|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: aprilčice + majčice 2013
5.6.2013 9:36:07   
san
pozdravljene

končno smo imeli zopet malo sončka. mi smo ga še kar izkoristili user posted image

za nama je tudi druga posvetovalnica. teža gre supergor, je pridobila 1 kg in tudi zrasla 3,5 cm. sedaj se dva dni tako lepo pogovarja z nami tako da spuša glasove in je tako prisrčna user posted image . še vedno poliva in še vedno jo malček zvija, ampak ni hudega. tudi ona še zelo lepo dviguje glavico in opazuje okolico. včeraj se mi je zdela zelo zanimiva, ko sva šli ven je bila budna in še ene pol ure se je v vozičku potem nasmihala predno je zaspalauser posted image . ponavadi so se prejšnji v budnem staju v vozičku drli in posledično sem jih potem vzela venuser posted image .

glede teka je pa pomoje čist odvisno od posameznice, smo si zelo različne in enim odgovarja in nimajo težav z laktacijo, spet druge so pa peveč utrujene. seveda je govora o lahkotnem teku, ne pretiravanju.

pa glede drugega "teka", jaz imam še vedno strašen apetit user posted image , še huje kot v nosečnosti. sploh kadar so bolj deževni dnevi.

o zaščiti tudi sama razmišljam ,sem bila že pri G, pa se nisva ničesar pametnega spomnili, razen pazit in kondomi. s kontracepcijskimi tabletami imam namreč težave, ravno tako z mireno nimam v redu izkušenj. bomo bolj pazljivi.

jaz tudi še ne dajem kapljic, ravno zaradi napenjanja.


lep dan vsemuser posted image

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: aprilčice + majčice 2013
5.6.2013 14:16:13   
ROXY_
Oj babike,

pr nas sije sonce pa dežuje user posted image ..dete spi v vozičku na terasi pod streho, je danes bolj nemirne sorte user posted image ,skladno z vremenom..na hitro sem skuhala kosilo, pa pomila po tleh..kmalu bo že čas da greva v vrtec po tavečjega...
sva naredili običajni dopoldanski sprehod cca dobro uro, vmes obvezna kavica s prijateljicami in se nama že mudi proti domu, ziza time..včasih jo podojim kar na poti, imava naštudirane vse samotne klopce user posted image

dnevi tako brzinsko letijo, 1,2,3 je teden naokrog...

glede zaščite tudi sama na vem, verjetno metoda pazi, al kaj..mirene ne bi, še manj pa tablet, ostane torej...????

kapljic še ne dajemo-, pravzaprav sem ji dala predvčerajšnjim poskusno, pa je bila zvečer takooo boga..se je drla 2 uri skopaj zarad krčov...[sm=smiley13.gif
san user posted image za lep napredek..midve imava drugo posvetovalnico šele avgusta..sicer je pa tako skoraj mesec dni razlike..tvoja je začetek aprila, moja pa na koncu rojena..

vedno več je budna čez dan.rada se pogovarja in včasih ji uspe kaj zagrulit..zadnje dneve res tako jeziček suče in se trudi spustit kak glasek..drugače najrajši leži na kavču v dnevni in posluša naše čvekanje..tudi v vozičku uživa, dolgo gleda in se nasmiha preden zaspi..pogoj je seveda poln trebušček in suha rita user posted image ..res je tak cukr user posted image



(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: aprilčice + majčice 2013
6.6.2013 8:31:46   
happy85
O zaščiti sem tudi jaz v dilemi. Ideja o tabletkah mi ni všeč, pazi varianta pa tudi ne bo šlo, ker si ne smem privoščiti kakšnega kiksa... Zato bi bila vesela kakšne informacije več o mireni.

kapljic tudi mi ne dajemo, že pri prvem nismo dajali, ker ga je še bolj zvijalo...

naša tudi poliva, pogosto,ko opravlja veliko potrebo. Mi pa polije tudi, ko jo želim dvigniti, da bi podrla kupček. Se prav vprašam, če jo slučajno kako narobe primem in zaradi tega polije.

No mi tudi gremo skoraj vsak dan ven na sprehod. Ne pridemo pa daleč, ker starejši še ni ravno za dolge sprehode. Pa še kamenčki so tako zanimivi, da je treba skoraj vse pobrati user posted image se bom pa počasi opogumila, da jo bom z vozičkom dala ven na teraso in bomo lahko vsi trije zunaj.

Sem pa že pozabila kako je s kopanjem v morju. Konec meseca gremo mogoče za kakšen dan na obalo, najmlajše še ne nameravam dati v vodo, ker se mi zdi premala (bo slaba 2 meseca stara), ne vem pa ali je tudi za mame kakšna omejitevuser posted image
kako pa ve kaj planirate dopust? Slovenija ali čez mejo?

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: aprilčice + majčice 2013
6.6.2013 13:38:40   
lepjedan
Hojla!

Se pridružujem debati, čeprav že v prejšnji temi nekako nisem našla časa za aktivnost :(

6.4. smo dobili enega pridnega dečka Bora. Sem imela carski rez in sem kar dooolgo okrevala. K sreči je moj dobil še za prvomajske dopust in je bil skupno kar 1 mesec doma. Sama ne bi zmogla :P

Sicer pa smo imeli včeraj drugo posvetovalnico. Raste in redi se super (60cm in 6kg), samo imamo težave s krči in kožo. Sem sama malo "poskusila" in opazila, da je problem mleko in jajca. Pa imam dieto za 1 mesec, zaradi česar že 2 dni prebiram razne forume in priporočila o veganski prehrani :/ .. Ma, bomo zmogli. Nekje sem prebrala, da diete mati zase nikoli ne zdrži, za malega pa. Bi se kar strinjala. In čeprav sem v nosečnosti pridobila kar veliko kilogramov (preveč), sem zdaj že kar nekaj šla v minus.. No, saj prej ni bilo idealno, bom pa poleti fit ;) .. Edino za mleko me malo skrbi, ker izključno dojim. Pa zaenkrat ni panike no...

Kako jih oblačite sicer v tem vremenu? Naš je star zdaj 2 meseca in se mi nekako ne zdi več potrebno vse po dvoje... Sploh, ker je pravi mali termoforček. Sva s tatom čisto kontra: jaz grem na sprehod v puloverju in jakni, on pa v kratkih rokavih. In se mi zdi, da je mali bolj njegove sorte. Pa je verjetno problem s kožo tudi, ker je pogosto preveč oblečen. Samo, če mene zazebe, takoj dam še en rokav na malega :) Ahhh...

V glavnem, super vas je brat! Upam, da bom v tej temi lahko kaj bolj aktivna. Se počasi normalizirajo reči. Spimo pa super! Poje samo enkrat ponoči in je pravi balzam za mamo: 2 kosa spanja :)

Uživajte!

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: aprilčice + majčice 2013
9.6.2013 20:25:43   
Ajra RR
Drage mamice!

Ne spreglejte junijskih bogatih paketkov, ki čakajo na vas. user posted image

Tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/paket-za-novorojencke---junij-2013_6148.html

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu lepjedan)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.6.2013 9:16:46   
happy85
lepjedan se strinjam, da je za otroka lažje potrpeti na dieti kot pa zase. Se ti sploh ne zdi tako težko. No mi smo na srečo ugotovili, da verjetno samo prebava še ne funkcionira dobro in jo zato zvija in sedaj počasi vso hrano vključujem v jedilnik.


Oblačenje bo pa sedaj postalo lažje, ker se končno toplejši dnevi približujejo - saj malim pravijo, da vročina malim nič ne nagaja user posted image drugače trenutno za ven bodi plus taka srednje debela jopica, notri pa bodi in pajac s kratkimi rokavi, včasih ji pa tudi jopico pustim gor. Dobila par lepih reči s kratkimi rokavi tako da navijam za lepo vreme, da bomo lahko nosili user posted image

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.6.2013 16:02:02   
lias1
Pozdravljene!
Tudi naš Filip je pravi zaspanček, ponoči mi smi tudi 7h v kosu. Je pa čez dan zelo pogosto buden. Čeprav danes kar spi. Mogoče pa zato, ker ve da je slabo vreme in da ne morema ven :) Tudi mi imamo težave s kožo, vendar sem vse te mozoljčke in pikice pripisovala čiščenju kože in se sedaj že izboljšuje, tako da nisem imela nobene diete. Tudi jagode jem. Skratka vse. Občasno ima sicer krče, ampak tudi to bo minilo. Dopust pa še nimamo nič splanirano, ker ima ati s.p.in trenutno tako gužvo da si bomo lahko samo kak vikend spontano privoščili. Načrtujemo pa 1 teden v septembru. Sicer pa se Filip zelo rad vozi z avtomobilom, tako da ne bo problem vožnja.
Glede oblačil pa: zdaj ko je bilo zelo toplo, sem mu dala bodi na dolgi rokav, hlače brez stopalc in nogavičke. Pa tudi že bodi na kratek rokav in hlače brez nogavičk smo imeli, ko je bilo res vroče. Mislim, da ima malo teh mozoljčkov po hrbtu in prsih tudi od vročine, tako da se trudim, da ga ne oblečem preveč. Moram pa včasih ko prideva v hišo dodat majčko, ker je zunaj tako vroče, not pa prijetno hladno.
Menda se nam obeta sedaj pravo poletje in vročina, tako da se pripravite.

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: aprilčice + majčice 2013
17.6.2013 10:31:14   
ROXY_
Ojla,

kakšno zatišje, nikjer nobene..ekola pa smo dočakali poletje- zdej ni več dileme kako oblečt naše bebije user posted image

naša je imela prvi mesec precej oikic in mozoljčkov, zdej se ji je pa koža res lepo porihtala ..drugače smo super, cele dneve na zraku, pridno se dojimo in spančkamo..zvečer so vesele urice, ampak se krajša obdobje krčev in jokanjauser posted image user posted image user posted image
ko je budna uživa v gugalniku, smo ji mogli odstarnit tisti lok z igračkami,očitno ji je šel na živce user posted image pa na previjalni brez pleničke-je tak posrečena ko binca z nogicami user posted image ..tudi čvekica je prava...skratka uživamo na polno, ta teden smo še doma, potem pa na morje..verjetno se prej kot konec julija ne bom javila...za nas pomeni dopust res odklop-brez interneta, telefonov ipd...user posted image user posted image

kako ste kaj ostale dejte kaj napisat no...user posted image user posted image

(odgovor članu lias1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: aprilčice + majčice 2013
19.6.2013 9:51:30   
Neli81
Ojla,

Evo pa imamo skok iz bund v kopalke. user posted image Vroče je res, da sploh ne grem ven s tamalim, ker se kuham. Šele proti večeru pomolimo naše glavce iz stanovanje. No ja razen če gremo na vikend, kjer je za par stopinj hladneje kot tu. Sej se ne pritožujem preveč, imam raje vročino kot zimo. Je pa res, da z možekom razmišljava o nakupu klime (no tudi za gretje bi nama prav prišla).

No naj se tudi jaz malo pohvalim s svojim sinetom. Zrasel je za 6 cm in dobil 1140g. user posted image Očitno ima mami dobro mleko. user posted image Se pa tudi pri nas umirjajo krči oz. to njegovo napenjanje. Ponoči že lepo spimo - je okoli 19.30 in potem spi nekje do 1.00 oz. 2.00 ure zjutraj ko se spet podojimo in nato do 5.00 oz. 6.00 spet budnica za dojenje. Moram reči, da je kr kul takole. Je pa znal že spati tudi od zadnjega dojenja do 5.00 zjutraj - takrat sem bila sploh presrečna. user posted image

Še vedno je malo bolj razvajen (ded pač user posted image ) in se rad nosi, ampak se navajamo na gugalnik in na igralni center. Ga kr polagam notri v stolček, pa je nekaj časa tiho, pol se pa vžge ko zmešan - mislim da ga vsi sosedje čujejo. user posted image Smo pa tudi mi odstranili lok, ker ga ne mara. Se spomnim, da ga tudi tamala ni marala - prav tako je bilo, kot bi se ga ustrašila.

Joj Roxy ti kar malo zavidam da že greste na dopust. Mi gremo šele septembra - ne maramo gužve in sva se z M odločila, da bova hodila izven sezone, dokler otroci niso šolo obvezni. Bomo šli sedaj kak vikend v kak gorski turizem, da se vsaj malo odklopimo pred morjem. Tudi naš dopust je dopust v pravem pomenu besede, brez TV-ja, neta, ... Skratka želim vam lepo vreme in super počitek. Uživajte maksimalno. user posted image

Šibam zdaj iskati našo destinacijo za dopust. user posted image

Lepo se imejte in javite se kaj.

Pa pa

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: aprilčice + majčice 2013
20.6.2013 7:33:13   
happy85
Ko je tako lepo vreme zunaj, si pa tudi jaz zaželim iti na dopust. Se malo v morje ohladit... Ampak zaenkrat to ni še nič v planu. Bo verjetno padel kakšen podaljšan vikend proti koncu poletja.

Ven gremo pozno popoldan, če pa sta dovolj zgodnja zjutraj, se dopoldne na terasi zadržujemo. Vsak dan jo manj oblačim. Na začetku, ko se je rodila, se mi je zdela, da je bolj zmrznjene sorte, sedaj pa vidim, da ni. Ji paše biti samo v bodiju. Mene pa kar zebe, ko jo gledamuser posted image

Naš gugalnik nima loka tako da ga ni bilo treba odstraniti user posted image user posted image

Neli81 koliko pa je star vaš fantič, da se je začelo umirjati napenjanje? Naša bo dva meseca in ima obdobja, ko jo bolj zvija, včasih pa pride dan, ko je cel dan mirna (kako smo veseli teh dniuser posted image )




(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: aprilčice + majčice 2013
20.6.2013 14:06:44   
Neli81
Naš sine je bil 15.6. star 2 meseca. Hitro gre ta čas s temi našimi škrati. Tudi pri tamali nismo imeli dolgo probleme s krči - cca 3 tedne in potem je bilo lušno. user posted image

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: aprilčice + majčice 2013
31.8.2013 7:39:01   
Neli81
Hoj mamice,

Kje ste zdaj vse? V nosečnosti smo bile aprilčice med največjimi čvekami na forumu, zdaj pa nikjer nobene. user posted image Berem samo še junijke, ki so še vedno zelo aktivne in zanimive. user posted image

Dajte kej napisat no kako je z malimi škrati. user posted image

Pa pa

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: aprilčice + majčice 2013
1.9.2013 16:03:41   
grašek
Hoj, neli81

meni je tudi žal za tale forum, a dvomim, da se ga da oživiti, verjetno so vse na FB, tako sem jaz prestopila v marec, naša je 10.4.

Smo pa super, mala ima cca 6000 g pa 67 cm, je bolj lahka, a ni problema. Lepo napreduje, sedaj se obrača že v vse smeri, s hrbta na trebuh in nazaj, veliko več že razume, se pogovarja, z GH bova začeli v torek, ko pride patronažna, ali pa enkrat naslednji teden, tako da bo še očka doma, da jo vidi, kakšne face dela. Midve hodiva na pedokinetiko in mi je super, res popestritev tedna, ko sva veliko sami.

Pa jaz jo učim sporazumevanja z znaki, kar olajša komunikacijo dokler ne govori, se s tem tudi sicer ukvarjam, tako da res vem, kako je treba. To pomeni, da otroka naučiš znake iz znakovnega jezika, namesto, da bi samo tarnal, potem pokaže, dokler se ne nauči govoriti, potem pa jih opusti, res je fajn, ker je manj joka, pa bolj več, kaj želijo. Sedaj ji kašen kakšnih 10 znakov, pa bomo videli, kdaj bo začela nazaj kazati. Vsi se naučijo pomahati pa, pa, tukaj je pa samo še več znakov. bom javila, kako nama gre.
neli81 - predlagam, da greš na marec, kdaj ste rojeni, da ne gledam nazaj?


(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: aprilčice + majčice 2013
1.9.2013 20:02:29   
Neli81
Rojeni smo 15.4.. No se vam bom verjetno res tam pridružila, ker tle pri nas ni nobene. No pa če me seveda sprejmete medse.

Lp

(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: aprilčice + majčice 2013
1.9.2013 22:23:12   
happy85
kar presenečena, ko sem videla, da se je nekdo javil user posted image user posted image

grašek vi pa pridno rastete. jaz tudi že prav neučakano čakam pregled pri 4,5 mesecih, da vidim kako napredujemo. S težo smo verjetno pri istem, v velikosti pa verjetno zadaj par cm user posted image
mi pa ni jasno tole s patronažno - pride sedaj še enkrat naokoli? ker meni ni nič omenila, da bi še kaj prišla pa tudi pri prvem je ni bilo. No glede na to, da se je rodila konec aprila, se nam še nič ne mudi z uvajanjem goste hrane. Se mi pa zdi, da glede teh smernic uvajanja kar naprej neka nova pravila user posted image

mogoče poveš še kaj več o tem sporazumevanju z znaki? mi ni to nič poznano.

Obračamo se zaenkrat še ne, no parkrat je uspelo, ampak mislim, da zgolj po naključju user posted image spušča pa že vse mogoče glasove - se vidi da je punca user posted image

kako pa glede čiščenja noska? naša ima kar naprej smrkljček, moram vsak dan čistiti in je kar težko ven spravljati user posted image


(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: aprilčice + majčice 2013
2.9.2013 9:58:51   
Neli81
Ojla,

No super da še katera preverja ta forum in tudi kaj napiše. user posted image

No naš sine ima že dobrih 7 kg in 66 cm. Je vedno bolj zanimiv. Ful se smeje, spušča glasove in prijema vse živo. Je zelo živahen, pravi migec ... Obrača se pa še ne. user posted image

Patronažna je meni rekla naj jo pokličem, ko bo tamal star 5 mesecev in bo prišla, da se pogovorimo o gosti hrani. Tak da jo pokličem v kratkem. Se mi pa z uvajanjem GH ne mudi, pred napolnjenim 6 mesecem nimam namena začet - no pa tud tamal ne kaže še nobenga zanimanja.

Kar se noska tiče - tud mi smo skoz meli probleme s tem, ampak je on nastavek za sesalec super. Najprej sem našpricala s fiziolosko in nato posesala. user posted image

Kako ste pa mamice kaj? Rekreacija, kg? Jaz moram priznati, da še kar nisem začela teči, so sprehodi (hitra hoja) zaenkrat vsa rekreacija. user posted image S kg je pa tako, da sem zgubila že vso pridobljeno težo v nosečnosti, tj. 28 kg. Seda pa je treba še kaj narediti, da mal mišice učvrstimo. user posted image

No to je to zaenkrat.

Lepo bodite in se še tipkamo (upam).

Pa pa

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: aprilčice + majčice 2013
2.10.2013 19:29:32   
sara0
POZDRAVLJENE MAMICE user posted image

Tudi jaz se javljam po dolgem času, sem zdaj slučajno naletela na naš star forum, pa sem se spomnila na vas :)

Upam da so vsi vaši otročki super, večina ima že 5-6 mesecev a ne? :)

Da povem kako je moja "mala" Julija user posted image
Zdaj ima 6 mesecev, 9kg in velika 68 cm...
Že dva meseca pridno jemo gosto hrano- čisto vse ima rada! Ponoči lepo spi, popoldne tudi rada počiva dvakrat na dan ali trikrat...
So pa verjetno začeli zobki saj ima že 2 dni vročino in si drsa dlesni... pa zato je malček sitna in joka user posted image

Kmalu gremo tudi v razvojno, ker se še en teden nazaj ni prevračala (hrbet/trebušček in obratno)... potem pa jo je tati primu u roke in jo v 3 dneh naučil in ji pomagal, tako da zdaj že znamo user posted image ... bomo pa vseeno šli se pokazat da nam še kej pametnega povejo.

No, zdaj pa me že kliče user posted image

Lepo uživajte user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: aprilčice + majčice 2013
7.10.2013 7:09:27   
Neli81
Dobro jutro,

Evo na hitro da kaj napišem.

Mi bomo 15. stari 6 mesecev. Ima nekje 8kg in slabih 70cm - v ponedeljek imamo posvetovalnico in bomo točno vedeli.

GH smo šele začeli in upam, da nam fajn steče, ker bi ga rada odvadila nočnega hranjenja. Bom še poročala.

Drugače je pa pravi mali migec in čvekec. user posted image Možek kr cveti, ker tamali skoz kliče 'tata'. user posted image

Zobkov še nima, ga pa matrajo že lep čas. user posted image

Spanje je enkrat malo bolje, drugič slabše. Sploh več ne vem kaj bi bil problem. Mah bo že.

Šibam zde zbudit še tamalo in jo zrihtat za vrtec, no pa še M moram zbudi, ker je budilko sam utišal, njega pa od nikoder. user posted image

Dejte še kaj napisat, bi bla ful vesela. drugače pa čvekam kar pri junikah, ker so ful aktivne in so lepo sprejele 'prišleke'.

Lepo bodite.

Pa pa

(odgovor članu sara0)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 11:23:51   
emajulija
Zdravo!

Sem nova na forumu in sem se odločila, da še sama kaj napišem (do zdaj sem le pridno brala)! :-)

12. aprila sem rodila punčko Emo, teža 3.210g in 48cm ... sedaj bomo kmalu strari že 6 mesecev in mislim, da ima pupa okoli 67cm in dobrih 6,5kg (točno bom vedela čez teden dni, ko imamo posvetovalnico) ...

Dojila sem do 3. meseca, potem sem začela dodajati Novalac in z uvajanjem goste hrane začela pri 4 mesecih (korenček, bučke, brokoli, cvetača, jabolko, hruške, breskve, rižek, prosena kaša, itd.). Vso hrano je lepo sprejela, brez joka in stoka .... najraje ima sadne kašice, zelenjavne malo manj, ampak tudi te nekako poje :-) Sedaj bom počasi začela z glutenom, čez dober mesec pa še z mlečnimi izdelki ... Sicer količinsko ni nek velik jedec, tudi mleka spije bolj malo (največkrat po 130 ml na obrok, včasih malo več, včasih tudi manj).

Spanje....hmmm, tu smo pa bol tako tako .... prva dva meseca čez dan ni spala skoraj nič (mogoče slabe pol urce 1x na dan), ponoči se je veliko zbujala dokler sem dojilla. ko pa sva prešli na AM se je ponoči zbujale le 1x :-) Sedaj čez dan še vedno ni nek velik zaspanček, zaspi mogoče 3x na dan za dobre pol urce .... ponoči pa se je začela zbujati po 2x :-(

Sicer je zelo živahna, večinoma je dobre volje, veliko se igrava in nasploh se dosti ukvarjam z njo, tudi zato ker čez dan malo spi ... Zelo rada pase kravice, ko jo previjam jo je skoraj nemogoče obdržati v položaju na hrbtu :-) Obrača (hrbet-trebušček-hrbet) se že kar dolgo, mislim da nekje od 3,5 meseca ... sedaj pa se učimo plaziti, je prav posrečena, ko poskuša pa ji ne uspe :-) dviguje ritko in pokrči nogice, vendar še ne zna potegniti naprej .... zna pa se plaziti nazaj, hehe :-)

Kar se moje forme tiče, je bolj tako tako ... pridobljene kg sem izgubila kar hitro, kondicije pa žal ne! Če grem malo hitreje z vozičkom po hribu, se kar nadiham :-/ mah, pa saj bo že ...

Aja, tudi mene zanima kaj več o sporazumevanju z znaki :-)

Lepo bodite, pa pa



(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 13:00:42   
happy85
no se še jaz malo na hitro javim.

Obračanje
- na začetku kazalo, da bo hitra. Sedaj pa pri 5,5 mesecih še nobene hude aktivnosti. Se sicer ne sekiram in se tudi zdravnikom ne bom pustila sekirati user posted image vse ob svojem času. Se pa zelo rada igra z igračkami in opazuje dogajanje okoli sebe.

GH
ji zaenkrat še prav nič ne diši. Se nekaj trudimo, ampak ne gre nič po grlu navzdol. emajulija ali si začela hrano dajati dopoldne ali popoldne? Neli81 kako gre pa vam uvajanje?

sara01 kako ste kaj opravili v razvojni?

spanje
je pa tako tako. Imeli obdobja, ko smo že prespali noči. Potem so prišla obdobja, ko smo se zbujali na eno uro. No zdaj pa počasi gre nazaj na bolje, 1-2x na noč hoče še jesti.

Ne vem pa kaj je res glede pogrevanja mleka - ker naša včasih popije celo flašo (120 ali 150), včasih jo pa več kot pol pusti. Sem brala, da naj bi lahko enkrat pogrel, ampak na škatli pa piše da ne?! mogoče kaj drugače potem pri 2ki? Imamo pa apatmil.

Nad vozičkom ni najbolj navdušena. Bomo preklopili na športni del, pa da vidimo, če bo kaj bolje. Uživa pa v kengurujčku in sem prav vesela, da se sedaj že lepo pokonci drži in bomo lahko večkrat to prakticirali. Če ne bo pa sedaj premrzlo ratalo za kengurujčka user posted image


(odgovor članu emajulija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 14:56:11   
Neli81
Ojla,

No super, da ste se odločile malo javiti na forumu spet. Mogoče nam ga do konca porodniške uspe oživeti. user posted image

Happy85 - v soboto smo začeli s kornčkom in sploh ni bil navdušen (mislim, da sem ga pregostega naredila). V nedeljo sem pol presedlala kar na krompir, ki mu je šel malo bolje po grlu. V sredo sem mu pa dala riž, pomešan z mojim mlekom in je vse pojedel. Včeraj sem mu pa dala riž s korenčkom in mu je tud kr šlo fajn po grlu - zdržal je do naslednjega obroka zize. user posted image Tako da ima sedaj za kosilo kar GH in ne več joško. user posted image Naslednji teden bom probala še kak obrok zamenjati, da vidim kako bo.

Obračanje - pri nas poteka že nekaj časa, ampak samo v eno stran samostojno, v drugo mu moram pomgati. Ma se ne sikiram, se bo že navadil. Drugač mam pa občutek da bo vsak trenutek spuzal, ker se že ful na noge upira in rit gor tiši. user posted image Prav hecen je. Je pa najraje na trebuhu (tud spi že skoz tako) in potem ga je po celi dnevni dovolj. user posted image

Spanje - mah sploh ne vem če bi komentirala. Danes je bilo katastrofalno, zbujanje na uro in pol. Vmes se je pa še tamala zbudila ob 2.30, češ da ma dovolj spanja in da bo vstala. user posted image Sem se eno uro še z njo borila (pit, lulat, jok, ...) preden je zaspala.
No tamal zdej drugo rundo spanja že spi skor 3 ure. user posted image Al pa če me ponoči ne bi zaj......! user posted image

Nič šibam pogledat, če se ima namen zbudit in pol počakat, da mi mami tamalo pripelje iz vrtca. Gre danes babici spat. user posted image

Lepo bodite.

Pa pa

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 15:09:27   
kalisi
Pozdravljene mamice (in atiji),

tudi jaz čisto frišna na Ringaraji. Smo šli s trebuhom za kruhom v tujino, pa sem malo manj v stiku s kolegicami mamicami in sem se odločila, da se vam pridružim. Malo izmenjave izkušenj. Moja mala lumpa je stara pet mesecev in je bila pred tremi tedni težka 6,1 kg. Čez deset dni imava nov pregled in drugo rundo cepljenja, pa GH bomo začeli po pregledu uvajati. Imam občutek, da bi že lahko začeli, ker nas tako z zanimanjem opazuje pri mizi in tudi se mi dozdeva, da se malce slabše zadnje dni doji... Kaj pa vem...

Razvoj - zanima jo vse okoli nje. Igrače sploh, še posebej, če se dajo fajn prežvečit ali če ropotajo. Plastične vrečke so še najbolj in user posted image Se že kar obrača, čeprav je sprva kazalo, da bo to hitreje steklo. Se je pa začela obračati s hrbta na kravice in ne obratno, kar naj bi večina prej osvojila. Pri obračanju s kravic na hrbet je precej počasna. Morda tudi zato, ker je precej rada na trebuščku. Že tam od 3 meseca rije z glavo v tla in skuša dvignit ritko. Včasih uspešno, včasih ne. Se pa hudo razjezi, ker se še ne more premikati, božica. Čeblja bolj malo, se mi zdi. Še najraje, ko je sama, ali pa, ko skuša pritegnit mojo pozornost. Ali pa, ko se razjezi, takrat je glasna za znoret user posted image

Spanje - huh, kakor kdaj. Ponoči se še kar pogosto zbuja. Spat gre običajno med 9. in 10. uro, potem pa se vstaneva med 8. in 9. uro. Vmes pa dva, tri ali štirikrat dojenje. Če se temu lahko reče dojenje. Dvakrat bolj kot ne samo ene parkrat potegne in zaspi nazaj. Tako da se mi zdi, da gre bolj za cartanje. Vaše izkušnje? Malo sumim na zobke, čeprav se to vleče že kakšen mesec... Nabavila sem ji vse sorte grickalic, a je nobena ne interesira. Še najraje ima svoje prste in igrače ter blago, ki si ga namota na roko, potem pa akcija v usta B-)

Drugače je dobrovoljček in kar pridna, če ji posvečaš obilo pozornosti. Tudi sama se kdaj pa kdaj zamoti z igračami, ampak to je bolj izjema kot pravilo. Precej jo prenosim v traku, ker vozička ne mara (kar pa vidim, da ni posebnost). Upam, da bo bolje, ko bo znala sedeti in bomo zaštartali športni voziček. Do takrat bo pač mama igrala kamelo user posted image

Kako pa kaj vaši sončki? Koliko vas je že na GH in kdaj ste začeli ali pa, kdaj boste?

Razvojna - in še eno vprašanje. Se mi zdi, da mora kar precej mamic z dojenčkom v razvojno in delat razne vaje, ali pa se motim. Kakšne so vaše izkušnje glede tega? Pa lp in lep dan!





(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 17:44:08   
katniss
hojla kalisi,

aprilcice in majcice so bolj tiho na tej temi. Bo bolje, ce pogledas pod marcevke (je kr nekaj aprilcic tam in se tudi pridno ukvarjamo z GH in kotaljenjem/plazenjem nasih malckov) ali pa pogledas pod junijke (so kr fajn cvekaste in se tudi veliko dogajauser posted image ).
Kam ste pa sli v tujino, ce ni skrivnost? Jaz tudi ne zivim vec v Sloveniji, sem na NL. (tudi med junijkami je ena druzina, ki zivi v Spaniji).

Dobrodsla user posted image


< Sporočilo je popravil katniss -- 11.10.2013 17:45:57 >

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: aprilčice + majčice 2013
11.10.2013 18:36:49   
kalisi
katniss, hvala za nasvet. Bom pogledala pod marčevke, tam so verjetno že kar izkušene. Ni skrivnost, mi smo v Italiji, ampak ne za stalno. Lp

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: aprilčice + majčice 2013
12.10.2013 13:30:31   
emajulija
happy85 ... z kašicami sem začela popoldne, za kosilo, nekje med 13. in 15. uro ... tako je bilo dober mesec dni, potem pa sem ji začela dajati tudi za dopoldansko malico ... sedaj imava dva obroka goste hrane na dan (dopoldanska malica, sadna ali sadnižitna kašica, okoli 10h in kosilo, zelenjavna kašica, okoli 14h/15h) :-) Je pa imela vmes tudi obdobje, ko ni hotla jesti, ni pa ni odprla ust, niti za sadje, še manj za zelenjavo ali kakšen krompirček ... to je trajalo približno 5 dni, sem poskušala, ampak se je potem vedno končalo s stekleničko mleka ... Sedaj spet vse je :-)

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?