|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
6.10.2017 17:22:45   
Radenska_
Nocem biti party pooper ampak mislim da letos ne bos na vrsti, oz odvisno kdaj imas pogovor. Ce bos na pogovoru dobila ze list s skupino in zacela s kt v oktobru, potem bos na vrsti nov/dec. Decembra delajo samo do 20.12, pol se zapre laboratorij.In s tem punkcije/transferji.
Ko zacnes z injekcijami te pac cakajo ultrazvoki, potem punkcija in transfer. Po transferju pa samo se krvni test, 14 dni po krvnem pa uz ce bo beta dovolj visoka.


_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
6.10.2017 17:24:43   
Radenska_
Ce pricakujes m kmalu po 19.10 in dobis za ta ciklus ze kt, potem bos na vrsti se letos, sicer pa dvomim.

< Sporočilo je popravil Radenska_ -- 6.10.2017 17:25:21 >


_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
6.10.2017 17:51:28   
Anonimen
Tudi jaz se vam pridružujem. V torek jo ne pričakujem. Bomo videli. Naj bo ta mesec čim več plusov in naj zdržijo do konca.

(odgovor članu babysmile)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
7.10.2017 6:30:37   
Anonimen
Js sm kar delala test 3 dni pred m in je negativen. Verjetno bi moral pokazati vsaj malo crtico. Gremo v nov boj. Kdaj ve testkate?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
7.10.2017 9:58:11   
madjanca
Pred M ni nujno da pokaze. Kolegici je sele 5 dni po izostanku pokazalo rahlo crtico. In tudi meni je kasneje pokazalo. Ni se vse izgubljeno. Drzim pedtke :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
8.10.2017 14:50:27   
Radenska_
Evo, jaz sem po punkciji.
Folikel je hb pocakal, dobili smo eno celico.
Zelo sem utrujena po narkozi, se nikoli tako pa tudi jrvavela sem fajn po punkciji...tranafer imam v sredo, test pa ne vem ce bom sploh delala ker sem dobila stopko v petek, eno pa dobim se na dan transferja in bo najmanj deset_ dni test lazno pozitiven...jutri zacnem se z aspirinm.

< Sporočilo je popravil Radenska_ -- 8.10.2017 14:51:47 >


_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 9:00:21   
pika poka 1
Radenska, držim pesti za plusek!

No moja M je danes pritekla. Točna kot urca. Sem že navajena, tako, da sploh nimam nekih občutkov danes...

Radenska, hvala za info. Prejšnji teden, ko je bil moj na pogovoru z andrologom, mu je sestra nekaj govorila o decembrski skupini, ampak ne ve točno kaj...
Torej, če prav razumem, me najprej čakajo neke tabletke?? Punkcija je pa kaj? Kako to izgleda? Oprosti za glupa vprašanja, ampak za mene je to vse novo in vsi ti izrazi so kot kitajščina user posted image
A je za vse te postopke potrebno biti več dni na bolniški? Ker ne bi rada bila, če ne bi bilo nujno potrebno.


(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 9:53:10   
Radenska_
Ja, če je omenjala decembrsko skupino, potem najbrž to pomeni, da boš decembra dobila KT in injekcije januarja.
pred pripravo na postopek dajo za en mesec kontracepcijske tabletke. To zgolj zato, da **** število ženskam uskladijo ciklus na točno določen teden. po tednih formirajo tudi skupine. Pač, pri toliko pacientih je potreben nek sistem.
Jaz sem bila na KT samo enkrat, potem več nikoli ker mi uničijo ciklus pa še ne prenašam jih dobro, zato sem se v nadaljnji postopek vključila spontano (brez kt, direktno v injekcije...Tudi to se da, a niso navdušeni).
Po koncu jemanja kt boš prišla na UZ. mislim da v prvih dneh ciklusa če ne celo 2 ali 3 dan. Tam potem dobiš stimulacijo, ki so ti jo predpisali, greš domov in se pikaš po navodilih. Hodiš na UZ-je, mislim da je prvi potem nekje 10-11 dan, potem pa vsak dan ali vsak drugi dan do trenutka, ko so folikli tako veliki, da dobiš stop injekcijo.
To je injekcija HCG hormona, ki je obvezna pred punkcijo na točno določeno uro - punkcija sledi čez natanko 36 ur. V tem času folikli in celice dozorijo.
Punkcija poteka ali na živo ali v splošni narkozi. Na youtubu si poglej kako poteka IVF postopek.
Pri punkciji ti skozi steno nožnice punktirajo ( z iglo) folikle v jajčnikih in iz njih posrkajo celice. Na isti dan (dan punkcije) partner odda seme in oboje potem dajo opodit v laboratorij. Če imaš manj kot 8 celic imaš transfer 3 dni po punkciji, če jih imaš več pa 5 dan po punkciji. Transfer je kot ginekološki pregled, nič posebnega, pač s katetrom ti spustijo zarodek v maternico.
Jaz sem imela dolg postopek z injekcijami enkrat, pridelala sem 15 celic. Zame je bila bolniška nujna, ker nisem mogla nič. Tudi vse UZje imam bolniško, ker se vozim v Maribor dve uri.
Pač v službi boš mogla povedat kaj se greš, če še nisi, mislim težko je skrivat, pa tud ne vem zakaj bi. Zadeva se odvija na dva dni skoro, lahko se kaj zakomplicira in si nepredvideno doma...
Tako da jaz sem bla doma od punkcije do krvnega testa - 3 tedne.
Imela sem tudi blažjo obliko hiperstimulacije in sem se lahko premikala samo s kavča na wc in nazaj, da bi normalno hodila nisem mogla....kaj šele da bi bila v službi.
ene pa to pač prenesejo čist good, majo malo celic in so naslednji dan v službi. Jaz danes recimo sem, ker sem imela eno celico. Več kot jih imaš, slabše se načeloma počutiš po punkciji.

evo to je tko, na hitro.
Tule je pa YouTube video:

https://www.youtube.com/watch?v=GeigYib39Rs



_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 13:14:03   
pika poka 1
OMG zdaj me je pa ful strah user posted image Najlepša hvala za vse te izčrpne informacije Radenska. Jaz bi tudi zavrnila tabletke, če ne bodo nujno potrebne.
Kako se vlečejo dnevi do 19.10. user posted image Komaj čakam, da izveva kako naprej!
V službi sem prejšnji teden povedala samo šefici. Sodelavci ne vejo. Tudi jim ne bom povedala. Če bom morala biti na bolniški, bom rekla, da imam virozo. Glavno mi je, da šefica ve. Upam, da ne bom dosti na bolniški. 3 tedne skupaj nikakor ne.
Prejšnji teden sva tudi komaj njegovim staršem povedala, da sva že od junija v postopku za IVF. Moram rečt, da sta bila zelo presenečena...pač glede na to, da je prvi otrok takoj uspel.
Torej, če prav razumem, ti imaš transfer, torej prenos zarodka v maternico to sredo?

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 13:57:01   
Anonimen
Moja m je prišla :( test nosečnosti kar točno pokaže. Ker ko sem bila noseča itak zazna hormon že prej. Če je pa čisto belo, Pa itak ni možnosti. Ko mi je pokazal 4 dni po pričakovani m zelo bledo crtico, skoraj nič, sem imela pa ss. Tako da ne vem..
V glavnem gre pa kar dost denarja za te teste. Včasih se jih je dalo preko alija dobit za male pare. Sedaj pa ne več. Kje ve kupujete?
Kateri krog ste kaj? Jaz sem sedaj po ss prvi. Upam da mi do maja rata. Hotela sva pa v tem letu,Pa nisem tak optimist..

(odgovor članu pika poka 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 14:10:14   
Radenska_
pikapoka1 naj te ne bo preveč strah, vse imajo pod nadzorom :) Mislim prijetno itak ni, samo saj veš zakaj to delaš...
Ja jaz imam v sredo prenos v maternico. V kolikor me danes ali jutri ne pokličejo, da se ne razvija dobro.
Potem pa čakanje na krvni test, predvidevam da 14 dni, se pravi bi morala vedeti nekje 25.10.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
9.10.2017 14:11:08   
Radenska_
Anonimen, kar poceni jih imaš na ebayu, pa na plodnost.si.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
11.10.2017 19:39:52   
darja91
Punce zivjo :)

Kako ste? A ni super, ko je koncno mal lepsih soncnih dni user posted image
Mene se priblizno teden dni loci do testka. Znakov pa nobenih, ne za user posted image , ne za user posted image . Bomo videli kaj nam bo oktober prinesel.
Uzivajte na soncku! user posted image

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
11.10.2017 20:23:02   
Radenska_
Jaz mam test 26.10.
So mi prenesli en, po besedah embriologinje in zdravnice zelo lep zarodek.
Tudi po slikici sodec je res, enakomerno velike celice brez fragmentov.
Zdaj sem pa za 14 dni na off, koncno lahko pozabim na tole in malo zadiham :) uzivajte prelepe dni, jaz razmisljam da bi v soboto pobegnila z malim na bled ali sobec.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu darja91)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
12.10.2017 7:08:36   
babysmile
no, moja user posted image je tudi prišla. Očitno tablete niso nič pomagale. Tako da greva v naslednji boj. Malo sem že sita vsega, včasih bi se kar zjokala. Sprašujem se, kaj zaboga sem naredila narobaj da imam težave s tem.... ahhh

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
12.10.2017 8:18:57   
madjanca
Babysmile... nic nisi naredila narobe. Slej kot prej bo uspelouser posted image user posted image

Upam, da imas G, ki se ti bo posvetil, drugace pa mirne vesti menjaj. Ce bi jaz ostala pri prrjsbji G se danes ne bi bila noseca... pogumno v nove boje in upam da najdete zdravilo, ki bo pomagalo.. user posted image

(odgovor članu babysmile)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
15.10.2017 8:48:22   
mačice
Pozdravljene, punce.
To, kar opisuje Radenska, je dolgi postopek. Jaz sem ravno v čakanju po kratkem postopku pri dr Rešu. Ta je bistveno bolj enostaven. 2. dan M začneš pikat po dve injekciji na dan, uz sem imela potem 7. in 9. dan, 9. zvečer stopka, čez dan in pol punkcija. Transfer sem imela tokrat 3. dan po punkciji. Zdaj pa čakam na test v petek.
Po punkciji me je en dan še bolelo in nekaj dni sem bila fejst napihnjena, potem naprej pa je počutje čisto ok. Se nimam kaj pritoževat. Tudi prejšnji postopek v 2013 sem rabila en sam dan bolniške za punkcijo. Res lahko poteka tudi čisto brez komplikacij, zato nima smisla živčkat vnaprej.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
16.10.2017 11:21:49   
Radenska_
Ups, ja, to je res. Je pa res tudi, da ce imas malo celic res ni panike, tezave se zacnejo pri tam 15+...toliko jih imas pa lahko ali v kratkem ali v dolgem postopku. Itak se nima smisla zivcirat naprej...ppcakas pa vidis kako se bo razpletlo.
Keri dan (datum) si imela punkcijo?


_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu mačice)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
16.10.2017 18:55:24   
mačice
3.10. Se mi že rjavo packa. :(

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
17.10.2017 8:01:37   
mačice
game over. prisla je m.

(odgovor članu mačice)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
17.10.2017 9:06:31   
darja91
@mačice, žal mi je user posted image

Jaz bi jo morala dobiti ta teden, vendar še nič ne kaže da bo prišla. Upam da se mi nasmehne sreča user posted image

(odgovor članu mačice)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
17.10.2017 14:30:27   
babysmile
mačice I feel you, glavo gor pa gremo v nove boje. Do konca leto bomo noseče ;) ;) itak

darja91, mogoče pa je to to ;) držim pesti

(odgovor članu darja91)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
18.10.2017 12:52:17   
Dgirl
Se bom še jaz pridružila. Imam plodne dneve. Tako da bo plus v novembru, heheee. Joj upam da bomo res vse noseče do konca leta. Iz tvojih ust v božja ušesa. user posted image
Katera je sedaj na vrsti za testiranje?

(odgovor članu babysmile)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
18.10.2017 14:22:12   
darja91
@Dgirl..supeeer, pridno v akcijo in držim pesti, da bodo novembra user posted image

Jaz bi user posted image morala dobiti danes, vendar je ni, tako da bom testkala jutri zjutraj user posted image

(odgovor članu Dgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: bodoče nosečke s plusom oktobra
18.10.2017 15:35:30   
MartinaTaja
Pozdravljene

Jaz sem danes dobila stop injekcijo ..... sedaj pa akcija, bomo videli v začetku novembra, če bo obrodilo sadove.

Ali ima katera izkušnje s stopko in kdaj naj bi prišlo do ovulacije...po forumih sem prebirala in naj bi prišlo od 24h-48h, če vzamemo srednjo mejo 36h..... pri meni danes ne bo mogoče user posted image , ker mojega ni in pride jutri .... jutri zvečer pa bo 36h...... upam, da ne bo prepozno in da ne bova zamudila

(odgovor članu darja91)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?