|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: handling problem
26.2.2014 18:28:18   
marelcaspelca
Punce, jaz bi rada, četudi ne hodimo v ra, delala takšne vaje doma. Je katera iz ljubljane in bi mi jih bila pripravljena pokazati?

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: handling problem
27.2.2014 11:15:56   
kakadoo
Čudn da nismo mi starši vsi pohabljeni ko nas pa nobeden ni hendlal in pravilno prijemal user posted image
Mislim da si mlade mamice čist preveč ženete k srcu ta handling... Raje spustite otroka na tla, da se bo sam gibal, pustitega da pleza, puza, vstane, pade... Ne pa ga dajat v stajco, hodalico itd.. in po možnosti ga še pri petih letih vozit z vozičkom. Pri dojenčku je važno da mu glavica ne omahne in nč druzga.

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: handling problem
27.2.2014 11:20:49   
marelcaspelca
No, tole ne bo čist držal.... en primer prezgodnjega posedanja je moj mož! Ki bi zaradi tega, če bi živeli v državi, ki ne nudi plačia za to operacijo, okoli 18-20ega leta umrl!!!! Ker bi mu kriva hrbtenica pritisnila na srce.... in potem je šel, pri svojih 16ih letih na operacijo, kjer se je zavedal, da po njej mogoče ne bo nikoli več hodil!!!! RES, JE RES POMEMBNO SAMO, DA GLAVA NE OMAHNE?????? WTF???

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: handling problem
27.2.2014 12:26:12   
ronja
Čudn da nismo mi starši vsi pohabljeni ko nas pa nobeden ni hendlal in pravilno prijemal

nekateri so in jim to ni nič kaj smešno. Včasih pač še niso vedeli, da se da kaj spremenit in zato so ti ljudje zdaj motorično zelo slabo razviti. Zdravim ne moreš kaj dosti škodit z nepravilno držo, tistim, ki imajo kake nepravilne vzorce, pa lahko zelo škodiš. Tako kot enemu otroku ne bo nič, čeprav bo mama zraven kadila, drugi bo pa zato trpel posledice. Odvisno od genetskih predispozicij in še česa.

kakado, kot ti je že špelca razložila, ne gre samo zato, ali človek preživi ali ne, ampak tudi KAKO preživi. Če ni z njim nič narobe in p. ne priporočajo nobenih posebnih tretmajev, večinoma mamice ne kompliciramo. Kjer pa je problem in starši vidijo, da otroku nekaj škodi, tam pa si seveda prizadevamo, da se to ne bi dogajalo. Moj mali se tudi še nikoli ni zabodel z nožem, pa vseeno sem tako zelo sitna, da mi ni prav, če jih puščajo v njegovem dosegu. Pa čeprav vprašanje, če bi se kdaj glih zabodel do smrti z njim. Ne gre samo za preživetje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: handling problem
27.2.2014 13:37:25   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo
Čudn da nismo mi starši vsi pohabljeni ko nas pa nobeden ni hendlal in pravilno prijemal user posted image


hja, preden mi je fizioterapevtka razložila bistvo handlinga, sem tudi sama dostikrat rekla, da je vse skupaj "modna muha", še posebej, ker ima vsak - od babic v porodnišnici do pediatra v ra in fizioterapevtke na pediatrični kliniki - eno svojo teorijo. in ker me je vse skupaj že zelo jezilo, da vsak nekaj pravi, sem vprašala, zakaj je vse to tako noro pomembno, saj našim staršem niso težili s tem, marsikdo tega ne pozna ... pa je z otroki vseeno vse ok. in mi je razložila s preprostim stavkom: zato pa je vse več 30/40-letnikov, ki imajo težave s hrbtenico. tako da ni vse tako brez veze, kot se sprva morda zdi. ja, eni pač nimajo težav in jih ne bodo imeli, pri drugih pa takšni ali drugačni dejavniki (sam razvoj v maternici, lega v maternici, porod, nepravilna drža in drugi) delajo preglavice. na srečo pa je na voljo rno, s katero malčki super napredujejo in zakaj tega ne bi izkoristili če lahko user posted image
zavedam se, da vas je veliko, ki tako mislite, lahko rečem, da sem tudi sama sprva ... žal pa ravno takšna mnenja in ravnanja škodijo tistim, ki imamo težave. seveda ne pričakujem, da bodo tisti, ki nimajo težav, razumeli, vseeno pa pričakujem, da bodo z mojim otrokom ravnali tako, kot jih prosim, da ravnajo.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: handling problem
27.2.2014 13:40:06   
kalisi

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Čudn da nismo mi starši vsi pohabljeni ko nas pa nobeden ni hendlal in pravilno prijemal user posted image
Mislim da si mlade mamice čist preveč ženete k srcu ta handling... Raje spustite otroka na tla, da se bo sam gibal, pustitega da pleza, puza, vstane, pade... Ne pa ga dajat v stajco, hodalico itd.. in po možnosti ga še pri petih letih vozit z vozičkom. Pri dojenčku je važno da mu glavica ne omahne in nč druzga.


Če bi si prebrala razpravo, bi vedela, da tu mamice zagovarjajo ravno dajanje na tla in prosto gibanje otroka. Nihče ne govori o stajicah in hojicah. Pravilen handling dojenčka je pa pomemben, tako kot ti je že ronja lepo plastično pojasnila. Moja bi najbrž čisto preživela brez fizioterapije zaradi mišične neskladnosti, ampak zakaj bi morala zaradi problema, ki se ga da hitro rešiti, potem celo mladost biti štorasta in buškasta? Ravno to bi bil rezultat, ker bi imela ne eni strani ves čas zakrčene mišice, z veliko verjetnostjo bi imela na eni strani tudi krajše/daljše mišice. To ni nekaj, kar bi si izmislile mamice same, ampak so dognanja stroke. Saj včasih so bolnikom tudi kri spuščali, ker so mislili, da je zdravilno. Medicina pač napreduje in tudi handlig je posledica novih dognanj. Zakaj ne bi pomagali dojenčkom, če jim lahko izboljšamo kakovost življenja v zrelejših letih?

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: handling problem
27.2.2014 21:15:57   
leilla
marelcaspelca handling in prezgodnje posedanje nima nobene povezave.

jaz sem mnenja, da je prezgodnje posedanje, dajanje otrok na noge ... stvar "prezahtevnih" staršev, saj bi želeli, da bodo njihovi otroci pa ja prvi sedeli, stali ... Ne zavedajo pa se, da otroku delajo škodo, katera bo lahko vidna šele čez nekaj let.

Dosti manj fizioterapij bi bilo potrebnih, če se otrok ne bi forsiralo in bi starši raje kot otroke posedali, dajali na noge, se z njimi lepo igrali in bi se otrok razvijal svoji starosti primeren. Potem so pa zaradi forsiranja posledice nepravilna drža, nepravilna hoja .... Potem pa pri enem letu handling bolj malo pomaga, ko ima otrok razvite že svoje vzorce gibanja.

Handling je zelo lepo tudi prikazan na spletni straneh, malce pogooglajte boste videle praktične prikaze. Ne bo vam šlo v prvo, ko boste poskusile. Saj veste kako pravijo - vaja dela mojstra!

LP

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: handling problem
28.2.2014 7:49:17   
ronja
Veliko stvari je tudi logičnih - koliko vas vstane tako, da najprej dvignete rit, potem pa šele glavo? No, pa otroke tako veliko ljudi dviguje. To, da je boljše zarolat in dvignit, vidiš pri dojenčku že na obrazu, ker se počuti varneje, ko ima ves čas nekje oporo. Mislim, da je bilo veliko tega znanja v starih kulturah, pa smo ga izgubili in se ga moramo zdaj na novo naučit. Moji so bili zdravi, zato mi ni bilo treba težit babicam (bi pa jim, če bi hodila na razvojno), sva pa midva uporabljala hendling, ker kot so rekli: je dober za vsakega, tudi zdravega dojenčka. Nobena taka strašna reč. Itak veliko stvari ne vemo, kar pa vem, da bi bilo dobro zanje, pa zakaj jim ne bi nudila?
Sama sem mela možnost videt par otrok, ki so imeli posledice nepravilnega ravnanja in če lahko to svojim prihranim - zakaj hudiča ne bi? Garancije ni, lahko se pa potrudim, da naredim, akr je v moji moči. Če so zdravi, se ne skregaš z vsemi, ampak če je pa kaj narobe, pa se jim ne da dopovedat, pa se, ker je vredno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: handling problem
28.2.2014 9:49:21   
marelcaspelca
No ja, al mi drži otroka v naročju kot ga je treba-po handlingu al pa si ga da na noge tako da otrok sedi... Ja itak da je veza s hendlingom user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: handling problem
28.2.2014 10:15:00   
leilla
marelcaspelca ne me narobe razumet in mislit, da solim pamet. kje pa.
no meni na misel ni padlo, da bi otroka, kateri sam ne sedi, dala si na noge, da bi mi sedel. ja vem, da vsi starši nismo taki.
ampak hočem tudi rečti, da npr. v razvojni pokažejo handling, vendar handling nima veze s posedanjem - sestra oz. zdravnica bo pokazala kako ravnati z njim, ne bo pa rekla ne ga posedati, ne ga metati v luft, ne ga prijet za noge in naj visi z glavo navzdol ....hočem napisati, da so to osnovne logične zadeve (vsaj meni se zdi), da dokler otrok določene zadeve sam ne osvoji, se je ne dela. oni pokažejo kako ga pravilno nositi in jim je logično, da se otroka ne bo dajalo sedet. noben pa ti ne bo naštel ne to, ne ono, ne ono...

lp

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: handling problem
28.2.2014 10:29:02   
marelcaspelca
Ja, to je res. user posted image

Da se še izpovem.... sem videla sedeti 3 tedne starega otroka in mama njegova pravi: naš pa že sedi user posted image
Mi2 sva zadnjič pri P dobila tudi navodila česa ne, čeprav sva to že upoštevala. In nama je bilo povedano, da v našem primeru posedanje in učenje hoje lahko naredita največ škode user posted image in to bo tetam in stricem in babicam in dedkom najtežje dopovedat.

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: handling problem
28.2.2014 12:18:51   
*zvezdica zaspanka*
Mi2 sva zadnjič pri P dobila tudi navodila česa ne, čeprav sva to že upoštevala. In nama je bilo povedano, da v našem primeru posedanje in učenje hoje lahko naredita največ škode in to bo tetam in stricem in babicam in dedkom najtežje dopovedat.


isto pri nas - takoj ko smo prišli k fizioterapevtki nama je pokazala kaj lahko (kako držati, dvigovati/polagati, se igrati na blazini in delati vaje ipd.), vse ostalo (pokončno nošenje, podiranje kupčka preko rame, posedanje ipd.) pa je "prepovedano", pa če je še tako zabavno. ravno zadnjič sem jo vprašala, kako to, da v priročnikih piše/naši starši pravijo, da otroka lahko počasi že posedem ob opori, v naročju ... pa je bila spet redkobesedna in je rekla, da naj jih sploh ne poslušam oz. tega sploh berem :D seveda, kljub vsemu temu, še vedno dobivam "pametne" nasvete, da jo bom počasi lahko zadekala in posedla na igralni blazini, da se bo tako igrala ... in kako bo to za malo dobro? ljudje pač ne morejo mimo dajanja nasvetov. počasi se jih učim preslišati, me je pa strah, ko bo recimo pri kakšni varuški, da bo storila ravno to. otrok mora počasi sam dosegati vse te mejnike, itak so zapisani v bistvu razvoja - eni pač prej, drugi malce kasneje, je pa res, da odkar sem mama, res opažam neko tekmovalnost med mamicami in pričakovanje, da je otrok dosegel neko starost pri kateri bi moral nekaj že nujno obvladati. pa kaj potem če ne, saj niso vsi po tistih točkah v priročniku ... nimam slabe vesti, ker vem, da dobro delam z otrokom, tudi če bo malce kasneje recimo shodila ;) samo še okolico moram o tem prepričati :D

< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 28.2.2014 12:20:38 >

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: handling problem
28.2.2014 12:25:00   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: *zvezdica zaspanka*
tudi če bo malce kasneje recimo shodila ;) samo še okolico moram o tem prepričati :D


zvezdica zaspanka,
če boš drugim (tekmovalnim) mamicam povedala, da je tvoja hči začela sedeti komaj pri x y mesecih, shodila pri z x mesecih, boš obojim pravzaprav naredila veliko uslugo - ti boš še vedno vedela, da si delala v dobro svojega otroka, ona pa bo ob primerjanju vajinih otrok 'zmagala'
user posted image

no, ta pristop morda ni najbolj primeren za stare starše, ki seveda praviloma hočejo imeti najnajboljše vnuke user posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: handling problem
28.2.2014 16:53:48   
Mamaja
Nja, meni pri handlingu ni uspelo zmagat pri starih starših user posted image , sploh jih nisem mogla navadit, a k sreči mala ni potrebovala fizioterapije. Sem pa kasneje zelo vztrajala, da je niso posedali in dobesedno norela vsakič, ko je kdorkoli poskušal "hodit" z njo. Sem si sicer prislužila sloves zatežene in zmešane članice širše družine, pa mala je glede na nečake mednda pozno začela sedeti in hoditi, a jaz vem, da je to naredila takrat, ko je bila zrela za to. Znajo pa biti sploh mame in tašče precej vsiljive s svojimi metodami. Srečno vsem!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: handling problem
28.2.2014 17:09:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Čudn da nismo mi starši vsi pohabljeni ko nas pa nobeden ni hendlal in pravilno prijemal user posted image



kaj pa veš kako je bilo.. naše mamice so tudi že stare, pozabile kaj se je dogajalo pred 20-40,50 leti, mogoče so le upoštevale kake nasvete babic, ki pa se niso imenovali "handling",
mogoče naše generacije delajo napake, kot jih naši starši niso, pa so iz potrebe nastali svetovalci za pravilno držoo troka...
Eni tudi imajo poškodbe, mogoče jih ne bi imeli, če bi kak drug prijem imeli starši, danes vemo več... marsikaj je lahko. Kako pa je bilo, ko smo se me rodile pa ne ti, ne ostale, ne jaz ne vemo. Naše mame vedo... koliko se pač spomnijo in so nam mimogrede povedale ali smo jih vprašale...
user posted image

ja, tudi kako je bilo včasih lahko dobiš info od svoje mame, par drugih mam, od vseh pa sigurno ne. Težko si boš pravilno vtis ustvarila

< Sporočilo je popravil LuLu -- 28.2.2014 17:11:53 >

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: handling problem
28.2.2014 17:10:11   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: leilla

ei punce, ne me narobe razumet, ko sem napisala, da naj bodo otroci čim več na tleh - to ne pomeni, da ga zjutraj daš
na tla in zvečer pobereš :)



user posted image kak tak dan bi že vsaki prav prišel... da da na tla otroka, ali pa sebe user posted image

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: handling problem
28.2.2014 17:14:40   
m_o_i
jaz pa cist ponosna povem, da se je moje dete prvic obrnilo iz hrbta na trebuh pri 7ih mesecih, samo posedlo pri 11ih mesecih, shodilo pa pri 17ih mesecih.
ce bi takrat s kom primerjala, bi se od same zalosti menda tudi kar razjokala.

vse to je naredil sam-ko je prisel njegov cas in ko je bil tega zmozen. na kuhinjske stole je zacel plezati pri 2,5 letih! prej niti poskusal ni; ampak ko se je pa prvic spravil plezat, je pa mojstrsko naredil user posted image
se danes je bolj ziheras-hoja, skakanje, tekanje itd.
npr. pri stirih letih se ne vozi poganjalca-tako, hitro kot to delajo njegovi vrstniki. vsede se ze nanj, pa dvakrat, trikrat pozene, to pa je tudi vse.

poanta je pa v tem, da ga z nicemer ne silim(o) in z nikomer ne primerjam(o).
tudi v vrtcu so seznanjeni z njegovim razvojem in mojo teorijo "se bo ze zgodil tapravi cas" in (sem prepricana) vse to upostevajo.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
28.2.2014 18:26:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: handling problem
28.2.2014 20:09:35   
*zvezdica zaspanka*
ok, eno filozofsko vprašanje user posted image a mislite, da bomo me tudi takšne mame, tašče, babice user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: handling problem
28.2.2014 20:21:12   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: *zvezdica zaspanka*

ok, eno filozofsko vprašanje user posted image a mislite, da bomo me tudi takšne mame, tašče, babice user posted image


da... ne vidim zakaj bi ravno me bile drugačne babice, tašče in mame, kot so leta pred nami bile vse druge ženske user posted image

pa saj niso vse tečne, zmaji ali stroge in pretirano razvajajo... ene so prav fajne user posted image mogoče bo katera izmed nas tudi fajna na stra leta user posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
28.2.2014 23:13:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: handling problem
1.3.2014 8:13:48   
marelcaspelca
metulj333, se strinjam!
Pa sej moja tašča je super in vse....ampak pri vnukinji se vse konča user posted image Sem bila prepričana, da bo kakšno leto doma v varstvu pri tašči, dokler se mala ni rodila.... sedaj jo bom pa kar lepo v vrtec vpisala in srčno upam, da bo sprejeta!!!!
Jaz sem celo nosečnost trobila, da si zelo zelo želim nobenih obiskov v porodnišnici.... pa so mogli pridt od mojega starša in sestra.... kasneje mi je tašča rekla: js sm se že zdavnej odločila, da pridem v porodnišnico vnukinjo pogledat... tolk o spoštovanju user posted image js sm bla čist razočarana...dobr sm mislla, da je bil to trenutni vzgib, pa da so prišli, kljub temu, da sm jim tudi takrat povedala da niso dobrodošli... pa sem dol požrla, zarad ljubega miru! Mi je sedaj žal!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?