|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 12:26:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sam ploskam ne user posted image .

No, ampak ima dober point tudi Lulu in ravno odgovori na njene trditve so to potrdili. Se strinjam s Tutan, da so ravno nasprotujoča si mnenja tista, ki odpirajo nova vprašanja, vidike, razmisleke in najdejo celo kako rešitev. To je konstruktivna debata in take so fajn, odprejo možgančke, da vidimo še kaj več od tistega, kar smo navajeni.
A zelo velikokrat se ta debata obrne v osebno obračunavanje, odkrito ali prikrito zasmehovanje, zgražanje, vlačenje družine v debato, kjer nimajo kaj iskati zraven ipd. to ni nobena konstruktivna debata, to je zgolj izživljanje svojega ega na račun drugaga. Kako ga čim bolj ponižat in osebno diskvalificirat, pokazat svojo superiornost. Nestrpni smo eden do drugega (me included), živčni in si ne vzamemo niti toliko časa, da bi poskušali razumeti napisano ali stisko avtorja, važno, da bo po naše in to je to. se strinjam z Lulu, več je tega v zadnjem času, pa ne samo na RR, povsod, tudi v reali.

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   [Brisano sporočilo]
19.10.2012 12:43:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 12:53:18   
Doll
Že 2 dni traja "debata" .Hmm zanimivo brat user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 14:23:11   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Lej, sem v življenju doživela vse faze, brezposelnega, nezaposlenega, zaposlenega, v času ko sem imela dojenčka, malčka in šolarja in vem o čem govorim. človek se bo vedno znašel, ne glede na to, v kako smrdečem dreku je....
Mah sej se mi ne lup, sori...user posted image

Podpis...


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 14:25:58   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Lej, sem v življenju doživela vse faze, brezposelnega, nezaposlenega, zaposlenega, v času ko sem imela dojenčka, malčka in šolarja in vem o čem govorim. človek se bo vedno znašel, ne glede na to, v kako smrdečem dreku je....
Mah sej se mi ne lup, sori...user posted image

Podpis...





Podpis dva. Dodam še opcijo - študent z novorojenčkom.
Da se točno toliko, kot sam hočeš.
Pa vedno je ob strani dejstvo, da ni VSE TAKOJ. Včasih je potrebno po malih korakih cijazit iz dreka, ker dostikrat pomeni kak veliiikkk korak, da te pahne nazaj. Pa ja. Saj se vse življenje učimo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 14:40:29   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
In tudi ja... ta forum je super za spoznati ljudi in jih osebno srečati. Vse, ki sem jih do zdaj spoznala, so super. Je pa pomembno seveda koga spoznam v živo user posted image  Moraš imeti filing za to in potem je vse lepo. Potem ti žive RR-ovke postanejo bolj pomembne, kot forum sam.
Tudi tebi želim, da koga v živo spoznaš, znaš biti presenečena, koliko dobri in zanimivih ljudi je na drugi strani računalnika.

Lulu...sem ti že zgoraj napisala, da smo si ljudje različni....osebno rada sodelujem v določenih debatah na tem forumu, ki so mi zanimive in ne morem pomagati, če so tebi dolgočasne in izpod kritike...Prav tako te odbija moj strupen način , tako kot mene dostikrat tvoj ...pa vseeno ne bom na tvoji temi oz. tam , kjer mi je tema nezanimiva tolkla po ljudeh, ki pa jih je tema pritegnila....raje sploh ne bom gor...je drugih , meni bolj všečnih tem zadosti....prav tako mi niti pod razno ne sede vabit neke RR-ovke na kofi, ker tudi te potrebe ne čutim, ker mi je všeč takšno virtualno poznanstvo....Tebi pa očitno to veliko pomeni in go for it. Meni je dovolj da vsake toliko časa s temi virtualnimi " prijatelji "poklepetam, izmenjam mnenja....kavico pa rada spijem s takimi zaresnimi, ki jih raje vidim v reali...Pa tudi malo staromodna sem glede teh prijateljstev....imam jih kar nekaj in vsi me morijo, da si vzamem premalo časa zanje in hkrati zase in ko se naveličajo klicarit in poslušat moje izgovore o pomanjkanju časa...pridejo kar samiuser posted image ....so pa to takšni, ki ji večino poznam že skoraj celo življenje ali pa res kar dolgo življenjsko obdobje....
Zadnji boldan stavek se mi zato nekako žalostno bere veš....verjamem, da znajo biti tele določene RR-jevke res super punce, samo človeku se nekdo kar nekako zasmili, če mora na tak način iskati prijatelje...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 15:13:00   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

bibasiba, če bi sistem bil utečen, bi bilo teh izpisov več in vi vmes verjetno že kdo drug šel iz vrtca, stvari se menjavajo in obračajo in ja, ta sistem dela, samo ne pri nas;). Je pa seveda organizacijsko zelo zahteven - ampak ne vem če bolj kot to, da jih toliko ne dobi vrtca. Jaz se nimam kaj pritoževat, vsi moji otroci so dobili vrtec, ko sem to rabila. Ampak vem, da sem imela srečo, mali je eden od 2 letošnjih letnikov, ki je dobil mesto v tem vrtcu... Vsi ostali letošnji otročki pa ne bojo dobili mesta... In mame bojo morale decembra v službo...

Se pa strinjam, da brezposelni ne bo izpisal otroka iz vrtca, če misli kmalu najt službo, ker jo težko dobi, če nima varstva... Vsaj mene bi verjetno nekam poslali, da rečem: ja, veste, doma mam tri male, pa niso v vrtcu, ampak bomo žeuser posted image ...


Ronja, se strinjam da je sistem in zakon o vrtcih precej puhel in luknjast...vendar po sistemu, ki bi ga ti uvedla...tri mesece not, pa čez dva ven, pa za pet not, pa čez tri ven....dvomim, da bo kdaj stekel....vem kaj bi rada povedala, vendar je stvar po takem sistemu tako težko izvedljiva, da je to v bistvu nemogoče...me pa zanima, kje na svetu jim ta zadeva laufa, ko praviš, da nekje delajo tako...Drugače, pa je vsak sistem v nečem dober in v nečem slab....do take situacije ki je danes oz. je bila zadnji čas je prišlo v prvi vrsti zaradi vladnih ukrepov,največ pa zaradi določenih ljudi, ki so pač izkoristili te ljuknje v zakonu...Luknje pa so in bodo v vseh zakonih, ki jih bodo sprejeli....tako da, kakršen že bo, se ga bo dalo za ene bolj, za druge manj zlorabljati....bolj kot same zakone, bi bilo potrebno spremeniti miselnost ljudi....to pa ne bo nikoli uspelo, ker jih zelo malo prizna, kadar se gre za kritje njihovih r.iti.
Kako smo različnih miselnosti je dokaz že tu, ko ti praviš, da razumeš tiste brezposelne, da imajo otroka v vrtcu, zato, ker nameravajo dobiti službo v kratkem in potem ne bi imeli varstva...Jaz zagovarjam mnenje, da je treba najprej pomagat tistim, ki službo že imajo in so v nevarnosti, da jo bodo zaradi problema z varstvom izgubili in ne tistim, ki jo bodo mogoče dobili,.... če bo mogoče prišlo do tega,.... da bi nekdo mogoče uspel pri eni stvari..., ki še ni čisto mogoča....Žal je vse prepogosto to, da se ta "mogoče "vleče kar leta in leta, pa ne zaradi tega, ker bi bilo do vsake službe tako težko prit, temveč ker že zdavnaj po delavce ne hodijo več domov...hja...otroci takih pa lepo mesece, leta ....zasedajo prostor otrokom zaposlenih staršev....in ne ne govorim na pamet ali , ker se take stvari mogoče dogajajo...take stvari se dogajajo in to ves čas in nenormalno številčno....Povrhu vsega se potem ti revčki pazijo pri vseh mogočih ustreznih in neustreznih ljudeh, starši pa ta privat varstva mastno plačujejo...In potem se še najdejo določeni, ki pravijo , da je tako prav, saj zaposleni tako zaslužijo in lahko plačujejo draga privat varstva, brezposelni pa ne in je prav, da so ti otroci brezplačno v vrtcu....Mislim...človek ne bi verjel, če ne bi bral in poslušal....dajmo udarimo boge pridne delavne starše in še malo poujčkajmo tiste "aktivne"iskalce zaposlitve, ki to počnejo že dolga leta...

Drugače pa glede razgovorov za delo....sama sem jih dala kar nekaj skozi, pa me čisto zares pri nobenem niso vprašali, če imam urejeno varstvo....to jih v bistvu ni niti zanimalo, ker je to osebna stvar...samo po sebi se pač razume, da če prideš na razgovor, da jim tam ne utrujaš s tem, da nimaš varstva, ker te potem nihče ne bo zaposlil...pa ne zato, ker nimaš varstva, temveč zato, ker jim razlagaš stvari, ki niso njihova domena oz. jim daš vedeti, da si neiznajdljiv, komplikatorski, neorganiziran....oz. da že takoj lahko pričakujejo pri tebi kup težav....na razgovor je po moje treba pač priti z odnosom, da si pravi za razpisano službo in boš naredil vse, da jo boš opravljal tako kot je treba...organizirano ali neorganizirano varstvo je pač tvoja osebna stvar, ki delodajalca ne zanima...oz. ga začne zanimati takrat, če so otroci vzrok za izostanke z dela....Pa tudi takrat te ne bo nihče vprašal...če imaš urejeno varstvo....temveč ali misliš delo opravljati tako kot je treba ali raje greš...Žal je tako...treba se je zanašati nase...na svojo iznajdljivost...na svojo delavnost...ne na to, da te bodo iz d.reka vlekli drugi....



< Sporočilo je popravil pelin -- 19.10.2012 15:15:58 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 15:28:16   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lulu...sem ti že zgoraj napisala, da smo si ljudje različni....osebno rada sodelujem v določenih debatah na tem forumu, ki so mi zanimive in ne morem pomagati, če so tebi dolgočasne in izpod kritike...Prav tako te odbija moj strupen način , tako kot mene dostikrat tvoj ...pa vseeno ne bom na tvoji temi oz. tam , kjer mi je tema nezanimiva tolkla po ljudeh, ki pa jih je tema pritegnila....raje sploh ne bom gor...je drugih , meni bolj všečnih tem zadosti....prav tako mi niti pod razno ne sede vabit neke RR-ovke na kofi, ker tudi te potrebe ne čutim, ker mi je všeč takšno virtualno poznanstvo....Tebi pa očitno to veliko pomeni in go for it. Meni je dovolj da vsake toliko časa s temi virtualnimi " prijatelji "poklepetam, izmenjam mnenja....kavico pa rada spijem s takimi zaresnimi, ki jih raje vidim v reali...Pa tudi malo staromodna sem glede teh prijateljstev....imam jih kar nekaj in vsi me morijo, da si vzamem premalo časa zanje in hkrati zase in ko se naveličajo klicarit in poslušat moje izgovore o pomanjkanju časa...pridejo kar samiuser posted image ....so pa to takšni, ki ji večino poznam že skoraj celo življenje ali pa res kar dolgo življenjsko obdobje....
Zadnji boldan stavek se mi zato nekako žalostno bere veš....verjamem, da znajo biti tele določene RR-jevke res super punce, samo človeku se nekdo kar nekako zasmili, če mora na tak način iskati prijatelje...

Pelin RR-ovk ne vabi na kavo, ker jo najbrž skrbi, da zaradi njenega strupenega jezika, nihče ne bi prišel user posted image user posted image user posted image
Sej ne rečem, lepo je, da je človek iskren in pove svoje mnenje. Tudi jaz osebno ne maram ljudi, ki mi vedno kimajo in me potem za hrbtom obrekujejo. Ampak mislim, da se da vseeno vse povedat na lep in kulturen način, brez žaljivk, mrženj in posmehovanja. Pelin, če pobrskam po temah za nazaj, se ponavadi pojavi konflikt, ko se vključiš v debato. Velikokrat imaš prav, ampak način, kako to poveš, je pa vse prej kot na nivoju.
Zato pa vsi radi beremo ankico, pa vijoličarko, pa ronjo, pa še marikoga, ker znajo povedati na kulturen način. In ja, njim tudi ploskamo.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 19.10.2012 15:29:04 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 15:49:39   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Zadnji boldan stavek se mi zato nekako žalostno bere veš....verjamem, da znajo biti tele določene RR-jevke res super punce, samo človeku se nekdo kar nekako zasmili, če mora na tak način iskati prijatelje...


Zakaj?  user posted image A jo manj vredno, kot če človeka spoznaš kje drugje?

ankica*user posted image lepo povedano

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 16:34:22   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Potem ti žive RR-ovke postanejo bolj pomembne, kot forum sam.
Tudi tebi želim, da koga v živo spoznaš, znaš biti presenečena, koliko dobri in zanimivih ljudi je na drugi strani računalnika.

Lulu...sem ti že zgoraj napisala, da smo si ljudje različni....osebno rada sodelujem v določenih debatah na tem forumu, ki so mi zanimive in ne morem pomagati, če so tebi dolgočasne in izpod kritike...Prav tako te odbija moj strupen način , tako kot mene dostikrat tvoj ...pa vseeno ne bom na tvoji temi oz. tam , kjer mi je tema nezanimiva tolkla po ljudeh, ki pa jih je tema pritegnila....raje sploh ne bom gor...je drugih , meni bolj všečnih tem zadosti....prav tako mi niti pod razno ne sede vabit neke RR-ovke na kofi, ker tudi te potrebe ne čutim, ker mi je všeč takšno virtualno poznanstvo....Tebi pa očitno to veliko pomeni in go for it. Meni je dovolj da vsake toliko časa s temi virtualnimi " prijatelji "poklepetam, izmenjam mnenja....kavico pa rada spijem s takimi zaresnimi, ki jih raje vidim v reali...Pa tudi malo staromodna sem glede teh prijateljstev....imam jih kar nekaj in vsi me morijo, da si vzamem premalo časa zanje in hkrati zase in ko se naveličajo klicarit in poslušat moje izgovore o pomanjkanju časa...pridejo kar samiuser posted image ....so pa to takšni, ki ji večino poznam že skoraj celo življenje ali pa res kar dolgo življenjsko obdobje....
Zadnji boldan stavek se mi zato nekako žalostno bere veš....verjamem, da znajo biti tele določene RR-jevke res super punce, samo človeku se nekdo kar nekako zasmili, če mora na tak način iskati prijatelje...

Enostavno ne veš in ne razumeš...
Večina teh poznanstev zadnje čase se je zgodilo iz razloga radodarnosti. Kolegica je nekaj potrebovala in ja sem čutila potrebo in sem morala tudi na RR. Ni mi dalo mira, da ne poskusim še tukaj, če se da kako pomagati, ker vem, da so se RR-ovke velikokrat izkazale z dobrodelnostjo.
In ja, uspelo mi je dobiti čisto vse, za kar sem prosila, od bele tehnike, oblačil in tudi denarja. Ko ti kolegica v solzah skoči v objem in te skoraj zaduši od sreče, ko ji to dam dalje... ja, moralo se je tako zgoditi.
Seveda pa take zadeve osebno prevzamem, da lako takoj izrazim hvaležnost in spoštovanje in z veseljem spoznam to osebo. Takih okoli človeka nikoli ni preveč. In ja, imam še z nekaterimi stike, si hodimo na obiske, na kavo in se naši otroci skupaj igrajo, ker smo pač ugotovili, da si tisto dopoldne nismo vse povedale, kar si imamo.
Nova poznanstav... kaj pa je narobe tukaj?
Tudi srečanj leta 2013 se veselim, ko se bomo zbrale in tekle ali pa le govorile o teku. To pa bo iz čiste zabave. Kaj pa je spet narobe s tem?
Samo ti veš razloge, zakaj se z nobeno ne želiš v živo srečati, jaz sem ti svoje napisala. Se ti še vedno smilim? Ploskala mi ziher ne boš, to vem user posted image
Tvoj način pisanja pa mi ni strupen. Karkoli drugega, strupen pa ne.
Nobena tema ni glih dolgočasna ali izpod moje kritike, (ene so "samomorilske", to včasih napišem) mi pa razvoj teme in komentarji včasih postanejo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:14:14   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Potem ti žive RR-ovke postanejo bolj pomembne, kot forum sam.
Tudi tebi želim, da koga v živo spoznaš, znaš biti presenečena, koliko dobri in zanimivih ljudi je na drugi strani računalnika.

Lulu...sem ti že zgoraj napisala, da smo si ljudje različni....osebno rada sodelujem v določenih debatah na tem forumu, ki so mi zanimive in ne morem pomagati, če so tebi dolgočasne in izpod kritike...Prav tako te odbija moj strupen način , tako kot mene dostikrat tvoj ...pa vseeno ne bom na tvoji temi oz. tam , kjer mi je tema nezanimiva tolkla po ljudeh, ki pa jih je tema pritegnila....raje sploh ne bom gor...je drugih , meni bolj všečnih tem zadosti....prav tako mi niti pod razno ne sede vabit neke RR-ovke na kofi, ker tudi te potrebe ne čutim, ker mi je všeč takšno virtualno poznanstvo....Tebi pa očitno to veliko pomeni in go for it. Meni je dovolj da vsake toliko časa s temi virtualnimi " prijatelji "poklepetam, izmenjam mnenja....kavico pa rada spijem s takimi zaresnimi, ki jih raje vidim v reali...Pa tudi malo staromodna sem glede teh prijateljstev....imam jih kar nekaj in vsi me morijo, da si vzamem premalo časa zanje in hkrati zase in ko se naveličajo klicarit in poslušat moje izgovore o pomanjkanju časa...pridejo kar samiuser posted image ....so pa to takšni, ki ji večino poznam že skoraj celo življenje ali pa res kar dolgo življenjsko obdobje....
Zadnji boldan stavek se mi zato nekako žalostno bere veš....verjamem, da znajo biti tele določene RR-jevke res super punce, samo človeku se nekdo kar nekako zasmili, če mora na tak način iskati prijatelje...

Enostavno ne veš in ne razumeš...
Večina teh poznanstev zadnje čase se je zgodilo iz razloga radodarnosti. Kolegica je nekaj potrebovala in ja sem čutila potrebo in sem morala tudi na RR. Ni mi dalo mira, da ne poskusim še tukaj, če se da kako pomagati, ker vem, da so se RR-ovke velikokrat izkazale z dobrodelnostjo.
In ja, uspelo mi je dobiti čisto vse, za kar sem prosila, od bele tehnike, oblačil in tudi denarja. Ko ti kolegica v solzah skoči v objem in te skoraj zaduši od sreče, ko ji to dam dalje... ja, moralo se je tako zgoditi.
Seveda pa take zadeve osebno prevzamem, da lako takoj izrazim hvaležnost in spoštovanje in z veseljem spoznam to osebo. Takih okoli človeka nikoli ni preveč. In ja, imam še z nekaterimi stike, si hodimo na obiske, na kavo in se naši otroci skupaj igrajo, ker smo pač ugotovili, da si tisto dopoldne nismo vse povedale, kar si imamo.
Nova poznanstav... kaj pa je narobe tukaj?
Tudi srečanj leta 2013 se veselim, ko se bomo zbrale in tekle ali pa le govorile o teku. To pa bo iz čiste zabave. Kaj pa je spet narobe s tem?
Samo ti veš razloge, zakaj se z nobeno ne želiš v živo srečati, jaz sem ti svoje napisala. Se ti še vedno smilim? Ploskala mi ziher ne boš, to vem user posted image
Tvoj način pisanja pa mi ni strupen. Karkoli drugega, strupen pa ne.
Nobena tema ni glih dolgočasna ali izpod moje kritike, (ene so "samomorilske", to včasih napišem) mi pa razvoj teme in komentarji včasih postanejo.



Lulu, jaz te globoko spoštujem zaradi tega. Jaz nisem za te dobrodelne finte, sploh potem, ko vidiš sosedo, ki je mimogrede nekje visoko pri Rdečem križu, da nosi točno tisti plašč, ki si ga nesel na RK zaradi tega, da bo nekomu bolje/lažje/da ga ne bo zeblo. Malo sem jaz pisano pogledala, malo po ona, ko sem ji rekla. Kaj je naredila s tistim, mi ni mar, ampak, da se gremo pa že tako, je pa boleče. Zato, karkoli dam - dam tako, da vem komu dam in da vem, da bo to v pomoč.
Si že slišala za tiste bele zapestnice? Ko narediš nekaj dobrega, jo daš naprej?

Kakorkoli, tole sploh ni bil point tele debate in na koncu tistega, ko si ti rekla, pa ko sem jaz rekla, pa ploskanje in priklanjanje in prerekanje, sarkazem, ostrina.
Point tega je bil, da ljudje ne moremo vedno na istem bregu stat. Pomembno je, da smo si nasprotnega mnenja, da poslušamo in poskušamo doumet sogovornika. Da smo kritični in da kritično presojamo. Sistem ovc nas je že daleč pripeljal - daleč tja, kjer si nihče ne želi bit.
Še vedno trdim - razumem Pelin in njen gnev. Ker priznam, tudi mene včasih malo stisne, ker točno vem, kakšne pogoje imajo recimo eni znanci, pa mi veselo reče, da oni imajo pa vse zastonj (celo kosilo!!! v šoli!!! za oba otroka), samo zato, ker je tipica nagruntala, da od države dobi več, če sta na papirju ločena, ona pa brezposelna. Pa se še ti pohvali, da je nahecala dva znanaca, da sta šla za priči na CSD. Pa dobro, a vam je to normalno? Samo sem toliko družbeno solidarna, da podpiram to packarijo in jih ne prijavim, porkamotorka! Saj vem, ampak ko te grize - grdo bom zdaj napisala: Ne moreš biti taka ****. Pa bi mogla bit - to mi pa pravi tisti glas razuma.
Ni!
Zato bi jaz vse prejemnike DSPja spravila vsaj na 4urno družbeno koristno delo - mal brusit kakšne mostove, mal jih pobarvat, spravljat kako listje v parku, koše popraznit, pobirat smeti, v sezoni dat kakmu kmetu pomagat. Pol pa zapravljajte naš denar (v končni fazi je naš denar, kajne?Naš - družbeni!) Tisti, ki ta denar res potrebujejo, bodo z veseljem to tudi počeli, da prebrodijo krizo, tisti, ki ga pa ne, se pa v to niti slučajno ne bi spuščali (vsi mamini sinčki, ki so po končani šoli še dve leti v lastnem gospodinjstvu pri lastnih starših v svoji sobi z tisto posteljo iz mladinskega programa).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:17:56   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Pelin RR-ovk ne vabi na kavo, ker jo najbrž skrbi, da zaradi njenega strupenega jezika, nihče ne bi prišel user posted image user posted image user posted image
Sej ne rečem, lepo je, da je človek iskren in pove svoje mnenje. Tudi jaz osebno ne maram ljudi, ki mi vedno kimajo in me potem za hrbtom obrekujejo. Ampak mislim, da se da vseeno vse povedat na lep in kulturen način, brez žaljivk, mrženj in posmehovanja. Pelin, če pobrskam po temah za nazaj, se ponavadi pojavi konflikt, ko se vključiš v debato. Velikokrat imaš prav, ampak način, kako to poveš, je pa vse prej kot na nivoju.
Zato pa vsi radi beremo ankico, pa vijoličarko, pa ronjo, pa še marikoga, ker znajo povedati na kulturen način. In ja, njim tudi ploskamo.

Ninči , a veš, da do tele debate...če temu lahko tako rečem...nekako sploh nisem pomislila na to, da bi koga s tule gor povabla na kavo....a ve to res počnete? Mislim prav množično, al kaj? Mislim...brez heca, ampak nekako res nimam neke želje v tej smeri....forum in čvekanje mi je pač neka druga sfera kot prijateljsko kofetkanje ....pa ne mislim res nič slabega s tem...nekako imam tole za zadovoljevanje enih potreb (dvigovanje ega na primeruser posted image ), prijateljsko kofetkanje pa za zadovoljevanje drugih....nekako sta mi to dva svetova drug ob drugem....To pravim zase...če naprimer Lulu in njej podobne drugače gledate na to...mi pa pošteno povedano nekako nekam visi....
Veš, če priznam, se z vsem kar si napisala v prvem odstavku o meni, strinjam....grozna sem ...če bi bila katera od vas tako smotano zatežena in v tri nadstropja pametna bi ji dala vetra....samo kaj ko jih je pa tako malo....sedaj še Milijonarke ni več....pa Rije....pa tako naprej...Tudi jaz rada berem Ankico, pa Ronjo, pa Violičarko, pa Teddy, pa Tippi, pa Lilijano, pa v bistvu ne ravno iz istega razloga kot ti...ne zato, ker znajo to povedat na kulturen način ( saj to znajo, ker pač očitno tako hočejo), temveč, ker pokažejo nek karakter....ne pa neko splošno obračanje za vetrom....
A veš, da sem se pa zdaj kar nekako zasekirala, ko si rekla, da k meni nihče ne bi prišel na kavo....user posted image saj če malo potuhtam...mogoče je bolje tako....verjetno bi si čisto pokvarila renome, ki sem si ga ustvarila tule goruser posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:27:29   
pelin
In ja, uspelo mi je dobiti čisto vse, za kar sem prosila, od bele tehnike, oblačil in tudi denarja. Ko ti kolegica v solzah skoči v objem in te skoraj zaduši od sreče, ko ji to dam dalje... ja, moralo se je tako zgoditi.

...in ko se potem od sreče objameta in ko se zavrti zaključna špica v filmu...tadadadammmmm....user posted image sori ne morem si pomagat ampka tole je bilo pa tako dobro napisano, kot Romanca v Seatlu user posted image ...
Ja Lulu dobra dušca si ni kaj...samo a veš, da se najbolj radodarni in humanitarno usmerjeni ljudje nikoli ne hvalijo...ti, ti Lulu...user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   [Brisano sporočilo]
19.10.2012 17:35:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:37:39   
ronja
Kako smo različnih miselnosti je dokaz že tu, ko ti praviš, da razumeš tiste brezposelne, da imajo otroka v vrtcu, zato, ker nameravajo dobiti službo v kratkem in potem ne bi imeli varstva...Jaz zagovarjam mnenje, da je treba najprej pomagat tistim, ki službo že imajo in so v nevarnosti, da jo bodo zaradi problema z varstvom izgubili in ne tistim, ki jo bodo mogoče dobili,...

S tem se strinjam, kot sem že na začetku napisala, prednost bi dala zaposlenim. Vendar če se postavim v situacijo, da izgubim službo, vprašanje, če bi takoj izpisala male ven. Ker vem, da če jih izpišem, mesta ne bom spet dobila, ko ga bom rabila (in seveda bi upala, da bo to kmalu). Tudi sama bi dala prednost zaposlenim, se pa strinjam, da so vedno problemi, tudi pri tem sistemu, kar je petea lepo nakazala.

Pelin, fajn da te niso spraševali teh reči. Moje kolegice so spraševali, če bojo imele otroke (ne pri nas, ko se jim je tu iztekla pogodba in so šle drugam)...

To, kar so nekatere izpostavile: da če si že nekaj časa brezposeln, potem verjetno res nimaš nekih hudih rezerv in če dobiš službo, nekam moraš dat otroke. če bi vedel, da boš kmalu lahko dobil vrtec, bi se za par mesecev človek že znašel, za celo leto je pa težje. In kakorkoli, nekako se takrat moraš iz dreka zvlečt. Če nimaš babic (kar razumem), je malo težko najt v 1 tednu varstvo za več otrok, recimo... In razumem, da če veš, da potem si za 1 leto pečen, ni šans, da dobiš vmes vrtec, si rečeš: klinc, naj rajši not ostaneta, ker službo lahko jutri dobim, če jo res iščem...

Primer iz prakse: ko sem vpisala R v vrtec, sem zanosila z L. Ker je bilo vse skup zelo rizično, nisem vedela, ali bo sploh ratalo ali ne, pa mislila sem, da ne bom ves čas na bolniški. potem ko sem dobila odločbo, da bom, sem jo takoj izpisala (na srečo je bilo to ravno konec avgusta, da je lahko nekdo zelo vesel dobil vrtec že sept.). Ko sem prišla to naredit, mi je ravnateljica to toplo odsvetovala. Je rekla, da je to zelo lepo, vendar pa da moram računat, da drugi ne bojo taki... IN da mi ne more garantirat mesta drugo leto... Meni se je zdelo blesavo, da bi dala malo v vrtec, če sem pa jaz doma in škoda, da bi ona zasedala mesto, če ga nekdo drug rabi in sem to naredila. Potem sem imela srečo, da sta vseeno dobili vrtec naslednje leto, ko sem ga rabila.
Ampak letos, ko se je mali rodil, pa nisem upala izpisat punc, ker vem, da ne bi dobili vsi trije vrtca, če jih ven vzamem. In isto bi bilo, če izgubim službo - ne nameravam je iskat več kot eno leto... če bi se odločila bit doma, bi jih seveda vzela ven. Vseeno pa ne računam zdaj, da če bi se odločila za novo službo, da bom 1 leto doma... Torej jih najverjetneje ne bi vzela ven, ker bi se bala, da not ne bojo več prišli. In privat varstvo za 3... nimam nobenih pogojev, da dobim plačo, ki bi to lahko pokrila, torej bi bili v minusu, če bi šla delat...

Kako bi torej ti naredila sistem? Da čim starš izgubi službo, izgubi mesto v vrtcu?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:42:20   
ronja
Ankica, taka reč obstaja, ampak zaenkrat je na prostovoljni bazi. Lahko pomagaš v muzejih, knjižnicah, starejšim,... vse to obstaja, samo se mora človek sam odločit, ga nihče v to ne sili... Se pa vprašam, zakaj se dolgo nezaposleni tega ne poslužijo v večji meri, sem mislila, da ti pač delajo na črno... Ne vem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:55:19   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

...in ko se potem od sreče objameta in ko se zavrti zaključna špica v filmu...tadadadammmmm....user posted image sori ne morem si pomagat ampka tole je bilo pa tako dobro napisano, kot Romanca v Seatlu user posted image ...
Ja Lulu dobra dušca si ni kaj...samo a veš, da se najbolj radodarni in humanitarno usmerjeni ljudje nikoli ne hvalijo...ti, ti Lulu...user posted image

Pelin... z vsakim postom me bolj presenečaš. Pa naj bo Romanca... če je tebi kriza nekoga in pomoč in solze sreče romanca.
Ne, hvalijo se res ne, jaz se tudi ne, ampak je pa zapisano "Pomagali smo... tisočim otrokom... Pomagali smo 100 družinam... Pomagajmo (npr.) Janezu do novih zvezkov... Pomagali smo otrokom iti na morje... Ja, in jaz sem pomagala kolegici... ne išči dlake v jajcu, ni razlike med nami... vsak po svojih zmožnostih.
Sem dobra duša, pa kaj... fauš? user posted image
Na take ne palim, da se ne smemo pohvalit ... naj se folk hvali, če se ima zakaj. Mene ne moti.
Če boš napisala, da si podarila 1 eur za Rdeče noske ali nosek kupila... a te naj zabijem, kako si ti, ti, ti... ker se hvališ? Čestitala ti bom.
Si že kdaj podarila njim? Jaz sem user posted image  Hebat ga... ne morem se nehati hvaliti, kako sem radodarna user posted image  Madonca, kako sem pokvarjena...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 17:56:50   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ankica, taka reč obstaja, ampak zaenkrat je na prostovoljni bazi. Lahko pomagaš v muzejih, knjižnicah, starejšim,... vse to obstaja, samo se mora človek sam odločit, ga nihče v to ne sili... Se pa vprašam, zakaj se dolgo nezaposleni tega ne poslužijo v večji meri, sem mislila, da ti pač delajo na črno... Ne vem.


No, punce, če bi bile v vlogi delodajalca, a vam ne bi en na dušo pihnil, ko bi rekel, da je tekom nezaposlenosti pomagal v muzeju ali pa v pasjem zavetišču? Tak, for free, da ni zgolj doma v zrak gledal? user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   [Brisano sporočilo]
19.10.2012 17:57:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 18:02:54   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ankica, taka reč obstaja, ampak zaenkrat je na prostovoljni bazi. Lahko pomagaš v muzejih, knjižnicah, starejšim,... vse to obstaja, samo se mora človek sam odločit, ga nihče v to ne sili... Se pa vprašam, zakaj se dolgo nezaposleni tega ne poslužijo v večji meri, sem mislila, da ti pač delajo na črno... Ne vem.


Bi rekla, da jih veliko tudi ne ve, da to obstaja ali v tem ne vidijo smisla (četudi bi bilo koristno zanje). Na črno delajo eni, drugi ne. Recimo v moji družini (starši, tete, strici) je to nekaj najbolj groznega, kot da si najhujši kriminalec, če delaš na črno, je pa res, da živijo na takem koncu Slo, kjer ni težava dobiti službe, podjetja kar dobro delajo, mogoče zato, ne vem.
So tudi ljudje, ki so zelo pridni delavci, a se sami ne znajdejo, imajo pa še nekja let do upokojitve. Živeli so v socializmu, vedno jih je nekdo drug usmerjal, zdaj se moraš pa sam znajti in je tak sistem za njih zelo zahteven, čas jih je povozil. Psihično zahteven mislim, čutijo se izgubljene.
Ali pa veliko ljudi je sram, ker so brez službe. Ti poniknejo in se skrijejo, ker se čutijo tako zelo manjvredne, pa četudi za to niso sami krivi. Cel kup različnih ljudi je tu na kupu, tako da ni enotnega odgovora.

Kot tudi ne glede vrtcev. Najbolj idealno bi bilo, če bi bili vrtci zagotovljeni vsem otrokom. Da bi bilo to izhodišče. Ampak ker imamo finančne, prostorske, kadrovske težave, generacije zelo nihajo, je najti idealno rešitev nemogoče, je pa fajn, da se išče načine, kako se temu čim bolj približati. Neglede na sistem, ne smemo postati zadovoljni s tistim, kar imamo. Imamo mnogo, a se vedno lahko izboljša (ali pa poslabša, če ne zaznamo sprememb dovolj hitro ali se spremembe uvajajo prehitro in nepremišljeno).
Ta ideja začasnega izpisa ni napačna, jo je pa težje izvest.



Točno to. Družba mora it naprej in se razvijat, se borit. Že če gledamo recimo dojenčka, ki pride do stopnje, ko želi hodit. Kolikokrat pade, se pobere, zopet pade, predenj naredi prve korake? Koliko padcev je potrebno, da steče? Ampak se nikoli ne vda in se nauči. Korak za korakom user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 18:08:40   
pelin
Ne ...s svojim pisanjem nisem imela v mislih tistih, ki so po par mesecev brez službe in se jim vidi, da bi zagrabli za vsako delo, ki ga bi dobili, da bi se le nekako izvlekli iz blata....tu mislim na tiste dolgotrajne iskalce zaposlitve, ki v bistvu na skrivaj povedo, da zaposlitve v resnici niti ne iščejo, ker se jim za toliko in toliko denarja ne splača in so raje doma in imajo otroka brezplačno v vrtcu....
Ronja, nekako imam občutek, da imaš vedno neko slabo vest, ker imaš pupe vpisane v vrtec,da vam nekako držijo mesto... v resnici pa jih imaš večinoma doma...Veš...takih kot si ti je zelo malo....in v bistvu so takšni kot ti odraz današnje situacije vrtca oz. odraz tega, kako se morajo po svoje znajti zaposleni starši oz. starši na porodniški, da pridejo do mest za otroke. Mesta, ki bi jim po pravici morala pripadati, pa jih grdo ali lepo rečeno zavzamejo otroci ljudi, ki žal velikokrat sploh ne rabijo varstva....
To je v bistvu cela tragika...in to je tisto plezanje iz blata in osebno reševanje situacije, o kateri sem prej govorila...
Sama bi na tvojem mestu naredila isto...v bistvu velike izbire nimaš...vse dokler se zadeve nekako ne uredijo na bolje... Sistem v vrtcu, ki bi ustrezal vsem nikoli ni obstajal in nikoli ne bo....je pa verjetnost, da bo kdaj malo bolj pravičen kot je trenutno....Seveda ne moreš peljati sistema, kjer bi otrok frčal ven iz vrtca takoj, ko bi starš ostal brez službe...to bi šele bilo krivično....bi se pa mogoče dalo kaj narediti v tej smeri, da bi se nekako dokazovalo, da so iskalci zaposlitve res iskalci in ne le kao iskalci....Tako kot je naprimer potrebno na zavodu dokazovati da si iščeš zaposlitev bi lahko nekako v tej smeri poštimali tudi te zadeve. Določene mesece, bi se preverjalo, če starš išče zaposlitev, če je upravičen do brezplačnega varstva in tako naprej...če bi se naprimer čez eno leto izkazalo, da le doma čepi, v vrtcu pa je otrok brezplačno, pa bi bilo potrebno nekaj storiti...ali vzeti otroka ven...ali pa plačati za varstvo....samo žal do tega nikoli ne bo prišlo, ker se to šteje pod kratenje otrokovih pravic....ki pa jih žal v takih primerih izkoriščajo marsikdaj brezvestni starši...in iz vidika otroka je, pri takih starših , tako kot sem že napisala, bolje da je v vrtcu....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 18:19:58   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Zato bi jaz vse prejemnike DSPja spravila vsaj na 4urno družbeno koristno delo - mal brusit kakšne mostove, mal jih pobarvat, spravljat kako listje v parku, koše popraznit, pobirat smeti, v sezoni dat kakmu kmetu pomagat. Pol pa zapravljajte naš denar (v končni fazi je naš denar, kajne?Naš - družbeni!) Tisti, ki ta denar res potrebujejo, bodo z veseljem to tudi počeli, da prebrodijo krizo, tisti, ki ga pa ne, se pa v to niti slučajno ne bi spuščali (vsi mamini sinčki, ki so po končani šoli še dve leti v lastnem gospodinjstvu pri lastnih starših v svoji sobi z tisto posteljo iz mladinskega programa).


A veš, da sem o podobnem že sama premišljala, sam ne za DSP, ampak za dolgotrajno nezaposlene na zavodu 8ne une, ki nočejo delat, ampak une, ki bi, pa ne dobijo službe), da bi recimo 2x tedensko po 4 ure nekje delali brezplačno, povrnili bi se stroški za prevoz (takoj, ne čez 3 mesece) - no, nimam še dodelano v glavi podrobnosti, ampak je trenutno še v obliki ideje. Motiv za to pa ni preprečevanje nategovanja države ipd., ampak da ljudem strašno negativno vpliva na psiho, če dolgo niso vključeni v družbo, so na robu, počutijo se nepotrebne in odveč. Če pa recimo pomagaš par ur v knjižnjici, pomagaš pobirat listje v parku, pobiranje jabolk ali recimo pomoč starejšim na domu, ma marikaj bi se dalo, so ljudje tako vseeno vsaj delno vključeni v družbo, so koristni in imajo več motivacije, občutek vrednosti in ne da so največji luzerji. Ljudje delajo samomore zaradi izgube službe, zato tega ne bi mseli jemati kot kar nekaj, kar pride in mine.

No, pa tudi za lažne samohranilke, mamine sinčke in prijatelje od prijateljev tak pristop ne bi škodoval. Mogoče bi kateri začel celo razumeti, zakaj je DSP dejansko namenjena.

Uno tetko, ki je navidezno ločena pa komot prijaviš. Zato pa smo tukaj, kjer smo, ker s(m)o vsi samo gledali in nič naredili. Ker so taka dejanja postala splošno sprejemljiva.

Pelin, jaz se dobivam z nekaterimi puncami, ja. Par sem jih jaz povabila na kavo, nekaj jih je mene, no, pa ti si tudi vedno vabljena na kavo, če boš kje v bližini user posted image .

Podpis...
Ankica hvala za prijaznost....ampak veš kakšen user posted image bo med tvojimi kofetkarcami, če te slučajno primem za besedouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
19.10.2012 18:45:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 19:47:01   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

In sedaj me lahko napadete ampak sem mnenja,da bi morali imeti prednost starši,ki so zaposleni in če si nezapolsen pač otroka imeti doma in dati prostor tistim,ki so v službi. In,ko dobiš službo pač ali ga vpišeš v vrtec in upaš,da mesto dobiš ali pač plačuješ privat. Ne pa da je kot je,da starši so nezapolseni,večina teh ima itak ali zastonj ali minimalne zneske za plačat a zapolseni ostajajo brez vartsva oziroma plačujejo drago privat varstvo user posted image



Najprej se opravičujem ker citiram glih tega, samo berem od začetka in mi je najbolj padu v oči

Glede na poudarjeno bi jst mogla tamalo izpisat, ker mi je 18.9. potekla pogodba in bi zdej mogla iskat drago privat varstvo ker kr tko nazaj ne prideš, ker sm pa dobila službo z novembrom???
NI LOGIKE
Res mi ni jasno zakaj bi pa zato ker sem ne po lastni krivdi in še manj po lastni želji ostala brez službe, plačevala ne vem kok drago varstvo???
Pa glede na to, da je nova služba od 6h je še težje najti privat varstvo, ker noben razn vrtca ki se odpre ob 5.30 ne bo tok zgodi začel, vsaj pri nas ne.

(odgovor članu Jantar)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: VRTEC, JASLI v razmislek
19.10.2012 20:02:42   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Pelin RR-ovk ne vabi na kavo, ker jo najbrž skrbi, da zaradi njenega strupenega jezika, nihče ne bi prišel user posted image user posted image user posted image
Sej ne rečem, lepo je, da je človek iskren in pove svoje mnenje. Tudi jaz osebno ne maram ljudi, ki mi vedno kimajo in me potem za hrbtom obrekujejo. Ampak mislim, da se da vseeno vse povedat na lep in kulturen način, brez žaljivk, mrženj in posmehovanja. Pelin, če pobrskam po temah za nazaj, se ponavadi pojavi konflikt, ko se vključiš v debato. Velikokrat imaš prav, ampak način, kako to poveš, je pa vse prej kot na nivoju.
Zato pa vsi radi beremo ankico, pa vijoličarko, pa ronjo, pa še marikoga, ker znajo povedati na kulturen način. In ja, njim tudi ploskamo.

Ninči , a veš, da do tele debate...če temu lahko tako rečem...nekako sploh nisem pomislila na to, da bi koga s tule gor povabla na kavo....a ve to res počnete? Mislim prav množično, al kaj? Mislim...brez heca, ampak nekako res nimam neke želje v tej smeri....forum in čvekanje mi je pač neka druga sfera kot prijateljsko kofetkanje ....pa ne mislim res nič slabega s tem...nekako imam tole za zadovoljevanje enih potreb (dvigovanje ega na primeruser posted image ), prijateljsko kofetkanje pa za zadovoljevanje drugih....nekako sta mi to dva svetova drug ob drugem....To pravim zase...če naprimer Lulu in njej podobne drugače gledate na to...mi pa pošteno povedano nekako nekam visi....
Veš, če priznam, se z vsem kar si napisala v prvem odstavku o meni, strinjam....grozna sem ...če bi bila katera od vas tako smotano zatežena in v tri nadstropja pametna bi ji dala vetra....samo kaj ko jih je pa tako malo....sedaj še Milijonarke ni več....pa Rije....pa tako naprej...Tudi jaz rada berem Ankico, pa Ronjo, pa Violičarko, pa Teddy, pa Tippi, pa Lilijano, pa v bistvu ne ravno iz istega razloga kot ti...ne zato, ker znajo to povedat na kulturen način ( saj to znajo, ker pač očitno tako hočejo), temveč, ker pokažejo nek karakter....ne pa neko splošno obračanje za vetrom....
A veš, da sem se pa zdaj kar nekako zasekirala, ko si rekla, da k meni nihče ne bi prišel na kavo.... user posted image saj če malo potuhtam...mogoče je bolje tako....verjetno bi si čisto pokvarila renome, ki sem si ga ustvarila tule goruser posted image

Se mi je zdelo user posted image user posted image
Naj te potolažim, da tudi jaz še nikoli nisem bila na kavi. Je bilo že večkrat organizirano druženje, pa mi je nekako vedno predaleč ali pa časovno ne znese. user posted image
In ja, karakter je važen, ne kimanje. Ampak brez lajanja. user posted image user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...
Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?