|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 12:44:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Pa še bombone oz. bonbone lahko prinese zdravenuser posted image


Mi bonbonom in bombonom kar cuker pravimo.....user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 12:50:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

+ lahko pojesta zraven kaj mivke. Ker dandanes se mivke pa zemlje ne je več. Pa peska tut ne. Jaz sem menda ful peska konzumirala.


ma kaj ti misliš, da so današnji sončki, krofEki, pikapolonice,..tako "zaostali" ko smo mi bili, da smo korenje ali pa redkev samo izpulili iz zemlje, malo podrsali ob hlače in NJAMI? 

Jabolček mi smo še za leseno žlico, ker se nam svira kakšen je vpis v oš, koliko se otrok umaže v vrtcu, šoli ali na igrišču..nič ne gremo s trendi .

jajo jao...res moram spet na koruzo klečat in to kuhano user posted image


Če je pa danes vse s pesticidi in insekticidi in ostalimi fitofarmacevtskimi sredstvi zasvinjano.....jabček je pa itak že gso.....user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 13:21:56   
ronja
U, pesek pa bomboni/bonboni/cukri... dobitna kombinacijauser posted image . Ko pade iz ust v peskovnik, pa ga pobereta in spet v usta neseta, da bo dovolj mineralovuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 13:22:05   
Balerina
No pri nas smo ga vzeli s sabo, ker je dobil pošto on in ker si blazon želi v solo je šel tudi zraven. Ne vem zakaj ne nismo pa iz tega delali nek circus. Je vedu da greva tja podpiševa obrazec, lahko kaj vpraša če ga zanima in to je to. Medtem ko sem jaz izolnevala je sestavil eno sestavljanko in psihologinja ga je malo vprašala.
No ja njemu se je zdelo fino in je imel občutek da sedaj je pa vpisan.

Imam pa eno drugo vprašanje, pri nas jih moramo prepisati, se selimo, no mali je šel na prepis na novo šolo, so ful jambrali da je preveč otrok in da jih naj kar vpiešmo na drugo solo, ki pa je tudi kar dosti oddaljena od te v našem šolskem okolišu. Kdaj ste vi dobili potrdilo, končno da je otrok vpisan ali ne, predvsem tisti ki ste jih prepisali na drugo solo?
Ker na tisto srečanje maja ali junija pa bi bilo le dobro da gre, vsaj bodoči prvošolček in bi želela da je takrat že vpisan in da gre na to srečanje na tisto solo kamor bo šel potem 1.9..

Je imela še katera ta problem? Saj vem da na koncu jih morajo v OŠ vzeti ampak lahko ga dajo v drugo solo in baje šele avgusta do končno zveš user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 13:26:57   
RIJA*
Belerina, to imaš narobe info, da ga morajo vzeti. ja, morajo ga vzeti v oš, vendar te lahko na dotični, če nimajo prostora, tudi komot zavrnejo in ti ne odobrijo prepisa.

Jaz sem mojega prepisala in sem dobila obvestilo o tem pred temi srečanji, torej pred majem.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 13:30:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina
Imam pa eno drugo vprašanje, pri nas jih moramo prepisati, se selimo, no mali je šel na prepis na novo šolo, so ful jambrali da je preveč otrok in da jih naj kar vpiešmo na drugo solo, ki pa je tudi kar dosti oddaljena od te v našem šolskem okolišu. Kdaj ste vi dobili potrdilo, končno da je otrok vpisan ali ne, predvsem tisti ki ste jih prepisali na drugo solo?


Matična šola, sploh, če ne gre za skupne okoliše, mora sprejeti vse otroke, ki spadajo k njej, četudi so zelo zasedeni.

Starši se pa lahko odločijo, pa na svojo željo (in če otroka druga šola sprejme ter ob soglasju obeh šol) lahko vpišejo na katerokoli drugo OŠ, ki jim ustreza.


Mi smo otroka prepisali drugam, a potrdila o vpisu na njo nismo dobili.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 13:31:07   
Balerina
Ja saj to sem mislila morajo ga vzeti v OŠ lahko pa da ga ne vzamejo v točno določeno pač pa v tisto v bližini ki ima proctor, ne glede na to da ne živiš v tistem šolskem okolišu.
OK hvala bomo še malo počalali in potem aprila malo podrezali

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 14:06:51   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina
Ja saj to sem mislila morajo ga vzeti v OŠ lahko pa da ga ne vzamejo v točno določeno pač pa v tisto v bližini ki ima prostor, ne glede na to da ne živiš v tistem šolskem okolišu.



Kolikor mi je znano, ni čisto tako, ampak:
šola, v katere okoliš spadate po preselitvi, mora otroka sprejeti, četudi je zaradi tega prenapolnjena.
Imajo pa starši možnost izbire, da po preselitvi otrok še vedno obiskuje prvo šolo oz. da ga vpišejo kamorkoli drugam.
A če želijo, da gre v šolo, kamor spada, ga šola ne sme zavrniti.


Sem sedaj šla pogledati v Zakon o OŠ:
'101. člen (globa za prekrške za pravne in odgovorne osebe)

Z globo od 1000 do 2000 eurov se za prekršek kaznuje osnovno šolo in z globo od 500 do 1000 eurov odgovorno osebo osnovne šole, če:
- odkloni vpis otroka iz svojega šolskega okoliša (48. člen tega zakona) ...'


'48. člen (šolski okoliš)
Starši imajo pravico vpisati otroka v javno osnovno šolo ali v zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, javna osnovna šola oziroma zasebna osnovna šola s koncesijo v tem okolišu, pa je dolžna na željo staršev otroka vpisati. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.'


(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 14:10:10   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Belerina, to imaš narobe info, da ga morajo vzeti. ja, morajo ga vzeti v oš, vendar te lahko na dotični, če nimajo prostora, tudi komot zavrnejo in ti ne odobrijo prepisa.

Jaz sem mojega prepisala in sem dobila obvestilo o tem pred temi srečanji, torej pred majem.


Rija*,
ti si otroka prepisovala drugam na svojo željo in iz matične šole, Balerina ga je pa prepisala v bodočo matično šolo, ker se selijo tja. Vajina primera nista ista.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 16:23:39   
ronja
Balerina, ko boste uradno preseljeni, morajo vzet v tisti okoliš, kamor boste uradno spadali. Problem nastane, če spadaš uradno pod drug okoliš kot je šola, ki ti je najbolj pri roki... Ne vem kakšno situacijo imaš. V vsakem primeru moraš najprej vpisat na tisto šolo, kamor zdaj uradno spadate, tudi če se potem seliš. Smo meli tako situacijo in je na koncu ratalo, ni bilo pa glih najbolj izi;). Sem mela še septembra komedije s tem, ko so me na csd prepričevali, da moj otrok ni v šoli - po njihovih obrazcihuser posted image . Mal heca, saj so bili prijazni, samo sem pa morala po potrdilo o šolanju, ker jo je pač nekdo pozabil zavest v program.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 16:46:25   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Belerina, to imaš narobe info, da ga morajo vzeti. ja, morajo ga vzeti v oš, vendar te lahko na dotični, če nimajo prostora, tudi komot zavrnejo in ti ne odobrijo prepisa.

Jaz sem mojega prepisala in sem dobila obvestilo o tem pred temi srečanji, torej pred majem.


Rija*,
ti si otroka prepisovala drugam na svojo željo in iz matične šole, Balerina ga je pa prepisala v bodočo matično šolo, ker se selijo tja. Vajina primera nista ista.



ja, ampak v tem trenutku to ni njegova matična šola.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 16:56:14   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Belerina, to imaš narobe info, da ga morajo vzeti. ja, morajo ga vzeti v oš, vendar te lahko na dotični, če nimajo prostora, tudi komot zavrnejo in ti ne odobrijo prepisa.

Jaz sem mojega prepisala in sem dobila obvestilo o tem pred temi srečanji, torej pred majem.


Rija*,
ti si otroka prepisovala drugam na svojo željo in iz matične šole, Balerina ga je pa prepisala v bodočo matično šolo, ker se selijo tja. Vajina primera nista ista.



ja, ampak v tem trenutku to ni njegova matična šola.


V tem trenutku ni, čez nekaj tednov pa bo - po njihovi preselitvi - to postala in bo kot takšna tretirana verjetno celo otrokovo osnovno šolanje. In zato mora (oz. je vsaj za vse vpletene najbolj smiselno), da postopke vodijo tako, da tega otroka upoštevajo 'kot svojega' pri sami vpisni proceduri.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 17:36:37   
ronja
V tem trenutku ni, čez nekaj tednov pa bo - po njihovi preselitvi - to postala in bo kot takšna tretirana verjetno celo otrokovo osnovno šolanje. In zato mora (oz. je vsaj za vse vpletene najbolj smiselno), da postopke vodijo tako, da tega otroka upoštevajo 'kot svojega' pri sami vpisni proceduri.

Najbolj logično je, samo verjemi, da naši organi ne delujejo vedno najbolj logično;). Mi smo morali vse še 1x, pa še potem je bila zbrka, čeprav sem vsem vse večkrat sporočila...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 18:39:13   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V tem trenutku ni, čez nekaj tednov pa bo - po njihovi preselitvi - to postala in bo kot takšna tretirana verjetno celo otrokovo osnovno šolanje. In zato mora (oz. je vsaj za vse vpletene najbolj smiselno), da postopke vodijo tako, da tega otroka upoštevajo 'kot svojega' pri sami vpisni proceduri.

Najbolj logično je, samo verjemi, da naši organi ne delujejo vedno najbolj logično;). Mi smo morali vse še 1x, pa še potem je bila zbrka, čeprav sem vsem vse večkrat sporočila...



saj vem, saj vem
pač moj optimizem in težnja po racionaliziranju nepotrebno dolgih ali ovinkastih postopkov ...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 20:26:06   
Plus minus
Kaj pa če je v razredu že 28 otrok oz. kako drugače, spodaj bom prilepila normative. A potem ga tudi mora vzet?

5. Normativi za oblikovanje oddelkov

5.1. Normativ za oblikovanje oddelka v osnovni šoli je 28 učencev.

5.2. Normativ za oblikovanje oddelka v dvojezični osnovni šoli je 21 učencev.

5.3. Normativ za oblikovanje romskega oddelka v osnovni šoli je 16 učencev.

5.4. Normativ za oblikovanje oddelka, v katerem so najmanj 3 romski učenci, je 21.

5.5. Če je v oddelku vključen učenec s posebnimi potrebami, je normativ za oblikovanje oddelka 24 učencev, če sta v oddelku dva taka učenca, pa 21.

5.6. Normativ za oblikovanje oddelkov v bolnišnični osnovni šoli je 12 učencev, če se lahko gibljejo, in 6 učencev, če ležijo.

5.7. Normativ za oblikovanje kombiniranega oddelka iz dveh razredov je 21 učencev, iz dveh razredov v dvojezični osnovni šoli je 16 učencev, za skupinsko delo z učenci treh razredov ali več je 14 učencev, za skupinsko delo z učenci treh ali več razredov v dvojezični osnovni šoli je 10 učencev.

5.8. Normativ za oblikovanje oddelka podaljšanega bivanja je 28 učencev.

Normativ za oddelek podaljšanega bivanja, kombiniranega iz dveh razredov, je 24 učencev, iz treh in več pa 21. Oddelek se oblikuje za najmanj 16 učencev.

5.9. Če je v osnovni šoli samo en oddelek za odrasle, se oblikuje za najmanj 12, v kombiniranem oddelku pa za 8 udeležencev. Če je udeležencev več kot 18, v kombiniranem oddelku pa 14, se oblikujeta 2 oddelka.

Link: https://www.uradni-list.si/1/content?id=5342

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 20:31:53   
petea
Plus minus,
Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa OŠ določa:
'Med šolskim letom se dodatni oddelek ali učna skupina ne oblikuje, če se število učencev v oddelku oziroma učni skupini poveča za 2 učenca nad številom, določenim z normativom.'

Torej, če se priselita 2 učenca, ju dodajo v obstoječ razred, če pride še tretji, morajo razred razdeliti.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:15:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


V tem trenutku ni, čez nekaj tednov pa bo - po njihovi preselitvi - to postala in bo kot takšna tretirana verjetno celo otrokovo osnovno šolanje. In zato mora (oz. je vsaj za vse vpletene najbolj smiselno), da postopke vodijo tako, da tega otroka upoštevajo ''kot svojega'' pri sami vpisni proceduri.



Ja, vendar najprej skuša šola starše prepričati, da naj ga prepišejo drugam.....da bi šoli bilo lažje.....ker po moje se bo večina učiteljic (pa še mnogokeri starš) pritoževala, če ji bodo v razred vtaknili naknadno še enega ali dva "priseljena" otroka in bo presežen normativ.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 26.3.2014 21:16:40 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:22:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Pa še bombone oz. bonbone lahko prinese zdravenuser posted image


Mi bonbonom in bombonom kar cuker pravimo.....user posted image


Ne kupim nič več od tega user posted image .

Sladkorček, to je še najbolj slovensko.
sladkórček  -čka m (ọ̄) industrijsko izdelana drobna slaščica iz sladkorja in dodatkov; bonbon
 
Bonbon je francoski sladkorček.
Bombon je poslovenjen francoski sladkorček.
Cuker je slabo poslovenjen nemški sladkorček.
 
Sladkorček, dobro se sliši user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:25:38   
petea
Zagotovo tudi delo v takšem prenapolnjenem razredu kar malo trpi v primerjavi s takšnim, kjer je manj učencev.

Zato tudi mislim, da je veliko bolj smiselno, da v Balerininem primeru šola že sedaj upošteva, da bodo morali nekam vključiti dodatnega otroka ter če so na meji, skušajo doseči dodaten razred.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:34:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Sladkorček, dobro se sliši user posted image .



Madžarsko se temu reče cukorka......user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:36:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Zagotovo tudi delo v takšem prenapolnjenem razredu kar malo trpi v primerjavi s takšnim, kjer je manj učencev.

Zato tudi mislim, da je veliko bolj smiselno, da v Balerininem primeru šola že sedaj upošteva, da bodo morali nekam vključiti dodatnega otroka ter če so na meji, skušajo doseči dodaten razred.





Zaposliti pa ne smejo dodatnega učitelja.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 21:56:05   
mateyka
po švedsko se reče gudis user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
26.3.2014 22:27:43   
Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Plus minus,
Pravilnik o normativih in standardih za izvajanje programa OŠ določa:
''Med šolskim letom se dodatni oddelek ali učna skupina ne oblikuje, če se število učencev v oddelku oziroma učni skupini poveča za 2 učenca nad številom, določenim z normativom.''

Torej, če se priselita 2 učenca, ju dodajo v obstoječ razred, če pride še tretji, morajo razred razdeliti.




Ja med letom, samo če jaz prav razumem je to vpis v prvi razred v septembru in ne recimo prešolanje v januarju. No sej vseeno. V "našem" razredu je 25 otrok in lahko povem, da je to veliko, da pa jih je 30 user posted image . Pa če še upoštevaš, da so otroci zelo drugačni, kot smo bili mi, ker v naših časih so tudi bili veliki razredi. Ne vem, če bi lahko izbirala, bi raje dala otroka tja, kjer je manj otrok, pa čeprav to pomeni, da ni šola pred nosom.

< Sporočilo je popravil Plus minus -- 26.3.2014 22:28:16 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
27.3.2014 7:55:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Ja med letom, samo če jaz prav razumem je to vpis v prvi razred v septembru


Zato pa sem napisala, da mora šola, kamor se bodo preselili, pri svojem oblikovanju oddelkov upoštevati tudi Balerininega otroka za svojega učenca.
Ker če bo npr. zaradi njega presežen normativ za oblikovanje oddelkov, potem morajo pred septembrom urediti zadevo tako, da dobijo s strani ministrstva odobrenih več oddelkov. In seveda zagotoviti prostor in opremo za vse učence.

Ker oddelki se dokončno ne oblikujejo sedaj, ampak avgusta, glede na dejansko število otrok, ki bodo 1. septembra začeli obiskovati dotično šolo.
Smo lani poleti, torej pred pričetkom šolskega leta, otroka prepisali na drugo šolo, predvsem zaradi težav z oblikovanjem oddelkov na matični šoli. In vem, da so na obeh šolah šele potem razporejali učence v oddelke.


Zagotovo je organizacijsko lažje za prenabito šolo, da skuša že zdaj vsaj nekaj staršev preusmeriti na druge, manj zasedene šole, ki rabijo učence.

In ja, se strinjam, da je pouk v razredu z manj učenci lažji.

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
če bi lahko izbirala, bi raje dala otroka tja, kjer je manj otrok, pa čeprav to pomeni, da ni šola pred nosom.


Takšna je bila zato tudi naša odločitev oz. izbira.



< Sporočilo je popravil petea -- 27.3.2014 7:59:02 >

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
1.4.2014 13:31:46   
Balerina
No ja odločili so se tako da so ne samo našedva še nekaj drugih otrok zavrnili, ne vem kaj je bilo pri ostalih razlog pri nas je da ne spadamo v šolski okoliš. Pač ne bodo povečali števila oddelkov in da imajo že sedaj 28 učencev.
na tisti drugi šoli, v istem kraju pa je turi 25-26 učencev in v 4 dobijo še iz podružnične sole, tako da bo število tudi 29.
Po moje bosta kar vozača postala, ima pa ta šola več drugih dejavnosti. Smo mislili da bo z malim za vrtec večji problem pa je za večjedva tak halo

jih je bilo tista leta 2006-2008 preveč otrok in čeprav so bile blazne težave z vrtci, nekako v šolah niso pomislili da bodo ti otroci kdaj zrasli. In jih je v letniku 2006 kjer koli sprašujem v razredu po 25-29 otrok, dve ali tri leta prej pa po 5 manj user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?