|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:00:10   
ronja
Ko smo bili mali, smo rekli, da "se ti je milo storilo". To ni bil huronski jok, samo solze so ti začele tečt, brez razloga, niti nismo bili takrat žalostni, se je dogajalo vsaj nama s sestro ziher, za brata se ne spomnim. Mami ni komplicirala in naju je objela in je bilo ok. Mislim, da je čisto prav reagirala:).
mojim tamalim se to še ni zgodilo, bi pa reagirala verjetno enako (ne morem verjet, da bom to napisala, tudi to se zgodi:D) kot moja mami. Ni je treba pretirano silit, če ne ve, zakaj je jokala, samo potolažita jo, pa bo vse ok. Objem dela čudeže, tako pri otrocih kot pri odraslih:).

Sta pa punci obe imeli fazo, ko sta imeli hude sanje, čeprav se jima ni nič hudega dogajalo, nista gledali nobenih nasilnih risank (tega še zdaj ne moremo, čeprav bi midva kdaj rada pogledala bambija do konca, ne pa da je vrhunec to, da pade na ledu, potem moramo pa nehat, ker je bogi... mislim, njega niti bolelo ni, se je potem smejal - ampak je že to preveč:D) - no, saj gre na boljše, banananjama lahko gledata:). Pomagalo je pa isto: objem in v tem primeru sta navadno prespali ostanek noči pri nama.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:07:27   
Lukka
Jaaaa, jaz tudi samo dam objemček, pa se potem hitro pomiri. Sicer mož pravi, da je tak izpad bolje kar malo na ignore dat, samo jaz tega ne morem user posted image .
Po vsej verjetnosti skoraj mislim, da je utrujena in ji takrat potem ta jok zaseka. Hm, bom jutri prav pozoren na to...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:12:50   
ronja
Ne vem, zakaj bi morala ignorirat, kadar je mojemu otroku hudo. Tudi če ni grozno. Meni tudi paše, da me lubi objame, če mam slab dan, tudi če se mi ni nič strašno groznega zgodilo. Paše vseeno. Zakaj pa otrokom ne bi smeli dat tega, kar si sami želimo in dobimo?
To so vsi pametni, kako se otroci potem razvadijo in to izkoriščajo, ampak po mojih izkušnjah ni tako. Po 3 si že upam to napisat:). kot je napisal en pediater: "time outs don't work if there is not enough "time-ins"" - skratka, z otroki se je treba ukvarjat in jim dat vedet, da jih mamo radi. Včasih jih je treba tudi malo razvajat:). In zato ne bojo ratali neke egoistične pošasti, samo meje jim moraš postavit.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:14:54   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Kako to meniš? Da punčka išče pozornost?


Ja, Tako kot oči.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 19.12.2013 0:15:51 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:16:21   
ronja
Pomaga, če ji pomagaš najt vzrok. Recimo, če vidiš, da je že pozno in se zjoka, jo vprašaš, če je utrujena (ne trdit, da je utrujena, samo vprašaj jo, nič hudega, če zanika). Tako se bo sama naučila spoznat razloge in jih izrazit z besedami in bo rabila vedno manj jokat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:20:26   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Kako to meniš? Da punčka išče pozornost?


Ja, Tako kot oči.



No ja, spet pač v tvojem stilu. Nič hudega, se bom naučil spregledati. Mimogrede, mislim, da njenega očka ne poznaš, tako da... hahahahahahaha, nimam besed. Joj, joj user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:25:16   
Lukka
Ja ronja. Priznam, imaš prav. No saj pri nas sicer načeloma kar precej ravzajamo, pomojem kar malo preko meje... Vsaj partner. Vendar v določenih segmentih, kot je ta z jokom, pa je on nekako mnenja, da se mora čimprej sama nadzorovati svoj jok, ker bi lahko imela kasneje težave s tem.
V smislu, da se ne bo znala potolažit, ko ji bo hudo in bo sama. Kar je recimo, deloma, tudi res. Vendar kot pravim, jaz objamem, božam... Partner pa jo samo bolj kot ne resno pogleda in vpraša, če ji kaj pomaga, ali če ji lahko prinese robček, da bo obrisala učke... Nekako ne dela kaj dosti panike okrog tega. Mogoče je celo narobe, da nisva usklajena pri tej težavici.
Ampak še vedno nekako verjemem vam uporbanicam, da pač ta faza mine in da bomo tudi mi kaj kmalu ven iz tega.user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:33:45   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Kako to meniš? Da punčka išče pozornost?


Ja, Tako kot oči.


No ja, spet pač v tvojem stilu. Nič hudega, se bom naučil spregledati. Mimogrede, mislim, da njenega očka ne poznaš, tako da... hahahahahahaha, nimam besed. Joj, joj user posted image

Beri bistvo, ne stila. user posted image
Poznam kar preberem na forumu in to je neprestano jokanje, s katerim dosežeš vsaj 4 strani odziva. Kako bi pa ti temu rekel?

In ja, otroci pri taki starosti tudi na tak način iščejo pozornost in testirajo meje.
Moje so pa za vsako malenkost cvilile (v stilu "Žeeeejnaaaaa!"). Smo jim lepo razložili, da tega ne boo tolerirali, ker lahko čisto lepo povesta, kaj bi radi. Smo še dvakrat ob izpadu opozorili, potem pa take izpade ignorirali. Je hitro pomagalo, ker sta ugotovili, da ni efekta.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:38:21   
ronja
Mogoče je celo narobe, da nisva usklajena pri tej težavici.

nič ni narobe, punca vidi, da obstajajo različne rešitve istega problema. IN to ji da še eno dimenzijo - da ni samo en prav:). Kar zna zelo prav prit v življenju:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:38:58   
Lukka
No, očitno ne bereš dobro. Jaz nisem njen oči. Pri nas sem Papi, tako da verjetno res njenega očka ne poznaš user posted image Vidiš kako se zdaj tudi jaz znam obregnit ob vsako besedo hhahahahahahhahahaha.

Kar se tiče ignore, pa ja, kot si sama napisala. Tako nekako moj mož počne. Jaz pač objamem.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:41:31   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mogoče je celo narobe, da nisva usklajena pri tej težavici.

nič ni narobe, punca vidi, da obstajajo različne rešitve istega problema. IN to ji da še eno dimenzijo - da ni samo en prav:). Kar zna zelo prav prit v življenju:).


Ja, ne vem sicer če v tisti histeriji kaj dosti vidi user posted image .
Imaš pa prav ronja, vedno tako ali tako niti s partnerjem ne moreva biti na istem bregu...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 0:56:41   
ronja
Otroci vidijo več kot si mislimo - v situacijah, ko niti v sanjah ne bi pomislil, da so to ozavestili!

Ti povem en primer: ko je moja taprva bila prvič na morju, ji je na poti v morje spodrsnilo in se je strašno ustrašila in bala vode (morja, sama voda je bila ok). iN potem je šel lubi plavat in dobesedno izginil v tisto temno barvo - to je prvič videla in se je grooozno ustrašila! Šla je za njim, jaz pa za njo, potopila se je, ker je nisem uspela dovolj hitro zvlečt iz brežine, ker sem mela v rokah tamiceno. In potem sem jo vzela v naročje in ji govorila, da je vse v redu in da naj posluša moj srček, kaj pravi: "tik tak, rada te mam, tik tak rada te mam". Drla se je ko zverina, mislila sem , da me niti ne sliši, vsekakor pa da vse skup čisto nič ne pomaga... In potem čez kake 3 mesece, ko smo bili že zdavnaj doma, vmes nam je že ratalo z veliko potrpežjlivosti premagat strah, da je resnično uživala v morju... in vmes se je že naučila govorit... ampak ona toliko kasneje stisne svojega medvedka in mu najbolj nežno na svetu reče: "vse je v ledu, tik tak, lada te mam, tik tak lada te mam!" En najbolj ganljivih trenutkov! Mali je ostalo to tako zelo v spominu, da se je na to vsakič spomnila, kadar ji je blo hudo, še zdaj kdaj to reče/mo. Ne moreš verjet, ker vmes ni nikoli slišala tega, ni mogla slišat nikjer drugje, samo takrat! Ko sem mislila, da me niti ne sliši, je šlo njej nekam globoko do živega!

Spomni se na to, kadar te bo naslednjič razkurila - pomaga, da reagiramo bolj racionalno in z več empatije. Pa vsi ga pihnemo. In potem slišimo, kako so tamali sarkastični drug do drugega: "ja, hvala, L, da si vrgla šal na mojo bundo, res hvala!" in si rečeva: ups, morava malo pazit, tole pa ni ok... Otroci nam dajo toliko feedbacka, da bi ga bilo res škoda ne izkoristit:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 7:58:55   
HHH
Moja tega nista delala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 9:58:11   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

No, očitno ne bereš dobro. Jaz nisem njen oči. Pri nas sem Papi, tako da verjetno res njenega očka ne poznaš user posted image Vidiš kako se zdaj tudi jaz znam obregnit ob vsako besedo hhahahahahahhahahaha.

Kar se tiče ignore, pa ja, kot si sama napisala. Tako nekako moj mož počne. Jaz pač objamem.

Ja kako pa naj si zapomnim, kdo je kdo? user posted image daj si nastavi v podpisu, da bom drugič vedela.
Pri nas je to veliko bolj enostavno - ženska je mama, moški je tata. Se ne da zamešat. user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
19.12.2013 10:43:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
19.12.2013 10:48:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 11:04:00   
malaMravljica
Pri nas pa je tata Papi ali Papa. Kdo je pa pri vas pol tata? Vem da dr. Medicine, moz in ocka ampak kako ga pa naslovi, menda ja ne pediater, Dr. med ? A te lahko se nekaj vprasam, je pol tvoj moz in ocka otroka tudi njen uradni pediater?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 11:40:20   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Pri nas pa je tata Papi ali Papa. Kdo je pa pri vas pol tata? Vem da dr. Medicine, moz in ocka ampak kako ga pa naslovi, menda ja ne pediater, Dr. med ? A te lahko se nekaj vprasam, je pol tvoj moz in ocka otroka tudi njen uradni pediater?



ojoj mravljica kolk si zdaj to skomplicirala user posted image
Bogi Luka bo še bolj zmeden,.ko je sicer

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 11:57:33   
Tippi
tega tata pa papa nisem nikol pri lukki najbolj štekala. enkrat je blo tko, drugič drugač, sam boh ve, kaj je zdej kdo user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:07:12   
petea
Pa saj je čisto preprosto:

Slovenca kliče hčera z severnoevropejskim poimenovanjem Papa, Norvežana s slovanskim Tata.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:12:53   
Izabelina
mene je bolj nekaj drugega spodbudila k razmišljanju, Lukka, vajina polža je biološko gledano hčerka samo od enega od vaju verjetno, ali vesta od koga? drugi je ubistvu partner od starša...

kar sm hotla rečt je to, da imaš verjetno to v podzavesti (še posebej, če biološko ni tvoja) in morda zaradi tega nisi siguren v svojo vzgojo in punčke ne "čutiš"...

ps: če se ti zdi preveč osebno razmišljanje, preskoči moj post...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:14:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Pa saj je čisto preprosto:

Slovenca kliče hčera z severnoevropejskim poimenovanjem Papa, Norvežana s slovanskim Tata.


hja, no, "papi" že ni norveško, to ti lahko garantiram. ne vem zakaj bi recimo uvedli nemški ali španski izraz za očeta, če noben ne govori tega jezika.. čudno je to vse skupi, kot je že Tippi omenila..

samo zdej bo spet cela kolobocija kako ga napadamo in urnebes kako smo picajzlaste, sej vem.. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:17:58   
LuLu
vem za en primer, kjer je papa rus

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:21:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Pa saj je čisto preprosto:

Slovenca kliče hčera z severnoevropejskim poimenovanjem Papa, Norvežana s slovanskim Tata.


hja, no, "papi" že ni norveško, to ti lahko garantiram. ne vem zakaj bi recimo uvedli nemški ali španski izraz za očeta, če noben ne govori tega jezika.. čudno je to vse skupi, kot je že Tippi omenila..

samo zdej bo spet cela kolobocija kako ga napadamo in urnebes kako smo picajzlaste, sej vem.. user posted image


Zakaj pa se ne bi malo jezikovno izobraževale in se naučile, kako običajno skandinavski otroci kličejo očete?

P.S.: Ker nisem vedela, kaj se uporablja, sem raje uporabila bolj splošni geografski opis ...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nenadzorovan jok
19.12.2013 12:22:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

vem za en primer, kjer je papa rus



no, pa je šla po gobe moja izjava o slovanskosti Tate ...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?