|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec v AT
27.6.2014 10:22:17   
malaMravljica
patrino, seveda me ni zadevla pamet v taki kolicini kot tebe. Da poberem vso pamet sveta kot ti, madonca ja, to traja. Se sploh beres kdaj kaj napises, to kar kipi pamet iz tvojih stavkov.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:30:12   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

moj mi je pri 4 enkrat s kolesom tak pobegnil, sem se drla za njim, tekla za njim pa nič...frajer je šel po svoje...ko sem ga dobila, je dvignil eno konkretno po riti (seveda na vsesplošno zgrašanje dveh mamic, ki sta imele otroke še v vozičku user posted image ) in to se ni ponovilo nikoli več.

torej moj je to naredil samo enkrat: privič, zadnjič in nikoli več....ker pri vprašanju varnosti, je ena čez rit manj škodljiva, kot pa da bi ga zbil avto...

torej moj je to naredil samo enkrat: privič, zadnjič in nikoli več....ker pri vprašanju varnosti, je ena čez rit manj škodljiva, kot pa da bi ga zbil avto...

Torej tvoj je tebi to naredil prvic ,zadnjic in nikoli vec!!! Super,lepo,,,nekaterim moras dopovedovati 10000...jaz mislim,da je to pri nas ena faza,ki ga bo minila(itak


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:32:24   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Patrino, saj ga ne izolirajo kot bi imel tifus. Ce bi ga tko izolirali ga ne bi dali v drugo skupino user posted image



Patrino, saj ga ne izolirajo kot bi imel tifus. Ce bi ga tko izolirali ga ne bi dali v drugo skupino


Fora je bila v tem,da so predlagali,da gre v drugo skupino,in je sel.....nakar,klicejo,da ga pride iskat,,HALOOO::
Se pravi,lahko moz zgubi sluzbo,zaradi nesposobnih vzg.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:32:34   
reni70
Zivjo vsem skupaj,user posted image

Hvala,ker ste si uzele cas,in pokomentirale mojo objavo..
Torej,prebrala sem vsa vasa mnenja..
Na nekatera pa bom odg.,ker me ocitno nekatere res niso dobro razumele kaj v bistvu sprasujem.

Mi zivimo v velikem mestu,kjer je res zelo prometno,torej tudi,ko hodis po plocniku je med bloki veliko garaz,in nekateri vozniki nimajo dobrega pregleda ,ko speljejo ven iz avtom...ni problem,ce hodi lepo zraven mene,problem je ce tece naprej....prvic ko mi je tekel naprej sem ga potsteno cez rit!Veliko oz vsak dan se o tem pogovarjava,da je cesta nevarna in kaj se lahko zgodi...





(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:35:53   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Toliko kot jaz poznam nas vrtec si mislim, da bi v takem primeru takega otroka pustili v eni drugi skupini v vrtcu.

Tega se ne sme početi in jaz bi tisti vzgojiteljici lepo povedala svoje. Pa naj gre delat v vojsko, kjer bodo vsi strumno in na enkrat korakali. Mi imamo v sinovi skupini integriranega gibalno oviranega otroka, pa zaradi njega tudi ne hodijo po stopnicah, hudih klancih in težko prehodnih potkah. Nikoli ga ne pustijo v vrtcu, ker pač zaradi njega ne morejo povsod kamor jim pade na pamet.Pa tudi nekaj precej divjih fantičev in deklet je v skupini in tiste za roke primeta vzg. in pomočnica in lepo gredo na sprehod. Nikoli jih ne slišiš, da bi se pritoževali, da jih ne zmoreta poštimati. Treba je gledati na celotno skupino in ne le na tiste, ki zmorejo in hočejo zadostiti nekim standardom, ki si jih vzgojiteljica ustvari, da ji je lažje.Vsi so enako pomembni. Seveda verjetno ni najbolj lahko ves čas iste opozarjati, da se držijo kolone in paziti na to, da ti kdo kam ne odbrzi. Vendar zato so tam. A mu zato, če ne bi jedel lepo in bi popackal mizo , naslednjič tudi jesti ne bi dale?
Seveda je treba malčka tudi doma krepko trdo prijeti, če luta okrog in spravlja sebe in druge v nevarnost. Vendar to še ne pomeni, da ga je v vrtcu treba izolirati, kot bi imel tifus.
Kot bi bili v S Koreji.

Seveda je treba malčka tudi doma krepko trdo prijeti, če luta okrog in spravlja sebe in druge v nevarnost


Se strinjam s teboj,,,jaz ne odstopam,meni ne tece vec naprej,da mi lepo roko in basta..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:36:20   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Toliko kot jaz poznam nas vrtec si mislim, da bi v takem primeru takega otroka pustili v eni drugi skupini v vrtcu.

Tega se ne sme početi in jaz bi tisti vzgojiteljici lepo povedala svoje. Pa naj gre delat v vojsko, kjer bodo vsi strumno in na enkrat korakali. Mi imamo v sinovi skupini integriranega gibalno oviranega otroka, pa zaradi njega tudi ne hodijo po stopnicah, hudih klancih in težko prehodnih potkah. Nikoli ga ne pustijo v vrtcu, ker pač zaradi njega ne morejo povsod kamor jim pade na pamet.Pa tudi nekaj precej divjih fantičev in deklet je v skupini in tiste za roke primeta vzg. in pomočnica in lepo gredo na sprehod. Nikoli jih ne slišiš, da bi se pritoževali, da jih ne zmoreta poštimati. Treba je gledati na celotno skupino in ne le na tiste, ki zmorejo in hočejo zadostiti nekim standardom, ki si jih vzgojiteljica ustvari, da ji je lažje.Vsi so enako pomembni. Seveda verjetno ni najbolj lahko ves čas iste opozarjati, da se držijo kolone in paziti na to, da ti kdo kam ne odbrzi. Vendar zato so tam. A mu zato, če ne bi jedel lepo in bi popackal mizo , naslednjič tudi jesti ne bi dale?
Seveda je treba malčka tudi doma krepko trdo prijeti, če luta okrog in spravlja sebe in druge v nevarnost. Vendar to še ne pomeni, da ga je v vrtcu treba izolirati, kot bi imel tifus.
Kot bi bili v S Koreji.

podpis!

jaz bi rekla vzojiteljici, da ga naj ona drži za roko, ko gredo na sprehod. se mi pa mali smili. bog ve če razume toliko jezik in če razume zakaj pristane v drugi skupini user posted image jaz bi se pogovorila z njim. saj s 4 letnikom se da marsikaj zmenit


podpis!

jaz bi rekla vzojiteljici, da ga naj ona drži za roko, ko gredo na sprehod. se mi pa mali smili. bog ve če razume toliko jezik in če razume zakaj pristane v drugi skupini jaz bi se pogovorila z njim. saj s 4 letnikom se da marsikaj zmenit


Meni je tud logicno,da bi mu dala lahko roko..Vse razume nemsko in vse vec tudi govori.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:36:30   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mene pa zanima, zakaj vse prelagate odgovornost za vzgojo tega mulca na vzgojiteljicouser posted image

mati in ata ga morata naučiti, da ne uhaja. saj uhaja tudi njima...če ste spregledale.....

saj vam ne bodo drugi dece učili osnovnih stvari user posted image

Aja? Mislim, da se bolj ali manj vsi tule zavedamo, da se vzgoja začne za domačimi zidovi. Tule je bolj govora o vzg. strokovnosti oz. o njeni nestrokovnosti. Vsaj kar se mene tiče.


o kakšni strokovnosti?*
ker se je odločila, da ga ne bo vzela zraven, ker je nevaren....samo pri nas si bog ne daj upati kaj takega naredit, ker moj sonček pa že ni tak ....ne?
zakaj bi bili ostali vodljivi otroci prikrajšani za lepote sprehoda, ker se mora njihova vzgojiteljica posvečati izključno enemu? a to pa bi bilo fer do drughi? ja, ker ti drugi niso vaši.
pri nas bi jo presrani starši živo pojedli.

saj mu bo sčasoma klinilo, zakaj ne sme zraven.



o kakšni strokovnosti?*
ker se je odločila, da ga ne bo vzela zraven, ker je nevaren....samo pri nas si bog ne daj upati kaj takega naredit, ker moj sonček pa že ni tak ....ne?
zakaj bi bili ostali vodljivi otroci prikrajšani za lepote sprehoda, ker se mora njihova vzgojiteljica posvečati izključno enemu? a to pa bi bilo fer do drughi? ja, ker ti drugi niso vaši.
pri nas bi jo presrani starši živo pojedli.

saj mu bo sčasoma klinilo, zakaj ne sme zraven.


Ti se pa ocitno rabis naucit, malo bolj nezene besede user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:36:36   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V civilizaciji in med konkretnimi strokovnimi kadri, se to ureja malo bolj človeško. Pritisne se na odgovorne- na starše ( pogovor, povabilo v vrtec in spremstvo pri sprehodu, da starš vidi problematiko na licu mesta, ...), nikoli s takimi fašističnimi in za kvazi varnost drugih otrok, skritimi metodami na otroka. Tudi strokovni kadri naj bi bili otrokom zgled. Jaki zgled. Ko se nekdo ne obnaša ustrezno, ga dajmo odstranit.
Kot sem že rekla, starši so tisti- prvi in najpomembnejši pri vzgoji. Strokovni pedagoški kadri naj bi bili staršem v pomoč, če jim je resnično do tega, da se otroka vzgoji v družbeno sprejemljivo odraslo osebo. Če pa jim vsako odstopanje otroka predstavlja le moteči faktor, ki ga je treba zradirati- potem pa - aleluja za naše slovenske vzgojiteljice. Drugače pa- med nami povedano- tudi v Avstriji takih metod starši niti pod razno ne podpirajo in jih k sreči kot je meni znano pedagoški kadri nič bolj masovno ne izvajajo kot pri nas. Imaš pa takšne in drugačne strokovne delavce povsod. In večina staršev jim ne ploska, njihovi otroci pa tudi na račun vzg. " strokovnih" metod niso nič bolj vzgojeni. Prej obratno.




Meni se to, da so ga dali v drugo skupino ne zdi nič kaj tako neciviliziranega, nestrokovnega, fašističnega (da ne uporabljam še drugih melodramatičnih izrazov, ki se jih poslužuješ).....starši so bili že večkrat obveščeni, da so z otrokom problemi, mogoče so bili celo pozvani, da skupno rešijo problematiko.......opozorjeni so bili tudi, kot sem razbrala, da bo otrok ostal v drugi skupini, če se stanje ne popravi......

Tudi v našem vrtcu je morala vzgojiteljica izključiti enega fantka iz pevskega zbora......in to je storila tako, da je staršem povedala, da njihov otrok pa ne bo več hodil k pevskemu zboru, ker je za druge moteč.....ker ne morejo nič narediti......seveda je to storila po nekaj mesečnem dopovedovanju staršem, da pa se ne more zdaj 20 otrok prilagajati njihovemu otroku in kričati, dirjati, suvati druge......pomanjkanje strokovnosti.....? Ne bi rekla.....še več take strokovnosti bi bilo dobrodošlo v naših šolah in vrtcih, ko razvajena deca terorizirajo (da se tudi jaz malo poslužim tvoje dramatičnostiuser posted image ) poleg drugih otrok še vzgojitelje in učitelje, ki se ne upajo ustrezno strokovno ukrepati (bojda zaradi sistema) in običajno raje uredijo tako, da se zaradi enega razvajenega mulca cela skupina ne bo s kolesi peljala po kolesarski stezi, ampak bodo raje ostali na dvorišču v vrtcu.......in je volk sit in koza cela, pa vsi kao srečni in zadovoljni zaradi strokovnosti pedagoške osebe, ki dela po liniji najmanjšega odpora.......

In v avstrijskih vrtcih (baje tudi po ostalih vrtcih po Evropi) ima vrtec bolj varstveno funkcijo in ni danega toliko poudarka na suportu staršem pri vzgoji in izobraževanju otrok.....zato so tudi tam vzgojiteljice bistveno manj pedagoško izobražene kot pri nas (kaj je zdaj bolj strokovno, bi se dalo razglabljati), kjer je praktično nemogoče, da peljeta otroke na sprehod dve pomočnici vzgojiteljice s srednjo šolo, mora biti obvezno dipl. vzgojiteljica zraven.....v Avstriji pa temu ni tako.......v Sloveniji smo iz vrtca naredili itak eno samo zmenjšavo, kjer se praktično sploh ne ve, čemu je vrtec namenjen....in izgleda eni mislijo, da vrtec mora vzgajati otroka po "recepturi" vsakega posameznega starša......


In v avstrijskih vrtcih (baje tudi po ostalih vrtcih po Evropi) ima vrtec bolj varstveno funkcijo in ni danega toliko poudarka na suportu staršem pri vzgoji in izobraževanju otrok.....zato so tudi tam vzgojiteljice bistveno manj pedagoško izobražene kot pri nas (kaj je zdaj bolj strokovno, bi se dalo razglabljati), kjer je praktično nemogoče, da peljeta otroke na sprehod dve pomočnici vzgojiteljice s srednjo šolo, mora biti obvezno dipl. vzgojiteljica zraven.....v Avstriji pa temu ni tako.......v Sloveniji smo iz vrtca naredili itak eno samo zmenjšavo, kjer se praktično sploh ne ve, čemu je vrtec namenjen....in izgleda eni mislijo, da vrtec mora vzgajati otroka po "recepturi" vsakega posameznega starša......


Pomocnica vzg.ima v Avstriji opravljen 3 .mesecni tecaj.....Tako,da vrtci v At,res niso prevec ok...povem iz lastnih izkusenj.in kar slisim od drugih

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:36:43   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V civilizaciji in med konkretnimi strokovnimi kadri, se to ureja malo bolj človeško. Pritisne se na odgovorne- na starše ( pogovor, povabilo v vrtec in spremstvo pri sprehodu, da starš vidi problematiko na licu mesta, ...), nikoli s takimi fašističnimi in za kvazi varnost drugih otrok, skritimi metodami na otroka. Tudi strokovni kadri naj bi bili otrokom zgled. Jaki zgled. Ko se nekdo ne obnaša ustrezno, ga dajmo odstranit.
Kot sem že rekla, starši so tisti- prvi in najpomembnejši pri vzgoji. Strokovni pedagoški kadri naj bi bili staršem v pomoč, če jim je resnično do tega, da se otroka vzgoji v družbeno sprejemljivo odraslo osebo. Če pa jim vsako odstopanje otroka predstavlja le moteči faktor, ki ga je treba zradirati- potem pa - aleluja za naše slovenske vzgojiteljice. Drugače pa- med nami povedano- tudi v Avstriji takih metod starši niti pod razno ne podpirajo in jih k sreči kot je meni znano pedagoški kadri nič bolj masovno ne izvajajo kot pri nas. Imaš pa takšne in drugačne strokovne delavce povsod. In večina staršev jim ne ploska, njihovi otroci pa tudi na račun vzg. " strokovnih" metod niso nič bolj vzgojeni. Prej obratno.




Meni se to, da so ga dali v drugo skupino ne zdi nič kaj tako neciviliziranega, nestrokovnega, fašističnega (da ne uporabljam še drugih melodramatičnih izrazov, ki se jih poslužuješ).....starši so bili že večkrat obveščeni, da so z otrokom problemi, mogoče so bili celo pozvani, da skupno rešijo problematiko.......opozorjeni so bili tudi, kot sem razbrala, da bo otrok ostal v drugi skupini, če se stanje ne popravi......

Tole , Lili, ti predvidevaš, ker avtorica ni napisala, da so bili že večkrat pozvani, opozorjeni itd. Če se je to zgodilo, potem gre tu resnično za izhod v sili iz strani vzg. vendar še vedno pravim, da bi se to dalo urediti na bolj human način kot z odstranitvijo iz oddelka.

Tudi v našem vrtcu je morala vzgojiteljica izključiti enega fantka iz pevskega zbora......in to je storila tako, da je staršem povedala, da njihov otrok pa ne bo več hodil k pevskemu zboru, ker je za druge moteč.....ker ne morejo nič narediti.....
Pevski zbor v vrtcu je obogatitvena dejavnost in ne sodi v dnevno rutino tako kot gibanje na prostem. Zanj se odločijo otroci skupaj s starši in je prostovoljno. Gibanje na prostem, pa je del vsakdanjika in je za otrokovo zdravje nujno. Če otrok ne bo obiskoval "krožka" , ni primerljivo s tem, da bo na mesto na zraku dneve preživljal v zaprtem prostoru v drugem oddelku.

še več take strokovnosti bi bilo dobrodošlo v naših šolah in vrtcih, ko razvajena deca terorizirajo (da se tudi jaz malo poslužim tvoje dramatičnostiuser posted image ) poleg drugih otrok še vzgojitelje in učitelje, ki se ne upajo ustrezno strokovno ukrepati (bojda zaradi sistema)

Se strinjam, da več strokovnosti na tem področju ne bi škodilo tudi pri nas, vendar ne take. Temu žal ne moreš reči strokovnost, temveč izhod v sili oz pomanjkanje interesa, da se zadeva res reši v prid vseh in ne le v prid vzg.. Dalo bi se to precej drugače, dolgoročno bolj učinkovito in ne tako necivilizirano urediti.

in običajno raje uredijo tako, da se zaradi enega razvajenega mulca cela skupina ne bo s kolesi peljala po kolesarski stezi, ampak bodo raje ostali na dvorišču v vrtcu.......in je volk sit in koza cela, pa vsi kao srečni in zadovoljni zaradi strokovnosti pedagoške osebe, ki dela po liniji najmanjšega odpora.......


No, o tem govorim. To je pač druga skrajnost in zopet plat, kjer je pomanjkanje strokovnosti in rine na plan sistem dela po liniji najmanjšega upora. V takem primeru, bi se dalo zadevo rešiti z večimi spremljevalci ( osebno bi za spremstvo nediscipiniranega otroka pozvala njegovega starša), z obračanjem na predpostavjene in s pozivom vodstvenega kadra, da zadevo razloži staršem, če ne upoštevajo učiteljice, z osveščanjem staršev in otrok z obiskom policista v šoli, ki lahko posebej poudari pereče zadeve ( pri nas smo imeli to). Da se. če se le hoče. In to na tak način, da so res vsi bolj kot ne zadovoljni.

In v avstrijskih vrtcih (baje tudi po ostalih vrtcih po Evropi) ima vrtec bolj varstveno funkcijo in ni danega toliko poudarka na suportu staršem pri vzgoji in izobraževanju otrok.....zato so tudi tam vzgojiteljice bistveno manj pedagoško izobražene kot pri nas (kaj je zdaj bolj strokovno, bi se dalo razglabljati), kjer je praktično nemogoče, da peljeta otroke na sprehod dve pomočnici vzgojiteljice s srednjo šolo, mora biti obvezno dipl. vzgojiteljica zraven.....v Avstriji pa temu ni tako.......v Sloveniji smo iz vrtca naredili itak eno samo zmenjšavo, kjer se praktično sploh ne ve, čemu je vrtec namenjen....in izgleda eni mislijo, da vrtec mora vzgajati otroka po "recepturi" vsakega posameznega starša......

Na to lahko rečem le še enkrat: Hvala Bogu, da živim tule in da so moji otroci bili in so deležni našega varstveno- izobraževalnega sistema. Kjer te že na vratih pozdravi bistvo kurikuluma, ki je bil sprejet pred leti: vsak otrok je individuum in je v skladu s tem treba z otroki ravnati. In zato najverjetneje v naših logih ni dovolj, da imajo vzg. le šnel kurze tako kot na drugi strani Alp. Aleluja.



Na to lahko rečem le še enkrat: Hvala Bogu, da živim tule in da so moji otroci bili in so deležni našega varstveno- izobraževalnega sistema. Kjer te že na vratih pozdravi bistvo kurikuluma, ki je bil sprejet pred leti: vsak otrok je indivi

duum in je v skladu s tem treba z otroki ravnati. In zato najverjetneje v naših logih ni dovolj, da imajo vzg. le šnel kurze tako kot na drugi strani Alp. Aleluja.


user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:37:16   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

pri naši vzgojiteljici gotovo ne bi bilo tako, pa ne, da je takšen zmaj ampak enostavno ima red in pika. To se od strokovno usposabljene osebe tudi pričakuje, da bo znala obvladat otroke. Če bi imel tamal neke vedenjske motnje verjamem, da ga ne more skos nekaj posebej servisirat, ampak vzgojiteljice imajo ponavadi še večji red kot ga imamo starši doma. Vseeno imamo premalo informacij kolk je pravzaprav problematičen tamali, samo iz tega opisa se mi ne zdi kaj posebej. Razen če je to njihov način dela, da želijo, da ga predvsem vidva obvaldata, ne da se oni s tem ukvarjajo - kar je po eni strani prav, ampak še vedno so tistih 8 ur oni odgovorni zanj in skoraj ne morem verjeti, da ga ne bi mogli obvladati.
Predvidevam še niste dolgo tam, mogoče ima še dodatno krizo, tako, da tole porivanje v drugo skupino za moje pojme ni najboljši način, ampak nisem jaz njegova vzgojiteljica, da bi presojala o tem.

pri naši vzgojiteljici gotovo ne bi bilo tako, pa ne, da je takšen zmaj ampak enostavno ima red in pika. To se od strokovno usposabljene osebe tudi pričakuje, da bo znala obvladat otroke. Če bi imel tamal neke vedenjske motnje verjamem, da ga ne more skos nekaj posebej servisirat, ampak vzgojiteljice imajo ponavadi še večji red kot ga imamo starši doma. Vseeno imamo premalo informacij kolk je pravzaprav problematičen tamali, samo iz tega opisa se mi ne zdi kaj posebej. Razen če je to njihov način dela, da želijo, da ga predvsem vidva obvaldata, ne da se oni s tem ukvarjajo - kar je po eni strani prav, ampak še vedno so tistih 8 ur oni odgovorni zanj in skoraj ne morem verjeti, da ga ne bi mogli obvladati.
Predvidevam še niste dolgo tam, mogoče ima še dodatno krizo, tako, da tole porivanje v drugo skupino za moje pojme ni najboljši način, ampak nisem jaz njegova vzgojiteljica, da bi presojala o tem.


Nima nobenih vedenjskih motenj,v vrtecu je pridn,

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:37:23   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Aja, pa še to- praviš, da ga je vzg. hotela dati v drugo skupino, potem pa čez čas klicala moža naj pride ponj. Dol padeš. Že s tega se vidi, da je ženska malo tako...


to ti narobe bereš. je pa res, da ful zmedeno piše..

Tovarisica me je opozorila,in rekla,da ga naslednjic ne bodo vec uzeli s seboj...Ravno pred kratkim so imeli en izlet,povedela mi je da on ne more zraven,ker se boji da ne bo kaj narobe...Moz ga je peljal v vrtec predlagala je da ostane v drugi skupini,,,na kar moz hodi iz vrtca domov,pozvoni tel.in pravijo da ga mora pridet iskat...

- torej, imeli so izlet in incident.
- opozorjeni so bili, da naslednjič ne more zraven, če bo tako
- predlagala je da ostane v drugi skupini, ko bo izlet (ni ga tja dala).
- klicala je, da ga pride iskat, ker je spet delal štalo (verjetno še preden so bili nekje stran od vrtca)

Očitno sem vse prav razumela.Ona je predlagala drugo skupino- že v startu. in ga očitno s tem namenom vzela. Ker se ji s kolegico najverjetneje ni izšlo (predvidevam tako kot ti,saj nikjer ne piše, to kar ti predvidevaš, da je mali delal štalo, ko ga je vseeno hotela vzeti s sabo),tako kot je mislila in predlagala ( kar se ne čudim), se ga je hotela lepo nestrokovno znebiti in je poklicala očka nazaj. Če bi bila na njenem mestu , sori, bi bilo mene osebno sram.
Možno je seveda, da je zgodba prirejena in manjka še marsikaj, vendar iz avtoričinega posta lahko razumeš le to.

Očitno sem vse prav razumela.Ona je predlagala drugo skupino- že v startu. in ga očitno s tem namenom vzela. Ker se ji s kolegico najverjetneje ni izšlo (predvidevam tako kot ti,saj nikjer ne piše, to kar ti predvidevaš, da je mali delal štalo, ko ga je vseeno hotela vzeti s sabo),tako kot je mislila in predlagala ( kar se ne čudim), se ga je hotela lepo nestrokovno znebiti in je poklicala očka nazaj. Če bi bila na njenem mestu , sori, bi bilo mene osebno sram.
Možno je seveda, da je zgodba prirejena in manjka še marsikaj, vendar iz avtoričinega posta lahko razumeš le to.


Tocno tako ,,,user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 2:37:29   
reni70

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Aja, pa še to- praviš, da ga je vzg. hotela dati v drugo skupino, potem pa čez čas klicala moža naj pride ponj. Dol padeš. Že s tega se vidi, da je ženska malo tako...


to ti narobe bereš. je pa res, da ful zmedeno piše..

Tovarisica me je opozorila,in rekla,da ga naslednjic ne bodo vec uzeli s seboj...Ravno pred kratkim so imeli en izlet,povedela mi je da on ne more zraven,ker se boji da ne bo kaj narobe...Moz ga je peljal v vrtec predlagala je da ostane v drugi skupini,,,na kar moz hodi iz vrtca domov,pozvoni tel.in pravijo da ga mora pridet iskat...

- torej, imeli so izlet in incident.
- opozorjeni so bili, da naslednjič ne more zraven, če bo tako
- predlagala je da ostane v drugi skupini, ko bo izlet (ni ga tja dala).
- klicala je, da ga pride iskat, ker je spet delal štalo (verjetno še preden so bili nekje stran od vrtca)

- torej, imeli so izlet in incident.
- opozorjeni so bili, da naslednjič ne more zraven, če bo tako
- predlagala je da ostane v drugi skupini, ko bo izlet (ni ga tja dala).
- klicala je, da ga pride iskat, ker je spet delal štalo (verjetno še preden so bili nekje stran od vrtca)


Vse si narobe razumela.....sory

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 9:39:02   
Hope2
Zanimivo, kar naenkrat se zgodba spremeni.

Kar naenkrat so vse vzgojiteljice nesposobne, zaradi 1 samega otroka. Zanimivo da v obeh zgodbah so vsi ostali otroci pridni in lepo hodijo. Ni tezav- dejansko kaze vse na nesposobnost vzgojiteljic.

V nasih vrtcih (ne slovenija) vzgojiteljice tudi opravijo le nekaj mesecni tecaj, pomocnice se niti to ne. Pa so usposobljene in bolj strokovne kot nekatere v Slo vrtcih. Vecletno solanje nima veze s sposobnostjo in odlicnostjo vzgojiteljice. Glede na strokovnost in vecletno solanje slovenskih vzgojiteljev, bi sklepal, da v slovenskih vrtcih ne bo nobenga problema.... pa jih je ze sama RR polna, pa vsako leto vsaj 3 kruti primerov pridejo v javnost.

Ce je primer tako problematicen in je stvar v vzgojiteljicah, ne v enem otroku, potem se problem naslovi naprej- ravnatelj. Ce pa je tako zelo nesposoben vrtec oz vzgojiteljice, bi pa bila se vesela, da bi ga premestili v drugo enoto oz drugam.

Kdo pa pravi, da niso poskusali z razlicnimi prijemi (nobenega od starsev ni bilo zraven), kdo pa ve kaj se je dejnsko dogajalo, kdo ve, ce ni bil ravno premestitev v drugo enoto en od poskusa pomaganja otroku- mogoce je tam res bolj usposobljena/strokovna vzgojiteljica, ki je hotela na lep nacin pomagat otroku, pa je se njej spodletelo?

Moj otrok je dobil 2 meseca pred koncem solskega leta (4-5 let stari otroci) v razred otroka, ki je v drugem razredu delal stalo. Gre za solo, ne vrtec, kjer je motenje drugih otrok se bolj motece in nedopustno. No, pa se je izkazalo za dobro potezo, cetudi je le 2 meseca pred koncem in cetudi je otrok se vedno neubogljiv- ampak se pocasi izboljsuje. Stars bi lahk skocil v luft, da se takemu otroku jemlje 2 meseca pred koncem domace okolje in ga daje v tuj razred z tujimi otroci.... mi bi pa lahko skocili v luft, da se takega otroka daje v nas razred in da moti nase otroke. Pa se nekaj, stvar se ne izboljsuje cez noc, ti reni pa glede na drugo zgodbo, ko se je to samo 1x zgodilo, pricakujes in skaces v luft, da so vse nesposobne.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.6.2014 9:40:13 >

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 10:11:30   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Zanimivo, kar naenkrat se zgodba spremeni.

Kar naenkrat so vse vzgojiteljice nesposobne, zaradi 1 samega otroka. Zanimivo da v obeh zgodbah so vsi ostali otroci pridni in lepo hodijo. Ni tezav- dejansko kaze vse na nesposobnost vzgojiteljic.

V nasih vrtcih (ne slovenija) vzgojiteljice tudi opravijo le nekaj mesecni tecaj, pomocnice se niti to ne. Pa so usposobljene in bolj strokovne kot nekatere v Slo vrtcih. Vecletno solanje nima veze s sposobnostjo in odlicnostjo vzgojiteljice. Glede na strokovnost in vecletno solanje slovenskih vzgojiteljev, bi sklepal, da v slovenskih vrtcih ne bo nobenga problema.... pa jih je ze sama RR polna, pa vsako leto vsaj 3 kruti primerov pridejo v javnost.

Ce je primer tako problematicen in je stvar v vzgojiteljicah, ne v enem otroku, potem se problem naslovi naprej- ravnatelj. Ce pa je tako zelo nesposoben vrtec oz vzgojiteljice, bi pa bila se vesela, da bi ga premestili v drugo enoto oz drugam.

Kdo pa pravi, da niso poskusali z razlicnimi prijemi (nobenega od starsev ni bilo zraven), kdo pa ve kaj se je dejnsko dogajalo, kdo ve, ce ni bil ravno premestitev v drugo enoto en od poskusa pomaganja otroku- mogoce je tam res bolj usposobljena/strokovna vzgojiteljica, ki je hotela na lep nacin pomagat otroku, pa je se njej spodletelo?

Moj otrok je dobil 2 meseca pred koncem solskega leta (4-5 let stari otroci) v razred otroka, ki je v drugem razredu delal stalo. Gre za solo, ne vrtec, kjer je motenje drugih otrok se bolj motece in nedopustno. No, pa se je izkazalo za dobro potezo, cetudi je le 2 meseca pred koncem in cetudi je otrok se vedno neubogljiv- ampak se pocasi izboljsuje. Stars bi lahk skocil v luft, da se takemu otroku jemlje 2 meseca pred koncem domace okolje in ga daje v tuj razred z tujimi otroci.... mi bi pa lahko skocili v luft, da se takega otroka daje v nas razred in da moti nase otroke. Pa se nekaj, stvar se ne izboljsuje cez noc, ti reni pa glede na drugo zgodbo, ko se je to samo 1x zgodilo, pricakujes in skaces v luft, da so vse nesposobne.


Ne vem kdo pravi, da so vse vzg. nesposobne. Kot sem jaz opazila, je v tem primeru govora o reakciji le ene vzg. In kje piše, da so vsi ostali angelčki in pridni kot le kaj?Praviš, da nihče ne ve kaj vse so že poskusile, ker nikogar od staršev ni bilo zraven. Kako to veš? In kako veš, da v naši ljubi deželici vse vzg. hodijo čisto brez veze par let v šolo in je po tvojem to nepotrebno. Šolanje nima nobene veze s strokovnostjo praviš?Samo dober čut za otroke, brez strokovne izobrazbe, ni dovolj.Kakor tudi strokovna izobrazba brez čuta ni veliko vredna. Oboje mora biti.Osebno sem mnenja, da država, ki kaj vlaga v strokovnost izobraževalnih kadrov in zahteva določeno stopnjo izobrazbe za delo z otroki v najrosnejšem obdobju , naredi zanje veliko več, kot pa tista, ki dopušča , da postavlja izobraževalne temelje pri otroku ( poleg staršev seveda), nek neizobražen, nepreverjen in kvazi strokoven kader.
Enkrat sva že na podobni temi prišli skupaj in že takrat sem ti povedala, da se mi vaši otroci smilijo. Kljub marsikateri , po tvoje brez veze šolani vzg. pri nas, še vedno ostajam pri istem mnenju. Ti se pa kar tolaži.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
28.6.2014 10:11:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 11:08:26   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: reni70
Pomocnica vzg.ima v Avstriji opravljen 3 .mesecni tecaj.....


Bolje 3-mesečni intenzivni in kvalitetni tečaj, kot večletno zapravljanje časa za poslušanje velepomembnih, a neuporabnih predavanj ''pomembnežev'', ki so sami sebi namen.

Imam raje v skupini 2 kvalitetni varuški kot 1 nadudlano vzgojiteljico brez občutka in izkušenj.


< Sporočilo je popravil petea -- 28.6.2014 11:18:00 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 11:14:56   
petea
Drugače pa je moje mnenje v tej temi takšno:

Glede na naslov, nejasno napisan problem, nepripravljenost avtorice za razlago težave in nejasnosti, o katerih so se spraševale nekatere forumašice, popolno odsotnost kakršnega koli opisa, ali so glede problema z vrtcem imeli sestanke, sodelovanje pri reševanju problema na nivoji starši-vzgojiteljice in o možnih drugačnih pristopih, itd., navdihnjeno pa tudi s Patrininem izborom besed o fašizmu, se mi zdi, da je tisto, kar hoče avtorica prebrati, to, da njenega otroka obravnavajo drugače, manj tolerantno, ker je tujec.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 11:20:56   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Fora je bila v tem,da so predlagali,da gre v drugo skupino,in je sel.....nakar,klicejo,da ga pride iskat,,HALOOO::
Se pravi,lahko moz zgubi sluzbo,zaradi nesposobnih vzg.

Ona pise o nesposobnih vecih vzgojiteljicah! ne o eni! Nesposobna je njegova in nesposobna je se vsaj 1 v drugi skupini, ki je klicala starse.

IZVIRNO SPOROČILO: reni7


Pomocnica vzg.ima v Avstriji opravljen 3 .mesecni tecaj.....Tako,da vrtci v At,res niso prevec ok...povem iz lastnih izkusenj.in kar slisim od drugih


Ocitno so nesposobne se vse v aut! Veliko otrok iz prekmurja (tudi nasi sorodniki) hodi v vrtce v aut in se starsi ne pritozujejo, pravzaprav so se bolj zadovoljni kot, ko so otroci hodili v slo vrtce.


Oprosti, ampak nisem nikjer rekla, da je opravljati vecletno solanje brezveze. Bom pa se vedno trdila, da vecletno solanje ne bo naredilo dolocenega cloveka usposobljenega za ucenje v vrtcu. Ce bi bilo tako, bi slo vrtci cveteli, in vsi starsi bili v rozicah in se noben ne bi pritozeval nad delom vzgojiteljic. Vsak teden pride kaka pritozba samo tu na RR. Zakaj ze, a zato ker so vse vzgojiteljice, ki so dale vecletno solanje tako strokovne? Ja, se pa strinjam, je potrebno oboje, cut in strokovnost, ampak glede na 3 mesecni tecaj v aut v primerjavi z vecletnim solanjem v slo, bi bili vsi avstrijski otroci in odrasli zahojeni narod.

Zadnji odstavek ne mislim komentirat, ker ocitno vse ves (videla in na lastni kozi okusila tudi nas sistem) in me bolj poznas kot jaz samo sebe. Cetudi ti pravis, da se tolazim, sem vesela da je temu tako, ker nisem imela ne tezav vrtcu, ne zdaj v soli, ker je moj otrok vesel, srecen, kulturen in lepo tudi akademsko napreduje, kljub temu, da ga je v vrtcu ucila vzgojiteljica iz pakistana in sri lanke, brez fakultete.

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 11:47:52   
malaMravljica
Za 3 mesecni tecaj vzg bi malo pokomentirala. Nisem se sla spuscat v temo, niti brala clankov in naredila znanstveno raziskavo, ker je vseeno le en rr forum to, povem le kar vem iz prakse. Ne vem za A vrtce, vem za njihovo sosedno drzavo, kjer so tudi dali moznost, da s 3 mesecnim tecajem zacnes kot pomocnik vzg v vrtcu. In ce gre kdo pregledat akte bo to pisalo notri in se lahko citiramo v nedogled. V reali je pa to na papirju, vzg so se temu upirali in mogoce so kje res koga tako zaposlili, ampak je to le bolj osamljen primer, v praksi tega ne delajo.
Glede na to, da se dosti potepamo po A, da poznam kar nekaj otrok, ki hodijo tam v vrtec, splosnega nezadovoljstva nisem zasledila.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 12:49:03   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Fora je bila v tem,da so predlagali,da gre v drugo skupino,in je sel.....nakar,klicejo,da ga pride iskat,,HALOOO::
Se pravi,lahko moz zgubi sluzbo,zaradi nesposobnih vzg.

Ona pise o nesposobnih vecih vzgojiteljicah! ne o eni! Nesposobna je njegova in nesposobna je se vsaj 1 v drugi skupini, ki je klicala starse.

IZVIRNO SPOROČILO: reni7


Pomocnica vzg.ima v Avstriji opravljen 3 .mesecni tecaj.....Tako,da vrtci v At,res niso prevec ok...povem iz lastnih izkusenj.in kar slisim od drugih


Ocitno so nesposobne se vse v aut! Veliko otrok iz prekmurja (tudi nasi sorodniki) hodi v vrtce v aut in se starsi ne pritozujejo, pravzaprav so se bolj zadovoljni kot, ko so otroci hodili v slo vrtce.


Oprosti, ampak nisem nikjer rekla, da je opravljati vecletno solanje brezveze. Bom pa se vedno trdila, da vecletno solanje ne bo naredilo dolocenega cloveka usposobljenega za ucenje v vrtcu. Ce bi bilo tako, bi slo vrtci cveteli, in vsi starsi bili v rozicah in se noben ne bi pritozeval nad delom vzgojiteljic. Vsak teden pride kaka pritozba samo tu na RR. Zakaj ze, a zato ker so vse vzgojiteljice, ki so dale vecletno solanje tako strokovne? Ja, se pa strinjam, je potrebno oboje, cut in strokovnost, ampak glede na 3 mesecni tecaj v aut v primerjavi z vecletnim solanjem v slo, bi bili vsi avstrijski otroci in odrasli zahojeni narod.

Zadnji odstavek ne mislim komentirat, ker ocitno vse ves (videla in na lastni kozi okusila tudi nas sistem) in me bolj poznas kot jaz samo sebe. Cetudi ti pravis, da se tolazim, sem vesela da je temu tako, ker nisem imela ne tezav vrtcu, ne zdaj v soli, ker je moj otrok vesel, srecen, kulturen in lepo tudi akademsko napreduje, kljub temu, da ga je v vrtcu ucila vzgojiteljica iz pakistana in sri lanke, brez fakultete.


Kot sem jaz razumela avtorico, je domov očka klicala ista vzg., ki ga ima drugače v vrtcu in kateri ni uspelo otroka uturiti v drugo skupino, seboj ga pa tudi ni vzela. Pa saj nima veze.
Kakor že in mimo vseh teh litanij o izobraženem kadru v tujini in pri nas ( o tem je bilo kot se mi zdi že kar nekaj tem, ki so podobno plodovite kot tiste z verskim navdihom) , je moje bistvo to, da osebno ne odobravam vzg. ravnanja v tem primeru. Vse drugo je postransko. Nima veze ali ima šnel kurz ali kot čreva dolg študij za sabo- tako se pač po moje ne sme delati. Za tako ravnanje v tem primeru( odstranitev , izolacija , klicanje staršev po prevzemu otroka, ....) ni pametnega in opravičljivega razloga.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 13:05:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Pomocnica vzg.ima v Avstriji opravljen 3 .mesecni tecaj.....Tako,da vrtci v At,res niso prevec ok...povem iz lastnih izkusenj.in kar slisim od drugih


Pomočnica vzgojiteljice v Slo pa nekaj mesecev več.....če le ima končano srednjo šolo in plača "tečaj" ga naredi vsaka.....po liniji najmanjšega odpora......pri nas je precej murinih delavk šlo delat v Ljutomer te tečaje....

Vzgojiteljica v SLO pa mora po končanem "tečaju" še študij opraviti.....da lahko varuje našega otroka medtem, ko smo mi v službi.....in ga mimogrede še izobražuje......

Poznam pa precej slovenskih staršev, ki vozijo otroke v vrtec v Avstrijo......je cenejši kot pri nas (dipl. vzgojiteljica pač več stane kot če ni dipl. in stroški dela so ipak v ceni vrtca med večjimi postavkami) in baje kvaliteteten tudi.....

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 13:10:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem jaz razumela avtorico, je domov očka klicala ista vzg., ki ga ima drugače v vrtcu in kateri ni uspelo otroka uturiti v drugo skupino, seboj ga pa tudi ni vzela. Pa saj nima veze.
Kakor že in mimo vseh teh litanij o izobraženem kadru v tujini in pri nas ( o tem je bilo kot se mi zdi že kar nekaj tem, ki so podobno plodovite kot tiste z verskim navdihom) , je moje bistvo to, da osebno ne odobravam vzg. ravnanja v tem primeru. Vse drugo je postransko. Nima veze ali ima šnel kurz ali kot čreva dolg študij za sabo- tako se pač po moje ne sme delati. Za tako ravnanje v tem primeru( odstranitev , izolacija , klicanje staršev po prevzemu otroka, ....) ni pametnega in opravičljivega razloga.


Jaz pa v tem primeru predvsem ne odobravam ravnanja mame.....že prvi post je bil napisan tako tako.....iz katerega je "sevalo", da so vsi drugi krivi, le jaz ne......naslednji mamini posti so le to potrdili.....in ker avtorica teme še vedno ni razjasnila določenih dilem, temveč je pisala le o nesposobni vzgojiteljici, osebno ne odoboravam tega in osebno mislim, da preden je vrtec oz. vzgojiteljica otroka tako fašistično izoliral v drugo skupino in klical njegovega očeta, da so tudi vsa druga sredstva (pogovori s starši, udeleževanje podivjanega fantka na sprehodih itd.) tudi izrabili......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 13:32:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: reni70
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
torej: ...


Vse si narobe razumela.....sory


glede na to kako pišeš, nisem presenečena.

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 13:35:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem jaz razumela avtorico, je domov očka klicala ista vzg., ki ga ima drugače v vrtcu in kateri ni uspelo otroka uturiti v drugo skupino, seboj ga pa tudi ni vzela. Pa saj nima veze.
Kakor že in mimo vseh teh litanij o izobraženem kadru v tujini in pri nas ( o tem je bilo kot se mi zdi že kar nekaj tem, ki so podobno plodovite kot tiste z verskim navdihom) , je moje bistvo to, da osebno ne odobravam vzg. ravnanja v tem primeru. Vse drugo je postransko. Nima veze ali ima šnel kurz ali kot čreva dolg študij za sabo- tako se pač po moje ne sme delati. Za tako ravnanje v tem primeru( odstranitev , izolacija , klicanje staršev po prevzemu otroka, ....) ni pametnega in opravičljivega razloga.


Jaz pa v tem primeru predvsem ne odobravam ravnanja mame.....že prvi post je bil napisan tako tako.....iz katerega je "sevalo", da so vsi drugi krivi, le jaz ne......naslednji mamini posti so le to potrdili.....in ker avtorica teme še vedno ni razjasnila določenih dilem, temveč je pisala le o nesposobni vzgojiteljici, osebno ne odoboravam tega in osebno mislim, da preden je vrtec oz. vzgojiteljica otroka tako fašistično izoliral v drugo skupino in klical njegovega očeta, da so tudi vsa druga sredstva (pogovori s starši, udeleževanje podivjanega fantka na sprehodih itd.) tudi izrabili......


Čisto lahko, da je bilo tako. Informacij je resnično premalo- takšnih realnih. Vendar kot sem že rekla- kljub tako neustreznemu ravnanju staršev, je za moje pojme nevredno vzg. strokovnosti takšno znašanje nad otrokom. V takem primeru se po moje še bolj pritisne na starše, vendar ne preko otrokovega hrbta.To se da čisto tako človeka vredno.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: vrtec v AT
28.6.2014 14:00:51   
saragr
Eni ne razumejo pomena vrtca. Vrtec je vzgojno varstveni zavod, ki otroka čuva in ga skozi igro in dejavnosti usmerja v nadaljnje življenje, ni pa ustanova, ki bo naučila otroka osnovnih pravil obnašanja; to se otroci učijo doma. In če štiriletni mulc ne da roke, ga je potrebno ustrezno kaznovati. Moj starejši otrok je meni enkrat izmaknil roko na cesti in šel svojo smer in je priletela ena krepka po riti. Ko je to naredil v vrtcu, so ga iz sprehoda poslali nazaj v vrtec in je ostal pri kuharici in ne v kakšni drugi skupini, kjer bi se igral. Kazen je kazen in otroka se ne more kaznovati z igro v drugi skupini. Pri drugem otroku smo že zelo zgodaj začeli z učenjem kako se obnašati na cesti, tako da je že nekje pri petnajstih mesecih vedel, če mu rečem avto gre ali pa gremo na cesto, je avtomatsko dal roko. Drugače smo pa za prve sprehode izbirali manj prometne poti, da ni bilo ves čas opominjanja glede prometa in da se je počasi naučil, kaj pomeni avto in red na cesti. Z učenjem varnosti je pač treba zgodaj začeti, pri prvem smo naredili to napako, da smo ga začeli učiti šele po drugem letu, pri drugem otroku smo s tem začeli mnogo prej.
Naslova ne razumem: vrtec v AT; kaj pa ima vrtec opraviti s tem, da je otrok neposlušen?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?