|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 10:07:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

začeli so se učiti črke; kar me preseneča, je, da pravzaprav samo 'jemljejo' črke - hkrati velike in male tiskane, vaj pisanja oz. utrjevanja črk, prav tako tudi branja pa praktično (še) ni

mnogim otrokom, ki niso od prej poznali črk, je po mojem tempo spoznavanja s črkami odločno prehud


Naši še niso začeli "jemati" črk, bodo pa zdaj zdaj....nam je pa na roditeljskem sestanku dejala, da bo (oz. otroci) rabila našo pomoč in da nas prosi, da naj utrjujemo doma......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 10:37:01   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: petea

začeli so se učiti črke; kar me preseneča, je, da pravzaprav samo 'jemljejo' črke - hkrati velike in male tiskane, vaj pisanja oz. utrjevanja črk, prav tako tudi branja pa praktično (še) ni

mnogim otrokom, ki niso od prej poznali črk, je po mojem tempo spoznavanja s črkami odločno prehud


sam a so dejansko otroci, ki ne poznajo črk od prej? ok, verjetno so, ker pač nimajo vsi enakih interesov...


seveda so user posted image

moj je bil takl. sviralo se je njemu za črke....številke, tuji jeziki pa top....so v prvem razredu v 5 mesecih dobesedno spoznali abecedo, pisanje in branje....pa je bilo v začetku mojemu branje ena velika muka...ok, tam 1 mesec....sem že šla do učiteljice, če je to normalno...user posted image user posted image ampak je potem naredilo klik in mulc je v začetku drugega razreda že dramatiziral besedilo....vendar so tudi taki, ki jim dela branje še zdaj v drugi polovici drugega razreda preglavice....enostavno nimajo posluha in gre za njih vse prehitro....

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 10:41:19   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
sam a so dejansko otroci, ki ne poznajo črk od prej


seveda so

pa ne mislim samo tistih, ki še nikoli niso videli besedila, ampak pač ne poznajo vseh oz. jih še vsaj nekaj zamenjujejo

mnogi tudi poznajo (samo) velike tiskane črke, pri opismenjevanju pa se sedaj hkrati učijo velike in male črke


(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 10:50:17   
Izabelina
ma ja, sej mi je blo takoj jasno da sm postavla izjemno butasto vprašanje... ko sm se samo na brata spomnla, k še zdej zavija z očmi, če more kej brat (medtem, ko recimo pošraufa pa kar postaviš pred njega) user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 12:22:15   
mamica deklicam
tako kakor vi pišete, moramo potem me mame jih že doma vse naučiti. Naša pozna kar nekaj tiskanih črk. Svoje ime in ime sestrice zna tudi napisati a imam jaz občutek, da ga zna na pamet in ne zato, ker bi te črke poznala. Ima hči dolgo ime, kar 7 črkuser posted image

In se določene črke ne zapomni, pa če ponavljamo velikokrat. Ima tudi babica interes to delat z njo, a je še vse bolj "ljubiteljsko", tisto kar se hčeri dan. ker kar se ji ne da, je ne prepričaš v nasprotnouser posted image user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
14.2.2014 13:05:38   
SU
Jaz bi pa rekla takole, kar se tiče všolanja: Sama imam 2 škratka doma... Eden je 3.r. in mlajša 1.r. (rojena je v septembru) .... Po znanju, želji po šolanju, želji po branju, računanju... bi dala malo že s 4imi leti v šolo...user posted image po čustvenem razvoju pa je kar uredu, da je tko kot je in kot mora biti.
Večji pa je bil čustveno prej pripravljen, se mu pa dalo ni nič brati, ne računati ne... in se še zdaj težje spravi k nalogi kot mlajša... (pa nima ravno težav v šoli, ima lepe ocene).
Kolegičin sinček pa je imel odloženo šolanje ravno zato, ker ni bil čustveno zrel za šolo... znal je že vse sorte (tudi malce že brati), ni bil pa čustveno pripravljen na šolo... in se je maksimalno obrestovalo...zdaj izdeluje super, brez težav. Takrat pa bog ve kako bi blo...
Jaz mislim, da je bolj pomembno, da je otrok ZREL za šolo in ne toliko v tem kaj vse je potrebno se učiti v 1.r. ...
Itak se je potrebno učiti. Pa vsakič kaj dodajo k učnemu načrtu in je treba osvojiti že v 1.r. ... Za otroka, ki ni zrel za šolo, je že risanje vzorčkov (predpisalne vaje) težko, že barvanje, ki ga MORA narediti, je preveč zanj... Za otroka, ki pa je pripravljen in zrel za šolo, je lažje in hitro osvoji zahtevano.
Mislim, da, če ti rečejo v vrtcu, da je zrela, da je pripravljena, da kar naj gre... Ne vem... to je moje mnenje... Je pa res, da se večkrat spomnem moje mlajše, ki je komaj, komaj čakala, da dobi zvezke, da dobi peresnico, da se pričnejo učiti pisati itd. itd. itd. user posted image
Malce se še posvetuj v vrtcu in omeni svojo dilemo. Znale ti bodo svetovati, ker punčko poznajo tudi v drugačni luči (v bolj "šolski/vrtčevski" luči)...

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
19.2.2014 16:13:21   
nina8
Odvisno je od otroka do otroka. Če se veseli šole bi jo jaz vpisala. Tudi sama sem šla še kot otrok eno leto prej v šolo in nisem nikoli imela problemov. Mislim, da vsak za svojega otroka potihem ve kdaj je pripravljen za šolo. Je pa res velik razpon otrok, ki so v enakem razredi skoraj eno leto, to pa se pri otrocih lahko zelo pozna.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
19.2.2014 16:23:45   
ronja
Ne bi je dala. Svoje ne bom dala, čeprav nima problemov s koncentracijo in zna približno brat (ma pač starejšo sestrico). Ampak ne gre za šolo. Če ima lahko eno leto več otroštva, ji ga niti pod raznone bom jemala, če mi to ni treba:).

Kaksne naj bi bile prednosti zgodnjega vpisa? Jaz jih, zal, ne vidim.

Tudi jaz jih ne vidim. Se mi zdi, da v tem primeru se ne da zafrknit, če jih damo pa prej, pa jih lahko zafrknemo. Better safe than sorry...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
19.2.2014 21:22:16   
sannndra
Se strinjam. Tudi jaz svoje tako zgodaj še ne bi dala v šolo. Jaz gledam tak: eno leto več je v življenju lahko brezskrbna, ko bo pa v šoli bo pa že toliko bolj zrela, da ji bo lažje user posted image

_____________________________

BLOG

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
21.4.2014 18:32:30   
ječi12
meni se zdi da hudo pretiravate!

eno leto otroštva bla bla.... danes je tako da hodijo v solo prej in tako pač je! v rokavice jih zavijat ker se mamicam ne da se razmisljat o soli in ga pustino eno leto dlje kao da je otrok nezrel. z izjemo kaksnih podivjanih fantkov v koncu decembra ki po
moznosti ne recejo niti vseh crk so ostali komot za v solo!

sama gledam une otroke ki so letnik 2007 in se niso sli v solo. obup! vecji za glavo, prezreli za vrtec, brez zob, dolgocasijo se ker so vse ze enkrat delali, med njimi celo septemberski.... zato da jim bo bolj fajn. no ne zgledajo tako, obcutno se razlikujejo od leto mlajsih ki so z njimi v skupini in bi sli komot v solo.

mogoce je prehod tezak, ampak v enem letu se vse pogliha, tako bodo pa ze v startu tok stari kot bi razred ze ponavljali in to jih bo spremljalo celo zivljenje ampak mame na to ne pomisljijo! potem pa naj se pade en razred bo pa sploh hudo!

sama osebno bom svojega novembercka dala v solo ko bo cas zato. ce bo tezje bo pac tezje ampak prej ko slej jih bo ujel...da bom mela pa otroka ki je letnik 2010 med 2011 ker je revez se tok
majhen pa ne hvala...

dane so tudi otroci bolj dojemljivi kot mi in zato jim je lazje ujet sovrstnike. danes se podpise ze skoraj vsak 4 letnik, moja 6 letnica ki gre v prvi raZred letos zna ze tako veliko da me je strah da ji ne bo dolgcas. pa bo stara 6,5 kaj sele ce bi pustila sina dlje in bi bil skoraj 7.

imejte malo zaupanja tudi v otroke ;)

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
21.4.2014 18:37:31   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12

meni se zdi da hudo pretiravate!

eno leto otroštva bla bla.... danes je tako da hodijo v solo prej in tako pač je! v rokavice jih zavijat ker se mamicam ne da se razmisljat o soli in ga pustino eno leto dlje kao da je otrok nezrel.


a si sigurna, da si dobro razumela prejšnje poste? user posted image

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
21.4.2014 19:58:56   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12

meni se zdi da hudo pretiravate!

eno leto otroštva bla bla.... danes je tako da hodijo v solo prej in tako pač je! v rokavice jih zavijat ker se mamicam ne da se razmisljat o soli in ga pustino eno leto dlje kao da je otrok nezrel. z izjemo kaksnih podivjanih fantkov v koncu decembra ki po
moznosti ne recejo niti vseh crk so ostali komot za v solo!

sama gledam une otroke ki so letnik 2007 in se niso sli v solo. obup! vecji za glavo, prezreli za vrtec, brez zob, dolgocasijo se ker so vse ze enkrat delali, med njimi celo septemberski.... zato da jim bo bolj fajn. no ne zgledajo tako, obcutno se razlikujejo od leto mlajsih ki so z njimi v skupini in bi sli komot v solo.

mogoce je prehod tezak, ampak v enem letu se vse pogliha, tako bodo pa ze v startu tok stari kot bi razred ze ponavljali in to jih bo spremljalo celo zivljenje ampak mame na to ne pomisljijo! potem pa naj se pade en razred bo pa sploh hudo!

sama osebno bom svojega novembercka dala v solo ko bo cas zato. ce bo tezje bo pac tezje ampak prej ko slej jih bo ujel...da bom mela pa otroka ki je letnik 2010 med 2011 ker je revez se tok
majhen pa ne hvala...

dane so tudi otroci bolj dojemljivi kot mi in zato jim je lazje ujet sovrstnike. danes se podpise ze skoraj vsak 4 letnik, moja 6 letnica ki gre v prvi raZred letos zna ze tako veliko da me je strah da ji ne bo dolgcas. pa bo stara 6,5 kaj sele ce bi pustila sina dlje in bi bil skoraj 7.

imejte malo zaupanja tudi v otroke ;)


zarečenega kruha se največ poje pavijo....

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
21.4.2014 20:21:54   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
se niso sli v solo. obup! vecji za glavo, ..., brez zob,

kakšna merila user posted image

v razredu mojega prvošolca je med najmanjša največjemu do prsi pa sta - pazi - oba isti letnik user posted image

če pa gledam po (brez)zobosti, pa so nekateri še za v vrtec ... user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
mogoce je prehod tezak

ja, je
nekaterim otrok celo zelo zelo težak

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
ampak v enem letu se vse pogliha

pravzaprav ni nujno; razlike se lahko še poglobijo - tisti, ki znajo brati in pisati, ko že gredo v šolo, bodo lažje, verjetno z več veselja in hitreje osvajali nova znanja kot tisti, ki se vsak dan mučijo z obilico njim pretežke snovi in lahko do učenja dobivajo vedno večji odpor


IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
kot bi razred ze ponavljali

Saj verjetno veš, da dandanes sploh v prvi triadi razreda več ni mogoče ponavljati, razen na izrecno zahtevo staršev?

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
in to jih bo spremljalo

Kaj jih bo spremljalo? A jim bo na čelu pisalo?
Če bo šel leto kasneje v šolo, bo verjetno veliko lažje sledil pouku in osvajal snov -> skoraj zagotovo ne bo potrebe oz. razloga za ponavljanje razreda.
Če pa slučajno bo, še to vedno ne bo konec sveta.

IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
potem pa naj se pade en razred bo pa sploh hudo!

Kaj pa tisti, ki recimo na faksu falirajo nekaj let - a tisto pa potem postane nacionalna katastrofa ali kako?
Ali tisti, ki menjajo srednjo šolo ali faks?


IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
sama osebno bom svojega novembercka dala v solo ko bo cas zato. ce bo tezje bo pac tezje ampak prej ko slej jih bo ujel...

tvoja pravica in dolžnost kot starša je, da oceniš, kaj je najboljše za tvojega otroka

kot je pravica in dolžnost drugih, da ocenijo, kaj zmore njihov otrok


ker vsi novembrčki niso za redno šolanje, tudi vsi septembrčki ne
nekateri februarčki pa bi tudi komot šli v šolo leto poprej

naj bo vsem omogočeno čim bolj njim ustrezno šolanje


IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
dane so tudi otroci bolj dojemljivi kot mi in zato jim je lazje ujet sovrstnike. danes se podpise ze skoraj vsak 4 letnik, moja 6 letnica ki gre v prvi raZred letos zna ze tako veliko da me je strah da ji ne bo dolgcas. pa bo stara 6,5 kaj sele ce bi pustila sina dlje in bi bil skoraj 7.


veš, lahko da ni problem prvi razred, ampak se otroku lahko ustavi v višjih razredih user posted image

poznam mamo tretješolke, ki sedaj pravi, da če bi vedela, kako bo tretji razred težak, bi hčer raje dala v šolo leto kasneje ...
ker med tem, da zna otrok napisati svoje ime pa do vsega drugega, kar vse še zahteva šola, je veliko snovi in zahtev ...


IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
imejte malo zaupanja tudi v otroke ;)


ga imam, v vse svoje otroke
imam pa tudi željo, da otrok dela šolo sam in to po možnosti z vsaj nekaj veselja, zato bi, če bi se pokazala potreba po tem, tehtno in čim bolj objektivno skušala odločiti o morebitnem odloženem vpisu
ker se mi, za razliko od tebe, praviloma to zdi boljša odločitev, če bi presodila, da otrok morda še ni pripravljen na šolske obveze, ki so že v prvem razredu precej večje od vrtčevskih

škoda, ki bi jo otroku naredila s tem, ker bi bil eno leto dlje predšolski, se mi zdi manjša, kot da bi mu s siljenjem k pouku priskutila učenje in zanj prezahtevni šolski sistem


(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
22.4.2014 9:02:30   
Polona31
Ojoj Ječi12...kakšno razmišljanje...mi smo šli v šolo s 7 leti in vem da sem bila precej nezrela za šolske klopi in ne bi bilo nič napak če bi šla še kakšno leto pozneje. Poznam primer mamice in malčka ki je rojen decembra in mi JE ZABIČALA, da
ne bo slučajno naredila napake ki jo je ona ko je dala svojega decembrčka v šolo s svojimi vrstniki, ker...je rabil skoraj tri leta da je prišel na isto raven kot njegovi starejši sošolci. Ni za razmišljati kako se je dete počutilo, tako da...naš bo šel v
šolo ko bo star 6 let in nič prej...pa če tudi bo brez zob v vrtcu.

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 89
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?