|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroška zobna pasta
28.3.2014 10:21:41   
mini86
pri zobozdravniku smo dobili mini prvo zvezdico..omenila je tudi da bi bil čas da žačne uporabljat zobno pasto..
ok in ga celo prepričam da jo poskusi..

po nasvetu dr. kupim otroško elmex..groooza..se mu je dvigoval in sploh ni hotel se več z njo umivat ker peče..
kupim tele od vademecuma jabolko in jagoda..ok..jagoda za tamalo in jabolko zanj..,ampak on še zmeri joka s solzami da peče jezikuser posted image
tko da zdj spet ne vem kaj narest..kero zobno pasto kupt da gospodiča ne bo peklouser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:24:49   
Jabček
Jabolko kar peče, ja.

Za privajanje na zobno pasto bi jaz vzela nekaj z res nevtralnim okusom. Koliko je pa star, če smem vprašat?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:26:47   
mini86
junija bo pet..
prou besna sem sama nase k sm ga komi prepričala za te zobne paste pol ga pa userjem s pekočimi..ma niti pomislila nebi da pečejo te za otrokeuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:32:44   
Jabček
Mah saj ne peče, tako kot recimo odrasla, ampak jabolko ma res mal tako osvežujoč občutek. Kar probaj - recimo jagoda je pa čist ok. Res, poizkusi si z obema oprat zobe, boš opazla razliko.

Sam jagodo pa otroc ful radi goltajo, čeravno 5-letniku lahko že brez problema dopoveš, da je ne sme jest.
Mi smo z ZP začeli okoli drugega leta, pa res ne vem, kaj smo takrat imeli - vem, da je bla a)huuudoo draga b)nezgravžna za znoret
Pol mislim da sem mu Mullerjevo kupila od 0-6 let, al od 3-6 let, majo en kup zobnih past tam.

Sej če gledaš te zadnje teste od VIP o zobnih pastah, boš hitro ugotovila, da so najdražje najslabše ocenjene user posted image

Zdaj si jo itak sam zbere, sam mislim, da tako glede na vse skupi je una otroška Aquafresh superska. Se tut peni dost bolj od teh ala Muller pa DM. Sam spet peče. Ta zelena. Samo naš itak hoče zobno pasto ko peče.

< Sporočilo je popravil Jabček -- 28.3.2014 10:35:18 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:35:42   
mini86
ma k mi jagode sploooh noče probat..prav da on je samo sveže jagode..
ok, že vidm da bom mogla spet vztrajat-na grd al pa lep način..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:37:57   
Jabček
Glej, pet let je star, nimaš se kaj za pogajat, al bo al ne bo. Jaz bi edin to naredla, da bi ga vzela v eno trgovino, kjer imajo recimo eno mal večjo izbiro otroških zobnih past, pa naj si sam zbere, sam bi mu objasnila tam, da tisto, ki si jo zbere, ima in basta. Včasih zapali kak Spiderman al pa kaj takega, se sploh ni treba kregat user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:39:44   
mini86
pr ns to ne pali-razn če bi bili kakšni dinozavri gor bi šlo mejbi čez..
sj sm mu dala na izbiro al uno elmex k ful bl peče al jabuk..sj je izbral jabolko ampak si je pol še 10min spiral jezik k ga je tok peklo

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 10:42:38   
Jabček
Pa ziher maš dinozavre tut. Sam kar je zelenga je ziher jabolko in ga bo peklo user posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 19:52:30   
m_o_i
mislim, elmex je pa res ogaben! (meni, pa dete ga je tudi samo poskusilo)

mi uporabljamo pasto tudi nekje od drugega leta in jih je v uporabi vec (pac odvisno od gospodičevega pocutja): milerjevo malinovo, oriflameovo z okusom po cigumiju, signalovo za mlecne zobe.

tudi krtacke ima tri: eno nukovo za dojencke, signalovo in elektricno oralovo (tudi tu ima moznost izbire za vsako umivanje posebej).

zaradi slabih in unicenih zob mene mulc nau nikoli sekiral-to sem se odlocila ze kar na zacetku. aja, imamo tudi tekocino, ki pokaze, kje so obloge in otrosko ustno vodo.
pa pesceno uro, ki odsteva tri minute

kljub vsem pripomockom se mu kdaj ne da ravno zob umivat-ampak ne popuscam. zobje se umivajo konec pika amen.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroška zobna pasta
28.3.2014 20:00:12   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

pr ns to ne pali-razn če bi bili kakšni dinozavri gor bi šlo mejbi čez..
sj sm mu dala na izbiro al uno elmex k ful bl peče al jabuk..sj je izbral jabolko ampak si je pol še 10min spiral jezik k ga je tok peklo


elmexov imaš 3 vrste,.. od 1-6 let, to ima moja ta mala pa pravi da jo nič ne peče, od 6 naprej, in za odrasle,.. uno od 6 naprej ima moja 11 letnica in ja pravi da malo peče,.. une za odrasle pa jaz nisem še uspela kupit, k zmeraj kaj drugega, bom pa sedaj ko mi colgata zmanjka,.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 8:41:46   
Hope2
Nas ma elmex 0-6let od svojega 1 leta starosti in mi se v zivljenju ni rekel da ga pece. Sem si pa ze tudi sama umila zobe z njegovo elmex in ne vem od kod, da pece. Tudi drugim otrokom sem ze umila s to pasto- so jo prvic uporanili pri nas in tudi noben ni rekel, da pece. Ce imas tole od 0-6 let potem tvoj pretirava oz te mota okoli prsta. Pac ni vajen paste, mu je cuden okus, definitivno pa ne pece, ampak na tebi je, da se mu ne pustis. Se bo ze navadil, ce le ne bos popustila njegovim muham.
S 5 letnikom pa se ja lahk pogovoris, mu pokazes slike ali filmcek grdih zob, prebereta knjigo...... 2-6 dni bo kaj jamral in te poskusal prepricevat, potem pa ne vec.

Glede na to kak je obcutljiv ga cimprej odvadi teh okusov, ker kasnej se bos se enkrat ubadala s tem problemom.. Navadi ga na okus zobne paste in ne na sadje.

Pa se en nasvet. Zacni z minimalno kolicino paste- pomeni da mu samo umazes malo scetko. Elmex se zelo peni in ce si mu dala za grahek paste, ni cudno da se je davil, odnenada ima polna usta snovi- ki je ni vajen.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.3.2014 8:47:52 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 8:57:35   
Jabček
Hope, samo ta 5-letnik si se ni umival zobe z zobno pasto. To ti je isto, ko nekdo prvic poizkusi ustno vodico, tudi rabi Čas, da se navadi.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 9:06:29   
mateyka
naša pravi da jo zobna pasta od naju peče. in nas nič ne vrti okol prsta, imo so eni otroci bolj senzibilni na področju okusa. je pa res, da je uporabljala zobne paste od welede in sarakan, kar pomeni, da njene zob. paste niso tok agresivne kot te za odrasle in umetne, polne fluora - pol pa neki tazga proba in opazi razliko. imo anyway.

jaz bi probala z Weledino za najmlajše, se dobi v DM drogeriji afaik.
user posted image

ali pa Sarakan zobno pasto (DM ali Sanolabor).
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 29.3.2014 9:07:51 >

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 10:21:02   
K_a_t_i
Naj si sam v trgovini izbere pasto - ti sano glej, da je za njegovo starost. Pri nas to pali. Res pa je, da imamo kaladont ze od prvega leta in sta pri skoraj 4 in 7 neobcutljiva na karkoli. Edino pravilo je, da kar izbereta, porabita do konca.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 13:43:20   
mini86
zaradi slabih in unicenih zob mene mulc nau nikoli sekiral-to sem se odlocila ze kar na zacetku. aja, imamo tudi tekocino, ki pokaze, kje so obloge in otrosko ustno vodo.
pa pesceno uro, ki odsteva tri minute


nikjer ni z besedo omenjeno da si noče umivati zob..ne želi samo zobne paste in ker naj bi bila zobna pasta u bistvu samo zaradi našega boljšega občutka v ustih-tako je rekla na predzadnjem pregledu dr. ga tudi nikoli nisem silila..
sedaj je pa rekla da zaradi flora da bi bilo mogoče čas..
imam pa elmex od 1 leta..in ja peče..ni zdej to neki ful samo verjamem da če nisi navajen da se čuti..

mislim da smo na dobri poti da osvoji jagodo pasto..sj smo se usi umival z njo pa nobenemu nič ne manjka-no vsaj meniuser posted image

hvala za vaše izkušnje in lep sončen vikend

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 13:44:22   
mini86
aja, imamo tudi tekocino, ki pokaze, kje so obloge


kje ste kupili to tekočino

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroška zobna pasta
29.3.2014 16:54:15   
m_o_i
v dm/u. taka modra, z okusom po jabolku. manj kot evro stane
(pa nic ne pece user posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroška zobna pasta
21.7.2014 9:39:27   
honey
Jaz uporabljam Elmex za vse 3. za starejšega Junior, za mlajša dva pa Kinder oz. tistega z miško. Pa najmlajši nima 2 let, pa mu že od vsega začetka oz. nekje od 1 leta dalje umivam zobe z zobno pasto. Pa nič ne peče oz. vsaj naši ne stokajo. Z najmlajšim imam sploh težave, ker on samo zobno pasto poje s ščetke in potem hoče kar celo tubo, da jo stiska v usta in golta user posted image Tako da mislim, da je to bolj to, da ni vajen okusa, če do zdaj ni uporabljal ZP in da ga moti. Nikoli, ampak res nikoli pa nisem kupovala teh ZP z okusom sadja, ker sem že od nekaj zobozdravnikov slišala, da naj otrokom ne umivam zob z "bomboni", ampak z zobno pasto.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroška zobna pasta
30.7.2014 16:35:17   
ursiiika
Uh prva zvezdica, bošček ... jaz ne vem, če bom lahko zraven, ko bodo vrtali. user posted image

Hm morda lahko poskusiš z zobno pasto Little Siberica? Jaz uporabljam tudi ostale njihove izdelke in sem zelo zadovoljna.

Imamo pa pri babici elmex in ni nič omenjal, da bi ga peklo. Hm morda mu pa babi ne umiva zobkov, ko je tam hm hm hm user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroška zobna pasta
31.7.2014 14:23:19   
Leela
nenedent (brez fluora).

(odgovor članu ursiiika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroška zobna pasta
5.8.2014 14:35:56   
Marčevka2010
Obstaja še kakšna zobna pasta brez fluora, poleg Nenedent? V lekarni jim jo je zmanjkalo, našo pa vse drugo peče. Sva kupila Elmex in Weleda. Elmex še nekako gre, ampak vsebuje fluor, zato bi raje nekaj brez.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroška zobna pasta
5.8.2014 15:06:05   
josephine27
Nenedent prodajajaja tud TUŠ, Mercator,... Poglej še po drugih trgovinah, če je v lekarni ni več. Moj jo ima najraje.

_____________________________



(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroška zobna pasta
5.8.2014 15:14:00   
Leela
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-od-ponedeljka-04082014/produktdetailseite/ps/p/otroska-zobna-pasta-biorepair-junior/

tole imajo zdaj v hoferju, samo ne vem kakšen je okus.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroška zobna pasta
6.8.2014 10:21:13   
Marčevka2010
Nenedent brez fluora še nisem videla drugje, verzijo s fluorom pa tudi že v Muellerju recimo. Bomo pogledali še v Tušu.

Hvala za podatek o tej v Hofru, je za preverit.

Sedaj smo zvohali katera lekarna jo še ima in jo bo moj šel iskat (ampak ne bo za dolgo, ker so majhne). Mi pa deluje, da je ne bodo več imeli, ker je nimajo povsod na zalogi, lekarnarka pa ni nič vedela. Je težko dobit vredu pasto brez fluora, da ne peče.

Še kakšen predlog? Hvala za odgovore.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroška zobna pasta
20.8.2014 14:16:03   
ursiiika
Ta, ki jo mi uporabljamo od Nature Siberica, je tudi brez fluora: http://naturasiberica.si/little-siberica/nega-za-otroke/zoba-pasta-za-otroke

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?