|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 12:41:24   
liliana
10 mesečnega otroka, ki joka, kriči, je histeričen....ima tako imenovane afektne napade....takega otroka je potrebno najprej umiriti......in tu se strinjam s patrino, da mi ni jasno kaj dosežeš, če 10 mesečnega otroka izoliraš v sobi, da se tam spametuje......nekaj letnega ja.....pri deset mesečnem otroku pa ti izpadi, ki jih ima otrok od avtorice teme kažejo na nemoč......

Moja hči je bila v tem odbodju podobna.....in jaz je nisem imela za zahtevnega otroka ampak za nemočnega.....delala je podobno kot otrok od avtorice teme.....celo na previjalni mizi......jokala je že od rojstva izredno glasno oz. je bilo to kar dretje (no to je verjetno dedno, ker ne jaz in ne mož nisva ravno tiha po naravi)......v tem času se otrok pač še ne zna spoprijeti s svojimi občutki....možgani mu še ne znajo sprocesirati tega, kar čuti......ker razuma še nima tako razvitega kot čustev......in se ni sposoben sam pomiriti in obvladati....zato mu moramo starši pomagati in ga umiriti......po moje je to najbolj pomembno, da stisneš otroka v taki situaciji močno k sebi in ga pomiriš.....jaz sem se tako spopadala s tem......na začetku se otrok z vsemi štirimi seveda brani.....čez nekaj 10 sekund pa se zelo pomiri.....prav čutiš, kako se umirja in čutiš, da te rabi, da se umiri......in šele ko se je umirila, sva začeli razpravljati o tem, zakaj se je "razburila".....pa tudi ne na dolgo in široko.....poveš mu na kratko kaj in zakaj lahko nekaj naredi in zakaj ne sme in mu za tem pozornost preusmeriš.....jaz sem nekako tako delala......in je sčasoma "minilo"......

In res ne morem reči, da je pri mojem otroku šlo za zahtevnega otroka.....tista obdobja trme res niso bila fajn, vendar kot starš moraš tudi pri trmi in histeriji nuditi otroku oporo, še posebno pri tako majhnem........moj otrok je namreč precej čustven.....kar pomeni, da se zna iz srca nasmejati in tudi iz srca razjezitiuser posted image .......verjetno so bili podobni izpadi ravno odraz te čustvenosti........in meni se zdi to prav, da otrok zna izraziti čustva, in pri 10 in 15 mesecih mu moramo starši pri tem pomagati.....da bo znal izraziti in razumeti svoje občutke......

Jaz pri desetih mesecih nikoli nisem ignorirala takih čustvenih izpadov otroka in se mi je zdelo ključno, da sem otroka pomirila......ker že to, da otrok tuli, ko gre na previjalno mizo kaže, da je otrok nemočen, da ga nekaj muči in si ne zna sam pomagati.....da ga je potrebno pomiriti ne pa dati na ignor ali zapreti v izolirno sobo....

Zdaj, pri 6,5 letih jo dam na ignor......tudi izoliram jo kdaj, sicer bolj po redko, ko drugo nič ne uspe....pri 10 mesecih pa nikakor to ne pali....vsaj po moje........

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 12:45:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
..vendar v puščanju desetmesečnega otroka osamljenega kazensko v sobi, ne vidim nič vzgojnega. On tega zapuščanja zagotovo ne dojema v smislu, da je tam zato, ker dela kažin, saj tudi tega ne dela prav načrtovano in namensko . On prej po moje občuti grozen strah in zapuščenost. Grozljivo mi je samo pomisliti, da bi kaj takega naredila svojemu otroku pri tej starosti. To ni ne vzgoja, ne dresura, to je izkrivljen starševski življenjski nazor, ki je zrel za prijavo na CSD.


ne dramatiziraj s CSD, prosim no.. user posted image

samo se mi je kar zdelo, da bo en amater brez izkušenj uletel na to temo in se začel prekljat in pametovat z vsemi mamami, ki imajo doma otroke z napadi afekta in jim pridigat kje jim neki fali.
Gina iz RR je enkrat omenjala, da je šele, ko je dobila tretjega otroka dojela, da ni vse v vzgoji - njen treji je bil kot dan in noč v obnašanju kot prva dva. in potem je sprejela, da so nekaj tudi geni in ni vse v tem kako vzgajamo, ali da "mi nimamo pošlihtanih stvari"; da so otroci različni in da za vse otroke isti pristop ne štima.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:06:16   
patrino
samo se mi je kar zdelo, da bo en amater brez izkušenj uletel na to temo in se začel prekljat in pametovat z vsemi mamami, ki imajo doma otroke z napadi afekta in jim pridigat kje jim neki fali.

Ti to z amaterjem misliš name?user posted image Če je to to, potem lahko rečem, da se pri treh otrocih nekako ne počutim kot amaterska mati. In nikjer nisem napisala, da je bilo pri nas vse tipi top in brez težav. Vendar smo nekako poštimali en problem za drugim in se pri vsakem posebej spravljali reševati te probleme. Brez posebnih označb otrok s malo ,srednje in precej zahtevnimi. V prvi vrsti pa sva se ponavadi vprašala kaj delava narobe in drug drugega opazovala in preizkušala zadeve. Brez osamitve in drugih nasilnih zadevščin. Res je , da nama ni bilo dano doživeti nobenega afektivnega napada , vendar se zaradi tega ne počutim amatersko mater in totalno brez izkušenj.
In ta tema ni o afektivnih napadih ( že sama sem bila opozorjena, da je bil pri avtoričinem otročku do sedaj zasleden le eden), temveč bolj o tem kako se spopasti oz poiskati vzroke za otrokovo histerijo, trmo, kričanje. Meni se zdi, da jih osamitev ne bo odpravila, tebi pa se zdijo idealna rešitev plenice, ki si jih "poreklamirala". Toliko o amaterstvu...


< Sporočilo je popravil patrino -- 23.8.2013 13:07:03 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:15:29   
ronja
Moja hči je bila v tem odbodju podobna.....in jaz je nisem imela za zahtevnega otroka ampak za nemočnega...

No, ravno o tem govorim: da ne moremo po enem postu sklepat, da "je z otrokom tako hudo" in so "njegovi izpadi čisto pretirani", sploh če ga piše mama v šoku najhujšega dne... Tebi se to vse skup ne zdi ne vem kaka huda reč, mojih punc tudi še nihče ni označil za trmasti, ap sta obe imeli afektivne napade v kartoteki. pač mamino videnje otroka in dejansko stanje ni nujno isto ves čas. Včeraj sem bila zmatrana od rolanja in guranja prikolice po 20 km in sem mela vsega poln kufer, se mi niso zdeli glih angeli, ko sem pa pogledala nazaj, so bili pa dejansko prav pridni... Samo včasih maš pač krajšo vžigalno vrvico... Patrino se recimo zdi, da je otrok, ki ima afekte, nujno trmast, kar sploh ni nujno povezano. Ker je pač to videla pri enem trmastem otroku.

no to je verjetno dedno, ker ne jaz in ne mož nisva ravno tiha po naravi

Ne bi si nikoli mislilauser posted image

v tem času se otrok pač še ne zna spoprijeti s svojimi občutki....možgani mu še ne znajo sprocesirati tega, kar čuti......ker razuma še nima tako razvitega kot čustev......in se ni sposoben sam pomiriti in obvladati....zato mu moramo starši pomagati in ga umiriti......po moje je to najbolj pomembno, da stisneš otroka v taki situaciji močno k sebi in ga pomiriš.....jaz sem se tako spopadala s tem......na začetku se otrok z vsemi štirimi seveda brani.....čez nekaj 10 sekund pa se zelo pomiri.....prav čutiš, kako se umirja in čutiš, da te rabi, da se umiri......in šele ko se je umirila, sva začeli razpravljati o tem, zakaj se je "razburila".....pa tudi ne na dolgo in široko.....poveš mu na kratko kaj in zakaj lahko nekaj naredi in zakaj ne sme

Podpis. To je pri otroku, ki ima afekte, še toliko bolj pomembno. Tudi če se razjezi zaradi kape: mu pač kape ne daš, ga pa stisneš k sebi in poveš, da žal trenutno kape ne more dobit (če je taka sila, da je res ne more met - vzgojiteljici se recimo ni zdela, pa mu je kapo vrnila in ga pomirila - in ji dam čisto prav, meni se zaradi poletne kape tudi ne da kregat - pa naj jo ma, če jo hoče met).

So pa otroci različni in rabijo različno veliko pozornosti. Je pa vseeno fajn premislit to, kar je napisala petea, če ima mala občutek, da ji vedno nekaj prepoveduješ, potem se res buni za vsako figo - to lahko spremeniš. Mogoče se boš najlažej sprostila, če ji zavestno naštimaš aktivnost, kjer bo umazana. Pa ne se kregat zaradi česna, ni vredno;). Izberi svoje bitke, tiste izvojuj, vse ostalo pa... je del življenja: padci, umazane obleke, podrgnjena kolena,...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:23:08   
patrino
Patrino se recimo zdi, da je otrok, ki ima afekte, nujno trmast, kar sploh ni nujno povezano. Ker je pač to videla pri enem trmastem otroku.

Patrino tega ni nikoli rekla- to si rekla ( napisala) ti.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:29:50   
ronja
In nikjer nisem napisala, da je bilo pri nas vse tipi top in brez težav. Vendar smo nekako poštimali en problem za drugim in se pri vsakem posebej spravljali reševati te probleme.

Tako kot avtorica teme. Koliko pa misliš, da je ona lahko nabrala kažina v teh 4ih mesecih (do pol leta jim naj bi itak ugodili njihove želje, ne?;)

Patrino, česar ti ne razumeš, je, da se je mama ustrašila napada in se zaradi tega zdaj boji odločno nastopati. To seveda ni prav, kar smo jih povedale že preden si ti karkoli napisala, vseeno pa je razumljivo, ker zadeva res ne zgleda lepo in se čisto vsi ustrašijo (zato tudi svoje male vedno odnesem stran, ker ljudje prestrašeno gledajo in se dete ustraši - vedno pomaga, da jih stisnem in odnesem stran in potem noben ne pade skup:).
Kar se tiče rešitve: glede previjanja, bi čisto lahko taka enostavna rešitev delovala. Včasih preveč iščemo neke "globlje" vzroke, pa je rešitev tako zelo enostavna. Včasih ni globljega vzroka, ampak samo en nesporazum (ne samo v konfliktih z otroki, na splošno). in se da zmenit. In otrok ti pride nasproti, ko mu ti prideš nasproti. In je manj priložnosti za kreganje in mama ve, da je naredila nekaj dobrega in ji je manj težko potem res odločno zahtevat svoj prav tam, kjer je važno... in se stvari pozitivno zaciklajo. Ni vedno samo ena pot prava.

Se strinjam, da se veliko težavnih otrok s pravilnim pristopom prelevi v angelčke, absolutno. Vseeno pa ne upam pametovat mamicam, da so si za vse same krive. Čeprav smo veliko si - kot sem napisala - to da nas cukajo, jim pač same dovolimo, ker sestric pa ne dovolimo cukat;). Ampak pač za vsako malo bedarijo ne boš najuril dojenčka, ki še ne dojame vseh teh vzročno posledičnih razmerij. Razlika je v tem, da si ti svoje težave in cukanja že pozabila in jih fliknila v škatlo" tudi mi smo meli probleme, ampak smo vse uredili" - seveda, saj vsi otroci nehajo cukat:), ona je pa zdaj v tem in ne vidi izhoda. Kar sploh ne pomeni, da vzgaja malega diktatorja;).

Je prav, da spremeni svoje obnašanje, itak, saj ga moramo prilagodit vsakemu otroku posebej, ves čas, ker se non stop spreminjajo, ne glede na "stopnjo težavnosti in zahtevnosti";). Pač različni so. Kar ne pomeni, da dela nekaj generalno narobe. Samo ustrašila se je in izgubila eno orodje, ki je prej še kolikortoliko delalo. In ne zaupa dovolj vase - vendar ji s tem: vse delaš narobe, nekaj je hudo narobe, itd... tudi ne pomagaš.

Vsi se strinjamo, da ne bi bilo niti dobro, niti varno zapirat takega otroka nekam, pa tudi avtorica ni tega nameravala naredit. To dela nekaterim staršem, ki pač drugače ne morejo prit skup s svojimi otroki. Ne morem sodit, ker nimam njihovih otrok. Ne bi tega delala, ker naši dojenčki znorijo že, če zaprem vrata, ko grem v drugo sobo se po tel. pogovarjatuser posted image . Kasneje pa ne, postanejo čisto normalni otroci, samo kot mali pa hočejo met na razpolago, da pridejo do mene, čeprav tega mogoče ne bojo izkoristili. Vseeno pa če je to, da gre mama v drugo sobo, kadar je jezna in otrok kriči in se hoče ona umirit, za CSD, potem se bojim, da je zelo malo staršev primernih za vzgojo svojih otrok. Tako kot ne jemo vsi enako veliko, ne spimo enako dolgo, tako tudi različno lahko prenašamo jok. Meni ni problem, če sem zraven in lahko potolažim otroka, ker si takrat dejaven, lahko nekaj narediš, bi me pa ubilo, da bi morala to samo poslušat, po moje bi bil to najboljši način mučenja zame... Nekaterim pa je problem takrat zraven bit in stiskat otroka, kar je nam lažje. Različni smo. Če mama ne more zdržat tuljenja, je boljše da se umakne za trenutek kot da otroka trešči, recimo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:36:26   
ronja
Seveda to ne pomeni, da nimamo nobenih težav in problemov. Ronja je dobro napisala in ima očitno s podobnimi težavami več izkušenj. Je pa meni vseeno pri vsej tej zadevo čudno, da ima otrok tako hude izpade že pri slabih 10 mesecih. Strinjam se , da ga nekako s svojo skrbjo in zadovoljevanjem osnovnih potreb nekako ne moreš razvaditi. Pa vseeno se mi zdi, da je za take izpade pri tako malem otročku nekaj generalno narobe pri vsem skupaj...
prav je, da znaš reagirati v primeru ko pride do izbruha in posledično do nezavesti, vendar bi se jaz prej kot to vprašala zakaj se moje dete tako obnaša. Kakor obrneš, meni takšna astronomska trma pri tako mali starosti ni nekaj vsakdanjega. Zagotovo ima globlje vzroke. Ali so te v ravnanju z otrokom, v sami vzgoji, ...v otrokovem dojemanju in končno njegovem takšnem in drugačnem zdravju.

pa še parkrat se je pojavilo.
Ronja saj jaz vem kaj je afekt in kako zgleda vse to pri otročku. Tudi videla sem že vso zadevščino pri kolegičini hčeri. Vendar njena je stara tri leta in ga ponavadi povzroči njeno izrazito repenčenje pred prepovedmi, ki jih ona čisto dobro razume, vendar ne želi upoštevati. Tule pa govorimo o desetmesečnem detecu, ki pade v afekt ravno tako zaradi hude jeze. In to tolikokrat, da je na daleč jasno, da je tu treba poiskat vzroke zakaj so ti afektivni izpadi tako pogosti in ne le zdravit posledice. Tudi ti v večini omenjaš dveletnico, tole dete pa nima niti eno leto.

Mimogrede, omenjala sem, da se pri 2 letih navadno ne pojavljajo več ti napadi, navadno izzvenijo že 1. leto, lahko trajajo dlje, vendar so vedno redkejši, ker živčna mreža dozori. 10mesečnica pa verjetno sploh ni padla skup zaradi jeze:
V primeru če se udari (se še plazi, in ji seveda velikokrat zmanjka ravnotežja ali moči) je to tak krik, da groza. Priznam da sem kar panična mama v primeru njenega joka, saj se mi je dva tedna nazaj zgodilo, da mi je zaradi afektivnega napada joka nehala dihati in omedlela (sedaj vse ok, napada ponovno (hvalabogu) ni bilo)..

to se bolj razume, da zaradi padca.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 13:55:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
tebi pa se zdijo idealna rešitev plenice, ki si jih "poreklamirala". Toliko o amaterstvu...


ne goska, jaz dam nasvet tam kjer lahko kaj pomagam (in to je pri previjanju, kako kaj olajšat), če pa ti to jemlješ kot mojo amatersko rešitev za napade trme in afekta, pol je pa tvoj problem branje.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 15:07:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Seveda to ne pomeni, da nimamo nobenih težav in problemov. Ronja je dobro napisala in ima očitno s podobnimi težavami več izkušenj. Je pa meni vseeno pri vsej tej zadevo čudno, da ima otrok tako hude izpade že pri slabih 10 mesecih. Strinjam se , da ga nekako s svojo skrbjo in zadovoljevanjem osnovnih potreb nekako ne moreš razvaditi. Pa vseeno se mi zdi, da je za take izpade pri tako malem otročku nekaj generalno narobe pri vsem skupaj...
prav je, da znaš reagirati v primeru ko pride do izbruha in posledično do nezavesti, vendar bi se jaz prej kot to vprašala zakaj se moje dete tako obnaša. Kakor obrneš, meni takšna astronomska trma pri tako mali starosti ni nekaj vsakdanjega. Zagotovo ima globlje vzroke. Ali so te v ravnanju z otrokom, v sami vzgoji, ...v otrokovem dojemanju in končno njegovem takšnem in drugačnem zdravju.


pa še parkrat se je pojavilo.
In kje natanko si ti našla tisto, da jaz mislim, da pride do afekta le kadar se otrok jezi??Ko govorim o izpadih mislim na agresivno vedenje ( cukanje, kričanje, udarjanje, samopoškodovanje...)- ki mi v takih primerih, ko je otrok tako mali kaže na resno potrebo, da se nekaj v vzgoji spremeni...

Ronja saj jaz vem kaj je afekt in kako zgleda vse to pri otročku. Tudi videla sem že vso zadevščino pri kolegičini hčeri. Vendar njena je stara tri leta in ga ponavadi povzroči njeno izrazito repenčenje pred prepovedmi, ki jih ona čisto dobro razume, vendar ne želi upoštevati. Tule pa govorimo o desetmesečnem detecu, ki pade v afekt ravno tako zaradi hude jeze. In to tolikokrat, da je na daleč jasno, da je tu treba poiskat vzroke zakaj so ti afektivni izpadi tako pogosti in ne le zdravit posledice. Tudi ti v večini omenjaš dveletnico, tole dete pa nima niti eno leto.


Mimogrede, omenjala sem, da se pri 2 letih navadno ne pojavljajo več ti napadi, navadno izzvenijo že 1. leto, lahko trajajo dlje, vendar so vedno redkejši, ker živčna mreža dozori. 10mesečnica pa verjetno sploh ni padla skup zaradi jeze:
Če si podrobno prebrala, si lahko videla, da sem napisala da pri kolegičini hčeri ponavadi afekt povzroči jeza. Vem pa da je do njega prišlo tudi, ko se je silno jokala, ker se je prestrašila psa ( in ne, takrat me ni bilo zraven), tako da brez tvoje večkratne razlage vem, da do afekta ne pride vedno zaradi jeze. Razumeš?
V primeru če se udari (se še plazi, in ji seveda velikokrat zmanjka ravnotežja ali moči) je to tak krik, da groza. Priznam da sem kar panična mama v primeru njenega joka, saj se mi je dva tedna nazaj zgodilo, da mi je zaradi afektivnega napada joka nehala dihati in omedlela (sedaj vse ok, napada ponovno (hvalabogu) ni bilo)..

to se bolj razume, da zaradi padca.







_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 15:11:38   
patrino
ne goska, jaz dam nasvet tam kjer lahko kaj pomagam (in to je pri previjanju, kako kaj olajšat), če pa ti to jemlješ kot mojo amatersko rešitev za napade trme in afekta, pol je pa tvoj problem branje.


lubika, veš tudi jaz dam nasvet kjer mislim, da lahko pomagam. Če bo mamica malo razmislila in spremenila kaj na področju vzgoje in lastnega dojemanja,najverjetneje ne bo nič rabila tvojih pleničk, ker bo deklico znala tako motivirat, zamotit in ji previjanje prikazat tako, da ji ne bo v tako grozo. Veš, še vedno sem mnenja, da je bolje odkrivat vzroke, kot zdravit posledice.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 15:45:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sky_lady)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 16:06:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Če bo mamica malo razmislila in spremenila kaj na področju vzgoje in lastnega dojemanja,najverjetneje ne bo nič rabila tvojih pleničk, ker bo deklico znala tako motivirat, zamotit in ji previjanje prikazat tako, da ji ne bo v tako grozo.


prvo sem mislila, da si pediatrinja, samo vidim da si psihiatrinja. in to taka, ki zdravi na daljavo. fantastično user posted image
me spominjaš na:
http://www.lstudio.com/web-therapy/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 16:17:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


lubika, veš tudi jaz dam nasvet kjer mislim, da lahko pomagam. Če bo mamica malo razmislila in spremenila kaj na področju vzgoje in lastnega dojemanja,najverjetneje ne bo nič rabila tvojih pleničk, ker bo deklico znala tako motivirat, zamotit in ji previjanje prikazat tako, da ji ne bo v tako grozo. Veš, še vedno sem mnenja, da je bolje odkrivat vzroke, kot zdravit posledice.


Jaz še danes recimo ne vem, zakaj se je moje dete kar naenkrat začelo dreti pri previjanju.......nimam pojma......kako bi naj odkrila vzrok tudi ne vem.....ker je imela le nekaj mesecev mi tega ni znala povedati, jaz pa tudi nisem zaznala nekih bistvenih sprememb (da bi recimo padla s previjalne takrat, se udarila......mogoče je videla zgolj pajka na stropu in se ga je ustrašila ali po radiju slišala nek zvok, ki ji ni prijal....vendar jaz tega nisem mogla ne vedeti in tudi ne vem s kako metodo bi to naj odkrila....user posted image )

V bistvu je ta fraza "spremeniti sistem vzgoje in lastno dojemanje" nekako klišejska in sproži običajno pri drugih starših negativni učinek (ker diši po tem, da kot starš delaš narobe in moraš to spremeniti).......itak pa sistem vzgoje starši itak zelo redko spreminjamo......le skozi različna obdobja otrokovega odraščanja in takih in drugačnih otrokovih obnašanj se starši temu pač moramo prilagajati.......tako da se potrebno zgolj prilagajati otroku in niso potrebne kake drastične spremembe vzgoje.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 16:43:21   
patrino
tako da se potrebno zgolj prilagajati otroku in niso potrebne kake drastične spremembe vzgoje.......

Tudi jaz sem takega mnenja. Saj Amerike ne moremo odkriti še enkrat, vendar , tako kot si sama rekla, si vsaj poskušala najti vzrok zakaj dete doživlja previjanje kot nekaj groznega ( kakšen zvok,pajek...). Saj verjetno ni dojenčka , ki bi ob previjanju kar vriskal, ker jim gre velikokrat na živce to prisiljeno ležanje oz. ta prisiljena pasivnost, ko bi oni tako raje dirkali okrog. Toda razlika je med vreščanjem kot bi ga dajali iz kože in le med protestiranjem, ki se hitro neha, če ga zamotijo mobile , ki mu visijo nad glavo, mamino petje in žgečkanje, igračka, ki jo imaš v ta namen na previjalni...Takrat, ko vse skupaj odpade in je tu le vreščanje , potem je za moje pojme potrebno poiskati vzroke (npr. tema v previjalnici, premočna luč,ropot v prostoru- pralni stroj, vneta ritka, otrok prekinjen sredi igre, temperatura v prostoru, živčnost mamice, mamičine hladne roke, pekoča krema,) ... - vsaj jaz bi jih hotela. Ne pa namesto , da se poglobiš v otrokove težave in odpor do nečesa, kupiš paket plenic. Zagotovo je to lažje, kot si mučit glavo in napenjat možgane. Nekaj drugega pa je seveda , če pogledaš koliko je to daljnoročno koristno, če namesto , da bi skušal odpravit vzroke, le te zakriješ.
In nikjer nisem napisala, da je avtorica slaba mati. Sem ji pa nasprotno od nekaterih, ki ji ponujajo instant obliko reštve za kratek čas, predlagala, da poskuša vzroke za takšno ravnanje otroka ( ali pri sebi ali pri otroku)raziskati in se jim poskušati izogniti in odpraviti in ne le prikriti oz se tolažiti, da je njen otrok "zelo zahteven".

prvo sem mislila, da si pediatrinja, samo vidim da si psihiatrinja. in to taka, ki zdravi na daljavo. fantastično user posted image
Matejka, upam, da se počutiš bolje in da je bilo tvoje žaljenje vsaj za eno stvar dobro.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 16:51:35   
patrino
Narediš lahko dve stvari: eno je, da si poenostaviš življenje. Kar ni primerno za otroka, umakneš višje, otroku pa pustiš, da se igra s kuhalnicami, lonci, ključi, vedrom vode in lončki,...pa četudi je treba na koncu dneva pobrisat in posesat, otrok uživa v raziskovanju in odkrivanju, ter postaja samozavesten ob zavedanju, da ZMORE. Drugo kar lahko narediš, je, da jo postopoma učiš sprejemljive komunikacije. To gre počasi in postopoma, saj je še majhna in traja, da določene zadeve osvoji. Recimo da jo naučiš naj pokaže, ko nekaj želi, ker še ne zna povedat, pa da jo vsakič, ko ščipa, primeš za roko, stisneš toliko da čuti, ne pa spet premočno in odločno in resno rečeš zraven, da ne dovoliš ščipat. Preusmerjanje pozornosti je tudi varna rešitev pri tej starosti: ko se igra recimo z vilico, ji pokažeš eno kocko, lonček ali kaj drugega bleščečega, šele potem! ji vilico vzameš.

No, tole.
Lahko tudi tretje: naučiš se opazovati otroka kot osebo z vsemi njegovimi potrebami in reakcijami in ne le kot človeški objekt, pred katerim moraš vse odmakniti, vse pribiti in vse prepovedati ter ob njegovem glasnem izražanju nestrinjanja hitro le to prikriti z dudo, flašo mleka, nakupom novih plenic..

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 17:57:45   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Narediš lahko dve stvari: eno je, da si poenostaviš življenje. Kar ni primerno za otroka, umakneš višje, otroku pa pustiš, da se igra s kuhalnicami, lonci, ključi, vedrom vode in lončki,...pa četudi je treba na koncu dneva pobrisat in posesat, otrok uživa v raziskovanju in odkrivanju, ter postaja samozavesten ob zavedanju, da ZMORE.


tukaj je vedno neka hoja med skrajnostima (koliko in kaj "pustit"), ki jo noben starš ne fura enako. saj avtorica to dela - da pusti kar lahko (je pisala v prvem postu da odreče samo ko je nevarno, recimo nož), samo je čustvena reakcija na odrek (pre)močna.
pri nas je trenutno "problem", da rata neznansko besna, če ji kaj takoj ne rata; samo je stara 6 let in počasi gre na bolj. je bil pa baje moj mož isti (zame je to nekaj nepojmljivega ker sem bila "trmasta" bolj v smislu, da sem hotela obvladat in je to prevladalo). zdaj, ko gledam nazaj, vidim, da se zaradi tega naša ni hotela nikoli učit vozit kolo, niti poganjalca. šele zdaj to delamo pospešeno.

zdaj, a bi kaj drugače ravnala, če bi vedela, zakaj? verjetno ne. če gledam iz kota patrino: ("ker bo deklico znala tako motivirat, zamotit in ji previjanje prikazat tako, da ji ne bo v tako grozo") in apliciram na moj primer - aka ker bom" deklico znala tako motivirat, zamotit in ji vožnjo kolesa prikazat tako, da ji ne bo v tako grozo(tak odpor)"; jah, me prav zanima kaj vse bi še lahko probala. naj silim stvar s vsem možnimi prijemi, predstavitvami kako je to fino in ufurancijami, da bo ja to naredila takrat, ko sem si jaz to zamislila? mogoče patrino, jaz ne..
jaz sem počakala, ko je bila sama zrela, da jo je to začelo privlačit in da mi ni bilo treba silit ali ufuravat, da je šlo spontano in če se je zaradi tega naučila vozit kolo tri leta kasneje, pa so be it. če se patrino zdi da so pull-up pleničke slaba ideja, mogoče zanjo, ker jih sama nikoli ni uporabljala za svoje otroke, ampak nekaterim drugim so pa prav prišle, ker učijo otroka že zgodaj ravnati z njimi kot bi s spodnjim perilom, tudi ko jim še kaj uide. počasi se učijo iz plenic s pleničnimi hlačkami in kakor praviš (Ankica), to je fajn za tisti del, ki gradi samozavest in zavedanje, da ZMORE.


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Matejka, upam, da se počutiš bolje in da je bilo tvoje žaljenje vsaj za eno stvar dobro.


ja patrino, seveda patrino. verjetno bo res v tem grmu zajec.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:05:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 18:12:17   
patrino
Matejči samo toliko, da te razsvetlim: Patrino je uporabljala pull up pleničke za vse tri otroke, vendar ne zato, ker so jih skoraj obsedli demoni, če sem jih dala na previjalno, temveč zato, ker smo jih lahko večkrat potegnili gor pa dol, ko smo se privajali na wc. V fazi odstavljanja od plenice verjetno avtoričina desetmesečna deklica še ni ( dete še hodi ne, pa naj bi si po tvoje pull up pleničke omislili zato, da bi jih ona frehant kar tako sama od sebe gor navlekla, ker bi ji to tako dvignilo samozavestuser posted image ) - vsaj ni napisala.
Kar pa se tiče tvoje kolesarke- kolesariti ni nujno zlo, previjanje rite in skrb za osebno higieno pa žal je- se ti ne zdi? Tako da v nekem siljenju na kolo jaz ne vidim smisla (čeprav je tvoja res čudna, ker vsi otroci , ki jih poznam radi kolesarijouser posted image )- v trudu in iskanju primerne motivacije pri osebni higieni in previjanju, pa ni dileme.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:16:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 18:17:14   
patrino
In velika večina staršev to pridobi s časom, le malo jih ima ta občutek prirojen. Vzgoja je dvosmerna ulica in spretnost, ki se izboljšuje z izkušnjami, včasih rabiš dlje časa, da odkriješ vzrok in najdeš pravo rešitev, včasih to gre takoj, včasih ga pa tudi pihneš mimo. Kot vožnja avta. prvič bo cukal in crknil na vsakem križišču, menjavanje bo prava muka, po parih urah bo že bolje, po večletnih izkušnjah pa bo utečeno in rutinirano. In če se vmes uporabi tudi sredstva, ki olajšajo življenje, ne vem, kaj naj bi bilo s tem narobe? Vključno s plenicam.

Vsi pa se vse življenje učimo. Recimo naša vzgojiteljica ima 30 let izkušenj in ni vedela, kako ukrotiti našo trmo. Pol vrtca je hodil ogledat, kdo tako tuli pod mizo, druge vzgojtieljice vlačile ven raznorazne izkušnje, a ni nič delovalo in smo se družno praskali po glavi, kako pomagat otroku, da bo znala svoje frustracije izrazit ter da ne bo ovirala vse skupine, ker nekajkrat niti na sprehod niso mogli iti. Na koncu sem sama pogruntala, kaj lahko naredimo in je bilo hitro precej bolje, isto finto so potem uporabili v vrtu. Hočem reči, da cela četica vzgojiteljic kljub vsem znanju in izkušnjah niso vedele, kako se obrnit, torej je novemu staršu ob prvih stikih s trmo še toliko težje.

Res je se strinjam do zadnje pike, vendar ( vedno je nek vendaruser posted image ) si se ti k temu spravila z vsem tuhtanjem- so se k temu spravile vzgojiteljice z vsem tuhtanjem- pa ste prišli do rešitve in verjetno ste nekako spoznali vzrok, zakaj dete ždi pod mizo. Če pa bi jo na silo vlačile ven ali kar pustile pod mizo ( jo osamile), bi verjetno še danes kampirala spodaj.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:18:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 18:23:41   
patrino
In zakaj ne bi uporabila pleničke, če bi se recimo to izkazalo kot dobra rešitev in bi otroka pomirila? Ne razumem, zakaj bi bil otako grozno.

____

Ne bi bilo grozno, če bi prej preverila, če se mogoče dete joka zaradi tega, ker ga prijema z mrzlimi rokami, ker jo je prekinila sredi igre, ker si dete želi, da jo previje očka, da otroka nič ne boli, se ničesar ne boji...Bistvo je to, da poiščeš razlog za otrokovo znerviranost in odpor. vedno je nekaj zadaj. Otroci ne jočejo kar tako. Ne zdi se mi prav, da se narediš gluhega za njihovo stisko in jim na mesto truda, da bi odkril kaj je z njimi narobe, za tolažbo v roke porineš mleko ali na rito stoje napopaš novo plenico. Če se konec koncev izkaže, da vsi drugi mogoči razlogi odpadejo in se dete z novo plenico, namontirano stoje, dobro počuti- gor z njo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:28:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:36:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 18:43:11   
patrino
Anica, sem že mislila, da si že položila orožjeuser posted image Eh, saj sem ga jaz tudi že parkrat, pa mi ne da duša,zato pa:
Če je že probala sto in eno stvar , ki bi olajšala previjanje, potem so res idealna rešitev: ta daaaaaaam: Pull up pleničkeuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?