|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 7:43:27   
india
Ja,CatJa, to je dejansko samo koža, sicer je bila noter žilca, na koncu pa kt grahek majhna bunkica,ki je imela celo zasnovo nohtka.
Baje ima to ogromno otrok, s tem,da to nekaterim kar takoj odstranijo in ne delajo velikega bavbava iz tega.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 7:56:24   
Anonimen
Miška, pa si čist ziher, da ste "vrnili obrt"? Ni šans, da se še kaj zgodi? Te že leta bašejo al kako?


Ker sedmi otroček bi bil pa res nekaj posebnega. Saj veš, sedmica, srečna števika, pa to....pa kar Seven bi ji lahko bilo ime, če bi bila punčka.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 8:01:45   
india
Al bina, pred olala leti sem še slišala za brezmadežno spočetje, zdaj, v teh cajtih pa ne več .
Njet, ni možno ne tako in ne drugače.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 8:02:40   
lex
svaka ti čast!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 8:06:39   
Anonimen
Jaz pa sem tako jamrala pri prvem porodu...nikoli več ne bom jamrala kako hudo je bilo.

Bravo Miška 01

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 9:58:23   
Anonimen
Ojla ženskice!!!
Miška teb posebno!!!!Saj dovolite kajne?
Ti si pa dobra da si se zapomnila vse porode...jaz gruntam in gruntam in se ne spomnim več kateri je bil hujši prvi drugi ali tretji
Men se bol zdi prvi,ker je bilo še vse na novo telo nepripravlljeno nevajeno nastale situscije.Porodni kanal še svež,ozek....
Stokala sem kričala ne,ker tako in tako ne pomaga,kar je šlo not mora tudi,hočeš nočeš ven
Pa še želje je ogromna,da čim prej vidiš kaj si pridelal
Pri tretjem mi je ginekolog nekaj obljubljal:češ ker je tretji,da bodo porodne bolečine trikrat hujše
pa ni bilo nič res,ali pa sem jaz tako potrpežljiva
V glavnem jaz sem ves postopek porodov pozabila.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 10:23:36   
ZARA
Ja, sedma bi bila res lahko Seven, haha!!!

Uglavnem ja, sploh ne vem kaj naj rečem, noro...jst 6 x ne bi šla tud mrtva...že mamice k imajo 3, 4 otročke občudujem...Se pravi prvi in peti, Miš...pol grem drugič, tretjič in četrtič lahko brez strahu ???
Moja mami je rodila 3x in pravi, da noben porod ni bil lahek...prvič je rojevala 22 ur, drugič (mene) ne vem, tretjič pa 17 ur, kar za tretji porod sploh ni malo, če mene vprašate...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 10:47:47   
Pupica
Miska01

Miska nujno moraš dati tole napisano med porodne zgodbe, da se ne bo tale tema nekam izgubila. Mislim, da nismo bile edine ki smo tole z veseljkem prebrale. Pa tudi mislim, da si s tem razblinila dolgo obstoječo tezo, da je pri vsakem naslenjem vse hitrejše in lažje in brez zapletov.

Prosim miška, objavi tole med porodne zgodbe!!!!


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 10:56:11   
Anonimen
Jana a ti si se sama odpeljala?
Jest bi tudi,če bi me pustili
Pa me je moj šokiran prestrašen mož tako piganjal.
Vse izgovore sem si izmišljala,ker se mi še ni dalo.
Med vožnjo je bil strašno užaljen,ker vse to sprejemam tako hladnokrvno,kot da greva nakupovat
Vsakič sem ga pa le spravila še v bližni kafič na pijačo,tako sem zavlačevala in zavlačevala.
Pri prvih dveh še ni bila moda da je mož lahko zraven,pri tretji pa že.Ampak ko sem morala z sestro oddat podatke in se zrihtat je zmaglil.Ni bilo duha ne sluha.....kasneje je povedal da ga je bilo strah

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 11:20:26   
india
Joj, Neva, da ti povem, kako je bilo pri Piji. Kot sem napisala, je nisem čutila in sem se dejansko v petek s porodničarko,prijateljico, dogovorila,d ase pridem v soboto pokazat.
In veselo, v soboto zjutraj vstanem, zbudim moža, pravi, greva v semenarno po gnojila,ki jih ati rabi za vrt, pa na tržnico in po nakup, potem pa še na CTG, da vidim, kako je z bebico.
Nakar se po poti v mesto zmeniva,d a greva njaprej v bolnico, da bo zdaj verjetno manj gužve in bova ostalo opravila kasenej. Tako,d a sems e dejansko sama pripeljala do vrat porodnišnice.
Ne vem,Zara, meni se zdi, da so porodi med seboj tako različni, da ne moreš rečt,kateri je lažji, prvi ali zadnji.
Sicer pa, zdaj ko veš, kaj približno te čaka, veš, da vse hudo mine in je poplačano s tem, ko imaš bebico pri sebi!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 11:59:43   
Anonimen
Ja saj pravim tisoč opravil,pred porodom
Jaz se spomnim mojega prvega.
Iz tretjega na četrti letnik.Moj razred je šel na maturantski izlet jaz tudi bližje, v porodnišnico
Tisti teden ko sem še ležala v sobi je moja skupina prišla opravljat prakso na porodni oddelek.Jaz sem jih že prehitela, v živo sem opravila ure prakse
Sošolke so se prepirale katera bo prinesla iz nursurija mojo Katjo.Ko pa je bilo čas umivanja garaže(takrat so še v posteljah umivali)je bila pa zadrega,ne vem koga je bilo bolj sram Namesto da bi sošolka polivala vodo po pravem koncu,ker je mižala, je polila vse na okoli
Tretji dan iz porodnišnice,pa me je na domu obiskala moja razredničarka z ogromnim šopkom rož

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 12:17:44   
ZARA
Ojej, Neva... kako si bla mlada ! A konec tretjega letnika ??? Uh...
MIŠKA, hvala ti za obširno poročilo, res je zanimivo te stvari slišat iz prve roke... RULAŠ !!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 12:24:02   
Anonimen
Zara, ja mlada začela
Pa ne edina ena je bila že v prvem letniku noseča,torej jaz niem bila fenomen
Na telovadbo mi ni bilo potrebno(iz Pirana na Beli križ,je strma pot)pa so mi jo prišparali,crkljali so me,prve mesece po porodu,ko je bil že pouk sem med urami hodila domov dojit.
Ne ni bilo hudo lepi spomini so mi ostali.Razen neprespanih noči in cel dan pouk,pa smo vseeno preživeli.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 12:53:52   
india
Ja, Neva, a veš,kaj je meni ostalo v spominu od prve nosečnosti?
Ko sva šla z možem prvič na UZ. In me je čakal v čakalnici, pa pridem jaz ven in me on vpraša: kaj pravi ?, Jaz pča: da imam nogo zlomljeno. On me pogleda, babnce v čakalnici v smeh, on pa pravi:kje je mavčarna? Jaz ga pgledam, on v smeh in pobegne ves rdeč ven. No, potem sem mu zunaj povedala, da naj bi bila punčka

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 13:02:27   
Anonimen
ta je bila pa dobra revež ni takoj skapiral,si predstavljam situacijo
Moj pa pravi,da je vsakič on najbolj trpel in denarnica tudi,ker je moral nazdravljat,pa častit

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 14:45:34   
kofetek2010
ob 3h ponoči sem se sama odpeljala, veseli december pač okrog polnoči sem prišla domov, moj ene pol ure za mano, ob 1h sem začutila popadke na 20 minut, ob 02:30 so bili že na 5 minut in kr v vseh knjigah piše, da je potrebno it v porodnišnico sem se tega tudi držala, 2x sem rekla mojemu, da me naj odpelje, kr imam popadke, a mi je rekel, da se naj vležem in zaspim in da me bo zjutraj odpeljal, če se mi bo še vedno zdelo, da moram rodit    napišem mu listek, da se mu zahvaljujem kr me je peljal v porodnišnico
ob 02:50 sem bila oblečena, pobašem torbo in ključe, v avtu obdelam popadek in gasa proti porodnišnici, doma sem že naštudirala, da bom prišla ob naslednjem popadku v porodnišnico, a me je vratar malce zajeb** kr me ni hotel z avtom spustit do porodnišnice in mu ni bilo najbolj jasno, da grem rodit, a v stanju kot sem bila, sem mu povedala, da mu bom avto pustila kr pred rampo in naj on naredi z njim kar hoče, očitno je videl, da se ne hecam, saj sem en popadek še na rampi pred njim predihala, nato se vsedem v avto, parkiram direkt na pločnik pred porodnišnico in pozvonim, po hitrem postopku se znajdem v porodni in ob 7h kliče moj v porodnišnico, če sem res tam, čez 2 uri se je prikazal v porodnišnici in ostal do 16h ko sem rodila (o rojevanju pa ne bi zdej, si nočem spet dneva pokvarit)

tako je potekal moj petek, 13.december 1996

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 16:19:58   
india
Bravo,Jana!!!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 16:23:02   
Anonimen
Ja tile desci so pa včasih malo no....mislite si vsaka kar hoče..jaz si že

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 16:30:05   
gamini

Bravo, Miška01, vsa čast!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 18:52:25   
ZARA
Jana, kako si se razpisala...
A ma še kateta kakšno zanimivo por. zgodbo ??? A ste brale zgodbo od Jančike ??!! Full dobra!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 21:12:13   
pegy

BRAVO MIŠKA01

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 21:18:29   
smejček
Oj,Zara kot vidiš 2,3,..porodi so lažji ne vem kaj še čakate?Zara potrebuje bratca, sestrico?!Mogoče ste pa res že na tej poti ko te tako podrobno zanima bo vsaj kaj življenja v naši soseski

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 21:24:46   
smejček
Miška,tebi pa vse čestitke da vse sfolgaš ,mene zabaše že pri dveh kaj šele pri šestih1

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 21:25:08   
smejček
Miška,tebi pa vse čestitke da vse sfolgaš ,mene zabaše že pri dveh kaj šele pri šestih1

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   MIŠŠŠŠŠKA 01
13.9.2005 21:43:05   
Gina
Moj prvi porod je bil najlažji od treh. Šolski primer, bolelo je, ampak konec v treh urah in 20 minut od prvih resnih popadkov naprej.

Pri drugem porodu sem bila v eni uri odprta 9prstov, potem so pa 3 ure gruntali, zakaj ne rodim, preden so (po treh urah!!!!) ugotovili, da otrok leži v temenski vstavi, pa da imam zarastline od prvega poroda, ker mi takrat niso vsega zašili (pocarji ljubljanski). Potem so me pa lahko na roke strgali v trenutku in se mi dovolj vrgli na trebuh, da je šla naša bejba, s kvadratno glavo zaradi lege, le ven. Glavica se je v enem tednu poravnala, jaz pa nisem pozabila, da so me pustili matrat toliko časa brez veze.

Pri tretjem porodu so bili popadki ubijalski. Mnogo hujši kot pri prvih dveh, ker niso bili samo v trebuhu, ali samo v križu -ampak kar oboje. Zarastline od ljubljanskih pocarjev so ostale, spet so me morali na roke strgat, ker sicer zadnji cm ne bi šlo samo, otrok je imel 2x zavito popkovino okoli glave in je reveža vsakič, ko je ven pogledal, nazaj potegnilo. Rodila v štirih urah.

Prvič sem hotela EA, pa je še niso delali.
Drugič sem hotela EA, pa mi je v Lj. niso hoteli dati!!! (bilo je l. 1998, takrat so EA dobile samo vip osebe)
Tretjič sem rekla, če sem 2x rodila brez, pa drugič ni šlo hitro zaradi lege, ne morem imeti še enkrat smole s tem, bo šlo tretjič sigurno hitro. Nisem vzela EA. Nisem naredila prav. Zmotila sem se.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?