazaj migati user posted image



_____________________________

[img]http://lb1f.lilypie.com/hVkrp2.png[/img]

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
15.8.2012 23:18:57   
Matkurja
Jaz si grem jutri ogledat teren. Bom pa verjetno hodila še jutri. No bom vidla, kako mi bo šlo. Ima proga 5 km, pa še do tam je en km, pa sevede nazaj.

(odgovor članu mausikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
17.8.2012 8:59:48   
danyy
Pozdravček punce,a kaj tečete? Meni ta teden super uspeva, danes sem bila že tretjič. Pa tudi nove teniske sem že sprobala, je super tečt v njih.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
20.8.2012 16:13:59   
LuLu
user posted image
 
1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausikaa
 
 user posted image     user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
20.8.2012 16:21:48   
LuLu
Uspelo tudi na morju. Od 10 dni sem 4x tekla, 1x pa se mi ju pubec pridružil, ker ima 5 let ni vzrdžal mojega tempa, pa me je počakal na plaži in sem sama malo skakala gpr in dol, levo in desno... toliko daleč, da ga imam še na očeh. Je pa zame to bilo prvič tekanje na morju in ob plaži. Ker pa se je to vedno zgodilo zgodaj zjutraj... Master card tega ne more plačati. NEPRECENLJIVO!
Priporočam, če ste na morju ali še greste.
Aja, pa lep pozdrav vsem in še novim članicam ... dobrodošle! user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
20.8.2012 16:49:36   
danyy
LuLu dobrodošla domauser posted image .
Jaz šele grem na morje, tekla pa tam ne bom, bom raje zgodaj zjutraj plavala- to jaz obožujem, ko je še mirno morje, mir, tišina, upam samo da bo voda dovolj topla user posted image . Jutri imam v načrtu spet tek, komaj že čakamuser posted image .

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
20.8.2012 22:46:15   
LuLu
danyy,
res ti želim, da se vsaj 1x 20/30 minut prej vstaneš, greš laufat, tolko, da dobro zašvicaš, potem pa skok v jutranjo morje. Fantastika!
Samo zaradi tega bi se takoj vrnila na morje. Drugo me ne vleče preveč. Tu mač turistov. Ampak zjutraj ni nikoli bilo gužve. Po 7. uri pa folk navali na hrano v trgovine user posted image  LAAAČNIII, ker popoldan bo vsega zmanjkalo user posted image
Ja, še to... ljubo doma, kdor ga ima user posted image  se je lepo vrniti domov user posted image  

< Sporočilo je popravil LuLu -- 20.8.2012 22:48:18 >

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 8:30:41   
danyy

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

danyy,
res ti želim, da se vsaj 1x 20/30 minut prej vstaneš, greš laufat, tolko, da dobro zašvicaš, potem pa skok v jutranjo morje. Fantastika!
Samo zaradi tega bi se takoj vrnila na morje. Drugo me ne vleče preveč. Tu mač turistov. Ampak zjutraj ni nikoli bilo gužve. Po 7. uri pa folk navali na hrano v trgovine user posted image  LAAAČNIII, ker popoldan bo vsega zmanjkalo user posted image
Ja, še to... ljubo doma, kdor ga ima user posted image  se je lepo vrniti domov user posted image  


Stvari za tek bom vzela zraven, pa bomo videli kako bo. Boma mogoče šla tečt kar oba z možem, malega pa v voziček- to se mu bo ziher dopadlouser posted image . Vstajala pa bom verjetno zelo zgodaj - ker moj sinko se redno zbuja okoli pol 6 zjutraj user posted image user posted image . Mi gremo septembra in upam, da neke gužve ne bo, ker tega jaz tudi ne maram.
Jaz sem danes svoje že odtekla -5 km+2 km hoje (v hrib se še nisem spravila tečt user posted image ),zdaj pa uživam ob dobri kavici .

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 10:15:48   
Luns
Jaz se spravljam tečt že kako leto, zdaj je pa res skrajni čas da začnem. Tako da se vam tud jaz pridružujem. Ta teden mi ne bo še zneslo ampak drug teden je pa skrajni čas. Bom poskusila se držat 13 tednskega programa. Verjetno pa ni treba dodajat da nisem ljubitelj teka.

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 10:26:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Luns

Jaz se spravljam tečt že kako leto, zdaj je pa res skrajni čas da začnem. Tako da se vam tud jaz pridružujem. Ta teden mi ne bo še zneslo ampak drug teden je pa skrajni čas. Bom poskusila se držat 13 tednskega programa. Verjetno pa ni treba dodajat da nisem ljubitelj teka.

Pozdravljena!
Kadarkoli začneš tečti... vseeno je. Pa četudi boš prvič tekla na tistem teku, kjer se bomo dobile user posted image  
Veš, večina nas je takih, ki nismo marale teka. Ko enkrat začneš in si teren pripraviš čisto po svojih željah in potrebah, čas, lokacijo, sama, v družbi... sama si svoj šef. Nobenega kopirati ali mu biti podobna. Če ti ta program ne bo ustrezal, ne odnehaj, ampak si naredi svoj program. Jaz čisto po svoje tekam. Iskreno... sploh še nisem naštudirala teh programov user posted image  
Boš vidla, da boš spoznala čare te rekreacije. 1 ura odklopa, ki pa ga žal v takem svetu, s takim tempom in stresom, mah skoraj vsi, potrebujemo, da ostanemo zdravi in pozitivni.
Dodana na seznam in kar pogumno user posted image

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 10:26:36   
LuLu
1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausika
15.  Luns
 
 user posted image     user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 18:45:27   
miška17
Lulu za tekuser posted image user posted image user posted image . Vidim da si spoznala lepoto teka.user posted image Pa še za tvojo temo.user posted image user posted image user posted image

Vsem pa kar potrpežljivo vzrajajte v teku in ne bo vam žal.user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 19:18:24   
taška30
Še jaz se vam bom pridružila. Nisem sicer popolna začetnica, začela sem tečt en mesec pred Lj.maratonom 2009. Iz nule. Brez posebnega razloga. Nek hec v službi, kao gremo babe na maraton... Celo življenje sem sovražila tek in se ga izogibala ko hudič križa, npr. V OŠ pri telovadbi in tako...
Hočem vam povedat, da sem v enem mesecu in pol takrat leta 2009 prišla do takega napeedka, da sem komot odtekla 10km. To ni primerjave s samostojnim tekom, tam je tak adrenalin, da te kar nese. Rezultat sem imela 1 ura in 5 min, kar ni blesteče, ampak sem bila tako ponosna nase, da sem še en mesec hodila naokoli ko pav.user posted image torej, razmislite, še imate čas, ravno sedaj zbirajo prijave...

2010 sem šla še na eno 10-ko, lani pa kar na 21-ko, čeprav prej NIKOLI nisem tekla dlje kot uro in četrt, pa še to le enkrat.Kaj dela adrenalin in navijanje gledalcev ob progi.user posted image No, 21 sem tekla 2 uri in 25 min, pa preživela.user posted image za letos sem se že prijavila na 21!

Tečem 2-3 x na teden, vmes imam obdobja (tudi po 1 mesec) "lenitisa". Zdaj pri teh temperaturah le cca. 45-50 minut, več se mi ne da, bom počasi probala malo podaljševat.

Jaz sem pa za razliko od večine vas bolj popoldanski in večerni tekač, zjutraj sem preveč v komi, glede hrane raje bolj lačna kot sita, si pa ponavadi preden grem od doma stlačim v usta par pesti oreščkov, rozin al pa kr kakšno sladkarijo, da gre cukr direkt v kri...

Čist preveč sem že naložila za prvič, bom kar nehala...

Lo, Taška

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
21.8.2012 19:39:54   
LuLu
1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausika
15.  Luns
16. taška30
 
 user posted image     user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
26.8.2012 15:23:12   
LuLu
Ojla
eno vprašanje za tekačice user posted image
Ima katera kakšne probleme z nosom. Sama jih imam že od prej in mi to včasih povzroča problem pri dihanju, ko tekam. Je pa dihanje zelo pomembno in naj bi bilo skozi nos.
Ima katera kake takšne izkušnje? Kako jih premaguje? Ali se da naučiti, da s takim nepravilnim dihanje tudi pretečeš več kilometrov?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
30.8.2012 12:03:04   
danyy

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ojla
eno vprašanje za tekačice user posted image
Ima katera kakšne probleme z nosom. Sama jih imam že od prej in mi to včasih povzroča problem pri dihanju, ko tekam. Je pa dihanje zelo pomembno in naj bi bilo skozi nos.
Ima katera kake takšne izkušnje? Kako jih premaguje? Ali se da naučiti, da s takim nepravilnim dihanje tudi pretečeš več kilometrov?



A, da bi se naj dihalo skozi nos? Jaz diham kakokor kdaj (sem se danes testirala user posted image ) in diham skoz usta in nos.Hm?


Sem pa začela opažat še nekaj drugega, da me včasih po teku boli glava - tečem na tešče (no malo kave spijem )? Je možno da zaradi tega? BOm poskuslila prej pojest malo suheha sadja - bi to bilo ok?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
30.8.2012 12:59:23   
miška17
IZVIRNO SPOROČILO: danyy


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ojla
eno vprašanje za tekačice user posted image
Ima katera kakšne probleme z nosom. Sama jih imam že od prej in mi to včasih povzroča problem pri dihanju, ko tekam. Je pa dihanje zelo pomembno in naj bi bilo skozi nos.
Ima katera kake takšne izkušnje? Kako jih premaguje? Ali se da naučiti, da s takim nepravilnim dihanje tudi pretečeš več kilometrov?



A, da bi se naj dihalo skozi nos? Jaz diham kakokor kdaj (sem se danes testirala user posted image ) in diham skoz usta in nos.Hm?


Sem pa začela opažat še nekaj drugega, da me včasih po teku boli glava - tečem na tešče (no malo kave spijem )? Je možno da zaradi tega? BOm poskuslila prej pojest malo suheha sadja - bi to bilo ok?


Za zimske oz. hladnejše razmere je idealno vdih skozi nos in izdih skozi usta med tekom.

danyy tek na tešče lahko povzroča glavobol. Poskusi kaj malega pojest pred tekom in če po teku ni več težav je potem kriva lakota za glavobol. Tudi jaz nemorem na tešče teč.



< Sporočilo je popravil miška17 -- 30.8.2012 13:00:44 >

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
31.8.2012 9:26:44   
miška17
Pozdravljene!
Pred vrati je jesen in kmalu bo zima.

Ne se ustrašiti jesenskega dežja, saj se da teči tudi med dežjem. Oprema za dež: vetravka, ustrezna topla obleka in dobre superge. Po teku, pa čimprej na toplo... Kar korajžno tečt, saj do pomladi nesmemo zgubiti kondicije.
Tudi v hudem mrazu se da teči, zato zime se ne ustašite. Dokažimo, da imao železno voljo.user posted image

Tiste, ki ste omenile da imate težave z koleni: toplo priporočam obisk pri ortopedu in fizioterapevtu.user posted image Oni vam bodo najbolje svetovali glede vaših težav z koleni ter dali vam bodo ustrezne napotke glede vašega teka.

Lep tekaški pozdrav

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
31.8.2012 9:33:19   
Tippi
Sledim tudi sama, čeprav bom tekla šele drugo leto user posted image

Za zimski tek, ni treba nič komplicirat. Moje izkušnje. Pomembno mi je, da imam pokrita ušesa s trakom, če je res hud mraz. Čez usta imam buff, tatenek, odlična zadeva, ki jo lahko kombiniraš na več načinov (kot trak, kot ruto, kot šal, ipd.). Pomembno je, da imam rokavičke tatenke, ker zna koža na rokah zelo razpokat, do bolečine in pa obvezno, ne se preveč oblečt, ker se telo ne more hladit. Odtečeš svoje in takoj domov pod topel tuš.

Lepo jesinsko-zimsko tekanje želim user posted image

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
31.8.2012 9:51:13   
sazi
Bi se vam pridružila še ena nezačetnica. Ko berem taško30 je skoraj tako, kot bi opisovala mene.

Od nekdaj sem imela rada šport, vendar v samem teku nisem našla veselja - do pred nekaj let.
Tekla sem večinoma sama in samo za svojo dušo in zdravje, lani pa sem šla 1. na DM tek (10km) in kasneje na LJ maraton (21 km). Ravno se pripravljam na EKO maraton v MB (grem na 10km), za LJ maraton pa sem se spet prijavila na 21km.

In res je, kot pravi taška30 - adrenalin te res kar potegne. Pri meni je problem na daljši razldalji na žalost ta, da me po 15km začne boleti en kolk in to zeloooo. Če bo letos spet tako (sem isto doživela spomladi na Kraškem maratonu - 21km), bo treba ugotavljat, kaj je krivo in se daljših razdalj od 10km ne bom udeleževala.

Tole lahko pa kar skopiram od taške30, ker velja zame 100% enako.
Tečem 2-3 x na teden, vmes imam obdobja (tudi po 1 mesec) "lenitisa". Zdaj pri teh temperaturah le cca. 45-50 minut, več se mi ne da, bom počasi probala malo podaljševat.

Jaz sem pa za razliko od večine vas bolj popoldanski in večerni tekač, zjutraj sem preveč v komi, glede hrane raje bolj lačna kot sita, si pa ponavadi preden grem od doma stlačim v usta par pesti oreščkov, rozin al pa kr kakšno sladkarijo, da gre cukr direkt v kri...

Čist preveč sem že naložila za prvič, bom kar nehala...


Če boste za kam delale kakšno ekipo za skupinske prijave, sem do nadaljnega zraven. Razen za tek trojk (aja, še na tem sem bila letos 12,5 km) nimam nobene priključitvene skupine in se teka vedno udeležim kot posameznica.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013
31.8.2012 11:24:56   
miška17
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



....Od nekdaj sem imela rada šport, vendar v samem teku nisem našla veselja - do pred nekaj let.
Tekla sem večinoma sama in samo za svojo dušo in zdravje, lani pa sem šla 1. na DM tek (10km) in kasneje na LJ maraton (21 km). Ravno se pripravljam na EKO maraton v MB (grem na 10km), za LJ maraton pa sem se spet prijavila na 21km.....

....In res je, kot pravi taška30 - adrenalin te res kar potegne. Pri meni je problem na daljši razldalji na žalost ta, da me po 15km začne boleti en kolk in to zeloooo. Če bo letos spet tako (sem isto doživela spomladi na Kraškem maratonu - 21km), bo treba ugotavljat, kaj je krivo in se daljših razdalj od 10km ne bom udeleževala.....




Svetujem ti da pred LJ maratonom narediš domač test. Teči 21km in opazuj kaj bo s kolkom. Razmišljaj kako tečeš in če se pojavi bolečina prekini nemudoma tek. Tako boš vedela če lahko greš na LJ maraton.

< Sporočilo je popravil miška17 -- 31.8.2012 11:29:47 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?