|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 14:42:42   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In jaz sem sti že vsaj dvakrat konkretno povedala, kaj bi lahko ženska naredila v tem primeru ( govorim za avtoričin primer). Oz. kaj bi naredila jaz, če bi bila tam. Ponovim?user posted image Ok. No, lahko bi vzela koga od staršev (mamico, očka)tega neubogljivega otroka s seboj na sprehod, da bi na licu mesta videla, kaj on počne. Lahko bi se ( če se še ni) s starši pogovorila konkretno ob prisotnosti ravnatelja ali psihologinje, lahko bi fantka zmotivirala s tem, da bi mu rekla, da naj on vodi njo lepo čez cesto, ker je njo pač malo strah ( otroci ful padajo na to), lahko bi ga za sprejemljivo obnašanje nagradila s pohvalo itd. oz. ga spodbudila z obljubo, da bodo ob vrnitvi nazaj delali to in to, če bo šel čez cesto itd. tako kot je treba, ....in končno bi lahko pokleknila k njemu, ga pogledala v očke in mu lepo vse razložila zakaj njegovo tekanje okrog ni vredu ( da se ona boji zanj, da se lahko zaradi njega še kdo drug poškoduje, da naj pove, zakaj dela te neumnosti in ne hodi lepo, da toliko stari fantje pač niso več dojenčki...)To slednje vsaj pri mojih zelo potegne. Odkrit pogovor, kjer otrok res vidi tvojo stisko in očesni kontakt vedno naredita svoje. Če pa je otrok na drugi strani vrat ali celo v drugi igralnici, se pa oči zelo težko srečajo.user posted image

Nehaj glumit gljivo??user posted image Od kje ti to?user posted image


To poboldano ne bi dalo nobenega rezultata......

Za vse ostalo si se predhodno praktično že strinjala z mano, da je verjetno bilo storjeno in ni obrodilo sadov.......

Ta čudežni in famozni pogled v učke pa ne "pali" v prvo pri vsakem otroku......in na neki glavni cesti mogoče tudi ne.....ker 20 drugih otrok stoji zraven, na katere je tudi treba "vreči uč"......

Mater, ko tebe zdaj tu poslušam se mi zdi, da vsako budalo lahko gre za vzgojiteljico......ker je vse tako simpl in enostavno......



Sploh ni res. Ne glumi gljivouser posted image . Jaz kritiziram le ukrepe tele vzg. in pa ukrepe vaših, ki jih omenjaš ti, ki spreminjajo otroke v inventar stoječ pred vrati igralnice.


Očitno te vzgojiteljice niso tako osamljeni primeri.......malo se pozanimaj pri kolegicah, kako "obvladujejo" otroke......

Drugače pa sem že napisala, da je po moje dobro, da se izobraževalni sistem ves čas spreminja, dopolnjuje itd. Meni se to zdi prav, saj se mi zdi, da se tako izboljšuje, se popravljajo napake od prej in temu primerni so rezultati. Tako je bilo tudi z vsemi tistimi strokovnjaki iz pred časov, ki jih omenjaš. Ko so se oni izobraževali, je veljal pač takšen način poučevanja. Seveda jih je nekaj uspelo tudi pod takšnim režimom ( nekaj svetovnih inteligenc v preteklosti je poseglo v znanstvene višave tudi ob tablicah in stalni bikovki), vendar je logično, da ta izobraževalni sistem ni bil najboljši oz. očitno slabši kot sedanji, če ne bi ga furali še sedaj.


Za sedanjega praktično ne vemo kakšen še bo.....recimo še ne vemo, kakšen vpliv ima na umski razvoj otroka diplomirana vzgojiteljica v vrtcu.......drugače pa sedanji sistem itak vsako leto korenito spreminjamo......očitno ni tako dober, ker bi ga drugače furali vsaj nekaj let.......



In zakaj ne bi tole poboldano dalo nobenih rezultatov??Zagotovo bi bilo manj podobnih obtožujočih staršev tule gor, če bi se lahko na lastne oči prepričali, kaj dete v vrtcu počne oz. manj neustreznih ukrepov vzg., če bi starši pokazali oz. dobili možnost vpogleda v življenje njihovega otroka v vrtcu. Tako, da jaz sem še vedno zato, da bi se splačalo tole izvest.
Za vse ostalo se nisem ravno strinjala, da je že kao bilo izvedeno. Mogoče pogovor,pa še tisti po moje ne tako izveden ( ob prisotnosti še kakega strokovnega delavca, ravnatelja, vrtčevske psihologinje), kot sem ga predlagala jaz, kaj drugega pa sploh dvomim.
Ja kot sem že rekla, pri nas takih ukrepov v vrtcih ni ravno opaziti. Pri vas pa praviš da so. Verjetno vpliv vzgojnih metod iz Avstrijeuser posted image

Do čudežnega famoznega pogleda v oči, ni treba, da pride sredi ceste ali pa ob samem robu. Tudi ti verjetno svojega otroka ne boš prebadala v oči sredi ceste. To se po moje uredi prej ( če je do tega že prej prihajalo) oz. kasneje, ko se odmakneš na varnejše področje. Na licu mesta se otroka pač zagrabi , drži in ne dela komplikacij in scen..
In kot se meni zdi, vzg. prave vzg. ne šnelkurzarice iz glažute, naj bi bile sposobne poleg enega otroka zraven met pod nadzorom še kopico ostalih.Tako kot mora za 20 ostalih poskrbet, da so primerno nahranjeni, oblečeni, obuti itd- mora še posebej poskrbeti, da so vsi varni. Tudi takrat, ko enemu ali dvem malo meče ven. Tak je pač njihov poklic in takšnega so si izbrale.
Ja, že ves čas ti pravim, da vzg. niso zastonj tako izobražene in strokovne. In ravno zato se pri tistih, ki to niso oz. ki se jim to ne zdi potrebno dogajajo take in še slabše neumnosti.
To, da se izobr. sistem stalno spreminja, sem pa tako že povedala, da je po mojem mišljenju to nekaj koristnega, da se ne tanca ves čas na mestu in ne ponavlja istih napak.

< Sporočilo je popravil patrino -- 29.6.2014 14:55:54 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 18:00:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In zakaj ne bi tole poboldano dalo nobenih rezultatov??Zagotovo bi bilo manj podobnih obtožujočih staršev tule gor, če bi se lahko na lastne oči prepričali, kaj dete v vrtcu počne oz. manj neustreznih ukrepov vzg., če bi starši pokazali oz. dobili možnost vpogleda v življenje njihovega otroka v vrtcu. Tako, da jaz sem še vedno zato, da bi se splačalo tole izvest.
Za vse ostalo se nisem ravno strinjala, da je že kao bilo izvedeno. Mogoče pogovor,pa še tisti po moje ne tako izveden ( ob prisotnosti še kakega strokovnega delavca, ravnatelja, vrtčevske psihologinje), kot sem ga predlagala jaz, kaj drugega pa sploh dvomim.
Ja kot sem že rekla, pri nas takih ukrepov v vrtcih ni ravno opaziti. Pri vas pa praviš da so. Verjetno vpliv vzgojnih metod iz Avstrijeuser posted image



In kje je potem meja, dokler se starši lahko vtikujejo v pedagoški proces v vrtcu in kasneje v šoli.....? Kako jo postaviti.....? Torej lahko tudi učiteljica v tretjem razredu "povabi" starša na pouk, da se bo starš na lastna ušesa in oči prepričal, da otrok ne ve za 5 ampak le za 3....da ne bi recimo bilo toliko obtožujočih in vsevednih staršev tu gor.....

In verjetno imamo res vpliv z Avstrije......smo pa v globalu z vrtcem zadovoljni.......zadeve, ki se ne tičejo direktno strokovnega dela strokovnih delavk v vrtcu smo uspešno rešili na sestankih (recimo, plačljive dejavnosti v vrtcih itd...).....kljub vplivu z Avstrije in vaškemu okolju (mogoče pa ravno zaradi tega, ker je prevladala zdrava kmečka pamet) smo nekako znali vzpostaviti mejo, dokler se starš lahko vtikuje v varstveno vzgojni proces (oz. če želiš, da se bolj fino sliši, v pedagoški proces) v vrtcu......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 19:01:49   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In zakaj ne bi tole poboldano dalo nobenih rezultatov??Zagotovo bi bilo manj podobnih obtožujočih staršev tule gor, če bi se lahko na lastne oči prepričali, kaj dete v vrtcu počne oz. manj neustreznih ukrepov vzg., če bi starši pokazali oz. dobili možnost vpogleda v življenje njihovega otroka v vrtcu. Tako, da jaz sem še vedno zato, da bi se splačalo tole izvest.
Za vse ostalo se nisem ravno strinjala, da je že kao bilo izvedeno. Mogoče pogovor,pa še tisti po moje ne tako izveden ( ob prisotnosti še kakega strokovnega delavca, ravnatelja, vrtčevske psihologinje), kot sem ga predlagala jaz, kaj drugega pa sploh dvomim.
Ja kot sem že rekla, pri nas takih ukrepov v vrtcih ni ravno opaziti. Pri vas pa praviš da so. Verjetno vpliv vzgojnih metod iz Avstrijeuser posted image



In kje je potem meja, dokler se starši lahko vtikujejo v pedagoški proces v vrtcu in kasneje v šoli.....? Kako jo postaviti.....? Torej lahko tudi učiteljica v tretjem razredu "povabi" starša na pouk, da se bo starš na lastna ušesa in oči prepričal, da otrok ne ve za 5 ampak le za 3....da ne bi recimo bilo toliko obtožujočih in vsevednih staršev tu gor.....

In verjetno imamo res vpliv z Avstrije......smo pa v globalu z vrtcem zadovoljni.......zadeve, ki se ne tičejo direktno strokovnega dela strokovnih delavk v vrtcu smo uspešno rešili na sestankih (recimo, plačljive dejavnosti v vrtcih itd...).....kljub vplivu z Avstrije in vaškemu okolju (mogoče pa ravno zaradi tega, ker je prevladala zdrava kmečka pamet) smo nekako znali vzpostaviti mejo, dokler se starš lahko vtikuje v varstveno vzgojni proces (oz. če želiš, da se bolj fino sliši, v pedagoški proces) v vrtcu......


Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 19:27:35   
Izabelina
ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 20:51:09   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...


In spremljanje mam pri obiskih 25-letnih 'otrok' pri zdravnikih ... user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 20:53:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.


Misliš ali veš?

Ker tu pa se po mojem že podajaš na precej spolzka tla.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:21:16   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...

A res , to mate? Mislim, je šla tvoja s tabo? Pri meni je ni bilouser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:22:46   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...


In spremljanje mam pri obiskih 25-letnih 'otrok' pri zdravnikih ... user posted image

U Kristus a pri tebi je šla pri teh letih še zraven??user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:26:10   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.


Misliš ali veš?

Ker tu pa se po mojem že podajaš na precej spolzka tla.

Določene zadeve predvidevam, določene pač vem, ker nisem šele včeraj prilezla z jajcauser posted image Zakaj bi se podajala na spolzka tla?? Nimam ravno takega občutka. Tule sem kar stabilna- bolj mi zna drset pri kakšni politiki- tam pa tako nimam veselja stopatuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:43:03   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...


In spremljanje mam pri obiskih 25-letnih 'otrok' pri zdravnikih ... user posted image

U Kristus a pri tebi je šla pri teh letih še zraven??user posted image


Jaz sem že kar nekaj let mlajša sama urejala večino zadev, ki se je tikala mene, in sama odločala o zadevah, povezanih z mano osebno. Ti ne znam povedati točne starosti, a k zdravniku sem (večinoma) sama hodila že v OŠ. Vključno z vožnjo z avtobusom v mesto in nazaj.
In pri svojih otrocih se držim načela, da kar se lahko v ZD sami pogovorijo s sestrami, zdravniki, jim kar prepustim besedo. Kar pa se moram (še) informirati, pa seveda sama vprašam za napotke, navodila.


Moj citiran zapis se nanaša na informacije, ki sem jih v dandanašnji dobi slišala od zdravstvenega osebja. V več ustanovah. In se nanaša na 'odrasle' otroke iz drugih družin, ne iz naše.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:46:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
delusional in dogmatična kot ponavadi, vidim. upam, da se dobro spušiš tukaj, da doma ne trpijo preveč.

user posted image hja, kaj češ- eni tako drugi drugače. Ti , Matejči, kdaj si boš pa ti kakšno sprostitev našla? Po branju tvojih postov jo zgleda krepko potrebuješ user posted image


zakaj bi jaz to potrebovala? ti si tista, ki se na tej temi virtualno onegavlja z najmanj tremi naenkrat..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 21:49:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.


Misliš ali veš?

Ker tu pa se po mojem že podajaš na precej spolzka tla.

Določene zadeve predvidevam, določene pač vem, ker nisem šele včeraj prilezla z jajcauser posted image Zakaj bi se podajala na spolzka tla?? Nimam ravno takega občutka. Tule sem kar stabilna- bolj mi zna drset pri kakšni politiki- tam pa tako nimam veselja stopatuser posted image


O politiki na tem forumu ni preveč zaželjeno kaj preveč podrobno diskutirati, tako da se bom držala tega. user posted image

Glede prisotnosti staršev pri pouku pa imam zelo odklonilno mnenje. Predvsem zaradi izkrivljanja dejanskega obnašanja otrok v prisotnosti staršev (v boljšo ali slabšo smer).
Mislim - s temi zadevami namreč res nimam izkušenj in tudi ne želje po podrobnejšem poznavanju področja - da bi v primeru nezaželjenega obnašanja otrok bilo bolj smiselno,da ga oz. jih opazuje kakšna neodvisna oseba, npr. pedagoški ali drug strokovni delavec, ki bo tudi znal oceniti dinamiko dogajanja.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 22:40:57   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja in zaradi tega imamo potem mame na informativnih dnevih za vpis na faks in morda tud na govorilnih urah na faksu...


In spremljanje mam pri obiskih 25-letnih 'otrok' pri zdravnikih ... user posted image

U Kristus a pri tebi je šla pri teh letih še zraven??user posted image


Jaz sem že kar nekaj let mlajša sama urejala večino zadev, ki se je tikala mene, in sama odločala o zadevah, povezanih z mano osebno. Ti ne znam povedati točne starosti, a k zdravniku sem (večinoma) sama hodila že v OŠ. Vključno z vožnjo z avtobusom v mesto in nazaj.
In pri svojih otrocih se držim načela, da kar se lahko v ZD sami pogovorijo s sestrami, zdravniki, jim kar prepustim besedo. Kar pa se moram (še) informirati, pa seveda sama vprašam za napotke, navodila.


Moj citiran zapis se nanaša na informacije, ki sem jih v dandanašnji dobi slišala od zdravstvenega osebja. V več ustanovah. In se nanaša na 'odrasle' otroke iz drugih družin, ne iz naše.

No vidiš jaz tudi nekaj podobnega.
Pa vseeno ne vidim nič napačnega, če se na predlog ali prošnjo vzg. starš malo bolj zanima kaj njegovo dete počne v vrtcu oz. oš in se po potrebi na lastne oči prepriča. Tu se ne pogovarjamo o polnoletnih študentih in dijakih z brki , temveč večinoma o predšolcih. in vse to z namenom, da bodo v dijaških in študentskih časih večino zadevščin že znali početi samostojno.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 22:46:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
delusional in dogmatična kot ponavadi, vidim. upam, da se dobro spušiš tukaj, da doma ne trpijo preveč.

user posted image hja, kaj češ- eni tako drugi drugače. Ti , Matejči, kdaj si boš pa ti kakšno sprostitev našla? Po branju tvojih postov jo zgleda krepko potrebuješ user posted image


zakaj bi jaz to potrebovala? ti si tista, ki se na tej temi virtualno onegavlja z najmanj tremi naenkrat..

Matejči, Matejči , pa daj se no sprosti no.Vidiš, zaradi takšnih sfrustriranih komentarjev mi deluješ v krizi. user posted image Zdaj si pa še malo vulgarna no. Tale poboldan izraz zgoraj v naših koncih pomeni dejanje, ki ga jaz definitivno ne izvajam tule goruser posted image
A mogoče pri vas to pomeni kaj drugega? Mogoče nekaj v tem smislu da izmenjujem znanstveno mnenje o določeni zadeviuser posted image no s tem se pa strinjam.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 22:50:21   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.


Misliš ali veš?

Ker tu pa se po mojem že podajaš na precej spolzka tla.

Določene zadeve predvidevam, določene pač vem, ker nisem šele včeraj prilezla z jajcauser posted image Zakaj bi se podajala na spolzka tla?? Nimam ravno takega občutka. Tule sem kar stabilna- bolj mi zna drset pri kakšni politiki- tam pa tako nimam veselja stopatuser posted image


O politiki na tem forumu ni preveč zaželjeno kaj preveč podrobno diskutirati, tako da se bom držala tega. user posted image

Glede prisotnosti staršev pri pouku pa imam zelo odklonilno mnenje. Predvsem zaradi izkrivljanja dejanskega obnašanja otrok v prisotnosti staršev (v boljšo ali slabšo smer).
Mislim - s temi zadevami namreč res nimam izkušenj in tudi ne želje po podrobnejšem poznavanju področja - da bi v primeru nezaželjenega obnašanja otrok bilo bolj smiselno,da ga oz. jih opazuje kakšna neodvisna oseba, npr. pedagoški ali drug strokovni delavec, ki bo tudi znal oceniti dinamiko dogajanja.


Tudi jaz sem tega mnenja, predvsem zato , ker starši v večini težko objektivno gledamo na obnašanje svojega otroka, da o pomanjkanju strokovnosti ne govorim. Vendar pa se mi zdi, da je zakonsko gledano to dovoljeno in nekateri verjetno to izvajajo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: vrtec v AT
29.6.2014 23:44:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
delusional in dogmatična kot ponavadi, vidim. upam, da se dobro spušiš tukaj, da doma ne trpijo preveč.

user posted image hja, kaj češ- eni tako drugi drugače. Ti , Matejči, kdaj si boš pa ti kakšno sprostitev našla? Po branju tvojih postov jo zgleda krepko potrebuješ user posted image


zakaj bi jaz to potrebovala? ti si tista, ki se na tej temi virtualno onegavlja z najmanj tremi naenkrat..

Matejči, Matejči , pa daj se no sprosti no.Vidiš, zaradi takšnih sfrustriranih komentarjev mi deluješ v krizi. user posted image Zdaj si pa še malo vulgarna no. Tale poboldan izraz zgoraj v naših koncih pomeni dejanje, ki ga jaz definitivno ne izvajam tule goruser posted image
A mogoče pri vas to pomeni kaj drugega? Mogoče nekaj v tem smislu da izmenjujem znanstveno mnenje o določeni zadeviuser posted image no s tem se pa strinjam.


ja, mogoče malo pokukaj v SSKJ, pa ti bo bolj jasno. mogoče celo preden napišeš post? user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 11:31:59   
ronja
Torej tvoj je tebi to naredil prvic ,zadnjic in nikoli vec!!! Super,lepo,,,nekaterim moras dopovedovati 10000...jaz mislim,da je to pri nas ena faza,ki ga bo minila(itak


reni, v vzgoji so stvari navadno faze, če delaš zelo na tem, da bi se zadeva končala. Če pa samo čakaš, da se bo popravilo in bo faza minila, pa faza postane trajna... To ti poizkušamo mi tu in verjetno tudi vzg. dopovedat... Da moraš nekaj naredit, da mali ne bo lutal po svoje. MOraš razumet, da ima vzg. 20 otrok in da ne more vsakega ves čas za roko držat. In da je nevarno, če mora ves čas enega trdno za roko držat, ker potem ne more tako dobro gledat ostalih, ker mora ves čas en del pozornosti namenit samo njemu. In če je to res prometno mesto, si na njenem mestu tudi sama ne bi upala s takim ven. Sama si namreč napisala, da tudi vama teče naprej (prvi post).

Kar naenkrat so vse vzgojiteljice nesposobne, zaradi 1 samega otroka. Zanimivo da v obeh zgodbah so vsi ostali otroci pridni in lepo hodijo. Ni tezav- dejansko kaze vse na nesposobnost vzgojiteljic.

Ja, mene je tudi to zbodlo.

PS: gotovo niso vsi vrtci v eni državi enaki, vendar kolikor poznam vrtce v AT (precej se pogovarjava s svakinjo, saj hodita najina nečaka v at. vrtec), so zelo podobni našim, edino, da otrok ne vlačijo na večdnevne izlete že v vrtcih (kar se mi ne zdi čisto nič narobe).

Lili, haha, veš, da se zdaj pa čisto strinjam s tabo - pri patrino tudi dolgi pogovori ne zaležejo, verjetno bi rabili kakšno bolj direktno metodouser posted image

a si res tok naivna ali maš tok kratko lajtugno, da misliš, da se bo otrok isto obnašal ob prisotnosti enega starša, za razliko kot takrat, ko je v vrtcu sam; bom na koncu še pomilila, da nakladaš, da maš 3 otroke doma

Verjamem za 2, kot je bilo v "prejšnjem življenju";).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 14:51:22   
reni70
PATRINO :::SVAKA CAST::NAJBOLJ REALNE ODG:SI DALA TIuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 15:44:44   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

PATRINO :::SVAKA CAST::NAJBOLJ REALNE ODG:SI DALA TIuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 16:36:06   
LuLu
te pikice so hujše od lilianinih user posted image ... še navpično gor gredo user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 16:56:28   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

PATRINO :::SVAKA CAST::NAJBOLJ REALNE ODG:SI DALA TIuser posted image user posted image user posted image


res patrino, svaka čast..... user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 17:00:37   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

te pikice so hujše od lilianinih user posted image ... še navpično gor gredo user posted image


user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 17:46:38   
mateyka
izsek iz virtualnega slovaRRja:
"RRealni odgovor" = "strinjaš se z mano" user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 18:30:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kje je meja praviš? Ja kaj pa vem. Po moje je meja tam, ko se pedagog obrne na starše s pritožbo, prošnjo, priznanjem, da neki situaciji ni sam kos in da želi njihovo pomoč, sodelovanje, spremembo pri njihovem otroku. Če vzg., učitelj starša seznami s tem in ga spodbudi, povabi itd., da se sam prepriča, da pomaga poiskati rešitev, potem to po moje ni vsiljevanje v pedagoški proces. In tako naj bi tudi bilo. Ja tudi učiteljica lahko po moje povabi starša v šolo k pouku oz. kot je meni znano ima tudi starš pravico biti prisoten pri pouku, če pride do kakšnih podobnih situacij.Se pa po moje ne vrtcu in ne v šoli ne prakticira to prav veliko. Verjetno zna biti tole mučno za vse vpletene in se najverjetneje potrudijo zmeniti in reševati probleme kako drugače.



Ja.....seveda, sedaj ko si se malo zamislila, kaj pa vem.....starši se ne moremo vtikati v vse.....starši ne moremo 24 ur na dan nadzorovati našega sončeka.......in če smo ga dali v vrtec, moramo tej instituciji tudi malo zaupati......ker to, da vzgojiteljica kaznuje neubogljivega otroka (po običajno že vnaprejšnjem ukrepanju kako drugače, ki pa ni zaleglo) z izolacijo in odstranitvijo ni noben teror in fažizem......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: vrtec v AT
30.6.2014 18:33:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



A res , to mate? Mislim, je šla tvoja s tabo? Pri meni je ni bilouser posted image


Seveda ne.....ti si že stara koka......produkt davno izžetega in diktatorskega šolskega sistema.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?