|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
16.4.2015 16:55:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Naj ti prevedem, ker sem pozabil dat vljudna v navednice. "vljudna"

Sam nikakor ne mislim, da si vljudna, to misliš in tud večkrat poveš sama. V bistvu si nesramna do amena brez vljudnosti. Sicer poizkušaš svoje nesramnosti zavijat v poceni celofan, samo ti ravno ne ratuje. V bistvu je vse skupi še bolj za kozlat.

Ne vem kaj bi se dalo na tole reči. Grde in težke besede.Še dobro , da je zanje kriv le tvoj temperament in nikakor čista nevljudnost in nesramnost , tako kot je to pri meni.
Kakor že, upam, da ti je odleglo in se počutiš dobro v svoji koži in v svojem svetu.
Ne mislim se opravičevati , izmotavati in lagati. Ravno nasprotno. Prav zaradi tega se vsak dan brez slabe vesti pogledam v ogledalo.
Če bi me res poznal, bi vedel zakaj...user posted image

https://www.youtube.com/watch?v=T2_9Rkk4f_g

Nate leti refren, da ne bo pomote. Ljubezenski izrazi so rezervirani le za mojega. Saj veš, tistega, ki hodi s štrikom okrog , ker sem tako neznosnauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
16.4.2015 21:09:46   
kalbo
Temperament je bil nekaj postov višje, tole je umirjeno in premišljeno. Zgolj slika, ki jo imam o tebi po prebranem sodeč na tem forumu. Tko da ja, I don''t know you, pa niti ne vem, če bi te rad spoznal. Upam pa, da v resnici nisi tako zlobno in pocukrano nesramna.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 16.4.2015 21:11:07 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
17.4.2015 23:34:37   
ronja
No, tale pa pravi, da se v virtuali in v resničnem življenju precej podobno obnašamo. Ne rečem, da je tako, verjetno smo lahko včasih malo bolj zateženi v virtuali:D, ampak nimam ne dostopa do vseh podatkov fb, linkedina in ne vem česa še in tudi ne vem, kako si z njimi pomagat, on pa zgleda zelo dobro ve, kaj dela...
Verjetno so troli v resničnem življenju tisti jamrači iz mazzinijevega članka...

Kalbo, patrino se po moje samo malo bolj huda dela, tako kot lili, samo na drug način. JI je všeč, da se lahko malo skrega, pa tu spiha. Vsaka ma svoj način in ko enkrat vidiš, zakaj je to dobro, ti ratajo vsi nekak simpatični, vsak po svoje:). Ne da se z vsemi strinjam, amo "skregam" se lahko na forumu s komerkoli, pa to ne pomeni, da mi ni simpatiš;). Vseeno po moje tu malo bolj potenciramo svoje raznorazne excese, ker ga brez škode lahko.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
18.4.2015 12:24:09   
liliana
Jaz se ne delam huda, niti se ne delam bolj huda kot sem.......le povem kar mislim, tako kot ti, le na drug način......sicer pa ti tega načina ne razumeš, ker ti se niti v reseničnem življenju ne skregaš, jaz pa se........user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
18.4.2015 14:43:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

No, tale pa pravi, da se v virtuali in v resničnem življenju precej podobno obnašamo. Ne rečem, da je tako, verjetno smo lahko včasih malo bolj zateženi v virtuali:D, ampak nimam ne dostopa do vseh podatkov fb, linkedina in ne vem česa še in tudi ne vem, kako si z njimi pomagat, on pa zgleda zelo dobro ve, kaj dela...
Verjetno so troli v resničnem življenju tisti jamrači iz mazzinijevega članka...

Kalbo, patrino se po moje samo malo bolj huda dela, tako kot lili, samo na drug način. JI je všeč, da se lahko malo skrega, pa tu spiha. Vsaka ma svoj način in ko enkrat vidiš, zakaj je to dobro, ti ratajo vsi nekak simpatični, vsak po svoje:). Ne da se z vsemi strinjam, amo "skregam" se lahko na forumu s komerkoli, pa to ne pomeni, da mi ni simpatiš;). Vseeno po moje tu malo bolj potenciramo svoje raznorazne excese, ker ga brez škode lahko.

Ronja ti si pa res ena taka "easy to love oseba"user posted image .Vsaj večino časa . Veš pa nismo vsi taki. Nekateri pač malo zanalašč , nekateri spet zato, ker tako je in konec. Nima veze, konec koncev.
Važno je, da smo v reali čim več obkroženi z osebami, ki v nas zbujajo najboljše in katerim tudi dajemo touser posted image . Kakor že je- reala ali virtuala- razlika je v glavnem v tem- da se ob tečnem trenutku virtualo lahko ugasne- zaključi ta svet vse do takrat, ko se ti z njim spet ljubi ubadati- realnega pa pač ne moreš dati kar tako na off. Zato je tu verjetno zazanati razlike med obnašanjem tu in tam. Nekje je le bolj za štos, drugje pač ne. V temelje drug človek pa zagotovo nisi- ostajajo neki vedenjski vzorci in prepričanja- ki pa so nekje bolj pod kontrolo, drugje- ker pač to ni tako potrebno- pa pač ne. In nenazadnje, so tam globoko neki skriti kotički, ki jih ne kažeš vsem, ki pridejo mimo- ne v reali in ne v virtuali.

Kar se tiče Kalba pa- še nisi potuhtala, da on najbolj krili in se petelini, ko mu kdo postavi ogledalo in se izkaže, da se ne obnaša prav zgledno in tako kot bi se pravi dedec moral. Takrat spominja na srednjeveškega fara, ki ponavadi pred sabo maha z žegnano vodo in križem ter nosi okrog vratu venček česna - za svaki slučaj seveda.user posted image Ženske čarovnice in njihovi dolgi jeziki so že v preteklosti v nekaterih nesigurnih moških vzbujale strah in odpor. Časi se spreminjajo- določene zadeve pa ostanejo vedno iste.user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 9:54:12   
kalbo
A ogledalo praviš, da mi postavljaš? Nekam megleno je to tvoje ogledalo, oziroma ogledala, ker se lastnih besed ne držiš, oziroma z lastnimi besedami manipuliraš, kot ti paše in se pleteničiš okol ene in iste reči.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 14:22:03   
ronja
Po moje sta s kalbom tu imela samo nesporazum. Kalbo ni svoji mami nikoli rekel, naj gre v k*, to je potem ona parafrazirala, ti pa si to na hitro prebrala, kot da jo je res poslal tja. Pa je ni, samo povedal ji je, da naj ne bluzi in da ima seveda rajši svojo punco (bodočo ženo). Po moje je čist fejst mož in oče doma, čeprav imava glede par stvari čisto nasprotno mnenje. Zato je pa svet bolj mavričen:).

Tako kot najin nesporazum: sama nisem nikoli mislila, da se dve ljubezni izključujeta, mislim, da si celo zaljubljen lahko v dve osebi hkrati. Vendar na vprašanje, koga imaš rajši, lahko dobiš odgovor, če si predstavljaš neko grozno situacijo, kjer bi moral izbirat. Takrat veš, da imaš nekoga rajši, ker bi se lahko odločil. Včasih se pa ne moreš odločit, recimo, če si predstavljaš, da bi moral izbirat med dvema svojima otrokoma. Lahko ti je z enim ful lažje, lahko je en tečen ko živ hudič, pa vseeno ne moreš izbrat, ampak se potem začneš zanašat na racio, v smislu, kateri bo to preživel... Pri drugih ljudeh ti je pa težko, vendar če bi ti dali možnost: ali ta ali tvoj otrok, ne bi 2x pomišljala, pa če imaš še tako rada tega človeka in četudi bi imel otrok mogoče manjše možnosti, da preživi...
V normalnih okoliščinah pa se ti tega ni treba spraševat in tudi ni prav, da starši ali kdo sprašuje take reči, ker samo spravljaš v stisko nekoga, ki te ima rad. Zato je pa kalbo svoji mami rekel, da naj ga ne serje s takimi vprašanji.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 14:32:19   
kalbo
Mah veš kaj, tukaj ni bilo nobenga nesporazuma. Pač je blo namen Kalbota mal sprovocirat, pa ga mal poprcat, je ona zelo dobro razumela, kaj sem želel povedat. no Patrino prcanju in provociranju reče nastavljanje ogledala. Vljudna nesramnica, zame mnogo hujše kot direktnost, pa čeprav ostra.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 15:33:52   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Po moje sta s kalbom tu imela samo nesporazum.


Definitivno gre za nesporazum. Kalbo je vse narobe zastopu , like most of the time, jaz pa seveda vse prav. In potem je iz tega nastal cel kažin. user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 18:13:54   
RIJA*
patrino, zrolaj si enega pa si skadi...ker to kar ti od sebe mečeš, sem prepričana, da nisi čisto pri sebi....boš mela vsaj opravičilo za svoje nebuloze user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 18:24:52   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

patrino, zrolaj si enega pa si skadi...ker to kar ti od sebe mečeš, sem prepričana, da nisi čisto pri sebi....boš mela vsaj opravičilo za svoje nebuloze user posted image


potem jo bodo spet vprašali na kakih drogah je, ker trava tega ziher ne naredi iz človeka user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 20:08:50   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

patrino, zrolaj si enega pa si skadi...ker to kar ti od sebe mečeš, sem prepričana, da nisi čisto pri sebi....boš mela vsaj opravičilo za svoje nebuloze user posted image

Ne kadim, ker ne maram met rumenih zob in zadaha kot star pepelnik user posted image . Raje tule gor kako pametno izustim, pa sem čist kalma potemuser posted image . Saj veš eni tule, eni kakšnega zvijejo, eni gredo pa v šolo in se repenčijo nad deco. Vsak po svoje ptiček pojeuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 22:45:16   
ronja
Evo,po teh kriterijih smo vse riti, ker smo se vse že skregale tu gor:D. Sicer pa fajn članek:)
http://www.widelawns.blogspot.ca/2014/09/stop-being-asshole-on-internet.html

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
20.4.2015 23:26:29   
RIJA*
Še dva posta, pa se mi boš smilila. Res si ena boga reva.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
21.4.2015 15:25:37   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Evo,po teh kriterijih smo vse riti, ker smo se vse že skregale tu gor:D. Sicer pa fajn članek:)
http://www.widelawns.blogspot.ca/2014/09/stop-being-asshole-on-internet.html

Ja res fajn članek.

....Comments on the Internet aren't real. They don't matter. They rarely (if ever) make any actual difference in our lives unless, of course, we let them. They are like the noise of a traffic jam. Picture yourself trapped on a giant, crowded parking lot of a freeway in Los Angeles during rush hour in a rainstorm where everyone has road rage and PMS and probably caffeine withdrawal too all at once. Imagine the sounds of the honking horns, the yelling, the skidding and braking, tires squealing. But also imagine yourself safe inside your car, ignoring the noise, turning up some NPR and waiting it out. That's what you have to do with comments on the Internet, be they on facebook, in a forum or a Facebook group, the comments section of a blog post or any other form of online communication....

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
21.4.2015 15:55:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Evo,po teh kriterijih smo vse riti, ker smo se vse že skregale tu gor:D. Sicer pa fajn članek:)
http://www.widelawns.blogspot.ca/2014/09/stop-being-asshole-on-internet.html

Ja res fajn članek.

....Comments on the Internet aren''t real. They don''t matter. They rarely (if ever) make any actual difference in our lives unless, of course, we let them. They are like the noise of a traffic jam. .....


IMO z realnostjo in virtualo je enako. Slisis, preberes komentar - premislis - usvojis ali zavrzes. V vsakem primeru delas selekcijo. Tudi v realnosti se ne ubadam/-s z vsakim komentarjem. Tudi redko kateri komentar v realnosti ne vpliva na moje zivljenje razen, ce mu to ne dopustim.
IMO zdravo je imeti selektiran pristop in dobro premisliti, cigavi komantarji so tisti , ki so vredni, da vlivajo na tvoje zivljenje. Ce imas prevec ljudi za "ozirati se" in "ukrojevati zivljenje" imas velik problem. vec je taksnih ljudi, v vecjem sranju si - osebnem seveda.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 21.4.2015 15:56:00 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
21.4.2015 20:57:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO z realnostjo in virtualo je enako.


Po mojem mnenju pač ne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
21.4.2015 22:56:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO z realnostjo in virtualo je enako.


Po mojem mnenju pač ne.


Vem, ker realnost kompenziras z virtualo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 13:06:41   
ronja
IMO z realnostjo in virtualo je enako. Slisis, preberes komentar - premislis - usvojis ali zavrzes. V vsakem primeru delas selekcijo. Tudi v realnosti se ne ubadam/-s z vsakim komentarjem. Tudi redko kateri komentar v realnosti ne vpliva na moje zivljenje razen, ce mu to ne dopustim.
IMO zdravo je imeti selektiran pristop in dobro premisliti, cigavi komantarji so tisti , ki so vredni, da vlivajo na tvoje zivljenje. Ce imas prevec ljudi za "ozirati se" in "ukrojevati zivljenje" imas velik problem. vec je taksnih ljudi, v vecjem sranju si - osebnem seveda.

Podpis. Se pa še učim:). Včasih ne veš, sploh v novih situacijah, čigave komentaje je boljše preslišat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 15:10:39   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO z realnostjo in virtualo je enako.


Po mojem mnenju pač ne.


Vem, ker realnost kompenziras z virtualo.

Kar se mene tiče ne veš prav. Ne gre za kompenzacijo ničesar. Gre se pač zato, da si nekje lahko bolj sproščen in brez zavor kot drugje, kjer te omejuje sto in en dejavnik. Kako je pa v tvojem svetu, veš pa ti.
Če izhajam iz tvojega obračanja stran od komentarjev in tega , kaj si vzameš k srcu...v reali, se bi velikokrat obrnil stran od določenih komentarjev, jih ignoriral oz. se delal, da jih ne zaznaš. Vendar že tu je razlika med virtualo in realo. Tule gor se to da , v reali ne tako lahko. Poudarjam predvsem realo v službi. Velikokrat se ti prav zelo paše obrnit okrog, ker veš, da bi bilo to zate lažje , pa si to zaradi narave dela ne moreš privoščiti. Vsaj tisti si ne moremo, ki delamo s takšnimi in drugačnimi ljudmi. To, da se ne moreš je v veliki meri odvisno od tega, kaj od tebe zahteva sama služba ter kaj od sebe zahtevaš sam.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 16:51:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO z realnostjo in virtualo je enako.


Po mojem mnenju pač ne.


Vem, ker realnost kompenziras z virtualo.

Kar se mene tiče ne veš prav. Ne gre za kompenzacijo ničesar. Gre se pač zato, da si nekje lahko bolj sproščen in brez zavor kot drugje, kjer te omejuje sto in en dejavnik. Kako je pa v tvojem svetu, veš pa ti.


Pravkar si povedala, da imam prav. Kompenziras nesproscenost in omejenost v realnem zivljenju z virtualnim delom kjer si sproscena in neomejena.

Če izhajam iz tvojega obračanja stran od komentarjev in tega , kaj si vzameš k srcu...v reali, se bi velikokrat obrnil stran od določenih komentarjev, jih ignoriral oz. se delal, da jih ne zaznaš.


Kako pa ti to ves?


Vendar že tu je razlika med virtualo in realo. Tule gor se to da , v reali ne tako lahko.


Zato ti tudi kompenziras realo z virtualo. Ker za tebe sta to dva svetova od katerih si v enem upas tisto, kar se v realnem zivljenju ne upas.

Poudarjam predvsem realo v službi. Velikokrat se ti prav zelo paše obrnit okrog, ker veš, da bi bilo to zate lažje , pa si to zaradi narave dela ne moreš privoščiti.


V kolikor na RR nisi sluzbeno je povem neumestno primerjati poslovno s privatnim zivljenjem. Poslovno bi ti in kalbo recimo zelo dobro sodelovala, ker sta dovolj zrela, da locita poslovno od privatnega. V prostem casu pa mocno dvomim, da bi prostovoljno skupaj prezivljala cas (kalbo je slucajen primer).

Vsaj tisti si ne moremo, ki delamo s takšnimi in drugačnimi ljudmi. To, da se ne moreš je v veliki meri odvisno od tega, kaj od tebe zahteva sama služba ter kaj od sebe zahtevaš sam.


Kaj ti nimas v reali drugega zivljenja razen poslovnega?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 17:13:30   
patrino
Frodo, govorim zase, ne zate. Zate ne vem, kako funkcioniraš v real lajfu. Jaz vem, da sem primorana dosti drugače kot tu. Poslovno življenje sem dala za primerjavo s tem, ker je med tema dvema večja razlika. In ne primerjam poslovno življenje s privat, temveč realno življenje z virtualnim. To pa zato, ker ti meniš, da med njima ni bistvene razlike. Privat je v mojem svetu bližje temu, pa vseeno ni to to. Nima veze.
Kakor že, jaz tega ne štejem kot kompenzacijo temveč kot en del mojega življenja, ki je pač drugačen od drugih delov. Nikjer nisem čisto ista. In dvomim, da je kdo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 22:21:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Jaz vem, da sem primorana dosti drugače kot tu. Poslovno življenje sem dala za primerjavo s tem, ker je med tema dvema večja razlika.


Poslovno zivljenje ima popolnoma druge principe delovanja in je zato slabo "ogledalo" in ga je v razpravi o vidikih osebnega zivljenja potrebno popolnoma pustiti po strani.

In ne primerjam poslovno življenje s privat, temveč realno življenje z virtualnim.


Vendar patrino, mnogi od nas imajo virtualno poslovno in realno poslovno zivljenje ter virtualno osebno in realno osebno zivljenj. zato sem ti napisala - v kolikor na RR nisi sluzbeno primerjaj osebno virtualno z osebno poslovno.

To pa zato, ker ti meniš, da med njima ni bistvene razlike. Privat je v mojem svetu bližje temu, pa vseeno ni to to. Nima veze.


V kolikor si ti "ti" in ne povzemas neke posebne vloge v staliscih, reakcijah, delovanju ... ni neke razlike. Konfliktna osebnost v reali je konfliktna osebnost tudi v virtuali. V kolikor imas konfliktno osebnost v virtuali in je ta ista oseba nekonfliktna v reali - gre za kompenzacijo in prikrivanje lastnega bita.
Poudarjam, da poslovno je povsem nekaj drugega. Poslovno policist korektno obravnava cloveka, ki je njegovega kolega ustrelil v glavo kaksno uro pred tem, ceprav njegov osebni odnos je dalec od tovrstne reakcije.

Kakor že, jaz tega ne štejem kot kompenzacijo temveč kot en del mojega življenja, ki je pač drugačen od drugih delov. Nikjer nisem čisto ista. In dvomim, da je kdo.


Saj je del tvojega zivljenja, ki je drugacen od drugih. Razlicni smo pa tudi v reali iz dneva v vdan - v niansah. Vendar ce realnost ne vsebuje dele/znacilnosti tebe , ki jih imas v virtuali je virtuala sredstvo kompenzacije oziroma nadomescanja tistega, kar se ne upas, mores, ti ni dovoljeno, ni sprejemljivo, je zastavljeno kot slabo... v reali.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
22.4.2015 22:25:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Podpis. Se pa še učim:). Včasih ne veš, sploh v novih situacijah, čigave komentaje je boljše preslišat.


Zacni se ubadat z vsebino kometarja in ne "prenosnikom". Ko selektiras komentarje, ki so vredni ubadanja, najdes "prenosnika". V kolikor je "prenosnik" pogost avtor komentarjev vrednih ubadanja, ga das na listo oseb vrednih premisleka, ne glede na komentar - ker je velika verjetnost, da je komentar te osebe pametnejsi kot izgleda.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
23.4.2015 10:41:16   
ronja
Zacni se ubadat z vsebino kometarja in ne "prenosnikom".

V bistvu sem ravno v tem imela problem: ves čas sem se ubadala samo z vsebino - mislila sem, da so vsi prenosniki vredni, da se ukvarjam z njihovimi komentarji. Potem pa ugotoviš, da bodo nekateri imeli vedno komentarje, pa ne glede na to, kako se vsi okoli njih trudijo. In da ne gre za vsebino, ampak za človeka, ki mu ne bo nikoli nič prav, ker pač ni zadovoljen v svojem življenju.
V kolikor je "prenosnik" pogost avtor komentarjev vrednih ubadanja, ga das na listo oseb vrednih premisleka, ne glede na komentar - ker je velika verjetnost, da je komentar te osebe pametnejsi kot izgleda.

Se popolnoma strinjam. Mnenje osebe, ki jo ceniš, vedno 10x premisliš, pa če se ti zdi še tako čudno. Sama imam bolj problem uvrsti ljudi na drugo listouser posted image . Saj veš, en zelo velik del mene vztraja na tem, da so vsi ljudje dobri in torej vredni ubadanja... Vendar je to včasih nekoliko nerealno:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?