|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
28.8.2016 9:37:01   
Yogi
Femibion verjetno priporočajo zato, ker je v obliki metafolina, ki je primerna oblika za nosečnice (in na sploh za vse, folna je cheap oblika). Meni se zdi ekstra drag in metafolin naročam iz Amerike iz iherba (100 tablet stane okoli 10€, znamka pa je Solgar, katero se dobi tudi pri nas, tako da ni kar ena user posted image ). Tudi vprašanje v kakšnih oblikah so B vitamini in D vitamin v Femibionu.

Jaz poleg tega jemljem še D3 (nizke vsebnosti so poleg vseh možnih bolezni povezane tudi s SSji) in NAC (600mg na dan za 190% poveča možnosti uspešne nosečnosti po 20. tednu in za 50% ovulacijo pri PCOS). Če katero zanima, si lahko prebere raziskave o tem tu. user posted image

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
28.8.2016 11:43:35   
pika poka 1
Pozdravljene punce!

Mi smo z morja, tako, da se bom zdaj lahko bolj pogosto javljala.
Uuu Allstar je že naredila seznamček. In spet sem prva user posted image Lahko mi dopišeš 1 otrok, ker imamo že enega navihančka doma.

Stanje pri meni je brez posebnosti. Tokrat ne posvečam posebne pozornosti temu ali nama je uspelo ali ne.
Na morju sploh nisem razmišljala o tem. Zdaj me pa tako samo še točno en teden loči od testa in bom tudi zdržala user posted image

Vem,da sva bila zelo pridna v času O, kar je poleg špikanja in sluzi potrdil še test. Zdaj pa kar bo pač bo user posted image

Kaj v avgustu je samo Lola85 srečka nosečka?! Adijo pamet, kakšen katastrofalen seznam.

Močno upam, da bom lahko septembrski seznam otvorila z zeleno in ve vse boste temu sledile user posted image

Prijetno nedeljo še naprej!


(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
28.8.2016 12:09:21   
Veronique
Yogi tudi jaz imam za sabo dva SS, upam, da bo to cimbolj zelen mesec za vse nas! Ce bo pol toliko zelen kot je bil avgust rdec bo superuser posted image
A si morda imela kake preiskave ze zaradi SS?

Jaz sem nasla doma se celo skatlico A-Z mama od dm-a. Sem se odlocila, da bom sedaj te pojedla do konca, ko pa zagledam plusek na testu pa preklopim na Femibion.

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
29.8.2016 12:24:40   
pika poka 1
Kak sem smotana. Niti štet ne znam več. M imam VEDNO na 29 dni. Torej bi bil 29-ti dan v četrtek 01.09. in ne v nedeljo. user posted image
Ampak bom test vseeno delala za vikend...če seveda ne bo prišla M v vsej svoji grdoti.

Punce a ve kaj športate? A kaj omejite šport, če ste recimo tik pred delanjem nosečniškega testa?

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
29.8.2016 13:07:01   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: pika poka 1

Kak sem smotana. Niti štet ne znam več. M imam VEDNO na 29 dni. Torej bi bil 29-ti dan v četrtek 01.09. in ne v nedeljo. user posted image
Ampak bom test vseeno delala za vikend...če seveda ne bo prišla M v vsej svoji grdoti.

Punce a ve kaj športate? A kaj omejite šport, če ste recimo tik pred delanjem nosečniškega testa?



Jaz sem v času ko sem zanosila in delala test ubistvu precej športala. Šport je bil meni vedno najboljša sprostitev. Tako, da ga ne bi omejevala. Tudi sedaj, ko sem že v 14. tednu pridno športam nekje 4x na tedenuser posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
29.8.2016 18:10:01   
Yogi

IZVIRNO SPOROČILO: Veronique

Yogi tudi jaz imam za sabo dva SS, upam, da bo to cimbolj zelen mesec za vse nas! Ce bo pol toliko zelen kot je bil avgust rdec bo superuser posted image
A si morda imela kake preiskave ze zaradi SS?


Nič še. Ti? Meni je ginekologinja rekla, da gre za dva nepovezana, naključna dogodka user posted image Osebno si kaj dosti od raziskav ne obetam. Pregrade pa pomojem nimam. V zadnje pol leta je zagotovo 6 različnih ginekologov gledalo mojo maternico, verjetno bi kdo kaj rekel, če bi to videl user posted image

Joj, iz tvojih ust v ne vem čigava ušesa. Do novega leta otročki za vse.

user posted image

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
29.8.2016 20:02:00   
Veronique
Upam, da bo ta slika drzala za septemberuser posted image
Tudi jaz (se) nisem imela preiskav; moja G pravi, da je vecja moznost, da sva imela 2x nesreco kot pa da je kaj narobe. Sem pa dobila vseeno napotnico za neplodnostno, da se tam preverijo kako in kaj.

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 7:19:11   
ječi12
Joj js bi tut sportala, najbrz res lahko, sj drugac pol nobena k planira otroka nebi smela nc delat ane....tko šport it is!

Pikapoka 1 upam da otvoris nas mesec pa se ti pridruzim ce tocno en teden ;) js jo mam skos na 28 dni, razn prejsn mesc na 29 in stejem zdj 28 dni od prejsnega prvega dne, ne 29. Tko da bi mogla test delat za zihr 7.9. Sj ga bom! Juhej...

Imejte lep dan!

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 10:08:09   
Allstar
Punce, jaz imam pa takšno norišnico v službi, da se mi še popoldan ne da pogledat računalnika niti telefona user posted image .
Upam, da se malo umiri, zdaj prihajajo plodni dnevi user posted image .

Kar se športanja tiče po mojem ni problem, če smo vedno športale. Problem bi znal biti, če katera prej ni športala, pa začne na polno v zgodnji nosečnosti. Ni pa v nobenem primeru za pretiravat in it na kakšen maraton, ali čez celo Slovenijo s kolesom, ali preplavati kot Dugonjič v celem tednu, ali dvigovati utrži kot moški z nazivom Martina Krpana user posted image ... zmerno pa po mojem ne škodi user posted image

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 10:22:15   
Mayche
Spet se oglašam, po malo zatišja... prejšnji cikel sem upala na najboljše, pa sem v času O zbolela, in potem ni bilo nič iz tega... Ta cikel pa sem spet bolj optimistična, saj imam trenutno plodne dneve in midva pridno user posted image , tudi v službi je hvala bogu te dni malo zatišja in zato manj stresa. user posted image Allstar zato me prosim kar dodaj na seznamček, da M ne pričakujem 12.09. (0 otrok, 2 SS). Mislim, da mi bo lažje pregurat te doolge dneve, če se bomo druga drugo bodrile in držale pesti za zeleno barvo user posted image

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 10:31:50   
Mayche
Glede na moja dva pretekla dva SS mislim, da ko bom ponovno ugledala pozitiven test, ne bom upala biti nič kaj preveč aktivna, niti športala ne bom... bom počivala, saj se bom bala, da se SS ne bi ponovil. user posted image

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 11:06:56   
Yogi
30 minut zmerne telovadbe na dan je trenutno edino poleg prave nepredelane hrane, kar imamo za dolgo zivljenje in zdravo telo. Tudi v nosecnosti. Prej pa sploh, ker hocemo biti optimalno pripravljene user posted image Po vsem prebranem ne verjamem v popolno pasivnost in drugacen izid ob le-tej.

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 12:48:37   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Mayche

Glede na moja dva pretekla dva SS mislim, da ko bom ponovno ugledala pozitiven test, ne bom upala biti nič kaj preveč aktivna, niti športala ne bom... bom počivala, saj se bom bala, da se SS ne bi ponovil. user posted image


Tudi jaz sem imela SS, pa vseeno pridno športam. Do splava pride zaradi kromosomskih napak. Ginekologi pa itak priporočajo gibanje.

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 13:32:04   
Mayche
Saj to vem, da pride do SS zaradi kromosomskih napak... pa vem, da šport ne šlodi... ampak zaradi slabega občutka in negativnih izkušenj se bom psihično najboljše počutila, če bom prve dni mirovala user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 14:00:19   
Yogi
Saj jaz te drugace razumem. Kaksen sprehod ali telovadbo doma bi si ze privoscila, kaj bolj ''ekstremenga" pa ze zaradi strahu pred kaksno poskodbo ne.
Koliko nas je tu s SSji user posted image

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 15:25:41   
Veronique
Jaz tudi nisem sportala in bila pretirano aktivna pa sem tudi imela dva ss, po mojem to ni povezano. Jaz bom tudi ko zvem se naprej delala cimvec in hodila okoli, ker se bi mi doma zmesalo. Da bi skozi pocivala bi imela veliko prevec casa za razmisljanje kaj vse gre lahko narobe.

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 15:47:34   
Mayche
IZVIRNO SPOROČILO: Yogi

Saj jaz te drugace razumem. Kaksen sprehod ali telovadbo doma bi si ze privoscila, kaj bolj ''''ekstremenga" pa ze zaradi strahu pred kaksno poskodbo ne.
Koliko nas je tu s SSji user posted image



Res, vedno več je teh SS... user posted image Meni je G rekla, da sta dva zaporedna SS statistično kar pogosta, in da v tretje ponavadi gre rado. Pa da vidimo, če ima prav user posted image

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 16:09:30   
Veronique
Mayche to pa mi daje zdaj neko upanje, hvalauser posted image pa imas zdaj kaki Klomifen ali kaj takega ali naravno?
Jaz sem ta mesec rekla, da bom brez O testov pa me ze mikajo... user posted image

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 16:30:32   
Mayche
IZVIRNO SPOROČILO: Veronique

Mayche to pa mi daje zdaj neko upanje, hvalauser posted image pa imas zdaj kaki Klomifen ali kaj takega ali naravno?
Jaz sem ta mesec rekla, da bom brez O testov pa me ze mikajo... user posted image


Veronique, držim se plana, ki sem ti ga v ZS napisala... torej klomifen sem dvignila, ampak ga ne jemljem (po nasvetu osebnega G)... še upam, da uspe naravno... imam pa smolo, da še nisem uspela ta cikel priti do svojega G, da bi me spremljal preko UZ, ker je ključne dneve bil ravno na dopustu, tako da se mi spet vse prestavi... no, upam, da bo sedaj plusek in ne bo treba več nič od tega user posted image Sem pa bila pred dvema tednoma na akupunkturi, tako, da imam občutek, da sem vsaj nekaj v to smer nardila ta cikel... user posted image Kako pa si ti? Kdaj imaš pregled na kliniki?

< Sporočilo je popravil Mayche -- 30.8.2016 16:31:06 >

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 16:38:03   
Veronique
Aha! Sem mislila, ce je morda prislo do kake spremembe. Saj dejansko pomoje Klomofen ni potreben, ker ocitno imas svoje O, ce vama je 2x ze uspelo. Zato ga tudi jaz ne bi jemala, ce mi bi ga slucajno napisali. To UZ spremljanje pa je fajn, da imas vsaj cas tapravi.
Sem nekje brala, da naj bi bilo v tistem tednu pred O dovolj vsaka 2 dni, a mislite da drzi? Vem, da je pri nekaterih ze samo 1x dovolj. Ampak tako sprasujem, se mi zdi, da si manj pod pritiskomuser posted image
Pri meni ni nic novega. Zdaj sem 2mes uporabljala O teste (tako da cas je bil pravi, ampak to ni nobeno zagotovilo - vec kot ocitno, ker je vedno cez 14dni prisla user posted image ), zdaj pa imava se 2 kroga do prvega pregleda, ki je v prvi polovici novembra. Sem si rekla, da bom pustila O teste v predalu ampak me res mika, ne morem si pomagati. Upam, da mi uspe zdrzatiuser posted image

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 17:13:32   
Yogi
Kdaj pa začnete meriti z lističi? Sem prejšnji cikel za foro, ampak pomojem prepozno, ker je bila 5 dni zapored samo rahla črtica. Mora biti pa vsaj tako ali še bolj močna od kontrolne. Vam pokaže kdaj to?
Kako pa poteka UZ merjenje? To prvič slišim user posted image Ginekolog spremlja debelino sluzi ali kako?
Statistika je torej na naši strani user posted image

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 17:42:40   
Mayche
Veronique, meni je moj G svetoval, da je dovolj, če je spolni odnos vsak drugi dan. Glede O testov, pa ne vidim nič slabega, da jih uporabiš, če te mika. Saj škodit ti ne morejo. Če pa ti napovejo O, pa je še toliko bolje, da veš, da je čas pravi user posted image

Yogi, kdaj pričneš delat O teste je odvisno od vsake posameznice in njene dolžine M cikla. Jaz, ko imam neredne cikle, če delam O teste, jih začnem 14 dani in potem delam dokler ni pozitiven, kar pa je glede na moje zmešane cikle pri meni čisto različno...
UZ spremljanje pomeni, da G spremlja rast foliklov in tako napove ali si v določenem ciklu sploh ovulatorna, in če si, glede na velikost foliklov napove kdaj naj bi bila O. Pri meni je to zelo dobrodošla metoda, ker nikoli ne vem kdaj točno imam O (neredni cikli).user posted image

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 18:07:18   
Veronique
Hvala Mayche, jih imam se ful doma iz ebaya pa bi rada porabilauser posted image
Jaz jih zacnem delati 10. dan (cikle imam 27 dni, tu in tam se zamakne za kak dan). Do zdaj sem jih delala 3 mesece, od tega nama je prvic uspelo, zdaj 2x pa ne. Takrat sem imela O 16 dan (test imam pozitiven en dan prej), potem sem jo imela 13 dan, zdaj pa 14. Tu nekje nouser posted image je pa pri teh ta poceni testih pri meni tako (pa berem, da se veliko puncam isto dogaja), da ko je pozitiven ni testna crtica enako mocna kot kontrolna ampak skoraj skoraj. Verjetno niso tako kvalitetni glede na ceno user posted image

(odgovor članu Mayche)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 18:33:58   
Yogi
Mayche, hvala za obrazložitev user posted image

Saj to. Ni to Clearblue monitor :) S skoraj skoraj bom zadovoljna.

< Sporočilo je popravil Yogi -- 30.8.2016 18:34:33 >

(odgovor članu Veronique)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: II pričakujemo SEPTEMBRA 2016
30.8.2016 19:09:01   
mava1975
Pri nama je uspelo tako, da sem delala O teste in tiste 3 dni sva imele odnose vsak dan oz. na dan O celo dvakrat. Potrebno je vedeti, da jajčece lahko preživi od 12 do 24 ur, to pa ne pomeni, da vsako jajčece oz. pri vsaki ženski preživi toliko časa. Če so še spermiji bolj slabi, potem z odnosom vsak drugi dan lahko zamudiš jajčece...

(odgovor članu Yogi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?