|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
19.1.2014 23:03:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In razen ZDA, ker je tradicija najemanja njihova logična kulturna in zgodovinska zavest, je lastna nepremičnina tudi drugje po svetu, tudi v EU nekaj zelo podobnega kot pri nas. sploh pa pri starih ljudstvih - zelo težko se selijo in ločijo od svoje zemlje, pa čeprav nimajo ravno lahkega življenja (razna afriška plemena, Indijanci v ZDA, Maori ... ): biti na svoji zemlji gospodar ima mnogo večji simbolni pomen kot fleksibilnost zaradi službe.


se strinjam. je pa res da zdaj na švedskem prevladuje trend, ki da ti polagaš samo na ZDA. samo afaik je to nov trend in se pojavlja pri nas kot rezultat tega kapitalističnega tlačanstva, ko je delo sili da se seliš za njim in živiš v mestih kjer je vse precenjeno, zaslužiš ravno da preživiš - komot sicer, ne pa da maš stanovanje ali hišo in si zapufan na desetlejtaj, ker delo ni več tako stacionarno, niti dologoročno stabilno.
jaz sumim, da bo to postala tendeca tega nečloveškega kapitalizma in da se bo trudilo čimveč držav/ljudi spravit v to kategorijo (in s tem narediti moderne sužnje). ker potem je veliko lažje manipulirat, postavljat pogoje in imeti "čimveč zasluška", ko delavec nima toliko samostojnosti in neodvisnosti. recimo nekaj dekad, pa bo to očitno..

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 701
   RE: Izjava Polone Juh
19.1.2014 23:15:02   
nejcko
Mateyka, to bo očitno to, ja user posted image

Teorija o skupini BILDERBERG (oz. 1984 oz. Krasni novi svet) se zdi čedalje bolj verjetna user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 702
   RE: Izjava Polone Juh
19.1.2014 23:19:33   
mateyka
haha, zdele sem en vic (sam ni smešen) napisala na FB-ju - evo, tko za odraz mojih misli user posted image sam ni glih smešno..

lahko bi čakal še 1000 let preden bi mel svojo državo. pa bog reče: na, evo je, mal prej. pa en slovenc vse pokrade državi kot bi avstroogrski. pa drug slovenc reče bogu: eh, ne da se (speljat to državo), cela štala s tem..

tko nekak zdej vidim od daleč (v neki metafori)..

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 703
   RE: Izjava Polone Juh
19.1.2014 23:25:02   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Zanimivo je edino to, kako zelo tebe moti moja matura. Zakaj neki? A boš ti kaj profitirala, ko jo bom naredila? user posted image

Seveda! Ti bos profitirala, ker bos koncno maturirala. V postopku pridobivanja mature bos pa morda dosegla vecje razumevanje dolocenih pojavov in postopkov. Tako bom tudi jaz profitirala - ne bom rabila risat s flomastri zadeve, ki naj bi bile jasne v startu.
Win - win situacija user posted image

Bluziš. Kakor ponavadi, ko nimaš nobenega pametnega argumenta na napisano. Zeeeh.

Tebi se je*e za mojo maturo točno toliko, kolikor se meni zate. user posted image


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 704
   RE: Izjava Polone Juh
19.1.2014 23:28:40   
RIJA*
user posted image

smajli gleda vse....grem spat user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 705
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 0:28:28   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
In razen ZDA, ker je tradicija najemanja njihova logična kulturna in zgodovinska zavest, je lastna nepremičnina tudi drugje po svetu, tudi v EU nekaj zelo podobnega kot pri nas. sploh pa pri starih ljudstvih - zelo težko se selijo in ločijo od svoje zemlje, pa čeprav nimajo ravno lahkega življenja (razna afriška plemena, Indijanci v ZDA, Maori ... ): biti na svoji zemlji gospodar ima mnogo večji simbolni pomen kot fleksibilnost zaradi službe.


se strinjam. je pa res da zdaj na švedskem prevladuje trend, ki da ti polagaš samo na ZDA. samo afaik je to nov trend in se pojavlja pri nas kot rezultat tega kapitalističnega tlačanstva,


Sem se nerodno izrazila, ker sem izpostavila samo ZDA. Seveda je "seljenje"bolj ali manj lastno tudi drugim narodom in kulturam, ampak kot si rekla, je to tudi na Švedskem zdaj neka novodobna navada. So jo pač osvojili prej kot Slovenci. Ker imajo Švedi popolnoma drugačno zgodovinsko in kulturno zavest. vsak narod jo ima.
Največja napaka sodobnega kapitalizma je ravno v tem, da vse na en mah sili v spremembe. Ne gre tako, enostavno ne more iti tako. Vsak narod je klasa zase, ima svoj značaj, svojo kulturo, svoj vedenjski vzorec.
To je priližno tako, kot bi zdaj od vseh ljudi naenkrat zahtevali, da postanejo patologi - 90% bi jih ob prvem stiku z razparanim truplom padlo v nezavest.
Ali pa, ko se sili ljudi v s. p. - 90% jih klavrno propade.
Ker pač to (podjetništvo) ni v njihovi naravi.

Ne zagovarjam slovenske navezanosti na rodno grudo in mama hotel, jo pa razumem. Iz čisto preprostega sociološkega in antropološkega vidika.
Kot sem že rekla - imeti lastno kajžo je pomenilo nekoč biti gospodar samemu sebi. Z Jugoslavijo pa smo Slovenci prvič po 1200 letih zares dobili občutek lastne identitete, postali smo gospodar na svoji zemlji in to smo hoteli zagotoviti svojim rodovom - od tod gradnje eneormnih hiš za potomce.
Gre enostavno za nek posttravmatski sindrom, nič drugega.


Človek ni mrtev kapital (material), ki ga prelagaš z enega konca na drugega. Človek je živo bitje, čuteče, ima spomin in ima svojo zavest, ki ta spomin poseduje.
Super fino fajn za vse tiste kameleone, ki se vsaki situaciji lahko prilagodijo (očitno liliana spada v to kategorijo user posted image ), ampak kameleoni predstavljajo le en mali odstotek v pisanosti živalskih vrst (beri človeških značajev).

< Sporočilo je popravil nejcko -- 20.1.2014 0:33:03 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 706
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 0:31:26   
Kerensa
Jaz lahko samo dodam, da ima človek, ki ni navezan na "rodno grudo" ali "podedovano enormno nepremičnino" ali "zakreditirane štiri stene", tak občutek svobode, kakršnega težko opišeš z besedami. Enostavno nimaš domotožja in glede na to, da domotožje v današnjem svetu prej prinese probleme, kakor ugodnosti, sem kar zadovoljna, da je tudi pri meni tako.

Je pa res, da dobiti/imeti tak občutek ni poceni. Vendar mislim, da je vseeno vredno.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 20.1.2014 0:32:41 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 707
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 0:46:53   
nejcko
Verjamem, kerensa, In če mi verjameš ali ne, ti tak način življenja in tvoj pogled na življenje po eni strani prav zavidam.
ampak jaz nisem ti. midve sva si karakterno povsem različni. tudi najini življenji sta si povsem različni (zgodovinska zavest). Ti izhajaš iz take družine, jaz iz take, vsaka nosiva del bremena te zgodovine s seboj. Ti stroškovno, jaz pa v občutku ujetosti.

Bistveno je, da se medsebojno spoštujeva - ne nujno razumeva in strinjava v pogledih - ampak spoštujeva in si dopuščava svobodo, da vsaka zase preživi svoje življenje v skladu z lastno prtljago, ki jo nosi.

Meni to ni problem. Jaz razumem, da se ti komot preseliš tja in tja, ker tako čutiš, prosim le, da tudi ti razumeš mene, da mi je muka samo pomisliti na selitev, kaj šele preseliti se. (tukaj zaimek ti naslovi na liliano, ker zate vem, da me razumeš oz. me vsaj obsojaš ne user posted image )

Strinjam se, da se je treba prilagajati spremembam, ampak to prilagajanje zahteva čas. Vse ostalo je teror. Je diktatura. Proti temu smo se pa borili, je tako?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 708
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 0:52:57   
Kerensa
Vseeno mislim, da je stvar posameznika, kaj smatra kot diktaturo. Za večino na RR je, kakor tule berem, diktatura trenutno politično vodstvo in stvari, ki jih to vodstvo uvaja. Meni pa se načeloma za to čisto fučka. Vem, da se temu ne morem upreti (no, mogoče bi se lahko, ampak nimam ne volje, ne časa, ne sredstev). Lahko se nekaj časa upiram, na koncu pa mi ostaneta dve možnosti. Ali (takorekoč) pokleknem ali pa se odselim (pod drugo diktaturo user posted image ). Ta moj "pokleknem" pa ni čisto dobeseden. Zame to (že dolgo časa) pomeni, da se prilagodim, kolikor se le lahko in da si iz najslabšega, kar mi je servirano, potegnem najboljše. Ne gre vedno in ne gre popolnoma, ampak sem se pa z leti in z izkušnjami naučila, kako doseči maksimum v danih razmerah. In ko ga dosežem, ne morem več reči, da živim pod diktaturo političnega vodstva in njihovih zahtev. Okviri so njihovi, seveda - vsebina je pa v celoti moja.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 20.1.2014 0:54:19 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 709
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 17:30:05   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Največja napaka sodobnega kapitalizma je ravno v tem, da vse na en mah sili v spremembe. Ne gre tako, enostavno ne more iti tako. Vsak narod je klasa zase, ima svoj značaj, svojo kulturo, svoj vedenjski vzorec.


Migracije povzrocajo stevilne tezave in odpirsjo stevilna vprasanja. Zdnje case se uveljavljajo termini kot sta "sestavljena identiteta" in "multukulturalnost", ki na nek nacin brise nacionalno kulturo, nacionalni vednjski vzorec, spreminja vrednosti, moralne norme itn. Sprejemljivo postaja samo tisto kar je nadnacionalno sprejemljivo.
Ze na prvi pogled, skoraj enake suvenirje
najdes povsod.

Ne zagovarjam slovenske navezanosti na rodno grudo in mama hotel, jo pa razumem. Iz čisto preprostega sociološkega in antropološkega vidika.


Domotozje se je uvrstilo med bolezni za casa Austrogrske in je bilo zancilno za bosanske vojake v avstroograski vojski. Zbolevali so predvsem zato ker se nikakor niso mogli integrirati v sistem. Priti iz bolj sproscenega vzhodnjaskega sistema v sistem pravil in discipline ter slednjega sprejeti je bilo zelo tezko in zahtevno. Od takrat domotozje velja za bolezen.
In kot si ze rekla, ljudje imajo razlicne znacaje - enis e zlahka selijo , eni pa s tezavo. Dolocene kulture lazje sprejmemo, druge pa znajo predstavljati kar velik izziv. Navsezadnje razlika je seliti se znotraj Slovenije - kjer se skoraj s konca na konec lahko vozis v sluzbo) ali se selis nekam dlje stran od doma.





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 710
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 18:50:28   
Kerensa
http://www.youtube.com/watch?v=r8yVGC6gLCw

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 711
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 19:39:25   
mateyka
ouje, nejcko, sem ravno danes poslušala eno staro satiro na komunizem - samo ni zelo daleč od suženjskega kolektivizma kapitalizma, tako da; glih za naju user posted image )

Plamene zore bude me iz sna
Fabricka jutra, dim iz dimnjaka
Pesma se ori mladi radnici
Celicna jutra hitam k fabrici

Drugovi moji hrabri veseli
Bicikle voze, ponositi svi
Drugovi moji, hrabri, veseli
Pobede nove nosit cemo mi

Sunce vec greje, vetar carlija
Jutarnja rosa, zemlja mirisna
Sunce vec greje A A A A AAA
Bogata zetva, radujem se ja

Visoke peci potpaljujem ja
Ruda se topi, nasmejan sam ja
Pesma se ori, peva fabrika
Pesma se ori A A A A AAAA

http://www.youtube.com/watch?v=CfI3eGXkZH8

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 712
   RE: Izjava Polone Juh
20.1.2014 23:24:14   
nejcko
He he, Mateyka ... in na koncu človek ugotovi, da je vse isto sranje, drugo pakovanje user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 713
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 11:22:23   
mateyka
nejcko, ma vseeno verjamem, da smo zmožni (enkrat bo že uletela kritična masa) duhovne rasti in dela za skupno dobro. če nismo sposobni enih idej izvest v praksi, ne pomeni da ideja ni dobra, niti da je za vedno nemogoča.

a si brala tega modela - Petra Florjančiča?
on je izumil zadrgo in airbag preden jih je bilo možno tehnološko izvest, pa zato niso bile ideje same zanič, a ne? user posted image
no, tako jaz verjamem, da enkrat v bodočnosti bo možno pošteno in dostojno živet (brez psihopatov, oz. da ne bodo srali drugim preveč po glavah in bodo v manjšini), samo zelo verjetno ne v mojem življenju.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 714
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 18:29:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Super fino fajn za vse tiste kameleone, ki se vsaki situaciji lahko prilagodijo (očitno liliana spada v to kategorijo user posted image ), ampak kameleoni predstavljajo le en mali odstotek v pisanosti živalskih vrst (beri človeških značajev).


Ne.....jaz se niti prilagajam VSEM trenutnim situacijam in ne pritrjujem vsakemu večinskemu mnenju zgolj zato, ker če večina tako misli potem že mora biti pravilno.......nisem najemala enormnih kreditov za rešitev stanovanjskega problema in malo manjšega kredita za enoprostorca, ko sem izvedela, da sem noseča......prav tako nisem "prijavljala samohranilstva", ko sem imela to možnost, nisem dvigovala denarja z računa decembra, da bi dobila večjih OD in nisem opravičevala svojega nepoštenega početja s tem, da me v bistvu država sili, da sem nepoštena (kar je podobno, kot da krivim sedaj ledo, ker sem požrla dva njegova sladoleda, ker je v bistvu ledo kriv, da sem jaz sladoleda pojedla, ker me sam ledo sili, da jem njegove sladolede, ker dela tako dobreuser posted image ).......user posted image , v bistvu nisem "znala" izkoristiti določenih prednosti v tem krutem, kapitalističnem svetu.......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 715
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 18:52:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nejcko, ma vseeno verjamem, da smo zmožni (enkrat bo že uletela kritična masa) duhovne rasti in dela za skupno dobro. če nismo sposobni enih idej izvest v praksi, ne pomeni da ideja ni dobra, niti da je za vedno nemogoča.




Sama si praktično dejala, da je to nemogoče......duhovno rasti za skupno dobro oz. pričakovati nek efekt od tega.....ker k temu spada tudi to, da če sosed ali pa ajde politik, da bo bolj domače zvenelo, "ožema državo" do onemoglosti, da zadosti svojemu egoističnemu pohlepu (on sam seveda to imenuje preživetje ali iznajdljivost) tebi tega ni treba.....ni se ti treba prilagoditi sosedu in politiku......že na ta način recimo lahko duhovno rasteš za skupno dobro.....ni treba čakati na prihod kritične mase.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 716
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 19:17:37   
mateyka
liliana, dejala sem da je to v bližnji prihodnosti malo verjetno. a res nočeš upoštevat tudi tega stavka v istem postu (naslednji odstavek)? mogoče ti je mal dolgčaš.. no ta del mislim: no, tako jaz verjamem, da enkrat v bodočnosti bo možno

ostali del tvojega ironičnega posta pa - ne vem kaj naj z njim.. zatakni si ga za uho user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 717
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 19:27:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Tukaj se krepko motiš. Imeti lastno streho nad glavo ni produkt socializma, ampak segajo korenine tega fenomena daleč daleč nazaj. Gre za kulturno in zgodovinsko zavest Slovencev, ki na lastni zemlji niso bili nikoli gospodarji in imeti lastno kajžo je pomenilo biti gospodar (samemu sebi), je pomenilo svobodo kot tako. Od tod ta fenomen. Saj si brala Boj na požiralniku? Ti marskija lahko razjasni - raje umreti na svojem (svoboden) kot živeti kot suženj nekomu.
In razen ZDA, ker je tradicija najemanja njihova logična kulturna in zgodovinska zavest, je lastna nepremičnina tudi drugje po svetu, tudi v EU nekaj zelo podobnega kot pri nas. sploh pa pri starih ljudstvih - zelo težko se selijo in ločijo od svoje zemlje, pa čeprav nimajo ravno lahkega življenja (razna afriška plemena, Indijanci v ZDA, Maori ... ): biti na svoji zemlji gospodar ima mnogo večji simbolni pomen kot fleksibilnost zaradi službe.
Ameriška kultura pa je itak kultura priseljenstva, torej kultura (pre)selitve. Ne moreš tega sploh enačati z neko evropako ali kakšno drugo kulturo; mogoče z avstralsko, pa še tam se ljudje držijo svoje zemlje bogu iza nogu nekje in the middle of nowhere, se vozijo pa 100 in več km v službo in tako.






Pa ni......v Sloveniji imamo precej velik delež lastnih nepremičnin napram drugim državam......kjer je najem nekaj običajnega.....tudi hiš.....in večina hiš je bila zgrajena v socializmu, predvsem tistih z 200 in več kvadrati.....kjer zdaj živijo 70 letniki sami (oz. životarijo....ker pozimi, če ni ravno taka mila zima kot je letos, je prekleto težko ogrevati 200 kvadratov.....stane to ogromno), ker so se otroci sicer zelo enostavno lahko ločili od svoje oz. starševske grude tako, da so si kupili v bližini večjega mesta (prekleti kapitalizem, ki nas sili, da si kupimo hišo v bližini velikega mesta, da bomo imeli bližje službo in da bomo lahko otroka vozili na balet in violino ter ne rokoborbo) ali pa kar v mestu hišo in stavnovanje.......

Biti na svoji zemlji gospodar danes pomeni, da je praktično vseeno, če imaš stanovanje ali hišo v najemu ali ga kupiš......ker tudi če ga kupiš, 30 let nisi na svoji zemlji gospodar ampak si ravno v tem primeru tisti ta pravi "suženj kapitalizma"......in mogoče bi bil čas, da bi se take stvari kmalu spregledale in ne pa da človek najame kredit za 30 let zato, da bo lahko gospodar na svoji zemlji, ker so to njegove kulturne in zgodovinske predispozicje.......če bi to bilo res, bi ostal pri starših v hiši na 200 kvadratih, ne pa da je šel vstran, da bo "gospodar na svoji" zemlji".....zdaj pa tako starši kot on životarijo in bemtijo nad krutim kapitalizmom, ki jim je odvzel vso dostojanstvo....za piko na i pa jim je država nabila še davek na obe kulturni in zgodovinski nepremičnini......

Pa vendar jim država dohodek od oddaje njihovih nepremičnin v nekomercialne namene (nekomu nuditi stanovanje, dom) ne obdavčuje po tako visoki stopnji kot pri nas. Pri nas jih oguli za 20%, v Franciji npr. samo za 2% in podobno tudi drugod po EU.


Vse države niso enake......sama to praviš.....v sosednjih državah tudi ni treba delodajalcu plačati odpravnine, če odpusti delavca, pri nas pa mora....pa malice in potnih stroškov......

Nepremičninski prenapihnjen balon, ki je počil, balon ni samo slovenski problem. Če se ne motim, je najprej počil ravno v ZDA ... in ja, ljudje so zgubili dobesedno vse: streho nad glavo in denar. Banke pač ne. Naključje user posted image


Razložila sem ti zgolj problem, zakaj ne morejo nepremičnine, ki jih imajo v lasti banke takoj postati tržno blago......in zaradi tega sem ves čas v prejšnjih debatah tudi govorila, da je v Sloveniji zakreditiranost prebivalstva (in tudi podjetij) mnogo večji problem, kot se zdi na prvi pogled.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 21.1.2014 19:30:39 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 718
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 19:28:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

liliana, dejala sem da je to v bližnji prihodnosti malo verjetno. a res nočeš upoštevat tudi tega stavka v istem postu (naslednji odstavek)? mogoče ti je mal dolgčaš.. no ta del mislim: no, tako jaz verjamem, da enkrat v bodočnosti bo možno

ostali del tvojega ironičnega posta pa - ne vem kaj naj z njim.. zatakni si ga za uho user posted image


Razbijam čaše.......user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 719
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 21:35:01   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in večina hiš je bila zgrajena v socializmu, predvsem tistih z 200 in več kvadrati.....kjer zdaj živijo 70 letniki sami (oz. životarijo....ker pozimi, če ni ravno taka mila zima kot je letos, je prekleto težko ogrevati 200 kvadratov.....stane to ogromno),


In o čem jaz govorim user posted image
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež, pravi star pregovor.
In ja, te hiše so gradili ljuje, ki so izšli iz hude revščine in silnega pomanjkanja, ki so doživeli najkrutejšo obliko okupacije in nasilja tujca.
Tudi meni njihova ravnanja niso danes razumljiva, vendar jih lahko obsojamo user posted image

Biti na svoji zemlji gospodar danes pomeni, da je praktično vseeno, če imaš stanovanje ali hišo v najemu ali ga kupiš......ker tudi če ga kupiš, 30 let nisi na svoji zemlji gospodar ampak si ravno v tem primeru tisti ta pravi "suženj kapitalizma".....


Danes, ja, danes. 30, 40 let kasneje. Ko raste že druga generacija in imamo tudi glede "rodene grude in očetnjave" bolj moderne poglede.
Vendar živimo še vedno v nekem polovičarskem času ...



Vse države niso enake......sama to praviš.....


... točno! Naša država se napaja in živi zgolj in samo iz ostalin tako osovražene zgodovine. Ne moreš torej od ljudi pričakovati, da bi sami pozabili to ostalino. Sploh, ker zadve niso dorečene in jasne. Ker zakonodaja pri nas na področju najemništva še zdaleč ni urejena, ampak sloni na socilaistični zakonodaji, sami pa se imamo za kapitalistično državo. Polovičarstvo!!!
Ker človek, ki ima kanček pameti, hitro ugotovi, da raje daje polovico ali 3/4 svojega dohodka za nekaj, kar bo čez 20, 30 let njegovo in ga nihče ne bo mogel nikoli metati ven.

Ja, v tujini je najemniški zakon urejen tako v dobro najemodajalca kot v dobro najemojemalca, pri nas pa v slabo obeh. Najemodajalec je praktično brez pravnih pravic, lahko pa nabija ceno v nebo, najemodajalec pa je sicer car, ampak za to krvavo plačuje.


Dokler naša zakonodaja ne bo uredila teh (tržnih) razmer, do takrat bo stanje tako, kot je. Seveda pa mora pri tem upoštevati, da je država državljanov, ki so večinoma lastniki nepremičnin.
Enkrat smo že dali čez nacionalizacijo, pa se je vmes zgodila denacionalizacija, zdaj se nam obeta druga nacionalizacija ...
Država (in banke) mora prekleto dobro razmisliti, kako daleč bo peljala to svojo (ne)tržnost. Čedalje več nepremičnin imajo tako banke kot država, s katerimi skušajo ustvariti profit, na drugi strani pa imajo čedalje bolj reven folk, katerim še dodatno gradijo neprofitna stanovanja. Pa to svet ni videl take neumnosti user posted image

In kot sem že 100_x_ povedala - bolj se država neumno obnaša, bolj se neumno obnašajo državljani. Pika.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 21.1.2014 21:37:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 720
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 22:27:04   
Stanislava_
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež, pravi star pregovor.
In ja, te hiše so gradili ljuje, ki so izšli iz hude revščine in silnega pomanjkanja, ki so doživeli najkrutejšo obliko okupacije in nasilja tujca.
Tudi meni njihova ravnanja niso danes razumljiva, vendar jih lahko obsojamo user posted image


Enako kot niso njihova nam - da ne cenimo, kaj so zgradili tudi za nas. Verjamem, da so nam želeli omogočiti bolj udobno življenje, pri čemer je večina izhajala iz tradicije, da družine na vasi ostajajo skupaj in si pomagaj skozi generacije - stari mladim in mladi starim, ko je potrebno.

Naši generaciji ta danost očitno ne leži, razen v večini, ko je udobneje ostati doma kot ustvarjati na novo. Žal večkrat izgubljata obe generaciji - tako starejša, ki se počuti odrinjeno in nespoštovano, kot mlajša, ki se suženj kapitalizma. Pomanjkanje komunikacije in medsebojnega spoštovanja, spet v obe smeri, slabi oba "pola" - pridobivajo pa tisti, ki si že itak lastijo večino materiala.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 721
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 22:39:52   
nejcko
Se absolutno strinjam, stanislava. In prav o tem govorim, da stvari niso enoznačne in enostavne ... poleg vsega je treba upoštevati še toliko osebnih usod zraven ...


btw, fajn te je spet brati user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 722
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 23:10:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


In o čem jaz govorim user posted image
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež, pravi star pregovor.
In ja, te hiše so gradili ljuje, ki so izšli iz hude revščine in silnega pomanjkanja, ki so doživeli najkrutejšo obliko okupacije in nasilja tujca.
Tudi meni njihova ravnanja niso danes razumljiva, vendar jih lahko obsojamo user posted image




Če poveš, da veš, da ni enostavno živeti 70 letni vdovi na 200 kvadratih s 700 EUR penzije jih še ne obsojaš......

Danes, ja, danes. 30, 40 let kasneje. Ko raste že druga generacija in imamo tudi glede "rodene grude in očetnjave" bolj moderne poglede.
Vendar živimo še vedno v nekem polovičarskem času ...


Ravno druga generacija je problem.....ki bi živela v polovičarskem času.....ko ji ustreza bi imela socialistični kolektivizem, ko pa ne, pa najbolj krut potrošniški kapitalizem.....torej od države pričakuje, da vzdržuje 70 letno mater in njeno 200 m2 veliko hišo, poleg tega pa še mladi genaraciji naj omogoči dostojno življenje, ker z 2000 EUR mesečno ta generacija ni sposobna dostojno preživeti (seveda ne, ker jo je okužil potrošniški kapitalizem in 20 let mora mesečno plačevati za novo, energetsko varčno hišo več kot 1000 EUR kredita in verjamem, da je precej stresno tako živeti in vedeti, da lahko naslednji mesec ostaneš brez službe).....ker človek pa ja mora biti nor, da ni izkoristil možnosti ugodnega kredita pred leti in si kupi lastniško stanovanje in zanj daje več kot polovico svojega mesečnega dohodka za naslednjih 20 ali 30 let.....

... točno! Naša država se napaja in živi zgolj in samo iz ostalin tako osovražene zgodovine. Ne moreš torej od ljudi pričakovati, da bi sami pozabili to ostalino.


Zadnje čase res opažam, da nekateri menite, da si ljudje niti riti ne znamo obrisati več sami......da je za napačno obrisano posameznikovo zadnjico vedno nekdo drug kriv......ali wc papir, ker ga je grda multinacionalka za isto ceno stanjšala ali pa delodajalec, ker delavcu ne pusti, da bi si v miru rit obrisal, ali pa država, ker ni subvencionirala WC papirja......

Sploh, ker zadve niso dorečene in jasne. Ker zakonodaja pri nas na področju najemništva še zdaleč ni urejena, ampak sloni na socilaistični zakonodaji, sami pa se imamo za kapitalistično državo. Polovičarstvo!!!
Ker človek, ki ima kanček pameti, hitro ugotovi, da raje daje polovico ali 3/4 svojega dohodka za nekaj, kar bo čez 20, 30 let njegovo in ga nihče ne bo mogel nikoli metati ven.

Ja, v tujini je najemniški zakon urejen tako v dobro najemodajalca kot v dobro najemojemalca, pri nas pa v slabo obeh. Najemodajalec je praktično brez pravnih pravic, lahko pa nabija ceno v nebo, najemodajalec pa je sicer car, ampak za to krvavo plačuje.


Seveda niso dorečene....ker jih ni bilo potrebno doreči.....ker je vsem interesnim skupinam tako nedorečeno stanje pasalo......tako najemniki kot najemodajalci so lahko bili vsak po svoje iznajdljivi, država pa je na tak način imela socialni mir, ker so vsi nekaj na črno oddajali in na črno najemali.......

Dokler naša zakonodaja ne bo uredila teh (tržnih) razmer, do takrat bo stanje tako, kot je. Seveda pa mora pri tem upoštevati, da je država državljanov, ki so večinoma lastniki nepremičnin.


In kaj to pomeni.....? Da nepremičnin ne sme obdavčiti....?

< Sporočilo je popravil liliana -- 21.1.2014 23:13:01 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 723
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 23:16:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ravno druga generacija je problem.....ki bi živela v polovičarskem času.....ko ji ustreza bi imela socialistični kolektivizem, ko pa ne, pa najbolj krut potrošniški kapitalizem.....


Če bi bila problem "samo" ena generacija, bi bila zadeva rešljiva.
Družbeni problemi so vedno družbeni problemi in jih razen v strogo analitične namene ne moremo gledati izolirano. "Problem" generacije, ki jo omenjaš, je enako problem njihovih strašev - tudi oni niso zadovoljni, da otroci in vnuki živijo stran od njih, da so v stresu, da se ne vidijo. Verjamem, da si želijo, da bi živeli bolje (saj zato so pa za njih gradili), ne najdejo pa načina, da bi to povezali. Kje je vzrok, ne vem...najbrž tam, kjer večina medsebojnih nesporazumov. In ko so vzroki na nivoju naroda, je še težje, ker je potrebno dodati še širšo narodnostno komponento.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 724
   RE: Izjava Polone Juh
21.1.2014 23:23:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Če bi bila problem "samo" ena generacija, bi bila zadeva rešljiva.
Družbeni problemi so vedno družbeni problemi in jih razen v strogo analitične namene ne moremo gledati izolirano. "Problem" generacije, ki jo omenjaš, je enako problem njihovih strašev - tudi oni niso zadovoljni, da otroci in vnuki živijo stran od njih, da so v stresu, da se ne vidijo. Verjamem, da si želijo, da bi živeli bolje (saj zato so pa za njih gradili), ne najdejo pa načina, da bi to povezali. Kje je vzrok, ne vem...najbrž tam, kjer večina medsebojnih nesporazumov. In ko so vzroki na nivoju naroda, je še težje, ker je potrebno dodati še širšo narodnostno komponento.


Saj sem razložila, kako je prolem obeh generacij....."mlado generacijo" sem pa izpostavila zato, ker je nejcko trdila, da je lažje, ker ima ta generacija modernejše poglede......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?