|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potrebujem?
3.10.2012 19:47:34   
MioBambino
Rok poroda imam januarja.

Posortirala cunjice(in ostalo opremo) za moje dete- v univerzalnih barvah imam:
* 2 zaščitne rokavičke(da se ne praska z nohtki)
* 2 žabice/pliš- 56
* 2 tetra kapici- 62
* 2 tetra kapici- 56
* 1 debelejša kapica-mala
* 6 mako majčk- 62
* 4 mako majčke-56
* 4 hlače(1x brez stopal; 3x s stopali)- 62
* 2 hlače(1x brez stopal; 1x z stopali)- 56
* 6 body dolgi rokav(vsi na preklop)- 1 mesec/56
* 9 body dolgi rokav(4x na preklop; 5x za čez glavo)- 62
* 2 jaknici- 56
* 1 jaknica- 62
* 8 povijalnih plenic
* nogavičke in copatki
* zimski kombinizon- 62
*** 29 tetra pleničk
*** 3 posteljnine
*** 3 rjuhe
*** 6 malih pleničk- krpic
*** 2 brisački

Kaj vse še morem kupiti?
Zanimajo me vaše izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
3.10.2012 21:01:02   
2sneg13

Sigurno kašne hlače npr. na naramnice, puloverček oz. majčko z dolgimi za čez bodi, ker men je otrok čist drugačen tako oblečen kot npr. samo v te pliš pajace s stopalci. moje mnenje. Drugače je pa seznam čist ok, sproti dokupiš, če misliš, da potrebuješ.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
3.10.2012 21:13:49   
kajajaka
Jaz sem pa ne strinjam z 2sneg13. (ampak nimam nič proti, da ne bo pomote - vsak ima pač svoje mnenje).

Meni se pa novorojenčki v kakšnih hlačah (bodnedaj kavbojkah) kar smilijo, ko pomislim, kako neudobno jim je. Pa puloverčke čez glavo vlečt... joj, groza...  

Končno so bili 9 mesecev nudistki in mislim, da so udobni bombažni pajacki , bodiji, hlačke... čisto luškani, da o mehkobi in ugodju ne govorimo user posted image


Sicer pa glede brisačk - če misliš mali brisački za umivanje, ti svetujem, da kupi še kakšno kopalno (tista 1m x 1m s kapuco) So zelo praktične za kopanje novorojenčkov.

Sicer pa se strinjam s predhodnico, da imaš za začetek dovolj, potem pa dokupi, kar boš potrebovala (veliko boš najbrž tudi dobila kot darilo).

Želim ti lepo nosečnost in zdravega dojenčka.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
3.10.2012 21:54:57   
cilla
Jaz si ne predstavljam, da bi moja dva prve tri mesece stlačila v zimski kombinezon. user posted image Še normalno oblačenje in preoblačenje je bilo eno samo tuljenje. Jaz sem nabavila zimske vreče za v lupinice in zimske vreče za v voziček. Najboljši nakup v mojem življenju sploh. Otroka sem oblečenega kot v stanovanju položila v lupinico, zapela zadrgo tik pred vrati za ven. Ko smo prišli v avto in se je ta že malo ogrel, sem samo potegnila zadrgo in se nikuhal. Preden smo zapustili avto sem zadrgo spet zapela (en poteg, z eno roko). Ko smo prišli na cilj, pa spet odpela. Elegantno, priročno.
Pajaci so meni za večje otroke, za novorojenčke pa najbolj nepraktična in neumna (ne želim žalit katere koli uporabnice te zadeve) pogruntavščina sploh.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
4.10.2012 8:11:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Jaz si ne predstavljam, da bi moja dva prve tri mesece stlačila v zimski kombinezon. user posted image Še normalno oblačenje in preoblačenje je bilo eno samo tuljenje. Jaz sem nabavila zimske vreče za v lupinice in zimske vreče za v voziček. Najboljši nakup v mojem življenju sploh. Otroka sem oblečenega kot v stanovanju položila v lupinico, zapela zadrgo tik pred vrati za ven. Ko smo prišli v avto in se je ta že malo ogrel, sem samo potegnila zadrgo in se nikuhal. Preden smo zapustili avto sem zadrgo spet zapela (en poteg, z eno roko). Ko smo prišli na cilj, pa spet odpela. Elegantno, priročno.
Pajaci so meni za večje otroke, za novorojenčke pa najbolj nepraktična in neumna (ne želim žalit katere koli uporabnice te zadeve) pogruntavščina sploh.

Pri taprvi sem imela samo pajac ... pa je res praktičen edino za dolge sprehode z vozičkom, ko ne greš nikamor noter ... zdaj za tadrugega imam pripravljen ta isti pajac za dolge sprehode, za vožnjo z avtom pa za hiter skok v trgovino ali k zdravniku itd. sem pa nabavila vrečo za lupinico ... je sigurno fajna pogruntavščina. Ko bo tmali v športnem delu bo pa itak že pomlad in bo zimska vreča v igri šele prihodnjo zimo.

Kar se pa zgornjega seznama tiče, se mi zdi ok ... jaz imam pripravljene tudi ene take mehke kavbojke pa šmeki bombažno majčko ... pač tako za lepše, drugače pa večinoma samo bombažne oz. plišaste pajacke, ker so res najbolj udobni.

Pa glede na napovedi G imamo pripravljeno večinoma cunjice št. 50 in 56 ... torej za prvi mesec oz. dva (če bo približno tako kot pri tavečji) ... torej v nobeni stvari količinsko nisem pretiravala, bom raje potem nabavila še kaj, ko bom dejansko videla kako velik bo tamali user posted image


< Sporočilo je popravil Otika -- 4.10.2012 8:12:29 >

(odgovor članu cilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
4.10.2012 8:24:59   
Tippi
uf, popoln seznam user posted image Jaz se spomnim kako je bilo v prvo, nisem imela četrt od tega, kar si nabavila ti. Smo bolj ciganske sorte user posted image Mi smo vse kupovali sproti in zdaj bomo naredili enako. Jaz namreč ne bi vedela kaj narediti s tolikimi kapicami user posted image Itak, ne jemlji osebno, ampak govorim na sploh. moje mnenje user posted image jaz se včasih prav čudim, kako je ta industrija na čustvih folka bogata (rojstva, smrti, poroke, zdravje, itd.). In dokler je povpraševanje, bo tud ponudba zmer večja in ljudje bodo pač zapravljali.
No, če je pa ostalo od prejšnjega otroka, ali pa če novopečeni starši "dedujejo" cotice od sorodnikov in prijateljev je pa druga pesem. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
4.10.2012 8:43:30   
Tutan

* 2 zaščitne rokavičke(da se ne praska z nohtki); tole je fajn ja, si moram napisat, da moram ene kupit
* 2 žabice/pliš- 56 - pliš žabe? A to so tiste na stopalke?
* 2 tetra kapici- 62 - imam 2, eno 50, drugo 56, potem pa po kopanju tako (vsaj pri prvem nisem) ni potrebno več dajat gor kapic
* 2 tetra kapici- 56
* 1 debelejša kapica-mala - imam nekaj zimskih kapic - nekaj še od taprvega, sem imela bolj univerzalne barve, ene 2 luštni sem še zraven vzela, pa rokavičke brez prstkov
* 6 mako majčk- 62 ; mako majčke so fajn ja. Imam jih nekaj od prvega, nekaj sem vzela novih, pojma nimam koliko jih je - recimo na oko 56+62 jih je ziher 10. Mako majčke so super zadevščna.
* 4 mako majčke-56
* 4 hlače(1x brez stopal; 3x s stopali)- 62
* 2 hlače(1x brez stopal; 1x z stopali)- 56; za začetek sem kupila večinoma 56 (2 kompleta 50) - trenerkice brez stopalk, mehke kavbojkice, štramplčki, nekaj bombažnih s stopalkami - jih imam kar nekaj, tako da prvih par mesecev ne bo sile user posted image
* 6 body dolgi rokav(vsi na preklop)- 1 mesec/56; bodyev 56 imam okoli 20 user posted image Ok, tega ne bomo okoli govorili user posted image
* 9 body dolgi rokav(4x na preklop; 5x za čez glavo)- 62; teh imam samo enih par - bomo sproti dokupili
* 2 jaknici- 56; bom raje tiho user posted image - 2 imam še od tamalega, 2 sem zraven kupila, pa še zadnjič sem gledala eno tako lepo z ušeski - čist nepotrebno, ja
* 1 jaknica- 62
* 8 povijalnih plenic - Imam jih cca 25 - enih par s potiskom (vzela v Ikei, pa Pikapolonici) - mora bit kakšna več, za moje pojme - za v voziček pod glavico, kakšna gre v torbo, pa z njo se fino prekriješ, če v javnosti dojiš, pri kopanju so fine, da se not zavije otroček, pa taprvi je mel te plenice kot ene ninice - jih je žvečkal)
* nogavičke in copatki
* zimski kombinizon- 62; kombinezonček mam jaz tudi 62 ja - pa kar tak brez stopalk, spodaj je kot ena vreča, pa ima odprtinico za jajčko. Taka hitra varianta. Drugače imam pa winter kit na vozičku in dvomim, da bo potrebno neke hude kombinezončke oblačit spodaj.
*** 29 tetra pleničk - aham, sem prej mislila, da misliš pod povijalne plenice, tetra plenice. Beri zgoraj.
*** 3 posteljnine - enako
*** 3 rjuhe - imam jih malo več, ampak logično, nekaj je podedovanih od starejšega
*** 6 malih pleničk- krpic - kupila 2 paketa - te so tudi fajn, za umivat dete
*** 2 brisački - enako, pa sta obe podedovani, ker brisačk skoraj nismo uporabljali - kar tetra plenice


(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
25.10.2012 13:54:49   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

Rok poroda imam januarja.

Posortirala cunjice(in ostalo opremo) za moje dete- v univerzalnih barvah imam:
* 2 zaščitne rokavičke(da se ne praska z nohtki)
* 2 žabice/pliš- 56
* 2 tetra kapici- 62
* 2 tetra kapici- 56
* 1 debelejša kapica-mala
* 6 mako majčk- 62
* 4 mako majčke-56
* 4 hlače(1x brez stopal; 3x s stopali)- 62
* 2 hlače(1x brez stopal; 1x z stopali)- 56
* 6 body dolgi rokav(vsi na preklop)- 1 mesec/56
* 9 body dolgi rokav(4x na preklop; 5x za čez glavo)- 62
* 2 jaknici- 56
* 1 jaknica- 62
* 8 povijalnih plenic
* nogavičke in copatki
* zimski kombinizon- 62
*** 29 tetra pleničk
*** 3 posteljnine
*** 3 rjuhe
*** 6 malih pleničk- krpic
*** 2 brisački

Kaj vse še morem kupiti?
Zanimajo me vaše izkušnje.



Moje mnenje...mako majčk nisem uporabljala ne pri sinu, ne pri hčerki. Raje sem uporabljala body-je, preko pa oblekla pajaca v celem ali pa jopico. Če kupiš kombinezončke, so jaknce nauporabne, razen če imaš zimsko vrečo za voziček.
Ta dojenčkasta oblačila (pajacki s stopali...) sem uporabljala samo v začetku, ko smo prešli na 62, pa so nam bolj prišli v upoštev kompletki s kavbojkami, trenerke...Pajacke smo imeli samo za nočno spanje.

Glede nakupa te zanimajo samo oblačila ali še ostale "potrebščine"?
Aja tetra plenic definitivno ne boš toliko potrebovala, razen če bi ga morala široko povijat.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Seznam/ stvari za otroka- kaj vse še potr...
25.10.2012 19:13:45   
Grizo
Če za kaj nisi prepričana, raje kupi manj kot več. Več, da je težko user posted image ampak dostikrat se izkaže, da pol stvari sploh ne potrebuješ, kaj ti pa celo manjka. Veš na kaj ponavi mamice pozabijo računat - da dojenčka potem oblačiš po svojem občutku - ko ugotoviš, kaj ga najlažje oblačiš, v čem se ti zdi da mu je najbolj udobno. Saj bo potem še dovolj časa, verjemi :) In še marsikaj boš verjetno dobila. Tako, da je moj nasvet (čeprav verjamem, da se ga na koncu ne boš držala) je: go easy, raje kaj manj, kot kaj več user posted image

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?