|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj ima avto okna?
11.6.2013 21:40:31   
Katrin
Tole me je vprašal naš mali pobalin user posted image

Bilo pa je v kontekstu, ko me je spraševal, če lahko odpre okno v avtu med vožnjo. "Ne, ne smeš, " je bil moj odgovor. Nato je ugotovil, da ga ne sme odpirati niti poleti, ker je prižgana klima, niti pozimi, ker je prižgano gretje. Svoje razmišljanje je zaključil:

"Zakaj pa ima avto okna, če jih nikoli ne smem odpirati?" user posted image

Kaj bi pa vi odgovorile svojim malčkom?

lp, katrin
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 7:56:05   
matkica
No zanimivo vprašanje.Poeni strani čisto preprosto vprašanje,ki pa ga odrasli ne znamo odgovorit.Tudi jaz ne vem kaj bi odgovorila,verjetno da so zato,da vidimo skozi njih,ko se peljemo in opazujemo naravo,hiše,...
To bi bil verjetno moj odgovor.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 8:08:51   
3jeMi
user posted image user posted image user posted image
Glede na bistroumno sinovo vprašanje, bi lahko dala logičen in čisto normalen poučen odgovor kot del prometne vzgoje. Avto ima okna zato, da vidimo okolico okoli sebe in predvsem zato, da se kam ne zaletimo. Da očka ali mamica (pač tisti, ki vozi) lahko vidi v vse smeri in s tem varno vozi.

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 8:57:37   
Najaa
user posted image
Važno, da se nova tema lahko odpre.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 9:56:37   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi

user posted image user posted image user posted image
Glede na bistroumno sinovo vprašanje, bi lahko dala logičen in čisto normalen poučen odgovor kot del prometne vzgoje. Avto ima okna zato, da vidimo okolico okoli sebe in predvsem zato, da se kam ne zaletimo. Da očka ali mamica (pač tisti, ki vozi) lahko vidi v vse smeri in s tem varno vozi.



Če mal bolj pozorno prebereš, ni poanta v tem, ampak zakaj ima okna, ki se odpirajo- a ne sme jih nikoli odpirat. Lahko bi bila samo šipa-fiksna, ki se ne odpira ali zapira. Tak da tale bistroumni odgovor ne odgovori na njegovo bistroumno vprašanje. Obstajajo tudi prevozna sredstva, ki nimajo zadnje šipe in zadnjih stranskih šip, pa vseeno lahko varno voziš- uporabljaš stranska ogledalauser posted image

Včasih je treba avto preluftat, dodat sveži zrak (pelješ mimo prašičje farnme, pelješ za tovornjakom in smrdi, ko prehitiš mal na hitro zluftaš) včasih ni tolk vroče ali hladno in bolj paše odprto okno- ko smo npr na postajališču ali če koga čakamo, včasih nas policaj ali carinik ustavi in moramo odpret okno, včasih nekdo kadi v avtu in si zrači, včasih kdo prdne in je treba prezračituser posted image . mal si zgrešila, ko si mu rekla, da nikoli ne sme- saj ni vedno klima in gretje prižgano, je še vmes veliko prijetnih dni, okna lahko velikokrat odpiramo za različne potrebe! Jaz npr vsakokrat ob vžigu avta vsa okna odprem, da vročina prej ven odide. Ampak tako kot otroci ne smejo pit pivo, pa ne smejo odpirat okna med vožnjo- in pikauser posted image

In fajn je, da razume, da avto in zadnji sedeži niso namenjeni samo otrokom, da se včasih tudi odrasli peljejo zadaj- torej lahko odpirajo okno iz različnih potreb- ko je varno in potrebno!


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.6.2013 10:04:18 >

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 17:49:05   
Matkurja
Da lahko prezračimo, ko tata prdne. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj ima avto okna?
12.6.2013 17:57:37   
Katrin
Hvala vsem za ideje user posted image Seveda smo mu veliko tega razložili (okolica, varnost, zračenje, ...), pa vseeno

mene ta otroška vprašanja vedno fascinirajo, ker mi dajo mislit user posted image

Eno takih je bilo tudi od naše punce, ko me je enkrat vprašala: "Mami, kako naj bom pridna?" ... Od takrat ji nikoli več ne rečem, naj bo pridna, ampak samo še "Lep dan ti želim. Uživaj. in podobno....

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?