|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 16:18:26   
LuLu
saj se nisi prišla na temo Prvošolčki kregat? user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 16:27:13   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


patrino, mogoče se motim, ampak meni se zdi, da je lili že marsikaj doživela, zato se ji zdi pa brezveze, da ljudje jamrajo za stvari, ki jih je sama tudi dala čez, pa zato nič ne jamra. Vendar smo različni - meni je bilo hudo ob ssih, vendar nisem nikoli dvomila, da zato ne bi mogla met otrok. Ker sem zanosila vedno takoj, nisem imela straha, da bo zdaj spet trajalo ful časa... Zato mi je bilo veliko lažje, ker sem si vedno lahko rekla: ok, ta je bil bolan, itak bi rajši zdravega otroka, tako da ga bova pač čez 1 mesec spet naredila. Tega si ženska, ki se trudi zanosit že 2 leti, ne more rečt. Ali taka, ki je komaj prepričala partnerja. Ali če jo že lovijo leta... Zato je lahko isti dogodek (v tem primeru ss), pa zelo različna reakcija, ker je zelo odvisno od ostalih dejavnikov, kako nekaj dojemamo in koliko nam je hudo...


Ronja tvoji SS nimajo nobene veze. In tudi to, da se ima Lili, kao pravico norčevati iz resnih in daleč od komičnih zadev,ni prav.V eni od mnogih debat o pridobivanju izobrazbe sem to že zdavnaj razložila. Prav njej. Kakšno , čigavo in v kakšnem kontekstu je bilo to odrekanje in garanje ( celotna družina in ne le jaz),zaradi tega ona dobro ve. In zato je nekomu , ki je podobno doživel zadeva daleč od smešne in razumljive, nekomu kot Lili, ki ji tega ni bilo treba dati skozi in ob tem ne občuti posebne empatije, pa očitno povod za norčevanje.

In če bi pozorno prebrala, bi videla, da tu ne gre za jamranje, temveč pač za navajanje dejstev na eni strani in razumevanje in empatijo na drugi.

In če se vrnemo k tvojim ss in jih uporabim še jaz kot primer- sama jih k sreči nisem dala skozi, kar še ne pomeni, da mi je to smešno.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 16:29:15   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

saj se nisi prišla na temo Prvošolčki kregat? user posted image

Joj, Lulu, kaj ko bi prebrala moj komentar- prvi in potem Lilinega, kot repliko nanj...Se ti zdi , da sem se prišla kregat ali normalno odgovoriti Ronji?
Bodi enkrat za spremembo poštena. Zmoreš biti?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 17:40:39   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
patrino, a ti si učitlejca, ki je med izobrazbo (po 7 razredu) trpela?

Sori ne veš bistva.Spet.


seveda. samo ko tebi voda na mlin teče, je drugim jasno. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Potem, se mi ne bi bilo treba toliko ponavljati , vešuser posted image res se mi ne da pisati kar naprej isto.


eh, mi moramo tud teb skoz ponavljta pa nič ne zaleže. navadi se še ti. delovne navade pa to. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Joj, Lulu, kaj ko bi prebrala moj komentar- prvi in potem Lilinega, kot repliko nanj...Se ti zdi , da sem se prišla kregat ali normalno odgovoriti Ronji?
Bodi enkrat za spremembo poštena. Zmoreš biti?


ma ja, spet se z vsemi haklaš; lili, ronja, lulu - navadna seronja si. pokakala še to temo. in seveda vsi ne beremo, ker si ti tko rekla.... user posted image podrepna muha si, ma mravljica prav

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 18:12:29   
patrino
Mateyka, v tej temi ni bilo tako kot praviš. In če bi prebrala, bi videla. Tule sem se oglasila izključno zaradi Ronje, ki je pač spraševala in sem ji povedala svoje mnenje, ker se mi je zdela zaskrbljena in sem ji želela zadevo malo olajšati. . Predvsem zato, ker mi je ona s svojimi nasveti nenamenoma tudi že parkrat.
Se mi pa ne da več razpredati in se kopati ven, ker vedno iste vedno planete kot hijene, pa če imate za to kakšen razlog ali pa ne. Pridejo dnevi, ko niste ravno družba, ki bi si jo izbrala za h kavici.
Grem dol. Kar debatirajte.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 19:33:50   
mateyka
ni problem v dajanju nasvetov ali podajanju izkušenj. tvoj pristop je tak, da se spričkaš z 95% uporabniki ali pa vsaj zamoriš temo.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 19:55:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Ronja tvoji SS nimajo nobene veze. In tudi to, da se ima Lili, kao pravico norčevati iz resnih in daleč od komičnih zadev,ni prav.V eni od mnogih debat o pridobivanju izobrazbe sem to že zdavnaj razložila. Prav njej. Kakšno , čigavo in v kakšnem kontekstu je bilo to odrekanje in garanje ( celotna družina in ne le jaz),zaradi tega ona dobro ve. In zato je nekomu , ki je podobno doživel zadeva daleč od smešne in razumljive, nekomu kot Lili, ki ji tega ni bilo treba dati skozi in ob tem ne občuti posebne empatije, pa očitno povod za norčevanje.

In če bi pozorno prebrala, bi videla, da tu ne gre za jamranje, temveč pač za navajanje dejstev na eni strani in razumevanje in empatijo na drugi.

In če se vrnemo k tvojim ss in jih uporabim še jaz kot primer- sama jih k sreči nisem dala skozi, kar še ne pomeni, da mi je to smešno.


Daj patrino nehaj.....oni, ki dela nočne in v turnusu tudi družina trpi.....pa onemu, ki dela v Gracu in hodi samo za vikende domov, tudi družina trpi......pa se obadva prav tako odrekata in garata.....

In ne bodi takoj užaljena, če ti kdo kaj reče, ker "proti" tebi uporabim le tisto, kar sama napišeš.....in na način, ki ga sama (v veliki večini) uporabljaš napram drugim forumašicam......se torej tudi ti norčuješ iz drugih kot jaz iz tebe....?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Prvošolčki 2013
1.4.2015 20:20:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Evo, lili, točno to me muči. Zaenkrat kaže vse ok, vendar nočem, da bi se kasneje pokazal manjko ali da bi imela probleme, zaradi tega, ker zdaj nismo delali. Po drugi strani pa se mi zdi brezveze drilat nekaj, kar že zna in ji bo dolgčas in bo zasovražila vse skup, namesto da bi ji bilo znanje in učenje še naprej nekaj krasnega, kot zdaj, ker je pač radovedna...



Ja.....težko je ubrati pravo pot....vsak pač izbere "svojo"......ti tako, jaz drugačno......

jaz poznam kar nekaj precej "naravno inteligentnih" ljudi, ki so po srednji šoli (ali pa še prej) čisto zabluzili (dva sta recimo pijanca in se tolažita s tem, da večje kot je inteligenca večje je nagnjenje k alkoholu).....ker verjetno delovnih navad niso imeli razvitih, pa jima drugače možgani delajo 100 na uro.....ker jih nikoli nihče ni v nič silil in je do 4. razreda še šlo, potem pa se je zalomilo in nekateri lahko gredo naprej, nekateri pa ne vedo kako.....samo to vnaprej ne moremo vedeti nikoli.....saj, nekateri čisto fajn funkcionirajo tudi brez, da bi bili najboljši, da bi po "uspehu" izstopali.....nekateri pa imajo lahko precej težav kasneje.......in zato se je težko odočiti kako in kaj.....sama menim, da rahel poriv tudi v prvih razredih ne škodi.....čeprav ni ocen ....ker vsi 7 in 8 letniki vseeno niso kot tvoja, ki jih je treba ustavljati pri učenju......vsaj moja ni....user posted image

moj brat je recimo za matematiko, fiziko in računalništvo genij.....in če ga moja mati ne bi porivala v tem smislu, da se je pa tudi slovenščino in zgodovino treba učiti, bi že v osnovni šoli to imel 1 ali pa največ 2, ker mu je bilo dobeseno že od 1. razreda to španska vas......in ne vem če je v življenju prebral 2 knjigi (pa to šele zdaj, ko bere zvečer otrokom pravljiceuser posted image )....saj, vse lepo in prav......samo z zaključenim predmetom 1 ali 2 v osnovni šoli se potem težko vpišeš na željeno šolo (pa on ni šel na gimnazijo).....

Za branje in pisanje me ne skrbi - to itak sama dela in tu vem, da jo moram ustavljat. Pri ostalih stvareh pa ne vem.


Aja.....drugače mi je pa zanimivo tvoje razmišljanje......da brez problema otroka ustavljaš v nečem, kar rad dela......pri spodbujanju tega, kar rad dela pa imaš grozno težavo......

Sploh sem bila presenečena za okolje - sem mislila, da se tega noben ne uči doma (ne prej, ne zdaj, zato sem spraševala).


vseh pač žuže in rastlinje ne zanimajo kot tebeuser posted image

O ja, ronja.....meni so predmeti kot SND, narava, biologija, blagoznanstvo ali kaj smo že imeli, vedno delali težave.......ker mene to enostavno (in me še sedaj ne) niso zanimali.....in sem morala bistveno več časa vložiti v njihovo učenje, kot recimo za učenje matematike ali zgodovine......in meni recimo fotosinteza v 5. razredu ni bila logična, pa sem se jo na pamet naučila (in jo še danes znam zdrdratiuser posted image )




< Sporočilo je popravil liliana -- 1.4.2015 20:28:40 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Prvošolčki 2013
2.4.2015 12:15:28   
ronja
Ja.....težko je ubrati pravo pot....vsak pač izbere "svojo"......ti tako, jaz drugačno...

Ja, na srečo je več pravih poti:). Upam, da je ne zašutram...

večje kot je inteligenca večje je nagnjenje k alkoholu

Uf, po izkušnjah, ko sem delala v barih prek šs, se ne bi ravno strinjala s tem - največji pijančki definitivno niso bili med bolj inteligentnimi osebki, kar sem jih spoznala, ravno na drugem spektru lestvice... Ne rečem, da so vsi pijančki neumni, samo... vsekakor pa niso najbolj pametni, verjetno jih najdeš po celi krivulji in ker alko uničuje možgane, postanejo vedno bolj neumni, to je pač dejstvo.

Aja.....drugače mi je pa zanimivo tvoje razmišljanje......da brez problema otroka ustavljaš v nečem, kar rad dela......pri spodbujanju tega, kar rad dela pa imaš grozno težavo...

Haha, saj ko tako napišeš, se res smešno sliši! No, kar se tiče ustavljanja sem videla, da zanjo ni dobro, če je ne ustavljam, da to rabi. Ker je bila neprespana in zmatrana, če je nisem. Ker se spomnim sebe, ko sem hodila kot zombi in bila ves čas bolana, ko sem bila v oš. Ker sem cele noči brala:D. In vem, da sta tudi mela prav, ko sta mi kdaj luč ugasnila. Pa to sem tudi preverila pri Juhantu (smo meli predavanje po roditeljskem, čisto fajn predavanje, čeprav ne ravno za tip mojega otroka:D). Sem ga potem vprašala, kaj pa narediš v tem primeru in je izstrelil, da je takega otroka treba ustavljat in pazit, da ne spodbujaš tega, da bi moral bit ves čas najboljši. Tako da - če pridejo do tega različni ljudje - od zunaj in od znotraj, potem se mi zdi, da zna bit nekaj na tem in nimam več slabe vesti ji luč ugasnit. Ker je treba tudi spat. In jo peljem po šoli ven, ker to tudi rabi - na srečo ji je to ful všeč:D.

Problem pri nama je, da ima dan samo 24 ur in da zelo radi delava zelo veliko stvari. Če bi hotela spodbujat vse, kar to dete rado dela, ne bi nobena od naju nič spala (pa sva že tako bolj na minimumu;). Če bi se recimo spravila, pa vsak dan 10 min z njo vadila računanje, pa 10 min. okolje, bo zmanjkalo časa za kaj drugega: kak poskus, glasbo, sprehod do bajerja, igro s sestrico in bratcem ,kosilo:D, spanje... Nekje pač moraš vzet... In problem je, da te druge aktivnosti ima pa še rajši. Čisto rada računa, rada se pa tudi igra. Ne bi rada, da ima občutek, da mora hitro odrast ali da ne sme več bit otrok. Vem, da 10 min. računanja tega ne bo naredilo. Ampak ona bi delala še svašta poleg računanja. Bi še brala 1 uro, pa to, pa uno... rabi pa tudi cartanje. Pa igranje. Pa bit zunaj. pa... štekaš? potem se sprašujem, kaj je najboljše žrtvovat in vsake toliko spet preverjam, če sem se prav odločila...

vseh pač žuže in rastlinje ne zanimajo kot tebeuser posted image

To maš gotovo point! Ampak če je res, da si bolj zapomnimo, kar nas zanima, je mogoče vseeno boljše da delamo to, kar jih zanima, da ohranijo svojo radovednost in jim bo zato šlo v glavo, ne s drilanjem. Problem je, ker sama nisem ravno disciplinirano bitje in delamo, kadar se mi pač da:D... Tako da ne morem rečt, da delamo vsak dan poskus ali kaj takega. Je pa po drugi strani res, da se tudi zgo in ang. nisem učila, čeprav mi ti dve nista bili bogvekako zanimivi...

Problem je, da imate vsi point: treba ja otroku privzgojit delovne navade, hkrati je fajn, če mu s tem ne ubiješ veselja do učenja (hkrati pa ni glih delovna navada, da delaš nekaj, kar ti je fajn - to ni glih težko delat;). Ja, vem, overthinking:D.

Ronja, velika, velika večina se nas je morala tudi v osnovni šoli odpreti zvezek in se učiti...tudi pred testom smo se učili.....ni to samo zdaj v modi...

Hvala za to, tega res nisem vedela. Sem mislila, da je to zdaj neka nova moda, da se straši učijo z otroki oz. jim težijo, da naj se učijo. Ker res nisem vedela, da so se otroci že včasih učili, tudi v začetnih razredih oš in tudi naravo in družbo... Moja sestra se ni, jaz se nisem, mami se z bratom sicer je, samo sem mislila, da je to bolj njun čas:) ali pa da je mogoče len, pa se mu ne da poslušat pri pouku... NIsem vedela, da to ponavljajo tudi doma, ker smo itak vedno ponavljali v šoli, se mi je zdelo, da smo ful preveč ponavaljali in sem mislila, da zdaj pa ne ponavljajo več in je zato treba doma ponavljat... nisem se nikoli učila praznikov, ene sem vedela, ker smo jih praznovali, nekatere so nam povedali v šoli, samo to so vedno dovoljkrat povedali... Zdaj se pa še nič takega ne učijo - same stvari, ki jih itak že vejo - v dzju, če ga odpreš, ni nobene take info, da bi si jo moral človek posebej zapomnit, se m izdi... Tako da je niti ne bi vedela, kaj vprašat - mislim, a naj jo sprašujem prometne znake? Te, ki jih rabi, itak ve, drugih se pa ne učijo.

Tamali je pa prvi razred in z njim ni dela nic - nalogo resi dobesedno v 5 minutah in to je to.

Skuštrana, taka je Ronja - ona gre delat nalogo, pogledam naslednjič, že izrezuje nekaj za dedija. Ji rečem, da najprej nalogo, pa me grdo pogleda: "Pa saj sem jo že naredila, no!"

Lili, pri nas naredijo dn navadno v podaljšanem bivanju, samo Ronja gre pred kosilom domov, zato jo naredi doma. Je pa nimajo veliko in je vedno v 5-10 min. fertig - recimo eno stran napisat, ali ap 10 računov zračunat ali pa 2 nalogi rešit - res se ne pretegne s tem, pa še to ni vsak dan.

Ronja.....uporabiš zdravo kmečko pamet.....če vidiš, da bere, če vidiš da se sama nauči, kdaj se je rodil France Prešeren in kaj za praznika je 27. april, če vidiš, da brez problema računa, potem pač ne delaš z njo oz. je ne priganjaš.....če vidiš, da učiteljica daje ful domačih nalog (naša jih recimo praktično nič ne daje oz. jih da izredno redko.....eno vrstico nove črke za zapisati in to je skoraj vse)....

Spraševala sem zato, ker mi skoraj vse mame pravijo, kako pridno delajo z otroki... In da delajo veliko za šolo. Jaz pa z njo pogledam zvezke v nedeljo zvečer in jo vsake toliko vprašam, ali je naredila nalogo. In me včasih malo skrbi, da bi jo zanemarjala. Nalog ne daje ful in starši pravijo, da je ta učiteljica zelo nezahtevna, zato se potem sprašujem, ali je res vse ok, ali samo zgleda tako, ker pač ona nič ne zahteva. Pri nas v dzju namreč ne vidim nobene take reči, ki bi se jo bilo treba naučit, so same take, ki jih tako že vejo.

mora dete ločiti kaj je vremensko stanje in kaj je vremenski pojav, kako se imenuje praznik, ki ga praznujemo 27.4.

Tega pri nas nimajo. So meli tudi vreme, se mi zdi, samo ne tako, da bi morali to dvoje ločit. Praznike imajo nekak skup s koledarjem, samo še koledarja baje niso čisto osvojili, tako da... gre bolj počasi.

no vidiš.....zgled in genski zapis vedno ni dovolj.....user posted image

Ne, ne, nikoli nisem rekla, da je to dovolj. Pri enih stvareh je, pri drugih pa ne. Sem se ravno spraševala, zakaj tu ni dovolj. In sem ugotovila, da posode ne pospraviva vedno tisti hip, ko nehava jest,itak vsaj ona še je vsaj še pol ure potem:D, pa včasih imamo še sladico, včasih goste, itd... skrakta, ni vedno takoj. Pozdraviva pa vedno takoj, če koga znanega srečamo. In se naučijo, ker je vedno isto. Tu je pa treba spomnit, ker ni vedno isto.

Jaz sem govorila o tem, da sem po opravljenem izpitu TAKOJ pozabila ves čas, ki sem ga porabila za učenje izpita.....neprespane noči in dneve...

Aja? jaz se pa še vedno spomnim, kako sem se dudlala sisteme:D. In vem, da sem se vedno učila zanjo noč:D.

V bistvu tu ne gre za neko ekstremno piflanje, temveč za privzgajanje delovnih navad. Tudi če otroku na prvi pogled gre vse ok, ni slabo, če ga vsak dan malo navadiš, da če ne drugega, vsaj enkrat prebere ( pregleda) zadnjo snov , ki so jo vzeli pri določenem predmetu, ki bo drugi dan na urniku. Tako nekako otrok dobi neke zdrave učne in delovne navade, ki jih lahko uporabljajo za naprej.

Ja, to je fajn ideja. Pri nas jim sicer učiteljica reče, kaj naj vzamejo domov in učbenike in ostale zvezke vzamejo samo ob koncu tedna, čez teden pa samo zvezek, kjer imajo not dn, če jo imajo.

Lili, bom pa prav pogledala jutri, kaj imajo zdaj pri okolju in jo malo vprašala, da vidim, kaj pa kako, pa sporočim:). Mogoče so kaj takega vzeli, pa še vem ne... Prejšnjič je lubi pregledoval zvezke, prejšnji teden pa jih ni vzela domov, ker je bila cel teden bolna...

< Sporočilo je popravil ronja -- 2.4.2015 12:17:05 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Prvošolčki 2013
2.4.2015 19:52:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Problem pri nama je, da ima dan samo 24 ur in da zelo radi delava zelo veliko stvari. Če bi hotela spodbujat vse, kar to dete rado dela, ne bi nobena od naju nič spala (pa sva že tako bolj na minimumu;). Če bi se recimo spravila, pa vsak dan 10 min z njo vadila računanje, pa 10 min. okolje, bo zmanjkalo časa za kaj drugega: kak poskus, glasbo, sprehod do bajerja, igro s sestrico in bratcem ,kosilo:D, spanje... Nekje pač moraš vzet... In problem je, da te druge aktivnosti ima pa še rajši. Čisto rada računa, rada se pa tudi igra. Ne bi rada, da ima občutek, da mora hitro odrast ali da ne sme več bit otrok. Vem, da 10 min. računanja tega ne bo naredilo. Ampak ona bi delala še svašta poleg računanja. Bi še brala 1 uro, pa to, pa uno... rabi pa tudi cartanje. Pa igranje. Pa bit zunaj. pa... štekaš? potem se sprašujem, kaj je najboljše žrtvovat in vsake toliko spet preverjam, če sem se prav odločila...



Kot je rekla Ankica.....brez veze preveč analiziraš.....in dan ima samo 24 ur.....naša rada plava, rada riše, pa rada smuča, pa rada pleza po drevju, pa raga gre v kino, pa se rada igra s prijateljem z lego kockami.....vendar vsega ne počne vsak dan...tudi jaz ne delam vsega v enem dnevu.....če zvečer berem knjigo, recimo ne gledam televizije......


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Hvala za to, tega res nisem vedela. Sem mislila, da je to zdaj neka nova moda, da se straši učijo z otroki oz. jim težijo, da naj se učijo. Ker res nisem vedela, da so se otroci že včasih učili, tudi v začetnih razredih oš in tudi naravo in družbo... Moja sestra se ni, jaz se nisem, mami se z bratom sicer je, samo sem mislila, da je to bolj njun čas:) ali pa da je mogoče len, pa se mu ne da poslušat pri pouku... NIsem vedela, da to ponavljajo tudi doma, ker smo itak vedno ponavljali v šoli, se mi je zdelo, da smo ful preveč ponavaljali in sem mislila, da zdaj pa ne ponavljajo več in je zato treba doma ponavljat... nisem se nikoli učila praznikov, ene sem vedela, ker smo jih praznovali, nekatere so nam povedali v šoli, samo to so vedno dovoljkrat povedali... Zdaj se pa še nič takega ne učijo - same stvari, ki jih itak že vejo - v dzju, če ga odpreš, ni nobene take info, da bi si jo moral človek posebej zapomnit, se m izdi... Tako da je niti ne bi vedela, kaj vprašat - mislim, a naj jo sprašujem prometne znake? Te, ki jih rabi, itak ve, drugih se pa ne učijo.



Ronja.....obstja tudi svet izven tvojega milnega mehurčka.......user posted image

In če govorimo že o modi.....modno je, da vsak reče, da se nikoli ni učil......da si je vse zapomnil v šoli......ker potem izgleda človek naravno inteligentnen, ker učiti se pomeni izgleda, da si zabit, ker vsako normalno dete je izgleda v osnovni šoli lahko odlično brez tega, da se uči.....in kot sem že rekla, osnovna šola je 30 let za nami.....in večina nas je itak že pozabila, da smo se kaj učili......

Tega pri nas nimajo. So meli tudi vreme, se mi zdi, samo ne tako, da bi morali to dvoje ločit. Praznike imajo nekak skup s koledarjem, samo še koledarja baje niso čisto osvojili, tako da... gre bolj počasi.


No pri nas so imeli vse to že za ocenjevanje......nekaj časa nazaj.....šole in učitelji pač različno zahtevajo.......tako da koledar so pri nas že osvojili.......user posted image prav tako kaj je vremensko stanje in kaj je vremenski pojav.......



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Prvošolčki 2013
3.4.2015 13:33:18   
ronja
modno je, da vsak reče, da se nikoli ni učil......da si je vse zapomnil v šoli.

No, to so govorili že ko sem bila mala. Kako pa misliš, da sem prišla do sklepa, da se nihče ni kaj dosti učil v oš? Mi pa zdaj veliko mam pove, da se ful učijo s svojimi otroki in da se mi nismo toliko in zato sem mislila, da je to nekaj novega. Fajn, če ni:). Meni se ne zdi, da bi bila zdajšnja prva dva razreda težka (za več še ne vem).
Nisem vedela, da to ljudje rečejo, čeprav so se učili. Saj učit se ni nič narobe - sama sem se učila v srednji in na faksu in me ni zato nič sram, da sem se morala učit. Se mi zdi normalno, saj smo se vsi, včasih celo skupaj - to mi je bilo najbolj všeč, samo drugi se niso hoteli učit z mano:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Prvošolčki 2013
3.4.2015 14:09:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

modno je, da vsak reče, da se nikoli ni učil......da si je vse zapomnil v šoli.

No, to so govorili že ko sem bila mala. Kako pa misliš, da sem prišla do sklepa, da se nihče ni kaj dosti učil v oš? Mi pa zdaj veliko mam pove, da se ful učijo s svojimi otroki in da se mi nismo toliko in zato sem mislila, da je to nekaj novega. Fajn, če ni:). Meni se ne zdi, da bi bila zdajšnja prva dva razreda težka (za več še ne vem).



Saj jaz nikjer nisem rekla, da sta težkauser posted image ........ker to, da se moji hčeri ne da brati še ne pomeni, da sta prva dva razreda težkauser posted image ........rabi pa pač "poriv" od mene, da bere.....ker namesto nje jaz tega ne morem in tudi nočem delati......

In to, da dete v prvem ali drugem razredu, pol ure na teden, poleg "obveznih" domačih nalog, dela za šolo, tudi ni nek izreden napor za 7 in 8 letnega otroka, da ta to ne bi zmogel in bil zaradi tega pod kakim groznim psihičnim pritiskom ali celo torturo.......vsaj meni se zdi takouser posted image ......

Nisem vedela, da to ljudje rečejo, čeprav so se učili. Saj učit se ni nič narobe - sama sem se učila v srednji in na faksu in me ni zato nič sram, da sem se morala učit. Se mi zdi normalno, saj smo se vsi, včasih celo skupaj - to mi je bilo najbolj všeč, samo drugi se niso hoteli učit z mano:D.


Verjamem........jaz se tudi ne bi.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Prvošolčki 2013
7.4.2015 10:38:20   
ronja
Verjamem........jaz se tudi ne bi...

Zakaj pa ne? Meni se zdi pa bolj zabavno, če nas je več, pa se hecamo vmes:D.

Aja, sem preverila čez vikend, pa ve, kaj so vremenski pojavi, o vremenskem stanju se pa še niso učili in v bistvu tudi meni ni čisto jasno - ok, to je trenutno stanje, kakšno je vreme, ampak ne vem, kaj te čejo vprašat o tem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Prvošolčki 2013
7.4.2015 17:58:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zakaj pa ne? Meni se zdi pa bolj zabavno, če nas je več, pa se hecamo vmes:D.



Ker jaz sem bolj tisti tip (ne vem kako se temu strokovno reče).....kar lahko storim v dveh urah, tega ne počnem 10 ur......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Aja, sem preverila čez vikend, pa ve, kaj so vremenski pojavi, o vremenskem stanju se pa še niso učili in v bistvu tudi meni ni čisto jasno - ok, to je trenutno stanje, kakšno je vreme, ampak ne vem, kaj te čejo vprašat o tem.


Recimo da učiteljica pri kontrolni nalogi da vprašanje......naštej vsaj 5 vremenskih stanj pozimi......in otroci napišejo sneg, veter, žled, ivje, slana, megla itd.....in učiteljica prečrta vseh 5......




< Sporočilo je popravil liliana -- 7.4.2015 18:05:23 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Prvošolčki 2013
7.4.2015 19:57:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Aja, sem preverila čez vikend, pa ve, kaj so vremenski pojavi, o vremenskem stanju se pa še niso učili in v bistvu tudi meni ni čisto jasno - ok, to je trenutno stanje, kakšno je vreme, ampak ne vem, kaj te čejo vprašat o tem.


Recimo da učiteljica pri kontrolni nalogi da vprašanje......naštej vsaj 5 vremenskih stanj pozimi......in otroci napišejo sneg, veter, žled, ivje, slana, megla itd.....in učiteljica prečrta vseh 5......



Eeeeeeem.
Očitno moram nazaj v OŠ. Nimam namreč niti najmanjšega pojma tako na pamet, kaj so vremenska stanja.

A je to to, da enkrat stojiš kot kip, drugič kot ledena kepa, tretjič kot snežak, četrtič, da te zebe kot cucka in petič, da visiš kot ledena sveča? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 10:13:22   
Balerina
Pri the stvareh je včasih malo problem ker otroci zvezkov in knjig ne nosijo domov razen za vikend. In potem včasih starši niti ne vemo točno kaj se učijo. Jaz pa tudi ne mislim cel vikend se učit da bom vedla kako rečejo določeni stvari da se lahko potem učimo z njimi. To se mi zdi da se pri nas pozna predvsem pri okolju, ker pač matematika že vemo kaj je poštevanka, ok pri seštevanju in odštevanju je spet ali s prehodom ali ne ali je trimestno število z enicami ali samo stotice in desetice,...
In isto so lahko vremenski pojavi, ti z otrokom vadiš sneg, dež, žled,... on pa v šoli mislijo sneži, dežuje,...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 10:23:07   
ronja
Ker jaz sem bolj tisti tip (ne vem kako se temu strokovno reče).....kar lahko storim v dveh urah, tega ne počnem 10 ur...

Pa saj se nisem nikoli dolgo učila, tu sem bila pa res produktivna:). Glede tega se strinjava, tudi sama rada naredim stvari hitro, na splošno se ljudje glih nad tem pritožuejo (pa včasih nad perfekcionizmom).

Lili, potem je stanje sneženje, recimo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 17:52:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Pri the stvareh je včasih malo problem ker otroci zvezkov in knjig ne nosijo domov razen za vikend. In potem včasih starši niti ne vemo točno kaj se učijo. Jaz pa tudi ne mislim cel vikend se učit da bom vedla kako rečejo določeni stvari da se lahko potem učimo z njimi. To se mi zdi da se pri nas pozna predvsem pri okolju, ker pač matematika že vemo kaj je poštevanka, ok pri seštevanju in odštevanju je spet ali s prehodom ali ne ali je trimestno število z enicami ali samo stotice in desetice,...
In isto so lahko vremenski pojavi, ti z otrokom vadiš sneg, dež, žled,... on pa v šoli mislijo sneži, dežuje,...


Na naši šoli v 2. razredu nosijo vse domov......tako da ima otrok doma praktično vse pripomočke za učiti se......

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 17:54:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, potem je stanje sneženje, recimo?


Pa saj je simpl kot pasulj......kaj sprašuješ.......to je vendar stvar, ki se je ni treba učiti.........user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 18:29:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Recimo da učiteljica pri kontrolni nalogi da vprašanje......naštej vsaj 5 vremenskih stanj pozimi......in otroci napišejo sneg, veter, žled, ivje, slana, megla itd.....in učiteljica prečrta vseh 5......


a vremensko stanje je (npr. danes je:) deževno, oblačno, sončno... vremenski pojav pa dež, sneg, megla, veter, megla, nevitha...

< Sporočilo je popravil mateyka -- 8.4.2015 18:30:10 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 19:32:40   
ronja
balerina, pri nas je isto, ja, nosijo čez vikend domov, med tednom je vse v šoli, razen če je kaj za dn, potem vzamejo tisti zvezek/list in to je to.
Pa saj je simpl kot pasulj......kaj sprašuješ.......to je vendar stvar, ki se je ni treba učiti...

Če ti povejo, ni treba, ne:). Vsako stvar ti mora nekdo povedat ali pa jo moraš prebrat ali videt itd... - od nekod moraš dobit info. Ni pa treba, da to ponavljaš, če ni veliko teh informacij naenkrat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 20:24:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa saj je simpl kot pasulj......kaj sprašuješ.......to je vendar stvar, ki se je ni treba učiti...

Če ti povejo, ni treba, ne:). Vsako stvar ti mora nekdo povedat ali pa jo moraš prebrat ali videt itd... - od nekod moraš dobit info. Ni pa treba, da to ponavljaš, če ni veliko teh informacij naenkrat.


To informacijo si dobila že v osnovni šoli, torej so ti že v osnovi šoli povedali o temuser posted image .....

in ker je nisi ponavljala, je danes več ne znaš.......kot "pozabiš" tuji jezik, če ga ne uporabljaš oz. ne ponavljaš......tako kot moraš pri poštevanki in seštevanju nekaj sekund razmišljati, ker vsako računsko operacijo vtipkaš v kalkulator ali pa v excelu formulo nastaviš, kot pozabiš lepo pisati, če tega več ne počneš.......ja, ronja, marsikaj moraš ponavljati........običajno ni zgolj dovolj, da enkrat v svojem življenju od nekod dobiš info in se ti ta info za veke vekomaj vtisne v spomin.........

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 20:32:28   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
marsikaj moraš ponavljati........

tudi na RR se to dokazuje na mnogih vročih temah ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 20:37:09   
ronja
To informacijo si dobila že v osnovni šoli, torej so ti že v osnovi šoli povedali o tem

Možno, ne vem, lahko da se tudi kaj drugače učijo, ker recimo nas je učiteljica biologije učila Lamarcovo (narobe) teorijo, ki ni veljala niti, ko se je ona rodila, ampak vseeno...
Se strinjam, da pozabiš, če ne ponavljaš, ampak ne glih takoj, no in kontrolke navadno niso 30 let oddaljene:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Prvošolčki 2013
8.4.2015 20:44:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
marsikaj moraš ponavljati........

tudi na RR se to dokazuje na mnogih vročih temah ... user posted image


Ne samo na vročih.......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?