|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
4.4.2015 20:12:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina
Če je treba otroke ko so pri njih kam peljat si najprej priskrbijo avtosedeže.

Meni bi bilo nekako normalno, da bi starim staršem ti priskrbela avtosedeže......


Tudi meni.
Oz. mi smo to naredili.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
5.4.2015 21:02:09   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Tmra


Povejte mi kaj naj naredim?


Popizdi, boš pa morala bit bolj odtrgana od njih.

(odgovor članu Tmra)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
5.4.2015 21:03:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Tmra


Povejte mi kaj naj naredim?


Popizdi, boš pa morala bit bolj odtrgana od njih.


user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
5.4.2015 21:10:45   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Tmra


Povejte mi kaj naj naredim?


Popizdi, boš pa morala bit bolj odtrgana od njih.


user posted image



user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 11:07:25   
Balerina

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina
Če je treba otroke ko so pri njih kam peljat si najprej priskrbijo avtosedeže.

Meni bi bilo nekako normalno, da bi starim staršem ti priskrbela avtosedeže......


Tudi meni.
Oz. mi smo to naredili.



Da ne bo pomote avtosedeže priskrbiva midva, imamo zato dvoje. Takrat pa ni bilo planirano da bosta kam otroke peljala mož pa je bil le 500m stran od njihove hiše. In bi prišel po tamale če bi bilo karkoli. Ampak oni so se odločili drugače, da moža, torej svojega sina ne motijo. Čeprav je bilo prej iz njihove strain točno rečeno da nikamor ne grejo. Pa sva vseeno povdarila da naj pokličejo če se drugače odločijo. Skratka to smo potem razčistili. Imamo pa avtosedežev dovolj, dako da imajo vsaki staristarši po en komplet,

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 15:02:13   
kalbo
Mah to z avtosedeži je klasika, pač tastari niso tega mel in pač se jim to ne zdi pomembno, zato smo pa tu mi, da poskrbimo, da tastari upoštevajo. je pač treba zaropotat, oziroma po domače ponoret oziroma pop-izdit. Seveda pa, če želiš uspešno popi-zdit na lastne starše, moraš bit nujno skozi zadnjo in najpomembnejšo fazo odraščanja, ki se ji reče rezanje popkovine. Stvar je predvsem za tastare in seveda tudi za mamine sinčke in očkove hčerkice lahko precej boleča. Za moje vem, da je blo, za ženine pa tud in zdej je mir.

Tud moja mati, pa je zelo snaha frendly in se vedno postavi na njeno stran, tko da če jo mam na obisku poslušam babji duo, je enkrat spustila....koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla. maš pa bolj vstrajne mamice in bolj labilne sinčke, tist je pa težje pol ja.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 16:55:13   
patrino
.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image
Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 17:41:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mah to z avtosedeži je klasika, pač tastari niso tega mel in pač se jim to ne zdi pomembno, zato smo pa tu mi, da poskrbimo, da tastari upoštevajo. je pač treba zaropotat, oziroma po domače ponoret oziroma pop-izdit. Seveda pa, če želiš uspešno popi-zdit na lastne starše, moraš bit nujno skozi zadnjo in najpomembnejšo fazo odraščanja, ki se ji reče rezanje popkovine. Stvar je predvsem za tastare in seveda tudi za mamine sinčke in očkove hčerkice lahko precej boleča. Za moje vem, da je blo, za ženine pa tud in zdej je mir.

Tud moja mati, pa je zelo snaha frendly in se vedno postavi na njeno stran, tko da če jo mam na obisku poslušam babji duo, je enkrat spustila....koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla. maš pa bolj vstrajne mamice in bolj labilne sinčke, tist je pa težje pol ja.


Jaz bistveno lažje po.piz.dim na lastne starše kot pa na tasta in taščo......v bistvu na njiju sploh še nisem po.piz.dila......to prepustim možu.......user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 17:48:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image



Verjetno je......zato je pa ma.ter v k..... poslal........user posted image

Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image


Verjamem, da ne boš.....ker patrino ima vedno prav.....patrino se tudi kot mati nikoli ne zmoti.....zato seveda ni potrebe, da bi te tvoji otroci v k.....pošiljali in zato je to zate zelo imaginarna zadeva, ki se ne more zgoditi.....user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
7.4.2015 20:59:13   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mah to z avtosedeži je klasika, pač tastari niso tega mel in pač se jim to ne zdi pomembno, zato smo pa tu mi, da poskrbimo, da tastari upoštevajo.


Pravzaprav je za to tukaj zakon.


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tud moja mati, pa je zelo snaha frendly in se vedno postavi na njeno stran, tko da če jo mam na obisku poslušam babji duo, je enkrat spustila....koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla. maš pa bolj vstrajne mamice in bolj labilne sinčke, tist je pa težje pol ja.


Po moje so vse normalne tašče take, vsaj te, ki so (bile) v moji bližini so bile tudi tako naštelane. Enako moški, sploh ni vprašanje, kje je komu mesto.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 8:30:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image
Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image

Sej bo šlo, še mal pa bo, krc krc krc, mal podmazat podstreho ti nebi škodlo. Da ne boš ti padla dol od ogorčenjauser posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 9:39:34   
Balerina
Pri vsej stvari mislim da je pomembno da oba partnerja do konca odrasteta in prerežeta popkovnico. Potem pa seveda da se strinjata o tem kaj je za njuno družino pomembno in kaj ne. Kako želijo živeti. Ko sta si s tem na jasnem in ko to naredita potem se tudi najde toliko poguma in ta starim pove da so svoja družina in kako bodo živeli. Pa to se da lepo povedat ne da se skregaš in da je potem zamera do ne vem kdaj, na koncu pa nobena razlika saj pridemo spet na start, mal slabe vesti in to je to.
Je pa tudi meni lažje mojim moj pa da pove svojim, kot pa obratno. Čeprav če sem jaz pri njih pa mojga ni pač jim takrat rečm kakšno je najno razmišlanje. Pač poveš svoje razmišlanje,
Ampak tista 1. faza odraščanje in rezanje popkovnice pa je včasih težko, za oboje ne samo za tamlade tud za tastare. Pa starejša je popkovnica težje je.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 10:04:15   
ronja
Jaz bistveno lažje po.piz.dim na lastne starše kot pa na tasta in taščo......v bistvu na njiju sploh še nisem po.piz.dila......to prepustim možu...

Enako.

Patrino, ljubezni so različne, ja, vendar vseeno - če bi te nekdo vprašal, brez koga bi bila rajši, bi verjetno vseeno vedela odgovor... In ga veš v skoraj vseh primerih, pri otrocih recimo se pa ne moreš odločit. Ker jih imaš enako rad, čeprav so različni in čeprav jih imaš na različen način rad, ker vsak rabi nekaj drugega in imaš z vsakim drugačen odnos.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 10:23:37   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image


Seveda, da je potuhtal in to je bila zausnica materi in njenim "inovativnim" vprasanjem, ce nisi potuhtala. Ce ne dojames kako dati posesivnemu vedeti, da je na krivi poti tako, da on to razume, je tule nekaj narobe.

Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image


Pravzaprav je postaviti se zase izraz neke zrelosti in ko se tvoj otrok preneha (v tvoji priostnosti) sprejemti kot tvoj otrok, temvec kot enakopravna odrasla oseba je to velika zmaga. nauciti otroka, da postavi svoje meje ne glede na to kdo je na drugi strani je velik dosezek, sicer imas taksne posameznike, kot sta ta dva nedozrela osebka iz inicialnega posta.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 20:40:45   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image
Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image

Sej bo šlo, še mal pa bo, krc krc krc, mal podmazat podstreho ti nebi škodlo. Da ne boš ti padla dol od ogorčenjauser posted image


Glej Kalbo- če si mnenja, da je z mojo podstreho kaj narobe, ker vem, da ima vsak normalen moški ženo drugače rad kot mamo ( osebno imam moža tudi drugače rada kot očeta) in da se taka ljubezen ne more meriti v enakih " merskih enotah" in enačiti ter , da se mi to, da pošlješ lastno mati v k... zdi neverjetno grdo, potem sem vesela , da je tako.
Odrasel in osebnostno zrel človek ( pa naj bo to ženska ali moški), lahko spoštovanje do obeh in hkrati meje med starševskim in partnerskim odnosom pokaže brez pošiljanja v različne genitalije.
Upam, da nama bo to uspelo vcepiti tudi najinim otrokom. Za vsak primer pa jim bom povedala , da obstajajo tudi takšni ljudje, ki čutijo potrebo, da na tak način (z zmerjanjem)poudarjajo svojo vlogo v družini. Kdo ve- mogoče bo kdo tebi podoben tast mojih otrok.user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 20:41:47   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Pri vsej stvari mislim da je pomembno da oba partnerja do konca odrasteta in prerežeta popkovnico. Potem pa seveda da se strinjata o tem kaj je za njuno družino pomembno in kaj ne. Kako želijo živeti. Ko sta si s tem na jasnem in ko to naredita potem se tudi najde toliko poguma in ta starim pove da so svoja družina in kako bodo živeli. Pa to se da lepo povedat ne da se skregaš in da je potem zamera do ne vem kdaj, na koncu pa nobena razlika saj pridemo spet na start, mal slabe vesti in to je to.
Je pa tudi meni lažje mojim moj pa da pove svojim, kot pa obratno. Čeprav če sem jaz pri njih pa mojga ni pač jim takrat rečm kakšno je najno razmišlanje. Pač poveš svoje razmišlanje,
Ampak tista 1. faza odraščanje in rezanje popkovnice pa je včasih težko, za oboje ne samo za tamlade tud za tastare. Pa starejša je popkovnica težje je.

Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 20:44:42   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz bistveno lažje po.piz.dim na lastne starše kot pa na tasta in taščo......v bistvu na njiju sploh še nisem po.piz.dila......to prepustim možu...

Enako.

Patrino, ljubezni so različne, ja, vendar vseeno - če bi te nekdo vprašal, brez koga bi bila rajši, bi verjetno vseeno vedela odgovor... In ga veš v skoraj vseh primerih, pri otrocih recimo se pa ne moreš odločit. Ker jih imaš enako rad, čeprav so različni in čeprav jih imaš na različen način rad, ker vsak rabi nekaj drugega in imaš z vsakim drugačen odnos.

Tega ni nihče vprašal. In nek normalen starš tega ne bi spraševal svojega poročenega otroka.

Če pa bi me kdo kdaj vprašal kaj podobnega- žal jaz nisem tako v črno - belem svetu, pa čeprav sem poročena. Vsi v moji ožji in širši družini mi zelo veliko pomenijo in ne bi vedela, koga bi določila za odstrel.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 20:50:09   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Kalbo, Kalbo- upam, da se sedajle samo malček duvaš in ni bilo čisto tako, kot si tule gor tole predstavil.
Veš ljubezni se ne da meriti takole v smislu kot si jo ti. Koga imaš raje- mamo ali ženo. To dve ljubezni sta si tako različni, da nista skupaj za na tehtnico. Ali tega še nisi potuhtal?Kajti, če gre pri tebi za isto ljubezen ( materinsko), potem je tule nekaj narobe. user posted image


Seveda, da je potuhtal in to je bila zausnica materi in njenim "inovativnim" vprasanjem, ce nisi potuhtala. Ce ne dojames kako dati posesivnemu vedeti, da je na krivi poti tako, da on to razume, je tule nekaj narobe.

Pa še to - ne vem , če obstaja mati, ki bi bila ponosna na sina, ki bi jo poslal v k....Vsaj jaz že vnaprej povem, da ne bom, če se mi bo to pri mojih kdaj zgodilo.Mogoče je pa tvoja res nekaj posebnegauser posted image
Eh, ja- vem- sedaj boš spet počil od ogorčenjauser posted image


Pravzaprav je postaviti se zase izraz neke zrelosti in ko se tvoj otrok preneha (v tvoji priostnosti) sprejemti kot tvoj otrok, temvec kot enakopravna odrasla oseba je to velika zmaga. nauciti otroka, da postavi svoje meje ne glede na to kdo je na drugi strani je velik dosezek, sicer imas taksne posameznike, kot sta ta dva nedozrela osebka iz inicialnega posta.



Če ti znaš posesivnega človeka samo tako spravit v red, da ga pošlješ v k...potem tudi ti ne dojameš, da nekateri razumejo tudi drugačen jezik in ne le tako plitvega. Marsikdaj se za materinsko posesivnostjo kljub temu skriva velika ljubezen, ki nikoli ni vredna takšnih grdih besed temveč potrebuje le nekako otročje potrdilo , da se kljub partnerski ljubezni , starševska ljubezen ni čisto prenehala in izničila.


Zmerjanje starša in pošiljanje ga v dele telesa , kamor sonce ne posije, še nikoli ni bil in ne bo izraz neke zrelosti. Vsaj v mojem svetu ne.


< Sporočilo je popravil patrino -- 8.4.2015 20:53:25 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 21:03:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če ti znaš posesivnega človeka samo tako spravit v red, da ga pošlješ v k...potem tudi ti ne dojameš, da nekateri razumejo tudi drugačen jezik in ne le tako plitvega. Marsikdaj se za materinsko posesivnostjo kljub temu skriva velika ljubezen, ki nikoli ni vredna takšnih grdih besed temveč potrebuje le nekako otročje potrdilo , da se kljub partnerski ljubezni , starševska ljubezen ni čisto prenehala in izničila.


Zmerjanje starša in pošiljanje ga v dele telesa , kamor sonce ne posije, še nikoli ni bil in ne bo izraz neke zrelosti. Vsaj v mojem svetu ne.



Glede na to, da si ti to dojela, mi ni jasno, zakaj se potem na RR poslužuješ plitvega jezika.......zmerjanja in norčevanja iz tistega, ki ima drugačno mnenje kot ti, poveličevanja lastnega jaza.....vse to je odraz plitvega jezika in daleč od dokaza zrelosti in je nemalokrat mnogo hujše, kot če poveš "Idi v k......" ali "idi v p.m."........če se poslužim tvojega besednjaka, verbalno zlorabljaš marsikatero RRovko ali RRovcauser posted image ........

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 21:03:43   
ronja
Tega ni nihče vprašal. In nek normalen starš tega ne bi spraševal svojega poročenega otroka.

Kolikor se spomnim, takrat še nista bila poročena, ampak mislim, da ni važno. ja, normalen starš ne bi spraševal, koga ima rajši - ampak dejansko je to to vprašanje. Meni je kristalno jasno, da bi najtežje prebolela izgubo katerega od svojih otrok, recimo. Pa to ne pomeni, da očeta in mame nimam rada. Samo vem, da bi to veliko lažje prenesla.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 21:19:03   
liliana
Še dobro, da imamo vsi mi tako normalne starše, samo kalbo ima nenormalne.........in še dobro, da edina, ki je v ožji familiji od katerega od nas, nenormalna, je zgolj tašča........user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 21:22:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če ti znaš posesivnega človeka samo tako spravit v red, da ga pošlješ v k...potem tudi ti ne dojameš, da nekateri razumejo tudi drugačen jezik in ne le tako plitvega. Marsikdaj se za materinsko posesivnostjo kljub temu skriva velika ljubezen, ki nikoli ni vredna takšnih grdih besed temveč potrebuje le nekako otročje potrdilo , da se kljub partnerski ljubezni , starševska ljubezen ni čisto prenehala in izničila.


Zmerjanje starša in pošiljanje ga v dele telesa , kamor sonce ne posije, še nikoli ni bil in ne bo izraz neke zrelosti. Vsaj v mojem svetu ne.


Glede na to, da si ti to dojela, mi ni jasno, zakaj se potem na RR poslužuješ plitvega jezika.......zmerjanja in norčevanja iz tistega, ki ima drugačno mnenje kot ti, poveličevanja lastnega jaza.....vse to je odraz plitvega jezika in daleč od dokaza zrelosti in je nemalokrat mnogo hujše, kot če poveš "Idi v k......" ali "idi v p.m."........če se poslužim tvojega besednjaka, verbalno zlorabljaš marsikatero RRovko ali RRovcauser posted image ........


Mogoče je hiša bolj mogočna in ima več nadstropij..in več podstrešij. Očitno sonce še ni posijalo v vseh njih.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 8.4.2015 21:23:06 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 21:44:38   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tega ni nihče vprašal. In nek normalen starš tega ne bi spraševal svojega poročenega otroka.

Kolikor se spomnim, takrat še nista bila poročena, ampak mislim, da ni važno. ja, normalen starš ne bi spraševal, koga ima rajši - ampak dejansko je to to vprašanje. Meni je kristalno jasno, da bi najtežje prebolela izgubo katerega od svojih otrok, recimo. Pa to ne pomeni, da očeta in mame nimam rada. Samo vem, da bi to veliko lažje prenesla.

Ne , to ni bilo to vprašanje. Preberi si še enkrat. Kalbo je navedel, da ga je mama vprašala , koga ima rajši- njo ali ženo. On jo je poslal v k.... Lahko bi ji rekel, da ima njo pač rad kot mamo, ženo kot partnerico. In da želi, da se v partnerske odnose ne meša in v tem kontekstu ne postavlja čudnih ultimatov in vprašanj.
Ti si vprašala, brez koga bi bila raje. To ni isto. To tvoje vprašanje zahteva čisto drugačen odgovor. Ki ga jaz osebno ne bi mogla dati. Lahko le rečem, da si moj partnerski odnos ne predstavljam brez mojega moža in odnos starš in otrok ne brez mojih staršev. Tu se ne gre za to, da ostaneš brez nekoga. Tu se gre pač zato, da je to dvoje pač ločeno in če so ljudje na mestu hkrati tudi povezano. Ne le tako, kot si ti zastavila- ali eno ali drugo.
In kot pravim. Tako jaz gledam na to. Mogoče vi niste v takih odnosih in se ti pač zdi, da imaš lahko le eno- oboje pač ne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 22:04:40   
ronja
Ne , to ni bilo to vprašanje. Preberi si še enkrat. Kalbo je navedel, da ga je mama vprašala , koga ima rajši- njo ali ženo. On jo je poslal v k.... Lahko bi ji rekel, da ima njo pač rad kot mamo, ženo kot partnerico. I

Ne, patrino, preberi še 1x: ona ga je vprašala, koga ima rajši, nakar je odgovoril, da ženo, kaj vendar sprašuje neumnosti. Potem pa je mama prišla za njim in mu rekla, da je ponosna nanj, da jo je poslal v k. (to je samo parafrazirala), ker si je zaslužila (mimogrede, jaz bi bila tudi ponosna, če bi moj sine tako reagiral, čeprav srčno upam, da mu ne bo treba;). Kalbo je to zgodbo že parkrat napisal in vedno enako, tako da dvomim, da bi si zmislil.
Sama sem si morala to vprašanje zastavit, ko sem videla, da bo nekdo od njih v vsakem primeru zelo prizadet. In sem izbrala stare starše in mi ni čisto nič žal. Veliko rajši imam, da jokajo stari starši, kot pa da je hudo mojim otrokom. Ne gre za otroško izsiljevanje ali trmo ali kaj takega, ampak če mora bit komu zelo hudo, potem mam vsekakor rajši, da njim, brez debate (navsezadnje so si sami krivi, če ne morejo teh stvari sprejet). In sem prepričana, da bom lahko dobra mami tudi, ko mali ne bojo več meli starih staršev (če bom takrat še živa, seveda:). Tako da pri meni to ni tako zelo prepleteno. Je zelo fajn, da imajo lep odnos, vendar to ne pomeni, da bo pa naš izpuhtel, ko bojo stari starši umrli, ker bojo vseeno verjetno pred nama in upam, da pred njimi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 22:09:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne , to ni bilo to vprašanje. Preberi si še enkrat. Kalbo je navedel, da ga je mama vprašala , koga ima rajši- njo ali ženo. On jo je poslal v k.... Lahko bi ji rekel, da ima njo pač rad kot mamo, ženo kot partnerico. I

Ne, patrino, preberi še 1x: ona ga je vprašala, koga ima rajši, nakar je odgovoril, da ženo, kaj vendar sprašuje neumnosti. Potem pa je mama prišla za njim in mu rekla, da je ponosna nanj, da jo je poslal v k. (to je samo parafrazirala), ker si je zaslužila (mimogrede, jaz bi bila tudi ponosna, če bi moj sine tako reagiral, čeprav srčno upam, da mu ne bo treba;). Kalbo je to zgodbo že parkrat napisal in vedno enako, tako da dvomim, da bi si zmislil.
Sama sem si morala to vprašanje zastavit, ko sem videla, da bo nekdo od njih v vsakem primeru zelo prizadet. In sem izbrala stare starše in mi ni čisto nič žal. Veliko rajši imam, da jokajo stari starši, kot pa da je hudo mojim otrokom. Ne gre za otroško izsiljevanje ali trmo ali kaj takega, ampak če mora bit komu zelo hudo, potem mam vsekakor rajši, da njim, brez debate (navsezadnje so si sami krivi, če ne morejo teh stvari sprejet). In sem prepričana, da bom lahko dobra mami tudi, ko mali ne bojo več meli starih staršev (če bom takrat še živa, seveda:). Tako da pri meni to ni tako zelo prepleteno. Je zelo fajn, da imajo lep odnos, vendar to ne pomeni, da bo pa naš izpuhtel, ko bojo stari starši umrli, ker bojo vseeno verjetno pred nama in upam, da pred njimi.

Ja, saj to. Koga ima rajši mamo ali ženo. In ne tako kot si ti zgoraj navedla- brez koga bi bil raje. Ena ljubezen ne izključuje druge. Ali ti misliš, da če imaš rada svojega partnerja, ne moreš imeti rad tudi staršev? Da je lahko le eno ali drugo? In ne eno kot partnerska ljubezen in eno kot starševska.
Kot sem razumela, Kalbova mama ni rekla brez koga bi raje bil- brez nje ali brez žene. Ona je le vprašala koga ima raje. Tudi zame osebno bedno vprašanje, pa vendar ne vredno takšnega odgovora.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?