|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 15:40:22   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Vidim, da je dvojezicnost in vecjezicnost res tako zakomplicirano na deseto potenco in se ne cudim vec, da nimam pojma o tej temi.


user posted image

A nimaš tudi ti otroka ki je, no, ki uporablja, čustvuje, artikulira več kot en sam jezik ?

mal heca user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 16:55:55   
skuštrana
Hm, jaz ne vem točno koliko dvojezičnih otrok ima kdo, ampak jaz imam tri in vsak je zgodba za sebe.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 17:45:16   
pomlad08



IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Vidim, da je dvojezicnost in vecjezicnost res tako zakomplicirano na deseto potenco


Ah, se mi zdi, da to predvsem velja za vsako temo, na kateri sodeluje Frodo.



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 19:07:52   
malaMravljica
Ja uskinamama imam, pa kljub trmu nisem spisat doktorske naloge na to temo.
Moj mali razume dva jezika, govori najvec enega, mal pa se mojega, ceprav to zelo malo. In se sprasujem kaj je njegov materin jezik user posted image pa je imel skor sam materin jezik dokler je zacel tko mal bolj govorit, ker ni bil v vrtcu, oci pa veliko dela in ko je zacel mali stavke delat smo sam gledal, jaz jokala moj se je smejal. In on zna par knjigic na pamet in slovensko knjigico recitira tko, da kaksno besedo celo v originalu pove, drugac jo pa prevede, meni je to tako smesno poslusat. Ampak, nismo v Ciciklubu, beremo pa Cicido od 2 leta naprej, jaz to res resno vse nacrtujem user posted image no brez heca pa, vcasih so vecjezicni otroci res zanimivi in vcasih se dohtar ne razume prav, ker ni vse tko po reglcih. Se pa jaz ob mojem otroku sedaj tolkokrat spomnim na mojo profesorco slovenscine na srednji soli in sicer teme kaj vpliva na jezik, prav zapomnila sem se njene besede in se vcasih prav nasmehnem na ta racun.


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 19:11:58   
liliana
Jaz jih poznam kar nekaj iz bivših Jugoslovanskih republik, ki že 30 ali 40 let živijo v Sloveniji, pa so še vedno enojezični.....user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 19:15:56   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ja uskinamama imam, pa kljub trmu nisem spisat doktorske naloge na to temo.




Hvala ti za to. Sta Frodo in Mateya zaenkrat dovolj. Se mi zdi. user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 19:47:54   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Vidim, da je dvojezicnost in vecjezicnost res tako zakomplicirano na deset__o potenco in se ne cudim vec, da nimam pojma o tej temi.


eh, jaz nehujem, sem hotla "keep it simple", pa baje moji enostavni članki niso dovolj strokovni (čeprav ne širijo narobe vere, mind you) user posted image plus jaz zgleda ne čustvujem dovolj v svojem maternem jeziku in nisem bolestno navezana nanj, ko izražam ljubezen; mi enako lepo sede angleščina atm in še ne strinjam se z frodino predlakocepsko definicijo večjezičnosti - čudak jaz, boje da odem user posted image

pa temo smo (spet) čist "zasrale" user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.11.2013 19:49:49 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 20:08:41   
uškinamama
mateyka, jaz sem videla tvojega malega trojezičneža. In to je to.user posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 20:10:04   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz jih poznam kar nekaj iz bivših Jugoslovanskih republik, ki že 30 ali 40 let živijo v Sloveniji, pa so še vedno enojezični.....user posted image


user posted image user posted image , imava skupne znance

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 20:32:39   
malaMravljica
Mateyka, super je prebrat izkusnje od koga, ki ima vecjezicneza doma, saj se je tebi verjetno tudi ze porajalo mnogo vprasanj na to temo, sploh ko so otrocici se mali in zacenjajo govorit. Jaz vem, sem full iskala izkusnje drugih, ker pri mojem je recimo cist kontra z jeziki, kot bi clovek pricakoval. Od tebe sem si zapomlna, ker ponavljas, da je pri tem potrebna samodisciplina in to si morem jaz na hladilnik nalimat. Sam zdej neke blazne analize na to temo delat in neko hudo teorijo, ki v praksi pol itak je taka in drugacna.
Kaj je ze bila glavna tema, ker smo cist zasli, aja vidim ja, nacrtno iskanje the best frendov za male otroke. Tu nimam kaj za dodat.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Otroci in prijatelji
20.11.2013 22:29:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ja uskinamama imam, pa kljub trmu nisem spisat doktorske naloge na to temo.




Hvala ti za to. Sta Frodo in Mateya zaenkrat dovolj. Se mi zdi. user posted image



Na to temo sem dejansko spisala doktorat.
Imam lastne izkusnje - sem dejansko vecjezicen otrok in imam doma vecjezicnega otroka.



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 20.11.2013 22:31:52 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 11:59:20   
malaMravljica
FB fajn za doktorat in cestitam, pa da si vecjezicna ti in tvoji otroci. Ne vem kako je bilo pri vas, mi obicni ljudje za obvladovanje vecjezicnih otrok ne tovorimo domov gore knjig in delamo izpiske in grafe in primerjalne tabele v excelu, bolj fajn je slisat cist po kmecko razlozeno, v parih normalnih stavkih, izkusnje drugih v isti situacijo. Jaz si sedaj niti ne zelim vec se kaj na to temo vprasat, da mi ne analizirate otroka v nulo in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 12:04:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

da mi ne analizirate otroka v nulo in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.


user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 12:26:32   
constanca
FB fajn za doktorat in cestitam, pa da si vecjezicna ti in tvoji otroci. Ne vem kako je bilo pri vas, mi obicni ljudje za obvladovanje vecjezicnih otrok ne tovorimo domov gore knjig in delamo izpiske in grafe in primerjalne tabele v excelu, bolj fajn je slisat cist po kmecko razlozeno, v parih normalnih stavkih, izkusnje drugih v isti situacijo. Jaz si sedaj niti ne zelim vec se kaj na to temo vprasat, da mi ne analizirate otroka v nulo in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.
user posted image

Sem se kar ene parkrat zalotila, da razmisljam o tej temi.

in ker o bilingualcih in oh in sploh multilingualcih ni vec kaj rect, bi samo Lukki nekaj rekla.

Kakorkoli bos ze naredil in govoril s ploziko in se sam ucil jezika...clovek je nenavadno bitje ne glede na vse teorije.
Lahko kolnes po norvesko, od srca, lahko si od srca poves, da se imas rad in zaupas vase in svojo sposobnost skrbi za polziko in vse ostalo. Drugi jezik ima druge kode kot smo slisali. Izkoristi prednost, ce me razumes kaj hocem rect.




(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 13:58:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
... in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.


tole vabi na spremembo nicka - kot uškinamama, tako ti stvorovamama user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 14:46:21   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
... in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.


tole vabi na spremembo nicka - kot uškinamama, tako ti stvorovamama user posted image



Sej ga ne bom dala na strokovno analizo no user posted image

Dej, prosim povej mi nekaj. Tvoja mala, ko s tabo govori, govori slovensko?

Pa drugi ringarajevcki, ki zivijo izven slo meje v slo/tujec zakonih, govorijo slovensko s slovensko polovico starsev? Ne ce razumejo, ce govorijo me zanima.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 21:44:02   
bubu_bibi
Pri nas ne, ker sva se dogovorila, da doma govorimo 'manjšinski' jezik, torej jezik zakonca, ki ne živi v okolju, v katerem se je rodil. In ker živimo v Sloveniji, doma (družinsko) ne govorimo slovensko.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Otroci in prijatelji
21.11.2013 23:33:16   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

FB fajn za doktorat in cestitam, pa da si vecjezicna ti in tvoji otroci. Ne vem kako je bilo pri vas, mi obicni ljudje za obvladovanje vecjezicnih otrok ne tovorimo domov gore knjig in delamo izpiske in grafe in primerjalne tabele v excelu, bolj fajn je slisat cist po kmecko razlozeno, v parih normalnih stavkih, izkusnje drugih v isti situacijo.


Taksne imam zelo rada. Ko ugotovijo namrec, da izkusnje drugih v nekaj stavkih po kmecko znajo dati rezultat kot iz stale, zacnejo misliti i tudi placevati - tistim, ki so tovorili tonre knjig domov user posted image

Jaz si sedaj niti ne zelim vec se kaj na to temo vprasat, da mi ne analizirate otroka v nulo in se bo izkazalo, da imam v vseh pogledih nek stvor doma.


Pametno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Otroci in prijatelji
22.11.2013 8:56:27   
alda
preklopiš avtomatsko -preverjeno!
Mislim, da imamo klik v glavi, ki kar prešalta na drug jezik

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Otroci in prijatelji
24.11.2013 22:13:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: alda

preklopiš avtomatsko -preverjeno!
Mislim, da imamo klik v glavi, ki kar prešalta na drug jezik


Vecjezicni dejansko imajo klik, ki presalta in to celo nehoteno in nenadzorovano - podzavestno.
V neki raziskavi je iblo ugotovljeno, da v kolikor mama (ali babica ali nekdo, ki je kot prisoten v otrokovem zivljenju in je z njim mocno custveno povezana) govori v drugem jeziku, ki v okolici ni pogost, otrok pozneje tudi kot odrasla oseba povezuje jezik s custvenim odnosom - vec zaupanja ima v osebo, ki govori jezik matere ter je bolj odprt in zaupljiv do pripadnikov jezikovne skupine tega jezika.
Enako tudi ta "jezik ljubezni" iz otrostva, se znova vzpostavlja kot jezik ljubezni, ko dobi otroka.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 95
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?