|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarke 2019
13.6.2018 19:41:25   
ninen
Hej hej, še ena januarka tukaj :)
Sem ze pisala Andrejchyki za pridruzitev v skupino na fb.
To je moja 1. nosečnost, v petek bom v 10.tednu, na ta dan imam tudi PRVI koncno dočakan pregled :).
Lepo bodite, se slisimo :) user posted image

(odgovor članu Andrejchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Januarke 2019
13.6.2018 19:52:46   
Aleksandra93
Žiivjo punce!😘 še ena januarka 😁 to je moja 4.nosečnost..doma imam dva fanta 6 in 3leta stara. Med njima sem imela en spontani splav v 9tednu. Sedaj po zadnji menstruaciji 16.4 bi morala boti v ponedeljek ko sem imela pregled noseca 8tednov...velikost je bila za 7t1d
Tako da...sem narocena ponovno cez 3tedne..
3.7...pa me je fejst strah...nisem sproscena zaradi ene take slabe izkusnje tako da ostajava tiho in komaj cakava na pregled da vidiva najinega pikeca ❤ samo da raste in srcek bijeuser posted image user posted image
Pozdravcejuser posted image

(odgovor članu ninen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Januarke 2019
15.6.2018 10:37:55   
Sloveni
Zivjo. Rada bi se pridruzila skupini na fb Januarke 2019...pdp imam 20.1.2019.

(odgovor članu metuljcica1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Januarke 2019
15.6.2018 10:50:26   
Anonimen
Hojla!
Tudi jaz se vam pridruzujem v veselem pričakovanju januarja. Pdp imam 27. 1. 19, prvi pregled pa naslednji teden. Tole je moja 5. nosečnost. Prva se je žal končala s ss, naslednje tri pa z rojstvom treh krasnih deklic. Tako da pričakujemo 4. otročka. Je pa med njimi dokaj majhna starostna razlika. Že zdaj je pestro, potem bo pa še bolj. user posted image

(odgovor članu Sloveni)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Januarke 2019
15.6.2018 12:59:49   
firbcna
Oh ja... pa se je tudi pri meni začela slabost... Sem 7,5 tedna... No za mano je že kar nekaj nosečnosti, nekaj ss, imam pa že 2 otroka. Tako da sem tudi jaz tiho dokler ne mine mimo vsaj 9., 10. mesec... mi je pa zoprno ker ponavadi moja mama takoj zve. Nočem, da bi bilo spet kakšno razočaranje po nepotrebnem. Samo ta slabost in utrujenost... se bojim, da me bo razkrila pred familijo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Januarke 2019
15.6.2018 16:25:41   
metuljcica1
Jaz sem bila ze bolje vmes, sedaj imam dva dni zopet slabosti. Upam, da cim hitreje minejo in se povrne energija. Ravno zaradi tega upam, da ostali ne opazijo preden jim ne sporocimo. Povedal bo sin, kateremu bova povedala po NS - ce mu sedaj, bo nehote povedal ostalim :) . Jutri bom noseca polnih 12t, tako da me konec prihodnjega tedna caka NS, ter drugi pregled pri ginekologu. Potem se vam prodruzim tudi na FB :).

(odgovor članu firbcna)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Januarke 2019
18.6.2018 11:23:50   
renata7
Sem Renata Javornik, študentka zaključnega letnika podiplomskega študija psihologije v Mariboru. V sklopu magistrske naloge raziskujem povezavo med kakovostjo partnerskega odnosa in občutkom kompetentnosti za opravljanje starševske vloge med nosečimi pari.

Drage nosečke in bodoči očki,
vzemite si par minutk in mi s tem pomagajte pri magistrski nalogi.
POZOR!
Raziskava je namenjena tako bodočim mamicam KOT TUDI OČKOM! :) zato prosim, da rešita kar oba:)

Hitro klik na naslednjo povezavo: https://www.1ka.si/a/175908

Če pa poznate še kakšen par v veselem pričakovanju, pa zadevo le sporočite naprej:)

Obenem upam, da vprašanja ne bodo namenjena le raziskovalnim spoznanjem, temveč bodo z refleksijo izhodišče za boljše spoznavanje vas samih in vašega partnerja.
Zahvaljujem se vam za sodelovanje in hkrati vam želim veliko občutene (partnerske) ljubezni ter uživanja v vaši novi vlogi.

(odgovor članu metuljcica1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Januarke 2019
19.6.2018 17:53:02   
Sloveni
Na zs sem ti poslala podatke za sprejem v skupino na fb...tam komunikacij lazje in hitreje stece....komaj cakam da se vam pridruzim.

(odgovor članu Andrejchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Januarke 2019
22.6.2018 16:02:09   
Keri123
Nosečkee :) lepo vas prosim, če si vzamete nekaj minut in izpolnete mojo anketo in mi s tem veliko pomagate pri moji diplomski nalogi o zdravstvenem stanju nosečnic.Hvala!
https://www.1ka.si/a/168374

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Januarke 2019
22.6.2018 17:51:44   
Lanaia90

IZVIRNO SPOROČILO: Aleksandra93

Žiivjo punce!😘 še ena januarka 😁 to je moja 4.nosečnost..doma imam dva fanta 6 in 3leta stara. Med njima sem imela en spontani splav v 9tednu. Sedaj po zadnji menstruaciji 16.4 bi morala boti v ponedeljek ko sem imela pregled noseca 8tednov...velikost je bila za 7t1d
Tako da...sem narocena ponovno cez 3tedne..
3.7...pa me je fejst strah...nisem sproscena zaradi ene take slabe izkusnje tako da ostajava tiho in komaj cakava na pregled da vidiva najinega pikeca ❤ samo da raste in srcek bijeuser posted image user posted image
Pozdravcejuser posted image


Isto je bilo pri meni, na pregledu bi morala biti noseča točno 8t, plodek pa velik za 7t1d. Zato je tudi mene naročil čez 3 tedne, 3.7.. Tudi mene malo skrbi, ampak upajmo da bo vse ok. Samo pozitivno naprejuser posted image

(odgovor članu Aleksandra93)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Januarke 2019
27.6.2018 9:14:27   
minanaa
Po začetnem navdušenju je tule malce zamrlo, imate kakšne novičke :)?
Jaz sem včeraj imela nuhalno, rezultati so super, tako da sem se kar malo pomirila. Je bil pa živahen plodek, cel čas je nekaj poplesaval, se obračal in migal user posted image .
Prejšnji teden pa sem bila na OGTT, na tešče je bil sladkor ok, druga vrednost pa je presegla mejo, tako da so mi potrdili gestacijski diabetes user posted image . Zdaj si merim sladkor in večinoma je ok, potem pa kakšna vrednost vmes konkretno odstopa od normale, čeprav se ves čas držim diete in gibanja. Bomo videli kako bo, upam, da mi proti koncu ne bo treba na inzulin. Ginekologinja mi je sicer zabičala, da moram nujno pridobiti vsaj 10 kg, bolje bi bilo še kakšno več, ker imam sicer normalno telesno težo in noče, da stradam.
Zdaj imam do konca julija mir s pregledi, tako da si bom lahko malo odpočila od zdravnikov.

< Sporočilo je popravil minanaa -- 27.6.2018 9:22:16 >

(odgovor članu Lanaia90)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Januarke 2019
28.6.2018 13:19:38   
Apik
Zdravo user posted image

Ja res je kar malo zamrlo po začetnem navalu, najbrš je na fbju bolj živahno.

Jaz nimam nekih novic razen tega da se mi trebuh po malem že pozna? Sem upala da bo tako kot v knjigah piše, da se prva nosečnost začne poznati šele po 16 tednu pa očitno ne bo tako user posted image nevem lahko da je samo napihnjenost ampak moram prav pazit kaj oblačim za v službo, ker še nisva nobenemu povedala user posted image

Drugače mam še "vse" znake, samo spala bi, prsa me bolijo in seveda slabosti in posledično se prav silim, da kaj pojem (sem seveda fuuul lačna ampak smrdi mi vsa hrana razen sadja in solate user posted image ) tako da moj zlati mož kuha vsaj 2 večerji, da vsaj malo pojemuser posted image

Aja kri in vodo naj bi dala šele po nuhalni, se pravi ko bom 13 teden, je to okej?

Nuhalno imam pa šele čez 14 dni...me prav po malem skrbi če je vse okej, nevem ko slišiš vse te zgodbe o splavih...me vedno stisne...sem razmišljala že, da bi šla še na kakšen uz vmes med prvim pregledom (6w1d) in nuhalno ampak sem se odločila da raje pozitivno razmišljam in zaupam da bo vse kot mora biti.

Lep dan vsem upam da imate kje bolj poletno vreme kot pri nas,

Apik

(odgovor članu minanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Januarke 2019
28.6.2018 19:01:13   
Preprosta47
Živjo 🙂. Jst sem tudi prejšnji teden imela nuhalno 🙂. Imam pa za svoja leta(26 let) nadpovprečne rezultate 🙂. Se nama pa je tako obrnil, da zdaj veva da bova imela fantka 🙂. Pa še pomahal nama je 🙂.

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Januarke 2019
29.6.2018 8:38:20   
Chokoladaa.
Pozdravljene! Tudi jaz januarja pričakujem dojenčka in me zelo veseli, da se bomo tu brale, si delile izkušnje in se podpirale ☺️ Jaz seb bila včeraj na pregledu, danes pa izvem, kdaj me čaka nuhalna. Počutim se povsem običajno, na trenutke pa sem rahlo utrujena. Kako ste kaj ostale?

(odgovor članu Preprosta47)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Januarke 2019
29.6.2018 14:41:55   
Mala_mala
Eila noseckeuser posted image
Evo se ena ki pricakuje januarja, in sicer 3.1. user posted image menda fantka

(odgovor članu Chokoladaa.)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Januarke 2019
1.7.2018 0:02:13   
Melisa2
Pozdravljene :)
Tudi jaz imam prvo nosečnost in sem v 11 tednu nosečnosti. Pdp imam 15.1.2019 :)
Skupina na fb ne deluje ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Januarke 2019
1.7.2018 12:20:17   
Just.Me
Pozdravljene nosečke :)

Še ena tukaj, ki pričakuje v januarju 2019 in sicer 3.1. To je moja druga nosečnost, doma imam navihanega malčka, ki je aprila praznoval 1. rojstni dan. A me lahko katera doda v skupinico na fb?

Lep dan zelim :)

(odgovor članu Melisa2)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Januarke 2019
1.7.2018 19:48:04   
tadeia
Lp. Moja 3 nosecnost. Pdp imam 23.1. Nuhalno svetlino 18.7. Prvi pregled sem imela v 8 tednu. Zaenkrat vse ok razen slabosti. Ali slupina na fb deluje ce me lahko katera doda?

(odgovor članu ninen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Januarke 2019
2.7.2018 13:05:45   
Preprosta47
Živjo! Bi me lahko kakšna dodala na FB 🙂. Da bomo lahko se tam klepetale 🙂.

(odgovor članu tadeia)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Januarke 2019
2.7.2018 15:44:41   
NijaNur
Živjo, še ena januarka tukaj. Pdp imam 1.1.2019 in za mano je že nekaj pregledov kot tudi pregled nuhalne svetline. :)

(odgovor članu Preprosta47)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Januarke 2019
2.7.2018 22:39:13   
ancica91
Zdravo:)

Tudi jaz imam predviden rok poroda 20. 1. 2019. Je pa to najin prvi tako da bo prav pasalo klepetati z nekom, ki gre čez isto. :) Zanima me kako se včlanim v vašo fb skupino, meni namreč ne najde skupine januarke 2019 vrže me na povezavo foruma. Me lahko katera doda?

lp

(odgovor članu NijaNur)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Januarke 2019
3.7.2018 8:49:55   
Ninn@
Živjo! Evo še ena januarka več med vami pdp imam 3.1. :)
Tudi nuhalna je za mano, zdaj imam šele konec julija pregled pri svoji g.
Se vam pridruzim na fb :)
Lp

(odgovor članu ancica91)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Januarke 2019
3.7.2018 9:38:27   
Anonimen
Pozdravljene!

Še ena januarka :), rok imam 22.1., druga nosečnost, prvi otrok, marca sem imela namreč spontani splav v 10. tednu. Nuhalna me čaka 13.7., potem pa se vam pridružim na Facebooku.

Lep teden vsem!

(odgovor članu Ninn@)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Januarke 2019
3.7.2018 12:56:14   
Apik
Zdravo.

Čestitam vsem za uspešno opravljene nuhalne mene šele čaka naslednji petek, že komaj čakam da vidim babya.

Kako ste kaj drugače? Se vam "znaki" že zmanšujejo? Aja pa kako ste kaj s hrano, jaz se kar malo sekiram, ker jem zelo enolično prehrano (po večini stvari se mi pojavijo slabosti) tako da sem večinoma na pašti user posted image . Aja jemljete še kakšne dodatke poleg folne? Jaz razmišljam da bi začela z omega 3 ravno zaradi enolične prehrane...mislite da je potrebno?

Ste drugače že vsem povedale? Jaz sem zaenkrat povedala samo najboljši prijateljici user posted image z družino še čakava, ker so bolj čveke in bi hitro cela Ljubljana vedela 😄 Aja ima katera kakšno lušno idejo kako povedat?

Lp Apik

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Januarke 2019
3.7.2018 14:01:16   
minanaa
Živjo,

Apik, naslednji petek bo en dva tri tu, tako da bosta kmalu lahko videla malo pikico.

Jaz sem drugače kar ok, počasi sem se nekako unesla v "dieto". Dajem v narekovaje, ker prehrane same po sebi nisem veliko spreminjala (sem že prej jedla ogromno sveže zelenjave, sadja, stročnic itd.), bolj sem spremenila način prehranjevanja. Ne jem več zgolj zajtrka in potem prvi topli obrok ob šestih zvečer (vmes pa štukanje s piškoti, khm user posted image ), ampak se poskušam držati petih obrokov na dan. Za zajtrk, malico, večerjo jem bolj ali manj podobne in preizkušeno ok reči, tako da si bom sladkor merila večinoma po kosilu ali pa po kakšnem novem obroku, ne več 4x na dan. Najtežje mi je omejevati testenine user posted image in razmišljati, če vnašam dovolj beljakovin (sem vegi).

Jaz sicer mislim, da telo samo sporoča kaj najbolj potrebuje. Tako da če ti takšna hrana tudi sicer ustreza, mislim, da ni potrebe po prevelikem sekiranju. Itak bo pa zelo kmalu konec tegale prvega trimestra in baje, da je potem kar lažje, da se tudi apetit malo povrne. Jaz s tem sicer nisem imela kakšnih posebnih problemov user posted image .

Od dodatkov jemljem poleg multivitaminov s folno (oz. s folatom) še železo (sem pred pol leta izgubila večjo količino krvi in sem kar od takrat ostala na kuri, tudi sicer sem slabokrvna), pa omega 3 (super za razvoj možganov) in kalcij ter magnezij. Vem, da se mnenja glede teh dodatkov ful razlikujejo, ampak jaz mislim, da vsega se z današnjo prehrano na žalost ne da dobiti, razen če bi jedli res striktno organsko, bio in eko, domače pridelano, neprocesirano. Kar pa dvomim, da je za večino izvedljivo.

Ja, pri nama pa zdaj že res skoraj vsi vejo. Razen v službah še ne in s tem se mi tudi ne mudi ravno. Najprej sva povedala družini, so bili vsi navdušeni. Po nuhalni, ki je bila super, pa so itak komaj čakali, da raztrobijo naprej. Sem bila kar malo jezna, ko sem pomislila kdo vse že ve, medtem, ko midva še nisva povedala niti svojim prijateljem. No, zdaj vejo tudi oni, ker se mi je zdelo, da nima več smisla skrivati in bolje, da zvejo od naju, kot pa od kar nekoga. Je pa definitivno to, da se zadeve tako hitro razširijo in razvejo še en dodaten pritisk zame, ker me že itak skrbi, da bo vse v redu.

Uff, sem se razpisala user posted image .

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?