|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2015
29.6.2015 8:54:26   
laraz
Punce živijo! Vse ki mi posiljate prosnje za fb... prosim, posljite mi se par besed v privat sporocilo, ker se mi je zgodilo, da sem dobivala kar neke prosnje in ne vem, ali je misljeno resno ali ne! papa

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 11:27:32   
sunshine_89
Živjo, se še jst pridružujem debati user posted image Stara sem 26 let, rok imam 17.12, je pa to zame prva user posted image in je vse tko super user posted image Mi je pa še zmeraj po cele dneve slabo razen med temu k jem, nobena hrana mi ne paše, pa najraje nič ne bi pila ker mi ima vse ogaben okus, pa še nosečniško sladkorno mam kar pomen da dost stvari ne smem jest in to vse tiste po katerih mi ni slabo (sladko sadje, sladkarije, prepečenc), tist kar bi mogla jest pa še vidt ne morm user posted image A je še katera ki ima še vedno težave s slabostmi al so že za vse minile??
Pa a se mogoče kateri že kaj v trebuščku premika? Men se je ene 2 dni nazaj zdel k da bi mela ene mehurčke v trebuščku, sam je blo sam ene parkrat čist na kratko pa me ni čist prepričal da je to to.. se mi zdi še malo prezgodaj (včeraj naj bi prišla v 16 teden)...
Čestitke vsem user posted image !! user posted image

(odgovor članu laraz)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 12:59:03   
Shana86
Dobrodošla user posted image

Meni so tahude slabosti že davno minile (sem v 19.tednu - 18 1/7), mi pa še vedno vsak dan kar naenkrat rata slabo, tako tipično nosečniško. Mi v tej nosečnosti pomaga, če pojem jabolko. Kdaj se mi kar za brez veze na hitro obrne in skoraj letim bruhat, parkrat sem se prav težko zadržala.

Premiki: jih tudi čutim že od 16. tedna, bo pa to moj drugi otrok - se kao v drugo veliko prej čutijo. Pri prvi sem jih čutila šele v 20. tednu. Zdaj pa v 16. mehurčki, v 17. že konkretne brcike, ki sem jih čutila tudi z roko, v 18. pa je brciko prvič čutil tudi mož. Predvčerajšnjim pa sem pomoje prvič čutila kolcanje user posted image

Sicer pa sem fuuuul utrujena, res grozno. Pomoje imam tako slabo kri... naslednji torek imam morfologijo in kontrolo laboratorija, bom videla, kako bo. Že prejšnjič mi je skoraj dal zdravila. Pa trebuh imam komaaaaden user posted image Kile so pa še vedno na 55. Boli me tudi medenica zadaj (križnica), zvečer so občasno že nemirne noge, prejšnji teden sem 2x zvečer že imela težko sapo leže. Uglavnem iste težave kot prvič, samo mnogo mnogo prej. Takrat sem imela do zadnjega trimesečja mir.

Biba glede Magnesola - mi nikoli ni bilo po njem slabo, celo obratno, umiril mi je slabost. Mi je tudi ful dobrega okusa, ampak izključno, če ga raztopim v 2,5 dL vode user posted image Si ga poskusila popiti npr med kosilom, da je s hrano? Trebuh se mažem, ker mi je v enem tednu eksplodiral in me včasih že malo srbi. Imam pa eno kremo iz Mullerja še iz prve nosečnosti, Tummy Rub, takole izgleda: http://www.bellylovespa.com/#!product/prd12/1798265715/mama-mio-tummy-rub-stretch-mark-butter. Prvič nisem imela strij, ampak dvomim, da zaradi kreme... No kakorkoli, srbečica mine.

< Sporočilo je popravil Shana86 -- 30.6.2015 13:03:41 >


_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 13:03:12   
biba85
Pozdravljena! Sama vec nimam pogostih slabostih, samo v primeru, da mi kaj tisti dan ne ustreza. S pitjem imam pa se vedno tezave, saj se imam tisti cuden okus v ustih in mi ne pase. Se pa posilim s pijaco, kolikor gre.
Si ze imela ta test za sladkorno? Meni so na cist prvem pregledu krvi in urina tudi odkrili malo povisan sladkor. Sem ponovno dala kri in uriin bomo videli kaj bo pokazalo sedaj. Niso me pa se poslali nikamor naprej. Si pa doma vsak dan merim sladkor in doma se redko zgodi, da je povisan. Koliko ga imas? A imas ze predpisano dieto?

Sama se gibov ne cutim, jutri bom dopolnila 15 teden. Jih pa komaj cakam :)

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 13:05:57   
Shana86
Tudi jaz sem imela visok sladkor, 5,1, kar je kao po definiciji že nosečniška sladkorna... ampak je G rekel, da ne bomo zganjali panike, pač spet bom šla pit tisto nagravžno sladkano vodo na OGTT po 24. tednu in to je to user posted image Pa malenkost pazim, kaj jem. Sem imela tudi pri hčerki na začetku visok sladkor (4,9), pa je bil OGTT okej.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 13:30:49   
biba85
Jaz sem imela 6,3 ampak po jedi. Sama tudi malo gledam kaj jem.Komaj po 24. tednu se gre na to testiranje ali kako?

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 16:37:24   
Shana86
6,3 po jedi pomoje ni sladkorna... nima veze kontrolirat sladkor, če nisi tešča. Ja, na OGTT se gre med 24. in 28. tednom. In je res obup, meni je bilo ful slabo. Popiješ par žlic sladkorja v 1 dL vode na tešč, če si to predstavljaš... pa potem par ur ne smeš jest, ti parkrat vzamejo kri.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 16:55:20   
sunshine_89
Men so pri 7 tednih izmerl sladkor 5,3 na tešče in so mi dal napotnico k diabetologu, tam so mi izmeril 4,6 na tešče pa 5,0 povprečje treh mesecov in mi predpisali dieto in 1x na mesec naj bi hodila na teste... za1x se ne držim kaj dosti predvsem zaradi te zoprne slabosti user posted image , probam pa čimbolj pazit pa se čimveč gibat.. mam v ponedeljek zopet pregled pri diabetologu pa bomo vidl če se je kaj poslabšal pa se bom mogla bol držat user posted image , zaenkrat se ne obremenjujem kaj preveč ker naj bi bile to vse mejne vrednosti..
Trebušček se mi je šele v zadnjem tednu naredu tko da sem se začela mazat z Bio-Oil.. ne vem še kok kaj deluje, mi ga je priporočala sestra ki je zdaj v zadnjem tromesečju pa naj bi bil po njenem mnenju dober, naj bi ga tud na forumih hvalil..
Kok so pa pri vam kaj izmeril utrip srčka? Mene je na nuhalni mal prestrašla, je izmerla 192 pa sem jo poj 10min poslušala kaj vse je lahko narobe z otročkom user posted image

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 17:48:22   
Shana86
Ah brez veze ej, ta meja za sladkorno pri nosečnicah je vedno nižja, kar vse tukaj jo imamo a kaj...

Pri mojem piše utrip takrat 157, ni nič komentiral. Kaj pa naj bi bilo narobe? Pa je dolgo merila utrip? Lahko samo, da si bila ti razburjena od vsega pričakovanja in vsega in je bilo več adrenalina, ki povzroči tudi višji utrip pri otročku. Ne vem no. Kakšen je pa sicer izvid nuhalne? Saj se utrip upošteva tudi pri razmerju.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 18:13:06   
sunshine_89
Ene 20min je trajal pregled pa mi je v tem času 5x zmerla pa je bil skoz isti.. baje je za otroke s trisomijo 13 značilen visok utrip user posted image , sam naj bi se to vidlo tud v nenormalnem razvoju zarodka, pa je rekla da je na ultrazvoku vse lepo vidt in razvit. Rezultate sem mela pa T21 - 1:17558, T18 - 1:14862, T13 - 1:1281 Na dvohormonskem testu pa T21 - 1:17558, T18 - 1:20000, T13 - 1:1268... Mi je svetovala naj grem še naprej na raziskave sam sem se odločla da ne grem.. Že za ti dve mi je žal da sem jih opravlala..
Baje je normalno da ima otrok v nekaterih obdobjih tud nekoliko višji utrip sam nikjer še nisem slišala da so ga pri kateri izmerl nad 180 user posted image ...sam stres povzročajo teli zdravniki na konc bo pa vrjetno vse vredu..

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 18:14:20   
biba85
Meni ga ne merijo na tesce user posted image , sem se enkrat preventivno vprasala pa so mi rekli da ne rabim biti tesca. A vama vedno na tesce merijo? Bom videla na naslednjem preegledu kaj mi bodo rekli. More biti res kar mucno pit ves ta sladkor, se huje pa bit tako dolgo tesc.

Najin otrocicek je imel utrip na nuhalni 170 in ni nic komentiral, da ni kaj OK. Verjetno si bila ti sama vznemirjena zaradi vsega in je bil tuzdi zato utrip malo visji.

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Decembrke 2015
30.6.2015 18:25:57   
sunshine_89
Men so zdej rekli da naj naslednjič pridem 1 uro in pol po jedi.. Sladkorja pa men za1x še niso dali pit... vrjetno to dajo kasneje v nosečnosti? user posted image
Ja to je pa možno, sem vsakič ko je treba k zdravniku pod stresom, tko da upam da je bil sam stres pa živci pa da se mi je zato utrip dvignu in posledično otročku user posted image

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Decembrke 2015
7.7.2015 16:04:00   
Shana86
Živjo!
Evo mene z morfologije user posted image Začenjam 20.teden, vse mere so za +/- par dni, srček pravilno dela, organi lepo vidni, tako da srečna mamica user posted image Lenobica mala pa leži v trebuhu z roko za glavo, ko na plaži user posted image Spola ni pustil pogledat, tako da bomo očitno spet ugibali do zadnjih tednov. Dobra preventiva impulzivnega šopinga baby oblekic user posted image Mi je pa spet padel hemoglobin, tako da sem na tabletah železa.

Sicer se v teh dneh počutim obupno... Že itak imam nizek pritisk (danes zjutraj po kavi, konkretni količini popite vode, da sem lahko dala urin, in na polno adrenalina pred pregledom je bil komaj 100/60), pa še slabo kri pa še tale vročina... kar spala bi. No bolje to kot previsok.

Kako ste kaj ostale?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Decembrke 2015
8.7.2015 8:18:17   
biba85
Super za uspesno morfologijo! Sama jo komaj cakam, sem komaj dopolnila 16. teden, tako da se ne bo tako hitro.
Tudi meni je ta vrocina grozna, komaj cakam dez. Zbudim se cela prepotena, neprestano sem zejna, hrana mi ne disi. Saj se samo nekaj ur in bi naj dezevalo :)

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Decembrke 2015
8.7.2015 9:03:13   
sunshine_89
Super Shana sam da je vse vredu. user posted image Si pa lahko zdej čist mirna pa uživaš v nosečnosti. Jst sem zdej nekje 17 teden tko da bo mal še treba počakat na morfologijo... user posted image
Tale vikend se zame ni lepo začel. Sem šla v bolnico na pregled zaradi krvavitev. Sam naj bi blo za1x vse vredu, se je dojenček mal nižje premaknu pa naj bi zato krvavela. Mi je zdravnica predpisala magnezij pa veliko počitka - tko da mam zdej izgovor za lenobo v teh vročih dneh user posted image Partner ni bil preveč nad budnico navdušen. user posted image Predvidevam, da me je dojenček slišal k sem delala načrte za pohod v hribe čez vikend pa se ni strinjal z njimi, ker koj k je blo vikenda konec so se tud krvavitve nehale. user posted image
Začuda je pa men tale vročina kar všeč. Sam ležala bi pa pila pa jedla... problem mam samo do hladilnika pridt pa si kej skuhat - sam to je pa lenoba user posted image Kdaj ste pa kej kg začele pridobivat? Jst se zaenkrat še nič nisem zredila pa nevem al je to dobr al slabo user posted image

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Decembrke 2015
8.7.2015 9:58:03   
Shana86
Ja, če lahko počivaš, je fajn. Če moraš bit v službi in potem celo popoldne s 16-mesečnikom na terenu, pa ni nič fajn. A ponoči pa lahko spite? Jaz sem se zdaj malo navadila, par noči pa sem se zbujala čisto prepotena. Omotična sem pa še vedno. Mogoče bo sedaj po železu bolje. Včasih se res ustrašim, da me bo zmanjkalo.

Sunshine user posted image zaradi krvavitve user posted image Verjetno si se ful ustrašila. Naj se ne ponovi.

Kilogrami: se tudi tam nekje do 18. tedna nisem nič zredila, zdaj pa sem pridobila slab kilogram (včeraj uradno 55,9, prej 55,1 user posted image ). Pomoje ni to nič narobe, zakaj? Bi bil bolj problem obratno. Dete itak tehta šele tistih par sto gramov. Glavna teža pride potem, v zadnjem trimesečju. Prvič pa sem jaz do morfologije res pridelala že 5 kg, ampak sem bila kregana user posted image Pa se je z isto prehrano in istim načinom življenja potem ustavilo in sem šla rodit s +10.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Decembrke 2015
8.7.2015 14:57:21   
biba85
Sunshine objemcek, itak bo sedaj vse ok!
Upam, da se je ze pri vas ohladilo, pri nas se je zmeraj sonce in vrocina. Ponoci sem se zbudila cela prepotena, drugace pa se v teh vrocih dneh nisem veliko prebujala, razen za wc:). Sama se hitim s pranem posteljnine in blazin, saj sva nocoj res naredila vse moko od potenja.

Jaz sem se do 16. tedna zredila priblizno 1,5kg, saj ne vem al je to malo al veliko do sedaj. Bomo videli kako bo teza narascala sedaj.

Aja, a vam dela forum ok? Danes sem ze 3x napisala sporocilo pa mi je vmes vse prekinlo in zaprlo dol. :(

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Decembrke 2015
15.7.2015 13:10:37   
Passion
Oj user posted image meni je tudi kar vroče :) čakam kakšen dež :) drugače tudi jaz že čutim brcanje :) a že kaj veste kaj boste imele - fantka ali punčko?
Kako je s skupinico na FB? Kdaj bo postala vidna? :)

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Decembrke 2015
15.7.2015 15:48:27   
Shana86
Jaz se bom v petek po službi napokala v avto in šibala v Bohinj user posted image Gor bojo že cel dan moji starši s hčerko. Komaj čakam, res težko prenašam vročino. No, zdaj je še okej, ker je ponoči pod 20.

Ne vem še spola, pa bi rada. Že pri hčerki do 32.tedna nisem vedela, ni hotela pokazat, ta je pa isti user posted image Ti ze veš?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Decembrke 2015
15.7.2015 17:10:42   
biba85
Sem ze mislila, da ste vse na morju:) Vroce je res ja, ampak ponoci se se da spat. Ste tudi ve takooo zejne? Jaz bi samo pila;)

Vse ze cutite brcike? Jaz se ne, je pa to moja prva nosecnost in naj bi bilo pozneje. Sem pa zdaj dve jutri nekaj cutila, ne vem al je bilo to to ali pa prebava:)
Sama sem vprasala za spol, trenutno nakazuje na puncko, kaj pa bo pokazala morfologija pa bomo videli;) Ste jo ze vse opravile?

Uporablja katera tisto blazino za spanje? Je OK nakup ali ne?

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Decembrke 2015
15.7.2015 19:22:46   
sunshine_89
Živjo user posted image Jst brce čutim od 16 tedna (prva nosečnost). Baje je pa fantek. Ni sicer 100% samo so mi pa 3 razične že tko rekle, tko da predvidevam da je. user posted image Morfologijo mam pa začetek avgusta pa že dneve odštevam user posted image . Blazine pa ne uporabljam, jo ma sestra pa je rekla da ji je mal žal da jo je kupila - je kar draga pa nič kaj preveč ne pomaga. Probaj najprej kakšno tanjšo blazino uporabit al pa si kakšno rjuho prepogni, če ti bo pomagal.. jst sem si roko dajala pod trebuh je blo še najbolj udobno...

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Decembrke 2015
15.7.2015 19:59:14   
biba85
Tudi sama imam v zacetku drugega meseca morfologijo in bomo videli, ce bo se takrat zmeraj puncka user posted image
Jaz razmisljam o nakupu te blazine. Zadnji teden ko se vlezem tezko najdem pravo pozicijo, si pa tudi sama zavijem in podlozim odejo in je potem OK. Bom videla kako bo in se pozneje odlocila. A kaj komplicirate glede spanja oz. polozajev?
Ze imate velike trebuscke?
Bo katera obiskovala materinsko solo? Je katera ptujcanka tukaj?

(odgovor članu sunshine_89)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Decembrke 2015
16.7.2015 10:57:48   
Passion
Tudi jaz čutim brce že od 15-16 tedna :) je pa tudi moja prva nosečnost. Pri nas kaže na punčko :) Morfologijo imam v 21.tednu, to je zadnji teden v mesecu :) bomo še tam pogledali, če bo kazalo isto :)
Jaz imam to blazino za dojenje, sem jo kupila v baby centru, mislim, da je cca 25 eur in si spanja brez nje sploh ne predstavljam. :) Je ne bi zamenjala.

Ste že kaj razmišljale o vozičkih? Midva sva gledala od Peg perego ta njihov komplet in pa Baby design. Bi pa vzela novega glede na to, da ga bova rabila še naprej za drugega otročka :) So rekli v Baby centru, da te Baby design ful prodajo. Ga ima katera? :)

Glede materinske šole pa ja, midva bova šla :)


(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Decembrke 2015
16.7.2015 12:29:04   
biba85
Sama sem malo preletela vozicke in sem si tudi nagledala baby design, tako, da tudi mene zanima mnenje, kako se kaj obnesejo? Tudi midva se bova odlocila za nov vozicek, saj ga imava namen imeti se za drugega otrocka.
A ste ze veliko stvari nakupile?

(odgovor članu Passion)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Decembrke 2015
16.7.2015 13:08:03   
Shana86
Hej, super za brcike user posted image Potem bodo same babe decembra a kako? user posted image Aja opa, en fantek je tudi. Me prav zanima, kaj bo pri nas. Vsi pravijo, da bo pri nas tokrat fant. Tudi jaz, ker izgledam in se počutim drugače kot prvič, ko je bila punčka. Ampak je bilo enako pri prijateljici - dve popolnoma različni nosečnosti, pa ima zdaj dva fantka user posted image

Materinska blazina: jo imam iz prve nosečnosti in je nepogrešljiva. Vsak teden pride bolj prav. V zadnjem trimesečju pa vem, da bom rajši iz postelje vrgla moža kot blazino user posted image

Voziček: imamo Peg perego GT3. Super, če hočeš terenca. Razen enih 3 prask ogrodja se mu sploh ne pozna, da je dal skozi že enega otroka. Baby design ne poznam.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu biba85)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?