|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrcki 2013
6.10.2013 16:48:49   
SrečnaBodočaMamica
Tudi jaz imam obcutno premalo mleka
Sem brala da ti lahko ginekolog predpise tametil tablete in da pomaga
Katera ve?

(odgovor članu Kim80)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 8:53:22   
Ladybirds2013
Živjo mamice user posted image

Se še jaz javim tukaj. Rodila sem 9.9.2013 s CR punčko Lejlo. Je moj prvi otroček. Zaenkrat je vse super, razen to da se je malo prehladila (vrjetno se je nalezla od mene)user posted image
No ja, ji pucam noska s fiziološko in je kar uspešno. Danes ponoči je po dolgem času zvečer spala od 23.00- 05.00. Res zakon, sem se še jaz malo naspalauser posted image
15.10 imava prvi pregled pri pediatru, tako da se že veselim. Me zanima koliko je zrasla in kako napreduje user posted image
Krčkov pa hvala bogu še nima, upam da jih tudi nebo imela (evo sem hitro potrkala na les)

Lepo se mejte, pa se še tipkamo :)

(odgovor članu SrečnaBodočaMamica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 9:27:43   
lollipop07
Aniika hvala za namig...sem jih poklicala in preverila in res jih imajo...jih gremo takoj dans iskt...upam, da bo potem mn krčov, ker je res zoprno gledat kako se mala muči...bi človk vse naredu da bi lah pomagouuser posted image
dons smo prvič ponoč mal več spal in sm k nova...upam, da ji pride v navadouser posted image

(odgovor članu Ladybirds2013)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 10:57:22   
robika
Zdravo,posvetovalnica za nami,mali je dobil 1 kg in zrastel za 5 cm,vse bp...Prosila sem tudi za Tametil da mal več mleka pridelamo..Drugače smo se lepo navadili en na drugega,sestrice ga obožujejo,prav kregajo se katera ga bo kdaj varvalauser posted image -upam da jih ne mine,tavelika je prav ponosna ko podreta kupček al pa ko ga previje...
Lepo bodite mamice!

(odgovor članu SrečnaBodočaMamica)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 11:53:44   
smehc
Tamala24 če se samo dojita pomojem res ni važno koliko otrok poje. Če bi bilo mleka premalo bi ti že dal vedet in bi se skoz jokal ali pa hotel biti priklopljen.
če patronažna pravi da je lepo zalita, potem bo že držalo. drugače pa če še hodi jo prosi naj naslednjič prinese tehtnico, toliko da boš ti pomerjena.
lollipop007 mogoče je pa to sušilno telo v pokrovčku. Včasih se mi zdi da so stkleničke mele nekaj v pokrovčkih, pa je tam moglo tudi ostati.

Midva pa super napredujeva. Kljub temu da imava ritem čisto zmešan zelooooooo hitro dobiva na teži. Star je šele 11 dni pa je dobil gor že 520g od odpustne. Me je patronažna v smehu vprašala če res nič ne dodajam, ker je pa tole res noro hitro. Baje 10-12 dan šele porodno težo dobijo nazaj mi pa smo jo za 300g že presegli. =)

(odgovor članu robika)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 12:58:20   
pike
Pozdravljene, tudi mi smo že imeli prvi obisk pediatra. Mali je zrasel 4 cm in pridobil 1.600 g. Se pa samo dojiva. Mali noče duše in bi samo videl na zizi. Drugače pa je priden ponoči se zbudi 2 x ampak ko se na je , spi dalje. Podnevi pa se tudi v ležalniku lepi zamoti tako, da lahko zraven kaj fretam. Koliko so se pa še ostalim otročki zredili, meni se zdi, da se je nas ogromno, čeprav pediatrinja maju je pohvalila.

(odgovor članu smehc)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Septembrcki 2013
7.10.2013 19:09:44   
Soncek_32
Pozdravček še od mene!

Moj škratek je danes star 12 dni in tudi njega mučijo krčki. user posted image Poskusili smo z homeopatskimi kapljicami, ki se jih kupi v Italiji, ampak najbrž ne učinkuje takoj. Upaaaaam, da bo kaj pomagalo, ker se mi tako smili, ko ga zvija in mu ne moreš pomagati, razen da ga stisneš k sebi...

Sicer pa sem imela CR in imam tudi jaz težave z mlekom. Otroka mi niso dali prvi dan za podojiti, naslednji dan so mi ga v intenzivno sobo prinesli pokazati (več kot 17 ur po porodu), ampak so ga ravno nahranili in ni hotel jesti pri meni...
Sedaj pri vsakem obroku dodajamo Novalac, približno polovico. Mi je patronažna pustila tehtnico, tako da pred in po vsakim dojenjem ga stehtam, da vidim koliko dobi pri meni. Res si želim, da bi ga samo dojila, pa mleka nimam dovolj. Tudi mene zanima glede tablet Tametil - jih je katera dobila pri G?
Otrok sicer lepo pridobiva na teži.

Lepo se imejte, lp

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 6:27:05   
robika
Jutro,Tametil tablete napiše ginekolog,pediater ali osebni zdravnik,jaz sem osebno zdravnico samo poklicala pa mi je napisala recept..

(odgovor članu SrečnaBodočaMamica)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 10:21:22   
Raven
Ojla punce..jaz sem ubogala vas nasvet, naj cez dan manj dodajam aptamila in vec dojim in se mi zdi, da imam malo vec mleka. Je pa smesna mala. Vceraj npr je celo noc in dan nekaj tezila, bila budna, ni hotela sesat pri meni...danes pa sesa ko zmesana...sploh ne rabim dodati ker lepo pridno zaspi..tako da ne vem...zgleda mleka imam dosti,ampak ko je tecna noce sesat...
Kaj vi mislite?

(odgovor članu robika)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 11:27:03   
natali1
Raven dovolj maš mleka no, ne ji dodajat več, tečna je zato kot sem že napislala, ji je lažje iz flaške pit, ker ko pije iz zize se ful zmatra, težje je. Probaj, boš vidla da mam prav. Pač prvo je težje, ko pa zalauvfa je pa bomba. Prav nič ji ne dodajaj zraven, niti malo.
Škoda je, da bi si zasrala dojenje..

_____________________________

Leon - 05.11.2000
Jurij - 05.05.2005
Leja - 02.09.2013

(odgovor članu Raven)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 14:03:14   
robika
Natali1 se popolnoma strinjam! Dojenje je zakon,pač se je treba mal matrat sam ko pa zlaufa je pa špica!!!

(odgovor članu natali1)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 14:18:22   
smehc
Raven vidiš da gre in da mleko je! user posted image user posted image user posted image
Sedaj pa samo še vztrajaj.....
Držim pesti tudi za ostale! =)

(odgovor članu robika)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Septembrcki 2013
8.10.2013 21:31:13   
Soncek_32
Raven, jaz imam isti problem. Mleka imam sicer več, ampak ko je "huda lakota", je tako neučakan, da prav histerično joka in noče sesati. Je pa res, da sem mu do sedaj dodajala vsaj polovico Novalaca in mogoče je res lenček, ker je lažje piti po steklenici kot se potruditi sesati. Sedaj si po obroku izčrpam mleko in mu dava to po flaši. Črpam, ker želim, da bi imela še več mleka oz. da ga ne bi izgubila.
Kaj pa menite o nastavkih? Meni se zdi, da manj dobi, ampak včasih kar ne zagrabi in vseeno uporabim.

Sicer pa še nimamo nekega stalnega ritma, sploh zadnje dni, ko so ga krčki ponoči zbujali oz. sploh ni zaspal. Upam, da bo ta noč mrna. user posted image

Dodajava kapljice proti krčem - a katera kombinira različne ali poskuša istočasno samo z enimi? Koliko dni ste vztrajale, če ni bilo bolje? Jaz kombiniram italijanske homeopatske in avstrijske Antiflat.

Lp

(odgovor članu natali1)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Septembrcki 2013
9.10.2013 7:58:13   
bbdd
Soncek_32, tudi pri nas imamo podoben problem. Tamali je čisto neučakan in potem sploh ne zagrabi dojke in morava ponavljati in poskušati. Na koncu mu nekako vedno uspe, tako da dodatkov zaenkrat še ne rabimo. Zvečer ko sem že zelo utrujena pa mu dam en obrok svojega mleka kar po flaški. Danes si bom izposodila električno črpalko, ker ročna mi malo para živce, ker gre tako počasi.

(odgovor članu Soncek_32)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Septembrcki 2013
9.10.2013 15:16:49   
Soncek_32
bbdd: super, da sta na koncu uspešna! Jaz pa ravno danes spet nisem bila uspešna. Najprej je na eno dojko lepo sesal (45ml), ampak je potem zaspal. Zato sva ga previla, da se malo prebudi. Potem pa je bil tako neučakan, da je prav histerično jokal in nikakor ni več zagrabil moje dojke.
Sem si izčrpala še cca. 70 ml mleka. Tako da očitno bi bilo mojega skoraj dovolj, ampak kaj ko noče. A je možno, da se je tako razvadil, da čaka flašo, ker gre hitreje? Kako ga sploh odvaditi?
Nimam pa za vse obroke svojega mleka dovolj, tako da moram dodajati. Včasih lepo sesa, pa dobi komaj 40 ml... Imam še vedno tehtnico od patronažne in vsaj vem koliko dobi pri meni. A mislite, da bi ga mogla bolj pogosto zbujati in ga pristavljati na dojko? Spi cca. 3 ure. Ne vem, patronažna pravi, da naj kar nadaljujemo tako kot do sedaj.

Super za tiste, ki polno dojite. Jaz sem si resnično tudi želela, upam, da še vedno steče brez dodatkov.

Je bila pa pretekla noč super, brez krčkov! Kar nisem mogla verjeti, da po hranjenju mirno zaspi!
Kaj pa ostale, so krčki kaj minili?

lp

(odgovor članu bbdd)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Septembrcki 2013
9.10.2013 18:25:00   
minxie
pri nas z dojenjem ni in ni sreče... mleka mi dobesedno zmanjkuje, manj in manj ga imam... "povpraševanje - ponudba" pri meni ne deluje user posted image

krčke pa smo odpravili z novalac AC, bio gajo in sab simplex! zdaj spi ko angelček :)

(odgovor članu Soncek_32)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Septembrcki 2013
9.10.2013 22:56:19   
natali1
soncek navadil se je ja, boš mogla potrpet pa vztrajat, se bo obrestovalo. Vem kaj govorim, ker sem sama skor obupala, pa je to moj 3 otrok. Strogo pa mora jest na 3 ure in nič drugače, dokler ne začne vredo pit. Saj ti bo patronažna isto povedala..
Upam, da ti rata res user posted image

_____________________________

Leon - 05.11.2000
Jurij - 05.05.2005
Leja - 02.09.2013

(odgovor članu minxie)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Septembrcki 2013
10.10.2013 9:58:41   
bbdd
Koliko pa kaj tehtajo vaši dojenčki? Moj je danes star 16 dni, pa je za 20 g težji kot je bila porodna teža. Se ves čas redimo, ampak gre bolj počasi. Menda naj bi pridobivali okoli 20 g na dan ali kako? Naš jih 15...ampak je patronažna rekla, da je to še vredu, da se vidi da je zdrav in zadovoljen dojenček

(odgovor članu natali1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Septembrcki 2013
10.10.2013 14:02:04   
lollipop07
glede mleka sm zelo težko pametna, ker je tale moja prva in imava srečo z dojenjem ampak jst strogo vsak dan pijem čaj za dojenje in komarčkov čaj pa nasploh se nacejam...pravjo, da mormo počivat in zlo se trudm, da se ne sekiram...že pred porodom sm se psihično ful prštimvala na dojenje in se prepričvala, da morm skulirano pristopit in da ne bo konc sveta če ne bo šlo...jst držim pesti, da vam zlaufa usemuser posted image
moja se je zredila 650g od odpusta...res pa da sva v porodničnc zguble sam 50g in tut štartali pod 3kg in na dan dobi med 30 in 45g (ful se baše in sam čakam kdaj bo mišelinko ratalauser posted image )...pravjo pa da tm med 20 in 30 je povsem normalno...
tiste, ki mate že mal večje otroke kako je kaj s toplicam in mulčki? midva bi rada pozim se šla mal odklopt pa ne vem kako kej prenašajo malčki vodo n vročino in klor in te zadeve...na kaj je treba bit pozorn pa kolk je fajn da so stari...

(odgovor članu bbdd)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Septembrcki 2013
10.10.2013 14:20:14   
smehc
Soncek_32 Mislim da z nastavki ni nič narobe, tudi v porodnišnici jih svetujejo če dojenje takoj ne steče.
Mogoče pa mleko ne priteče takoj in je zato jeza nad dojko in ne sesa. poskusi si malo pomasirati dojko predno pristaviš, toliko da steče mleko.

minxie sprosti se pri dojenju in se ne sekiraj toliko. Saj vem da je težko, ampak pozitivne misli se vedno obrestujejo. Pa kozarček piva ali radlerja tudi pomaga, pa polenta...

Meni je patronažna rekla da naj bi dobivali nekje 15-20g dnevno. Naš je bil tehtan v ponedeljek (11. dan) pa je pridobil 520g od odpustne. kar je skoraj 50g dnevno. Porodna 4020g, odpustna 3800g, 11. dan 4320g. user posted image

(odgovor članu lollipop07)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Septembrcki 2013
12.10.2013 15:54:37   
natali1
smehc vidva sta bila pa konkretna user posted image
Naša pikica ima danes 1 mesec pa 10 dni, težka je pa 4580g, imela je pa 3480g... Zrasla je pa 4,5cm..
Pridne sma, ni kajuser posted image

_____________________________

Leon - 05.11.2000
Jurij - 05.05.2005
Leja - 02.09.2013

(odgovor članu smehc)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Septembrcki 2013
12.10.2013 18:24:20   
Tamala24
Pozdravljene mamice

Danes pa je bila zelo svetla noč za nami. Ponavadi jo nič ne šraufa in ponoči se 2x zbudiva da papa, danes pa nič. Spat ni hotela, papala je kar lepo in kot zgleda jo je nekaj šraufalo. Sem pa opazila da danes ponoči ni in ni hotela podret kupčka in proti jutro ji je končno uspelo, a spat ni želela. Sva bili popoldan malo zunaj, da je vsaj malo zadremala, mami je pa ko zombie user posted image

V torek imava pediatra in bova vidli koliko sva se zredili in zrastli. Sedaj že jaz vidim da je večja in težja user posted image

Lep vikend vam želim, čeprav je vreme bolj kislo

(odgovor članu natali1)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Septembrcki 2013
13.10.2013 10:34:54   
malamut
Ojla pupe, da se še jast oglasim po dolgem cejti. Vidim, da nisem edina, ki ima problem z dojenjem, jaz mleka skorej nimam, če popije pr meni cca 30 ml v celem dnevi je čudež. Tako, da večinoma papa po flaši, seveda ga dam vedno prvo podojit, pole na flaško. Mi je dr. predpisala tudi tametil al kej že, tako da bomo vidli kej bo. Pijem ogromno, počivam ogromno, kot reče moja dohtarca, pogoji za mlekarno so, ampak zgleda da se mleko slabše proizvaja, oz se sploh ne. OK, ni panike, bo pa flaša.

Ampak roko na srece pupe moje, kaj se sekirate? Nima smisla obremenjevat s tem, ker potem ste vse žalostne, nervozne, kar občuti pač tudi otrok in proizvodnja. user posted image Nekatere moramo sprejeti dejstvo, da smo si vsi različne med sabo. Nekaterim zalaufa v prvo, nekaterim sploh ne dela, nekaterim proizvaja napol. Prav je, da vztrajate, sam lepo prosim, pametovanje tistih, ki imajo že drugega otroka ali več, da je treba sam vztrajati in bo, je za te pupe, ki se sekirajo le prilivanje vročega olja na ogenj. Ne delat tega, ker potem je sekiranje sam še večje. Edini nasveti, ki je treba upostevati tle, je da počivat, dajat na joške in dosti pit, ne pa rinit z glavo skozi zid in se sekirat ali dodajanje po flaški škodi ali ne, ali bo pole še pil po joški ali ne bo,....TO DEJTE VEN IZ GLAVE, saj smo si vse različne, čeprav po anatomiji smo si enake. Če bo, bo če ne bo, ravno tako bo bil srečen otrok, četudi bo bil hranjen po flaški, važno je tudi da je ljubljen in jih mate radi. Saj njemu ne pomeni dosti, ali papa iz dojke ali iz flaške, važno da je sit. Brez zamere!
Srečno vsem pupkam s temi težavami! user posted image user posted image

(odgovor članu Tamala24)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Septembrcki 2013
13.10.2013 12:48:44   
Penny
Pa smo uspešno (zadnji teden bolj zombi style user posted image ) prefurali prvi mesec user posted image . Moje mlekarne so pred 14 dnevi začele rahlo štrajkat (ali pa je mali postal bolj zahteven) in zdaj že dober teden nekajkrat na dan dodajam AM (včeraj sem 300ml). Pijem čaj za dojenje, jutri gličem G, če bi mi predpisal Tametil, če ne bom pa v torek rekla pediatru, ko imamo posvetovalnico. Ful bi rada šla spet nazaj izključno na dojenje, ampak če ne bo šlo, pač ne bo šlo. Se tolažim, da vsaj nekaj mleka vseeno dobi tudi mojega, ni izključno na dodatku ...

(odgovor članu malamut)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Septembrcki 2013
14.10.2013 8:13:54   
Prva anonimna
Punce, evo se mene po kar nekaj casa. Vidim, da imava midve full sreco, ker se lahko izkljucno dojiva. Pa ne pijem nobenega caja za dojenje, samo tekocine veliko. Kakca pa nasa puncka se vedno po petkrat na dan, ampak vsaj plenicke vec ne prepuscajo. Po mojem so nam prej vse prepustile, ker je imela tako suhcene nogice, zdaj so se ji pa ze naredili mali kolobarcki okoli in drekec vec ne more ven uiti user posted image .

Danes je spal od 9h do 5h zjutraj brez hranjenja, tako da je mamica kot prerojena. Ce bi imeli vsako noc taksno, bi bili pa res na konju. Ob petih sva se previli, ponoci celo kakala ni nic, drugace se vedno ob kaksnih enih ali dveh, ko zacneva papcati. Ob petih sva se potem napapacali in spet zaspali, tako da zdajle se kar panca, mamica pa je ob pol 7h rito dvignila in na net skocila. Zdaj pa hitro se pod tus, predno se pupek zbudi. Smo vceraj vozickali dopoldan dobro uro pa se popoldan uro in pol pa se kopali smo se in jo je to ocitno tako namucilo. Danes greva pa z babi z vozickom na CSD, da oddam vlogo za doklade pa se v knjiznico. Zdaj je v vozicku cisto pridkana, kar je res super. Kot da bi dojela, da ji ni nic hudega notri. Ce je ocka doma, gremo pa ven s slingom. Mi jo je pa dvakrat celo ratalo tudi sami dati v sling. Je dezevalo in ni bilo z vozickom za iti in v sili se hudic muhe zre user posted image .

Edino na vecer je se precej teckasta in jo je treba po rokah nosit. In, pregnanka, prav loci ali sedis z njo, ko jo imas v rokah ali pa hodis naokoli in seveda hoce, da hodis. Kupcka nam ne uspe vsakih podreti, tako da kar dostikrat bruhne mlekca nazaj.

V posteljici zaspi, kadar jo ocka res trdno uspava in potem lepo polozi notri, drugace je pa med nama. Je veckrat med nama kot v posteljici, ampak se sploh ne sekiram vec, ker sem si dopovedala, da nekateri otroci pac potrebujejo vec blizine kot drugi.

Kopamo se dvakrat na teden. Kolikokrat se vi? Jo kopate tako, kot je babca pokazala, da jo zunaj namilite in s plenicko polozite v vodo ali si poenostavite in jo kar v vodi namilite? Midva jo se vedno tako, kot je babca pokazala. Jo pa vedno oba kopava, si ne predstavljam, da bi jo eden sam. Je pa vedno full tecna in jokca, ko iz vode pride in jo je treba obleci in previti, pa vem, da je ne zebe. Mogoce jo spet moti, ker je prej v rokah, potem jo pa odlozis user posted image .

Krckov ni vec, imava pa kapljice Antiflat iz AU in ji jih preventivno dajem.

Prejsnji torek sva bili pri pediatru in je imela 4.175 g, odpustna teza je bila pa 2.700, in 54 cm, ko se je rodila pa 49 cm, tako da prav lepo raste. 11. novembra imava UZ kolkov, 26tega pa spet pediatra.

Berem vas pridno, samo pisati mi pa ne rata najbolj, tako da, ce imate cas, ve samo pisite user posted image . Uzivajte v soncku ta teden!

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?