|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 9:49:39   
pomlad08
Meni pa nikoli ni jasno, zakaj je na temah o številu otrok toliko anonimnežev. V čem je catch?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:00:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Meni pa nikoli ni jasno, zakaj je na temah o številu otrok toliko anonimnežev. V čem je catch?



The cash.



(odgovor članu pomlad08)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:05:25   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Aja odgovor na prvotno vprašanje...

Poznam osemčlansko familijo z eno plačo nekaj malega nad jurja in čisto normalno živijo. Večina otrok hodi v glasbeno šolo, na dejavnosti, oblečeni so super....skratka... tud 6 otrok in ena plača za jurja se da lepo in komot preživet. Očitno.
Je pa v takem primeru res fajn, da imaš nastanitev gratis in še kaj poleg.


Verjetno ona dobiva še ene 500€ otroškihuser posted image poznam mamico,ki je doma,partner zaposlen, štirje otroci-ona pravi da se ji ne splača hodit v službo,ker dobi toliko otroških, kot bi dobila plače

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:13:14   
dota
OK call me stupid.

Samo ali se ne dobi otroških tudi če se hodi v službo? Saj otroški dodatek in plača2 se ne izključujejo?

Jaz pa poznam kar nekaj takih s 4 otroci, kjer mame hodijo v službo.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:20:14   
petea
dota,
verjetno je bolj mišljeno, da dobi dovolj, da družina znosno preživi

ker če hodiš v službo, te vso domače delo pričaka za kasneje, skupni doprinos za družino pa verjetno ni ravno veliko boljši

če si doma, lahko tekom dneva v znosnejšem tempu opraviš vse domače opravke, se tudi odpočiješ ali greš bolj brezskrbno naokrog, lahko se bolj ukvarjaš z otroke ...
pa še ne sekiraš se zaradi tečnega šefa user posted image





aja, če hodita oba v službo, so OD nižji, položnice za vrtec pa višji, saj so višine vezane na prihodke družine

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:28:17   
mamica deklicam
poanta je v tem, da tiste mamice, ki so na minimalnih plačah, se jim bolj splača biti doma. Od je za kakšen razred višji, posledično je vrtec nižji, v šoli lahko dobijo financirano malico in kosilo za starejše otoke.

In kakor je že patea napisala, lahko dopoldne opravi vsa gospodinjska dela, ki bi jo drugače čakala po službi.

Tiste mamice, ki imajo dobre plače, se jim ta varianta ne bi splačala

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:33:09   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ker če hodiš v službo, te vso domače delo pričaka za kasneje, skupni doprinos za družino pa verjetno ni ravno veliko boljši

če si doma, lahko tekom dneva v znosnejšem tempu opraviš vse domače opravke, se tudi odpočiješ ali greš bolj brezskrbno naokrog, lahko se bolj ukvarjaš z otroke ...
pa še ne sekiraš se zaradi tečnega šefa user posted image



Okej, me je že to prepričalo. user posted image
Ker zase vem, da ob urniku kakor ga imam bi rabla še enga ekstra, da bi mi gospodinjstvo rihtal, če bi imela za porihtat 4, 5, 6+ otrok. In moža v službi.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 10:46:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Aja odgovor na prvotno vprašanje...

Poznam osemčlansko familijo z eno plačo nekaj malega nad jurja in čisto normalno živijo. Večina otrok hodi v glasbeno šolo, na dejavnosti, oblečeni so super....skratka... tud 6 otrok in ena plača za jurja se da lepo in komot preživet. Očitno.
Je pa v takem primeru res fajn, da imaš nastanitev gratis in še kaj poleg.



Razdeli nekaj malega nad jurja na 8 članov in takoj padeš v 1. razred na otroški dodatek....kar pomeni mesečno okrog 800 EUR otroškega dodatka.....torej družina živi mesečno s 1800 EUR in ne s 1000 EUR......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
14.2.2014 12:33:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: drugi otrok?
15.2.2014 11:14:40   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

se da normalno preživeti z eno plačo in kot 4- članska družina.

Mi smo štiričlanska, tudi moj ima s.p. in na mesec prejme nekako 1000€. Enkrat malo več, drugič malo manj. Imava kredit za hišo. Ampak gre in tudi malo da vsak mesec na stran za kakšne nepredvidene izdatke.

Res, da je služb iz leta v leto manj a mislim, da se bo dalo še vedno dobiti. Tako, da po moje ni ravno ovir, da ne bi imeli še enega.

svaka čast :) smo brez kredita, pa enga otroka imamo pa nč kej ne mormo pršparat,pa ni ena plača,...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: drugi otrok?
15.2.2014 11:27:54   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem



od kje pa imaš ti ta podatekuser posted image


sori, ne znam citirati večkrat v enem postu user posted image


mogoče iz une teme o 40-letnih mamicah?


druga relacija user posted image


mogoče, samo ni nemogoče.. jaz sicer mislim, da je to omenila v hipotetičnem smislu (a la če daješ prioritete drugim stvarem) in ne kot fakt zate osebno.


ja odgovarjala sem pač RIji ampak je blo mišljeno tko ja... da tisti, ki si pač ne želijo jim ni treba nič preračunavat, tisti, ki pa imajo močno željo pa pač pogledajo kaj lahko in kaj ne...

ampak se vidi tukej kok smo ljudje različni in kok slog življenja, ki ga furaš vpliva na to a je ena plača dovolj al ne...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: drugi otrok?
15.2.2014 11:32:11   
*snezinka*
Res je. Nekateri so sposobni lepo živeti s 1.000 €, drugim pa tudi 5.000 ni dovolj user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: drugi otrok?
15.2.2014 13:31:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: *snezinka*

Res je. Nekateri so sposobni lepo živeti s 1.000 €, drugim pa tudi 5.000 ni dovolj user posted image


Tudi tisti, ki lepo živi s 1.000 EUR se bo v zečetku težko privadil na življenje s 500 EUR.....pa nekateri tudi živijo s 500 EUR......enako je s tistim s 5000 EUR.....se bo težko od začetka privadil na življenje z 2000 EUR.....ker mora precej spremeniti življenjski slog in si na novo narediti prioritete.......kar mu mogoče prej sploh ni bilo treba, je lahko imel vse kar si je zaželel.......

Tudi ta kriza je to pokazala, da se pa vseeno da preživeti in ne zgolj preživeti ampak tudi živeti, če si malo racionalen in si malo porazdeliš denar (pa četudi to pomeni, da frocu kupiš kak mesec pozneje jakno fancy blagovne znamke kot takrat, ko si jo on omisli).....na začetku seveda šok in buna......kako bomo preživeli brez 60 ali 200 EUR otroškega dodatka na mesec.....kako bomo preživeli z zgolj eno plačo.......sedaj smo se pa že kar navadili in malo bolj gledamo na to, da racionalno trošimo denar.......da ni treba imeti vsega istočasno, ampak lahko kaka zadeva tudi počaka mesec, dva, leto ali dve......

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: drugi otrok?
15.2.2014 16:21:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: *snezinka*

Res je. Nekateri so sposobni lepo živeti s 1.000 €, drugim pa tudi 5.000 ni dovolj user posted image


Odvisno od socialne vključenosti, zdravja in sposobnosti. Tisti, ki vse to kupuje z denarjem, ima vedno premalo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: drugi otrok?
16.2.2014 17:43:29   
Anonimen
Ste se kar razpisale..ja do sedaj sem bila zaposlena.

Želim si drugega otroka in ne bi rada velike razlike med otrokoma (prvi bo star 2 leti).

Imamo dva avtomobila, lastno stanovanje in manjšo kmetijo, tako da sama hrana ni problem. Bi pa nekako rada otrokoma nudila normalno življenje.

Hvala vsem za mnenja.

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?