|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 18:27:55   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ampak meni je to cel sistem kar neki. Prvo so jih zaceli dajat v solo eno leto prej kot smo zaceli mi in to kar cel letnik, nema veze je rojen januarja al decembra, al kako?


sistem je res 'kar nekaj'

vsaka šola dela po svoje, vsaka občina ima svoja pravila, sisteme

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 21:19:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea



brez soglasja staršev ni mogoče, četudi šola predlaga ponavljanje razreda


kopiram člen iz Zakona o OŠ (http://imss.dz-rs.si/imis/12f873ebf06c7466c459.pdf):
3. Napredovanje iz razreda v razred

69. člen (napredovanje)
Učenci v prvem in v drugem obdobju razredov ne ponavljajo.

Učenci v tretjem obdobju napredujejo v naslednji razred, če so ob koncu šolskega leta pozitivno ocenjeni iz vseh predmetov.

Ne glede na določbo prvega in drugega odstavka tega člena lahko učenec zaradi slabših ocen, ki so posledica daljše odsotnosti od pouka, bolezni, preselitve ali zaradi drugih razlogov, ponavlja razred, če tako zahtevajo njegovi starši oziroma ponavlja razred na podlagi
pisnega obrazloženega predloga razrednika v soglasju s starši.
...'


Torej, če učitelj razrednik predlaga ponavljanje, ker otrok ne dosega minimalnih standardov znanja, starši lahko to odklonijo in otrok gre naprej, ne glede na to, da znanja ne dosega......svašta....."super" za otroka.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 21:22:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Če prav razumem, je ta punca bila v prvem razredu 4 leta?!?
A ne bi bilo bolj smiselno že po prvem neuspelem ponavljanju raje razmisliti o kakšnih drugačnih postopkih, prilagoditvah?


Ko sem jaz hodila v šolo, je bilo na šoli precej romov, ki so končali osnovno šolo v tretjem in četrtem razredu (so pa dali skoz program 8 letnega obveznega šolanja)......zdaj je tega že manj, so pa še vedno kaki taki posamezni primeri.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 21:30:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej, če učitelj razrednik predlaga ponavljanje, ker otrok ne dosega minimalnih standardov znanja, starši lahko to odklonijo in otrok gre naprej, ne glede na to, da znanja ne dosega...


ja

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
24.5.2014 23:14:54   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...



še večji absurduser posted image


To pa ne bo držala. Sinova sošolka, je ponavljala 3x prvi razred. Pa ne na zahtevo staršev!


Paštetka,
sem dopolnila svojo navedbo glede na zakonski predpis;
če poda šola predlog za ponavljanje, se morajo starši s ponavljanjem razreda strinjati; če se ne, otrok napreduje v višji razred


Če prav razumem, je ta punca bila v prvem razredu 4 leta?!?
A ne bi bilo bolj smiselno že po prvem neuspelem ponavljanju raje razmisliti o kakšnih drugačnih postopkih, prilagoditvah?

Ta punca je še vedno nima 1. razreda končanega, moj mali je pa že v 3. razredu. Pa že takrat je 3. ponavljala.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 10:52:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
...sploh mi ni jasno, kako morejo dati starši dovoljenje, da otrok ponavlja razreduser posted image NAROBE SVET po moje....


pravzaprav se v prvi triadi ponavlja razred samo na zahtevo in vztrajanje staršev ...



še večji absurduser posted image


To pa ne bo držala. Sinova sošolka, je ponavljala 3x prvi razred. Pa ne na zahtevo staršev!


Paštetka,
sem dopolnila svojo navedbo glede na zakonski predpis;
če poda šola predlog za ponavljanje, se morajo starši s ponavljanjem razreda strinjati; če se ne, otrok napreduje v višji razred


Če prav razumem, je ta punca bila v prvem razredu 4 leta?!?
A ne bi bilo bolj smiselno že po prvem neuspelem ponavljanju raje razmisliti o kakšnih drugačnih postopkih, prilagoditvah?

Ta punca je še vedno nima 1. razreda končanega, moj mali je pa že v 3. razredu. Pa že takrat je 3. ponavljala.



Zakaj je pa ne dajo v posebno šolo user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 11:39:17   
onka
Mamica deklicam(citiram); kakor jaz vem, imam možnost otroka izpisati iz šole tudi sredi leta in ga dati nazaj v vrtec. Škoda, ker te teme nisi načela prej. jaz bi ti rekla, da vtrajajta in ga ponovno vpišita v prvi razred. Ne bo izgubil nič, samo bolj bo dozorel in lažje delal.

Moj odgovor; Ja, to tudi jaz vem iz medijev, pogovora z enim gospodom na SLO1, šolniki mi pa še sploh niso omenili te možnosti. Tudi na podlagi tega sva se z možem odločila, da moj otrok gre v prvi razred, saj ne bi bil problem ponavljanje, če se bo izkazalo, da mu ne gre.
Na ministrstvu za šolstvo mi je samo prebrala člen iz uradnega glasila,ki ga je objavila petea, ostalo si naj pa po svoje razlagam. Vem, da je gospod iz SLO1 dejal, da če vidimo, da otrok ni dovolj zrel. ga lahko kadarkoli izpišemo iz šole in je vmes doma ali ga ponovno vpišemo v vrtec. Žal so se komaj rezultati otrokove dojemljivosti začeli kazati, ko so začeli brati, konec februarja so vzeli prvo črko - pa se trudiš z njim in pričakuješ, da mu bo šlo.
Naj omenim, da imam dva otroka, ki sta že šli v prvi razred devetletke. V prvem razredu devetletke pred 8 leti niso jemali niti ene črke. Ena od njiju je bila rojena januarja. To se pravi, da se je začela učiti črke 1,5 leta kasneje. Prvič, ker je bila januarc, drugič pa, ker so jemali črke šele v začetku 2 razreda, namesto na polovici 1 razreda. Problemov ni bilo z nobeno.(samo o tem šele sedaj razmišljam.)To povem zato, ker bi rada želela, da tisti starši, ki imajo rojene proti koncu leta, naj dobro razmislijo, ali je res otrok za v šolo ali ne. Jaz danes te napake ne bi več ponovila. Ker prvi razred ni to kar je bil. In ni res, da otrok ne rabi brati v prvem razredu. Pišejo celo narek, cele stavke. Dejansko v zadnjih letih prvi razred prestavili na eno leto prej.
Ni mi pa jasno, zakaj v šolstvu vsi tako "forsirajo" otroka dati iz vrtca v prvi razred, pa naprej in naprej...Jaz z "etiketo" ponavljalca nimam problema, jo imajo mogoče učitelji? A drugače gledajo na tega otroka?
Nihče se pa ne vpraša, kako se počuti moj otrok sedaj, ki ima sošolce (baje jih je ena tretjina) ki že berejo knjigice?



< Sporočilo je popravil onka -- 25.5.2014 11:45:27 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 11:46:19   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Ta punca je še vedno nima 1. razreda končanega, moj mali je pa že v 3. razredu. Pa že takrat je 3. ponavljala.


Torej že 6 let hodi v prvi razred?!? In torej bo letos kar v prvem razredu zaključila OŠ?

A si šola z njo polni kvoto števila učencev v razredu ali kako? A gre za romsko deklico?

Če vaša šola vedno tako postopa, ko šolar ne dosega ciljev, verjamem, da otroci dobijo etiketo ob ponavljanju razreda ... user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 12:27:48   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: onka
Ni mi pa jasno, zakaj v šolstvu vsi tako "forsirajo" otroka dati iz vrtca v prvi razred, pa naprej in naprej..

Za vrtec - občina mora plačevati del oskrbnine vrtcev -> jim je v interesu, da se strošek manjša.
Za šolo - forsiranje je dobro za njih zaradi državne statistike in primerjanje šol glede prehodnosti razredov.
Problem nezadostnh osnov in otrokih šolskih težav pa se prenese na druge; višje razrede, srednje šole ...

Učitelji so opravili svoje delo, otrok pa se še naprej muči s šolanjem.


IZVIRNO SPOROČILO: onka
Mamica deklicam(citiram); kakor jaz vem, imam možnost otroka izpisati iz šole tudi sredi leta in ga dati nazaj v vrtec.

Da je to možno, sem tudi jaz izvedela pred dnevi, ko sem izvedela, da se je en sošolec že pred časom vrnil v vrtec. Pač nekatere informacije dolgo hodijo do mene. user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: onka
Moj odgovor; Ja, to tudi jaz vem iz medijev, pogovora z enim gospodom na SLO1, šolniki mi pa še sploh niso omenili te možnosti. Tudi na podlagi tega sva se z možem odločila, da moj otrok gre v prvi razred, saj ne bi bil problem ponavljanje, če se bo izkazalo, da mu ne gre.
Na ministrstvu za šolstvo mi je samo prebrala člen iz uradnega glasila,ki ga je objavila petea, ostalo si naj pa po svoje razlagam. Vem, da je gospod iz SLO1 dejal, da če vidimo, da otrok ni dovolj zrel. ga lahko kadarkoli izpišemo iz šole in je vmes doma ali ga ponovno vpišemo v vrtec. Žal so se komaj rezultati otrokove dojemljivosti začeli kazati, ko so začeli brati, konec februarja so vzeli prvo črko - pa se trudiš z njim in pričakuješ, da mu bo šlo.

Torej - na ministrstvo si se že obrnila?
Kaj pa šolska pedagoginja pravi? Ali kakšna druga, zunanja svetovalna služba?

Ti je kdo razložil, kako moraš izvesti postopke? Ker ne moreš si ti vsega sama po svoje razlagati in izvajati. user posted image Verjetno se moraš držati določenih rokov, ustrezno dokazati oz. podkrepiti svoje zahteve ter tudi vedeti, pri kom kaj urejaš ter kakšne možnosti imaš.


IZVIRNO SPOROČILO: onka
In ni res, da otrok ne rabi brati v prvem razredu. Pišejo celo narek, cele stavke.

Pravega branja še ne rabi znati. Se ga pa skozi proces uči. Bralec ima (formalno) čas postati do konca 2. razreda. Zato je treba branje vaditi.
Pisanje pa seveda vadijo.


IZVIRNO SPOROČILO: onka
Dejansko v zadnjih letih prvi razred prestavili na eno leto prej.

Ja. In šolanje je s tem postalo mnogim otrokom precej težko.
Če je pretežko, pa morajo starši (kot laiki) znati ustrezno usmeriti otroka in ga 'braniti' pred šolskim sistemom (kot strokovnjaki).


IZVIRNO SPOROČILO: onka
Nihče se pa ne vpraša, kako se počuti moj otrok sedaj, ki ima sošolce (baje jih je ena tretjina) ki že berejo knjigice?

Torej ima še vedno 2/3 sošolcev, ki tega ne znajo, zmorejo?
In kje so z znanjem v primerjavi s tvojim otrokom ti sošolci? Na istem, slabšem, ali na nekoliko boljšem? Kaj pravijo njihovi starši, kako napredujejo in kako se spoprijemajo s šolo?

Nekateri otroci berejo in razumejo daljša že tudi v vrtcu, drugi kasneje. To je čisto normalno.
Če pa vidiš, da ima otrok (pre-)velike težave in da klasična domača pomoč ali vaja ne prinaša rezultatov, pa je verjetno smiselno ubrati drugačno pot.

Mislim, da ne bi bilo slabo pridobiti kakšno neodvisno zunanje strokovno mnenje ustrezne svetovalne ustanove o celotni zadevi. Da vidiš, ali bi morda bilo dovolj samo malo spremeniti metode učenja ali so morda odzadaj kakšne učne težave ali je samo šel leto dni prehitro v šolo ali kaj četrtega.
Verjetno boste veliko lažje in uspešneje pristopili k zadevi.

Mislim, da ne bo imel etikete zaostalega otroka. Glej na zadevo drugače - rodil se je nekaj dni prehitro. Dali ste mu priložnost, da poskusi šolo malo prej, a še ni šlo. Podpri svojega otroka, daj mu vedeti, da stojiš ob strani. Še veliko padcev bo imel v življenju.
Kaj je najboljša rešitev v vašem primeru, pa je zelo težko reči.
Kakorkoli se boste odločili, boš verjetno še vedno tehtala, kaj bi bilo, če bi se odločili drugače oz. ali je bila odločitev pravilna.
Nehvaležno odločanje - kaj je najmanj slaba izbira v dani situaciji.

Morda v razmislek, četudi je verjetno bolj ekstremni primer - v vrtčevski skupini našega letošnjega bodočega prvošolčka je od lanske generacije od 24 ostalo 6 otrok, torej kar 1/3 generacije! Toliko staršev je presodilo, da je bolje odložiti vpis v šolo.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 13:02:38   
mamica deklicam
petea, pri moji hčeri bi moralo iti 18 otrok v šolo a jih bo z mojo ostalo v vrtcu kar 6. Se bo očitno začelo to vedno bolj dogajati.

In,ja v prvem razredu sedaj veliko več zahtevajo, kot so včasih. Sem zvedela to že in od mamic in od učiteljic, pedagoginj na šoli, zato sem se še lažje odločila, da moj otrok letos ne gre še v prvi razred.

http://os3ms.si/joomla/images/1.%20Postopek%20vpisa%20v%20prvi%20razred%20osnovne%20ole.pdf
tole povezavo si mi pa ti poslala, zato vem, da lahko otroka sredi leta izpišeš iz šole user posted image user posted image , jaz sem si jo kar preštudirala takrat.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 13:14:03   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: petea
od 24 ostalo 6 otrok, torej kar 1/3 generacije!


Križane gate!
Očitno bom tudi jaz morala iti ponavljati kak razred OŠ! user posted image

Pravilno je seveda 1/4. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 13:18:18   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
http://os3ms.si/joomla/images/1.%20Postopek%20vpisa%20v%20prvi%20razred%20osnovne%20ole.pdf
tole povezavo si mi pa ti poslala, zato vem, da lahko otroka sredi leta izpišeš iz šole user posted image user posted image , jaz sem si jo kar preštudirala takrat.


user posted image
a veš, da se nisem poglobila v podrobnosti, da tam proti koncu besedila piše kaj tudi o tem, da se da še tekom leta odložiti šolanje user posted image


verjetno tako kot 99,9 % staršev nisem vedela, dokler nisem izvedela za tak dejanski primer, sploh pomislila nisem, da takšna možnost obstaja


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 14:06:31   
mamica deklicam
še dobro, da imamo ringarajo, kjer se lahko vsak dan naučimo nekaj novegauser posted image user posted image

petea, kakor vem, gre tvoj sin v prvi razred, no ti greš pa z njimuser posted image user posted image , pa se bosta kmalu skupaj ulomke učila.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 14:34:58   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Ta punca je še vedno nima 1. razreda končanega, moj mali je pa že v 3. razredu. Pa že takrat je 3. ponavljala.


Torej že 6 let hodi v prvi razred?!? In torej bo letos kar v prvem razredu zaključila OŠ?

A si šola z njo polni kvoto števila učencev v razredu ali kako? A gre za romsko deklico?

Če vaša šola vedno tako postopa, ko šolar ne dosega ciljev, verjamem, da otroci dobijo etiketo ob ponavljanju razreda ... user posted image



Če ne poznamo ozadja je brezveze kar koli pisat, sklepat in dajat neke oznake šoli, kvotah, pripadnosti ali komer koli drugemu.

Primer sem dala zgolj in samo zato, ker ste debatirale kdaj se odloča šola in kdaj starši glede ponavljanja.

In ja, včasih bi bilo potrebno dati "po riti" kakšno tudi staršu, ne samo šoli ali otroku.
Kaj konkretnejšega pa ne bom pisala o dotičnem primeru, ker se nas ne tiče. user posted image





_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:04:35   
Paštetka
Onka, ne vem kako se tvoj otrok poćuti ob dejstvu, da nekateri otroci v razredu že berejo. Verjetno, kot drugi, ki ne znajo? Kako je to, ne vem, ker ko moj v prvem razredu ni vedel brati mi sploh na misel ni prišlo, da bi ga to vprašala, ker se nismo s tem obremenjevali, ampka vsak dan pred spanjem 5 minut bali. To je bilo pravilo in nujno potrebno. Vsak večer smo itak v postelji pravljice brali in potem je imel še on svojih 5 minut. Meni je bilo samoumevno, da se to ućijo v prvem razredu in da ni nič takega, da brati maja še ne zna. Smo pa vlekli besede vsak dan. Rojen je novembra.

Hčera se je rojena avgusta in je imela znanje branja pred vstopom v šolo enako kot sin na konu 1. Razreda. Pa se tudi nisem nikoli niti hčere vprašala kako se poćuti oz. Kako se drugi počutijo ob njej.

Mislim, da nekateri dajejo prevelik poudarek temu, kako se starši sami ob tem poćutimo, kako nebogljen ali super talent je njegov otrok. Sami se obremenjujemo in ne pustimo otroka, da se sam potegne ven, da sam razmišlja, da nam sam pove mnneje, da sam pove kako se počuti in kaj si misli, brez da bi mi to iz njega vlekli.
Eni potrebujejo več, drugi manj. In velikokrat vidim, da se straši obremenjujemo in z več in z manj in analiziramo vsako situacijo v iber. Ne vem, meni se zdi, da je potrebno večkrat otroku pustiti, da se sam prilagodi oz. Se nauči prilagajati.

Onka, iz tvojega pisanja, se mi ne zdi nič narobe s tvojim otrokom, res pa je da ga ne poznam. Iz tvojega pisanja samo sklepam, da se ti in mož preveć obremenjujeta, kaj bi bilo najboljše za tvojega otroka. Vsi želimo najboljše svojim otrokom, vendar to kar včasih naredimo, ni nujno, da je najboljše zanj. Vem pa iz izkušenj, da tisti, ki so morali več vložiti v delo v šoli, so bili kasneje v življenju bolj uspešni, ker so bili bolj žilavi in so se znali znajti, prilagoditi.

In če se vrnem nazaj k mojima otrokoma. Sine recimo še vedno rabi precej pomoći (predvsem, da ugotovi kako se učiti) in priganjanja od mene, da dosega dobre ocene. Hčera recimo, pa dela vse sama in sploh ne vem kaj se ućijo. Vsak je otrok je razred zase in zato menim, da jim lahko samo pomagamo, da ne razmišljamo namesto njih. Igrali bi se itak vsi. In čisto nič niso bogi v vrtcu, ko še sami ne jejo, hodijo, spijo, ...in ne v šoli, ko še ne znajo brati, pisati, ... Ubogi so največkrat zaradi nas, staršev, ker mi tako mislimo, se nam smilijo in posledično se tako največkrat potem tudi obnašajo.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:38:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Naj omenim, da imam dva otroka, ki sta že šli v prvi razred devetletke. V prvem razredu devetletke pred 8 leti niso jemali niti ene črke. Ena od njiju je bila rojena januarja. To se pravi, da se je začela učiti črke 1,5 leta kasneje. Prvič, ker je bila januarc, drugič pa, ker so jemali črke šele v začetku 2 razreda, namesto na polovici 1 razreda. Problemov ni bilo z nobeno.(samo o tem šele sedaj razmišljam.)To povem zato, ker bi rada želela, da tisti starši, ki imajo rojene proti koncu leta, naj dobro razmislijo, ali je res otrok za v šolo ali ne. Jaz danes te napake ne bi več ponovila. Ker prvi razred ni to kar je bil. In ni res, da otrok ne rabi brati v prvem razredu. Pišejo celo narek, cele stavke. Dejansko v zadnjih letih prvi razred prestavili na eno leto prej.



Preveč se obremenjuješ s tem kako je bilo pred leti in kako je danes.....in preveč se obremenjuješ s tem, kaj mora otrok znati v prvem razredu......v prvem razredu so otroci, ki znajo brati in pisati ter računati pred vstopom v šolo in so otroci, ki tega še ne znajo.....in kolikor je meni znano, z vsako "skupino" otrok učiteljica drugače dela.....

Nihče se pa ne vpraša, kako se počuti moj otrok sedaj, ki ima sošolce (baje jih je ena tretjina) ki že berejo knjigice?


Po moje pretiravaš.......kot sem rekla, eni že berejo pred vstopom v šolo, eni pa še ne......starši pa si lahko delamo grozne probleme iz tega, da naš ostrok ni med top vrhom......

Jaz se tega kot starš sama nikoli nisem vprašala.....pa moj otrok do konca januarja oz. začetka februarja, ko so začeli jemati črke ni znal ne brati in ne pisati.......še zdaj ne bere tekoče, bere pa.....vendar meni je nekako jasno, da je preteklo od začetka učenja branja in pisanja šele dobre tri mesece in da ne morem od nje pričakovati, da bo tekoče brala......kljub rednemu in vsakodnevnemu branju.....napredovala pa je in ji lepo gre iz dneva v dan boljše.....


(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:44:34   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: onka

Naj omenim, da imam dva otroka, ki sta že šli v prvi razred devetletke. V prvem razredu devetletke pred 8 leti niso jemali niti ene črke. Ena od njiju je bila rojena januarja. To se pravi, da se je začela učiti črke 1,5 leta kasneje. Prvič, ker je bila januarc, drugič pa, ker so jemali črke šele v začetku 2 razreda, namesto na polovici 1 razreda. Problemov ni bilo z nobeno.(samo o tem šele sedaj razmišljam.)To povem zato, ker bi rada želela, da tisti starši, ki imajo rojene proti koncu leta, naj dobro razmislijo, ali je res otrok za v šolo ali ne. Jaz danes te napake ne bi več ponovila. Ker prvi razred ni to kar je bil. In ni res, da otrok ne rabi brati v prvem razredu. Pišejo celo narek, cele stavke. Dejansko v zadnjih letih prvi razred prestavili na eno leto prej.



Preveč se obremenjuješ s tem kako je bilo pred leti in kako je danes.....in preveč se obremenjuješ s tem, kaj mora otrok znati v prvem razredu......v prvem razredu so otroci, ki znajo brati in pisati ter računati pred vstopom v šolo in so otroci, ki tega še ne znajo.....in kolikor je meni znano, z vsako "skupino" otrok učiteljica drugače dela.....

Nihče se pa ne vpraša, kako se počuti moj otrok sedaj, ki ima sošolce (baje jih je ena tretjina) ki že berejo knjigice?


Po moje pretiravaš.......kot sem rekla, eni že berejo pred vstopom v šolo, eni pa še ne......starši pa si lahko delamo grozne probleme iz tega, da naš ostrok ni med top vrhom......

Jaz se tega kot starš sama nikoli nisem vprašala.....pa moj otrok do konca januarja oz. začetka februarja, ko so začeli jemati črke ni znal ne brati in ne pisati.......še zdaj ne bere tekoče, bere pa.....vendar meni je nekako jasno, da je preteklo od začetka učenja branja in pisanja šele dobre tri mesece in da ne morem od nje pričakovati, da bo tekoče brala......kljub rednemu in vsakodnevnemu branju.....napredovala pa je in ji lepo gre iz dneva v dan boljše.....




se strinjam z liliano, ne pretiravaj... moj je podobno... ni znal, počasi napredoval, vsak teden je opazna razlika na bolje in ne sekiram se, čeprav so eni znali brati že pred vstopom v 1. razred in moj ni znal... kmalu bodo vsi nekje enaki, ampak še vedno en odličen, en zadosten...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:48:13   
onka
Liliana, nimam razloga, da bi moj otrok "blestel". Imam pa željo, da dohaja učni načrt.
Če do jeseni ne bo znal potegovati zlogov in s tem prebrati besedo, kako bo lahko nadaljeval z malimi tiskanimi črkami in potem že kar s pisano besedo?
In ja, vadimo vsak dan, po malem, z igro kakorkoli. Otrok je dobil dobesedno odpor, ker MU NE GRE.
Je pa med najslabšimi....
Z njim se kosa deklica, ki so mamici svetovali, naj gre eno leto pozneje, pa jo je vseeno dala v šolo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:48:15   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
ampak še vedno en odličen, en zadosten...




to je bistvo celega problema: le malo staršev se še spomni tega...zdaj je moderno, da so vsi odlični....če pa ne, pa so zagotovo "posebne" potrebe v igri...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:51:32   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
ampak še vedno en odličen, en zadosten...




to je bistvo celega problema: le malo staršev se še spomni tega...zdaj je moderno, da so vsi odlični....če pa ne, pa so zagotovo "posebne" potrebe v igri...


a se ne delijo danes množično kar neke odločbe, če je otrok slabši v razredu? user posted image

bolano...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:53:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
ampak še vedno en odličen, en zadosten...




to je bistvo celega problema: le malo staršev se še spomni tega...zdaj je moderno, da so vsi odlični....če pa ne, pa so zagotovo "posebne" potrebe v igri...


Ja...nekoč je bilo v razredu pet odličnih......večina je bila pa pravdobrih......ostali pa dobri in zadostni......pa pogosto je kdo ponavljal......

danes so se pa razmere spremenile.....vendar kaj drugega lahko pričakujemo od generacij, kjer se 98 % otrok že rodi nadpovprečno nadarjenih.....ti otroci vendar morajo vsi biti odlični (po možnosti še brez kakega ekstra truda doma)......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:58:36   
srursa

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Liliana, nimam razloga, da bi moj otrok "blestel". Imam pa željo, da dohaja učni načrt.
Če do jeseni ne bo znal potegovati zlogov in s tem prebrati besedo, kako bo lahko nadaljeval z malimi tiskanimi črkami in potem že kar s pisano besedo?
In ja, vadimo vsak dan, po malem, z igro kakorkoli. Otrok je dobil dobesedno odpor, ker MU NE GRE.
Je pa med najslabšimi....
Z njim se kosa deklica, ki so mamici svetovali, naj gre eno leto pozneje, pa jo je vseeno dala v šolo.



Moj otrok hodi v prvi razred in se letos ne bodo ucili potegovati zlogov in s tem brati.
Skoda, da ga nisi vrnila prej v vrtec, sedaj je potrbno dobro premislit kaj in kako. Saj ima v soli prijatelje.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 15:59:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Liliana, nimam razloga, da bi moj otrok "blestel". Imam pa željo, da dohaja učni načrt.
Če do jeseni ne bo znal potegovati zlogov in s tem prebrati besedo, kako bo lahko nadaljeval z malimi tiskanimi črkami in potem že kar s pisano besedo?
In ja, vadimo vsak dan, po malem, z igro kakorkoli. Otrok je dobil dobesedno odpor, ker MU NE GRE.
Je pa med najslabšimi....
Z njim se kosa deklica, ki so mamici svetovali, naj gre eno leto pozneje, pa jo je vseeno dala v šolo.



Moji se je odprlo iz enega na drugi dan......dobesedno......včeraj še ni znala potegovati zlogov, danes jih pa ve.....tako je bilo....in je z groznim odporom brala, ker ji ni šlo (samo meni se ni smilila zaradi tega).....sem morala ene tri tedne precej vztrajati, da je vadila branje, ker ni želela.....in od takrat, ko se ji je pa "odprlo", pa gre sama od sebe brat....prebere knjigo s knjižnice, najde doma knjige in bere, bere stripe......



Je pa še nekaj otrok v razredu, ki jim to še vedno dela probleme.......

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
25.5.2014 16:23:01   
onka
Ja, res je, imam občutek, da otrok dobi etiketo "ponavljalca".
Bolje da ga forsiramo naprej, pa kaj, če ne zmore, saj v drugem letu vseeno praviloma napreduje, pol mu bodo pa itak kaj šenkal, v petem razredu se pa ponavadi "pogliha" starostna razlika in nazadovanje. Sicer pa en mora biti zadnji.


< Sporočilo je popravil onka -- 25.5.2014 16:38:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
25.5.2014 18:59:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu onka)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?