|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 11:58:23   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00



user posted image

Upam, da mi je uspelo priložiti slikco :) nosečka19, tam piše 6.0cm potem pa utripi naprej mislim da. Utrip sva ravno ujela, so se mogli ravno včeraj pojaviti :) čist so bli šibki, pa nežni. 
Ima katera na leonišču izbrane G? :) 




Tiste stevilke zgoraj nimajo nobene veze z otrockom, niti s srcnim utripom ;) Mere otrocka so ponavadi spodaj v desnem kotu. Tu zgoraj pa so po moje navedene kaksne povecave, ki jo G uporablja ob pregledu.

Anonimna 1

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 12:01:27   
Anonimen
Mere otrocka so tam, kjer pise CRL... GA pomeni gestacijska starost, EDD pa predviden datum poroda.
Glede tednov nosecnosti gre pa tako. Ce si noseca 6 tednov in par dni, pomeni, da si v 7.tednu... ce si noseca 9 tednov in **** dni, pomeni, da si v 10.tednu.
Upam, da je dovolj razumljivo ;)

Anonimna 1

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 12:15:26   
Nosečka19
Anonimna, hvala :) potem bom jutri že začela osmi teden, waw user posted image krasno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 16:58:55   
FirstTimeMom2016
Oooo mal ste se pa ze razpisale. Lepe slikice UZjev.
Jaz sem pa danes dobila datum 1. pregleda in sem kar na rit padla. 11.09., ko bom tocno 11t. Ahhh. Sem mislila da bi kaj prej. Se 6 dolgih tednov cakanja.
Torej bom brez zdravniski potrditve cakala do 11. tedna. Mi torej ne preostane drugega, kot da v sluzbi povem sele po nuhalni. Sm mislila drugace sefom povedat malo prej...
Bom pa cez 2t za vsak slucaj naredila se en digitalni test, ker do sedaj se mi test se ni obarval tako mocno kot kontrolna crtica.

(odgovor članu Nosečka19)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 17:01:05   
FirstTimeMom2016
Ce si danes noseca 5t2d si ravno en dan pred mano in imas rok 1.4.2019.
Si imela zadnji dan menstruacije 25.06 ali na kak bacon si racunala tedne?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 17:02:24   
FirstTimeMom2016


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Lepa slikca ja, sam se še čisto nič ne vidi le utripi pa tale fižolčev. Danes naj bi bil velik kot  makovo seme haha :))))
Kako se štejejo tedni?? Če sem danes 5t2d ali to pomeni da sem "šesti teden"? Ali je to peti teden? :D 
Jaz imam na leonišču Pušenjaka, kot izbranega G. 



Zgodnja objava je letela nate (shy)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 17:22:25   
Jetkarmak00
Kaaaj šele v 11t?? Pojdi ba kakšnega samoplačniško prej. Da vsaj vidiš če srce bije, pa če je vse ok. Js sm šla včerej pa je ravno včerej začeu srce bit ali pa kakšen dan prej. Tako mi je rekel, saj vidš na sliki koliko je še majhen, kot makovo seme :D!
Ja ubistvu sem dobila zadnjo M 24.6. zvečer hehe. Tako da mi pride 31.3. V en koledarček iz trgovine play pregnancy day by day sem pa napisala 25.6.datum pa nisem nič spreminjala. Tiste pol dneva gor ali dol. Hehe. Tako al tako bo pa določil po ultrazvoku PDP na pregledu konec avgusta ko ga imam. Je včeraj rekel, da je par dni starejši videt. Sem šla včeraj na pregled zaradi dabrostona, ki mi ga je zmanjkalo da mi je dal recept, pa je zraven še UZ naredil. 
Jaz sem imela take čudne črtice. Mislim najprej sem imela čisto blago komaj vidno prvič v petek (skoraj dva tedna nazaj) potem v soboto sem imela že močneje in potem pa kar nekaj dni skos enako močno (bolj blaga) no potem sem pa šla raje na clear blue digital da vidim tiste tedne ker se z tistimi črticami nisem več znajdla pa je pokazalo 3+ dva dni nazaj. 

(odgovor članu FirstTimeMom2016)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 17:46:22   
Anonimen
Nekateri g imajo pozno prve preglede, vmes znajo biti še dopusti..

Moj prvi pregled je bil tudi v 10t in se je že veliko več videlo kot v prvi nosečnosti,ko se je vidla zgolj vrečka in srček. Prav rada bi objavila slikico pa mi nekaj nagaja tu s telefonom.
 
Anonimna :)


(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 18:30:20   
FirstTimeMom2016
Se bom ze nekako zamotila za teh 6 tednov.
Pregled itak ne spremeni realnosti. Ce mi je usojeno bo v 11t tako ali tako vse ok.
Je pa skoda ker je potem takoj nuhalna, ni noben vmesne faze. Pa se v sluzbi ne bom povedala ce be bom nic vedela.
Samoplacnisko ne bom sla, ker je moj prvi pregled tako samoplacniski. Hodim namrec v leonisce.
Bom pac naredila, kot sem ze napisala, cez par tednov se en digitalni test, da vidim ce prav kaze :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Marčevke 2019
1.8.2018 22:18:41   
Story
Tud jaz mam prvi pregled v ponedeljek in takrat bom polnih 10 tednov,...ce je vse ok potem se mi zdi da nima veze...mam pa slabo izkusnjo iz prve nosecnosti, ko sem ravno tako imela pregled sele v 11. Tednu, pa se ni dobro koncalo...v drugi nosecnosti sem potem imela pregled v 8.tednu - vse OK, sedaj pa mislim da glede na slabosti je tudi vse ok, tako da se niti ne obremenjujem😊 sporocite ko bo fb skupinica😉

(odgovor članu FirstTimeMom2016)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 7:49:37   
Jetkarmak00
FirstTime jaz mam tudi na leonišču pregled (imam tam G) ampak so me pa dali prej kot tebe. V 9t :) verjetno imaš kaj odsotnega G pa si zato tako kasneje :) a kaj veš kako pa potekajo naslednji pregledi? Še vedno na leonišču al imajo v porodnišnici preglede, kjer majo ambulante tudi? 



(odgovor članu Story)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 7:52:26   
Nosečka19
Hey, jaz imam potrditveni UZ na kliniki naslednji teden, prvi pregled pri svoji gin pa tudi šele konec avgusta, ko naj bi bila že v bistvu v 11-12 tednu... Tako da razmišljam, da bi se naročila na nuhalno že prej, sploh če so čakalne vrste dolge, saj če se bom šele v 12 tednu naročila bi mora šele v 14 prišla na vrsto. A se sploh lahko že prej naročim?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 8:04:54   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Nosečka19

Hey, jaz imam potrditveni UZ na kliniki naslednji teden, prvi pregled pri svoji gin pa tudi šele konec avgusta, ko naj bi bila že v bistvu v 11-12 tednu... Tako da razmišljam, da bi se naročila na nuhalno že prej, sploh če so čakalne vrste dolge, saj če se bom šele v 12 tednu naročila bi mora šele v 14 prišla na vrsto. A se sploh lahko že prej naročim?



Pocakaj na potrditveni UZ naslednji teden in se potem naroci na nuhalno :)

Anonimna 1

(odgovor članu Nosečka19)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 8:30:30   
Nosečka19
O hvala, bom res tako naredila ja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 10:25:58   
Anonimen
Nosečka19,lahko se prej naročiš,jim tam poveš,da imaš prvi pregeled pri g pozno in ti dajo termin. Če so kakšne spremembe po prvem pregledu pa jih obvestiš, tako so meni rekli,ker sem se tudi pred prvim pregledom naročila. 

Anonimna :)


(odgovor članu Nosečka19)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 10:42:30   
Nosečka19
Hvala za info user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 16:15:19   
FirstTimeMom2016
Jaz sem bila v leoniscu tudi pri prvi nosecnost, pa sem imela pregled prvi pregled 7/8 tednu, en teden kasneje samo UZ, potem pa nuhalno. Sicer pri drugo g ampak pomojem nima veze. Se mi zdi, da je odvisno od dopustov in guzve, saj narocju sestre.
Za nuhalno se bom pa jaz tudi prej narocila in mi je cisto vseeno. Toliko da ima datum, ce pa kaj ne bo ok, bom pa odpovedala. Sicer sem pa ravno zacela razmisljat, da bi namesto nuhalne sla na nifty.

(odgovor članu Nosečka19)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 18:34:21   
Jetkarmak00
Jaz namesto nuhalne razmišljam bolj o amniocentezi. Mami jo je imela pred parimi leti pri tamalem in mi je res top, ker dobiš 100% izvide, dobesedno otrokove kromosome ti vzamejo. Sem bolj ziheraš, mogoče zato bi šla najraje na to :) itak bom pa mogla samoplačniško, ker sem šele 25 let in ne krije zdravstvo. Je pa rekel G ko sem mu to omenila, da bi se tudi sam tako odločil. Skratka, ne zaupam nuhalni in ne bi bila mirna. V primeru kakšne kromosomske nepravilnosti bi pa itak šla na splav, kar ti amnio pokaže. Imajo možnost tudi pregled nekaterih najpogostejših genetskih bolezni (mišična distrofija, cistična fibroza itd) nekje 400€ za doplačati. Me je sicer malce strah splava (1%) ampak saj tudi drugače se dogajajo splavi, še v večjih %, nočem razmišljati o tem če.. Hehe :) 

(odgovor članu FirstTimeMom2016)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Marčevke 2019
2.8.2018 23:32:57   
Anonimen
Ce bi sla na amnio in te je strah splava, pa bi na tvojem mestu o Nifty testu razmislila... jaz bom sla na nuhalno in na Nifty, pri amnio mi je tudi tisti 1% tveganja, zal, prevelik..

Anonimna 1

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 6:56:56   
Anonimen
Jaz sem bila prepričana, da grem na nuhalno. G mi je omenila Nifty, malo razložila o njem in dodala, da grejo ponavadi bolj panične mamice. Doma sem si še več prebrala o njem in mi je bil vedno bolj zanimiv. Včeraj pa na neki drugi strani,ki ga tudi opisujeko zasledim to je to spet samo verjetnost kar napovejo in da ni 100% čeprav pregledajo kri. In da je rezultat lahko lažno pozitiven ali lažno negativen. Sem bila že kar zanj zdaj s mi pa ne zdi tako poceni, da bi mi spet rekli možnost je...

Anonimna :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 8:16:47   
Jetkarmak00
Anonimna, ne itak da ne, Nipt ni 100%, še vedno je pred tem amniocenteza pa tista biopsija horionskih resic. Tedve ata najbolj zaziher in sta pač tut invazivne.
Ja seveda da je 1% pač nekaj glede zapletov - splav. Ampak splavi se dogajajo tudi brez tega, še v večjih %, tako da ali greš na to ali ne si kljub temu še vedno v tem da je možnost splava. To je možno dokler ni otrok zunaj hihi!! :) 
Mislim pa da AC ni za vsako.. Da je to le bolj za tiste, ki v primeru napak otroka ne bi obdržale. Če ima par otroka namen obdržat v vsakem primeru, potem je rea nepotrebno hodit na AC :) jaz v primeu slabih rezultatov oziroma potrjenih napak ne bi obdržala, to pa samo z enim razlogom ker vem kako živijo takšni otročki (imam sosedo za primer) in raje rešim sebe in še otroka :D vsak po svoke razmišlja. 
Bom pa šla na medgen - tam ko sodelujejo z Pušenjakom. Mislim, da je dal že toliko AC skozi, da me ne bi smelo biti strah hehe :) 

Ima katera kakšne znake kot da bi jo v desnem jajčniku špikalo? Špikne na ostro pa mine, pa spet pa spet. Če ležim pa ne. Kakšne vezi ali kaj podobnega? :-) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 9:14:29   
Anonimen
No, ce gledate, da vam 1% moznost splava ni veliko, in da vam je sprejemljivo, potem ne vem zakaj vam ni Nipt opcija... ker je vec kot 99%. Ce ze tako gledamo, a ne ;)
Jaz poznam 3 punce pri katerih je po amnio prislo do okuzbe in so izgubile otroka, medtem ko poznam vsaj 7 punc, ki so sle na Nipt pa so rezultati bili pravilni.
Pri meni moznost splava pa cetudu je res minimalna, ne pride vpostev...jih imam za sabo 5 in ni variante, da grem se enkrat cez to... sla bom na nuhalno, mogoce se DHT, ce bo sama nuhalna slaba, potem pa se Nipt po vsej verjetnosti.

Anonimna 1 

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 10:20:31   
Nosečka19
Hej, imam vprašanje. A ve bi šle na dodatne teste samo, če nuhalna ne bi bila ok, ali v vsakem primeru?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 10:23:42   
Anonimen
Jaz bom sla na Nipt pomoje v primeru slabe nuhalne+DHT. Ceprav me mika v vsakem primeru, ker cena ni prehuda. Moreva se z mojim pogovorit okoli tega.

Anonimna 1

(odgovor članu Nosečka19)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Marčevke 2019
3.8.2018 11:03:29   
FirstTimeMom2016
Sem tudi jaz se malo prebrala po netu in razmislila. Na nuhalno bom sla ze zaradi tega, ker pogledajo da je vse na svojem mestu. Ce bodo rezultati slabo bom pa razmislila o NIFTY. Amnio in horionske me ne mikata, bom sla le ce bo ginekologinja predlagala zaradi slabih rezultatov.
Sem pa brala da z NIFTY ni za hitet, ker je z vsakic mesecem vec plodove DNK v krvi, zato so kasneje tudi rezultati lahko bolj tocni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?