|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julij 2018
20.11.2017 7:21:36   
Ashaya
Zaspanka, drzimo pesti za jutri!
Joj, midva sva tudi povedala zdaj ze skoraj vsem tistim, s katerimi se veliko druzimo...plan je bil sicer drugacen, pocakati sva hotela vsaj do 1.pregleda pa ni slo. Vem, da to ni dobro, ampak oba sva taksna, da lepe novice zelo tezko skrijevauser posted image Se dober teden pa izvemo kako in kaj! Jaz upam na najboljse in sploh ne upam pomislit na kaj drugauser posted image Res se vleceeeeuser posted image

(odgovor članu julijka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Julij 2018
20.11.2017 9:59:01   
zaspanka2018
Evo da vam javim... vceraj okol 22h sem dobila rjav izcedek in sem se prestrasla tak da sploh ne znam opisat. Sla sem v porodnisnico na UZ ki so mi potrdila da je s plodom vse ok in da srcek bije..
user posted image user posted image
Po njegovih izracunih sem noseca komaj 6t 0d ginekologa pa imam konec tedna. Mi je svetoval naj si prestavim datum na petek.... vesela seeeeem pa najbolj na svetuu....

(odgovor članu Ashaya)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Julij 2018
20.11.2017 13:57:00   
Dgirl
Super Zaspanka. Koliko si pa po zm noseca? Si dobila kake tablete za podporo nosecnosti?

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Julij 2018
21.11.2017 9:20:03   
sitka mala
OOoo zaspanka2018 kako lepo!!user posted image Vesela zate!
Kje pa ste vse? Midva sva prvič po IVF-ju pač že na začetku morala povedat, ker drugače pač ni šlo, zdaj bova pa po svoje delala. Bo tako večje presenečenje za vse.
Premišljujem pa o tem, da bi šla v Leonišče pa vsem raztrobila, da so se zmotili, in da naj ne delajo prehitrih zaključkov, ker s tem samo škodijo nam, parom, ki si želimo otročka. Pa saj so zato tam, da nam pomagajo, ali ne? Sem še vedno tako jezna na njih, da kar piham. user posted image
Ufff še 16 dni do pregleda.....user posted image

(odgovor članu Dgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Julij 2018
21.11.2017 12:02:57   
Ashaya
Zelo tiho je tu gor..a nas je res tako malo julijk?
No, bom jaz malo pojamralauser posted image Danes sem se zbudila s tak močnimi bolečinami v križu, ki sem jih imela samo enkrat, ko me je uščipnilo..ampak tole je mal drugače. Moje delo je večinoma sedeče, ampak a bi to res tako močno vplivalo? In sicer kar čez noč? Upam, da sem samo čudno spalauser posted image je pa zato s slabostmi malo bolje user posted image Kako kaj ostale?

(odgovor članu sitka mala)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Julij 2018
22.11.2017 8:51:22   
Dgirl
Meni je pa grozno slabo ratalo. Upam da se ne ponovi zgodba prejšnje nosecnosti, ko sem bila 2x hospitalizirana zaradi tega. Pomagalo mi ni nič. Slabo mi je bilo pa do 127 dneva. Bruhala večino časa. Groza me je tega. user posted image

V glavnem v ponedeljek sem ful zakrvavela, šla na urgenco, se videl plod in utrip. Vzrok krvavitev hematom.

Zdej ko mi je tok slabo vem da je vse ok. Samo ni nič fajn.

(odgovor članu Ashaya)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Julij 2018
22.11.2017 9:02:34   
zaspanka2018
Vse bo okej punceuser posted image
Tale skupina je pa res tiha nevem ali mogoce obstaja se katera druga??
Pa da vam se jaz hitro pojamram.. jaz se vedno krvavim po malem vzroka pa ne vem, sem pa opazla da se mi canesten ne raztopi dovolj...😔 a je lahko kaj narobe?
Upam da se nam pridruzijo se ostale... user posted image

(odgovor članu Dgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Julij 2018
22.11.2017 9:40:39   
zaspanka2018
Punce imam eno vprasanje. A nebi bilo boljse na FB da imamo skrito skupino in samo avtorica dodaja clane, ker takole se nam lahko kera pridruzi k sploh ni noseca in clani se vidijo in vsee... moje mnenje. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Julij 2018
22.11.2017 9:52:13   
Dgirl
Js se ravno iz tega razloga se nisem pridružila fb, Ker potem vsak lahko vidi. In v službi res ne bi rada da se kaj zve. Ker sem se toliko bolj rizična zaradi splavov.
Je pa tudi meni čudno koliko nas je malo. Zgleda da julija ne bo guzve v porodnišnicah. Upam da se še naberemo

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Julij 2018
22.11.2017 9:58:46   
Clarita
Živjo!

Najprej Dgirl-res sem vesela, da si dobila potrditev, da je vse ok in je 'samo' hematom! ODLIČNO!
Vidm, da so se nam težave začele stopnjevati....mene pa je včeraj napihnilo kot žabo. Je že res, da sem se pretekli teden malce zapustila, kar se hrane tiče in sem dobila 1kg gor...ampak to včeraj je bilo nenormalno-trebuh mi je dobesedno skočil ven in tiščal, da sem komaj imela zapete hlače! Potem pa zvečer še vetrovi-obup!
Če ima katera nasvet, kaj pomaga proti tej napihnjenosti, se zelo priporočam za nasvet!
Drugače pa sem ok, še vedno nimam pavega občutka da sem noseča...mogoče tudi zato, ker z možem še nikomur nisva povedala (glede na 2 SS letos, sva se odločila počakati do 10-12 tedna). Problem je le, kako bom skrila, da sem noseča, ko pa se bližajo poslovne zabave, družinska srečanja, moj roj.dan, božič, novo leto... To bo kar izziv.... Pri prejšnji nosečnosti sem se zgovorila, da jemjem antibiotike, tokrat to ne bo plalilo več... Kakšen nasvet, za dober izgovor?
Sicer pa bom sredi decembra šla na Nifty test in potem čakamo 6-10 dni na rezultate....kar pomeni pred ali po božičnih praznikih - KAKO BI BILO SUPER, DA JE TO PRED PRAZNIKI!! Potem bi vsi dobili res lepo darilce :)
Aja-jaz bom delala Nifty test zaradi starosti (ker se preveri za več bolezni), pa ker je imela znanka zelo slabo izkušnjo z amniocentezo (jaz sem v prvo imela biopsijo horionskih resic in me je zelo bolelo, ker mi je dvakrat prebodla trebuh (zaradi brazgotin zaradi slepiča)).

Kdaj pa boste ve povedale in kako (če še niste)?


(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Julij 2018
22.11.2017 10:06:29   
zoja123
Pozdravljene vse :) po izracunih sem danes noseca 5 tednov in 6 dni ampak nimam popolnoma nobenega znaka...doma imam dvoletnika pri katerem sem imela hude slabosti ze od samega zacetka...ali je se katera brez znakov? Me malo skrbi, ker sem imela letos v petem tednu ze en spontani splav...

(odgovor članu Clarita)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Julij 2018
22.11.2017 10:08:54   
zaspanka2018
Jaz bom povedla po nuhalni oz po prvem pregledu. Strah me je ker sem v kratkem imela ss... zato se ne izpostavljam pretirano imam pa strogo mirovanje... user posted image ampak bo ze sam da bi z mojim srckom vse vredu. user posted image

(odgovor članu Clarita)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Julij 2018
22.11.2017 10:27:11   
Anonimen
Punce jz vam na zalost sporočam da je moja pikica odslauser posted image začelo se z rjavim izcedkom..naslednji dan krči in krvavitev in v trenutku je bilo moje sreče konecuser posted image ...glede na to da imam v vsaki nosečnosti na začetku probleme 2 ss za mano eno nosečnost pripeljala po začetnih težavah do konca ...CLARITA zanima Me kaj so ti rekli glede na to da si imela e 2 ss...mene je vsake nosečnosti strah...in sploh newm če bi se sploh poskusila...se opravičujem za post ..ampak nekomu se moram potozituser posted image

(odgovor članu zaspanka2018)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Julij 2018
22.11.2017 10:30:35   
zaspanka2018
Anonimen men je res zal za tole... 😔 avgusta sem bila na istem. Ne obupaj ampak pozitivno naprej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Julij 2018
22.11.2017 10:55:33   
Dgirl
Anonimna žal mi je..
Tudi sama sem imela 2ss. In preiskave začnejo delat po 3 ss. To je pa naše zdravstvo. Tudi sama sem si rekla, da če še enx pride do splava, ne grem več v to. Bo pač nas mali edinck.
Vzemi si čas. Čas je edini ki zaceli rane.

Tista ki nima nič znakov. Pravijo da so si nosečnosti različne. Eni je lahko ful slabo in bo splavila, eni pa nič ni in bo vse uredu. Tako da nič na žalost ne moremo. Samo čakamo lahko. Si pa se ful na začetku. Meni so se začele slabosti pri 6t2d. Pri prvem pa tudi takoj pri 4t. Tako da imaš čas.

Je pa teh ss res veliko. Ne morm verjet, da je skoraj vsaka že imela enega ali več user posted image

< Sporočilo je popravil Dgirl -- 22.11.2017 10:59:13 >

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Julij 2018
22.11.2017 12:10:21   
Clarita
Anonimna....zelo mi je žal, da se je to zgodilo.... In te čisto razumem glede strahu za ponovno zanositev...
Meni je G rekla, da pride do splava najverjetneje zaradi moje starosti (nepravilna kromosomska delitev, pomanjkanje preogesterona(kar je lahko tudi pri mlajših nosečnicah, zato dobijo Estimo ali Dobraston),...=
Zato pa sem sedaj dobila Estimo že v 5t in zgleda, da je za zdaj vse OK in bi lahko bil vzrok pomanjaknje prosgesterona (to je moje laično ugibanje-kaj več bom vedela naslendji teden..). Glede na to, da dokraj hitro zanosim, mi ni nič omejala kakšnih raziskav...
Sem pa jaz nepoboljšljivi optimist: ne pustim, da me slv podre - prvič sva sicer z možem jokala kakšna 2 dni skupaj, pa 1 teden sem bila na bolniški, da sem imela čas zase, da sem veliko premmišljevala in brala o spontanih splavih, saj prej nisem vedela nič. Pa vsem sem to omenila-mi je bilo lažje, da sem z nekom delila (zato se nikar ne opravičuj, da to pišeš-zato pa smo tu, da si pomagamo!!)
No in takrat sem bila presenečena, če ne skar šokirana, da je skoraj že vsaka imela vsaj en spalv, potem pa zdrave otroke naprej...in prav to mi je dalo zagon in upanje ter nekakšno potrditev, da je res vsaka nosečnost zgodba zase. Žal mati narava tudi pri nas dela selekcijo in če le ne gledaš preveč črno na vse, bi ti jaz svetovala, da vseeno poskusiš naprej, če si res želita še enega otroka.
Jaz sem po 1 SS zanosila avgusta in bila sem 100 % da bo pa tokrat vse OK, takrat sem imala tudi prvič slabosti in res je to muka... No pa je šlo v splav, pri 6t...takoj sem poklicala moža, si je vzel dopust in sva šla v Ljubljano, se zjokala, smejala, splet jokala in se vmes prav fajn napila z margaritami! Na konmcu sva se skoraj tudi tetovirala! :) Skratka, po svoje sva dala to skozi in se sprijaznila z dejstvom, da ne bova dobila otroka aprila...
Pa sva si vseeno rekla: v tretje gre rado in se prepustila užitkom :) No, pa sem spet tu-noseča 6t5d in upam, da tokrat pa bo vse ok. Nimamo kaj, kot res-le čakati in upati, da bo vse dobro.
Vzemi si čas, da to preboliš, potem pa, če začutiš spet željo, da bi vseeno še enkrat oskusila-se le prepusti. Življenje nam pač ni postlano z rožicami, ampak, kakor koli se kruto to sliši-če je 'le' splav, vse ostalo pa nam štima in ni treba hoditi na abrazijo-da gre samo lepo skozi, je to žal le del življenja, ki nas dela trdnejše in znamo potem bolj uživati z našim edinčkom...
Sicer pa, enakrt se bo sreča nasmehnila tudi nam-če se je že tolikim pred nami s SS, kajne? .) GREMO OPTIMISTIČNO NAPREJ, NIMAMO DRUGE IZBIRE! ;)

(odgovor članu Dgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Julij 2018
22.11.2017 12:58:44   
julijka2018

IZVIRNO SPOROČILO: zaspanka2018

Punce imam eno vprasanje. A nebi bilo boljse na FB da imamo skrito skupino in samo avtorica dodaja clane, ker takole se nam lahko kera pridruzi k sploh ni noseca in clani se vidijo in vsee... moje mnenje. user posted image user posted image user posted image


Tudi jaz se ravno zaradi tega ne pridružim FB skupini, ker ne bi rada, da vsi vidijo, da pričakujeva. user posted image Bom kar počakala do prvega pregleda, razen če se da, da bi bila skupina res skrita in se člani ne bi videli (če je to sploh možno) user posted image

Drugače pa trenutno slabosti še ni - trkam na les - in upam, da je tudi ne bo. Čeprav bi po drugi strani to bil nek pozitiven znak, da vse poteka tako kot mora. user posted image No, sama ne vem kaj bi rada.. Se kar izgovarjam na hormone, te dni mi ta odgovor prav pride..user posted image user posted image

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Julij 2018
22.11.2017 14:00:55   
zaspanka2018
Punce a se strinjate da naredim skrito skupino na fb? Pa se nam potem se druge pridruzijo?

(odgovor članu julijka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Julij 2018
22.11.2017 14:13:27   
Clarita
jaz sem za....a Ta, ki obstakja ni skrita?? To vidijo vsi, ali le tiste, ki pridejo notri?
ENkrat smo imele tak 'dokaz', da smo res samo nosečke notri, da smo objavile sliko s pregleda, kjer se vidi PDP...in datum pregleda...A naredimo isto? Ali imate kakšen drug predlog?

(odgovor članu zaspanka2018)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Julij 2018
22.11.2017 18:32:35   
Baricaa
FB skupino (obstoječo- Ta veseli julij 2018) sem spremenila v skrito...
tako, da je zdaj tiste, ki niste notr ne morate najdit.

Vse tiste, ki bi se želele pridružit, pa se boste lahko le tako,
da mi pošljete na ZS na FB (Barbara Arzenšek Suholežnik) sporočilo, da bi se rade pridružile
in pa hkrati pošljete prošnjo za prijateljstvo, ker drugače vas ne morem dat not.

P.S. Če bi se kdo želel firbec pasit v teh skupinah, potem se lahko pritihotapi
tudi v tako skrito zasebno...lažni profil ni težko ustvarit in sledit navodilom
za pridružitev na forumu. Ampak upam, da res ni komu tako dolgčas, da bi to nardil...

(odgovor članu Clarita)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Julij 2018
22.11.2017 20:10:28   
Skyprin
user posted image Tudi jaz se bom rajši pridružila zaprti skupini. Predvsem zaradi službe se nebi rada izpostavljala. Čeprav mi je trebušček, kar skočil ven, sem v osmem tednu in res ne vem kok časa bom lahko še skrivala v službi. Rada bi počakala saj do prvega pregleda, ki ga imam komaj čez 14 dni. Od sedmega tedna imam še vedno jutranje slabosti, ki po zajtrku izginejo.


(odgovor članu Baricaa)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Julij 2018
23.11.2017 8:38:09   
sitka mala
Hej punce, no pa saj se nas je kar nabralo. Ne vem zakaj bi sploh šle na FB.
Jaz sem pa včeraj ugotovila, da samo jamram... user posted image Pri prvi nosečnosti nič, tokrat pa vse na kupu, res neverjetno. Zaspana sem kot medved. A še katero zebe? Mene vedno po obroku začne zebst in se kaki 2 uri sploh ne morem segret. user posted image

(odgovor članu Skyprin)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Julij 2018
23.11.2017 19:56:01   
Filatelistka
Pozdravljene punce.😊 Tudi jaz se vam pridruzujem,danes bila na pregledu in je potrdil kar sem ze itak vedela🙄😁 ja takoj sem vedela,da sem noseca. To je moja druga nosecnost,moja hcerka bo drug mesec praznovala 9 let😍 Nisem se uspela prebrat vsega za nazaj sem pa zadnje poste in videla,da se dogovarjate za skupino na fb? Kje nas bo vec tam bom jaz...ali pa oboje😂 Vglavnem moj rok je 8.7 tako da bo vroce poletje😉 Se beremo

(odgovor članu sitka mala)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Julij 2018
23.11.2017 19:56:24   
Filatelistka
Pozdravljene punce.😊 Tudi jaz se vam pridruzujem,danes bila na pregledu in je potrdil kar sem ze itak vedela🙄😁 ja takoj sem vedela,da sem noseca. To je moja druga nosecnost,moja hcerka bo drug mesec praznovala 9 let😍 Nisem se uspela prebrat vsega za nazaj sem pa zadnje poste in videla,da se dogovarjate za skupino na fb? Kje nas bo vec tam bom jaz...ali pa oboje😂 Vglavnem moj rok je 8.7 tako da bo vroce poletje😉 Se beremo

(odgovor članu sitka mala)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Julij 2018
23.11.2017 19:56:46   
Filatelistka
Pozdravljene punce.😊 Tudi jaz se vam pridruzujem,danes bila na pregledu in je potrdil kar sem ze itak vedela🙄😁 ja takoj sem vedela,da sem noseca. To je moja druga nosecnost,moja hcerka bo drug mesec praznovala 9 let😍 Nisem se uspela prebrat vsega za nazaj sem pa zadnje poste in videla,da se dogovarjate za skupino na fb? Kje nas bo vec tam bom jaz...ali pa oboje😂 Vglavnem moj rok je 8.7 tako da bo vroce poletje😉 Se beremo

(odgovor članu sitka mala)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?