|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 2-letnik in mleko
17.6.2013 16:56:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Verjetno enim ne povzroča nobenih težav, drugam pa lahko jih.


Točno tako user posted image  Kot vsaka druga hrana in pijača.


hear hear.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 2-letnik in mleko
26.6.2013 21:39:27   
Dilove*

IZVIRNO SPOROČILO: mistina


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

če bi bilo kravje mleko samo za teličke potem krava nebi imela mleko celo življenje, se ti ne zdi, ampak samo v času "dojenja".


Zdej, ali to samo jaz narobe razumem, ali pa vlada prepričanje, da ima krava mleko od rojstva naprej? Seveda ima krava mleko samo v času dojenja. Kot pri človeku se laktacija sproži ko povrže tele, in traja dokler obstaja povpraševanje (kot pri ženskah). In če ni telička ni mleka. In ja, kravje mleko je primarno namenjeno zgolj teličkom, kot je materino dojenčku. Krave, ki so namenjene za pridelavo mleka za ljudi, v povprečju povržejo eno tele na leto, od tu potem nenehna laktacija (ki se sicer prekine malce pred telitvijo, tudi mlezivo se ne oddaja).



hahahaha... ja očitno vlada prepričanje da ima krava mleko že od rojstva..mogoče je to nekako tako, kot eni mislijo, da je krava vijolične barve user posted image

_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu mistina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
30.6.2013 12:24:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dilove*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 2-letnik in mleko
30.6.2013 12:50:45   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: mistina
In ja, kravje mleko je primarno namenjeno zgolj teličkom..


no ja, primarno imamo dve nogi za hojo, pa vseeno letimo z letali in se vozimo z avti, vozovi, jahamo konje, kolesarimo, skejtamo, smučamo; furat nekaj samo zato ker je "primarno" in zavračat vse ostalo zaradi tega argumenta, ni ravno prinašalec napredka, niti vodilo evolucije..

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 2-letnik in mleko
30.6.2013 21:06:26   
mistina

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

krava pa telica je razlika tako da tuki se dejta še malo poučiti, in le malo krav ima povprečno eno tele letno, dvomim da jih je veliko


Še enkrat preberi, nikjer nisem omenila telic, komentirala sem tvoj stavek, da ima krava mleko celo življenje, in ne samo v času dojenja kar nikakor ne drži. Kaj ima tu veze razlika med telico in kravo (ki je meni popolnoma jasna), ne vem.

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no ja, primarno imamo dve nogi za hojo, pa vseeno letimo z letali in se vozimo z avti, vozovi, jahamo konje, kolesarimo, skejtamo, smučamo; furat nekaj samo zato ker je "primarno" in zavračat vse ostalo zaradi tega argumenta, ni ravno prinašalec napredka, niti vodilo evolucije..



Nikjer nisem omenila kakšno je moje mnenje glede mleka, zgolj odgovarjala sem na popolnima zgrešeno predstavo o mleku. Da se vrnem na temo: pri nas doma partner in starejši sin (2 leti) zelo rada pijeta mleko, vendar ga ne pijeta v takih količinah, kot so nekatere omenjale. Velika količina popitega mleka dnevno pogosto vodi v slabokrvnost, saj mleko zavira absorbcijo železa, smo imeli slabe izkušnje. Jaz ga tudi pijem, predvsem v kavi, mlajši član pa je žal nanj alergičen.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 2-letnik in mleko
1.7.2013 10:26:55   
mateyka
v upanju da je zdaj vse jasno;
na zdravje! user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=lpOeHnotqDQ

(odgovor članu mistina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
3.7.2013 13:52:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 2-letnik in mleko
3.7.2013 14:33:05   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
..pa da o cedeviti ne govorimo..


da ne slišim ENE besede čez CEDEVITO!!!! ko je ne boš mogla kupit in boš mela na izbiro samo sok za razrečit ali pa super drag sadni sok, pol jo pa lahko šimfaš kokr ti duša da. sam takrat jo boš pobožala ko un kruhek ki ti pade na tal v unem pregovoru. torej, do tedaj pa - dokler nam en ne začne pošiljat rednih zalog cedevite sem gor - TIŠINA!!

user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 2-letnik in mleko
3.7.2013 21:40:43   
mistina
Razočarane gospodinje? A taki izrazi nadomeščajo argumenirano debato?

Da mleko in mlečni izdelki zavirajo absorbcijo železa je dejstvo (kalcij zavira absorbcijo), kjub temu, da ima tvoj sin (hvala bogu) dobro kri. In če se tebi s tem nikoli ni bilo potrebno ukvarjati, ni nobene potrebe, da daješ v nič ostale, ki smo s slabokrvnosjo otrok imeli težave, in smo zato o tem tudi kaj prebrali. Bom navedla zgolj en vir, recimo da je dovolj verodostojen:
http://www.mf.uni-lj.si/dokumenti/0c25dbf8ab6ae9111bd98430c04328f2.pdf

O ostalih nesmislih pa raje ne bi, ker ne vem, kaj ima uživanje oz. neuživanje mleka veze s cedevito ali juho iz vrečk, oziroma zakaj naj bi uživanje navedenih izdelkov kakorkoli zmanjševalo resničnost navedenega.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
5.7.2013 11:06:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mistina)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 2-letnik in mleko
5.7.2013 11:59:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
nevem ani očitno ne razumejo bom malo drugače napisala: SEM MNENJA DA SO CEDEVITE JUHE ITD ČIST NEZDRAVE IN VELIKO BOLJ ŠKODLJIVE KOT NAPRIMER (za nekatere) KRAVJEMLEKO, ŠE VEDNO MI PA NI JASN ZAKAJ GA VSI PIJETE IN KUPUJETE???
IN, NE NE DEREM SE, PAČ PIŠEM Z VELIKO


sladkor in sol sta v bitvu škodljiva, pa jih vseeno vsi uporabljamo v prehrani. ni črno-belo, vsi hodimo nekje vmes in žongliramo pri prehrani, na posamezniku pa je, da se odloči kje bo delal kompromise in ali jih lahko. glede na to da smo si različni in naš metabolizem tudi, bodimo malo manj dogmatični; shall we? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 2-letnik in mleko
5.7.2013 13:38:52   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

standard, razočarane gospodinje tukaj gor sekirajo in se prerekajo vsak dan za blesave stvari, moj je pil kravje mleko pa je dohtarca rekla da ima odlično kri in da je malo otrok ki imajo tako super kri. tisti ki pač mislijo da je ADmleko ki je praktično prah in voda skup zmešana bolj zdrava ..... je verjetno tudi mnenja da je sirup za zmešat zakon, pa da o cedeviti ne govorimo, pa pire in juhe iz vrečke...... za namečlek se pA TAKI LJUDE PONAVADI PREDSTAVLJAJO KOT EKO, grozno res

user posted image no ja, noben ni rekel, da je ad bolje če je na osnovi kravjega mleka, če ti kravje mleko škodi ga pač ne piješ in to je to. Obstajajo tudi ljudje, ki ne pijejo mleka, pa tudi cedevite in juh iz vrečke ne in niso eko.
Če ni neke hude alregije tudi mleko ne škodi (vsaj našemu ne), ampak res v majhnih količinah in ne tako kot ga je pil prej po pol litra na dan. Občasno v kakšnem gresu ali polenti npr. Enako velja za cedevito in juho iz vrečke (teh se sicer ne poslužujemo), na vsake toliko ne more bit hudega. Noben kreg ni potreben, je pa vredno poizkusit, jaz sem, ker mi je zmanjkalo drugih idej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?