|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovčki 2012
30.1.2013 14:19:47   
radirka
Ojoj, zdej se pa že dolgo nisem oglasila in vidim da sem dosti zamudila :) Bom kar pisala med branjem drugače bom vse pozabila, že tko sem ekstremno raztrešena zadnje čase.. user posted image
Toopsy, tudi naš se po moje ponoči samo crta na jošku, ker če bi se rabil tako pogosto dojiti ponoči kot bi on to rad bi tudi čez dan pomojem hotel pogosteje jesti.. in bi moral še hitreje rasti user posted image Tudi naš dan poteka nekako tako, zjutraj noče jesti, potem okorg 11ih se dojiva/mleko po flaški potem med 12:30 in 13 kosilo, nato okrog 15 sadje, okrog 19 mlečna kašica inpotem še hitro dojenje/ par požirkov mleka po flaški ni gre spat.. Potem ob 22:30 pa se loti spet jesti.. in ponoči ni in ni miru user posted image
Poletje 2012, tudi naš kakec smrdi od kar smo začeli z GH.. včasih ga je prav hudi previti tolko smrdi ;) Naša mami pravi da njej naš kakec ni nikoli smrdel in da sem fina rita :D No ja, meni pa kakec ne more dišati.. Naš še nima zobkov, tako da še nimamo teh problemov z nego.. čakamo kdaj bo končno prvi pokukal, ker oba upava da bomo potem začeli kaj spati.. Naš je kašice s sadnimi okusi.. Zakaj pa jo morate podlagati ko leži? A je kaj narobe ali naj bi to vsi počeli? :)
Knofla, dobrodošla tudi iz moje strani :) Mi je ful všeč tvoj vzdevek! user posted image Za lažje kakanje dodaj vsaj 1x na dan 2 suhi slivi skuhani kot komotek h hrani, boš videla da bo vseh "sralnih" težav konec user posted image Za dojenje pa daj si črpati mleko, če ti manj poje in mu ga daj po flaški ali pa ga meči proč, saj veš- povpraševanje, ponudba.. Škoda bi bilo da ga izgubiš.. Jaz sem si ga sedaj 3 tedne črpala ker je nekaj protestiral z dojenjem, zdej se pa 2 dni nazaj doji tako da je končno konec tega črpanja.. Še ful se morma martrat, da mi kaj priteče po pumpici, z električno sploh ne gre, z ročno aventovo pa z ustrajanjem napolnem flaško.. Kar neki :)
Chania, tudi ti dobrodošla in seveda da se nam lahko pridružiš pri klepetanju, mi smo vsake mamice veseleuser posted image Z dojenjem pa vem tudi sama da so veliki problemi..naš je pred kratkim zavračal jošk in mleko in gh in..skor sm znorela user posted image zdej pa se je h sreči spet priklopil..sem bila res naveličana črpanja.. Tasti in tašče..pa se znajo itak vedno vtikat, najboljše če preslišiš.. škoda časa in živcev :) Jst sm prou zadovoljna če se vidimo 1x na tedenpar uric.. in imamo vsak svoje življenjeuser posted image ima pa moja tašča glavne probleme z najinim koruzništvom, ker Bog tega ne mara..user posted image Še glede stiskanja mleka za kašice, jaz mu prirpavim milupine kašice ki so za zmešat v vodo in jih dam v vodo/čaj.. Ne kupujem unih ki jih je treba dati v mleko, mu pa riževe kosmiče včasih dam v moje mleko, me pa jezi ker se čez čas utekočinijo če jih dam v svoje mleko, če jih dam v AM pa ostane kašica gosta.. Tako da prej kot sploh uspe pojesti cel obrok, je že vse tekoče.. Najbrž zaradi maščob v mleku ali ne vem zakaj, morda katera ve? Kaj pa če poskusiš na roke iztisniti? Meni na roke uspe dobrih 20-30 ml iz obeh dojk iztisniti v enem šusuuser posted image
Glede ovsenih kosmičev- nimajo glutena? Ali že uvajate glutenska živila? Mi bomo tudi počasi začeli saj se že bližamo 6.mini svečkiuser posted image
Mi smo danes prvič poskusili s surovim jabolkom, sem ga pustila da je potemnelo, ker drugače ima baje močan odvalani učinek in je tamali ga res z veseljem pojedel :) Ve, kaj je dobro :)
Za hude čase smo tudi mi imeli pol skrinje mleka, na začetku sem ga namreč res imela ful preveč, tudi več kot 0,5l na dan sem ga shranila.. In ko sem ga vzela iz skrinje, da bi ga uporabila za kakšno kašico je imelo čuden vonj, baje je normalno da spremeni vonj ko ga zamrzneš, okus ni bil čuden..ampak jaz sem ga vseeno vrgla vsega proč ker če meni nekaj ne diši lepo ne bom dala tamalemu za spit..
Glede pitja, mi nimamo teh problemov, vsem tistim ki jih imaste pa priporočam d akupite instant hippov čaj, ker je sladek.. Pomoje ima dodanega nekaj sladkorja in ga bodo otočički zelo radi spili, ali pa skuhajte kompot, ga precedite in ga dajte za spit.. Pomoje manj škodi če dobijo malo sladkorja in potem vsaj z veseljem spijejo in lepo kakajo, kat pa da jim je na koncu treba dajati odvajala da gredo kakat in da jih trebušček boli.. Sploh pa če mu moraš 1x na teden ali 14 dni dati fajn sladko kamilico za spit popije lih toliko ali pa še več sladkorja, kot če daš v flaško čaja 2 zrnci za boljši okus user posted image
Jaz nič ne tehtam kaj mu dam za pojest, mu dam neki na pribljižno tako kot se mi meni zdi da je ok da poje.. Pomoje se dandanes malo preveč komplicira in filozofira s tem.. potem pa smo vse zmedene, v dvomih in ne vem kaj še.. in bolj kot se pazi kdaj kaj uvesti da ne bo intoleranc in alergij več je alergikov.. obupno.. sicer se tudi sama držim nekih okvirjev kdaj kaj uvesti da ne bi bilo ptem kaj narobe, mi pa en del možganov pravi da sem neumna.. Mene je mama sfotrala gor z kravjim mlekom, samo na začetku z aptamilom pa mi nič ne fali, še zdej imam rada in dobro prenašam vse mlečne izdelke ;) Bom pomoje malemu hmli dala kakšo skutko ali jogurt.. Bom sicer kupila navadno in sama dodala sadje noter ampak ne bom čakala do 8.meseca.. Sploh ker ni preveč navdušen nad dojenjem se mi zdi bolje da bo hmali pojedel en jogurt kot pa eno mlečno kašico? In.. še ena moja filozofija je da mu bo jogurt manj škodil kot kupljen frutek z vsemi konzervansi (ki jih kao ne vsebuje, potem pa je uporaben 2 leti??).. Knofla ja, res je.. temu hranjenju in pripravljanju obrokov ni konca :D Si včasih zaželim da bi imela dvojčke, ker bi bilo lažje skuhati 4dcl hrane za 2 nafotrat, kot kuhat te mini dozice za enega user posted image

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Avgustovčki 2012
30.1.2013 14:38:21   
radirka
Sem po nesreči objavila prej kot sem vse prebrala user posted image Boste mele enga dela z avse prebrat.. Groza, moram večkrat prit na rr.. Mi uporabljamo tudi že plenice št.4 ker se mi zdi da so mu 3. večrat premočile.. In potem sem raje kupila večje, tudi če še ne dosegamo zgornje meje v kg za 3. Uporabljamo pa pleničke od dm in smo zadovoljni, navadne ne eko.. Eko so mi katastrofalne, sem jih probala ker bi ga raje mela v tistih kot v običnih in so mi skoraj vse prepuščale.. Sem bila prav jezna ko sem ga 5x na dan preoblačila.. tako da sem pozabila na eko idejo in smo na običnih.. Sem pa brala o mamicah, ki imajo otroke že od rojstva dalje brez pleničk.. se mi zdi zanimiva ta metoda ampak se ne opogumim zanjo.. Dela katera po njej?user posted image
Vidim da je res veliko malčkov na fizoterapijah.. Mi jih bomo najbrž tudi dobili zaradi prezgodnjega rojstva, naslednji teden imava razvojno ambulanto in bomo govorili tudi o fizoterapiji.. bomo videli kaj bo.. Si želim da ne bi bilo treba ker že tako sva skoz okrog zdravnikov, enkrta na mesec na pediatriji v bolnici, enkrat na mesec pediater, enkrat na mesec fazvojna in smo spet na začetku.. skoz tej zdravniki, ne maram hodit okrog njih! :) Na zadnjem cepljenju sva se še v čakalnici nekaj nalezla in sva mela oba cel teden skoraj 39 vročine, kašljanje, vneto grlo,.. obupno.. Res je hudo ko si slab še za user posted image skrbet..
Tacanja, dobra ideja to z vrati.. Moram mojemu dragemu predlagati, mu skoz neke inovacije v stanovanju in spremembe predlagam.. trenutno sem si pod visečo omarico v kuhinji zaželela led lučke in on veselo obrača oči že ko ga pokličem in omenim da bi bilo nekaj za narediti user posted image Reče: "Se vidi da imaš preveč časa od kar si doma! Dej malo manj razmišlati in bo boljše!" Stavek namreč vedno začnem, ti veš sem ramišljala da bi.. blaa blaa user posted image
Tudi naš po jabolku rad malo poliva.. Danes ko je prvič jedel surovo postano jabolko pa ni nič polival.. Ne vem :) Morda preveč pojedo za njihove male želodčke..
In ne, res niso več majhin dojenčki, mene spravi v žalost nakup oblačil, ko zagledam številko 50. in ugotovim da smo sedaj že na 74-80.. kje je moj mali korenjak, ki mu je bila še 50.prevelika? user posted image
Bo treba hmalu ponoviti vajo in napraviti še enega majhnega škrata, da ne pozabim kako je to.. Moj vsak mesec upa, da M pa morda ne bo prišla in bomo spet zibali, jaz pa sem kar malo olajšana ko končno pride in vidim da bo ponovno zibanje še malo počakalo user posted image
Zdej pa grem dol iz tega rr-ja, ker sem že predolga! :)
Aja, kaj smo kaj ugotovile glede zaprtega foruma?
Fajn se mejte in veselo crtajte male navihančke user posted image

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Avgustovčki 2012
31.1.2013 10:07:31   
Toopsy
Hej hej!
Ha ha moj se je hecu da tudi delava na otroku, vendar s kondomom:))) ajej jaz si ne predstavljam da bi imela še enega škrata, no imela bi ga, sam kaj k naš fant nič ne spi. In potem bog ve kako je al en zaspi, pa se drug zbudi, potem obratno....
radirka tok ste ze veliki!! mi smo na 74 cuncah.
danes pa prvič sprobamo športni del, upam da bo mali priden. mi je včeri spet tak kažin v vozičku naredu da je bla groza!

Bodite lepo....

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Avgustovčki 2012
31.1.2013 12:04:25   
knofla
Pozdravljene!moj sinko lepo spi na balkonu,jaz pa veselo na računalnikuuser posted image .res je lep sonček,upam da bo konec tega mraza, ker ga še vedno tlačim v košaro.nisem se še opogumila za športni voziček,se mi zdi da so potem tako odprti.res da se že prtožuje revček,ampak upam da bo še malo zdržal.malo sem mu podložila pri nogicah,da se tako ne buta v steno.napišite kako se je obneslo s športnim delom.tudi vreče nimam imam samo ovčko,upam da ga ne bo zeblo.drugače pa fantek že kaka,ampak zelo trdo in ful s enapenja,tele slive mu še ne delujejo preveč.upam da se obnese.z glutenom zaenkrat nimava problemov,mi je pa malo zmanjkalo idej, kaj naj mu še skuham.se mi zdi da skoz isto papca.no včeraj sem mu dala še špinačo,me je danes skor kap ko je tako kakec smrdel.uf,že tale koš za plenice ko samo pokrov odprem, me kar zvije.ga bom kar prestavla na balkon,ker tole je pa kar prehudo za moj nos.nič grem še jaz malo na sončka pa se beremo.
lp


_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Avgustovčki 2012
2.2.2013 19:13:20   
Toopsy
Hej hej!
Evo športni del je super, sem ga čisto polegla, mali je pa tako zadekan da vem da mu je toplo:)
Sem pa danes opazila, mali ze 2 dan dobiva mlečno kašico od millupe, riževa kašica od 4 meseca dalje in je postal po bradici in obrasku ćist flekast! potem v roku urce izgine, ma na kaj je lahko alergičen? Mu je sedaj nekaj časa ne bom dala potem pa bomo videli. ko sem mu dala kasico s 7 žiti ni bilo nič, res je da je ni neki veliko pojedel ampak vseeno. in ko sem mu dala ovsene kosmiče tudi nič ni bilo. kaj mislite da je?
pozdravčki

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Avgustovčki 2012
2.2.2013 19:42:44   
radirka
Tudi mi smo navdušeni nad športnim delom :) Naš je itak en navihan firbec in mu seveda ustreza da ima vse pod kontrolo user posted image
Glede Millupine riževe kašice tudi naš tamali dobi po njej včasih pikice po obrazku, ne vem al bi to bla alergija al kaj.. Mu jo vseeno od časa do časa dam in se mi zdi da ima potem več pikic.. Take rdeče flekce.. Toopsy ali je pri vas isto? Mi je pa čudno če je alergija do dobi to samo po obrazu? Ne vem..
Knofla..smrad pa.. ja user posted image Bo boljše ko pridemo do kahljice user posted image

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 7:39:39   
Maeve
ej punci, a ima ta kašica noter nekaj iz predelanega kravjega mleka? Morda sta pa na to alergična. ampak to je moje čisto ugibanje. Jaz še nisem poskusila s temi kašicami, so fajn? Radirka ti vem, da mu že zvečer dodajaš, kaj pa druge? Jim zaenkrat dodajate samo kosilo ali tudi kak drug obrok? Jaz sem mu predvčerajšnjim dala zvečer 3 žličke polente in ga potem še podojila, ker sem upala, da bo kaj dalj spal. Brezuspešno user posted image
Aja, še to me zanima: tiste, ki ste jih dale v šprotni del. A vaše palčke gledate ali imate obrnjene proč od sebe? Jaz imam en star voziček in ne morem ročaja obrnit v drugo stran, sedeža se baje tudi ne da obrnit, tako da ga ne bom mogla gledat. Tako da ne vem, ali naj še malo počakam ali kaj. Vem pa, da bi mu bilo zelo všeč, če bi lahko že malo več okrog sebe gledal user posted image

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 9:29:34   
Toopsy
hej hej!
Ja po obrazku se mu spustijo taki rdeči flekci, nekje je tko kt da bi ga piču komar. in potem čez slabo urco izginejo. ma mislim da kravjega mleka ne sme bit not ker so kašice od 4m dalje, kravje mleko pa je šele od 1 leta naprej. je pa notri AD mleko ampak od ene druge firme, ko je mali jedu in je bil tudi notri to mleko, pa mu ni bilo nič. jaz mu dajem kosilo, zelenjavne juhice/kašice, ki jih sama kuham, zvečer pa mu dam to, in je čist nor nanje. ma zarad tega nič več ne spi. pojma nimam kaj mu ne paše pri tej kašici, ma bom zaenkrat kr lepo počakala z njo. ma še blitvo pa brokoli za sprobat, potem bo mesek in potem sadje.

športni del pri nas je tak, da lahko gleda proti meni in stran od mene, zaenkrat je obrnjen proti meni. maeve če imaš dovolj veliko košaro in otroček še ne protestira v njej, bi jaz kar še lepo malo počakala. zih mu je vsaj bolj toplo v košari.
Upam da bo dans suho vreme, da grem lahko malo ven s tamalim, mi je kr kriza cel dan bit notri.

bodite lepo

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 12:44:36   
knofla
hojla!
tudi jaz sem opazila ene pikice po tej kašici,pa sem mislila da je od žličke se kej drgnil ker jo je imel v ustih.zvečer sem mu dala sedaj uno kašico za lahko noč,pa ni imel pikic,seveda tudi spal ni nič dalj, kot ponavadi.to ne drži,tako kot piše v teh knjigah.zbujajo se v vsakem primeru,bo treba še mal počakat ,da bomo prespale celo noč.jaz sem zjutraj tako podrta,ker me ravno to iz tira vrže,ko se zbudi okoli štirih ponoči,potem grem pa še nazaj spati in ko se naslednjič zbudi sem čist munjena.mislim da bi mogla takrat kar vstati,ampak ko je pa tako fletno še mal zadremuckatuser posted image .kar s etiče košare,moj še ne protestira,ampak mu je pa res že na knap.tako da nevem, mislim da bo treba v športnega.škoda ker je še vedno tako mraz,pa veter piha,da ga nebi zeblo.a imate vreče?jaz imam samo ovčko,pa nevem ali nej mu jo dam pod ritko ali ga kar čez zadekam(če ga dam v športnega).kako pa gre kaj dojenje?koliko še kaj popijejo vaši malčki?moj se kar malo krega na joški,mleka imam pa še dovolj.ga tudi pumpam,ker tako malo popije.končno danes malo sončka,sem ga kar ven zapelala na balkon,da bo malo pospal.potem pa kosilo.glede na to,kako je lepo sprejel GH,se sedaj vedno bolj pritožuje,žličko mi kar odriva ha ha.lumpiji majhni.lepo nedeljo vam želim,pa lepo se imejte.lp


_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 16:43:53   
tina12eva
Pozdravljene punce oz mamice!

Koncno se je tudi meni uspelo vam pridruzit kajti tudi nas je 17.avgusta razveselila moja puncka Eva. Talo veliko ste ze napisale da se mi odkrito ni dalo vsega brati ker je prevec, zato bi vas vprasala kako je pri tistih ki dojite kolikokrat na dan se daste otrocka na prsi...moja bi bla skoz pri meni in nima velikega interesa jesti hrano potem pa imam se drugi problem da odkar jema gosto hrano mi noce kakat po en teden sem ugotovila tudi da jo korencek zapira zato tega ne dajemo vec. A ima katera kaksen nasvet kaj pomaga da bo moja punca spet normalno kakala vsak dan ali pa vsaj vaski drugi dan. Zelo se veselim vasih mnenj in odgovorov ter cvekanjauser posted image zelim vam lep dan se naprej tina

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 17:42:08   
Chania
Živjo.
Pozdravljena tina12eva.
Preberem sproti (na telefonu, super zadeva), ampak pisati pa ne morem, ker mi z eno roko ne bi spelo dveh stavkov napisati. Ko pridem do računalnika, pa že pozabim, kaj vse sem hotela komentirati. user posted image
No, še enkrat glede vonja kakca in koša za plenice – ojoj! Ker je kar lepo sprejel hrano, sva uvedla že kar drugi obrok. To pomeni, da praktično nikoli ne poje toliko, kot je predpisan obrok, ampak mu pa ponudim gh dvakrat – enkrat sadje in riževe ali prosene kosmiče ali banano za zgostitev (brezglutenske kosmiče zanekrat, ker še nimamo 6 mesecev), enkrat pa zelenjavo s krompirjem ali kosmiči, oljem in mesom (to še bolj malo, bomo morali več). No, in zdaj se je kakanje spremenilo. Tu vem, da je razpon normalnega in ok veeelik. Naš čmrlj je od začetka kakal vsakič, ko je jedel, potem se je zmanjšalo na 4-6x dnevno, ampak je bilo tako gorčično itd. Kot mora biti. No, zdaj pa kaka 2-4x dnevno in kakec je postal tak bolj »taprav«, kompaktnejši. Uh, to pa res smrdi in koš je grozen. Razmišljam, kam bi ga dala. Mož je rekel, da zdaj mu je pa jasno, da se kakšnemu zgodi tudi, da bruha ob tem. Ja, so kar intenzivne vonjave. user posted image
Dojenje – tudi mi imamo težave. Sicer nisem navdušena nad nočnimi budnicami, večinoma se zbudi in je 2-4x, in me kar zmatra. Sploh zjutraj malo je pa čeblja pa igral bi se, pa spet malo je pa si ogleduje okolico… Tako da dostikrat po 6. uri bolj malo spimo. Ampak lahko rečem, da še hvalabogu, da vsaj ponoči je, ker čez dan za to nima časa ali se pa kar nekaj krega, joka, kriči in popije čisto malo. Goste hrane pa tudi ne poje za obrok. Saj lepo je, ampak ni pa to zdaj to. Kot sem že pisala, si iztiskati ne morem. Res mi vmes ven teče iz druge, ko na eni strani je, ampak bi potrebovala še roko ali dve, da bi držala miškolina, ko je, ker on še malo pobrca z nogicami, krili z rokico, praska, maha... Tako da istočasno črpanje ne pride v poštev. Kakorkoli drugače mi pa tudi ne gre, sem se že po pol ure matrala, pa niti dna posodice/skodelice nisem pokrila. Uh, to hranjenje!!! Ne vem, kaj bi naredila… Ah, bomo že. Upam, da mi ne bo mleka preveč začelo zmanjkovati, ker bi rada še gluten in ostala živila, ki se po 6. mesecu uvedejo, uvedla ob dojenju – če sem že tako dolgo zdržala. Mimogrede, naš je tak temperamentnež in dostikrat kar kriči (ne več joka). In prižgem kakšno glasno glasbo, da ga preglasi in potem se včasih umiri, včasih potem tudi lepo pije, včasih malo, včasih dlje. Po drugi strani ga pa vsakih nekaj dni prime, da bi se pa kar cel dan crkljal pri meni… Ni pravila in ni reda.
Jaz nisem opazila, da bi ga korenček zapiral, na srečo. Mu pa redko dam sam korenček, mešam zelenjavo. Recimo en del korenčka in dva dela bučk – po bučkah se mi je zdelo, da je najprej bolj tekoče kakal. Sicer pa kot sem že pisala – slivov kompot.
Vprašanje – a jim dajete piti tekočino po gosti hrani? Kaj in koliko?
Jaz mu včasih dam kakšno žličko, dve ali tri prekuhane vode. Če me skrbi zaprtje, skuham slivov kompot in mu dam to. Ampak poskušam pa prakticirati dojenje za žejo in ostalo hrano (kak dan gre, kak dan ne najbolje). Ne vem, ali potrebuje dodatno tekočino, da ne bi zato še manj pil pri meni…
Super za vse, ki ste zalaufale s športnimi deli vozička! user posted image Pri nas je košara še ok, sicer ostaja bolj malo prostora, ampak bo še morala zdržati. Si ga ne upam dati v športni del, ker hodimo na fizioterapijo in ne bi rada tega izničila, tako da bomo lepo počakali, da se bo sam usedel. Upam, da bomo zdržali. Sicer se včasih pritoži v košari (ker je sam, leži, nič ne vidi…) in ga je potem treba nesti preostanek sprehoda. user posted image
Za danes bo to vse, zmanjkalo časa. Upam, da mi drugič prej uspe komentirati, da ne bom vsega pozabila.
Uh, še tole. Tiste, ki ste probale športni del vozička – a ste jih čisto polegle ali ste jih dale v sedeči položaj? Če so ležali, so bili zadovoljni? So dosti videli? (Se mi zdi, če gleda samo v tisto streho košare, se otrok hitro dolgočasi – če recimo ni zaspan in bi rad gledal okoli.
Imejte se lepo! user posted image

(odgovor članu tina12eva)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 17:45:48   
knofla
ojla!
pozdravlljena tina12eva!lepo ime za punčko(meni je tako imeuser posted image )jah veš tudi midva imava probleme s kakanjem odkar je GH.že par dni namočim slive,jih zjutraj malo pokuham in mu dam za piti.ampak itak pije bolj malo.odklanja skoz to pijačo.drugače pa, če se še veliko doji pri tebi,potem mislim,da dobi dovolj tekočine s tvojim mlekom,tako d aje čudno da je še vedno zaprta.pri nama je obratno.dojenje kar odklanja, ga malo prisilim,da sploh kaj popije,ker bi bil gotovo še bolj zaprt.sicer sedaj mu rata,da ima vsak dan polno plenico,ampak preden kaj pridela, se tako napenja da je veselje.se kar matra,revež.tako da probaj s slivami,jaz bom sedaj probala še s kivijem,sem prebrala da naj bi peške mehčale blato.pa veliko tekočine na splošno,če seveda hoče.drugih stvari še nisem probala.toliko zaenkrat od mene.lp

_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu tina12eva)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 18:02:47   
Chania
Še to sem hotela dodati oz. vprašati: a že kaj opažate takoimenovanega ločitvenega strahu pri svojih sončkih? Moj zadnje dni skoz joka, če nisem ob njem oziroma sem v prostoru, me vidi, pa ga ne vzamem v roke. Je kar težko kaj skuhati in karkoli narediti. Pa ne vem, a je že to... Res se poskuša dvigniti na kolnček, seveda mu ne gre, ampak mogoče vseeno ugotavlja, da se lahko premika - stran od mamice in mamica od njega in je hudo... Ne vem. Sicer je pri možu v naročju tudi zadovoljen, ampak včasih pa kar joka, dokler ga ne vzamem. Menda nekje med 6. in 9. mesecem nastopi to obdobje, ko mora mami biti zraven, če ne user posted image ...
Bomo videli v naslednjih dneh - je vedno kaj novega. user posted image
LP

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 18:25:59   
tina12eva
Hvala za vajine odgovore sta mi bile v veliko pomoc...res je fajn tkole mal mnenja dobit ostalih mamicuser posted image midve se drugace se vedno na polno dojima sem ji zdej uvedla da ma za cas kosila GH ampak me je mal ze zacela izsiljevat in noce velik sploh pojest ker hoce na vsak nacin it na josko tko da tu ji morem red nardit..kako ste pa zacele potem da ste se npr za dopoldanski cas ji dale gosto hrano al ste tudi postopama drug obrok uvajale al da je kr naenkrat vse pojedu...midve sma en mesec na GH in sma do zdaj jedle brokoli cvetaco korencek bucke krompircek pa me zanima ce ji zdej lahko dam se kaj drugain kaj ji ze lahko pocasi dam..bi8 se priporocala za kak fajni recept:) tole z kakanjem bom pa probala z slivami ker midve pa po en teden sploh ne kakama tko da jo ze potem kr muci to in je prava tecka...drugace pa ji med hranjenjem vseeno dam par pozirkov vodice za spit...Chania pri nas se ni tega problema da bi jokala ce mene ni blizu nje..no zaenkrat je tako..lahko pa pride vsak cas do tega...je pa res da bi se pri meni kr naprej cartala...upam da to ne bo potem problem za obe naju ko bo treba v sluzbo...me je kr groza ko se spomnem kak hiter cas bezi...bi kr ostala z njo doma ce bi lahka...kako pa je kaj z zobeki a so ze kje na vidiku pri kateri...lp

(odgovor članu Chania)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Avgustovčki 2012
3.2.2013 19:16:14   
Chania
Tina12eva: Mi smo gh uvajali prve dni – teden ali dva, po nekaj žličk, različno zelenjavo. Ko je kazalo, da bi več pojedel, smo dali malo več. Tako ali tako je težko narediti čisto malo kašice. Jaz naredim tako, da kolerabo skuham celo, jo zmiksam, dam v modelček za ledene kocke in zamrznem. Enako naredim z bučkami, korenčkom. Potem pa recimo skuham ali uparim cvetačo, to je hitro, dodam tri kocke kolerabice, malo repičnega ali oljčnega olja in to je to. Dvakrat doslej sem dala meso. Po kakšnih treh tednih sem skuhala še jabolko, nato še hruško – to zmiksam, je redka kašica, ki jo zgostim z riževimi ali prosenimi kosmiči (brez glutena). Drugi obrok smo uvedli, ko je nekega dne tako gledal naju z možem, kako sva jedla, da nama je bilo prav hudo in bi najraje skrivala pred njim, da jeva. Res je pokazal interes za hrano, kar ustka je odpiral. To se je zgodilo verjetno kake tri tedne po uvedbi gh. Za drugi obrok sva uvedla sadje. Pazim, da ne bi bilo presladko. Čeprav danes sem skuhala hruško in jo zgostila z malo banane in prosenimi kosmiči – je bilo kar sladko in je prvič pojedel toliko, da bi lahko rekla, da je obrok. Aha, poskusili smo že korenček, kolerabico, bučke, krompir, cvetačo, brokoli, piščanca, govedino, jabolko, hruško, banano, riževe in prosene kosmiče (tiste za otroke, brezmlečna kašica) in pa nekaj žličk slivovega kompota. Aja, jaz včasih v zelenjavni obrok dodam nekaj koščkov jabolk, ki mu jih skuham za opoldansko kašico. Ali pa sok od kuhanja. Naslednji teden bo dopolnil 6 mesecev in bomo počasi poskusili z glutenskimi kosmiči. Na začetku sem vse zmiksala s paličnim mešalnikom, zdaj pa že mehkejše stvari kar zmečkam z vilico, da je kakšen košček, da se bo počasi navadil. Zdaj pa hitim, preden se zakotali do omare.
Skoraj bi pozabila: zobki se še ne kažejo, ampak z dlesnimi kar dobro ugrizne pa dostikrat si z rokico drgne dlesni. Ampak nič takega, da bi kazalo, da bo zdaj zdaj kak pokukal...
Imejte mirno noč. user posted image

(odgovor članu tina12eva)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Avgustovčki 2012
4.2.2013 10:51:31   
knofla
pozdravljene!
ah teli recepti..jaz sem jih sicer malo gledala na paparici ali pa tako splošno na netu,pa zaenkrta jih ne uporabljam.delam kar po občutku.je pa res,da se skoz ponavlja.u bistvu dajem to zelenjavo,katero tudi ve uporabljate,nisem pa še naprimer skupaj zmiksala zelenjavo in sadje.bom probala.ker itak da raje poje,tisto kar je bolj sladko.edino za zajtrk sedaj vedno naredim ovsene kosmiče ki jih en dan prej namočim z mojim mlekom(če ga nimam,pa z vodo),zjutraj potem skuham slive in dam kompot od sliv notri pa tudi kakšno slivo,na koncu pa naribam jabolko.pred kratkim sem ga še kuhala,sedaj pa dajem kar surovega.potem malo zmiksam in obrok je pripravljen.moram rečt da ima to kar rad.gluten uvajam že ene 14 dni(ker ima že 6 mesecev in pol) in ni nobenih reakcij.sem pa dala že polento(ki je nima preveč rad),sedaj bom probala še koruzni zdrob.aja včeraj sem ga dala v športni del vozička,sem videla da se skoraj čisto poleže,tako da mislim da mislim da ne bo panike.edino tale mraz me skrbi.sicer pa sej če bi ga zeblo,bi gotovo že kaj jokal.tudi jaz sem opazila,da če onseme rit samo za minutko je takoj jok,ampak ne vedno.pa včasih ko joka,ga oči nikakor ne more potolažit, ko ga pa jaz vzamem v roke je pa takoj miruser posted image .on že ve ha ha.tudi kar se tiče GH, mislim da ne poje nevem kako veliko,tako da včasih ga čez še podojim,včasih pa noče.poje tam približno od 100 do 120 gramov,čist odvisno.zobkov še ni,mami je že čist neučakanauser posted image ,ga skoz šlatam po dlesnih,so pa že fajn napete in tudi fajn že drgne različne grizalke,mislim da ga kar matrajo.o to bo še joka in neprespanih noči,ko bojo zobki na plano hodiliuser posted image .ampak tudi to bo mimo.
aja pa še tole:tiste ki hodite na fizioterapijo....koliko časa že hodite in kdaj imate kakšno kontrolo?ali szte že zaprosile za podaljšanje porodniške?jaz upam da nama rata podaljšat,ker me kar stisne,ko pomislim,da bo treba kmalu jit nazaj.a se že kaj obračajo?našemu včasih rata,drugače pa z mojo pomočjo se sicer fajn obrne.me je pa včeraj skorej kap,ko je ležal pod lokom,pa sem prišla čez par minut pogledat,je bil ap na trebuhu in na drugen koncu,ha ha.tako da že zna,samo če hoče.kakšne vozičke pa imate?jaz imam babyboom,pa sem ugotovila da mi ni ravno preveč všeč,ker hrbtni del ni čisto trd,oz,se nikamor ne nasloni,je samo pripet s tistimi crvmi.če ima katera ta voz,bo že vedela o čem govorim.lepo se imejte,izkoristite sonček pa se beremo.


_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu Chania)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 9:25:44   
Toopsy
Hej hej!
Mi imamo reakcije še na druge mlečne kašice:( Probala 3 različne pri vseh enako. sem klicala petronazno, je rekla, da ima lahko reakcije na konzervanse, mleko....In nevem kaj naj mu dam sedaj za večerjo??sadja še ne jemo. probala bom s koruznimi kosmiči, to verjetno namočim v mleku? in vprašala sem, kako pogosto naj dam gluten, je rekla na par dni kako zličko ali dve. počasi. reakcij na ostalo hrano pa nima. pa hole kašice so baje zlo dobre ker so baje najbolj naravne.
drugače pa mali je aktiven 100 na uro, zjutraj ga pustiva s fantom v postelji in se vala in kotali, tok je hecen. ima pa že tisto fazo, ko ga kdo drug prehitro vzame v naročje začne tako uzaljeno jokat da je joj. jutri imamo 3je cepljenje, upam da bo vse ok. zobkov tudi še nimamo sta pa vidni ze dve pikici. kar se spanja tiče je danes drugi dan, da se je zbudil ob 3 ponoč pa je po pol ure zaspal. omg sam da ostane tako. se sprašujem kdaj bo prespal celo noč! joj upam da bo. enkrat zagotovo:))

bodite lepo

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 10:26:26   
knofla
živjo!
o toopsy boščk tvoj malček.to je res sranje,ker potem neveš kaj bi dal za jesti.zakaj pa še sadja ne jesta?jaz sem mu ga kar kmalu uvedla,pa ni nobenega problema z zelenjavo.včasih tudi sadja noče,če je kaj siten ali pa ni pravi moment.kje se dobijo te hole kašice ko si napisala?a tudi v DM?jaz samo te milupa poznam.pa naj vam cepljenje mine brez večjih težav,pri nas je bila rahlo povišana temperatura,drugega pa nič.
sem pa učeraj šla prvič na sprehod s športnim vozičkom in moram povedat da mi tudi slučajno ni všeč.hrbtni del se skoz ruka(babyboom voziček),pa res je preveč odprt.potem je pa še pihati začelo in še dobro da sem imela plenico sabo,da sem jo čez navezala.sem mojmu šže rekla da morva drug vozek kupit,itak je samo z očmi zavil,češ,spet paničarim.mah nevem,res se mogoče moram samo navadit.pa še ne vidim ga v obraz ker je stran obrnjen,tako da se poztem skoz ustavljam in preverjam.itak ni vse skupaj nič spal,tako d amislim da bom šla še malo nazaj na košaro.nevem.
nič,lepo bodite,danes ga vreme nekaj "serje", upam da bo kmalu spet sonček.
lp

_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 13:18:14   
Maeve
Toopsy ja, midva narediva podobno - zjutraj je pri nama v postelji (ponavadi kar spi pri meni po kaki drugi rundi, ker se mi potem ne da več vstajat in ga iskat v posteljico) in se kotali iz enega boka na drugega, najprej pogleda fanta, nato mene, se smeji ... včasih tudi čeblja - zdaj je bilo eno obdobje, ko naju je zbudil samo s čebljanjem. Prav hecen je user posted image Pa nogice lovi, včasih da v usta user posted image
Knofla kaj pa če bi mu kupila zimsko vrečo? Jaz sem jo dobila v Pikapolonici za 40 €. Športni del se mi čisto poleže, košare nimam. Pod vrečo sem podložila brisačo, da ima čimbolj ravno površino, pa v to vrečo ga dam. Pa verjetno ti bo prav prišla tudi naslednje leto. Ima tudi odprtine, da lahko trakove od športnega dela porineš skozi in ga brez problema zapneš. Za hrbtni del pa magari kaj zabašeš, da ti ga ne bo rukalo?

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 14:52:01   
radirka
Knofla, tudi mi imamo babybooma ker nisem vedela da bi bilo res fajn če bi športni del bil lahko obrnjen h meni in sem kar jezna sedaj da sem ga kupila.. Me ima tudi mene da bi ga prodala in vzela kaj drugega.. ampak kaj ko dobiš bolj malo zanj ;) Pomoje več kot 200€ ne.. in za 200€ skorajda nimaš kaj kupiti.. Je pa drugače super voziček.. mi je vse res všeč in se lepo vozi.. Ampak ta športni del.. Moj pravi da saj kmalu me ne bo hotel več gledati ker je drugo bolj zanimivo in da naj še malo potrpim.. Bomo videli :)
Opažam pa tudi pri našemu mulčku to krizo ko noče da ga kdo tika.. Traja že en dober mesec.. in res ne mara tujcev in tistih ki jih bolj malo vidi.. Potem naredi eno veliko šobo, alarmno smrkanje in jok.. Sem se s "teto" od mojega skoraj stepla da mi ga je dala nazaj.. si ga je kar prisvojila in kavčauser posted image in se je lotil jokat, ona pa je seveda itredno pametna (pomočnica vzgojiteljice v 1.razredu) in ve da tako majhen otork še ne loči obrazov in ga ne moti pri komu je in mi ga ni hotla dat da bi ga potolažla in je revež padu v histerični jok.. in na koncu sem ji ga scukala iz rok.. Mislim da mi je pojedla vsaj 5 let življenja :D Hudič babji user posted image
Sicer pa tudi naš zavrača dojko od kar je okusil GH, počasi sva že začela uvajati gluten, ampak največ 1 obrok na dan in še to ne prav vsak dan.. Jaz sem ugotovila da če ga po riževih kosmičih od millupe takoj fajn umijem z vodo po obrazu ne postane flekast.. Ne vem al je kaj tako močnega noter da mu razžre kožo? Ga moram umiti obvezno tudi če je čist in potem ni teh flekov.. Mu pa kašice ki so za mešat z vodo ne naredijo problema, ta ki je za v mleko pa ja.. Ne vem.. Upam da ni alergija in da bo šlo mimo..
Drugače pa je naš malček precej naporen.. ne spimo nič.. jaz sem prou uničena pa še sredi izpitnega obdobja, ne utegnem se učiti sploh.. In ko bi se lahko (po 22ih zvečer) sem tako utrujena da ne zmorem.. res ne user posted image Sem že obupala nad tem da se bo stanje izboljšalo.. ker res kaže slabo. Danes sva se ponoči dojila 5x, zraven sva spila še celo ta veliko flašo čaja in 100x sem mu vsaj dala dudo.. obupno, obupno.. No, grem ker že joče..

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 16:52:32   
huda bejba
zivjo.
tudi jaz sem rodila avgusta, konec meseca. pa vas kdaj kaj preberem, samo pisat se mi pa res ne da. ampak zdaj ko se sprašujete o telih mlečnih kašicah in flekih po obrazu, sem se pa vseeno odločila oglasit, ker vem, kako je sitno in da vsak nasvet pride prav. naš ta starejši je imel tak problem - po vseh mlečnih kašicah ali umetnem mleku (na srečo se je dojil) je dobil fleke okoli ust. je rekel pediater, da je to kontaktna alergija (zato verjetno pomaga, če otroka hitro umijete okoli ust, odvisno, kako hudo je) in niti ne mine. sem pa potem ugotovila, da nič flekov pa ne dobi, če mu dam hippove mlečne kašice iz lončka (tiste že pripravljene - so tudi take brez sladkorja in vsega drugega), tako da vam svetujem, da poskusite. naš jih je potem dolgo jedel. do pravega mleka pri enem letu.
pa tudi mi imamo babyboom voziček že od prvega in to, da otrok gleda stran res ni noben problem. boste videle, nič se sekirat :)

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 17:47:44   
knofla
živjo
jah teli lumpki.dons ga tko serje že ves dan,da sem ga zele mal možu poturila,da jaz usaj malo odklopim.tako se slini(veliko več kot druge dneve),pa tako joka,da mislim da prihajajo zobki.čeprav včasih vsi krivijo te zobke,češ,da zato tako joka,potem jih pa sploh ni.bomo videli.danes je že začel ene zloge skupaj dajat,res mu rata,da reče ata,ata,ata.al pa dada,dada,ha ha.sem se mu prej tako smejala,on je pa jokal,kot dež.meni pa smešno za znoretuser posted image .v glavnem glede vozička...jah sej ni tak problem,da ga ne vidim(to bomo že prenesli,ker vem da ga kmalu mami ne bo več tako zanimala,kot okolica),ampak,tale hrbtni del me moti.bom probala še z brisačami podložit,tako kot je Maeve rekla,potem bom pa videla.ja vidim da bo vsen treba vrečo kupit,sem mislila da bo ovčka dovolj,pa ni.samo najbolj me pa moti hrbtni del.ful ga ruka,košara je bila pa res zakon.na splošno je voziček res fajn,edino tale športni del je pa za en drek.bomo videli.
lp

_____________________________

moj sonček je posijal 16.07.2012

(odgovor članu huda bejba)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 18:48:42   
Chania
Ringaraja mi nagaja... Včeraj zvečer nisem mogla odpisati... user posted image

Pri nas je novega to, da se izmenjujejo dnevi, ko poje dosti gh in malo pri meni in se že sekiram, da bo konec dojenja, in dnevi, ko poje kakih 30-50g gh in se vsako drugo uro crklja pri meni (jooooook in ugotavljam, kaj je in ko končno začne sesati, se potem še crklja in drema…).

Na fiziot. mi hodimo nekje mesec, dva, ampak na pribl. dva do tri tedne. Kontrolo imamo v marcu. Zaenkrat nimam pojma niti občutka, ali bi bilo to za podaljšanje porodniške. Mislim, da prej ne kot ja. Ja, jaz se že kar psihično pripravljam na vrnitev v službo, ker si zaenkrat ne morem niti zamisliti tega – da bom do poletja nekako premislila in se sprijaznila. Glede podaljšanja p. oz. starševskega dopsuta, ja, teoretično bi bilo super, ker jaz nimam pojma, kaj bomo z varstvom čez poletje. Vrtca ne bo in ne vem, kaj in kako. Zoprno mi je našega občutljivčka najprej uvajati v eno varstvo in potem čez dva meseca v drugo… Res ne vem. Pa če bo še vedno tako občutljiv, kot je sedaj, bova oba dosti jokala. Ampak iskreno raje vidim, da bi rekli, da je vse ok in ni šans za podaljšanje p. kot pa da bi bilo kaj narobe. No, s tem se bom ukvarjala po kontroli v razvojni. We will see…

Mi imamo maxicosi muro. Zanekrat še gre s košaro, športni del pa, ko se usede in bo bolj toplo, je kar odprt. Upam, da bo užival v njem, ko bo čas za to. Kje je pomlaaaaaaad???!!! user posted image

Aja, jaz tudi gledam paparico in imam knjigo, ampak zaenkrat še ne delam po nekih receptih, ampak kar poenostavim in zmešam, kar se zdi kompatibilno in kar pač imam.

Kašice: mi imamo te Holle, ker sem že prej slišača pohvale in imajo certifikate. Kupijo se v babycentru, tudi v spletni trgovini, pa v nekaterih spletnih trgovinah, recimo biovan, ki so uvozniki, sicer pa vtipkar v google, pa najdeš, menda jih naj bi prodajali tudi v sanolaborju. Mi smo zaenkrat probali brezmlečne brezlutenske. Po 6. mesecu bomo glutenske. Najbrž bomo probali tudi mlečne čez nekaj tednov (za večerjo), ker si ne morem iztisniti. Drugače se kašica lahko naredi tako, da se brezmlečna kašiča skuha na vodi, ogladi in nato doda svoje iztisnjeno mleko ali adaptirano mleko.

Naš čmrlj se tudi meče in kotali po taveliki postelji, prav uživa, čuti, da je mehkeje in da se lahko "znori". Nekajkrat je celo spal do treh ali štirih zjutraj in nato do osmih. In še takrat me je zbudil tako, da me je pobožal, tudi ponoči. Ali pa čeblja in naju tako zbudi. Žal je to bolj malokrat, velikokrat se zbudi s takom jokom, da je bolj kričanje, zadnje dni spet na dve uri. Sem čisto podrta. In tudi čez dan noče biti sam. Komaj pet minut, da mu pripravim obrok. Se mi zdi, da se poskuša premakniti z mesta - plaziti ali na kolenčka, dviguje ritko, in se jezi, ker ne gre ali kaj vem, hitro je jok in stok, če nima družbe. Ja, in če ga recimo dvignemo, ko bi se on še igral, je jok. Pa tisto s šobo in jok-alarm mi je tudi znano, ampak pri nas je to že, če mu kdo od daleč ne ustreza, pa recimo, ko stopimo v ordinacijo zdravnice ali fizioterapevtke.

Mi smo že cepljeni trikrat, vsaj pol leta smo frej, jeeeej! user posted image Reakcij nismo imeli. Smo zelo veseli.

Ok, moj prosti čas je potekel, več drugič. user posted image

(odgovor članu knofla)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Avgustovčki 2012
5.2.2013 21:12:31   
Toopsy
Hej hej
Evo kupila Holle v merkatorju ampak.....skoraj isti klinac! Mali ni imel tok velik kot včeraj, vendar se mu je isto naredilo po bradici in ni še izginilo. in sem upoštevala nasvet, ful sem merkala da ni bil preveč umazan okoli ust in sem ga potem takoj umila:( tako da bom vse raje delala sama. jutri začnem s sadjem pa bo magari tako, da bo za kosilo zelenjavna kašica, za večerjo pa sadna. danes sem mu prvič dala riž, kupila sem nek bio riž, zravn dodala blitvo in cvetačo ker jo obožuje vendar se je tako zmrdoval! Do sedaj je jedel čisto vse, nebi mu pa rada vsak dan krompir dajala. kaj še kaj daste zraven poleg zelenjave?
Kar se vozička tiče, jaz imam mutsy4rider pa sem kr zadovoljna. se obrača v obe smeri, za enkrat gleda proti meni, čisto sem ga polegla in nekaj se nastavi pri ritki še ko je majhen. mam ga pa v kombinizonu in v zimski vreči, danes ko sva prišla domov se mi je zdel mrzu. je bolj zmrznjen fantek. ja jaz tut čakam na pomlad sam me je prov groza ker gre tako hitro. sem že čez polovico porodniške! In potem iskanje službe...ajej:(( ma bo že, nekaj se bo zagotovo našlo zame.

Bodite lepo

(odgovor članu Chania)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Avgustovčki 2012
6.2.2013 9:43:28   
Iz lune
ma joooj...
kaj lahko smo bolani in bolani in bolani...že celo porodniško samo doma čuvam al eno al obe. Starejša mi vse iz vrtca nosi. Znorela bom. Zdaj obe kašljata ko stari noni. maaaa

Ve ste pa vse pridne in toliko pišete, da vam ne sledim več.

Mi z GH ne gremo nikamor. Kosilo sva nehale papat, ker se je fajn prehladila in nima apetita in jo non stop dojim, da se čim prej pozdravi. Danes ji bom spet skuhala bučko in korenček. Večerjo pa že mal več poje, mlečno žitne sadne kašice. Vsaj to. Jaz upam, da počasi nardimo kak red z obroki.

Noč še vedno prespi, hvala bogu, čez dan pa kot kdaj. Včasih enkrat dve urci, včasih dvakrat po pol urce...različno.
Zobkov še ni. Pohajamo ne nič. Čim jo dam na tla se obrne na trebuh. Nekaj časa je ok, pol kažin, nazaj se še ne zna obrnit.
Preživela vnetje učk.
Pa še zdaj za pusta moram študirat kaj bomo, ker nismo od pusta, starejša pa je v vrtcu in če bo zdrava bo šla in je fajn, da jo našemimo, pa krofe spečemo, da bo vsaj čutla malo vzdušja....
Sem pripravila športni del, je super, ma kaj ko ne pohajamo nič. Je pa res čudno jih dat iz varne košare v ta del, ma kaj čmo ko pa tako hitro rastejo.
Jaz imam baby boom in sem zelo zadovoljna, ker ima globoko strehico, se fajn čisto vleže ali vsede, s tem, da je jaz še ne posedam, strogo samo leži, ker je še vsa mehka, sedi samo na meni ali v stolčku za hranjenje, kjer je pa nagnjena v pol sedeči položaj.
Toopsy upam da rešite te flekce, lahko pa da ima samo občutlivejšo kožo, naša prva je imela tudi take pojave na začetku pol pa nič več. In držimo pesti,

ah..joče...drugič naprej

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?